MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Vasta
powerman
Rattur
Postitusi: 169
Liitunud: 01. 07. 2010. 09:02

MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas powerman » 30. 04. 2012. 13:36

Huvitav, millal ja kuhu rajakaart ja kohalesõidu info tuleb :-)

Kasutaja avatar
Tuuker
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 06. 10. 2008. 18:36

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas Tuuker » 01. 05. 2012. 10:53

:shock: Kas täna rajaga tutvuda saab?

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas urmo » 01. 05. 2012. 14:46

Kohalejõudmise info huvitaks ka mind...
Zero the Hero

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas SHOXi » 01. 05. 2012. 15:40

täpselt samas kohas kus eelmine aasta, 59.298566,24.676273

MargusJ
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 18. 05. 2011. 12:51

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas MargusJ » 01. 05. 2012. 16:20

Facebookist:

Spordiklubi Porter Racing:
Kohale aitab lisatud kaardilink loodetavalt. Kellel eesti kaardiga GPS, võib esitada seadmele väljakutse ja panna otsima Raudtee tänavat Sakus.

Muideks, tulla saab mugavalt ka rongiga, otse stardiala lähedusse 400m kaugusele! www.edel.ee

http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php? ... be2903#tc3

Raulpoiss
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 07. 04. 2003. 14:21

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas Raulpoiss » 01. 05. 2012. 17:24

täna sai rada maha märgitud. ca 16,5-17 km tuli. täpselt ei tea, kuna rajameister katkestas testringi ning saatis sõnajala ja igivana singlit märkima :D kes soovib soojenduse ajal täisringi teha, siis arvestage, et alla tunni eriti hakkama ei saa....
järgmisel võistlusel lasen looma lahti...

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas kalari » 01. 05. 2012. 19:27

Teisipäeva lõunaks mahamärgitud raja ulatuses õnnestus ring läbida. Värsket materjali on üsna palju. (y) Ja midagi kerget ees ei oota. Kehtib ütlus: "Kõik, mis ei tapa, teeb tugevaks!" Täies pikkuses soojendusringi ei soovita ka kõige tugevamatele!
Kellel oluline oma "kaubandusliku välimuse" säilitamine, siis teile vihje - pikk särk ja püks ning prillid ei tee paha.

Kasutaja avatar
Kada
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 29. 09. 2008. 09:53

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas Kada » 02. 05. 2012. 10:19

Sakku saab nüüd Männiku kaudu mööda väga mõnusat rattateed. Kesklinnast stardipaika u 15 km, hea rahulik kohalekerimine ja soojendus. Teed oma tiiru ära ja lõdvestuseks tagasi linna. Ilm on soe ja kuiv.

Säästke loodust ja raha!

ÜlrK
Rattur
Postitusi: 186
Liitunud: 26. 12. 2009. 10:36

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas ÜlrK » 02. 05. 2012. 19:12

seekordne massaažiseanss tehtud (y)

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas mikulaine » 02. 05. 2012. 19:20

Keegi võiks mulle massaaži teha. Selg pole ammu sellist vägistamist saanud.
Enda laiskuse tõttu mitte prooviringi teha oli kahes kohas mõned meetrid vales suunas sõitu, võibolla oleks võinud rohkem nooli ja linte kasutada. Ja seal kus rajad paraleellselt jooksid, oleks võinud ka pikalt lindi vahele tõmmata, algul ehmatas ära ,et jube palju linte väikse ala peal ja mingid vennad tulevad nii ligidalt vastu.
Rada oli väga huvitav, tänud korraldajatele.

Mihkel

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas serxx » 02. 05. 2012. 19:33

Ma olin esimest korda kolmapäevakul. Eksisin ka paar korda ära. Panin ka padavai veetakistusest üle ja vabandan nende eest, kes mulle järgneda üritasid. Kui sealt üle sain, siis taipasin, et miskit on valesti. Sumpasin läbi vee tagasi ja läksin õiget rada mööda edasi :D
Raputamist oli kõvasti, eriti raja teises pooles. Päris karm värk esimese korra kohta. Aga ellu jäin :)
Ei saand ka tulemata jätta, kui sõit vaid mõned kilomeetrid kodust toimub. Vahet pole, et MTB-ga metsas müttamine pole päris minu teema. Igaljuhul on emotsioon positiivne :)

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas SHOXi » 02. 05. 2012. 19:40

Ära muretse ma panin ka sealt edasi tagasi läbi, põlvini sees. Pärast oli hea 2kiloste kingadega vändata. Tagant tulijad vaatasid, et päris segane olen :D

Tegelikult väga hea rada maha joonistatud. Ma olin nii kinni vanades singlites, et panin umbes üle 5x vähemalt mööda :D Aga minu arvates tuleks kasutada nooli, mitte neid lint seinu, ma ei saanud üldse aru kummale poole ma nüüd keerama pean... Eks rada oli ka pikk ja sellest raskem tähistus.
Viimati muutis SHOXi, 02. 05. 2012. 19:47, kokku muudetud 2 korda .

