Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Gunnar » 25. 09. 2009. 14:47

vigurivänt kirjutas:Eesliikuja oleks pidanud rajaservas hetkeks peatuma, aga ei teinud hüüetele kuulmagi.

Mis see siis kaasa tõi? Mulle mitte midagi olulist, sest osalesin esmakordselt ja üldtabelis kohta ei kaotanud, aga minu asemel oleks võinud olla keegi teine. Rivo kadus antud intsidendi tõttu vaateväljast ja Oliver ka. Sain mõlemad küll ring hiljem kätte, aga selleks tuli tohutult tööd teha. 3 aastat HRK krossisarjas ei ole mul kordagi sellist kogemust olnud, ringiga möödujast peetakse lugu ja esimese otsa tegemistesse ei taha keegi oma käitumisega sekkuda. Daamile Elioni vormis soovitaksin sellises olukorras korraks peatuda, ei pea isegi rajalt ära sõitma, vaid korraks ühe jala maha panema ja 3 sekundi pärast jätkub sõit ohutult.
On kaks võimalust, kas tehagi nii, et ringiga maha jäänu ronib rajalt maha või on kõik rajal võrdsed, vahepealne variant ei vasta sõidu ideele, et sõita võivad kõik. Olles enamus ajast siiski mööduja, siis ma ikkagi ei eelda, et mulle teed antakse. Kui antakse, on hea ja tänan, kui ei anta, pole hullu, tuju ei riku ja lähen mööda siis kui saan. Enamus ajast isegi ei küsi, sest kasutan võimalust natuke hinge tõmmata ning teiseks ei suuda ma nii kiiresti otsustada, kas möödun vasakult või paremalt :) Minust möödujatest osa tõesti arvab teadvat, et kui tema tuleb, siis minu koht on võsas, sellise suhtumisega võiks koju jääda. Kui ikka selja taga käratatakse, et RADA vmsj ning sekund hiljem külg siledaks lihvitakse, siis see ikka päris õige ei ole. Sellistele kitsarinnalistele võib öelda, et elu on lill ning ei tasu seda liiga tõsiselt võtma hakata.

Ja öelda naiste esikolmikus sõitjale, ta peab meeste seitsmenda koha eest põõsasse sõitma või jala maha panema ... see ON meesšovinistlik :D
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas SL » 25. 09. 2009. 14:58

marion kirjutas:ma usun, et see olin mina
pean tunnistama, et hoppidele ja hei'dele ma suht põhimõtteliselt ei reageeri, oluliselt optimaalsemad sõnad on vasakult ja paremalt, raja äärde seisma ka ei jää. Sõidan suht keskel edasi, et tagant tulija saaks valida, kummalt poolt ta mööduda soovib, hõikab ja ma hoian vastavalt hüütule eest ära. Kui on näha, et ilma raja serva seisma jäämata mööda ei mahu, siis "kihutan" edasi, kuni tuleb sobiv koht ja soovitan ise, kummalt poolt mööduda.
Hetkeks, kui ma soovitasin mööda minna oli rada juba tükk aega isegi minu jaoks mõlemalt poolt üsna vabalt möödutav, ei saanud aru, miks sa jätkuvalt mu selja taga istusid? Ma ise küll ei leia, et kui kõrvalt mööda heina/ebamugavamat rada mööda saab, siis minust aeglasemad peaksid raja ääres ratta seljast maha tulema ja au andma :?: Väga sageli juhtub nii, et selja taga on mingi härg, kes nõuab valjuhäälselt rada, kui ma leian selle lühikese jupi, et kõrvale tõmmata ja hüüan, et pane nüüd, juhtub ikkagi nii, et enne kui tagant tulija mööda jõuab, lõpeb minu tee puu või muu takistuse otsas sunnitud seismajäämisega.
Mõnedki kenad tuttavad hüüavad juba kaugelt, et Marion, mina tulen, siis on muidugi hoopis teised lood ja vastutulek/tee andmine oluliselt meeldivam :D
Väga vabandan, kuid no jah, selle jutu peale ei oska midagi kosta. Kui asjad nii põhimõttelised on, siis las nad olla. Tuleb selgeks õppida, et kellest möödud ning siis vastavalt selgeks õppida, mida, kus ja kuidas hüüda, sest igasuguse hüüde peale põhimõtteliselt ei reageerita :shock: . Või teine variant, et tuleb inimesega tuttavaks saada, siis tutvuste poolest saab ka mööda. Igaljuhul täitsa mööda on kogu see möödaminemise jutt minumeelest. Las need kolmapäevakud olla, nagu ütlesin, et no big deal. Kuid kui keegi sellise jutuga lagedale näiteks eestikatel tuleks, siis tuleks küll üle enne litsentsi andmist väike koolitus korraldada.

