Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Flash » 17. 09. 2009. 15:22

Järgmisel kolmapäeval s.o 23.09 toimub selle aasta pävakude viimane etapp. Koht sama, mis eelmisel kahel aastal ehk Jägala-Joa endise laagri territooriumil. Start kell 18:30. Sõit on ühisstardist. Sõidu pikkus 45 minutit ehk kui 45 minutit saab täis ning seejärel ületab võistleja finišijoone, saab võistlus osaleja jaoks läbi. Võistlus toimub ca 5 km pikkusel ringil. Seega suudavad parimad arvatavsti läbida max 5 ringi. Ringi uuendused on enamjaolt raja keskosas, kus tuleb juurde paar singlit männimeta all, jupp külateed ja elektriliinialused pinnasrajad. See aasta on nn "kartulivaod" läbitavad vastupid ehk veidi ülesmäge :twisted:

Stardis moodustatakse 2 stardigruppi. Esimese grupi suurus ca 40 ratturit Esimesse stardigruppi on planeeritud kohad tänavustel etappidel kiiremini liikunud ratturitele ehk 10 paremat M40, 15 paremat M30 ja 10 paremat M. Lisaks jääb mõni koht varuks kui peaks tekkima vajadus mõnda tugevat sõidumeest paigutada. (See on tulenevalt eelmise aasta Gunnari kaebusele).

Stardikoridorist kuni I kitsa kohani saab olema üle 500 m maad ehk teisisõnu peaks ca 150 ratturit selleks ajaks endale rajal koha leidma. Lisaks on rajal piisavalt lõike, kus tugevama jalaga rattur saab kohta parandada.

Rajaga on võimalik tutvuda esmaspäeval s.o 21.septembril kell 18:30. Kuivõrd üle HEJ kanali enam silda laagriterritooriumile ei vii, siis tuleb kohalesaamiseks kasutada Neeme tee silda ja seejärel pöörata vasakule kanali-äärsele põlluteele. Panen esmaspäeval Neeme teele mahakeeramise kohale ka päevaku märgistuse ülesse.

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Vika » 17. 09. 2009. 15:28

Flash kirjutas:Stardis moodustatakse 2 stardigruppi. Esimese grupi suurus ca 40 ratturit Esimesse stardigruppi on planeeritud kohad tänavustel etappidel kiiremini liikunud ratturitele ehk 10 paremat M40, 15 paremat M30 ja 10 paremat M. Lisaks jääb mõni koht varuks kui peaks tekkima vajadus mõnda tugevat sõidumeest paigutada.
Kõik naised stardivad siis 2st gruppist? :evil:

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Flash » 17. 09. 2009. 15:34

Vika kirjutas:
Flash kirjutas:Stardis moodustatakse 2 stardigruppi. Esimese grupi suurus ca 40 ratturit Esimesse stardigruppi on planeeritud kohad tänavustel etappidel kiiremini liikunud ratturitele ehk 10 paremat M40, 15 paremat M30 ja 10 paremat M. Lisaks jääb mõni koht varuks kui peaks tekkima vajadus mõnda tugevat sõidumeest paigutada.
Kõik naised stardivad siis 2st gruppist? :evil:
Jah, kuivõrd esimese 40 mehe kiirus eelmiste etappide põhjal on tunduvalt kiirem kui naiste oma. Ja ka teises grupis on piisavalt kiiremaid kui kiiremad naised. Reaalsuse tähendab see seda et stardid samal ajal, kui koridor tagant poolt. Ehk tuleb läbida lisa 15 meetrit.

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Vika » 17. 09. 2009. 16:04

Flash kirjutas:Ehk tuleb läbida lisa 15 meetrit.
15 meetrit juurde?! :cry:

Kasutaja avatar
EMari
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 06. 08. 2009. 07:34

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas EMari » 17. 09. 2009. 20:57

Vika kirjutas:
Flash kirjutas:Ehk tuleb läbida lisa 15 meetrit.
15 meetrit juurde?! :cry:
ära kurvasta, on ammusest ajast teada, et naised ON vastupidavamad kui mehed :lol:
jalgratas on elustiil

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Vika » 21. 09. 2009. 12:30

Flash kirjutas:Rajaga on võimalik tutvuda esmaspäeval s.o 21.septembril kell 18:30.
Täna siis?..

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas m6mm » 21. 09. 2009. 19:33

Pardon my french, aga kas sellel ringil mudakummi kannatab proovida? Ma vist eelmine aasta seda ringi ei sõitnud, maratonil mäletan Jägala ümbrusest mudast metsavahet küll aga kas ka rada sealt läbi läheb...

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Vika » 21. 09. 2009. 20:12

m6mm kirjutas:Pardon my french, aga kas sellel ringil mudakummi kannatab proovida? Ma vist eelmine aasta seda ringi ei sõitnud, maratonil mäletan Jägala ümbrusest mudast metsavahet küll aga kas ka rada sealt läbi läheb...
Käidud. Kui vihma liiga palju ei tule, siis arven, et mudakumme vaja ka ei ole...

Kasutaja avatar
biohazard
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 19. 04. 2009. 21:38

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas biohazard » 24. 09. 2009. 07:40

Rada sobis. Mitmekülgne ja huvitav. Järgmist hooaega ootama jäädes :)
SCOTT SPARK RC

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Rivo » 24. 09. 2009. 08:37

Eelmise aasta hea rada oli paar head haaki juurde saanud.
Kas ainult minule tundus, aga need "kartuli vaod" olid sedapidi oluliselt lihtsamad, kui teistpidi (eelmisel aastal)
Muidu rada igati ok. Mööduda sain samuti ilusti ja polnud selle manöövriga mingeid probleeme.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Rennes
Rattur
Postitusi: 269
Liitunud: 06. 08. 2009. 12:27

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Rennes » 24. 09. 2009. 08:47

Aitäh jällegi huvitava raja eest. Selline mõte tekkis sõites seal ... Nägin rajal vedelemas igasugu kraami alates pumba otsikutest ja lõpetades co balloonidega... Kas rajameister hiljem need asjad üles ka korjab? Või on liiga pime juba lõpus... Ise kaotasin tagatule seal (odav,100 kroonine, kinnitus lihtsalt murdus lihtsalt põrumisest, ei tea millest see plast tehtud on ...) Endal tuld polnud, ei näinud ka nagu pointi rajale tagasi minna hiljem ... Mitte et asjadest kahju niiväga oleks, aga metsa alla seda laga on ka näotu jätta. Igatahes, supp oli hea, sõidud olid head, uue tulijana olen kindlasti kolmapäevakute fänniks saanud. Uuel hooajal rajal näeme!
Rennes

