Tour de France 2009

Läti külavõistlusest TDF-ni
Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Mpower » 17. 07. 2009. 09:59

Eilse sõidu lõpuosa oli väga põnev ja mulle on alati meeldinud, kui jooksikud ette jäävad.
Võitja tegi õigel ajal õiged otsused ja tema töö sai vääriliselt tasutud (y)
Aga selle maoka kohta viimastel kilomeetritel tahtsin targematelt küsida, et kas siis need, kes grupist maha jäid, saavad sama aja grupiga vm. Mingi viimase kolme kilomeetri reegel vist.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas wylde » 17. 07. 2009. 11:29

Mpower kirjutas: Aga selle maoka kohta viimastel kilomeetritel tahtsin targematelt küsida, et kas siis need, kes grupist maha jäid, saavad sama aja grupiga vm. Mingi viimase kolme kilomeetri reegel vist.
Saavad grupiga sama aja jah kui tehnilise probleemi tagajärjel maha jäävad, ei pea ilmtingimatta õnnetus olema ( võin eksida?) - ühel etapil läks kellegil 3km ja natuke peale kumm ja siis ka kommentaatorid õhkasid - "Owww bad luck that it happened before last 3 km"
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Mpower » 17. 07. 2009. 14:22

letour.fr otseülekandes mainiti, et 1999 aasta tuuril kandsid ainult kaks meest kollast särki. Üks oli Armstrong ja teine Kirsipuu, kes sai täna 40. aastaseks :)

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas kaarelk » 17. 07. 2009. 22:02


Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Mati » 17. 07. 2009. 22:55

Las tsirkus veereb linnast-linna, peaasi, et Mr Nike ei võida ja Hushovd rohelise saab (y)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas AndreK » 17. 07. 2009. 23:14

Mati kirjutas:peaasi, et Mr Nike ei võida
Mis sul tema vastu on? Oled rohkem Fila mees?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Mati » 17. 07. 2009. 23:16

AndreK kirjutas:
Mati kirjutas:peaasi, et Mr Nike ei võida
Mis sul tema vastu on? Oled rohkem Fila mees?
Mulle meeldib sport, mitte varjatud reklaam ja eneseimetluskampaania (a la Planet Armstrong on Eurosport). Aga see on puhas minu mure :wink: .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas KristjanS » 18. 07. 2009. 11:15

Aga kui selle varjatud reklaami ja eneseimetluskampaania käigus suudab "sportlane" veel edukat ratast sõita, siis miks mitte kaasa elada? Ma lausa ootan, et Pharmstrong noortele kukkedele ja pearivaalidele koha kätte näitaks!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Mati » 18. 07. 2009. 11:21

Loogish, nii palju kui on inimesi, on ka arvamusi. Prantsuse, Sveitsi ja Saksa meedias on nii palju kui ma aru olen saanud ka käinud korduvalt läbi teema Tour de France vs Tour de Armstrong just selle sama pr ja muu kära tõttu. Aga no lõpuks võidab ikkagi sport (kui just keegi jälle epoga vahele ei jää).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas UrmasL » 18. 07. 2009. 21:38

veloman32 kirjutas:Aga kui selle varjatud reklaami ja eneseimetluskampaania käigus suudab "sportlane" veel edukat ratast sõita, siis miks mitte kaasa elada? Ma lausa ootan, et Pharmstrong noortele kukkedele ja pearivaalidele koha kätte näitaks!
Dah! Velokas! Korra sa unistad Contadori sadualast tõusmisest ja siis jälle Armstrongi tegudest? Vali siis lõpuks oma kangelane! Mina isiklikult pole kumbagi fänn, kuid Armstrong on siiski austust vääriv! Tal ei ole vaja enam midagi tõestada. Ei endale ega teistele. Lihtsalt näitab kuidas tegelikult ratast sõidetakse.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Rom » 19. 07. 2009. 11:44

