VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Mati » 18. 05. 2012. 15:07

Loodetavasti on kõik head kodanikud toibunud Harku viraazidest, kuivõrd on aeg fokuseerida järgmise etapi lainele.

Kakumäe etapi esialgse olulise info leiate kolmapäevakute kodulehelt. Raja osas on võimalikud muudatused ees seoses loodusjõudude tekitatud väikeste kaostega, kuid suures osas on tegu vana hea Kakukaga.

Korraldustiim sukeldub veel korduvalt metsa, et puhastada rada ja panna paika lõplik trass ning muud kaasnevad asjaolud. Loodame saada täpsustatud info (rada, ringide arv jne) üles alates 24.05.
Ratastega ja organiseeritult korraldajad enne võistlusnädala esimesi päevi tõenäoliselt rajale ei lähe.

Rock on!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas suuroja » 18. 05. 2012. 16:33

eelmise korra lahedaid pilte näeb facebookist :D :

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas mart » 20. 05. 2012. 19:14

Mati kirjutas:.. suures osas on tegu vana hea Kakukaga.

Korraldustiim sukeldub veel korduvalt metsa, et puhastada rada ja panna paika lõplik trass ning muud kaasnevad asjaolud. Loodame saada täpsustatud info (rada, ringide arv jne) üles alates 24.05.
2011 a oli meestel ja naistel 3 ringi.
Nüüd on 4 ringi v,a. M50+.
Nood ei saa enam ennast isegi naiste aegadega võrrelda. :D
Hall habe ja lastelaste arv pole lühimaa argument - kogu euroopa vananeb (sportides).
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Mati » 20. 05. 2012. 19:24

mart kirjutas:2011 a oli meestel ja naistel 3 ringi.
Nüüd on 4 ringi v,a. M50+. Nood ei saa enam ennast isegi naiste aegadega võrrelda. :D
Hall habe ja lastelaste arv pole lühimaa argument - kogu euroopa vananeb sportides.
Mart, vara muretsed, kõik võib veel muutuda.
Eelmine aasta kurdeti, et lühikeseks jäi :), panin ringi juurde. Rahva tungival soovil võib ka M50'le pügala juurde keerata.
Eks me pea kainelt kaaluma ringide arvu ka osalejaskonna kasvu kontekstis - potentsiaalselt kauem tihedam liiklus.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

ragz
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 05. 05. 2009. 09:15

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas ragz » 21. 05. 2012. 15:22

Kui soovite rajal vältida suurt liiklust, siis võiksite detailse raja (video, kaart vms) avaldada nädal ennem võistlust.
Sel juhul saavad huvilised oma prooviringid varem ära tehtud, mitte ei sõida võistluse ajal vaikselt rajal prooviringi

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Mati » 21. 05. 2012. 15:33

ragz kirjutas:Kui soovite rajal vältida suurt liiklust, siis võiksite detailse raja (video, kaart vms) avaldada nädal ennem võistlust...
Raja kaart (link GoogleMaps pildile) on kolmapaev.ee üleval juba eelmisest nädalast :idea: Head proovimist. Videot ei luba.

Kuid nagu märgitud on rajal võimalikud väiksed muudatused.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2466
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas AndreK » 23. 05. 2012. 22:30

Ainuke ja kõige olulisem küsimus: KUIDAS ON OLUKORD SÄÄSKEDAGA?
Kas peab sääsekummid alla panema?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7927
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas KaupoR » 23. 05. 2012. 22:31

võistlusriided pane alla ja sääsekumm tõmba sinna peale. Läheb vaja! Kui oleks võimalik, teeks liikuva regamislaua, et ei peaks selleks seisma jääma. Ootame tugevat tuult.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas suuroja » 23. 05. 2012. 23:43

