Tahko MTB 120 2004

Läti külavõistlusest TDF-ni
lehor
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 14. 04. 2003. 21:26

Postitus Postitas lehor » 05. 07. 2004. 22:14

Aastal 2003 sügisel sai otsus tehtud. Tuleb ka ise proovida seda kiidetud Tahko 120 rada. Loomulikult oli kohe selge, et tuleb minna täispangale e. 120 km e. 2 x 60 km meeletuid tõuse ja laskumisi täis rajale. Varasemast kogemustest oli ainult 2002 aasta Finlandia rattasõit, mille mälestused jäid sadades kordades kergekaalulisemaks ka kõige leebematest kirjeldustest Tahko sõidust. Aga otsus oli tehtud. Siis et jõusaal, suusk, ratas ja trenn ja trenn kuni mai lõpuni, kus esmakordeselt tekkisid tõsised kahtlused otsuse õigsuses - mingi tobe köha nädal, kaks, kolm, neli ning nädal antibiotsi selle järel - natuke juba parem. Kuid kas on õige sellises seisus minna niivõrd tõsisele üritusele? Kuid proovima ju peab. Terve aasta ju vaeva nähtud. Siis piletid, pass ja rattas ning laevale.
Aega oli u. 400 km harjuda Soome kaljude ja mägedega. Tundus siiski uskumatuna, et mõni mägi kuskil põhjapool on kõrge ja ületamatu. Kuid silt Kinahmi 4 km vasakule, võttis sõnatuks. Oli selge, et midagi kerget ei tule. Eriti karmiks läks u. 40 min hiljem Tahkomäe Hotelli parklas esmakordselt slaalominõlvade ilu ja võimsust tajudes. Kas ikkagi oleme kõik õigesti teinud ("Pangodi tõusud ja Vooremäe nõlvad").
Pakkisime siiski uljalt rattad lahti ja kohe reede hommikul mägedesse. Proovisime raja algust ja lõppu, mis tundusid tavatult normaalsed - ei midagi sellst, millest hirmu- ja õudusjutud võivad pärineda, lihtaslt tore rada metsas ja mäenõlval. Kuid ......
8:55 03.07.04 tohutu ja rahulik rahvamass. Ronisin vaikselt esimesse punti, lootes, et sobin sealse rahvaga ühte. Ja minek 9:00 ja ei mingit hirmsat panemist, igaüks omas tempos. Võtsin peapundi sappa ja jäin oma varasemale plaanile kindlaks - pulss alla 170. Esimesed tõusud - Porterimehed juba ammu läinud - liuglesin tavatult aeglases ja rahulikus tempos. On ju Eesti maratonidel tavatu, et alguskilomeetritel on võimalik kaasõitjaga rahulikult filosofeerida rattasõidust, rajast ja üldse elust. Aga plaan nägi ette hoida ennast tagasi - kuskil pidi hakkama mägi mida olime kaugelt näinud. Mõned tõusud, laskumised natuke muda, kruusa, Nilisä küla, põnev männisalu ja ..... Kinahmi 1. tõusu I osa. Esmakordselt sel aastal kett vasakule. Muda, heinamaa ja tõusul erilist häbematust üles näidanud parmud ja sääsed. Kruusakas ja paremale metsa. Nägin eespool esimesi jalutajaid - no ega mina siit küll jalgse veel ei lähe - kaks esimest vallikest ja Kinahmi 1. tõusu II osa ... rattas mõnusalt paremale käele ja pikk oli see kõnd, väga pikk. Ning seejärel kolmas kaval toidupunkt, mis nõudis esmalt pudelite täitmist, suhtlemist eestlasest abitööjõuga, ja minema - loomlikult kohe vales suunas, et ikkagi alla ju ... ei üles tagasi ja mööda kive uuesti alla. Kuulsin hiljem oma sõbra kommentaaridest ühe soomlase kohta, kes ütles ennas täiesti reaalsest maailmast välja lülitavat enne neid laskumisi. Igatahes lihtsalt panid nagu postist mööda. Kuid pikal kruusakal 55 km/h nagu Eestis tavakiiruseks saanud, ei püsinud tõesti keegi kannul, kuid see ei saanud olla ju kõik. Oli ju kokku 5 tõusu e. kolm veel ees. Ning lõputu tõus enne Finito de Kinahmit. Poolel tõusul oli keegi lahke inime kena ämbri mägijõkke poetanud - parim vesi mida eales saanud. Ning kõigest kaks tõusu veel - suurt ma mõtlen. Väiksed - Harimäe, Vooreka moodi tõusud ei lähe ju
arvesse. Oli tõsiselt huvitav kuidas üks kruusakas võib tunduda ületamatuna rattaseljas. Ehmatas eesõitjate otsus juba tõusu alguses sadulast astuda. Kuid rattaga on ju kiirem. Ja viimane kehakinnitus maalilises kaevanduses - püstloodis kalju veeest välja kasvamas - võrratu vaatepilt. Jälle üles ja alla ja spidoka järgi peaaegu kodus, kuid El Grande. Jälle kett vasakule ja ülesse. Päris, ma ei tea mitmendat kurvi, "Hetkinen", no selge õnneks läbi, veel päris mitu kurvi ja "Jatkuu" No mida kuradit lubati ju lõppu. Viimasel metsavahel oli tore näha u. keskmises mõõdus roosades dressides positiivset vanaprouat - ihan loppu jo. Temal küll aga minul... Finishikoridoris paremale. Lahked kaasmaalased õlikannuga. Paar võileiba ja seesama kõik uuesti.
Finish oli karm, kuid vanast harjumusest ei saa ennast sundimata jätta kui kedagi eespool näed.
Kokkuvõttes - kardsin hullemat, hoidsin kõvasti tagasi ja kindalat parim elamus MTB sõitudest või tegelikult üldse enda rattasõidu ajaloost.

