Kakumäe calling - IV etapp

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Kakumäe calling - IV etapp

Postitus Postitas kalari » 03. 06. 2010. 18:31

Eelmisel aastal tegi keegi tubli statistik ka analüüsi, kes kui palju möödasõite tegi :wink: Liikusin nii eelmisel, kui ka sellel aastal suht sama kiirusega ja rajal olin umbkaudu samal kellaajal. Tänavu tundus, et möödasõite tuli ette vähem. Taganttulija seisukohast on kitsal ja käänulisel singlil mõtetu dikteerida eessõitjale, kummalt poolt möödasõitu plaanin. Mõlemale ratturile on mõistlikum, kui taganttulija hüüdab eessõitjale "heia" ja ootab, et too leiab sobiliku "tasku" kuhu hetkeks sisse põigata. Elementaarne, et peale õnnestunud manöövrit saab möödasõidetav kõlavahäälse "aitähh" osaliseks.
Tegelikult on mul neist ratturitest siiralt kahju, kes praktiliselt iga 100 meetri järel tegelevad lisaks rajameistri poolt püstitatud ülesannetega hakkama saamisele ka kaasvõistlejatele möödumisvõimaluste loomisega. Ega siin muud rohtu polegi, kui sõiduoskust/võimsust treenida, et kiiruse vahe nobedamatega väiksemaks saada.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Kakumäe calling - IV etapp

Postitus Postitas marion » 03. 06. 2010. 19:58

kalari kirjutas:Mõlemale ratturile on mõistlikum, kui taganttulija hüüdab eessõitjale "heia" ja ootab, et too leiab sobiliku "tasku" kuhu hetkeks sisse põigata. Elementaarne, et peale õnnestunud manöövrit saab möödasõidetav kõlavahäälse "aitähh" osaliseks.
Ma olen täiesti nõus, aga reaalsus on kahjuks pigem see, et kui tasku ei saabu 2-3m pärast, kostab seljatagant "tra, sa imed siin" ning "aitäh" võib möödalubaja ise endale öelda :lol:

arnea
Rattur
Postitusi: 1219
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Kakumäe calling - IV etapp

Postitus Postitas arnea » 03. 06. 2010. 20:27

kalari kirjutas:Eelmisel aastal tegi keegi tubli statistik ka analüüsi, kes kui palju möödasõite tegi :wink:
Statistikat vaja? Palun:

http://home.cyber.ee/arne/KVW_IV_Kakumae.xls

Võrreldes eelmise aastaga palju rohkem möödasõite.

Endal jäi kahjuks see etapp äraoleku tõttu sõitmata :( Eelmisel aastal oli see üks paremaid etappe. Väga õpetlik koht algajatele - seda esimest laskumist sai ikka palju kordi proovitud.

Arne
Viimati muutis arnea, 04. 06. 2010. 09:18, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kakumäe calling - IV etapp

Postitus Postitas Mati » 03. 06. 2010. 21:22

arnea kirjutas:
kalari kirjutas:Eelmisel aastal tegi keegi tubli statistik ka analüüsi, kes kui palju möödasõite tegi :wink:
Statistikat vaja? Palun: http://home.cyber.ee/arne/KVW_IV_Kakumae.xlsVõrreldes eelmise aastaga palju rohkem möödasõite...
Väga hea materjal ... põhjendusteks nt :) Aga kes ei viitsi sirvida, siis siin mõlema otsa TOP10 absaluudis.

Möödujad

Kood: Vali kõik

Risto Mäeots   70
Alari Kannel   67
Pait Hirv      67
Karli Kannel   65
Janek Järva    65
Risto Roonet   62
Madis Kollo    61
Rein Pill      60
Peeter Kand    57
Priit Grünberg 57
Möödutavad

Kood: Vali kõik

Markus Välja	 183
Fred Ilves	   157
Aksel Puusepp	147
Kristiina Vilt  112
Anneli Hallap	110
Kert Paidre	  100
Priidu Kooskora 97
Meelis Limmer	93
Avo Esnar	    89
Priit Paesalu	86
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 368
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: Kakumäe calling - IV etapp

Postitus Postitas kevin » 03. 06. 2010. 21:57

Kolmapäevaku särgist võiks veidi infot anda siia. väga ilus nägi välja see roheline, mis seal rippus 8)