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Veiko V » 24. 09. 2009. 09:05

Rennes kirjutas:Aitäh jällegi huvitava raja eest. Selline mõte tekkis sõites seal ... Nägin rajal vedelemas igasugu kraami alates pumba otsikutest ja lõpetades co balloonidega... Kas rajameister hiljem need asjad üles ka korjab? Või on liiga pime juba lõpus...
Eile korjasime lindid ja märgid ära aga eks niipea kui saame teeme ka terve ringlie uuesti tiiru peale ja koristame ära. Loomulikult korraldajad koristavad ära eile läks nii pimedaks, et egas seda pisi pahna maas enam ei näe.
Tiguliikur :)

Kasutaja avatar
Rennes
Rattur
Postitusi: 269
Liitunud: 06. 08. 2009. 12:27

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Rennes » 24. 09. 2009. 09:08

Nii armas, ega see poldki vingumisena mõeldud, pigem ikka siuke mure rohkem :) Respect igatahes veelkord korraldajatele kogu suure töö eest!
Rennes

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Vika » 24. 09. 2009. 09:15

Hea kiire rada, head inimesed, hea supp :D
Ehk siis loodan, et teen natuke trenni ja loodetavasti järgmine aasta osalen jälle!!!
Tänud!!! (y)

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Villem T » 24. 09. 2009. 09:26

Sportstracker tundub et hakkas asjadest aru saama alles siis kui peale esimest ringi kummi pumpasin.

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Veiko V » 24. 09. 2009. 09:34

Rennes kirjutas:Nii armas, ega see poldki vingumisena mõeldud, pigem ikka siuke mure rohkem :) Respect igatahes veelkord korraldajatele kogu suure töö eest!

Ei liigitanud seda vingumise alla, vaid normaalse tegevusena mis on korraldajale liskas ürituse korraldamisel kaasa antud. Elu on selline eks :D
Üldiselt on seda kanti rakse puhtana hoida sest kohalikud (Enamusest Ida poolsed kõnelejad) ei ole just kõige hoolsamad oma prahi kaasa võtmisel ja see käib ka meie keeles rääkiate kohta ka.
Tiguliikur :)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas KaupoR » 24. 09. 2009. 09:39

Rennes kirjutas:Ise kaotasin tagatule seal
Nägin seda ühel ringil seal, kus tagasipöörde järel kohe tõus algas (veidi enne "kartulivagusid"). Praktiliselt tagasipöördes oli 1 punane tuli maas. Peale sõitu polnud enam meeles järgi minna.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Rennes
Rattur
Postitusi: 269
Liitunud: 06. 08. 2009. 12:27

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Rennes » 24. 09. 2009. 09:49

See oli paha koht :) Korra vist kukkusin seal ka, kuna hoog sai otsa... vb tõesti siis kadus sinna. Kui leitaks oleks tore :) Saaks kuidagi teibi ja tatiga tagasi kleepida äkki :D Nüüd tean et võistlusele pole õrnade asjadega mõtet minna. Kuigi mu mõte oli puht praktiline: aeglane nagu ma olen, siis kiiremad oleks vilkuvat tuld nähes ju kohe aru saanud "pidur-pidur-pidur-pidur-pidur-pidur-pidur-pidur-pidur ... ":)
Rennes

Kasutaja avatar
Sram
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 27. 03. 2009. 20:03

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Sram » 24. 09. 2009. 10:02

Hea rada oli!! Hästi oli korraldatud, Sai ikka selja poriseks:D

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Cly/Suva » 24. 09. 2009. 10:20

Rennes kirjutas:Kuigi mu mõte oli puht praktiline: aeglane nagu ma olen, siis kiiremad oleks vilkuvat tuld nähes ju kohe aru saanud "pidur-pidur-pidur-pidur-pidur-pidur-pidur-pidur-pidur ... ":)
Odavad tuled kipuvad kergesti ära kukkuma jah. Targem on ikka paarsada krooni rohkem maksta ja korralik asi endale muretseda. Endal õnnestus üks selline hankida mis väikse põntsu korral resetti läks ja vilkumise lõpetas.

Võistlustel muide vilkuv tuli on tagantsõitjale häiriv. Keegi rääkis, et targem on ühtlaselt põlema panna ja ots alla keerata, et silma ei paistaks, aga tagumise ratta punaseks teeks. Ise pole sellises konfis ratast varem sõitmas näinud, ei tea kas see on hea mõte.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Kasutaja avatar
Rennes
Rattur
Postitusi: 269
Liitunud: 06. 08. 2009. 12:27

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Rennes » 24. 09. 2009. 10:51

Arusaadav, eks see rohkem naljana oligi mõeldud, põlema ei pannud tuld sõites :D Tegelikult ei viitsinud lihtsalt maha kraapida enne sõitu.
Rennes

Kasutaja avatar
Kada
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 29. 09. 2008. 09:53

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Kada » 24. 09. 2009. 12:12

Tänud mõnusa kolmapäevakute hooaja eest (y) , endal jäi küll 3 sõitu läbi tegemata, aga ehk siis juba järgmine aasta. Tegelikult viskan ühe küsimuse ka õhku. Kas praegusel etappide järjekorral on mingi konkreetne põhjus või on see lihtsalt nii kujunenud? Kas etappide ümberpaigutamisega ei saaks kompenseerida seda, et sügisel läheb üsna vara ja kiiresti pimedaks? Vihjan sellele, et eelistan ise rattaga kohale tulla.

maria
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 24. 09. 2009. 12:26

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas maria » 24. 09. 2009. 13:02

Jägala oli lahe (eriti Läänemere lainete osa (y) ) ja täiesti kolmapäevakutele kohane finaaletapp. Eelmise aastaga võrreldes lisandunud paunad meeldisid ka kohe väga, eriti see liinialune vaarikate osa, kuna see oli ainus koht kus suutsin kangematel meestelgi sabas püsida :P
Finišijärgne supp tekitas sooja tunde nii kõhus kui südames ja andis lisapõhjuse kaasvõistlejatega tutvuda ja muul moel sotsialiseeruda, milleks iga kolmapäev pole võimalust tekkinudki.