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas urmo » 02. 05. 2012. 19:42

Hea kuulda, et mina pole ainuke, kes "veetakistuse" edasi-tagasi ületas :D pisikesi möödapanekuid õnnestus veel neli tükki lisaks teha alguse poole, aga lõpuks oli raja jälgimine juba päris kerge. Üldiselt võiks minuarust sellistel käänulistel radadel kasutada rohkem pidevat linti, neid tutikesi okste küljes näha on kohati raske, eriti kui pilk on pigem juurikatel, kui üleval. Rada ise oli raske aga mõnus, eriti meeldis sillajuppide rohkus.

Lisaks, need punased aerosooliga maha joonistatud nooled rajal oli päris kasutud minu arust, pigem võiks kasutada vaia otsas nooli ootamatus kohtades olevate kurvide juures.
Zero the Hero

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 674
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas dh » 02. 05. 2012. 19:50

Andke andeks aga .. täiesti persses kui raske rada oli. Taguots oli hellast hellem, käed väsinud, selg valutas ja jalad tühjad .. ning ees ootas veel vastutuules 16km kojusõitu (mis lõppes küll 5km kaugusel Saue raudteejaamas külmetamisega).
Järgmine aasta jälle.

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas SHOXi » 02. 05. 2012. 19:51

Raja teisel poolel oli tähistus täiesti piisav jah.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2460
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas AndreK » 02. 05. 2012. 20:54

FSiga oli rajal väga mõnus. Kas olin ka kiire, seda ei oska öelda.
Rajamärgistusest. Nagu ikka, tuleb seda jälgida, muidu panedki mööda. Mul oli paar sellist "läheltä piti tilannetta", aga sain kohe oma veast aru ja sõit jätkus.
Tänud Porterile!

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas Rivo » 02. 05. 2012. 20:55

urmo kirjutas:Lisaks, need punased aerosooliga maha joonistatud nooled rajal oli päris kasutud minu arust....
Minu arust jälle parem, kui mitte midagi. Prooviringi ajal keerasin kohe peale silda paremale. Eks see oli veidi nn. massipsühhioos, kuna vahetult enne mind keeras sinna Püta + veel 2 Fixuse tegelast (nemad tegid kiiret ringi) ja minu järel veel vähemalt 3 raja proovijat. Sõitsin mööda seda imevat rada kuni lõpuni, siis sain aru, et asi pole ikka õige ja tulin tagasi. Muidu Saku rada, nagu Saku rada ikka - kõik elundid sai taas paika loksutatud :wink:
Viimati muutis Rivo, 03. 05. 2012. 12:39, muudetud 1 kord.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
MaT
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 25. 01. 2005. 13:46

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas MaT » 02. 05. 2012. 21:05

[.
Viimati muutis MaT, 29. 12. 2012. 17:31, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Janne
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 14. 04. 2012. 03:13

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas Janne » 02. 05. 2012. 21:11


Paju99
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 02. 05. 2012. 20:33

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas Paju99 » 02. 05. 2012. 21:13

Rada oli lahe ja just paraja raskusega. Selg ei kannatanud tervet kännu- ja juurikaraja osa püsti sõita, muidu oleks võinud paremini uhada. Tuli ikka raja lõpuosas kändude vahel sadula otsas kuidagi põrgata.

Noolekestest oli väga palju kasu - eriti vahepeal, kui mingi rahvas mulle otse vastu sõitis. Õnneks märkasid ka nemad nooli ja tegid kannaka.
Team OlyBet.com

stenkjk
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 06. 03. 2011. 20:02

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas stenkjk » 02. 05. 2012. 21:37


Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1248
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas Alvaro » 02. 05. 2012. 21:39

Tulemused ka juba üllitatud Champpionchipi lehel. Saab jälle põnev järelkaja olema, sest keegi on Paidust kiiremini sõitnud :-)
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

indr3k
Rattur
Postitusi: 244
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas indr3k » 02. 05. 2012. 21:48

Tavaliselt loen elamusi kuid seekord ütlen sõna sekka...

