XC EM 06

Läti külavõistlusest TDF-ni
Vasta
Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

XC EM 06

Postitus Postitas SL » 01. 08. 2006. 18:25

Mõtlesin, et lisan paar sõna Sportneti uudisele.
Nii ta on, et ajalugu mäletab võitjaid, kuid Absalon polnud Alpagos kõige kiirem. Sauser tegi oma käigu 3 ringi enne lõppu kui Kessiakoffi ja Absaloni eest ära sõitis ja selge ca 30 sek edu sai. Ja kumm läks katki minu nina all, viimasel ringil ca 500 enne lõppu. Ratas vahetatud, Absalon mööda lastud ja nii see EM-i teine koht saadi. Ma ausalt pole nii lähedalt sellist dramaatikat näinud, võimsa mälestuse jättis, kuidas on võimalik nii suur ebaõnn nii "õiges kohas" nii "õigel võistlusel". Kuid nagu ta ise oma kodukal kirjutab: luck goes around, comes around!

Võistlusest üldiselt rääkida, siis mind ja osasid teisigi meie pundist toodi jälle kolinaga maapeale tagasi, eelkõige sellekohapealt, et mis spordialaga meil siin üleüldse XC-st rääkides tegemist on. Ei Tahko, ega Lahti ega Voka'ga pole nn. päris XC-l pistmist. Jällegi sama soovitus - mine ja vaata oma silmaga, milliste radadega on tegemist. Ja võtke ratas kaasa. Ma sõitsin ühe ka ühe ringi ja mulle aitas :)

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: XC EM 06

Postitus Postitas Rivo » 01. 08. 2006. 20:03

SL kirjutas: Ja kumm läks katki minu nina all, viimasel ringil ca 500 enne lõppu. Ratas vahetatud, Absalon mööda lastud ja nii see EM-i teine koht saadi.
Hmm, 500m. lõpuni ja hakata ratast vahetama.Saan aru, et mõtlesid siinkohal ikkagi ühte jooksu. Kas mitte tühja kummiga poleks kiiremini kokkuvõttes finishisse saanud ?
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 01. 08. 2006. 20:34

Jooksu, ikka jooksu mõtlesin jah (ratast ei tohigi vahetada ju).
See 500m lõpuni oli ränk tõus. Ning 500m on ikka üsna pikk maa tegelikult. Alguses panid mehhaanikud gaasi sisse, see tuli lahinal välja, kuna auk oli nii suur. Siis jooksu vahetama (mis ei õnnestunud perfektselt tegelikult, parajalt puterdasid, ju nad olid natsa närvis ka...). Oleks gaasiga pidama jäänud oleks jäänud finishi peale.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Postitus Postitas kristjan07 » 01. 08. 2006. 20:58

Elite men:
1 Julien Absalon (France) 2.01.45
2 Christoph Sauser (Switzerland) 0.28
3 Ralf Naef (Switzerland) 0.36
...
44 Caspar Austa (Estonia) 2 laps
53 Raivo Maimre (Estonia) 3 laps
63 Helmet Tamkorv (Estonia) 4 laps



U23 men:
1 Nino Schurter (Switzerland) 1.31.00
2 Rudi Van Houts (Netherlands) 0.37
3 Tony Longo (Italy) 1.02
...
39 Taavi Selder (Estonia) 12.03

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 02. 08. 2006. 08:39

kristjan07 kirjutas:Elite men:

44 Caspar Austa (Estonia) 2 laps
Austa sõidule kommentaar: väga tubli sõit, kuid jällegi mitu korda ebaõnne. Alguses oli tõus märkimisväärne, viimasest stardireast (ca 75 startijat) 38ndaks teisel ringil juba. Siis 36ndaks. Ja siis kumm. Vahetus, XTR jooks kettaga ei istunud täpselt Avidi supportisse ja hakkas vastu käima. Vahepeal peatus, et ehk on viltu all. Ei olnud. Järgmises mehh. punktis Bontrageri jooks alla ning alles siis minema. Koht oli juba ca 55-60 kukkunud. 6ndale ringile minnes koht 44, mis jäi protokolli, viimasele ringile minnes koht ca 3-4 kohta veel parem, suur ca 6-7 grupp ees, kelle Austa eelviimasel ringil kätte sai ja kindlalt oleks viimasel mööda läinud. Kuid mis teha - maha võeti, liidrid olid tulemas ca paari minuti pärast finishisse ja viimasele ringile Austat ei lastud. Ehk kui kõik oleks läinud 100% õnnelikult oleks koht olnud alla kolmekümne. Kuid see on oleks. MM-l New Zealandil paari nädala pärast uuesti.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: XC EM 06

Postitus Postitas tarmo » 02. 08. 2006. 10:17

SL kirjutas: Ei Tahko, ega Lahti ega Voka'ga pole nn. päris XC-l pistmist. Jällegi sama soovitus - mine ja vaata oma silmaga, milliste radadega on tegemist. Ja võtke ratas kaasa. Ma sõitsin ühe ka ühe ringi ja mulle aitas :)
looduse vastu me ei saa. kuhu maastikku on antud, sinna saab karmid rajad teha. XC jääb ikka päris XC-ks olenemata rajast :wink:
transalpi 2 etapiga sõitsime ära kogu elioni sarja 2 aasta tõusumeetrid. järeldus: meie maratonirajad ei ole õige asi.
:cry:
ok, see viimane lause oli nali... :)

Aga Austa oli siis tubli, kahju kui tehnika tõttu tulemus tegemata jääb. Takkajärgi targutades peaks mehhaanik ka varujookse testima, eriti kui sõidetakse sellisel tasemel.
sauser(vähemalt eelmisel aastal) ja ka paljud muud ässad sõidavad kaalu võitmiseks tavaliste kummidega, mis ise konverditud tubelessiks. tihti kasutatakse ülikergeid kumme a la maxxis flyweight jm. minu meelest on sellise variandiga rajale minek teadlikult suurema riski võtmine. kuid ju siis kaalu arvelt võidetavad sekundid ja hea tulemus hiljem kannatavad sellise riski välja.
mis kummiga austa peal oli? tubeless?