UrmasL kirjutas:.....................Armstrong on siiski austust vääriv! Tal ei ole vaja enam midagi tõestada. Ei endale ega teistele. Lihtsalt näitab kuidas tegelikult ratast sõidetakse.
Miks Ta siis seal on kui midagi tõestada pole vaja?!
Pigem siiski vajadus midagi jälle tõestada on Ta rajale ajanud.
Ja kuidas tegelikult rallit sõidetakse....selline "olenniikõvamees ja ütlenkuipeabsadulasttõusma" ei ole minu meelest midagi väärt.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas KristjanS » 19. 07. 2009. 12:34

UrmasL kirjutas:Dah! Velokas! Korra sa unistad Contadori sadualast tõusmisest ja siis jälle Armstrongi tegudest? Vali siis lõpuks oma kangelane!
Hõian pöialt Tugevkäele, aga reaalne pilt saab olema siiski selline, et Toreador kõigile pika puuga paneb!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas LauriA » 19. 07. 2009. 15:52

Rom kirjutas:
UrmasL kirjutas:.....................Armstrong on siiski austust vääriv! Tal ei ole vaja enam midagi tõestada. Ei endale ega teistele. Lihtsalt näitab kuidas tegelikult ratast sõidetakse.
Miks Ta siis seal on kui midagi tõestada pole vaja?!
Pigem siiski vajadus midagi jälle tõestada on Ta rajale ajanud.
Ja kuidas tegelikult rallit sõidetakse....selline "olenniikõvamees ja ütlenkuipeabsadulasttõusma" ei ole minu meelest midagi väärt.
Kõik ratturid on ju seal võistlusel selleks, et midagi tõestada :? Kes meist võistlemas mingil muul põhjusel käib? Seda hullem häbi nendele ratturitele, kes on oluliselt nooremad, vähki põdenud ei ole - aga sellest hoolimata ei suuda Lance'i tuules püsida. Lance kasuks räägib ka see, et kui võrrelda muude spordialade superstaaridega a la Gretzky, Jordani või Schumiga - siis Lance ei ole mingit nn star treatment'i saanud. Pigem peedistatud rohkem igasugu kontrollijate poolt...
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas tarmo » 19. 07. 2009. 17:35

Mati kirjutas:Mulle meeldib sport, mitte varjatud reklaam ja eneseimetluskampaania (a la Planet Armstrong on Eurosport). Aga see on puhas minu mure :wink: .
tegemist ei ole varjatud reklaamiga, see on avalik ja suunatud reklaam. reklaam on üks ja väga suur osa sellest, et võistlus oleks jätkusuutlik. armstrongi tagasitulek on teinud üritusele väga palju. mägedes on maanteede ääred taas ülerahvastatud ja väga suur osa neist on tulnud vaatama keda? kindlasti mitte autobussis üles liikuvat hushovdi...(kes tegelt on väga sümpaatne sõitja). lühidalt - armstrongi tagasitulek on pannud rahad liikuma ja võitja on rattasport.

auto
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 19. 07. 2009. 13:48

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas auto » 19. 07. 2009. 19:12

Alberto, läks täna ikka võimsalt sinna mäkke, pole midagi öelda.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas wylde » 22. 07. 2009. 10:39

Seda, et rattasport karm ala on pole vist uudis aga allolev videolõik pole siiski nõrganärvilistele.
Parema pildi saab ka kui veel tänaseid EUROSPORT/NEWS kanali pealt uudisteklippe jälgida – Voigt libises näoga mööda maad pikalt ( Loe ka EJL-ist)
http://www.youtube.com/watch?v=eY6ljmQfvjI
Jens Voigt Crash Stage 16 Tour de France 2009

