Vuelta a España 2013

Läti külavõistlusest TDF-ni
Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas Olts » 16. 09. 2013. 09:58

Mati kirjutas:
Olts kirjutas:Mati Astanasse!
Juba teist korda ei petnud sa mu ootusi. Aitähh toetuse eest!
Võta heaks! Sina samuti. Lihtasalt kummaline on lugeda sinu postitusi. Mitte kellegil ei saa olla oma arvamust, isegi nendel, kes faktidega täppi panevad(a`la Astana ei saanud ühtegi etapivõitu). Isegi Kanks sai ju etapivõidu. See nagu sinu jaoks ei ole midagi nagu ma sinu postitusest välja lugesin. Äkki proovid kah väikese pingutuse rattaga teha- hakkad teise pilguga rattasõitu jälgima. Ega telekast ei saagi kõigest hästi aru.
Viimati muutis Olts, 16. 09. 2013. 09:59, muudetud 1 kord.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas SK » 16. 09. 2013. 09:59

«Kui Hornerit aluseks võtta, on Tanel Kangertil veel 16 aastat aega suurtuuri võitu jahtida,» muigas Kirsipuu.
http://sport.postimees.ee/2052928/chris ... -pensionar

Brontosauruste ajastust on saanud Gerontosauruste ajastu. :twisted:

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas Henno » 16. 09. 2013. 10:16

küsin keelel kripeldava rumala küsimuse ära - kas Aavo Pikkuusi aegadest on rattasport niipalju muutunud, et vastasvõistleja neutraliseerimist karpi võtmise teel enam ei kasutata?

raamatust "Aavo Pikkuus - kurat rattasadulas" on mul küll jäänud selline mulje, et tol ajal näiteks rahutuuri sõites oleksid armee keskspordiklubi ja ühtlasi NSVL koondise esindajad Tiralongov, Grivkov ja Fuglsangov lihtsalt Saksa Demokraatliku Vabariigi koondise liidri Horneri karpi võtnud ja Nibalidze oleks saanud oma teed minna ...
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas Mati » 16. 09. 2013. 10:20

Olts kirjutas:
Mati kirjutas:
Olts kirjutas:Mati Astanasse!
Juba teist korda ei petnud sa mu ootusi. Aitähh toetuse eest!
Võta heaks! Sina samuti. Lihtasalt kummaline on lugeda sinu postitusi. Mitte kellegil ei saa olla oma arvamust, isegi nendel, kes faktidega täppi panevad(a`la Astana ei saanud ühtegi etapivõitu). Isegi Kanks sai ju etapivõidu. See nagu sinu jaoks ei ole midagi nagu ma sinu postitusest välja lugesin. Äkki proovid kah väikese pingutuse rattaga teha- hakkad teise pilguga rattasõitu jälgima. Ega telekast ei saagi kõigest hästi aru.
Olavi, arvamuste paljususest oled kuulnud? Mina väljendan oma seisukohti ja ei eelda, et keegi või kõik nendega nõustuks - proovi seda mõtet järgmises trennis seedida. Viita mulle palun, kus ma olen öelnud, et kellegi arvamus on vale? Kui asi ikka väga hinge läheb, siis on ju ka variant mitte lugeda. Proovi nüüd asja rahulikult võtta ja võib-olla vähem trennis käia, ega see liigne tuul ka head tee (nüüd läksin isiklikuks, sry).
Henno kirjutas:küsin keelel kripeldava rumala küsimuse ära - kas Aavo Pikkuusi aegadest on rattasport niipalju muutunud, et vastasvõistleja neutraliseerimist karpi võtmise teel enam ei kasutata? ...
Kui UCI reeglistikus tuhnida, siis arvatavasti leiab sealt sellise tegevuse eest miski arvestatava karistuse. Võib-olla on ka eetika natuke arenenud aastatega.

