Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Vasta
shalm
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 16. 09. 2005. 12:43

Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas shalm » 13. 07. 2009. 09:39

Tere,
Kas täna tutvustav sõit ka tuleb või on ilm selleks liiga kehv?

Kasutaja avatar
tonydata
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 17. 07. 2008. 12:36

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas tonydata » 13. 07. 2009. 16:50

Ilmselt saab peale tänast vihma päris tükk aega oma ratast savist puhtaks kraapida :)
Spordiklubi CFC

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4466
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas riho » 13. 07. 2009. 17:32

Homme, st teisipäeval kell 18:00 läheme metsa rada märkima. Kes soovib võib selleks ajaks kohale tulla. 1 ringi näitame ette, siis hakkame rada ette valmistama.

sk8erboi
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 18. 01. 2008. 11:14

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas sk8erboi » 13. 07. 2009. 20:07

eelmine kolmapäev oli rada täitsa sõidetav, vähemalt selle ca 90% ulatuses, mis meeles oli. seal kelvingi küla juures sõitsin kuskil küll õigest kohast mööda. kindlasti tasub võtta kaasa mõni saag või kirves, paar puud ja oksa oli teed takistamas. siis oli rada üsna kõva, vahepeal muidugi on kõvasti vihma sadanud, nii et ...

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4466
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas riho » 14. 07. 2009. 22:38

sk8erboi kirjutas:eelmine kolmapäev oli rada täitsa sõidetav, vähemalt selle ca 90% ulatuses, mis meeles oli. seal kelvingi küla juures sõitsin kuskil küll õigest kohast mööda. kindlasti tasub võtta kaasa mõni saag või kirves, paar puud ja oksa oli teed takistamas. siis oli rada üsna kõva, vahepeal muidugi on kõvasti vihma sadanud, nii et ...
Rada "lindistades" emaldasime mõned oksad ja langenud puud. Nüüd peaks see OK olema. Homme rajal näeme.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas erikr » 15. 07. 2009. 08:54

Infoks niipalju, et:

M/N 12 – 14   1 ring
M/N 14 – 16   2 ringi
M/N 18 – 60   3 ringi

Autodega palume tõkkepuu tagusest lagendikust mitte kaugemale tulla.

Raketibaasi juures on äärmiselt mudane, samas saab rattaga suht puhtalt sealt teeääri mööda läbi veereda
Finishisirge metsatee on parkimiseks juba liiga kitsas ja parkimine pole seal lubatud.

Rada on kuiv ja kiire, kuid nõuab paljudes kohtades tähelepanu ja nikerdamist.
Niiskeid kohti on üksikuid ning need on tõesti lühikesed.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

KaidoK
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 04. 08. 2003. 15:45

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas KaidoK » 15. 07. 2009. 10:06

Kas start avatakse kell 17 või 18?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas KaupoR » 15. 07. 2009. 10:17

Kolmapaev.ee lehelt loen, et kell 17.00
kaidok kirjutas:Kas start avatakse kell 17 või 18?
If everything's under control, you're going too slow!

KaidoK
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 04. 08. 2003. 15:45

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas KaidoK » 15. 07. 2009. 10:30

KaupoR kirjutas:Kolmapaev.ee lehelt loen, et kell 17.00
kaidok kirjutas:Kas start avatakse kell 17 või 18?
Hea, kui noored mehed vanainimesele õige koha kätte näitavad, kus infot jagatakse :)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas KaupoR » 15. 07. 2009. 10:49

ma lihtsalt pole juba poolteist kuud sadulasse saanud, aega ja energiat palju vist...
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas Vika » 15. 07. 2009. 10:54

kaidok kirjutas:
KaupoR kirjutas:Kolmapaev.ee lehelt loen, et kell 17.00
kaidok kirjutas:Kas start avatakse kell 17 või 18?
Hea, kui noored mehed vanainimesele õige koha kätte näitavad, kus infot jagatakse :)
http://kolmapaev.ee/index.php?option=co ... &Itemid=53

Kasutaja avatar
Estapi
Rattur
Postitusi: 379
Liitunud: 07. 04. 2008. 16:59

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas Estapi » 15. 07. 2009. 22:24

Maha sadanud vihm oli raja väga heaks muutnud. Korraldus 5+ nagu kolmapäevakutel ikka ja alati. Kodanikud ratturid olid väga viisakad ja abivalmid kui tekkis vajadus mööda sõita :) Tore oli rajal näha pisikesi rattureid.