Rada oma loomult ja valikult meeldis ning tunne oli väga hea. Julgelt võin öelda, et parim minek minu kolmapäevakute jooksul - külla aga mitte tulemus:(

Kuid mida ma ei saa mitte kiita ning mis põhimõtteliselt mu tulemuse nullis, oli raja esimese osa märgistus. Minu rada oli täna peaaegu 21 km pikk ning neid eksijaid oli ikka palju. Kui ikka T hargnemine on, siis võiks paari lindinääpsu asemele, mis oli kuhugile eemale puu otsa visatud, panna noole .. ei ole ju raske. Ühes kohas aitas eksijaid inimene, kes oli raja juba soojas läbi sõitnud ning siis sai sõit jätkuda. Selle veelombi ette oleks saanud ka lindi tõmmata, siis ei oleks seal võimalik rada valesti aru saada ...
Selles mõttes olen pettunud, et juba teine etapp on raja märgistusega probleeme.

Sel hetkel, kui sõit juba niikuinii oli rikutud ja lihtsalt enda jaoks sõitsin, otsustasid mitmed osalejad loobuda.

Loodame, et järgmistel kordadel parem ...

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas margus v » 02. 05. 2012. 22:08

Tänud rajameistrile!
Raputas ikka nii nagu lootsin!
Pildid ka siis siin.Kohe näha,et kaamerat ka raputanud :lol:

http://www.snap.ee/user/margusvalja/alb ... apaev_2012

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas Vika » 02. 05. 2012. 22:36

Liitun nendega, kellele märgistus eriti ei meeldinud... Ise panin ainult ühes kohas mööda, aga nagu teised kirjutavad, möödapanijaid oli palju... Rada muidu oli huvitav, aga ikka tahaks midagi sellist, mis koosneb ringidest (2-5 ringi) ja märgistusega siis on lihtsam ka, minu meeles.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas erikr » 02. 05. 2012. 22:48

Sai ka siis täieliku äkkimpulsi mõjul joonele tuldud. MTB-ga siis sel aastal enne starti täpselt niiplaju, kui Laagrist Sakku on, ca 12 km asfalti.

Sain enne starti Edvardilt hoiatuse, et nooled on kohe pöördes, ehk tuleb pöörata enne noolt.
Panin kõrva taha. Kuna startisin kl 19 paiku, oli päris loetav jälg igal pool ees.
Riste polnud. Aga ma ei tea, kas oleks vaja olnud.
Mõnel korral panin pidurid plokki, kuna olin pöördes napilt linti või võssa sõitmas. Mööda ei pannud kusagilt.

Minu jaoks oli tähistus 4, arvestades aga kolmapäevakute üldist taset paneksin hindeks 3+.
Selge see, et 16 km singlirada pole võimalik sama tihedalt ja lollikindlalt tähistada, kui 3-5 km rada.
Eks tahe kõvasti keerutada ja nikerdada pööretgega maksis kergelt kätte.

Samas ei mõista ma neid, kel võistlustel vaateväli täpiks aheneb. Aga no ega mina ei tea kiirest
sõidust midagi.

Halli särgiga S-mehele kaevikute sektoris niipalju, et ma kuulsin juba esimesel korral, aga nagu isegi ehk aru said, tuli ka minul tegeleda Sulle möödumiskoha otsimisega. Esimese "hopi" või "hei" peale ma lihtsalt ka võssa ei keera vaid proovin korraldada möödumise nii, et mulle ka mu sõit alles jääb. Teiste möödujatega sujus koostöö ladusalt.

Porterile siiski (y) mõnusa kolmapäevaku eest.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas Rivo » 02. 05. 2012. 23:16

erikr kirjutas:Samas ei mõista ma neid, kel võistlustel vaateväli täpiks aheneb
Proovi lihtsalt huvi pärast autoga maanteel sõita nt. 80km/h - jõuad päris palju ringi vahtida. Kui aga kiiruse juba 140km/h peale vajutad, läheb vaateväli ikka oluliselt kitsamaks ! Ega metsas rattaga sõit sellest oluliselt ei erine. Minu jaoks selge põhjus, miks ma raja alati ennem min. 1x läbi sõidan ! Rajalt eksida ei taha ju keegi.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

indr3k
Rattur
Postitusi: 244
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas indr3k » 03. 05. 2012. 07:25