Üks pipratera tegi siiski mul meele mõruks, mida rattaseltskonnas ei oodanud. Kuuldes ja kasutades rajal väga palju sõnu palun, tänan, aitäh ja vabandust, tundus mulle üsna jäme kaasvõistleja Oliver Öpiku (veloclubbers) käitumine, kes leidis, et kui kitsal singlil mõne sekundi jooksul aeglasemast eessõitjast mööduda ei suuda, on õigustatud mööda trügides mind põõsasse lükata. Olen väga tihti raja serva tõmmanud/seisma jäänud et kiiremat taganttulijat mööda lasta ja taga sõitjale märkugi andnud möödumise võimalusest (kohta valimata muidugi ma omaalgatuslikult päris puusse ka ei sõida – minagi ju võistlen aja peale). Mõistan, et tegijal juhtub, olen minagi tõenäoliselt kellelegi kogemata müksu andnud, kuid räpaseks võistlusvõtteks pean konkreetset käitumist seetõttu, et vahetult enne trügimist kuulsin ähvardust „kui mööda ei lase siis kukud“. Mulle valmistaks rõõmu teadmine, et kuulsin valesti, sellisel juhul vabandused Oliveri ees.

Tegemist oli võistlussituatsiooniga, kus igaüks kasutab selliseid võtteid edu saavutamiseks, mida südametunnistus lubab. Võib-olla on mul vedanud et olen siiani paljude väga viisakate ratturitega kokku sattunud. Miski jäi kripeldama siiski.

Tõstatan seega küsimuse - kas selline käitumine (tahtlik müksamine, ähvardamine jms) on ka laiemalt tolereeritav ja „psüühiline töötlemine“ kuulub lahutamatu osana rattaspordi juurde? Ja kas see on nii mõeldud ka kolmapäevakute puhul, millest võtab osa märgatav hulk noorsportlasi kellele tahes-tahtmata eeskujuks oleme? Mida ütleb kolmapäevakute juhend või rattavõistluste üldine käitumiskoodeks mida sellise (minu hinnangul) jämeda käitumise ja räpaste võistlusvõtete kasutamise puhul ette võtta? On see taunitav ja karistatav (diskvalifitseerimise, võistluskeelu vms moel)? Kas on saame siin pretsedendi luua?

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Rivo » 24. 09. 2009. 13:20

Oliveri möödumist kommenteerida ei oska ja ei hakkaks ennem mingit seisukohta ka võtma, ennem, kui ta omapoolse versiooni avaldab.

Ise käitusin rajal : * kui oli kitsas ja suht pikalt, siis hõikasin, et tahaks nüüd kuidagi mööda saada.
* kui oli selline kuidagi saab mööda, siis hõikasin "hop" - ja jäin ootama mööda laskmist (alati sai ja
üsna kiiresti)
* kui oli laiem koht, siis hõikasin, et "lähen vasakult" ja ka läksin vasakult. Paaril korda hüüdis ees sõitja
vastu, et mine paremalt, siis läksin ka paremalt.
Sarnaselt on möödunud ka kõik eelnevad kolmapäevakud ja ei ütleks, et "kalleid sekundeid" oleks kaotsi läinud.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas rai66 » 24. 09. 2009. 13:30

Kuna olukorda pealt ei näinud, muutsin oma postitust :lol:
Viimati muutis rai66, 24. 09. 2009. 15:49, kokku muudetud 2 korda .

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Oliver » 24. 09. 2009. 14:41

maria kirjutas:Üks pipratera tegi siiski mul meele mõruks, mida rattaseltskonnas ei oodanud. Kuuldes ja kasutades rajal väga palju sõnu palun, tänan, aitäh ja vabandust, tundus mulle üsna jäme kaasvõistleja Oliver Öpiku (veloclubbers) käitumine, kes leidis, et kui kitsal singlil mõne sekundi jooksul aeglasemast eessõitjast mööduda ei suuda, on õigustatud mööda trügides mind põõsasse lükata. Olen väga tihti raja serva tõmmanud/seisma jäänud et kiiremat taganttulijat mööda lasta ja taga sõitjale märkugi andnud möödumise võimalusest (kohta valimata muidugi ma omaalgatuslikult päris puusse ka ei sõida – minagi ju võistlen aja peale). Mõistan, et tegijal juhtub, olen minagi tõenäoliselt kellelegi kogemata müksu andnud, kuid räpaseks võistlusvõtteks pean konkreetset käitumist seetõttu, et vahetult enne trügimist kuulsin ähvardust „kui mööda ei lase siis kukud“. Mulle valmistaks rõõmu teadmine, et kuulsin valesti, sellisel juhul vabandused Oliveri ees.
Ma valmistangi sulle rõõmu ja ütlen, et sa kuulsid valesti - sõnad on küll peaaegu samad, aga mõte hoopis midagi muud. Olin sul mõnda aega taga sõitnud, edastanud u kolm korda möödumissoovi, kuid nägin, et mitmetes möödumiseks sobivates kohtades (sina ei oleks pidanud hoogu eriti vähendamata ja möödumiseks oleks jäänud piisavalt ruumi) sa mind mööda ei lasknud. Pidasin trügimise asemel targemaks sind hoiatada, ala "kui sa mind ise mööda ei lase võid ju kukkuda". See ei olnud kindlasti pahatahtlikult öeldud, vaid pigem imestuse ja sõbraliku hoiatusega, sest sobivates kohtates taganttulija mööda laskmine on ju mõlemale turvalisem. Üsna kohe peale seda paistis järjekordne sobiv koht möödumiseks ja ma vaatasin, et saan sealt turvaliselt mööda. Kiirused olid väikesed, trügida ei olnud plaanis, kuid sinu lenks läks mulle vist ikkagi millelegi vastu. Kontakti tekkimine ei olnud loomulikult plaanis, vabandan. Vanarahvas ütleks siin vist, et mõte oli hea, aga välja tuli naga alati.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas SL » 24. 09. 2009. 14:55

Kuna see möödumisteema siin juba tõstatatud sai... 1 konkreetne juhtum oli rajal eile samuti, mil 3x olin hüüdnud möödumist, kuna arvasin, et ju ei olnud kuulda. Samas viimase korra peale ütles mulle naisterahvahääl juba (mulle tundus, et) vägagi kurjalt vastu, et "no eks sa mine siis!", ise endiselt raja keskel olles. No ja eks ma siis heinamaadpidi möödusin.