Tänan Porteri mehi õli ja kaasatundmise (-elamise) eest.
Kõiki teisi eestlasi, kes aitasid sõidust saada täit elamust.
Eriti oma Kallat, kelle nägemine lausa sundis teisele ringile.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 06. 07. 2004. 08:58

Kirsa kirjutas:...Tahko 60km rajal oldud aeg: 5:17, sõiduaeg: 4:46. Keskmine pulss 159, max 185, keskmine kiirus 12,7km/h....
Keskmiseks kujuneb vist ikka 11,4. Kahjuks peab vist tervet rajaloldud aega arvestama :wink: :) . A vahet pole, kole madalald need keskmised ikkagi :!: .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 06. 07. 2004. 10:35

huvi tahko vastu tärkas juba eelmine aasta, kuid muude plaanide tõttu ei realiseerunud. see aasta otsustasin kindlasti 120km distantsil osa võtta.
treeningplaani viisin sisse ühe pika rahuliku sõidu nädala lõpus 120-140n km maanteel. üldfüüsilises ning muus plaanis eriti midagi ei muutnud kuna suusatan talvel niikuinii suht palju. 3-6 maratoni per talv.
sõidust olin kuulnud hirmu ja õudusjutte soome suurtest mägedest :wink: ja tohututest kivilahmakatest. natuke ebakindlaks tegi teadmine et endal on lollga ainult ca 200 km alla sõidetud põhitreening sai vihmase kevade tõttu tehtud maanteel.
erilist strateegiat distantsi läbimiseks polnud kuna ei kujutanud ette mis seal olla võib.
alustasin natuke liiga kiiresti ning läksin 60 km sõitjate tempoga kaasa, tulemuseks reie sisekülje krambid. jõin ja sõin korralikult lõpus läks umbes 750ml joogipunktide vahel (umbes 10 km vahemik). ilmselt olin ka suurim soolakurkide tarbija, soolakurgid koos geeli ja poolikute banaanidega :lol: nami-nami :idea: tunne muutus peale seda natuke talutavamaks.
sõit ise oli nauditav maastik vaheldusrikas, mõõtmed suht inimlikud st polnud ühtegi väga hullu laskumist kus oleks eriti kahelnud alla tulla ja samas olid kõik piisavalt tehnilised et pinget pakkuda. kaassõitjad olid kohutavalt sõbralikud ja viisakad, positsioonivõitlust tuli pidada vaid kord ühe 60 km sõitva lätlasega. korraldus oli tasemel soovin edu neile edaspidiseks :D