Pressisin mis ma pressisin, aga kulgejaid kätte ikka ei saanud :) :) Mõnusa tunde sai see eest küll. Väga meeldis see kui Clubbersi rajajulgestajad aegajalt aeglasematele hõikasid: "tagant tuleb kiire!", aitas sujuvalt oma sõidujoont hoida. Tore oli üle pika aja mõnusat seltskonda näha ja juttu puhuda.

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas Toonio » 15. 07. 2009. 22:36

Minu jaoks (kolmas järjestikune) ikka paganama raske. Kohale sõites mõtlesin endamisi, et ca 4 kilti ring ja kolm ringi vaja sõita - kuskil peab mingi konks olema, kuigi räägiti kiirest ja tõusudeta rajast :D Seni olin elionil ikka nautinud muda ja vihma ja vihmaste ilmade tagajärgi, kuid see oli ikka tõesti raske. Sain järjekordselt teada, et libe juurikas tahab harjutamist ja/või meelitamist. Viimasel ringil avastasin, et ka juurikate vahel on oma sõidujoon siiski leitav, kuid selleks ajaks olin lootusetult väsinud. Viperusi tekkis igal ringil + see, et püüdsin ikka kiiremad alati endast mööda kamandada. Paaril korral sai isegi kunstlik joogipaus tehtud, et teised mööda saaks.
Ikkagi mõnus oli :P Ma juba kujutan ette, mis saab Kalevi-Liival olema...
Tahan vabandada ka ratturi ees, kes soovis minust raja esimese kraavi läbimisel mööduda, kuid ma kukkusin tema lenksu otsa. Loodetavasti ei tekkinud sellest suurt ajalist hävingut...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas erikr » 15. 07. 2009. 22:42

1. mälu järgi Lost&Found osakonnast

Leitud
Xenofit joogipudel
must Matrix joogipudel mereäärsest mülkast (sellest polnud vist veel lonksugi võetud)
Laste must dressipluus (kindlasti on sellel ka moodsam ja peenem nimetus) mingite triipudega.

ei leitud
siniseid prille
autovõtmeid

leitud asjad kulgevad killavooriga järgmisele etapile.


2. Päeva pani paika kohe alguses stardialas Blond Daam: "Kurat, võistlus tehakse ka ikka viimases sääseaugus!"


3. Mülka piirkonnas minu poolt tehtud pildid on 95% aia taha läinud. :oops: :oops: :oops: vaatamiskõlbulikud panen üles selle nädala jooksul.
Selgeksõppimata kaameraga pole mõtet kodust välja tulla.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

arnea
Rattur
Postitusi: 1221
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas arnea » 15. 07. 2009. 22:51

Siniseid prille nägin rajast paremal sellel esimesel juurikasel etapil peale pikka avasirget. Ei hakand kinni pidama, mõtlesin, et lähen toon pärast ära, aga siis enam ei leidnud.

Võistlus oli hea, tänud korraldajatele.

Arne

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas veiko » 15. 07. 2009. 23:19

Tänud osalejatele.
Tulemused - http://www.kolmapaev.ee

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas Rivo » 15. 07. 2009. 23:38

Minu jaoks oli ses mõttes veidi teistmoodi sõit, et polnud tagumist pidurit :wink: Sain uued klotsi täna kätte ja hakkasin siis Viimsis teisi paigaldama ja no kohe kuidagi ei saanud jookse all vabalt liikuma. Mis siis ikka, vanad ja poolpidused siis ainult ette. Tagumise lingi keerasin veel püsti, et kogemata ei vajutaks. Sai tegelikult ilusti hakkama - tiba vast tuli pidurdamist pikemalt ette planeerida.
Regamislaua tagant vaadatuna samuti kõik sujus.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas Vika » 15. 07. 2009. 23:52

