X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Raulpoiss
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 07. 04. 2003. 14:21

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas Raulpoiss » 26. 08. 2010. 18:59

tt23 kirjutas: Võideldakse ju auhinnaliste kohtade eest ja iga punkt kokkuvõttes arvel.
Lisaks raja lõikamisele esineb järjest rohkem raja nõudmisi käskivas (loe: kurjalt karjuvas) kõneviisis ja seda just eriti noorema generatsiooni sõitjate peal.
Minu info pärineb M14 klassis sõitjatelt, kes kurtsid, et väga paljud olla nende peale lausa karjunud ja sõimanud, kui nad otsekohe taganttulijale rada vabaks ei teinud.
vaidleks nats. kuna ma auhinnalistele kohatadele ei sõida, siis need mõned sekundid ja kohad siia-sinna mind eriti ei morjenda... aga... sõistin pirital ka pikalt ühe noorsandi taga (kah nii M14 võis oll, kerged vurrud ülahuulel), kutt vaatas 3 korda üle õla, nägi, et ma istusin tal rattas, kohti oli küll kus mind mööda lasta, ei teinud väljagi... lõpuks siis kohmasin - läheks mööda - ei olnud kurjalt karjuvas kõneviisis, siis kohmati vastuseks - kohe - ja litsuti veel mingi lõik ees sõita, ennem kui kõrvale võeti... võib-olla oma viga ka, kutt arvas, et ma ei tahagi mööda minna, mina jälle arvasin, et ta näeb, et ma taga olen ja laseb mööda... pole siis ime, et mõisa peale sõitjad vähe kurja häält teevad.
küll ei tekkinud mingit arusaamatust siis kui Kullionu mulle järgi jõudis ja tsiteeris järgmise luulerea - hevi tuleb, hevi tapab, hevi mehed ellu jätab - ma lasin ta koheselt mööda... :D
järgmisel võistlusel lasen looma lahti...

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas kalari » 26. 08. 2010. 19:16

Mati kirjutas:
Rain kirjutas:...Ma arvan, et aeglasemad võiksid rahumeeli oma sõitu sõita ja mitte liigselt muretseda taganttulijate pärast. Küll kiiremad mööda saavad kui sobiv koht tuleb.
See ideoloogia ei ole eriti konstruktiivne. Sellisel juhul suhtub ka vastaspool vastava meelestatusega ja aeglasematest lihtsalt sõidetakse üle. Elementaarne viisakus olgu märksõnaks ja olukorrad lahenevad :idea:
Kahe käega poolt! Ega polegi ju võimalik mingit kindlat reeglistiku paika panna. Iga möödusõit on omaette case ja selle "lahtiarutamine" eeldab kahe (vahest ka kolme-nelja) ratturi poolset viisakust ja paindliku mõtlemist.
Ka mul on siiralt kahju ja mind valdab ebamugavustunne, kui keegi minu möödalubamiseks peab seisma jääma.

Märt K
Rattur
Postitusi: 82
Liitunud: 13. 09. 2009. 19:26

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas Märt K » 26. 08. 2010. 19:22

Minu meelest on see mööda sõitmine -laskmine kolmapäevaku üks paratamatu osa! Laitmatut "eraldistarti" on järjest keerulisem sõita, kuna iga etapiga purustatakse osalejate rekordeid !

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas SHOXi » 26. 08. 2010. 21:00

Kui sa oled kiire sõitja, siis üldiselt ei tohiks olla probleemi aeglasematest mööda saamisega. Ainuke keerulisem koht on sellised tõusud kus paljud nõrgemad jäävad jalameesteks, seal võib jah kaotada väärtuslikku aega ja jõudu kui peab ka rattalt maha tulema. Üks võimalus oleks lastele teha eraldi rada (näiteks 60-80% ulatuses), mis kindlasti nõuab natuke rohkem mõtlemist rajameistrile,küll aga ei tohiks olla võimatu.


Nii palju kui mul kogemusi piritalt (~17.10-18.00), siis võitsid kõik nooremad kaas võitlejad kohe raja äärde ja jäid seisma. Ei jõua nii palju tänadagi neid, sest võistlusmomendil endalgi kops koos. Ehk nüüd siis tänud :D

meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas meelisl » 27. 08. 2010. 09:35

Raulpoiss kirjutas:vaidleks nats. kuna ma auhinnalistele kohatadele ei sõida, siis need mõned sekundid ja kohad siia-sinna mind eriti ei morjenda... aga... sõistin pirital ka pikalt ühe noorsandi taga (kah nii M14 võis oll, kerged vurrud ülahuulel), kutt vaatas 3 korda üle õla, nägi, et ma istusin tal rattas, kohti oli küll kus mind mööda lasta, ei teinud väljagi...
Kust see poiss pidi teadma, kas sa teed lihtsalt kiiret soojendusringi või võistled. Niisama ei hakka keegi põõsasse hüppama, rada antakse ikka sellele, kes küsib.
Mulle tundus küll, et rahvas oli rajal väga viisakas ja kus vähegi võimalik, lasti kohe mööda kui ise soovi avaldasid. Loodetavasti said aeglasemad-viisakamad ratturid ikka ise ka sõita, mitte ei pidanud pool ajast raja ääres teisi mööda laskma.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas Mati » 27. 08. 2010. 10:21

velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2464
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas AndreK » 27. 08. 2010. 13:25

Rajalt leitud üks sinine Maximi 750 ml pudel.