Kui Vueltast veel, siis kas te ei nõustu, et Astana läks võitma? Selles maailmas ei ole ägedaid 2. kohti ega meenutust, et kus me alles panime mägedes. Võit, on võit. IMHO on seda mantrat ka mõned "oponendid" mõnes teises teemas viljelenud. Isiklikult on mul s...ks kahju, et Nibali ei võitnud ja Kanks (personaal)etapivõitu ei saanud. Tänu selle duo tegemistele sai plaanitust olulisemalt rohkem ka pilti jälgitud. Faktitäpsusest - loe minu teist postitust teemas, minu isiklik arvamus asjast muutus ajas lihtsalt. Jah, hiljem oleks vajalik olnud täpsustus - personaalset, seda "päris" etapivõitu ei tulnud!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas baruto » 16. 09. 2013. 11:55

Aastad mööduvad ja võib nii mõndagi juhtuda. Minu jaoks on neid märke, et Horneril oli "sadulatoru sees mootor", erakordselt palju. Vanus, eelviimse etappi viimase tõusu aeg(oli vist kõigi aegade teine), Ameerika, eelnev rattaelu.
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas Mati » 16. 09. 2013. 12:50

baruto kirjutas:Aastad mööduvad ja võib nii mõndagi juhtuda. Minu jaoks on neid märke, et Horneril oli "sadulatoru sees mootor", erakordselt palju. Vanus, eelviimse etappi viimase tõusu aeg(oli vist kõigi aegade teine), Ameerika, eelnev rattaelu.
Mida rohkem päevi möödub, seda uskumatum Horneri saavutus tundub. Vaim tõrgub uskumast samas ka varianti, et teadlikult kasutati taas midagi keelatut - no ei saa lihtsalt nii loll olla. Eks me saame lähikuudel seda analüütikat igast asendist kuulda ja lugeda, ongi jälle off-season millegagi täidetud :).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas Henno » 16. 09. 2013. 12:56

minu jaoks on pigem küsimus see, et kui varem käis dopingu panemine nö. tiimi tasemel, siis kas tänapäeval julgeb mõni Pro Tour tiim veel organiseeritult dopingut manustada sõitjatele? Horneri tiimikaaslastel ju erilist minekut polnud ... kas mees on oma käe peal kusagilt imerohud leidnud ja oma kulu ning kirjadega kuuri läbi teinud? kas see tagab ikka piisava kvaliteedi, et nii võimsalt paugutada?
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas SK » 16. 09. 2013. 13:19

Mati kirjutas:Kui Vueltast veel, siis kas te ei nõustu, et Astana läks võitma? Selles maailmas ei ole ägedaid 2. kohti ega meenutust, et kus me alles panime mägedes. Võit, on võit. IMHO on seda mantrat ka mõned "oponendid" mõnes teises teemas viljelenud. Isiklikult on mul s...ks kahju, et Nibali ei võitnud ja Kanks (personaal)etapivõitu ei saanud. Tänu selle duo tegemistele sai plaanitust olulisemalt rohkem ka pilti jälgitud. Faktitäpsusest - loe minu teist postitust teemas, minu isiklik arvamus asjast muutus ajas lihtsalt. Jah, hiljem oleks vajalik olnud täpsustus - personaalset, seda "päris" etapivõitu ei tulnud!
Noh, minu teada ei deklareerinud Astana erinevalt Girost seekord, et tiim läheb tingimusteta võitma,sest Nibali tegi tuleva MMi tõttu riskantselt pikki trenne Vueltale alla, aga eks sul siin oma tõlgendusi ka kõvasti sees.
Aga üks huvitav paradoks: Kui Horner peaks mingil hetkel protokollist eemaldatama: kas siis Astana sama velotuur täpselt sama taktikaga muutub sinu jaoks tagantjärele õnnestumiseks, kuigi väidad et tiim "sõitis" valesti?

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas Henno » 16. 09. 2013. 14:30

http://sport.delfi.ee/news/jalgrattaspo ... d=66744331

"Kontrollijad tulid meeskonna hotelli, kuid Hornerit polnud seal. Ta oli hotellis, kus peatus tema naine," kommenteeris ameeriklase meeskonna RadioShacki pressiesindaja Philippe Maertens Reutersile.