Hästi korraldatud, aga raske rada minu jaoks oli... :roll:

arnea
Rattur
Postitusi: 1221
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas arnea » 16. 07. 2009. 00:09

Vaheajad kah:

http://home.cyber.ee/arne/viimsi.html

Pisike pilt kah, et mida sealt näha on. Kuus kiiremat meest kõrvuti:

http://home.cyber.ee/arne/kiiredmehed.png

Arne

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas rai66 » 16. 07. 2009. 01:46

Üle hulga aja sai ka mõnuga nikerdatud. (y) rada

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas Alvaro » 16. 07. 2009. 08:31

Kas keegi peale minu ka nägi rajal iga teise juurika taha kirjutatud sõna 'Epic'? M40 klassis näitas Raino Einroos meile kõigile, mida see nimi tähendab sellistes tingimustes......

Endal oli lõbusam aeg teisel ringil, kui üks Murumetsa pöidla jämedune kaigas tagakäikarisse kargas. Vaid loetud nädalad tagasi samas situatsioonis oli tulemuseks uus käikar - uus kõrv. Mättasse lennates ja meetri kauguselt sama pilti nähes hakkasid juba silme ees kangastuma rattapoe üüratud arved, Shimano käibe trendi suund ülespoole ja SMS laenu intressitabel. Paar ebatsensuurset väljendit metsaavarustesse ja vaikselt kompotti harutades selgus, et seekord läks paremini. Käike tuli küll vahetada 2-3 tk korraga, et kuhugi poole liiguks, aga vähemalt sõita sai lõpuni.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4466
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas riho » 16. 07. 2009. 08:37

erikr kirjutas:1. mälu järgi Lost&Found osakonnast

Leitud
Xenofit joogipudel
must Matrix joogipudel mereäärsest mülkast (sellest polnud vist veel lonksugi võetud)
Laste must dressipluus (kindlasti on sellel ka moodsam ja peenem nimetus) mingite triipudega.

leitud asjad kulgevad killavooriga järgmisele etapile...
.. või saab kätte minu käest. Võta ühendust kas riho@hobisport.ee või 5183800

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas m6mm » 16. 07. 2009. 10:41

Rivo kirjutas:Minu jaoks oli ses mõttes veidi teistmoodi sõit, et polnud tagumist pidurit :wink:
Su tulemust vaadates tuleks enda rattal ka pidurid maha kruttida :wink: Selle sõidu puhul oli suurim pidur siiski enda peas: käisin seal savistel rannakividel korral üle kaela ja see pani ülejäänud rada ka ettevaatlikumalt läbima. Profiilile viis pluss, jõhkardid on oma tööd ilmselgelt nautinud :)
Viimati muutis m6mm, 16. 07. 2009. 16:05, muudetud 1 kord.

KaidoK
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 04. 08. 2003. 15:45

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas KaidoK » 16. 07. 2009. 10:54

m6mm kirjutas:
Rivo kirjutas:Minu jaoks oli ses mõttes veidi teistmoodi sõit, et polnud tagumist pidurit :wink:
Tulemusi vaadates tuleks enda rattal ka pidurid maha kruttida :wink: Selle sõidu puhul oli suurim pidur siiski enda peas: käisin seal savistel rannakividel korral üle kaela ja see pani ülejäänud rada ka ettevaatlikumalt läbima. Profiilile viis pluss, jõhkardid on oma tööd ilmselgelt nautinud :)
Tulemusi vaadates peaks lisaks pidurite eemaldamisele enne järgmist etappi Pariisi küla lähedal 24H ja 270km rämedas mudas müttama - nii karastatakse terast :) või siis needsamad kodanikud arstlikusse kontrolli saatma :wink:

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas SL » 16. 07. 2009. 13:19

Käisin eile eestikate rada vaatamas ning kahjuks eile ei saanud tulla sõitma, kuid see-eest käisin täna rada sõitmas - minu meelest väga kihvt rada! Kuna mul on see mets kodumets, siis mõtlesin, et kas on ikka kõik head kohad sees ning olid ja veel paljugi enamat. Võibolla vaid paar kohta on seal metsas veel, kus on lahe sõita. Seega igati respect korraldajatele.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2465
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas AndreK » 16. 07. 2009. 19:55