AndreK kirjutas:Ainuke ja kõige olulisem küsimus: KUIDAS ON OLUKORD SÄÄSKEDAGA?
Kas peab sääsekummid alla panema?
täna oli merelt päeval väga tugev tuul ning enamus rajast oli sääsevaba; samas stardiala jäi tuulevarju ning seal oli tegelasi mustmiljon. Ning kohe hakati ka oma võtma:)))

sõitsin raja Kakumäe tipupoolsemat singeldamist nõudvat pauna; tegin mingi kaardi ka kiiruga OK alusele; mõnes kohas on tugev tuul päris jämedaid pihlapuid ja toomingaid rajale ette langetanud. Paar kohta ka likvideerisin. Loodan, et korraldajatele see probleemiks ei saa. Kui vaja tõstab puud rajale tagasi:))

väga hea rada. saab edukalt juba peale minna.

kaart:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Mati » 24. 05. 2012. 07:50

AndreK kirjutas:Ainuke ja kõige olulisem küsimus: KUIDAS ON OLUKORD SÄÄSKEDAGA?
Sääskede seisukohalt vaadates on olukord hea, isegi väga hea. Kogukonna sisepingete vältimiseks on nad strateegilistesse kohtadesse paigutanud järjekorraaparaadid.

Asjast ka. Eile sai meeskonnaga rada läbi käidud. Rada on füüsilises kontektis valmis ja selge on, et
1. rada tagurpidi ei pöörata, ehk samapidi mis eelmisel aastal,
2. rada on valdavalt sama, Vaarikasingli asemel on samas kohas uus Eleringi singel (sh ca 200m värsket samblamõnu),
3. tuleb lastering, mille puhul lihtsalt jäävad välja mõlemad laskumised-tõusud.

Ringide arvu otsustame lõplikult vahetult enne võistlust ilma pealt.

PS! Palve. Palun ärge väga usinalt ise rajal toimetage igasugu puude ja muude asjadega. Arvestage sellega, et asjal võib silma peal hoida keskkonnaameti tegelane + mõni aktiivsem kohalik elanik! Rattaga rajajälje sissesõit on küll soovitatav 8) .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

ragz
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 05. 05. 2009. 09:15

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas ragz » 24. 05. 2012. 08:07

Kas rada on sama mis üleemine aasta? Ehk kas rada kulgeb rannaäärsel kuristikul? Lugesin vanast foorumist, et eelmine aasta ei olnud rada sealt läinud?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7927
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas KaupoR » 24. 05. 2012. 08:13

rada on valdavalt sama, mis EELMINE aasta, mitte ÜLEeelmine. Nende kahe versiooni vahel on väiksed erinevused. Endale meenuvad sellised kohad:
* kaldapealne kuristiku osa on praeguses versioonis toodud kaldast kohati eemale. Ohutuse eesmärgil.
* Eleringi singli osa üleeelmisel aastal üldse polnud (mullu oli selle jupi tinglik nimi vaarikasingel), siis kimati pikemalt mööda laia ka kõvapõhjalist teed.
* betoonsillale keerati üleelmine aasta otse kraavi äärest vasakpöördega, eelmisel aastal keerati enne veel paremale metsa väiksele paunale ja siis läheneti betoonsillale teiselt poolt kerge parempöördega.

Eile oli korraks oht, et randa sel aastal ei saagi, sest jää oli seal lammutustööd teinud ja rannaala kiviklibu täis tassinud. Titaanrehad ja karvajalad andsid kuuma ja tulemuseks on täiesti sõidetav jupp rannas. Seega peale esimest järsku laskumist tuleks sõidusuunaga hoida paremale poole, sealt läheb üks järsk "soon" otse randa ja sealt on juba aru saada, kuhu edasi. Mainitud laskumine, rand ja tõus jäävad lasteringil välja!!
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Mati » 24. 05. 2012. 08:13

ragz kirjutas:Kas rada on sama mis üleemine aasta? Ehk kas rada kulgeb rannaäärsel kuristikul? Lugesin vanast foorumist, et eelmine aasta ei olnud rada sealt läinud?
Eelmine aasta tuli jah väike muudatus sisse.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

ragz
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 05. 05. 2009. 09:15

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas ragz » 24. 05. 2012. 08:18

