...

Läti külavõistlusest TDF-ni
Vasta
arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Yllas-Levi MTB

Postitus Postitas arnea » 23. 05. 2022. 22:47

Seal ma pole käinud, aga olen kolm korda Saariselkä tuuril sõitnud. Ma arvan, et suht sarnane võiks olla. Hoiatati, et on palju teravaid kive. Kive on palju küll, pool rajast on nagu mingi rockgarden, aga liiga teravad nad pole. Vittoria TNT ja Maxxis EXO tubeless on hästi vastu pidanud. Kummiparandusi on teistel muidugi iga aasta üksjagu näha olnud - nii et pumbad, kummid, remondivärgid kaasa. Need kivid on seal vulkaanilised, mitte selline sile terve kalju nagu Lõuna-Soomes vaid pigem nagu kruusa/paevkivikillustiku segu. Pidamine on väga hea ka märjalt.

Vahepeal on väikseid soid, turbaseid kohti, aga erineval Eesti põhjatutest rabadest on need enamasti kõva põhjaga ja suht sõidetavad.

Sinu võistlus on vist juulis - siis on tõenäoliselt palju sääski. Augusti lõpus ei olnud enam ühtki lendavat putukat näha.

FS või fatbike on hea valik, hardtailiga raputab põhimõtteliselt kogu raja. Pigem FS, sest rajad on kõvad. Saariselkäs ei ole väga palju laudteid, aga mõnel teisel Lapi maratonil on neid üksjagu. Mulle nad üldse ei istu.

Igal juhul hea plaan, kindlasti naudid.

Vasta

Mine “Võistlused mujal”