arnea
Rattur
Postitusi: 1218
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas arnea » 25. 09. 2009. 15:11

Mati kirjutas: Muidugi, vaatame ka temaatika sisulist põhjust - osalejaskonna plahvatuslik kasv :!: See on teema ja ka põhjus, miks radadel on läinud kitsamaks. Siit ka dilemma kas laiad rajad (loe: kaob tehnilisus ja singlifun ning üleüldse kolmapäevakute üks primaarne idee) või tihedam mass (fun ja arendav, aga keegi trügib mööda, pidevalt)? Ehk siit minu küsimus teile, mida te eelistate? Eelistustest lähtuvalt tuleb paraku ka hoiakud sättida.
See on vist selge, et tehnilisus ja singlifun peab jääma. Nojah, see oligi ju retooriline küsimus :)

Igastahes, kuna ma olin oma võitjast stabiilselt 1.5x aeglasema kulgemise ning maksimaalse arvu ringe sõitvana üks enimmöödutud subjekte sel hooajal, siis üritasin meenutada, et kui kole see siis oli. Mälestused on sellised, et noh - võibolla paarkümend möödumist võistluse kohta tuli ja päris seisma sai jäädud maksimaalselt paar-kolm korda võistluse kohta.

Excel paljastas muidugi õudse tõe:

http://home.cyber.ee/arne/saku.xls
http://home.cyber.ee/arne/lastekangru.xls
http://home.cyber.ee/arne/pirita.xls
http://home.cyber.ee/arne/kakumae.xls

Tagumise otsa mehest sõidetakse lõdvalt sada korda mööda ja esimesed teevad poolsada möödasõitu.

Möödumiste koguarvust võib üritada midagi järeldada. Saku, Lastekangru ja Kakumäe on suht. sama osavõtjate arvuga. Sakus oli palju ringe ja lihtsam rada, Kakumäes keskmiselt ringe ja keeruline rada, Lastekangrul maksimaalselt vähe ringe. Pikad ringid mida vähe kordi sõidetakse vähendavad tõhusalt möödumiste arvu (jee, tõesti ootamatu järeldus). Samas tundub et ka keerulisem rada aitab möödumisi vähendada.

Arne

maria
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 24. 09. 2009. 12:26

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas maria » 25. 09. 2009. 15:17

SL kirjutas:Tuleb selgeks õppida, et kellest möödud ning siis vastavalt selgeks õppida, mida, kus ja kuidas hüüda, sest igasuguse hüüde peale põhimõtteliselt ei reageerita . Või teine variant, et tuleb inimesega tuttavaks saada, siis tutvuste poolest saab ka mööda. Igaljuhul täitsa mööda on kogu see möödaminemise jutt minumeelest.
Ei usu mina et nõukasse tagasi tahame kus maksis ainult tutvus või toores jõud. Veidi viisakust ja kaassõitja mõistmist ei võta kellelgi tükki küljest ära, mõistmatus aga küll (Kakumäe rajal oli niisamagi üsna hirmus sõita ja kui seal veel trügimiseks oleks läinud nagu Jägalal, oleks nii mõnigi kaldaservast alla kukkudes olulistest kehaosadest võinud ilma jääda)

Tutvumine üldises mõttes - selle poolt olen küll ja plaanin oktkoobros tulevale lõpumatkale küll tulla. Kujundame siis üheskoos kolmapäevakute kultuuri homogeensemaks (kasvõi koolitusena)...