Väga hea. Käisin eile rada otsimas, aga kuna üleelmise aasta mälestused väga halvad ja eelmine aasta ei osalend, siis eile meenus jälle see õudus ja olin juba peaaegu otsustamas see aasta ka vahele jätta.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Mati » 24. 05. 2012. 08:25

ragz kirjutas:Väga hea. Käisin eile rada otsimas, aga kuna üleelmise aasta mälestused väga halvad ja eelmine aasta ei osalend, siis eile meenus jälle see õudus ja olin juba peaaegu otsustamas see aasta ka vahele jätta.
Rada vastab endiselt MTB kriteeriumitele.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas kalari » 24. 05. 2012. 23:29

Mati kirjutas:Rada vastab endiselt MTB kriteeriumitele.
Jumalale tänu! Siis on ju põhjust kohale tulla! (y)

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2466
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas AndreK » 25. 05. 2012. 08:20

ragz kirjutas:Väga hea. Käisin eile rada otsimas, aga kuna üleelmise aasta mälestused väga halvad ja eelmine aasta ei osalend, siis eile meenus jälle see õudus ja olin juba peaaegu otsustamas see aasta ka vahele jätta.
Mis õudus sind siis seal taas ees ootas? Minu arvates on see üks parimatest, kui mitte öelda lausa parim kolmapäevakute rada.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Rivo » 25. 05. 2012. 08:48

ragz kirjutas:Väga hea. Käisin eile rada otsimas, aga kuna üleelmise aasta mälestused väga halvad ja eelmine aasta ei osalend, siis eile meenus jälle see õudus ja olin juba peaaegu otsustamas see aasta ka vahele jätta.
Katsuge nüüd ikka aru saada, et MNT ja MTB on kaks täiesti erinevat asja ! Samamoodi ka võistlused. Kakumäe on juba täitsa korralik MTB rada.
Pea_lenksu_all_uhamise radadega võistlusi meil küllaga - neid pole vähimatki mõtet juurde toota !
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Ailar
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 24. 10. 2010. 09:28

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Ailar » 25. 05. 2012. 08:56

Rivo kirjutas:
ragz kirjutas:Väga hea. Käisin eile rada otsimas, aga kuna üleelmise aasta mälestused väga halvad ja eelmine aasta ei osalend, siis eile meenus jälle see õudus ja olin juba peaaegu otsustamas see aasta ka vahele jätta.
Katsuge nüüd ikka aru saada, et MNT ja MTB on kaks täiesti erinevat asja ! Samamoodi ka võistlused. Kakumäe on juba täitsa korralik MTB rada.
Pea_lenksu_all_uhamise radadega võistlusi meil küllaga - neid pole vähimatki mõtet juurde toota !
+1
Aga mul on hoopis küsimus, et kas see start avatud 20ni, tähendab seda, et kell 20 saad sa veel rajale, et oma ringid ära teha, või pead olema kell 20 finišis?
Team Vänt

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7927
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas KaupoR » 25. 05. 2012. 09:06

Ailar, sa ju ise vastad oma küsimusele. Start on avatud kuni 20.00, mitte finiš.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3620
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Kuldar » 25. 05. 2012. 12:24

need kes kangesti terava aja peale sõidavad võiks lisaks liiklustihedusele arvestada uue rabasingli (ca 145m gepsu järgi) läbitavuse muutusega. Mina ei oska arvata, kas ta sõites läheb kandev pind paremaks s.t tiheneb või kaabitakse täitsa sodiks. Igatahes reha varre lükkasin vabalt 70-80cm sinna mateeriasse. Tagasi kakkudes juba luristas kelmikalt, ma ei taha teada mis svamm seal paari sajupäeva järel oleks.
Gravity is a Bitch

ragz
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 05. 05. 2009. 09:15

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas ragz » 25. 05. 2012. 13:43