Rada igati vinks vonks: nikerdamist, muda, juurikaid, ebakaineid kaasaelajaid, kes valimatult võistlejatele mereääres ergutasid.
Lisaks, nagu ma kuulsin, ka teravaid elamusi herilasmürgi näol. Rehvipurustaja kraav sai ka minu tagarehvist jagu - auk õnneks väike, poolel teel koju alles pidin pumpama. Tänud sinistes mullides meestele! NB Rivot peaks vist põhjalikumate uuringute eesmärgil kuidagi kinni püüdma. Selleks on vist vaja kasutada seda :) .

Tvant
Rattur
Postitusi: 90
Liitunud: 18. 07. 2008. 08:01

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas Tvant » 16. 07. 2009. 22:08

Rada oli igati lahe küll, peaaegu terves ulatuses nikerdamist juurikatel, väga ok, muda tegi asja mulle raskemaks. Mesilasi ei märganud, vist lendasid minu ähkimise peale igasse ilmakaarde laiali.
Oleks ainult ise vormis olnud, aga kohe esimesel ringil 300m sees mõlemad jalad ülalpool põlve tagant tugevalt krambis ja nii kõik 3 ringi. Sirgel lasin lihtsalt tirri ja kes juurikatel minu eest väntas, ei tea, ei märganud, üritasin jalgadega mingeid ringikujulisi liigutusi teha, aga välja tulid kandilised ... kehva, kehva, ei mingit mõnu sõidust. Katkestada ka ei tahtnud, pressisin lõpuni. Järgmine kord saab ainult paremaks minna.

Eks Kalevi-Liival näeme või hoopis Humalal.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas Villem T » 17. 07. 2009. 12:24

Rada: http://sportstracker.nokia.com/nts/work ... id=1281265

GPS on päris vaevaliselt signaali saanud.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas SL » 24. 08. 2009. 19:59

Vana teema (tuli seoses Haabersti jutuga pähe), kuid jutt 2010-st aastast - kas Viimsi valla Championshippi ei tahaks selle raames korraldada? Minuteada selliseid asju MTB-s ei tehta. Oleks väga kiiduväärt asi (mitte, et ma kohtadele konkureeriksin - viimsi on kõvu rattureid täis).

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4466
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas riho » 11. 09. 2009. 07:12

Parem Hilja kui mitte kedagi..

Hunnik pilte veel Viimsi etapist. Miks mõned külili on ma ei tea. Minu arvuris olid nad püsti. Aga kallutage pead, keerake kuvarit vms. http://live.hot.ee/gallery/show_gallery?id=868240

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas kalev » 11. 09. 2009. 07:51

riho kirjutas:Miks mõned külili on ma ei tea. Minu arvuris olid nad püsti. Aga kallutage pead, keerake kuvarit vms. http://live.hot.ee/gallery/show_gallery?id=868240
Selle pärast ongi, et sa oled oma arvutis nad ise püsti väänanud aga tegelikult pildi infos (EXIF Data) on see väänamine muutmata jäänud (tänapäeval omavad suht enamus kaamerad vastavat andurit, millega tehakse kindlaks, mis pidi aparaat parasjagu pildi tegemise hetkel käes oli). Ning lihtsalt väga paljud galeriid keeravad pilte ise automaatselt pildiinfo järgi õigeks eeldusel, et pilti pole keegi varem näppinud (siis on ka tulemus igati ok).

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas KaupoR » 11. 09. 2009. 08:41

kalev kirjutas:Selle pärast ongi, et sa oled oma arvutis nad ise püsti väänanud
Kisub küll hirmus kaugele Viimsi etapist aga mu meelst on just nii, et Riho EI OLE neid oma arvutis õigeks keeranud, seda teeb tema pildi programm kuvades automaatselt tuginedes EXIF datale. Kui ta oleks need käsitsi õigeks keeranud, siis saaks ka internetilehitseja sellest nii aru, nüüd taipab neid õigeks keerata vaid selline programm, mis suudab EXIF-i lugeda.
If everything's under control, you're going too slow!