AkselP
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 16. 07. 2009. 13:18

Re: Kakumäe calling - IV etapp

Postitus Postitas AkselP » 03. 06. 2010. 23:23

Minul sai ka siis elu esimene Kolmapäevak läbitud ja nagu näha, olin mina üks suurimaid poste, kellest mööduti. :oops: Üks põhjus on kindlasti selles, et ma olin ka kõige kauem rajal. Igatahes ma loodan, et ma teisi väga ei takistanud oma oskamatuse ja nõrkuse tõttu. Püüdsin tulla eest juba enne, kui keegi tagant midagi hõikama hakkas ja sain ka kuulda oma paarkümmend tänuavaldust. Raja kohta võin ma seda öelda, et ei oleks oodanud nii tehnilist ja põrutavat rada. Nüüd siis tean, et kummid olid liiga täis selle raja jaoks. Sai ka elu esimesed kaks niplit pandud, aga ei midagi hullu - ise terve, ratas terve. Aga noh, kui ei sõida, siis paremaks ei saa.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kakumäe calling - IV etapp

Postitus Postitas Mati » 03. 06. 2010. 23:26

AkselP kirjutas:... olin mina üks suurimaid poste, kellest mööduti. :oops: Üks põhjus on kindlasti selles, et ma olin ka kõige kauem rajal. Igatahes ma loodan, et ma teisi väga ei takistanud oma oskamatuse ja nõrkuse tõttu...
See ei ole kindlasti asi, mille pärast muretseda. Pea püsti ja sõida oma sõitu rahulikult. Osalejad on arvestanud sellega, et on vaja mööduda kellestki. Vaprad ongi just need, kes lisaks oma sõidule pidid ka kiiremate mööda laskmisega tegelema.
AkselP kirjutas:... Aga noh, kui ei sõida, siis paremaks ei saa.
(y) Väga õige suhtumine. Selliste radade puhul kehtib kindlalt reegel - harjutamine teeb meistriks!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Rennes
Rattur
Postitusi: 269
Liitunud: 06. 08. 2009. 12:27

Re: Kakumäe calling - IV etapp

Postitus Postitas Rennes » 04. 06. 2010. 10:28

Fotograafi oli rajal, kas pilte ka paistab kuskilt? :)
Rennes

Kasutaja avatar
Kada
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 29. 09. 2008. 09:53

Re: Kakumäe calling - IV etapp

Postitus Postitas Kada » 04. 06. 2010. 10:29

Minu arust peaks nüüd kõigile sõnum väga selge olema: kui punkte taga ajad, siis starti kas 17.00 või 20.00. Vastasel korral ei ole mõtet sõimata ega vehkida.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Kakumäe calling - IV etapp

Postitus Postitas suuroja » 04. 06. 2010. 12:09

raja küsimisest selliselt,

vahet ju pole, mida seal tagapool hõigatakse. Hõikaja eesmärk on kindlasti teavitamine sellest,
et olen kiirelt liginemas. Eessõitja peaks asja rahulikult võtma ja mitte mingil juhul kuhugi paremale-vasemale hüppama. See on alati tagantsõitja probleem, kuidas mööda saada. kui ta seda ei oska, võibki asi ühele põõsastest lõppeda (või mõlemale). Järgmine kord siis teab, kuidas möödaminemist paremini planeerida. See on ka sõidu/võistluse/maratoni osa, mille peab omandama. kindlasti eessõitja võib seda olukorda (möödumist) kergemaks muuta, kuid terve sõidu ka kuklataga silmi omada on väga palju ükskõik kellelt loota. Ülduhul ei hüüta tagant ju midagi ning nii vist õigem ongi enamus situatsioonides, kuid mitte alati. Kõige rohkem vist kasutatakse ütlemist "Lähen vasakult", mispeale ühmatakse vastu "Anna minna" või "Pane aga". Mida sõidu lõpu poole, seda vähem jätkub juttu ning ratta liikumisest tingitud nagin annab sulle eessõitja otsusest selge vastuse.
Viimati muutis suuroja, 04. 06. 2010. 18:01, muudetud 1 kord.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Kakumäe calling - IV etapp

Postitus Postitas Villem T » 04. 06. 2010. 13:30


Vasta

Mine “Kolmapäevakud 2010”