Aga tuurist veel niipalju, et Lance tundub midagi veel jalas hoidvat ( lubas küll peale Contadori võitu samal päeval, et nüüd on pilt selge ja team sport edaspidi, et isiklikud ambitsioonid jätab kõrvale jne, aga eile juba tulisats tõusude peal, et Contadori gruppi tagasi saada – ja nagu ta ise väitis ja nii see ka oli, siis valis ta selleks järsema koha ( 7-8 kraadise kalde tavalise 6 asemel) et mitte saba järgi vedada. Ei usu, et ta õlg-õla kõrval sõites rivaaliks osutub, küll aga võib ta mingit olukorda enda kasuks ära kasutada, eks näis.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Olts » 22. 07. 2009. 11:05

wylde kirjutas:..... aga eile juba tulisats tõusude peal, et Contadori gruppi tagasi saada – ja nagu ta ise väitis ja nii see ka oli, siis valis ta selleks järsema koha ( 7-8 kraadise kalde tavalise 6 asemel) et mitte saba järgi vedada. .....
Oli neil Contadoriga kohe ka mingi "vestlus" kui järgi jõudis.Tegelikult osa vendi ta ikka kaasa vedas.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas wylde » 22. 07. 2009. 12:41

Jah eks ta on staar ja jääb staariks, ta ei läinud sinna selleks, et Contadori võidule aidata või midagi muud sarnast – usun, et talle käib kõvasti ego pihta olla Contadori sabas sunnitult, ma ka ei kujutaks seda ette tema karjäärile tagasi vaadates. Lõvi ei ole karjaloom :) Tore, et sa Olts seda märkasid, et mingi sõnelus üleval oli – kaamera ees oli ta suht rahu hiljem. Mis seal ikka, eks publik võidab! Mulle antud olukorras meeldib Armstrongi suhtumine ( kuigi ta vastupidist tunnistab), et iga mees sõidab ise enda eest – hea küll üks tiim Astana, aga laiemalt vaadates on USA VS Hispaania. Ja see mehe viimane sõit, miks peaks olema meele järgi kellegile? – usun, et sisimas ta pingutab, et üle trumbata kollast jersey `t
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Mati » 22. 07. 2009. 14:32

wylde kirjutas:...Ja see mehe viimane sõit, miks peaks olema meele järgi kellegile?...
Mees ütles välja, et järgmine aasta joonel taas! Homme pidavat ka tiimi uus sponss (Nike?) teatavaks tehtama.

Mr Nike tõeline vorm selgub homsel eraldil. Kui seal tulemust ei tule, siis IMHO pole ka "kollast" vormi.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas SL » 22. 07. 2009. 16:10

Kindlasti enamus teab, kuid need, kes ei tea ja huvi on vaadaku tuuri videosid ka siit:

http://www.livestrong.com/lance-armstrong/videos/

Minu arvates väga tore, et nad viitsivad (justnimelt viitsivad) teha sellist asja, et tuuril olles teha klippe hotellitubadest ja üldse sellest, mis nö "inside" toimub. Oleme ju kõik ise võistlustel olnud ning tegemist ju tegelikult jätkub. Mul on mitu võistlust olnud fotokas kaasas, et "niisama plõksida", kuid paar viimast korda olen tühja kaamera koju tagasi toonud, kuna pole olnud viitsimist asjaga tegeleda.

Teine asi on see, et paljud klipid (vaadake ka Giro klippe) näitavad minumeelest neid staare ka inimlikumast poolest, kuidas nad seal niisama villast viskavad, näiteks Lance, Cavendish ja Hincapie. See pole Eurospordi kommentaar vaid hoopis ehedam. Mulle meeldib igaljuhul.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Mati » 22. 07. 2009. 18:59

Võite vist Alberto peale julgelt papi panna.

L.A.: "I remember the years when I was the leader of my team and if someone even remotely considered their own individual interests, we would have sent him home the next day. I don't want to be that guy."
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas AndreK » 22. 07. 2009. 20:46

Minul on vanamesistri vastu (kui nii võib öelda) ülisuur respekt. Mees Teksasest on vaatamata oma 38-e aastale hiilgevormis. Viimased kaks etappi on näidanud mehe sisu. Homme on tal võimalus seda veel tõestada, sest vaevalt talle tiimiautost öeldakse, et Alberto on sinust aeglasem, võta hoog maha.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Mati » 22. 07. 2009. 21:21

AndreK kirjutas:...Mees Teksasest on vaatamata oma 38-e aastale hiilgevormis...
Kui on annet ja muid eeldusi, siis kestvusaladel peakski vanemad härrad kasvõi kogemuse tõttu läbi lööma.

