VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Vasta
Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas Flash » 16. 08. 2012. 15:02

Kahe nädala pärast ootab järjekordne päevakude etapp rattureid Riiamäele, kus viimati võisteldi antud formaadis 2010.aasta septembris. Meeldetuletus viimasest korrast asub siin . Kuidas selle aasta rada välja nägema hakkab, selle kohta saab esimese pildi sel nädalavahetusel. Kindlasti ei jää rajalt välja "kurikuulsad" Riiamäe 3-õde ning lastele tuleb eraldi lühem ja kergem ring.

Parkimise osas muudatusi ei tule. Parkimine on ca 1 km kaugusel RMK parkimisalal Kaberneeme ristist 400m Haapse ja Valkla suunas.

Kasutaja avatar
AndreyP
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 26. 03. 2012. 17:51

Re: VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas AndreyP » 21. 08. 2012. 18:38

Flash kirjutas:Kuidas selle aasta rada välja nägema hakkab, selle kohta saab esimese pildi sel nädalavahetusel.
ootame huviga :)

RATTUR 73
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 15. 06. 2012. 13:33

Re: VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas RATTUR 73 » 24. 08. 2012. 14:21

Vaadake kolmapäevakute lehele seal inf väljas

Kasutaja avatar
Okra
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 19. 04. 2012. 09:01

Re: VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas Okra » 24. 08. 2012. 19:25

Midagi täpsemat raja kohta ka? Kus kuidas ja kuhu, läheks nädalavahetusel heameelega vaatama :)

pirn
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 21. 06. 2008. 22:02

Re: VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas pirn » 29. 08. 2012. 21:27

Aga mis need "kolm õde" siis ennast kujutasid? Sõitsin täna kuid ei saanud pihta.

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas Vika » 29. 08. 2012. 21:54

pirn kirjutas:Aga mis need "kolm õde" siis ennast kujutasid? Sõitsin täna kuid ei saanud pihta.
Mhm, mul on sama küsimus :)

Kabe
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 10. 04. 2006. 19:42

Re: VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas Kabe » 29. 08. 2012. 22:20

Kuskil need õed vist pidid ikkagi olema, sest et mina jälle ei saanud kogu sõidu jooksul aru kus kohast need tõusumeetrid kogunesid et lõpuks "türisalu pangast" alla pidi sõitma. :)

Liikluse tihedus oli täna natuke hõre kuigi rada oli hea ja ilm kah erakordselt suurepärane. Kas rahvas on mugav ja ei viitsi nii kaugele sõita? Tegelikult ei ole ju kaugel.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1248
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas Alvaro » 29. 08. 2012. 23:05

Oli näha, et rajameister nägi kõvasti vaeva lõikude kündmisega paksu padrikusse raja teises pooles. Pulss kukkus 10 lööki, aga tempot seal võpsaris kõrgemaks ajada kohe kuidagi ei õnnestunud.
"Türisalu laskumine". Kuna olin Riiamäe rajal esimest korda, siis ei osanud sellist klassi vastast trassil oodata. Senine kogemus on näidanud, et kuni kolme hüüumärgini ei hakka seier veel võbelema. Piraki - paremal asuvasse puusse. Takseerisin mis ma oskasin, aga ei leidnud ühtegi sõiduviga, mida oleks saanud vältida. Tahtmatult hiilis hinge kahtlus.... kas ma tõesti olen vanaks jäänud? Nagu eestlastele kombeks, on süüdi alati keegi teine. Vandekohus otsustas - vanglasse läheb esimene rehv!
Kui neid R-ga algavat libeda Fredi sugulast kiideti taevani, langesin lõpuks propaganda ohvriks ja teist korda oma 14 aastase "karjääri" jooksul soetasin endale slicki. EI TOIMI!!!!! Rajameister oli ikka sellise pirni sinna pangapealsele joonistanud, et anna olla. Ja Türisalu Laskumisel vedas negatiivne kalle ning libedad kivid seda rehvi ainult ühes suunas - võssa. Fotograaf laskumise all lohutas natuke oma küsimusega "Kas siit keegi üldse ratta seljas tervena alla tulnud on?" Ju ma polnud ainuke põnnama lööja..... Jääme ootama Jaanuse pilte.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas mikulaine » 29. 08. 2012. 23:40