Big case see minu jaoks loomulikult pole. Eks sel eessõitjalgi oli pulss üleval tõenäoliselt. Nii, et ei tee ma mingit üleskutset a'la keerake ikka kõrvale, juba ohutuse pärast, kuna tegemist oli üksikjuhtumiga. Samas rajal oli möödumist päris parajalt ning teinekord oli endal päris piinlik isegi, kui juba kaugelt kõrvale tõmmati ning hüüti lisaks, et mine paremalt. Et kes ma selline olen, et niimoodi peab rada puhastama.

Aga kokkuvõttes oli igati kordaläinud võistlus ja puhas kvaliteetaeg.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Mati » 24. 09. 2009. 15:42

Kui on võistlus, siis on võistlus. Sellises situatsioonis on oodata viisakust teatud piirides. Neid piire seab peamiselt anaeroobne tegevus, mis ei võimalda eriti pikka juttu - hop, tänan, paremalt, vasakult jne. Üldine printsiip on see, et aeglasem peab olema ka valmis, et keegi temast hooga möödub. Samas usun (eriti kolmapäevakute raames), et mitte keegi ei möödu eesmärgiga muuhulgas möödutav põõsasse nügida! Samas kui möödutav ka ise ei tee midagi selleks, et möödumine oleks valutum ja ohutum, siis paraku jah, tuleb vahest olla ka valmis floorasse sukeldumiseks - kell käib!

Seega Maria (ja ka teised), olles ka ise tähelepanelikum ja vastutulelikum on ka elu lill :).
Viimati muutis Mati, 24. 09. 2009. 15:53, kokku muudetud 2 korda .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas KaupoR » 24. 09. 2009. 15:44

Jätkame siis möödumistega. Sarnaselt SL-ga oli ka minul kohati natuke piinlik, kui väike juntsu oli rattaga vaarikapõõsasse pugenud ja lasi seal mööda tervet rivi rattureid. Ta vaeseke ei saanud vist lähima paari minuti jooksul sadulasse, sest iga veidikese aja tagant keegi tuli. Parafraseerides üht uppumise väljendit, siis minu meelest on mööda saamine mööda saaja enda asi. Paar korda küsiti rajal: Noh, tahad mööda või? Vastus oli jaatav ja teguviis mõlemalt poolelt vastav. Ainult korra ei suutnud mööda laskja ära otsustada, kas lasta mind paremalt või vasakult aga selle kanname võistluspinge ja kerge meeltesegaduse arvele :lol: Tagasiteel parklasse leidsime, et järgmine kord hõikame mööda saamiseks: Ülevalt!! (või oli see PEALT!!!) Põõsasse lükkamist heaks ei kiida, kui oli tegu pahatahtmatu ja juhusliku müksuga, mis nii lõppes, siis oli see lihtsalt halb juhus. Ise pealt ei näinud -> seisukohta ei võta.

aga kui on keegi, kellest ma trügimist/lükkamist ei usu, siis on see Oliver.
Viimati muutis KaupoR, 25. 09. 2009. 06:00, muudetud 1 kord.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Kada
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 29. 09. 2008. 09:53

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Kada » 24. 09. 2009. 15:46

Et siis jällegi viskan oma eelmise küsimuse õhku- ühisstart ja lõpetamine nt Järvele!? Nendest etappidest, kus mina käisin, oli Järvel kõige paremad möödumisvõimalused. PS. Selleks ajaks on kõik kaitsealused taimeliigid ka juba ära õitsenud ning keskonnaametiga ka vähem muresid.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Mati » 24. 09. 2009. 15:51

Igasugu ettepanekud ja mõtted on korraldajatele teretulnud ning konstruktiivseid selliseid võib paisata kas SIIA või SIIA :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

maria
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 24. 09. 2009. 12:26

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas maria » 24. 09. 2009. 16:19

Juhtum, millest arutelu tõstatasin, tundub praegu võistlussituatsioonis halbade asjaolude kokkulangemine (halb kuuldavus, erinev möödumisvõimaluste hindamine/nägemine, sõnadevalik ja erinev tõlgendus jms). Hea kuulda, et kellelgi konkreetsel juhul midagi pahatahtlikku kavas polnud ja kergema südamega tulen edaspidigi viisakate kolmapäevaliste seltsi :D

Mõttekäik, millele algatust tegin aga näib mitmel pool arutamist vajav.

SL kirjutas:3x olin hüüdnud möödumist, kuna arvasin, et ju ei olnud kuulda. Samas viimase korra peale ütles mulle naisterahvahääl juba (mulle tundus, et) vägagi kurjalt vastu, et "no eks sa mine siis!", ise endiselt raja keskel olles.
Veidi kurjavõitu "eks mine siis" tunnistan omaks, peale müksu saamist ja põõsast läbi käimist olin maailma peale veidi pahane, vabandan, et seda "süütu seenelise" peale välja valasin. Eks püüan edaspidi isegi leplikum olla kui juhtun mõnd kurjemat tooni ütlust rajal kuulma - ei pruugi see üldse minu vastu suunatud olla.

3 korda välja öeldes pole minul küll möödumise soov hopsti võluväel teoks saanud ega pea ime sündimist kellegi süüks peale iseenda - kui ma ikka mööda ei mahu/oska sõita, siis olen ikka mina ise süüdi, mitte eessõitja kel samamoodi rajal õigus sõita kui minul, ka keset rada (eelnev ei olnud kellelegi personaalselt suunatud). Samuti ei pea mina eessõitja kohustuseks kõrvale tõmmata et tagumine puutumatult mööduda saaks, pigem vastutulelikuks žestiks. Kindlasti ei ole kena käitumine ka möödasõidu takistamine (mida ma sel juhul kindlasti ei teinud).

Õppetund mis ma siit kaasa võtan on arvestamine erinevate sõiduoskustega kaassõitjatega selles valguses et möödasõiduvõimalusi hinnatakse erinevalt - aeglasem eessõitja ei pruugi näha võimalust möödasõiduks turvaliselt kõrvale tõmmata olukorras kus taganttulija tõlgendab keset rada sõitmist möödasõidu takistamisena. Mulle tundub see üsna tuttav olukord

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Oliver » 24. 09. 2009. 16:54

maria kirjutas:Veidi kurjavõitu "eks mine siis" tunnistan omaks, peale müksu saamist ja põõsast läbi käimist olin maailma peale veidi pahane, vabandan, et seda "süütu seenelise" peale välja valasin.
Siis oli neid juhtumeid rohkem, sest SL sõitis sinust mööda natuke ennem mind.