AndreK kirjutas:
ragz kirjutas:Väga hea. Käisin eile rada otsimas, aga kuna üleelmise aasta mälestused väga halvad ja eelmine aasta ei osalend, siis eile meenus jälle see õudus ja olin juba peaaegu otsustamas see aasta ka vahele jätta.
Mis õudus sind siis seal taas ees ootas? Minu arvates on see üks parimatest, kui mitte öelda lausa parim kolmapäevakute rada.
MTB ja MTB on ka vahe. Üleeelmine aasta ei olnud minu jaoks 1/3 rajast sõidetav. Eeldan, et selle tõttu eelmine aasta ka rada muudeti. Tegemist on rahvaspordiga, mitte mingi ülima ekstreemspordiga, kus laskumisel pead vaatama kas läheb üle nipli või sõidad kuristikust alla vms. Ei ole mõtet sellel teemal liiga kaua peatuda, kuna sain aru et rada muudeti. Aga kes tahab võib näidata, kuidas üleelmise aasta rada sõita, ilma et 4, 5 korda rattalt maha ei peaks tulema, siis olen valmis tulema vaatama.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Rivo » 25. 05. 2012. 13:47

ragz kirjutas:Aga kes tahab võib näidata, kuidas üleelmise aasta rada sõita, ilma et 4, 5 korda rattalt maha ei peaks tulema, siis olen valmis tulema vaatama.
Ma võin vabalt näidata.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4466
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas riho » 25. 05. 2012. 13:48

ragz kirjutas:Aga kes tahab võib näidata, kuidas üleelmise aasta rada sõita, ilma et 4, 5 korda rattalt maha ei peaks tulema, siis olen valmis tulema vaatama.
MA eriline MTB mees ei ole aga võin näidata.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2466
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas AndreK » 25. 05. 2012. 13:48

ragz kirjutas:MTB ja MTB on ka vahe. Üleeelmine aasta ei olnud minu jaoks 1/3 rajast sõidetav. Eeldan, et selle tõttu eelmine aasta ka rada muudeti. Tegemist on rahvaspordiga, mitte mingi ülima ekstreemspordiga, kus laskumisel pead vaatama kas läheb üle nipli või sõidad kuristikust alla vms. Ei ole mõtet sellel teemal liiga kaua peatuda, kuna sain aru et rada muudeti. Aga kes tahab võib näidata, kuidas üleelmise aasta rada sõita, ilma et 4, 5 korda rattalt maha ei peaks tulema, siis olen valmis tulema vaatama.
Ära nüüd pahanda, aga kui rada on üle võimete, ei ole vaja oma eluga riskima tulla.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7927
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas KaupoR » 25. 05. 2012. 13:53

Kakumäe rada on minu meelest kogu olnud jalga maha panemata läbitav. Aga see selleks. Kolmapäevakute võlu just ongi selles, et arendab ratta valitsemist, juhtimisoskust ja tehnilist võimekust. Ega muidu kiiremaks ja osavamaks ei saa, kui ei harjuta.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Mati » 25. 05. 2012. 15:09

ragz kirjutas:
AndreK kirjutas:
ragz kirjutas:Väga hea. Käisin eile rada otsimas, aga kuna üleelmise aasta mälestused väga halvad ja eelmine aasta ei osalend, siis eile meenus jälle see õudus ja olin juba peaaegu otsustamas see aasta ka vahele jätta.
Mis õudus sind siis seal taas ees ootas? Minu arvates on see üks parimatest, kui mitte öelda lausa parim kolmapäevakute rada.
MTB ja MTB on ka vahe. Üleeelmine aasta ei olnud minu jaoks 1/3 rajast sõidetav. Eeldan, et selle tõttu eelmine aasta ka rada muudeti. Tegemist on rahvaspordiga, mitte mingi ülima ekstreemspordiga, kus laskumisel pead vaatama kas läheb üle nipli või sõidad kuristikust alla vms. Ei ole mõtet sellel teemal liiga kaua peatuda, kuna sain aru et rada muudeti. Aga kes tahab võib näidata, kuidas üleelmise aasta rada sõita, ilma et 4, 5 korda rattalt maha ei peaks tulema, siis olen valmis tulema vaatama.
Vaatame nüüd asja positiivse külje pealt. See, et sa üldse kaalud Kaku rada sõita näitab, et sinus on tõsist MTB hinge, mis vajab küll veel arendamist.