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Villem T » 25. 09. 2009. 15:21

arnea kirjutas:Tagumise otsa mehest sõidetakse lõdvalt sada korda mööda ja esimesed teevad poolsada möödasõitu.
Oled kindel et erineval ajal rajal olemist ka arvestasid?

arnea
Rattur
Postitusi: 1218
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas arnea » 25. 09. 2009. 15:26

Omaarust küll. Võrdlesin kõiki ringiaegu absoluutajas kõigi teiste ringiaegadega. Kui tuldi/mindi eri järjestuses, siis oli möödasõit. Bugi ei saa muidugi välistada, proovin õhtul üle kontrollida aga tulemused tundusid kooskõlalised olema.

Arne

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Gunnar » 25. 09. 2009. 16:00

SL kirjutas:Las need kolmapäevakud olla, nagu ütlesin, et no big deal. Kuid kui keegi sellise jutuga lagedale näiteks eestikatel tuleks, siis tuleks küll üle enne litsentsi andmist väike koolitus korraldada.
Siin see uba ongi, isegi kaudne võrdlemine eestikatega on väga mööda tegevus. On eestikad ja on kolmapäevak, eestikatelt ära oota kolmapäevaku osalejatearvu ja vastupidi, kolmapäevakutel ära eelda sinule tuntud jäiga hierarhia toimivust. Nõrgemad eestikatele segama ei roni ja eeldavad, et komapäevakutel neid laiaks ei sõideta.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas m6mm » 25. 09. 2009. 16:58

Mul läks Jägalas kett, sain ühe ringi jalutada ja kuulsin ka seda "hoppi!". Olen ise terve sarja saanud sõita nii, et kedagi välja ei puksi, palun teed ja kui möödun kitsas kohas, siis ikka hüüdnud "lähen paremalt" ja pärast tänanud. Elementaarne minumeelest, kõik on maksnud osalemise eest ja sõidavad nagu saavad. Ja selline "kao tee pealt!" suhtumine oli tõesti rajal näha...

Kui nüüd arutada, kuidas kõik rajale ära mahuks, siis ma kardan et pigem tuleks ülevalt maha võtta. Just suhtumises, võidu hind ei tohi minna kõrgeks. Kui on midagi tõestada, siis selle jaoks on teised sõidud. Äkki teeks järgmine aasta auhindade loterii?

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Villem T » 25. 09. 2009. 17:30

Mõnest küsimärgiga konfliktist ei tasu paanikat tekitada, kui ülejäänud paarsada osalejat saavad omavahel enam-vähem hakkama. Uus formaat tahab harjumist.

1 tegelane kes Harkus juba paarsada meetrit eemalt HOPP karjus (enne päris selja taha jõudmist suutis ta seda paarkümmend korda teha..), ütles Jägala-Joal juba ainult ühe korra "hop" ja isegi "aitahh" peale möödapääsemist, küll õpitakse. Ma usun et need "hopp" ja "rada" tulevad mitte ülbusest vaid hapnikuvõlast (ja/või vähesest keeleoskusest) tingituna.

Eks igaüks arvestab teistega niipalju kui suudab ja kui mõnele miski ikka väga vastukarva on, peab teise formaadiga võistluse valima. Inimesed on erinevad, aga üldiselt ju saab hakkama.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas SL » 25. 09. 2009. 19:21