"Horner oli selle hotelli muudatuse ka vastavasse antidopingu programmi kirja pannud. Dopingukütid pidid seda teadma," lisas Maertens.


oli sellega kuidas oli, aga sellised klikimagnetist pealkirjad just Horneri usaldusväärsust laiades rahvahulkades ei tõsta
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

j4lgr477ur
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 05. 10. 2009. 14:48

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas j4lgr477ur » 16. 09. 2013. 16:26

Henno kirjutas:http://sport.delfi.ee/news/jalgrattaspo ... d=66744331

"Kontrollijad tulid meeskonna hotelli, kuid Hornerit polnud seal. Ta oli hotellis, kus peatus tema naine," kommenteeris ameeriklase meeskonna RadioShacki pressiesindaja Philippe Maertens Reutersile.

"Horner oli selle hotelli muudatuse ka vastavasse antidopingu programmi kirja pannud. Dopingukütid pidid seda teadma," lisas Maertens.


oli sellega kuidas oli, aga sellised klikimagnetist pealkirjad just Horneri usaldusväärsust laiades rahvahulkades ei tõsta
On mees puhas või mitte, aga sellised artiklid on IMO väga nõmedad (n)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas Mati » 16. 09. 2013. 16:44

SK kirjutas:
Mati kirjutas:Kui Vueltast veel, siis kas te ei nõustu, et Astana läks võitma? Selles maailmas ei ole ägedaid 2. kohti ega meenutust, et kus me alles panime mägedes. ...
Noh, minu teada ei deklareerinud Astana erinevalt Girost seekord, et tiim läheb tingimusteta võitma, sest Nibali tegi tuleva MMi tõttu riskantselt pikki trenne Vueltale alla, aga eks sul siin oma tõlgendusi ka kõvasti sees. Aga üks huvitav paradoks: Kui Horner peaks mingil hetkel protokollist eemaldatama: kas siis Astana sama velotuur täpselt sama taktikaga muutub sinu jaoks tagantjärele õnnestumiseks, kuigi väidad et tiim "sõitis" valesti?
Tõsi, Nibali ise enne Vueltat ei tahtnud end tõsiseks favoriidiks pidada, kuid kohe varsti tuli tiimi poolt ka teistsugune sõnum. Samuti tundus mulle, et ka avalik arvamus kippus Nibalit favoriidiks pidama, sest ilmselget alternatiivi nagu polnud. Saan aru, et kogu infot ei jõua alati jälgida. Mulle jäi juba esimesest etapist mulje, et eesmärk on ainult üks ning arvasid sa ju isegi peale 1. nädalat Nibalit peamiseks favoriidiks. :)

Selle suure õhus rippuva KÜSIMÄRGI osas ma ei tea mis ma arvan siis kui ... . Fakt on see, et vahetu sõidu ajal ei tundunud mulle Astana värk parima(te) vastu töötavat alati. Ehk vast ka sul ei oleks võib-olla seda küsimust tegelikult kui võitja oleks kõvema naturaalse kredibiilsusega? Intrigeeriva Astana teema vastus võib olla ka niivõrd triviaalne kui elementaarne vastase alahindamine, mis antud kontekstis on ka täiesti tõenäoline.

Kõige eelnevaga ei pea nõustuma, võib oponeerida jne. Mina võtan siinset kui diskussiooni, mitte kui diktaati. Igaüks võtku kuidas tahab ja heaks arvab, lugemise asemel võib ka trenni minna nt :) .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
T6nu
Rattur
Postitusi: 495
Liitunud: 15. 05. 2009. 08:08

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas T6nu » 16. 09. 2013. 19:52

Tegelikult natukene võiks tuure maha võtta küll Astana põrumise kohapealt. Selge see, et võit on võit ja teine koht on teine koht ning valus on kaotada Hornerile. Kuid kokkuvõttes poodium on ikkagi väga tugev saavutus. Eriti veel eelnevaid aastaid vaadates.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas dr Holden » 16. 09. 2013. 21:15

Olts kirjutas:Mati Astanasse!
Mati kirjutas:Juba teist korda ei petnud sa mu ootusi. Aitähh toetuse eest!
Nurgataga omavahel paugutajad taas platsis, äkki panete H100-l rattad joonele ja teete selgeks, kes või mis? Verbaalne toksimine ei toida ju... :D

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas andresle » 17. 09. 2013. 08:27