PS! Täna mainiti ka Eurospordi kommides, et esimest korda üle X aasta suudeti L.A. meeskonnale taktikas ära teha! Aga ega SaxoBank'i hr Riis ka suva vend muidugi pole.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas AndreK » 22. 07. 2009. 21:54

Mati kirjutas:PS! Täna mainiti ka Eurospordi kommides, et esimest korda üle X aasta suudeti L.A. meeskonnale taktikas ära teha! Aga ega SaxoBank'i hr Riis ka suva vend muidugi pole.
Pigem peeti selle all silmas Alberto rünnaku tulemusena tagant ära kukkunud Klödenit, mille tagajärjel jäi kollasärk kahe venna vastu üksi.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Mati » 22. 07. 2009. 22:05

AndreK kirjutas:
Mati kirjutas:PS! Täna mainiti ka Eurospordi kommides, et esimest korda üle X aasta suudeti L.A. meeskonnale taktikas ära teha! Aga ega SaxoBank'i hr Riis ka suva vend muidugi pole.
Pigem peeti selle all silmas Alberto rünnaku tulemusena tagant ära kukkunud Klödenit, mille tagajärjel jäi kollasärk kahe venna vastu üksi.
A mis see muud ongi kui suutmatus võistlust kontrollida? Vanadel headel aegadel veeti pealik vajadusel 3-4 mehe saatel mäkke ära või kontrolliti kontraid. Pole seda tiimi enam lihtsalt, kus olid nt Popo (kuskil kaugeeel) ja Levi (katkestanud ammu)?

Kui veel tänasest sõidust rääkida, siis mulle imponeerisid tõeliselt kaks meest - Hushovd ja Wiggins. Esimene tõelise pühendumuse eest rohelise särgi püüdlemisel (mh Cat 1. ja 2. tõusude mäekunni punktid sprinterile! :)) ning teine üldise soorituse eest (minu jaoks oli ta seni teada ennekõikke kõva trekimehena).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas wylde » 23. 07. 2009. 08:44

Jees, tuur on hoos ja vaatajad on rohkem leilis kui mehed tõusunukkidel. Rademarid on tühjad Trek ratastest ( saadaval vaid korvi ja pakiraamiga isendid) ja Oakley ei jõua niipalju koledaid prille vorpida kui tahtjaid “BUY” nuppe internetipoodide website`idel tulistamas on ning mustad poolde säärde sokid on IN?. Raskes kriisis vaevleb sagedasi üleskutseid tegev “mi.re” kes meelitab mehi eraldit sõitma küll vorsti küll kommiga.. peale kella poolt seitset liigub teedel tavapärasest rohkem rattureid ja tavapärasest kiiremas tempos, esiteks on vaja Polarist läpparisse installida korda läinud treeninkord, teisalt omaette elamus on simuleerida Tabasalu/Türisalu jne tõusul Contadori tehnikat valust õhetav nägu peas ja kes meist ei mõtleks sealjuures, et hoopis “mina” olen tõeline mägedekunigas – kahju, ainult et Eesti lauskmaad ja 45km/h võetavad tõusunukid võistlustel ei lase talendil esile tõusta ( tõsiselt - kas see reaalselt võib olla võimalik?).
Naine aga lahkus planeeritud “pulmareisilt” keset Sveitsi alpe kui ma Shclecki rünnaku ajal karjatasin “VAIT!” küsimuse peale kas ma võileiba ennem trenni minekut tahan - no vabandust küll, peaks ju paremini teadma – igatahes ootan tänaseni vabandust.
Ja eks tuuri vaadates olen ka ise järeldusteni jõudnud, et: 42 tolline telekas on liiga väike, et silmad suudaksid zoomida täpselt välja, mis stemm kellegil on, mis kiri Carbon pöial ja mis geel Contadoril suhu läks?; et naine ei ole hea reisikaaslane tuuril; et puhkus tuleb planeerida Juuli lõppu ja et üldsegi on rattasõit tore sport kuid veel enam distantsilt.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Mati » 23. 07. 2009. 08:56