Gunnar kirjutas:Siin see uba ongi, isegi kaudne võrdlemine eestikatega on väga mööda tegevus. On eestikad ja on kolmapäevak, eestikatelt ära oota kolmapäevaku osalejatearvu ja vastupidi, kolmapäevakutel ära eelda sinule tuntud jäiga hierarhia toimivust. Nõrgemad eestikatele segama ei roni ja eeldavad, et komapäevakutel neid laiaks ei sõideta.
Ära saa valesti aru, ma mõistan Kolmapäevakute mõtet täielikult ning minu arvates pole mingi probleem ka oodata täpselt niipalju, kui vaja, et möödumine toimuks turvaliselt ning viisakalt. Aga, mis puudutab möödumise nö manöövrit kui sellist, siis on küll mida võrrelda - olgu kolmapäevak, elion või ükskõik mis võistlus. "Ma põhimõtteliselt iga hüüde peale ei reageeri" või "lasen aga rõõmuga mööda vaid tuttavaid" või "heinamaad pidi saad ju minna küll" pole päris see suhtumine, mis sobiks minu arvates ei kolmapäevakule, ei kuhugi teisele rattarajale, kus ka aega võetakse. Aga olgu siis veelkord rõhutatud, et see ühekordne lugu polnud tõrvatilk meepotis. Võistluse ajal ei üllatunud ma üldse mitte, kuna kõigil on tõesti võistlus ning pulss üleval ning see toob igasugu situatsioone ette. Pigem oli pisut ootamatu lugeda teise asjaosalise õigustusi kui põhimõttelisi seisukohti. Aga see diskusioon selle lihtsa küsimuse üle on tõesti liiga pikaks läinud.


Kasutaja avatar
Rennes
Rattur
Postitusi: 269
Liitunud: 06. 08. 2009. 12:27

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Rennes » 26. 09. 2009. 18:37

Tagasi tulles selle juurde, et korraldaja raja pidi valges läbi käima ... juhtus see? Kas leidude hulgas oli üks punane tagatuli? Kui ei pole ka hullu :) Lihtsalt vaikus kuidagi selles teemas...

Ja teine küsimus: Jägalas lõpetamisel hõigati maha mingi jutt loosiauhindadest .. mis neist sai/on saamas? Vaatan et kolmapäevakulehel on kokkuvõte juba suht resoluutselt ära tehtud ...
Rennes

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas marion » 26. 09. 2009. 19:34

SL kirjutas:
Gunnar kirjutas:Siin see uba ongi, isegi kaudne võrdlemine eestikatega on väga mööda tegevus. On eestikad ja on kolmapäevak, eestikatelt ära oota kolmapäevaku osalejatearvu ja vastupidi, kolmapäevakutel ära eelda sinule tuntud jäiga hierarhia toimivust. Nõrgemad eestikatele segama ei roni ja eeldavad, et komapäevakutel neid laiaks ei sõideta.
Ära saa valesti aru, ma mõistan Kolmapäevakute mõtet täielikult ning minu arvates pole mingi probleem ka oodata täpselt niipalju, kui vaja, et möödumine toimuks turvaliselt ning viisakalt. Aga, mis puudutab möödumise nö manöövrit kui sellist, siis on küll mida võrrelda - olgu kolmapäevak, elion või ükskõik mis võistlus. "Ma põhimõtteliselt iga hüüde peale ei reageeri" või "lasen aga rõõmuga mööda vaid tuttavaid" või "heinamaad pidi saad ju minna küll" pole päris see suhtumine, mis sobiks minu arvates ei kolmapäevakule, ei kuhugi teisele rattarajale, kus ka aega võetakse. Aga olgu siis veelkord rõhutatud, et see ühekordne lugu polnud tõrvatilk meepotis. Võistluse ajal ei üllatunud ma üldse mitte, kuna kõigil on tõesti võistlus ning pulss üleval ning see toob igasugu situatsioone ette. Pigem oli pisut ootamatu lugeda teise asjaosalise õigustusi kui põhimõttelisi seisukohti. Aga see diskusioon selle lihtsa küsimuse üle on tõesti liiga pikaks läinud.
ei võtnud ka mina seda tilga tõrvana meepotis, mind pani lihtsalt imestama see, et tee on lai, mööda mahub suht vabalt ja ikka lastakse kolm hoppi ühtejärge ehk tarvitatakse "kao tee pealt" suhtumist, oluliselt rohkemate persoonide poolt ei ole ma ka sarnast suhtumist märganud ja rajal minust mööduvad ca 4/5 sõitjatest, nii et võrdlusmomente peaks olema
hoppe ja hei'sid võtan ma tavaliselt kui "tere kena kolmapäevaõhtut"
bla-bla-bla, side lõpp