Kui minna ajas natuke tagasi, siis kolmapäevakud tekkisidki mh ka sellest ideest, et oli soov kogeda midagi enam MTB-likku kui seda pakkusid ja pakuvad EEC/SEC rajad. On ilmselge, et tegu on nimme tehnilisemat sorti radadega. Nende aastate jooksul on päris paljud andnud positiivse tagasisidena tänud õppimis ja arenemisvõimaluste eest. Kui ei sõida, siis kohe kindlasti ei arene! Tõelisest hard-core XC rajast on asi kaugel, selles veendumiseks soovitan külastada nt EMV rada (sel aastal Tallinnas Nõmmel).

Rajast veel, siis kõik klassikalised laskumised-tõusud on sees. Midagi müstilist nendes ei ole, on sõitnud lapsedki. Rada on tehniline, kuid vabalt jalga maha panemata läbitav, seda kinnitan ka isiklikult.
Kokkuvõttes toimub kõik ikkagi vabatahtlikuse alusel :idea: Kui tunne on ebakindel, siis tasub veel trennile aega pühendada, sest võistlustel on väsimuse tõttu vead veelgi kergemad tulema.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
fotek
Rattur
Postitusi: 141
Liitunud: 21. 06. 2007. 14:42

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas fotek » 25. 05. 2012. 16:37

ragz kirjutas:MTB ja MTB on ka vahe. Üleeelmine aasta ei olnud minu jaoks 1/3 rajast sõidetav. Eeldan, et selle tõttu eelmine aasta ka rada muudeti. Tegemist on rahvaspordiga, mitte mingi ülima ekstreemspordiga, kus laskumisel pead vaatama kas läheb üle nipli või sõidad kuristikust alla vms.
Rahvaspordiga on tegemist ikka "Elionide" puhul, kus iga allamäge mineva sileda tee ette on pandud "OHTLIK LASKUMINE !!!" vms : ) Kihuta siis turvaliselt seal.

Hea, et vähemalt kolmapäevakutel saab MTB-d harrastada.

Ailar
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 24. 10. 2010. 09:28

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Ailar » 27. 05. 2012. 18:08

Sai ka vaatamas käidud rada. Fullerimeestel on küll seekord eelis.
Team Vänt

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Vika » 27. 05. 2012. 18:19

Kas homme läheb õhtul ka keegi, kes saaks näidata?

powerman
Rattur
Postitusi: 169
Liitunud: 01. 07. 2010. 09:02

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas powerman » 27. 05. 2012. 20:10

Põrgusse vingujad - ma olen igal kolmapäevakul pannud vähemalt 1x üle nipli - Kakumäel aga ca 3x igal racel ja selle asemel, et vinguda, lähen ja üritan sõita nii, et ei paneks üle nipli...MTB ongi ju raske ja mitte etteaimatav ja vajab loomingulist lähenemist...

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas kalari » 27. 05. 2012. 22:11

powerman kirjutas:Põrgusse vingujad - ma olen igal kolmapäevakul pannud vähemalt 1x üle nipli - Kakumäel aga ca 3x igal racel ja selle asemel, et vinguda, lähen ja üritan sõita nii, et ei paneks üle nipli...MTB ongi ju raske ja mitte etteaimatav ja vajab loomingulist lähenemist...
(y)
Aga siiski soovitaks mõne osavama ratturiga neid niplipanemise kohti koos läbi sõita ja üheskoos analüüsida, miks nii juhtub. Muidu saab äkki su "õnne krediit" otsa kaob lõpuks sõiduisu. Eesmärgiks peab olema ikka õppida sõitma ilma kukkumisteta!