Kokkuvõttes võib öelda, et äge rada oli. Loodus ka varieerius liivasest männikust kuni tiheda lehtpuu metsani. Neid singleid kus 30+ga uhada saab väga palju ma näinud ei ole, aga täna algus just selline oli. Väga suureks teemaks olid täna libedad juurikad, mida jätkus igale poole, paar napikat oli ka ikka tänu nendele. Võssa tehtud rada oli omamoodi huvitav, selline vaikne nikerdamine. Prooviringil ehmatas suur mädanenud palk ära, aga sõidu ajal oli päris fun sealt üle sõita. Teine võsa-vaheline sektsioon oli algusepoole kitsalt niidetud- 660 lenksuga said käenukid hullu vatti võsa vahel. Oleks pidanud sebima enduro tsiklidelt tuttavad käekaitsed :D Mudane lõik oli paras tasakaalu harjutus, eriti 6000+km elanud rehvidega. Suure laskumise esimene osa oli mõnus, sellist kraami võiks rohkem Kolmapäevakute radadel olla, aga suur laskumine ise oli liig täna minu jaoks, oleks kuivemad olud olnud, võinuks proovida isegi seda. Isegi 2 noole laskumisel kiskus teise ringi ajal võssa. Mõlema laskumise keerukus seisnes eelmainitud negatiivses kaldes ja muidugi libeduses. Enda sõiduga rahul, raske rauaga oli hea kühveldada, enda kohta tegin suht võrdsed ringid kah.

Ootame Keilat,
Mihkel

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas Rivo » 30. 08. 2012. 00:32

Ei noh, väga äge kompott oli (y)
Kolme noolega laskumine - prooviringil sopsti alla, vaatama ja sättima muidugi pidi. Esimesel kiiremal ringil keegi ees kukkus ja ega sealt ikka mööda ei pääsenud. Ainuke variant oli vasakult poolt üritada, kuid ei õnnestunud ja riskida ei näinud mingit pointi. Ehk siis, käisin ka ise korraks käpuli. Teisel ringil sai aga asi huvitavaks tehtud (need Look pedaalid hakkavad juba närvidele käima !)ning üks jalg klipist lahti alla tuldud - noh, selline...sadamakajaka laperdavas stiilis tuli välja :lol: Tegelilult oli päris äge ka see ühe noolega laskumise jupp - seal pidi ikka päris hoolega sättima !
krt, need kolmapäevakud lähevad aina ägedamaks :!:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Badbloc
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 26. 09. 2011. 15:43

Re: VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas Badbloc » 30. 08. 2012. 07:13

Võtsin ka esmakordselt kolmapäevakute etapist osa. Tahtsin tegelikult terve hooaja osaleda aga põlvevigastus ei lubanud. Tänu olematule vormile sai suhteliselt kohe selgeks, et eesmärgiks tuleb võtta lihtsalt raja läbi kulgemine. Nii saigi üritatud võimalikult ellu jääda ja kiirematel sõita lasta. Rada oli iseenesest täiesti suurepärane, ka kulgemise tempos. Kolme hüüumärgiga laskumise võtsin jala, sellest järgmist laskumist üritasin esimesel korral ratta seljas võtta, kuid laskumise lõpus oleva jämeda juurika taha jäi esirattas kinni ning panin üle lenksu nii ilusa maoka, et ei mäletagi kohe, millal viimati sihuke asi juhtus. Kõige rohkem pani mind imestama, kuidas sellisel hetkel kllipid nii kergesti lahti tulevad. Võsavaheline kurviline lõik oli väga fun, ühtlasi tuli teha järeldus, et 29-se MTB lai lenks tuleks lühemaks saagida ja sarved ära korjata. Pooled mahatulekud sellel lõigul olid võssa takerdunud sarvest tingitud.

Igal juhul jäin rahule ja tänud korraldajatele põneva raja eest!