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 06. 07. 2004. 11:44

Mati kirjutas:
Kirsa kirjutas:...Tahko 60km rajal oldud aeg: 5:17, sõiduaeg: 4:46. Keskmine pulss 159, max 185, keskmine kiirus 12,7km/h....
Keskmiseks kujuneb vist ikka 11,4. Kahjuks peab vist tervet rajaloldud aega arvestama :wink: :) . A vahet pole, kole madalald need keskmised ikkagi :!: .
Jah, Võistluse keskmine ikka 11,4. Aga ma ei viitsinud arvutada ja panin sõiduaja keskmise mida polar näitas.

age
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 16. 04. 2003. 22:42

Postitus Postitas age » 06. 07. 2004. 23:52

Olgugi, et rada oli väga raske ja tehnilised oskused ei ole just minu tugevam külg, meeldis see mulle ikkagi. Mõned kerged kukkumised õnneks ei hirmutanud, rattaga tehnilisi probleeme polnud ning jõudu jätkus isegi finishispurdiks, kus selgus minu üllatuseks et olin neljas naine. Seega igati õnnestunud üritus.

Üks hea asi veel: Tahko sõit oli minu tehnilistele oskustele kõva õppetund. Harjutamismaterjali jagus ju viieks tunniks. :)

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 07. 07. 2004. 09:15

Lugedes neid kommentaare ja meenutades kõiki eelnenud aastaid võib öelda, et Tahkos on positiivsete elamustega tagasi tulnud kõik. Loodan et see innustab ka teisi 2005 aastal Tahkos osalema, sest nagu selleaastasedki kommentaarid pajatavad on tegu erilise "sündmusega", mitte rattavõistlusega. Võistlus on teisejärguline. Elamus on see mis sellist energiat "laeb".

Vaid üks inimene läbi aegade on lubanud, et ta ei tule sellesse mõttetusse kohta kunagi tagasi.
Porter Lifts Your Ranking

Kasutaja avatar
madiz
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 25. 05. 2003. 10:32

Postitus Postitas madiz » 07. 07. 2004. 14:03

ma olen endale plaani võtnud kunagi tahko 60km läbida ja veel kaugemas tulevikus 120km läbida ning mõlemad plaanid on ajendatud neist kenadest jutukestest. Eks näe kas plaanid teostuvad kunagi.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 07. 07. 2004. 14:18

madiz kirjutas:ma olen endale plaani võtnud kunagi tahko 60km läbida ja veel kaugemas tulevikus 120km läbida ning mõlemad plaanid on ajendatud neist kenadest jutukestest. Eks näe kas plaanid teostuvad kunagi.
kättevõtmise asi
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 07. 07. 2004. 14:30

madiz kirjutas:ma olen endale plaani võtnud kunagi tahko 60km läbida ja veel kaugemas tulevikus 120km läbida ning mõlemad plaanid on ajendatud neist kenadest jutukestest. Eks näe kas plaanid teostuvad kunagi.
selleks pole vaja muud kui raha koguda ja aeg varuda. minu puhul näitas elu, et rada on läbitav ka vähese treenitusega, nauding sõidust ei olenud muidugi nii hea kui oleks võinud olla. võta aga julgelt plaani.

PS! õudusjutte lugeda on alati hirmus, filmi vaadata juba nats lahjem elamus ja omal käel tivolis õudustemajas käik hirmu osas suisa olematu elamus :!: :wink:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
madiz
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 25. 05. 2003. 10:32

Postitus Postitas madiz » 07. 07. 2004. 17:14

Kui palju selline üritus siis maksma läheb :?: :?: :?: (see vist kusagil käis läbi) ja kui palju peaks trenni tehtud olema ( mitu aastat ja mitu km aastas ning palju võistluseks sõidetud peaks olema)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 08. 07. 2004. 10:42

madiz kirjutas:Kui palju selline üritus siis maksma läheb :?: :?: :?: (see vist kusagil käis läbi) ja kui palju peaks trenni tehtud olema ( mitu aastat ja mitu km aastas ning palju võistluseks sõidetud peaks olema)
summad selguvad lähiajal. osalustasu oli nt 43 Euri. mina olen treeninud vahelduva eduga ja väga ebaregulaarselt 2000. aastast alates. üle 3000 pole aastane kilometraaz läinud. talvel suusatan. see aasta läksin tahkosse 950 km põhjaga (ok lisaks jooksnud). seega pole selleks ürituseks imetegusid ja ettevalmistust vaja. ütleks, et kõik kel mingigi võistluskogemus olemas saaks lõdvalt hakkama.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 08. 07. 2004. 10:52