Kasutaja avatar
kaaler
Rattur
Postitusi: 215
Liitunud: 24. 08. 2010. 22:56

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas kaaler » 27. 08. 2010. 14:48

rada oli tõesti mõnus, eriti arvestades, et tegemist oli minu tagasihoidliku velokarjääri maailma kõige esimese kolmapäevakuga üldse! platseerumine alagrupi keskel oli pigem meeldiv üllatust, esimese hooga hakkasin oma nime ikka tabeli altotsast otsima. kuna varasem kogemus puudus, siis värske tulijana jäi möödasõitudest ja -sõitjatest isegi väga positiivne mulje, st tänati ette ja taha, lasti läbi, vabandati jne, ainult üks helesinises paugutaja röökis "radaaaar!". ma enne starti seda trügimist pelgasingi kõige enam, aga kokkuvõttes ei olnud hullu. paar oksakolakat vastu kiivrit ning uhke kukerpall jõekääru laskumisel - kõik äärmused said ära testitud. mõte paar päeva varem rajaga tutvumas käia tuli ka kindlasti kasuks, säästis võistluspäeval energiat, olgugi et paar pauna oli lõppu juurde võlutud. kraaps korraldajatele!

kompat
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 16. 10. 2009. 09:08

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas kompat » 28. 08. 2010. 18:17

TO AndreK. Minu andmetel oli rajal 2 Haanja RK sõitjat.1 neist kannatas seedehäirete all ja teist vist tunnevad enamus sõitjad.Kuna 2. mehel pole võita ja kaotada midagi, miks ta pidi seda tegema.Mõlema sõitjaga oli kaasas ka usaldusväärsed tunnistajad, kes saatsid vedurit.Seega väide on absurd.Teinekord jätku number meelde.Aga samas tahaks kurtide poole viisakalt pöörduda.Ma ei kanna sõidu ajal kaasas teleskoopi, et teavitada oma asukohast selja taga.Mutetsege palun tahavaatepeeglid.Kui hõikan 2 m tagant, et tahan mööda sõita nad isegi ei vaata tagasi ja hoopis aeglustavad sõitu.Minu andmetel sõitis madallendur A.Rohtmets ka Furiusega ja tema aeg oli lagi.Püüdke järgi teha.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3619
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas Kuldar » 28. 08. 2010. 18:36

mida sa öelda tahad? mingi teleskoop, kurdid, peeglid, karjumine 2m tagant. Kui keegi sind mööda laseb, siis on see hea tahte märk. De jure Sul ei ole õigust seda nõuda. Igaks juhuks võid seda möödasõidu elementi lausa eraldi treenida. Einoh ma jumala tõsiselt räägin - oskus raja kõrvalt oksi mitte üles korjata või minna läbi heina nii, et kassetti täis ei tõmba - see on vajalik oskus. Kui mõnel maratonil kett või kumm läheb siis pärast on abiks.
Gravity is a Bitch

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas _KRIS_ » 28. 08. 2010. 18:54

Aga kuidas siis inimest ikkagi mööda lasta? Kui on kitsas koht ja kuskile minna ei ole ja tagant tuleb kiirem, siis kas oleks mõistlik hakata ees tempot panema kuni tuleb laiem koht, mis võimaldab möödalaskmist, sõita oma tempos edasi, et lasta tal, kui kiiremal kiiremini mööduda või keerata üldse põõsasse ja seda viimast sooviksid vist enamus "kiired ja vihased" kes poodiumi lähedastele kohtadele sõidavad.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas tarmo » 28. 08. 2010. 18:55

kompat kirjutas:1 neist kannatas seedehäirete all
Ma loodan, et see kaassõitjate tulemust ei mõjutanud. :lol:

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas rai66 » 28. 08. 2010. 19:56

No rajal on suhteliselt palju kohti, kus võib korraks raja äärde tõmmata ja korraks lihtsalt hoog maha nats võtta, eelnevalt teavitades tagantulijat, et see mööduks a la vasakult, et manööver toimuks võimalikult sujuvalt ja kiirelt. Kuigi väsinuna olen isegi vasaku ja parema segi ajanud. Seda siis, kui laiemaid kohti, kus lihtsalt mööduda, pole niipea tulemas. Ja see tempo lisamine on väga hea manööver kuniks möödasõidu võimalus tuleb. Ka enda aeg tuleb parem. Aga need, kes ei võistle võiksid küll varakult teed anda. Ja põõsasse hüppamine pole küll sõidu element. Võtke lihtsalt kõrvale.

arnea
Rattur
Postitusi: 1219
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas arnea » 28. 08. 2010. 20:48

Möödumiste statistika rekordkolmapäevakult: http://home.cyber.ee/arne/pirita2010.xls

Tähele tasub panna möödumiste arvu sõltuvust stardiajast - esimese või viimasena startides peab poole vähem mööda sõitma. Selline pisike nipp siis.

