Tahko MTB 2023

Läti külavõistlusest TDF-ni
Vasta
Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Tahko MTB 2023

Postitus Postitas rattahunt » 11. 07. 2023. 18:07

Erilist vöistlemisisu enam pole, aga Soomes polnud veel vöistelnud, hädasti oli vaja nimi kohe kirja panna, Tahko MTB. Ilm oli suvel pikalt olnud väga kuum, aga 50km enne Tahkot köik muutus, vöistluspäeval 12kraadi ja väga märg, mida just tihti ei pidavat olema vöistluse ajal. Seega pool tundi kohe ajale vöis otsa arvestada. Rajast videosi väga uurima ei hakanud, kuna olin kuulnud, et väga kivine, ei hakanud tuju rikkuma. Rehvi ei plaaninud parandama hakata (piimaga jändama), seega eemaldasin “tööriistakoti” rattalt, mis alati kaasas olnud- vaja pole läinud.
Plaan oli asja rahulikult vötta ja lihtsalt mönusa tundega läbi söita. Stardid guppidest, algul vöeti kohe väga rahulikult, isegi rattaorienteerumisel Eestis antakse stardist tunduvalt marulisemat tempot. Enesetunne oli kahtlaselt hea, nii leidsingi end varsti üksi ees minemas. Esimesed 15km olid vägagi lihtne uhamine, siis köik paugust muutus. Muda mudaks, aga löppematu kivimeri vajas veidi harjumist ja töusud olid töusud, laskumised vägagi kivised. Minek oli ikka väga hea, läksin juba päris huljalt, löpuks ühel laskumisel önnestus ikka suurelt hoolt külg maha panna, juhtus sobiv pehme koht maandumiseks olema, panin röömsalt edasi. Ratas hakkas kergelt streikima, arvatavasti käiguvahetus kukkudes köveraks läinud, arvasin nii ma. Asi aga läks aina hullemaks, pildus ketti maha ja jäid ainult keskimised 3 käiku, aga asi seegi. Enamus töuse tuli nüüd joosta, kuni oligi kööga, köik, katkestamine (18km enne finisit-Strava). Avastasin,et asja annab natu parandada, nuiasin ühelt kaasvöistlejalt vötme ja söit jätkus. Käike napilt, pillub ketti maha, korralikult ragiseb ka, aga kuidagi meelitasin edasi, kui jälle köik. Lasin lipu alla, katkestamine. Nuiasin ikkagi veel korra vötme, üritasin asja parandada, aga tagajooks tühi, mingit vedu...Löpp ei saanud aga enam kaugel ju olla? Tuli edasi rühkida, mäkke käekörval, laskumisel vabajooks ja töukeratta versioon ja kohal olingi, tehtud.
Kokkuvötteks
*mitte ühtegi kilomeetriviita ei olnud, kui palju löpuni (kuigi vist kuskil oli olnud 16km löpuni). *stardist kulus 25min,, kui nägin esimest rajajulgestajat, päris köhe oli esimesena algul minna, rajatähistus oli natu harjumatu
*nii vähe kaasaelajaid pole ma veel näinud
*tehnilisi probleeme ka praktiliselt kellegil polnud, peale minu?
*rahvusvahelist höngu oli tunda, 1 tsehhist, 1 filipiinidelt, 5 eestlast (pooled minu tuttavad)
*päris algajal ei soovita

Kokkuvöte söidust

https://www.youtube.com/watch?v=6VxMNrq0q5g

Söit natu pikemalt

https://www.youtube.com/watch?v=lvT52aljotY
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Vasta

Mine “Võistlused mujal”