Kakumäe rada on üsna keeruline aga iga MAASTIKURATTA SÕITU harrastav kehakultuurlane peaks olema suuteline selle ringi ilma jalga maha panemata läbima. OK, ühe silla ületusel on jala mahapanek andeks antav. Kui hakkama ei saa, siis: a) on vähe harjutatud. b) emake loodus pole andnud teatud võimeid (aga kindlasti on siis häid eeldusi mõne muu huvialaga tegelemiseks)

kaaren
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 18. 03. 2004. 16:15

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas kaaren » 28. 05. 2012. 11:44

Vika kirjutas:Kas homme läheb õhtul ka keegi, kes saaks näidata?
mina tiirutan seal alates 17 kuni 1830ni kuskil

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Vika » 28. 05. 2012. 12:51

kaaren kirjutas:
Vika kirjutas:Kas homme läheb õhtul ka keegi, kes saaks näidata?
mina tiirutan seal alates 17 kuni 1830ni kuskil
Meil oli plaanis kella 8 paiku.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas mart » 29. 05. 2012. 12:23

Lisandus video:
http://youtu.be/yaACzMNTEu4
Kui on miskid mööda panekud, siis süüdlane on Janek Maidla, kelle sabas ma rippusin. ;)
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Mati » 29. 05. 2012. 16:09

mart kirjutas:Lisandus video:
http://youtu.be/yaACzMNTEu4
Kui on miskid mööda panekud, siis süüdlane on Janek Maidla, kelle sabas ma rippusin. ;)
Puhta pihtapanekud on! Tänud liikuva eest!

Ringide arv on siis järgnev:

M / M30 / M40 / M50: 4 ringi
N / N30: 4 ringi

M60 ja vanemad: 3 ringi
N40 ja vanemad: 3 ringi

M16 / N16: 2 ringi
M14: 2 ringi

N14 / M12 / N12 ja väiksemad: 1 ring - sh jäävad välja mõlemad laskumised/tõusud :!: JÄLGIGE PALUN
SPETSIAALSET RAJATÄHISTUST.



Eraldi soovin veel rõhutada järgnevat, sh toonitades ka pealtvaatajate kontektsi (on esinenud puudulikku käitumist) :idea:

NB! Teadaolevalt on Kakumäe rada tehniline ning küllaltki kitsas. Sellest tulenevalt panevad korraldajad nii osalejate kui ka pealtvaatajate hingele olla rajal ja selle kõrval kultuursed inimesed, sh AUSTAVAD PEALTVAATAJAD VÕISTLEJAID!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

ragz
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 05. 05. 2009. 09:15

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas ragz » 29. 05. 2012. 21:38

videos on küll tegemist üleelmise rajaga, kus on 80 kraadine kraavi laskumine jne :roll:

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas mart » 29. 05. 2012. 22:12

ragz kirjutas:videos on küll tegemist üleelmise rajaga, kus on 80 kraadine kraavi laskumine jne :roll:
Pole küll melioraator, kuid kas kuivenduskraavide nurk 80 kraadi pole mitte sovjetliku GOST-i piirides. Niiet, kui betoonpurdest mööda/maha sõidad, siis vastab kõik/nurk sovjetiaegsetele nõuetele (rada kulgeb ju endisel kinnisel piirivalve/militaar territooriumil). Lisaks meenub, et sovjetis oli sõjalistel suurõppustel lubatud inimkao protsent 7. Niiet mahud/mahume vabalt sinna sisse, kui neid kraave näoli ületame - 200 läheb rajale ja nendest 14 künnab vagusid.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Mati » 29. 05. 2012. 23:23

ragz kirjutas:videos on küll tegemist üleelmise rajaga, kus on 80 kraadine kraavi laskumine jne :roll:
Mis on postituse point?

Veelkord, rada on eelmise aastaga võrreldes minimaalselt muudetud - vaarikasingli asendus + paar väikest kohta (ümber langend puu). Osavõtt vabatahtlik!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2466
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas AndreK » 30. 05. 2012. 20:04

Tasemel korraldus koos kõige sinna juurde kuuluvaga. Lisaboonusena sätiti juba soojendusringil rannas püstised kivid rehaga lapiti, et veeremine oleks ideaalne. Õnnestus üle aastate ka üks korralik nippel panna. Mis sa veel ühelt kolmapäevalt tahad :)
Kiidame tegijaid!