Rivo kirjutas:
erikr kirjutas:Samas ei mõista ma neid, kel võistlustel vaateväli täpiks aheneb
Proovi lihtsalt huvi pärast autoga maanteel sõita nt. 80km/h - jõuad päris palju ringi vahtida. Kui aga kiiruse juba 140km/h peale vajutad, läheb vaateväli ikka oluliselt kitsamaks ! Ega metsas rattaga sõit sellest oluliselt ei erine. Minu jaoks selge põhjus, miks ma raja alati ennem min. 1x läbi sõidan ! Rajalt eksida ei taha ju keegi.
Täitsa õige jutt. Endal ei olnud aega läbi sõita, kuid just need, kes olid juba läbi sõitnud, suutsid paljud õiglee rajale juhatada :)

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas SL » 03. 05. 2012. 07:46

Mina sõitsin esimest korda sealsetel radadel ja ei eksinud kordagi ära. OK, sõit oli parajalt nurgeline, kuna ootamatuid pöördeid ja 0-i pidurdamisi tuli ette palju, kuid ikkagi kokkuvõttes - rada oli näha ja sõita sai kenasti.

Kahju on mul vaid endast, kuna viskasin lihtsalt pikali ning need sekundid maksid kaks kohta.

PS - Püta aeg on ikka ebareaalne, sest niipalju kui mina Rivo jutust aru sain, panid nad oma kiiret ringi tehes rajalt välja ja tõenäoliselt ei läbinud tervet ringi.

Kasutaja avatar
slinki
Rattur
Postitusi: 352
Liitunud: 16. 03. 2010. 09:13

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas slinki » 03. 05. 2012. 07:54

Tōesti oli palju möödasōite ja ühekorra sain isegi märgistuslinti parandada. Aga eks seda ikka seepärast, et enamus sōidust vahtisin ratta ette mitte rada. Juhtus ka seda, et teine mees tuli vastu ja küsis, et kuhu nüüd minna.

käbi
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 05. 05. 2011. 15:39

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas käbi » 03. 05. 2012. 08:44

tänud korraldajatele.
ise suutsin kaks korda valesti keerata. rada oli ilusti märgistatud aga ikka kiskus valele poole :D

kuidas on härra tervis kes finisis üle nipli pani?
loodame et väga kande täna ei ole.

rajamärgistusest . tehke järgmine kord need nooled neoonvärviga maha , hakkavad paremini silma.



käbi

Kasutaja avatar
Kada
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 29. 09. 2008. 09:53

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas Kada » 03. 05. 2012. 09:07

Teeme nii, et Saku 100 ajal ei ole tuul õlletehase poolt onju, muidu tuleb palju katkestamisi :wink:
Rada oli uskumatult kuiv ja kõva, polegi Saku singleid sellisena varem kogenud.
Avastasin, et need lindid puude vahel on uskumatult tugevad. Suutsin oma suure kerega hooga ühte linti sisse sõita ja endale üllatuseks jäi see terveks ning hoidis mind rattal veel püsti ka :)

Ülle
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 01. 09. 2009. 08:35

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas Ülle » 03. 05. 2012. 09:31

Väga mõnus rada nagu Sakus ikka! Isegi metsaalune oli sinililledega ära kaunistatud. :wink:

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas mart » 03. 05. 2012. 10:38

Seekord kadusid mõned minutid tehnilise ebaõnne taha - õnnestus rajal kahel korral tagakummi pumbata.
Ju oli kumm end kusagil kivide/juurikate vahel pöialt lahtiväänanud ja lateks ei suutnud korralikult tihendada.
Esimesel pumpamisel viskas taganttulnud erikr hüüde "chillid vä" , mispeale kadus viimanegi uimasus ja teise pumpamise jõudsin ära teha ilma tema järelejõudmiseta. :D

Märgistusega pidin mõned korrad pikemalt mõtlema, kas kütta vasakule või paremale, kuid sõitu see ei seganud.

Oli üks omapärane seik - tagant tulnud kolmene rong käratas mulle "rada" :? ja kui seda nobedalt võimaldasin, ei tänanud mind mitte ükski möödujatest (viimane vend oli biketime maikas).
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas Vika » 03. 05. 2012. 11:46

mart kirjutas:Oli üks omapärane seik - tagant tulnud kolmene rong käratas mulle "rada" :? ja kui seda nobedalt võimaldasin, ei tänanud mind mitte ükski möödujatest (viimane vend oli biketime maikas).
Minu teada biketime'st kedagi sellise maikaga ei olnud. Need, kes olid, neil oli seljas enda klubide, firmade maikad.

