Lembolovo rattamaraton, Venemaa-Piiter

Läti külavõistlusest TDF-ni
Vasta
Kasutaja avatar
HWXPRSS Grisha
Rattur
Postitusi: 408
Liitunud: 17. 11. 2009. 09:51

Lembolovo rattamaraton, Venemaa-Piiter

Postitus Postitas HWXPRSS Grisha » 17. 10. 2013. 10:46

06.10.2013 osalesin Lembolovo (sari 6 võistlusest) rattamaratonil (põhja Piiteri oblast linnast ca 30 km.) Väikese kokkuvõtte teen alles praegu...
Plaan külasttada Venemaad küpses suve alguses, minu hea sõber Alexandr käib 2 aastat sõitmas Samsungi marathone ja võtsin tema kutse lahkelt vastu.
Üks kallimaid kulusi on viisa, 4 päeva 68 eur! Saab ilma probleemita 10 päeva jooksul. Vajalik on pilt ja kindlustus.
Alexand pakkus parimat varianti ja tuli Jaanilinna autoga vastu. Ise jätsin masina Narva ja jala käik koos passikontrolliga võttis aega 30 min. Elasin tema juures korteris kui kuninga kass.
Muidugi Piiteris külastasime Ermitazi, Petergofi ja kõiki võimalikke ilusaid klotse.
Laupäeval tutvustati rada. Kuna märgistust veel ei olnud siis ka 30% jäi sõitmata. Koht kaunis, ilus järv ja männimets kohati Nõmme+ tõusudega. Stardikoht endine või ka tegutsev pioneerlaagri kompleks helesiniste puitmajadega. Sellise putka üür pidi olema 100 eur/in nädalavahetus. Eurooplasele oleks raviteraapia koos shokiga antud summa eest. Muidugi iga nurga taga prügi mis on jäetud turistide poolt.
Võistlus oli pühapäeval, laste stardid al.09:30, osales 70 rattahuvilist. Pikk distants 2*30 km (ca 150 in.) ja lühike 1 ring (ca 270 in). Suvel pidid numbrid olema topelt.
Stardipauk kell 12:00, alustati mitte nii valusalt kui meil aga 15 in. püsis praktiliselt 1 ring koos. Lihtsamat profiili sõideti suht rahulikult, mäkke paugutati, singlid kiiresti aga ühtlaselt. Olin ainukene fuuriusega, venelased ikka karvaste rehvidega. Ees otsas 29 ja 26 tollisei rattaid võrdselt. Tehnika muidugi mitte nii tasemel. Paar venda sõitsid ilusti ja olid tehnilised. Suuremas osas sõidavad singleid ja ringide peal. Sõita linnast välja on kunst ja aeg, seega kasutavad lähemaid parke treenimise jaoks.
Ausalt ööldes kerge ei olnud, ühel ringil 3 tugevat põksu ja kõhnad poisid ikka said väikese vahe sisse. Kus oli sirgem, vajutasin järgi. Teisel ringil keerasin pikali ja ajasin liidreid taga. Kukkumise tagajärjel ketilüli läks kõveraks ja pidin viimased tõusud jooksma, sirgel küll paugutas aga vedas lõpuni. Suutsin finishis (eelnevalt oli 1,5 km. siledat) mööduda paarist konkurendist ja saavutada II koht oma vanuseklassis. Kokkuvõttes olin 7 (liider 2,5 min ees). Üldarvestuses jagati pirukaid, rahalised auhinnnad vanuseklassides.
Ajavõtt käsitsi, suppi keedeti lõkke peal, paviljonis müüdi 3 sorti õlut ja viina topsidega. Arenguruumi palju, korraldajad punnitavad oma töö kõrvalt ja on entusiasmi täis.
Piiteri marathoni sarja webside: www.marathoncup.ru, järgmine aasta soovivad lisada ühe etapi ja korraldada ca 100 km. sõidu.
Õhta oli muidugi pidu, minu sõbrad-tuttavad joovad ainult veini ja seda oli igast aastakäigust.
Eks järgmine aasta uuesti.
Grisha

Vasta

Mine “Võistlused mujal”