Mitu õlut läks wylde? 8)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas wylde » 23. 07. 2009. 09:39

Mitu õlut läks wylde?
heh, alati võiks rohkem :lol:
Oma vaatenurga selgituseks, siis tsiteerisin eelkõige iseennast, kui on samade sümptomitega kaaskannatajaid, siis palume teleri võõrutust Elvas? :)
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Olts » 23. 07. 2009. 14:05

wylde kirjutas:
Mitu õlut läks wylde?
heh, alati võiks rohkem :lol:
Oma vaatenurga selgituseks, siis tsiteerisin eelkõige iseennast, kui on samade sümptomitega kaaskannatajaid, siis palume teleri võõrutust Elvas? :)
Mis Elvas? See ju MTB sõit. Vaja ikka Võru Rattarallile minna. Seal saab Contadori palju tõsisemalt jäljendada aga Oakley-d ja mustad pooldesäärde ulatuvad sokid võtku igaüks ikka ise kaasa.

Ma arvan, et ka Matil juba kube sügeleb Haanja tõusude suhtes.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

sk8erboi
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 18. 01. 2008. 11:14

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas sk8erboi » 23. 07. 2009. 17:18

kas wiggins sõidab ovaalse esihammakaga või ma lihtsalt nägin valesti?

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas andre170 » 23. 07. 2009. 19:11

sk8erboi kirjutas:kas wiggins sõidab ovaalse esihammakaga või ma lihtsalt nägin valesti?
Jah, sa nägid õigesti! Pigem elliptiline geomeetrilise kuju poolest.

http://www.cyclingweekly.co.uk/news/lat ... -bike.html

sk8erboi
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 18. 01. 2008. 11:14

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas sk8erboi » 24. 07. 2009. 08:48

andre170 kirjutas:
sk8erboi kirjutas:kas wiggins sõidab ovaalse esihammakaga või ma lihtsalt nägin valesti?
Jah, sa nägid õigesti! Pigem elliptiline geomeetrilise kuju poolest.

http://www.cyclingweekly.co.uk/news/lat ... -bike.html
tack. sry OT. ytlevad lausa, et pole ei ovaal ega elliptiline vaid twincam. kui õigesti aru sain siis kaks omavahel ühendatud ringi? tundub, et triatlonimeestele rohkem läheb peale. igatahes leidsin ka ühe koha, kust saab osta 230€ tükk :)

aga contadori ei peata nüüd enam miski. taktikaliselt väga õigesti mängitud astana poolt, lastud poisil üsna rahulikult grupis tiksuda ja nüüd kui kõik juba ootavad lõppu siis "lasti loom lahti" lõpuks.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas erikr » 24. 07. 2009. 09:15

sk8erboi kirjutas:kust saab osta 230€ tükk :)
komplekt , st 2 tükki
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Mati » 24. 07. 2009. 09:26

sk8erboi kirjutas:tack. sry OT. ytlevad lausa, et pole ei ovaal ega elliptiline vaid twincam. kui õigesti aru sain siis kaks omavahel ühendatud ringi? tundub, et triatlonimeestele rohkem läheb peale. igatahes leidsin ka ühe koha, kust saab osta 230€ tükk :) ...
Ovaal, elliptiline jne on juba igivana teema pelotonis. Mulle tundub, et praeguseks juba isegi vist natuke mahakäinud. Pro tasemel on peamine promoja vist Rotor oma süsteemidega.
sk8erboi kirjutas:...aga contadori ei peata nüüd enam miski. taktikaliselt väga õigesti mängitud astana poolt, lastud poisil üsna rahulikult grupis tiksuda ja nüüd kui kõik juba ootavad lõppu siis "lasti loom lahti" lõpuks.
Pigem on lugu selles, et sel tuuril pole lihtsalt Contradorile vastast, mida näitas üliilmekalt ka eilne, TdF'i kolmanda nädala TT. Tugev enamus eelnevalt välja pakutud favoriitidest on sisuliselt kõrbenud. Ei mäletagi millal viimati nii lahja konkurents on olnud (Pereiro aastal?). Paraku ei ole sel tuuril olnud näha seda vana head USPS/Discovery taktikat.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