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas mikulaine » 30. 05. 2012. 20:14

Väga hea korraldus ja raja märgistus. Lisaks veel mõnus tehniline rada, kuigi raputas parajalt 26" HT'ga. Muidugi samblasingel tahtis mind koos rattaga endasse imeda. Ilm läks ka just õhtupoole ilusaks, rajal muda polnud üldse peaaegu, stardialal sääski ka eriti mitte, kordaläinud õhtu. Järgmise korrani!

Mihkel

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Rivo » 30. 05. 2012. 20:56

Ei väsi kordamast - üks parimaid kolmapäevaku radasid (y) Extra boonusena veel tasemel korraldus ja märgistus (y) Sääskedega oli samuti nii, nagu lubatud (krt,tundus et oli isegi rohkem, kui lubati)
Kukkujatele kiiret paranemist ! Kui te juhtute lugema, siis silla peale sõites : alguses, silla peale minnes vaata ratta ette ja hoolitse, et mõlemad rattad ilusti peale saaks.Seejärel kohe pilk silla lõppu ja vänta hoogu juurde.
Viimati muutis Rivo, 30. 05. 2012. 21:38, muudetud 1 kord.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Ailar
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 24. 10. 2010. 09:28

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Ailar » 30. 05. 2012. 21:36

lõbus värk! (y)
Team Vänt

Kasutaja avatar
fotek
Rattur
Postitusi: 141
Liitunud: 21. 06. 2007. 14:42

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas fotek » 30. 05. 2012. 21:50

Väga hea rada!
Rohkem selliseid paluks : )

stenkjk
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 06. 03. 2011. 20:02

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas stenkjk » 30. 05. 2012. 22:05


Kasutaja avatar
Erkz
Rattur
Postitusi: 88
Liitunud: 08. 06. 2010. 15:07

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Erkz » 30. 05. 2012. 22:48

Täna oli super rada. Minu sõit nii super ei olnud, kuna lasin ennem starti rehvidest liiga palju õhku välja, seega ei saanud nii julgelt sõita, osades kurvides võttis isegi junni korraks jahedaks, sest ratas libises küljepeale ning selle tõttu tekkis vahepeal plaaniväliseid koperdamisi teiste ees. Kui selle probleemi avastasin, siis ei viitsinud enam rehve kergelt õhuga täita, et siis uuesti alustada, vaid sõitsin lõpuni. Õnneks mulle rada meeldis ja sääski jätkus ka kõigile, ei jõua ära oodata juba järgmist Kolmapäevaku sõitu Humalas.

Kasutaja avatar
Snk
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 05. 07. 2011. 09:59

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Snk » 30. 05. 2012. 23:55

Tuule tiibadesse saanud seltsimees

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas Mati » 31. 05. 2012. 00:18

Snk kirjutas:minu video rajalt
esimene osa http://www.youtube.com/watch?v=P2pNm9s5qTc...
(y) Temposõit 8)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas marion » 31. 05. 2012. 09:08

Tõsiselt hea rada, ma sain kuuaja adrenaliininormi kätte, viimasel ringil olid käed nii väsinud, et ma ei jõudnud enam lenksu juhtida. Peale kurviga silla oli kogu rada minujaoks jalga mahapanemata läbitav.
Palun mõne 29" muljeid ratta nikerdamisvõimekuse (paremale-vasakule) kohta koos lenksulaiuse andmetega.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7927
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: VW MTB Kolmapäevakute IV etapp - Kakumäe

Postitus Postitas KaupoR » 31. 05. 2012. 09:17

Nikerdamine nagu nikerdamine ikka. Tulemus ei olnud mul ehk kõige parem, kuid kas see oli 29'' jooksudest, rattaralli väsimusest või rattarallist veel hellast puusast või väga tihedast liiklusest rajal ja sellest tingitud tirri laskmisest .... Lenksu laius 600mm, sarvedeta. Ainus ärevam koht oli pisut enne putkalaskumist, kus kalda äärde lähenedes oli üks puuvahe üsna kitsas (kohe enne seda suurt ja ebamugavat kivi, mis oli ära värvitud). Mujal sai vabalt liigelda.
If everything's under control, you're going too slow!

Vasta

Mine “Kolmapäevakud 2012”