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas SL » 26. 09. 2009. 20:35

"Kao eest ära suhtumine" on viimane, mida mina kolmapäevakutel tegemas käin. Mulle need üritused väga meeldivad ning eriti tore on minuarust vaadata neid väikseid lapsi, kes püüavad kõigest väest. Loodan väga, et üritused veavad välja mõne aasta veel mil oma poisiga saaksin koos käima hakata. Olen ise kümneid kordi oodanud, kuni mõni junsu hea koha leiab ning kunagi pole kiiret möödumisega. Sama eeldaks ka, kui minu oma poiss rajal on, et keegi "kao eest ära", ei karju, kuna see võib jätta vägagi ebameeldiva jälje pikaks ajaks. Vist oli kunagi Järvel mingi selline juhtum.

Marionile soovin edu, pole ilus naisterahvaga möödumisest nii pikalt arutada. Aga oma poisile õpetan rajal käitumiseks teisi kombeid ning järgin neid ka ise.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas marion » 26. 09. 2009. 21:07

SL kirjutas:Aga oma poisile õpetan rajal käitumiseks teisi kombeid ning järgin neid ka ise.
Seda võiksid vähemalt poisile küll õpetada, et kui rada on lai, ärgu kulutagu energiat hoppidele, kütku parem mööda :lol:

Kasutaja avatar
Maxxus
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 25. 03. 2006. 18:30

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Maxxus » 27. 09. 2009. 17:54

Veel mõned pildid, kui huvi on http://picasaweb.google.com/Nohonoh/JagalaKP#

Kasutaja avatar
Maxxus
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 25. 03. 2006. 18:30

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Maxxus » 28. 09. 2009. 17:29

Rennes kirjutas:Tagasi tulles selle juurde, et korraldaja raja pidi valges läbi käima ... juhtus see? Kas leidude hulgas oli üks punane tagatuli? Kui ei pole ka hullu :) Lihtsalt vaikus kuidagi selles teemas...
Sai täna rada läbi sõidetud ja leitud asjad on:
1. punane tagatuli
2. SKS Airgun ja balloon
Rohkem asju silma ei torganud.

Kätte saab H100 stardis :lol:

Võtke ühendust:
Kristo
5130130 või info@aiaauk.ee

Kasutaja avatar
Rennes
Rattur
Postitusi: 269
Liitunud: 06. 08. 2009. 12:27

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Rennes » 19. 10. 2009. 22:31

Millal siis lubatud loosiauhinnad .... ;) Kolmapäevakute lehel on maagilised "mõne päeva jooksul ..." ei ole selle definitsiooniga nii tuttav, mis see tähendab? :) Mitte, et ma midagi saada loodaks, minu õnne juures ... ic. Aga Lubatud ju oli :twisted:

Õues paha ilm, tervis kehva, sõita ei saa, tulin siia vinguma.
Rennes

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - XII etapp Jägala-Joa

Postitus Postitas Villem T » 22. 10. 2009. 17:28

Rennes kirjutas:Millal siis lubatud loosiauhinnad .... ;) Kolmapäevakute lehel on maagilised "mõne päeva jooksul ..." ei ole selle definitsiooniga nii tuttav, mis see tähendab? :) Mitte, et ma midagi saada loodaks, minu õnne juures ... ic. Aga Lubatud ju oli :twisted:

Õues paha ilm, tervis kehva, sõita ei saa, tulin siia vinguma.
Ei läinud poolt aastatki: http://kolmapaev.ee/index.php?option=co ... siauhinnad

Vasta

Mine “Kolmapäevakud 2009”