haigo
Rattur
Postitusi: 167
Liitunud: 21. 04. 2005. 12:44

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas haigo » 24. 07. 2009. 09:39

Contadori sõitu vaadates jäi silma, et mees ei tahtnud kuidagi sadulas püsida. Pidevalt hüpitas ennast tahapoole ja kohe libises jälle ette ära.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas AndreK » 24. 07. 2009. 09:42

haigo kirjutas:Contadori sõitu vaadates jäi silma, et mees ei tahtnud kuidagi sadulas püsida. Pidevalt hüpitas ennast tahapoole ja kohe libises jälle ette ära.
Õige TT asend ongi otsa peal. Ju siis ei sobinud midagi, et pidi asendit korrigeerima.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Mati » 24. 07. 2009. 09:45

haigo kirjutas:Contadori sõitu vaadates jäi silma, et mees ei tahtnud kuidagi sadulas püsida. Pidevalt hüpitas ennast tahapoole ja kohe libises jälle ette ära.
Trassil oli ka üks suht norm tõus, mille peal võis ta vabalt ka sadulas tahapoole vajuda mingiks hetkeks. Aga muidu jah sõidetakse nagu Andre mainis pigem sadula otsa peal.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas siim_s » 24. 07. 2009. 09:56

märkasin ka seda, et ta kahtlaselt sageli asendit korrigeeris ehk siis tagumikku eest tahapoole liigutas. ja pigem just tasasel maal.

haigo
Rattur
Postitusi: 167
Liitunud: 21. 04. 2005. 12:44

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas haigo » 24. 07. 2009. 10:00

Just tasasel maal hakkas silma, neli-viis vändapööret ja hops tagasi, uuesti neli-viis pööret ja jälle.

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Mpower » 24. 07. 2009. 10:02

Panin ka tähele, kuidas Contador mõne sekundi tagant tagumikku nihutas. Kuna ta võitis, siis pole sellel tähtsust ja see tema kiirust ei vähendanud ilmselt.
Teise ja kolmanda poodiumikoha pärast läheb kõvaks rebimiseks.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Mati » 24. 07. 2009. 10:02

Telekast saab muidugi raja hetke reljeefist hea ettekujutuse :). Need mehed sõidavad ka 3-4% tõusu peal nagu tasasel maal.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

haigo
Rattur
Postitusi: 167
Liitunud: 21. 04. 2005. 12:44

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas haigo » 24. 07. 2009. 10:20

Telerist ei pruugi saada, tuuri lehelt näeb aga seda üsna täpselt. Lihtsalt mõtlesin, et mehaanik äkki pani sadula kaldenurgaga kogemata puusse :)

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas wylde » 24. 07. 2009. 10:46

Õige TT asend on jah nina peal aga nö imedes ja kätes tugevat survet hoides, et pedaali tallata raskema rauaga kui vabas sõiduasendis suudaks, siis tõepoolest kipub tagumik libisema juba ebamugava ääre peale nagu kukuks kohe maha ( võib-olla on siin üksjagu põhjust ka pükste paksus pehmenduses? – igaljuhul kes EMV jalgrattasaadet telekast vaatasid, siis eriti tihedalt nihutas ennast G.Jõeäär ( pronks) ja Taaramäe ise ka ( kuld)
Ja eks järgnev fakt sikutab ka keha sadula ninaotsa:
Mitmete uuringute tulemusena on leitud, et keskmiselt tagab madalaima hapnikutarbimise taseme ehk
ökonoomsuse sadulakõrgus, mis mõõdetuna piki sadulatoru pedaali allasendist sadula tasapinnani
on 107 % jalgade sisepikkusest, ning maksimaalse jõurakenduse tagab kõrgus
109% jalgade sisepikkusest. Esimene variant vastab seega pikkade grupisõitude ja teine temposõidu
tingimustele
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

mahagon
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 27. 06. 2005. 13:20

