GIRO D'ITALIA 2018

Läti külavõistlusest TDF-ni
Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: GIRO D'ITALIA 2018

Postitus Postitas siim_s » 28. 05. 2018. 08:38

Hea vaadata, kuidas saab kinnitust tõsiasi, et publik on väga nõudlik - küll on suurtuurid liiga igavad, küll on liiga palju anomaaliat :) Mis võiks olla see kuldne kesktee?

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1186
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: GIRO D'ITALIA 2018

Postitus Postitas SK » 28. 05. 2018. 09:39

siim_s kirjutas:Hea vaadata, kuidas saab kinnitust tõsiasi, et publik on väga nõudlik - küll on suurtuurid liiga igavad, küll on liiga palju anomaaliat :) Mis võiks olla see kuldne kesktee?
Enne, kui TUE-d ära ei lõpetata, jäävad ka võistlusi solkivad anomaaliad kestma. Haiged ratturid peavad lihtsalt koju ravile minema, mitte avalikkusele teadmata "ametlikke medikamente" pruukima ja teisi läbi nina hingates tõusul küpsetama.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: GIRO D'ITALIA 2018

Postitus Postitas KaupoR » 28. 05. 2018. 10:59

Aitäh, Simmo. Panen kõik oma rattad müüki, et mitte solkida kohalikke võidusõite, ja hakkan hoopis flööti õppima! (astmat mul ei ole küll aga on mul TUE elukriitilise ravimi tarvitamiseks)
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: GIRO D'ITALIA 2018

Postitus Postitas Mati » 28. 05. 2018. 11:50

KaupoR kirjutas:Aitäh, Simmo. Panen kõik oma rattad müüki, et mitte solkida kohalikke võidusõite, ja hakkan hoopis flööti õppima! (astmat mul ei ole küll aga on mul TUE elukriitilise ravimi tarvitamiseks)
Kaupo, chill, kaldud äärmustesse. Sinu juhtum ei ole võrreldav nende "sülekoertega" seal, kes teadlikult piiripealseid olukordi kompavad ja omale seeläbi TUE tuge otsivad. Norra suusatajate juhtumi tagamaad juba ju avanevad ...
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: GIRO D'ITALIA 2018

Postitus Postitas KaupoR » 28. 05. 2018. 12:13

Mis ma tahan öelda on, et TUE (tulirelv või padrun) ei ole saatanast. TUE kuritarvitamine (laetud relva päästikule vajutamine) on. Ma pole tegelt arvanudki, et Simmol on minu võistlemise vastu midagi :)
If everything's under control, you're going too slow!

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: GIRO D'ITALIA 2018

Postitus Postitas Maarek » 28. 05. 2018. 13:37

TUE info lekitati peaaegu 2 aastat tagasi ja kuigi oli mitmeid artikleid sõnumiga "asi tuleb korda teha", siis senimaani ei ole vist sisuliselt mitte midagi juhtunud ehk paistab kehtivat suhtumine "las koerad hauguvad, karavan liigub edasi".
Kui see salbutamooli juhtum ka sisulise karistuseta laheneb, siis on keegi kuskil väga hästi kinni makstud.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1186
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: GIRO D'ITALIA 2018

Postitus Postitas SK » 28. 05. 2018. 13:55

KaupoR kirjutas:Aitäh, Simmo. Panen kõik oma rattad müüki, et mitte solkida kohalikke võidusõite, ja hakkan hoopis flööti õppima! (astmat mul ei ole küll aga on mul TUE elukriitilise ravimi tarvitamiseks)
Sa saad targa inimesena aru küll, mida ma mõtlen, ei tasu utreerida. Rahvaspordis on kogu vastutus osalejal nii oma tervise kui kõige muu eest - inimene valib ise piirid, mille vahel ta liikuda tahab ja hindab vastavalt ka riske. Tipptasemel lisandub vastutus ka teiste ees ja piirid on ette kirjutatud.

Küsimus ei ole üldse krooniliste haiguste olamasolus, ma räägingi piiride pidevast rikkumisest, mis loob totaalselt ebavõrdsuse olukorras, kus tippude tulemuste erinevus omavahel on normaalses olukorras 0,05%. Froome'i on astmaatikuna erandlikult lubatud nagunii mingi kogus ravimit ja ta suudab ka siis topeltkoguse võtta? Aga kõige suurem TUE-tamine käibki kortikosteroididega, mida paljudes põletikke alandavates ravimites sisaldub. See, et TUE on ebausaldusväärne, näitas juba MPCC https://www.mpcc.fr/index.php/en/mpcc-uk asutamine. Arsti ettekirjutusel kortisooni kasutamine on tänaseni levinud - lihastöö suutlikkuse tõus on 100% tõestatud.

Seega - minu jutu mõte oli, et kui on ägenev haigusjuhtum, siis ei jätkata suurema rohukogusega tuuri! Kui end tühjaks oksendanud Kangertile oleks Armstrongi "kokteili" sisse süstinud ja natuke verd ka veel vahetanud, oleks ta Zoncolanil teistele 5 minutiga peksa teinud...

PS. Läbipaistev tegutsemine on midagi muud kui TUE https://www.teamnovonordisk.com/teams/pro-team

Kasutaja avatar
T6nu
Rattur
Postitusi: 495
Liitunud: 15. 05. 2009. 08:08

Re: GIRO D'ITALIA 2018

Postitus Postitas T6nu » 28. 05. 2018. 15:03

Kui taustsüsteemist ära võtta Froome´i nõrkus Giro esimestel nädalatel ja see, et esimesele etapivõidule järgneval päeval kaotas aega, ei ole tema eest ära sõitmine ülemäära ulmeline. Jah, kui Dumoulini asemel oleks Quintana olnud, oleks väga kahtlane, kuid olgem ausad- mägedes tippvormis Froome´i vastu Dumolinil väga palju võimalusi ei ole. Pigem oli tegemist lihtsalt Sky uinutava taktikaga, mis andis neile võimaluse tervet meeskonda tuuri jaoks hoida ja keskenduda ainult ühele etapile.

Aga tagantjärele tarkus ongi alati täppisteadus. Kangerti liikumist oleks väga huvitav jälgida olnud viimasel nädalal- sellest oli küll kahju, et tervis mäkra mängis.

Vasta

Mine “Võistlused mujal”