madiz kirjutas:Kui palju selline üritus siis maksma läheb :?: :?: :?: (see vist kusagil käis läbi) ja kui palju peaks trenni tehtud olema ( mitu aastat ja mitu km aastas ning palju võistluseks sõidetud peaks olema)
mina ütlen, et sinna rajale sobib igaüks kes rasketes tingimustes pasaks ei löö ja vinguma ei hakka. võistluskogemus on abiks kuid pole primaarne sest tegu pole meie võistlustega võrreldava üritusega. peamine on osata adekvaatselt hinnata ja jagada oma jõuvarusid ja mitte võtta liigseid riske laskumistel. seal on võimalik 60 km jooksul õppida rohkem kui kodustes oludes aastaga.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 08. 07. 2004. 13:49

madiz kirjutas:Kui palju selline üritus siis maksma läheb :?: :?: :?: (see vist kusagil käis läbi) ja kui palju peaks trenni tehtud olema ( mitu aastat ja mitu km aastas ning palju võistluseks sõidetud peaks olema)
Kui me Tarmoga esimest korda käisime kahekesi autoga läks 2000 EEK nägu.
Aga noh ca. 500 majutus 2 päeva nägu
kütus auto ca 250 nägu
regamine 700 EEK
laev 500 EEK nägu

tulebki ca 2000.
Porter Lifts Your Ranking

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 08. 07. 2004. 14:51

N kirjutas: Kui me Tarmoga esimest korda käisime kahekesi autoga läks 2000 EEK nägu.
Aga noh ca. 500 majutus 2 päeva nägu
kütus auto ca 250 nägu
regamine 700 EEK
laev 500 EEK nägu

tulebki ca 2000.
Käisin kunagi headel aegadel Finlandiat sõitmas ja sama number kumab kuskilt läbi - 2000. Aga meil oli ka mingi lukshotell Lahti südames, kus üks öö kindlasti rohkem maksis kui teil mökki mitme peale, samas bensu ja regamise kulu oluliselt väiksem.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 08. 07. 2004. 14:59

Kusjuures VÄGA oluliselt mõjutab eelarvet see, kas tarbitakse kohalikku õlut kohaliku hinnaga või võetakse kodunt piisav varu kaasa :!: :lol: :lol:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
madiz
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 25. 05. 2003. 10:32

Postitus Postitas madiz » 09. 07. 2004. 10:57

eks ma siis hakkan seda 2000eek koguma vaikselt ja treenima tahkoks arvatavasti 2-3 aasta pärast olen võimeline midagi taolist läbi tegema

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 09. 07. 2004. 11:05

madiz kirjutas:eks ma siis hakkan seda 2000eek koguma vaikselt ja treenima tahkoks arvatavasti 2-3 aasta pärast olen võimeline midagi taolist läbi tegema
Täpsustatud kalkulatsioonid andsid lõplikuks kuluks ca 2600 krooni. Sh osalustasu, sõit diiselbussiga viiekesi, ööbimine kümnekesi mökkis, söök mökkis ja söömine teel Tahkosse ja tagasi. Söömise teel (kuni 20 Eur) võib lahendada ka kodunt kaasa võetud moonaga.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 12. 07. 2004. 14:58

miskinekoduvideo kah
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 19. 07. 2004. 12:29

Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

AH
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 21. 09. 2003. 12:24

Pilte

Postitus Postitas AH » 23. 07. 2004. 00:56

Veel mõningad pildid ürituselt leiab allolevalt lingilt...

http://213.180.8.19/stuff/allan/Tahko2004/

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 16. 11. 2004. 20:08

Video valmis ja saab dvd kujul tellida. Näide on kah kodulehel üleval.
http://www.avekmedia.com/tilaus.html

JBB
Rattur
Postitusi: 123
Liitunud: 08. 12. 2004. 13:07

Postitus Postitas JBB » 08. 12. 2004. 13:18

http://www.kalnusports.lv/images/Tahko0 ... /index.htm

pictures from Tahko by BRIKO/Rotos (Latvija)

Vasta

Mine “Võistlused mujal”