Mina mäletan jutte umbes eelmiste jõulude ajast. Astana läks 2013 aastal võitma Girot ja MM-i. Punkt. Muu on tulnud boonusena. Loomulikult konkreetses võistluses oli Vuelta teine koht alla poolemindase pakiga häving, aga see häving sai võimalikuks alles paari nädala eest. Ehk keset Vueltat selgus, et seda on ka võimalik võita.
Kangerti 11.koht on nendes oludes statistika. Tundub, et sõitnuks ta ainult omale, võibolla oleks koht sama olnud. Siis oleks see tulemus. Täna põhitöö kõrvalt (õhtune haltuura :D )saadud boonus.
Kui järgmisel aastal Nibali põhihuvi on France ja Brajkovic osteti viimaseks vaguniks, võib tekkida hoopis huvitavamaid arenguid. Siis sõidab Girot hoopis meeskond ilma Nibalist liidrita. Kui seal oleks aga liidriks Kangert, alles siis võiks näha kus kivi all vähjad talvituvad

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas Mati » 17. 09. 2013. 13:27

andresle kirjutas:... Siis sõidab Girot hoopis meeskond ilma Nibalist liidrita. Kui seal oleks aga liidriks Kangert, alles siis võiks näha kus kivi all vähjad talvituvad
(y) 8)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas Mati » 25. 09. 2013. 23:52

Mati kirjutas:
baruto kirjutas:Aastad mööduvad ja võib nii mõndagi juhtuda. Minu jaoks on neid märke, et Horneril oli "sadulatoru sees mootor", erakordselt palju. Vanus, eelviimse etappi viimase tõusu aeg(oli vist kõigi aegade teine), Ameerika, eelnev rattaelu.
Mida rohkem päevi möödub, seda uskumatum Horneri saavutus tundub. Vaim tõrgub uskumast samas ka varianti, et teadlikult kasutati taas midagi keelatut - no ei saa lihtsalt nii loll olla. Eks me saame lähikuudel seda analüütikat igast asendist kuulda ja lugeda, ongi jälle off-season millegagi täidetud :).
Kahtluste maandamiseks avaldas Horner oma lehel kõik UCI bioloogilise passi andmed - 39 testi alates 2008. aastast.
http://www.chrishornerracing.com/ (üleval menüüribal on aastad eraldi)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

raulk
Rattur
Postitusi: 1836
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas raulk » 26. 09. 2013. 17:29

Mati kirjutas:
Mati kirjutas:
baruto kirjutas:Aastad mööduvad ja võib nii mõndagi juhtuda. Minu jaoks on neid märke, et Horneril oli "sadulatoru sees mootor", erakordselt palju. Vanus, eelviimse etappi viimase tõusu aeg(oli vist kõigi aegade teine), Ameerika, eelnev rattaelu.
Mida rohkem päevi möödub, seda uskumatum Horneri saavutus tundub. Vaim tõrgub uskumast samas ka varianti, et teadlikult kasutati taas midagi keelatut - no ei saa lihtsalt nii loll olla. Eks me saame lähikuudel seda analüütikat igast asendist kuulda ja lugeda, ongi jälle off-season millegagi täidetud :).
Kahtluste maandamiseks avaldas Horner oma lehel kõik UCI bioloogilise passi andmed - 39 testi alates 2008. aastast.
http://www.chrishornerracing.com/ (üleval menüüribal on aastad eraldi)
Vaatasin, kui pole arsti haridusega või treener siis ei saa miskit aru. Paluks spetsialistide kommentaare ... Näiteks võrdus Veerpaluga, Kangertiga, tava harrastajaga ...

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3621
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Vuelta a España 2013

Postitus Postitas Kuldar » 26. 09. 2013. 20:36

Pilt
loogiline oleks et Hgb ja Hct pika tuuri kestel vajuksid lõpuks minimaalsele (isikuomasele) tasemele,
selle pildi alusel läks asi kogu aeg paremaks. Ja tõusudel naeratus aina laiemaks nagu Eurspordi pildilt näha oli.
Kui väga head seletust sellele ei tule, siis olen jätkuvalt skeptikute leeris.

EPO testid on kogu aeg paremaks läinud, selliseid riske teravas tipus enam ei võeta. Veremanipulatsioonide jälgede ajamine on palju keerukam.
Gravity is a Bitch

Vasta

Mine “Võistlused mujal”