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas piffik » 03. 05. 2012. 12:06

SL kirjutas:PS - Püta aeg on ikka ebareaalne, sest niipalju kui mina Rivo jutust aru sain, panid nad oma kiiret ringi tehes rajalt välja ja tõenäoliselt ei läbinud tervet ringi.
Pead ei anna, aga julgen kahelda, et ta keeras sealt, kus pidi minema paremale "kaevikule äärele", et siis mõne aja pärast "kaeviku põhjast" tagasi tulla, kohe vasakule - see oli ka ainuke koht, mis minu arvates oli pisut segaselt tähistatud (lindid mõlemal pool, ole hiromant ja mõtle, kus suunas minna). Püta läks must mingi 300-500m enne seda kohta hirmsa hooga mööda ning enne sinna "ristmikule" jõudmist tuli ta juba metsateel teises suunas vastu ehk see paun oleks pidanud olema läbitud. Arvestades, palju mul endal selle pauna tegemine aega võttis, tundus asi ebareaalne - nii aeglane nüüd ma ka ei olnud. Ehk siis minuti-kaks võiks umbes juurde panna, mis teeb siiski selgelt kiireima aja, mis oleks ka loogiline.

sigus
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 14. 10. 2008. 19:39

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas sigus » 03. 05. 2012. 13:42

mart kirjutas:Oli üks omapärane seik - tagant tulnud kolmene rong käratas mulle "rada" :? ja kui seda nobedalt võimaldasin, ei tänanud mind mitte ükski möödujatest (viimane vend oli biketime maikas).
Kas helesinine maika oli ja seljal kiri "PEKSA ON?"

jyrka
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 30. 08. 2005. 11:01

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas jyrka » 03. 05. 2012. 18:08

Nagu AndreK siin ennist mainis, oli ka minul FS-ga rajal üsna mugav. Kuna see oli aasta esimene sõit metsas, üritasin pulssi tumepunaseks mitte ajada. Nautisin rada nii palju, kui kevadiselt kesine vorm ja üsna roostes sõiduoskused võimaldasid. Korraks keris mingi vits ennast kasseti vahele, kuid muidu tehnika toimis. Peale esimest palksilda keerasin ka korraks valele poole kuid, sain üsna ruttu õige suuna kätte. Edasi vaatasin pisut kaugemale, kui 2m ratta ette ja rohkem ei eksinud. Kuna otsustasin starti rattaga tulla, oli õhtuks koju jõudes kellal 53,3 km ja 3:14, pulsoka nr-test ma parem ei räägi. Ehk siis kena õhtupoolik sadulas ja suured tänud Porterile (y)
Ei punnita, lihtsalt meeldib sõita!!!

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas kalari » 03. 05. 2012. 18:22

Ma julgeks nüüd nelja-viie aasta jooksul nähtule tuginedes tulevastele rajameistritele anda ühe sõbraliku soovituse: Kui hakkate rada planeerima, mõelge ka selle peale, kas suudate kogu see toreduse võistlevatele ratturitele arusaadavas vormis ära tähistada. Kui ikka inimressurssi ja linte-viitasid piisaval määral ei ole, tehke parem lühem ring! Ja hea oleks, kui tähistuse vaatab üle ka keegi kõrvaline, võistleja (ahenenud) pilguga inimene!
See, et keegi "riiklik lepitaja" takkajärgi hakkab siin foorumis korraldajate poolseid möödalaskmisi siluma stiilis - "korraldajad teevad seda vabast ajast, põhitöö kõrvalt ja võistleja peaks ikka silmad lahti sõitma ja üleüldse tulime me ju siia maastikule niisama chillima", ei ole eriti konstruktiivne!
Kuna ise sain suure osa rajast eelnevalt läbi sõita ja kiirel ringil sõitsin 90% max tempost, õnnestus olulisi prohmakaid vältida. Mõned pisikesed siia-sinna vingerdamised tulid. Aga selgesti on meeles eelmise aasta Saku100, kui õnnestus kilomeetrite viisi vigu teha.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas Villem T » 03. 05. 2012. 18:49

kalari kirjutas:Ma julgeks nüüd nelja-viie aasta jooksul nähtule tuginedes tulevastele rajameistritele anda ühe sõbraliku soovituse: Kui hakkate rada planeerima, mõelge ka selle peale, kas suudate kogu see toreduse võistlevatele ratturitele arusaadavas vormis ära tähistada. Kui ikka inimressurssi ja linte-viitasid piisaval määral ei ole, tehke parem lühem ring! Ja hea oleks, kui tähistuse vaatab üle ka keegi kõrvaline, võistleja (ahenenud) pilguga inimene!
See, et keegi "riiklik lepitaja" takkajärgi hakkab siin foorumis korraldajate poolseid möödalaskmisi siluma stiilis - "korraldajad teevad seda vabast ajast, põhitöö kõrvalt ja võistleja peaks ikka silmad lahti sõitma ja üleüldse tulime me ju siia maastikule niisama chillima", ei ole eriti konstruktiivne!
Nagu elus sageli, on kõigepealt eksam ja alles hiljem õppetunnid.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas mart » 03. 05. 2012. 21:27