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Veiko V » 24. 09. 2009. 17:40

maria kirjutas: Mõttekäik, millele algatust tegin aga näib mitmel pool arutamist vajav.
3 korda välja öeldes pole minul küll möödumise soov hopsti võluväel teoks saanud ega pea ime sündimist kellegi süüks peale iseenda - kui ma ikka mööda ei mahu/oska sõita, siis olen ikka mina ise süüdi, mitte eessõitja kel samamoodi rajal õigus sõita kui minul, ka keset rada. Samuti ei pea mina eessõitja kohustuseks kõrvale tõmmata et tagumine puutumatult mööduda saaks, pigem vastutulelikuks žestiks.

Õppetund: arvestamine erinevate sõiduoskustega kaassõitjatega selles valguses et möödasõiduvõimalusi hinnatakse erinevalt - aeglasem eessõitja ei pruugi näha võimalust möödasõiduks turvaliselt kõrvale tõmmata olukorras kus taganttulija tõlgendab keset rada sõitmist möödasõidu takistamisena.
Tegelikult olen täitsa päril Mari jutuga, kunas olen ise ka olnud eelmisel aastal see kes oli pigem ees kui mööduja ja nüüd kui pisut mõelda aeglasema kiirust ja oskust singlitel, ning enda oma hetkel siis tõesti tundub aegajalt, et nagu mahuks mööda aga... ei, eriti seda veel algaja sõitja mätta otsast vaadates ei mahu ju, kuhu ma lähen võssa või :evil: . Egas tõesti ei pea võssa hüppama kui kiiremad tulevad tagant, neil on seda jalga niipalju küll, et oodata see mõni sek või 10 sekki ja pääsed ilusti edasi. Aeglasemad võistlevad ka, neil samuti puls laes või puhta punases ja annavad endast kõik. Jagan seda arvamust enda kalli naise sõnadest võetud jutule ja teiste käest kuulduna üldiselt. Ei olnud kõige mugavam vaadata kui peale Pirita etappi oli mu kaasa kerel sinikad ja õlg valus+ marraskil sest, et seal teatud kodanik X ta lihtsalt ära lükkas teelt ja oligi olemas MINA MINA.

Keski mainis mulle ükskord, et Kisama on kõik kotkad aga õpetusi jagama ....eriti need kiiremad lendurid njah veelvähem. Võiks ju keegi näidata kuidas sõita või mismoodi eest tulla ja ise ei ikalduks kuhugi puuotsa ja teised ilusti mööda saaks jne. Kui kõik omal nahal nii läbi kogeda ja siis tulebki see olukord MINA, MINA olen kiirem eest. Samas pole ma ise mingi muster näidis jutustama aga õpin igakord juurde. Hea, et jutuks tuli minuarust.

Võiks ju lausa midagi sellist ette võtta kodanikud targemad oskajad ja korraldada mingi õpetlik päevak või mis???

Sääne on minu kui kõrvaltvaataja olukorda seadnud kodanik.
Tiguliikur :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas erikr » 24. 09. 2009. 19:26

Eriti Aeglase Sõitjana olen kohustatud sõna sekka ütlema.

mul pole elu jooksul veel ühegi möödujaga veel singli peal probleemi olnud.
samas olen pealtvaatajana tunnistajaks olnud klassikaks saanud nüüdse seeniori "tra sa imed siin jalus" juhtumi juures.

Aastatega olen õppinud väga hästi aru saama, mis minu taga toimub. Tuleb ainult silmad-kõrvad lahti hoida. Kas tegu on tõesti kiire või ainult veidi kiirema sõitjaga, palju seda rahvast taga umbes võib olla jne.
Kui kuulen singlil tagant tulijat siis kõigepealt ootan möödumissoovi või "vasakult/paremalt". kui seda mingi aja jooksul ei tule, küsin, et kas tahad mööda. Edasise määrab taganttulija vastus. Kui tuleb tagant (kiir)rong, ja rada ei võimalda mööduda, tõmban rajalt kõrvale ja jään vajadusel seisma. tavaliselt tuleb rongist paar tänugi.

Reeglina on sõidujälje laiuseks 30-50 cm ja servad veel umbes samavõrra laialt sõidetavad. Lisaks (eriti metsas) leidub sisuliselt alati ligema 30-50 meetri jooksul "tasku" moodi koht, kuhu võib hetkeks aeglustades põigata ja samal ajal tagumisele hüüda, et anna minna. Kui taskut pole, on siiski enamasti võimalik sõita jälje äärele või jäljest välja, jättes taganttulijale juba piisavalt ruumi teises ääres sedasama teha ja mööduda.

Ei jaga seisukohta, et see on puhtalt tagumise asi vaadata, kuidas ta mööda saab. Mina tunnen kohustust kiiremat mööda lasta, sest ma olen tegelikult tema jaoks pidur. Mina kaotan aeglustades ja serva poole tõmmates vähe, tema minu taga palju. Pannes aga tuimalt keset jälge hoolimata isegi möödumisteemalisest kommunikatsioonist, on tegu vähemalt samasuure MINA MINA sündroomiga, millest Veiko V räägib.

Küll aga peab tagumine tagama ohutuse.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

mrmrmr
Rattur
Postitusi: 120
Liitunud: 20. 07. 2008. 01:18

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas mrmrmr » 24. 09. 2009. 20:15

Tänan huvitava raja, sujuva korralduse ja viisakate võistlejate, trennitegijate eest!
Minu käitumine rajal möödujatega on selline.
Keskendun oma sõidule, hoian kõrvad - silmad lahti. Kui tagant tulija (hingab kukklasse), tahetakse mööda valin kohta ja anna sellest märku sõnadega "Paremalt , Vasakult". Kui möödumiseks kohta ei näe siis annan minna nii, et parandan oma aega ja ei pidurda tagant mööduja aega vast nii kohutavalt:) ( see muidugi puhtalt minu arusaam:))
Minu arusaam käib siis ikka nii, et on mööduja ja möödutav. Mõlema koostööl tekib Win - Win situatsioon. Jah on ka minule selga lennatud nii, et üks või mõlemad pikali. Mis teha rada on ikka huvitavam singlitel ja ohtlikum samuti... Ja kui ikka on kaks sõidurada kõrvuti ja esimene tuiab küll sinna ja tänna siis ( olen ka sõnu kuulnud) pole midagi teha tagant tulijana valin koha ja juba ma läinud olen või vastupidi juba ta läks.