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas mahagon » 24. 07. 2009. 15:18

sk8erboi kirjutas:
andre170 kirjutas:
sk8erboi kirjutas:kas wiggins sõidab ovaalse esihammakaga või ma lihtsalt nägin valesti?
Jah, sa nägid õigesti! Pigem elliptiline geomeetrilise kuju poolest.

http://www.cyclingweekly.co.uk/news/lat ... -bike.html
tack. sry OT. ytlevad lausa, et pole ei ovaal ega elliptiline vaid twincam. kui õigesti aru sain siis kaks omavahel ühendatud ringi? tundub, et triatlonimeestele rohkem läheb peale. igatahes leidsin ka ühe koha, kust saab osta 230€ tükk :)

aga contadori ei peata nüüd enam miski. taktikaliselt väga õigesti mängitud astana poolt, lastud poisil üsna rahulikult grupis tiksuda ja nüüd kui kõik juba ootavad lõppu siis "lasti loom lahti" lõpuks.
Kui nüüd keegi rumalale veel seletaks miks siuke hammakas on hea ja kas ta tavaliste vahetajatega ka sobib? Rndal plaanis sügisel esimesed hammakad vahetada ja kui see sobiks siis võiks ju unistada :) Hind on muidugi pehmelt öeldes sitaks krõbe...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Mati » 24. 07. 2009. 16:18

mahagon kirjutas:Kui nüüd keegi rumalale veel seletaks miks siuke hammakas on hea ja kas ta tavaliste vahetajatega ka sobib? Rndal plaanis sügisel esimesed hammakad vahetada ja kui see sobiks siis võiks ju unistada :) Hind on muidugi pehmelt öeldes sitaks krõbe...
Hea selle pärast, et elimineerib vändapöörde nö "surnud seisu". Ja sobib küll tava vahetajaga, pead küll tõenäoliselt kõrgemale seda veits nihutama ja regullima.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas veiko » 24. 07. 2009. 18:20

viewtopic.php?p=56589#p56589

Edasine jutt hammakatest sinna teemasse.

kalev
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas kalev » 24. 07. 2009. 19:55

Pildipededele kah midagi... :wink:
Mitte, et neid pilte igalt poolt vähe leiaks aga päris ilus seeria kokkuvõttena.
http://www.boston.com/bigpicture/2009/0 ... rance.html

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Mati » 25. 07. 2009. 18:18

Üldiselt on värk purgis vast. Homme siis rohkem illallaa-trullallaa enamusele, sprinterid ainsana higistavad.

Eriti tänase etapi taustaks lahe lugu sellest, mis toimub kui ollakse ajalimiidi äärel.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Rom » 25. 07. 2009. 19:17

Mati kirjutas:Üldiselt on värk purgis vast. Homme siis rohkem illallaa-trullallaa enamusele, sprinterid ainsana higistavad.
pakun et 2-5s on veel lahtine!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de France 2009

Postitus Postitas Mati » 25. 07. 2009. 19:28

Rom kirjutas:
Mati kirjutas:Üldiselt on värk purgis vast. Homme siis rohkem illallaa-trullallaa enamusele, sprinterid ainsana higistavad.
pakun et 2-5s on veel lahtine!
Ei usu. Paneme kasti vahele? :) Ma ei usu, et isegi 4.-5. osas enam tõmmelda viitsitakse. Homme joovad esiotsa mehed suurema osa ajast kihisevat ja sprinterid ajavad lõpus õrna higi peale.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Vasta

Mine “Võistlused mujal”