Vaatan protokolli pdf-ist, et naisteklassist on üks tubli tegelane siirdunud klassi M - mehed sünd 1983-1995:

24, Merilin Metsalu, 1:04:47.6

Mul tema tulemusest/ajast koht naiste arvestuses ei muutu , kuid mõni mees saaks M klassis koha ettepoole. :D
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

kompat
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 16. 10. 2009. 09:08

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas kompat » 04. 05. 2012. 06:08

Rada oli ju mõnus, ei saa kurta aga raja tähistamise ja arusaamisega on alati mingi probleem tekkinud.Võibolla pole selline üritus üldse mõedud kiireks sõiduks.Sõidad rahulikult ja tunned lihtsalt rõõmu ilusast päevast, siis ei eksi ei ära ega sõida valesti.Üks võimalus on veel: rada ikka korralikult läbi sõita ja kõik keeerulisena näivad kohad meelde jätta.Mina sõitsin enne enamuse rajast läbi ja need lõigud olid selged aga neid lõike mida ei sõitnud seal jäin kohe pisut hätta. Pidi natuke nuputama ja rada otsima.
Aga mis Pütat puudutab, siis tema võimetes ei tasu kahelda.Tüiesti loogiline aeg.Vähemalt keegi näitas kui palju veel arenguruumi on.

usss
Rattur
Postitusi: 106
Liitunud: 06. 12. 2005. 12:27

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas usss » 04. 05. 2012. 23:50

Minumeelest mõtetu vingumine rajamärgistuse teemal. Ma sõitsin ilma tutvumisringita ilma eksimata (OK - 1 kord pidin sellepärast jala maha panema, et natuke valesti keerasin - no ja siis?) omast arust normaalse tempoga läbi. Mina ei oska küll midagi rajameistrile ette heita ja annan oma 10 punkti neile selle tänamatu töö eest, et teistel rattahulludel kolmapäeval ka midagi teha oleks. Viripillid vinguvad neljapäeval niikuinii - vahet pole, kui hästi või halvasti sa rada tähistad.
Triathlete - a person who doesn't understand that one sport is hard enough...

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas vaikija » 05. 05. 2012. 01:49

Tegelt pole ju vahet aga ikkagi natukene häirib, Pütat ja veel kedagi nähti valesti sõitvat ja ikkagi on kõik ok ja kellegite meelest veel väga loogilise ajaga. Seal oli pauna vahele jätmise variante mitmeid aga imelik, et mõni ei saanud isegi aru,et midagi läks valesti.

Püta
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 21. 03. 2012. 08:22

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas Püta » 05. 05. 2012. 05:52

Mis shitasti see uuesti.Pean tunnistama,et sõitsin tõesti raja teisel-kolmandal kilomeetril tiba valesti...Palju aega võitsin,1,2,3,4,5min... või kas üldse võitsin?Igaljuhul sõitsin täiega,rada oli tehniline,raske ja vähemalt minu jaoks väga huvitav.Kiitused rajameistrile!Tulin uut 29st testima ja veendusin,et ratas on supper!Juurikate-mätaste peal on selgelt parem veeremine,ka kurvides pidamine tundus parem.Kui kellegil parem hakkab,siis olen nõus kui mulle 5min otsa pannakse,Mulgis on uus võimalus mõõtu võtta!

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: MTB Kolmapäevakute II etapp Saku

Postitus Postitas Villem T » 05. 05. 2012. 15:28

Uus võimalus samas formaadis mõõtu võtta on Harkus. Kui seal samad ajavahed on, on pilt selge. Kui ei ole, on ka natuke selgem. Ja peale seda on veel 9 etappi.
Korraldajad õpivad kogu aeg, loodetavasti mitte väga paljude osalejate hinnaga. Selles võib kindel olla, et kavatsused on alati parimad.

Vasta

Mine “Kolmapäevakud 2012”