Olen osalenud ka jalgpalli võistlustel, korvpallis, võrkpallis kus mängus minnakse sõnadega niiiiii..... kaugele. Teadjamad räägivad: pidavat sinna juurde käima. Peale seda jäetakse see platisle maha ja koos võitu tähistama. Rattasõidus olen täheldanud, palju viisakamat käitumist:) Tänan

nael rehvi. Kohtumiseni uuel hooajal.
Green Oil because i care and we need clean environment!
Meile Meeldib Stiilselt Erineda!

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Veiko V » 24. 09. 2009. 20:21

Tervitus Rahvas!

Pildid väljas http://www.kolmapaev.ee

Tänud fotograafile ja edukat hooaja jätku.

Jõelähtme-Singel team :D
Tiguliikur :)

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 792
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas vigurivänt » 24. 09. 2009. 22:05

Aeglasematest möödumisest veel.
99% möödumised õnnestusid kõik viperusteta, aga ühest daamist ei saanud pikalt mööda. Kuna siinkirjeldatud olukord Oliveriga ei sarnane minu nähtud juhtumiga, siis pidi neid mitu olema. Koht, kus rada lagedalt metsavahele jõudis ja S-laskumiselt sirgele ja kitsale rajale jõudis ei soodustanud möödumist kuidagi. Eesliikuja oleks pidanud rajaservas hetkeks peatuma, aga ei teinud hüüetele kuulmagi. Oliver (jälle tema :) ) , sai hetkeks kõrvale ja põkkus hetkeks daamiga, mispeale sai paraja kurjustamise osaliseks, aga mina pidin kannatama kitsa osa lõpuni. Vestlusest jäi kõlama, et naisterahvas võitles oma õiguse eest sõita rajal nii nagu soovib, sest on ka võistleja ja kihutab võidu peale.
Mis see siis kaasa tõi? Mulle mitte midagi olulist, sest osalesin esmakordselt ja üldtabelis kohta ei kaotanud, aga minu asemel oleks võinud olla keegi teine. Rivo kadus antud intsidendi tõttu vaateväljast ja Oliver ka. Sain mõlemad küll ring hiljem kätte, aga selleks tuli tohutult tööd teha. 3 aastat HRK krossisarjas ei ole mul kordagi sellist kogemust olnud, ringiga möödujast peetakse lugu ja esimese otsa tegemistesse ei taha keegi oma käitumisega sekkuda. Daamile Elioni vormis soovitaksin sellises olukorras korraks peatuda, ei pea isegi rajalt ära sõitma, vaid korraks ühe jala maha panema ja 3 sekundi pärast jätkub sõit ohutult.
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3620
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Kuldar » 25. 09. 2009. 07:08

Lgp. Mari,
xc tüüpi (ringidega) võistlustel kuulub ringiga sissesaanul tagant kiirema probleemideta ja takistusteta möödalaskmine rattaspordi hea tooni juurde. Näpuga reeglites järje ajamine ning oma kirjutatud ja kirjutamata õiguste tagaajamisega sõpru ei võida, veel hullem – isegi ei hoia.

Ma kordan – de jure ei kohusta sind keegi ega miski kiirema taganttulija eest võssa põikama ega jalga maha panema, möödasõit on XC element nagu iga teinegi. Lihtsalt vaikimisi talitatakse kokkuleppe kohaselt, kus põhjendamatult ei takistata tugevama mehe/naise oluliselt kiiremat liikumist. Mis ta peaks võtma täiendavaid riske raja kõrvalt kaigas kodaratesse, siledad läikivad kintsud kraabitud või oks silma saada? Nagu eelpool minitud, siis kiirem kaotab sinu taga protsentuaalselt rohkem aega kui sina selle mõne sekundiga. Tihti esikolmiku heitlus käib sekundite sees, tagumised mõõdavad vahesid kalendriga.

Ma loodan et sa ei solvu ega käsitle minu väljaütlemist shovinistinäraka epistlina, lihtsalt Oliveri juhtum toodi kuidagi isiklikult ja võrdlemisi jõuliselt esile. Loodetavasti ütlesin välja selle mille paljud ütlemata jätavad, lihtsalt ei viitsi toksida. Praegu kipub jääma nagu ikka – kes kõige kõvemini kisab sellel on õigus.

Alati ei tasugi ära oodata et keegi taga ohkima hakkaks, tajud ja näed ju ära mis tempoga tagant üle sõidetakse. Ja mõtled mõned momendid ette kustpoolt ja millal ta mööda lased. Kogemustest rääkides tuleb silmas pidada, et möödumisel antakse alati nats ketsi juurde ja kitsa koha korral tuleb arvestada et taganttulija keerab suht julmalt ette juba siis kui ta pool rattapikkust eespool on. See pole reeglipära, lihtsalt sellega tuleb arvestada iseenda ja mööduja turvalisuse huvides.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Mati » 25. 09. 2009. 07:42

Tegelikult on näpuga piinlikult järge ajades olümpiakrossi (XCO) laadse sõidu puhul lood hoopis nii, et ringiga saaja võetakse maha :!: Seega nautigem võimalust kimada koos tugevatega ja õppida nende sõiduoskusest.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas MarttiM » 25. 09. 2009. 08:34

Aga formuleerigem siis järgmiseks aastaks mingi maastikuratta hea tava, millest saaksid juhinduda ka algajad ("reguleerimisala" võiks olla laiem, kui Kolmapäevak). Kolmapäevakul võiks näiteks anda välja kasvõi mingisuguse fair play laadse auhinna. Isegi minu kalki heteromehe süda soojendasid siin seoses Harku etapiga välja toodud mõned inimlikud abistamised :D
Ise olen jätnud kolmapäevakutele seni tulemata, sest viisaka inimesena istuksin ilmselt rohkem võsas kiiremaid mööda lastes kui rajal. Vähesed kogemused rattavõistlustega (TRM ja Rakvere Poolik) ütlevad, et viisakust ja abistamistahet on ratturites kõvasti (TRM kuulsin näiteks kui kaks tagasõitjat lausa võitlesid selle nimel, et saaks kõrval katkise kummiga sõitnud kõvemat sõitjat aidata:)). Tõsi, Elionil ei ole käinud kah.