Kitsa koha peal möödalaskmisest - olen küsijale hüüdnud, et kohe lasen kui laiaks läheb ja siis üritanud võimalikult kiiresti sõita seda kitsast juppi. Enamasti piisab küll sellest, et hoida konkreetselt ühte rajaserva ja lihtsalt hüüda, et mine! Tempo olen korraks alla lasknud siis, kui ees tuleb kitsas koht ja ma sinna möödasõitjaga samaaegselt satuks. Aga pmst on see kõik liikluseeskirjades kirjas :) Hoiad tee paremasse serva. Enne manöövri alustamist kontrollid ega keegi sinust mööda ei sõida. Annad möödasõidust suuga märku. Möödasõidetav ei tohi kiirendada. Möödasõidetav ei tohi takistada möödasõitjal oma suunavööndisse tagasipöördumist. Möödasõitja ei tohi vastutuleva puuga laubakat panna.

Arne

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas Villem T » 28. 08. 2010. 20:53

Sellest on küll varemgi juttu olnud, aga kuivõrd keegi ei pea kellelegi teed andma, on möödasaamine "juhendi järgi" puhtalt mööduja asi. Kui mööda ei mahu ja teed ei pakuta, võib proovida möödumise osas kokkuleppele saada, aga selle õnnestumine sõltub juba mõlemast osapoolest - vastutulelikkus, viisakus jms. Mõnel pole rohkem õhku raisata kui "rada" ütlemiseks, mõni suhtub sellesse mõistvalt, mõni mitte jne.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas MarttiM » 28. 08. 2010. 21:56

käisin testisin ka selle raja ära, vääääääääääga lahe. sõitsin ringi teist pidi ja tuli ka jalastuda:)

Kasutaja avatar
EMari
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 06. 08. 2009. 07:34

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas EMari » 30. 08. 2010. 07:49

Mati kirjutas:Etskae, pildid ka üleval.

Fotograaf on tasemel - emotsioonid, meeleolud pilvikute näol :lol: , erinevad objektiivid - kiitus!
jalgratas on elustiil

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas Alvaro » 30. 08. 2010. 08:40

kompat kirjutas: Minu andmetel oli rajal 2 Haanja RK sõitjat.1 neist kannatas seedehäirete all ja teist vist tunnevad enamus sõitjad.
Orul oli kõht lahti vä? Tulemus tal jah nõnna tagasihoidlik. Vaesekene. Kaastunne. 8)
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas tarmo » 30. 08. 2010. 12:02

Alvaro kirjutas: Orul oli kõht lahti vä? Tulemus tal jah nõnna tagasihoidlik. Vaesekene. Kaastunne. 8)
Seedehäire ei tähenda alati seda. et kõht on lahti. Näiteks kui kõht on kinni, siis ilmselt lööb silmad punni küll sõidu ajal. :shock:

kompat
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 16. 10. 2009. 09:08

Re: X Etapp 25.08.10 Pirita Volkswageni eri

Postitus Postitas kompat » 04. 09. 2010. 19:49

Proovige ise täis kõhuga kiiresti sõita.Vaadake kaua te ise kannatate.Mina olen korduvalt sellist tunnet tundnud, kui 3 tundi enne võistlust söödud söök ei taha kuidagi ära seedida ja kohe stardis hakkab üles käima.Kolmapäevakutel rahalisi auhindu ei jagata, seega pole mõtet ka raja peal niiväga tõmmelda.Kes on viisakas annab teed ja küsib ka teed, mitte pole mölakas ja sõidab teisest üle.On ka selliseid, kes saagu mis saab ei taha kohe mitte üldse kedagi mööda lasta.Sellega vist rahuldab ennast kuidagi.Enamus rahvast on ikka meeldivalt käitunud.Kindlasti on radadel kohti, kus on raske mööduda.Me ikkagi kõik omamoodi võistleme aga kiirused on erinevad ja ka võimed on erinevad.Seega saame ikka hästi läbi ja elame edasi.Ma ei tahaks, et järgmisel kolmapäevakul keegi rada küsides nuiaga virutab.

Vasta

Mine “Kolmapäevakud 2010”