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas Rivo » 30. 08. 2012. 08:15

Badbloc kirjutas:..ühtlasi tuli teha järeldus, et 29-se MTB lai lenks tuleks lühemaks saagida ja sarved ära korjata. Pooled mahatulekud sellel lõigul olid võssa takerdunud sarvest tingitud...
Mul 68cm. lai lenks (ilma sarvedeta) ja sai igaltpoolt läbi !
Ära kitsamaks küll sae ! Sarvi pole laial lenksul enam vaja, need rohkem kitsa lenksu teema.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

brunz
Rattur
Postitusi: 279
Liitunud: 12. 07. 2005. 06:56

Re: VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas brunz » 30. 08. 2012. 08:52

No SUPER-RADA!!! Minu isiklik arvamus, et "singlikate" parim see aasta! Lenks on mul 640 ja "väikese sarvega" - TOIMIS! Kuna soojendusringi ei teinud, siis I ring oli natuke keerulisem aga teine ring oli juba hea. Oleks ahtnud ühe veel lajatada :lol: Läbi võpsiku rada oli super ja eesolijad lasid mööda ka! Laskumisel tuli sarnaselt Rivo-ga Look (vana mudel) pedaal lahti ja panin, üks jalg maas, kuidagi tasakaalu hoides, mäe keskel külili - laste näes - NÕRK :o Teine ring olin "jänes" ja enam ei julgenud proovida. Järgmisest juurikaga põksust sai probleemiteta läbi,vähemalt 29-ga :mrgreen:
Lenksu saagida ei soovita aga vastupidiselt Rivo-le, mina päris ilma sarveta ka ei saa! Tõusul on palju mõnusam...
Bruno / 56506745
"Hoia peal, loeb ainult max kiirus!"
http://www.ccrotamobilis.ee

j2nis
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 20. 05. 2010. 12:01

Re: VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas j2nis » 30. 08. 2012. 08:54

Rada oli mõnus, ilm oli hea, kasutaja keskmiselt nõrk :)

Esimene laskumine (ühe hüüumärgiga vist) niitis kohe, paari juurika abil, ratta seljast maha.
Teisel ringil õigem sõidujoon, vähem pidurit ja polnud probleemi.

Ülejäänud kaks laskumist jäid oma kõrvade vahelise olluse tõrkumise tõttu alistamata seekord.

Üleval panga peal jäi tõesti mõni jupp võsa laia lenksu otsas oleva sarve taha kinni aga see pigem kasutajas kinni.
Ei hakka lenksu lühemaks ega pikemaks sagima selle pärast, võibolla proovin ilma sarvedeta nagu Rivo soovitas siin just.

Üldiselt võib rahule jääda ja edasi treenida :)

Kasutaja avatar
Snk
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 05. 07. 2011. 09:59

Re: VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas Snk » 30. 08. 2012. 08:59

Tuule tiibadesse saanud seltsimees

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas MarttiM » 30. 08. 2012. 09:07

mul oli ka kalendris selle ürituse kohal rasvane rist, kuid paraku tahtis jumal teisiti ja muutis minu armastatud ratta selliseks, mis pole enam XC jaoks kasutatav:) aga kuradi kahju on, kui seda videot vaadata!

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas mart » 30. 08. 2012. 12:14

Kabe kirjutas:Liikluse tihedus oli täna natuke hõre kuigi rada oli hea ja ilm kah erakordselt suurepärane. Kas rahvas on mugav ja ei viitsi nii kaugele sõita? Tegelikult ei ole ju kaugel.
http://www.championchip.ee/template/fil ... iiamae.pdf
Osavõtjaid oli ca 210, niiet kurta ei saa.

Minu jaoks oli rada põnev, aga salakaval - kui esimest korda külili panin, sain külje niiskeks, mõistsin, et kuivus on näilik ja tegelt oli vihmavesi kenasti samblavarjus ootamas. Pangalt laskumine läks jamaks seetõttu, et kumm RoRo oli eelnevast padrikus ukerdamisest porine.

Tänud rajameistrile.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

reakas
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:08

Re: VW MTB kolmapäevakude XI etapp - Riiamäe

Postitus Postitas reakas » 31. 08. 2012. 09:47

Riiamäe rada oli tõesti väga hea (y)

Käisin samas eile veel seenel ning leidsin pangapealses võsas rajalt VDO A8 spido.

Kui keegi selle omaks tunnistab, siis mu kontakttelefon on 5223052.

Vasta

Mine “Kolmapäevakud 2012”