Kasutaja avatar
biohazard
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 19. 04. 2009. 21:38

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas biohazard » 25. 09. 2009. 09:10

Jauran ka veidike. Juba mitmes etapp keegi kodanik karjub mulle seljatagant RADA aktsiendiga, kannatagu 2 sekundit kui tuleb laiem koht möödumiseks, no vend lihtsalt ei suuda ja küünarnukk tal abiks. Hea, et Jägalas seal laudteel seda situatsiooni ei toimunud. Kannatust härrad kimajad. Rohkem ei nurise, olen igati rahul ja rajal ei igavle:)
SCOTT SPARK RC

maria
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 24. 09. 2009. 12:26

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas maria » 25. 09. 2009. 09:32

Reeglistiku ja heade tavade kohta küsimisel üks minu motiividest oligi teada saada kuidas mul endal oleks parem käituda või millena kellegi teise käitumist tõlgendada. Kui on (vaikimisi) kokkulepe kuskil selgelt kirjas, et kiirem tuleb mööda lasta või et möödumine on kiirema isiklik mure siis teaksin sellega arvestada, ega tunneks ennast edaspidi nii puudutatuna. Ja kui ise selles osas targemaks saan, oskan edaspidi ka sõpradele infot edasi anda, keda aeg-ajalt kolmapäevakutele kaasa tarin. Kas sellest et keegi sellisele reeglistikule viidanud pole, tähendab, et seda ei eksisteeri? Ehk koorubki siinsest arutelust see tulemus, et möödumise soovitused/nõuded saaks edaspidi kirja (juhendisse või eraldiseisvasse kogumisse)... Mina isiklikult pean seda vajalikuks. Kuidas on üldsusega?

Olen ka mina ajapikku hakanud "nägema", mis mu selja taga toimub ja kui vähegi võimalus, lasen kiirema mööda. Kui minu hinnangul kõrvale tõmbamine käänulisel metsasinglil kohe võimalik ei ole, võib mõni tõesti sellest välja lugeda möödasõidu takistamist. Ei taha isegi mõelda millena võib tunduda kui kiirem sõitja teeb samas kohas riskantse möödumise (võsa varjust okste ragisedes jms) ja ma seepeale ehmatusest kogemata hetkeks tasakaalu/kontrolli ratta üle kaotan ja vale manöövri teen (seda on ette tulnud nii mul endal kui olen ise väiksemaid juntsusid ehmatanud). Samas ei arva ka et see kes kintsud kriimustatud ja oksa silma saab, peaks mina olema.

Blokeeritud on ka minu trajektoor saanud kui mööduja liiga vara tagasi keerab. Veidi meenutab selline sõidustiil autoliikluses kurikuulsaid džiibivendi või rullnokkasid kel võib-olla oma kabariidist veidi ebatäpne hinnang... :) aga ei saa väita et endalgi kabariiditunneus laitmatu on
Kuldar kirjutas:Tihti esikolmiku heitlus käib sekundite sees, tagumised mõõdavad vahesid kalendriga.
Kui ülejäänut šovinistlikuks epistliks ei pea, siis kalendrivõrdlus oli asjatu, kellele esikolmik, kellele tagumine, ma olen näide mõlemast ja pealegi tundus mulle autasustamise vilekoori alusel, et hoopis noorratturid olid need, kellele iga sekund/koht kullahinda väärt oli. Tööd tegid kindlasti kõik enda arvates kõvasti. See kui kellegi töö vähem väärt on kui kellegi teise oma näitab rohkem arvaja kohta, kui töötegija. Järgmisel aastal panevad noorratturid kindlasti mõnele vanemale sõitjale rohkem kui ühe särgi püksi

liikas
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 12. 06. 2008. 08:32

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas liikas » 25. 09. 2009. 09:58

Nõustun selles osas Mariga, et ega ei saa eeldada, et ainult esikolmikus tehakse tööd ja ülejäänud tulevad sinna rajale niisama hängima. Kõik ju võistlevad, lihtsalt tase ja kiirus on erinev (nagu igal võistlusel). Kas siis mitte nii kiired isikud peaksid teatud võistlustel käimisest hoiduma, sest on suur oht, et nad kellelgi jalgu jäävad ja kellegi sekundeid rikuvad?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Mati » 25. 09. 2009. 10:20

liikas kirjutas:Nõustun selles osas Mariga, et ega ei saa eeldada, et ainult esikolmikus tehakse tööd ja ülejäänud tulevad sinna rajale niisama hängima. Kõik ju võistlevad, lihtsalt tase ja kiirus on erinev (nagu igal võistlusel)...
Tüdrukud, tüdrukud, ärge nüüd asjast valesti aru saage. Kolmapäevakud on mõeldud kõigile. AGA kui kell käib, siis läheb andmiseks. Hetkel jääb mulje, et siin käib lahing mehed vs naised. Samas on kordades rohkem neid mehi, kes kiiretele jalgu jäävad :idea: Naised, olge tugevad, ka mentaalselt :). Sõidate ju enivei oma sõitu ja sarnases olukorras on kõik naised, kuna mehed on neist valdavalt kiiremad. Üldiselt mulle on olnud väga meeldiv vaadata kui palju on naisi ses sarjas osalenud (y)

Muidugi, vaatame ka temaatika sisulist põhjust - osalejaskonna plahvatuslik kasv :!: See on teema ja ka põhjus, miks radadel on läinud kitsamaks. Siit ka dilemma kas laiad rajad (loe: kaob tehnilisus ja singlifun ning üleüldse kolmapäevakute üks primaarne idee) või tihedam mass (fun ja arendav, aga keegi trügib mööda, pidevalt)? Ehk siit minu küsimus teile, mida te eelistate? Eelistustest lähtuvalt tuleb paraku ka hoiakud sättida.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

maria
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 24. 09. 2009. 12:26

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas maria » 25. 09. 2009. 10:26

Minugi aeg paraneks tublisti, kui ei peaks kiiremate mööda laskmiseks ringi peal ca 25 korda seisma jääma või ise kellegi taga ootama :wink:

Jägala eripäraks oli ja viimase etapi eripäraks vist jääbki ühisstart. Eks see loomulik, et tegemist natuke erineva kolmapäevakuga, millest õppida. Teistel etappidel reeglina nii palju rahvast korraga ühel ruutmeetril ei olnud

Tulevase hooaja ettepanekuid jälgides saab ehk igaüks ise paremini sättida mis etappidest ta üldse osa võtab ja mis kell stardib. Mul on mõnikord õnnestunud startida u 17.30 praktiliselt tühjal rajal (või seda soojendussõitjatega jagada, kes võistlusel muidu mööda vuhiseks, aga sel kellaajal veel lahkelt ise teed annavad)

Kasutaja avatar
Rennes
Rattur
Postitusi: 269
Liitunud: 06. 08. 2009. 12:27

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Rennes » 25. 09. 2009. 10:30