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: XC EM 06

Postitus Postitas SL » 02. 08. 2006. 10:45

tarmo kirjutas:transalpi 2 etapiga sõitsime ära kogu elioni sarja 2 aasta tõusumeetrid.
Aga Austa oli siis tubli, kahju kui tehnika tõttu tulemus tegemata jääb. Takkajärgi targutades peaks mehhaanik ka varujookse testima, eriti kui sõidetakse sellisel tasemel.
sauser(vähemalt eelmisel aastal) ja ka paljud muud ässad sõidavad kaalu võitmiseks tavaliste kummidega, mis ise konverditud tubelessiks. tihti kasutatakse ülikergeid kumme a la maxxis flyweight jm. minu meelest on sellise variandiga rajale minek teadlikult suurema riski võtmine. kuid ju siis kaalu arvelt võidetavad sekundid ja hea tulemus hiljem kannatavad sellise riski välja.
mis kummiga austa peal oli? tubeless?
Nii ta on on jah nende eesti tõusumeetritega.
Targutan siis ka veel takka... Sõidu ajal oli nii, et oli kolm mehh. punkti, igas üks Eesti mehh (paar neist isehakanud, nagu mina näiteks). Igas punktis oli 1 paar kettaga jookse, minu omas Loo omad, Niiduki omas Selderi omad, Kajandu omas ... krt seal vist polnudki, kuna eelmine päev oli Helmeti kett otsustanud katki minna ja kodarasse hüpata ja viimane asendusjooks oli Helmetil juba all. Nii, et kolm meest rajal, kahes punktis midagi haledat asenduseks pakkuda, ühesõnaga lootsime kõige paremat, kuid läks nagu alati. Eesti värk noh, mis seal rääkida. Polnud meil nii, nagu mul kõrval Sveitsi mehhannidel oli 5x5 meetrine ala xmax jookse paksult täis ja siis valisid seal milliseid vaja oli.
By-the-way - Austa sõitis Twisteriga (mis polnud ka päris hea valik tegelikult selleks rajaks, kuid paremaid polnud ka).

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3970
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: XC EM 06

Postitus Postitas Kirsa » 02. 08. 2006. 11:12

SL kirjutas: By-the-way - Austa sõitis Twisteriga (mis polnud ka päris hea valik tegelikult selleks rajaks, kuid paremaid polnud ka).
Et siis tubeless twister lendas ribadeks või tuli lihtsalt väike auk, mida ei hakatud vahuga parandama?
Austa on muidugi maniakk(eesti mõistes), kes saab igal pool twisteriga hakkama, aga kas tõesti muud polnud võtta, ma oleks kasvõi oma varudest andnud...!
Millega teised siis ka sõitsid?

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: XC EM 06

Postitus Postitas SL » 02. 08. 2006. 11:43

Kirsa kirjutas:Et siis tubeless twister lendas ribadeks või tuli lihtsalt väike auk, mida ei hakatud vahuga parandama?
Austa on muidugi maniakk(eesti mõistes), kes saab igal pool twisteriga hakkama, aga kas tõesti muud polnud võtta, ma oleks kasvõi oma varudest andnud...!
Millega teised siis ka sõitsid?
Kuna olime suht kindlad, et meie XTR sobib ja kui oleks sobinudki siis oleks ühe vahetusega hakkama saanud, et hakanud vahuga parandama. Läks teisiti. Austa sai jah, twisteriga väga edukalt hakkama nagu ka näha oli. Sellisel rajal on parem kõrgem ja suurema mustriga kuid kuid kuiva ilma kumm, mis pole väga täis. Ma neid kõiki Maxximi etc marke peast ei tea. Helmetil olid näiteks Racing Ralphid ja need tundusid väga ok sellele rajale. Proffidel olid sellised päris tundmatud mustrid (kuid kõigil sarnaselt kõrgema profiiliga ja suts suurema mustriga), kuid nii pehmelt veeresid üle kivide, ei mingit põrutust, ühtlane sujuv minek.

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 03. 08. 2006. 12:30

nii ta kipub Itaalias sealkandis olema. endal ei pidanud eelmisel aastal transalpil tagumine racing ralph vastu, asendasin selle maxxise larseniga ja sõidu lõpuni kummidega kõik o.k. teravad kivid, suured kiirused laskumistel ning enda suur kaal mõjuvad kummidele hävitavamalt kui eestis ette oskaks kujutada. samuti saab kõrgema nagaga kummiga laskumistest kiiremini alla. järgmine kord alpidesse ronides panen kohe mingi korralikuma ja tihedama nubluga kummid alla. :idea:
kohalikud sõidavad palju veel geaxi nimelise firma kummidega :idea:

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Postitus Postitas kristjan07 » 03. 08. 2006. 18:27

taavi selder oli nii tubli et tegi itaalias pilte ja pani need kõigile vaatamiseks ülesse - http://galerii.jrk.ee/thumbnails.php?album=30 :wink:

Vasta

Mine “Võistlused mujal”