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas kalev » 11. 09. 2009. 09:08

KaupoR kirjutas:
kalev kirjutas:Selle pärast ongi, et sa oled oma arvutis nad ise püsti väänanud
Kisub küll hirmus kaugele Viimsi etapist aga mu meelst on just nii, et Riho EI OLE neid oma arvutis õigeks keeranud, seda teeb tema pildi programm kuvades automaatselt tuginedes EXIF datale. Kui ta oleks need käsitsi õigeks keeranud, siis saaks ka internetilehitseja sellest nii aru, nüüd taipab neid õigeks keerata vaid selline programm, mis suudab EXIF-i lugeda.
Variant on tõesti, et arvutis vaatab sellise programmiga, mis suudab õigeks väänata ja antud galerii ei suuda. Kuid reeglina ma olen täheldanud just vastupidist jama. Ehk siis windoosa enda junn ei suuda EXIFi infoga midagi peale hakata vaid tuleb a'la käsitsi all servas olevat nuppu tallates õigeks väänata ja siis see muidugi jätab EXIF'is vastava osa muutmata ning pärast netigalerii vaatab, et oh seda pilti tuleb 90 kraadi keerata ja teebki seda...

Antud juhul ma ühte või teistpidi tõde raiuma ei hakka, kuna ei tea, mida kodanik oma arvutis kasutab ja sellest veebilahendusest ei tea ka midagi... lihtsalt eeldasin taolist jama oma kogemustele erinevate galeriidega ja erinevatelt kodanikelt saadud piltidega tuginedes.
Viimati muutis kalev, 11. 09. 2009. 09:27, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas KaupoR » 11. 09. 2009. 09:23

üks asi on keerata kuvamiseks õigeks, teine on pilt ka reaalselt üle SALVESTADA portrait asendis.
If everything's under control, you're going too slow!

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas kalev » 11. 09. 2009. 09:33

KaupoR kirjutas:üks asi on keerata kuvamiseks õigeks, teine on pilt ka reaalselt üle SALVESTADA portrait asendis.
Lihtne näide... WinXP Picture and Fax Viewer SALVESTAB pildi keeratuna! Tegu on ma usun, et tavakasutaja jaoks väga levinud pildivaatamise programmiga (kuna on vaikimisi junn, mis on kohe olemas). Kui tahad võid ise järgi proovida... et mida me siin ikka vaidleme.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4466
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas riho » 11. 09. 2009. 09:41

Fotograafiaringile infoks:-)

Keerasin kõik külili asuvad pildid ükshaaval õiget pidi. Kasutan Pigasa Photo Wiewerit. Kui oma arviutist neid vaatasin siis olid kõik ratturid püsti. Edasi tegin pildid väiksemaks ja tõstsin mälupulgale. Ratturid olid endiselt piltidel püsti. Laadisin nad pildialbumisse kus osa seltskonnast kolaki pikali kukkus.

Kaupo jutu peale avasin kausta thumbnailidena - seal on pildid siiski pikali, kuvamisprogramm keerab pildi püsti.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4466
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Kona Craft MTB kolmapäevakud - VI etapp Viimsi

Postitus Postitas riho » 11. 09. 2009. 09:45

kalev kirjutas:
KaupoR kirjutas:üks asi on keerata kuvamiseks õigeks, teine on pilt ka reaalselt üle SALVESTADA portrait asendis.
Lihtne näide... WinXP Picture and Fax Viewer SALVESTAB pildi keeratuna! Tegu on ma usun, et tavakasutaja jaoks väga levinud pildivaatamise programmiga (kuna on vaikimisi junn, mis on kohe olemas). Kui tahad võid ise järgi proovida... et mida me siin ikka vaidleme.
VAnasti mul jah mingi teise progega (tõenäoliselt seesama WinFax) läksid keeratud pildid õigeks nii, et kuhugi laadides nad ka jäid õiget pidi.

Vasta

Mine “Kolmapäevakud 2009”