Pole küll naine (ok, sõidan sama aeglaselt või veel aeglasemalt :)) Aga minu eelistus oleks kindlasti tehnilised rajad kolmapäevakutel. Laiu sirgeid saab Elionidel ka uhada ma arvan. Möödujaid on minust alati palju, aga kunagi pole probleemi veel tekkinud. Ses suhtes, et enda eest tuleb ikka natuke seista ka, ei saa tõesti kohe võssa karata, kui keegi tagant tuleb. Siiani on kõik kiiremad selle 3 - 4 sekundit ära kannatanud, mis mul koha leidmiseks läinud on, viisakalt tänanud ka. Ise alati üritan taha hüüda, kummalt poolt minema peaks... Oleme hakkama saanud. Selles suhtes on õige: kõik sõidavad ju võidu ja kiiremad peavad sellega arvestama, et rajal on teisi ka, kui see ei sobi siis on eraldistardi sari olemas. Seniks aga igatahes tolerantsust kõigile ja küll me hakkama saame :) Fun on ikka peamine, kui vihaseks juba hakkab rajal kiskuma, äkki siis on aeg profisarja üle kolida :mrgreen:
Rennes

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Toonio » 25. 09. 2009. 10:37

Olen ise ka selline, kes hoolitseb selle eest, et nimekirja lõpus ka keegi oma punktidega kirjas oleks. Aeglane ühesõnaga. Osalesin sel aastal esimest korda kolmapäevakutel ja enne esimest üritust oli ikka hirm sees küll - mis siis saab, kui ma kellelegi ette jään. Samas ei ole siiani numbrit teinud sellest, kui on teinekord tõepoolest vaja rongi eest ära hüpata.
Minuarust ei ole see möödumiste teema mingi probleem, aeglasem peab selleks lihtsalt valmis olema. Mina otsustasin, et ei jää ootama, millal keegi mulle märku annab möödumissoovist vaid kamandan ise, kummalt poolt olen valmis rada vabastama. Asi toimib ja 95% juhtudel väljendatakse ka verbaalselt oma rahulolu. Samas olen kindel, et kui ma ükskord ise ka tiba kõvemini panema hakkan, siis jääb neid olukordi rajal vähemaks, kus mina teed pean andma. Ja kui selgub, et kiired panevad samapalju kõvemini ja ikka käib üks möödauhamine, siis selleks ajaks toimub vähemalt teevabastamine veel sujuvamalt :P
Tänavaliikluses on ju sama lugu, et päris lõpuni sa ikka oma eesõigust taga ajada ei saa. Kuskiltmaalt algavad kompromissid. Seega ladusaks sõiduks on tarvis arvestada ikka ka tesitega, siis on kõigil hing rahul.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4466
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas riho » 25. 09. 2009. 10:51

Mis olnud see olnud. Olematuks seda ei muuda. Küll aga võib sellest tulevikuks õppida.

Minu meelest peaks kolmapäevaku formaat tingima seda, et iga üks sõidab nii kiiresti kui soovib või suudab ja hoiab sellist trajektoori nagu talle meeldib või oskab. Kuna starditakse valdavalt nii nagu jumal juhatab, suvalises järjekorras siis eesõigus peaks alati olema ees sõitval ratturil.

Vahet ei ole mis kohale sõidetakse, härrasmehed peaks ikka härrasmeesteks jääma ning daamid daamideks. Eeldada, et kõik kohale tulnud teavad une pealt ratturi eetikakoodekseid, UCI reegleid jms on kohatu. Kiiremad ei tohiks kolmapäevakute formaadis eeldada, et teda mööda lastaks, aegalsem võiks võimalusel teha veidi ruumi nii, et ta ise hoos ei kaotaks.

Ma ise olen tundnud ennast veidi ebamugavalt kui (valdavalt naised ja lapsed) võssa keeravad selleks, et lasta mööda kirjudes liibukates sell. Parema meelega otsiks möödumisvõimalust ja laseks aeglasemal oma sõitu sõita. Usun, et temal on keerulisem rajal püsida kui minul kogenenumana möödasõidu võimaliust otsida. Ehk jõuan veel taga tiksudes mõne õpetussõna trsajektoori valiku või sõidutehnika osas poetada. Ega see võit või kaotus harrastusspordis nii oluline ka ei ole, et väärikust minetada.

Sellised mõtted siis tulevikuks.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas marion » 25. 09. 2009. 13:55

SL kirjutas:Kuna see möödumisteema siin juba tõstatatud sai... 1 konkreetne juhtum oli rajal eile samuti, mil 3x olin hüüdnud möödumist, kuna arvasin, et ju ei olnud kuulda. Samas viimase korra peale ütles mulle naisterahvahääl juba (mulle tundus, et) vägagi kurjalt vastu, et "no eks sa mine siis!", ise endiselt raja keskel olles. No ja eks ma siis heinamaadpidi möödusin.
ma usun, et see olin mina
pean tunnistama, et hoppidele ja hei'dele ma suht põhimõtteliselt ei reageeri, oluliselt optimaalsemad sõnad on vasakult ja paremalt, raja äärde seisma ka ei jää. Sõidan suht keskel edasi, et tagant tulija saaks valida, kummalt poolt ta mööduda soovib, hõikab ja ma hoian vastavalt hüütule eest ära. Kui on näha, et ilma raja serva seisma jäämata mööda ei mahu, siis "kihutan" edasi, kuni tuleb sobiv koht ja soovitan ise, kummalt poolt mööduda.
Hetkeks, kui ma soovitasin mööda minna oli rada juba tükk aega isegi minu jaoks mõlemalt poolt üsna vabalt möödutav, ei saanud aru, miks sa jätkuvalt mu selja taga istusid? Ma ise küll ei leia, et kui kõrvalt mööda heina/ebamugavamat rada mööda saab, siis minust aeglasemad peaksid raja ääres ratta seljast maha tulema ja au andma :?: Väga sageli juhtub nii, et selja taga on mingi härg, kes nõuab valjuhäälselt rada, kui ma leian selle lühikese jupi, et kõrvale tõmmata ja hüüan, et pane nüüd, juhtub ikkagi nii, et enne kui tagant tulija mööda jõuab, lõpeb minu tee puu või muu takistuse otsas sunnitud seismajäämisega.
Mõnedki kenad tuttavad hüüavad juba kaugelt, et Marion, mina tulen, siis on muidugi hoopis teised lood ja vastutulek/tee andmine oluliselt meeldivam :D

Vasta

Mine “Kolmapäevakud 2009”