SEB MTB Maratons 2014

Läti külavõistlusest TDF-ni
Vasta
Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas rattahunt » 02. 04. 2014. 08:24

27apr. toimub Lätis hooaja avastart SEB MTB Maratons, Cesis-Valmiera 40-50km. Sõit ise tuleb arvatavasti suht igav - kiire sõit kruusateel, aga hooaja avaürituseks igati sobiv. Plaan on minna bussiga 20 kohta, rattad kärru taha. Välja sõidame Viljandist umbes kell 10.00, kohapeal start 13.30, tagasi Viljandis hiljemalt 20.00. Kaasa võib võtta ka mitte osalejaid, Cesises ja Valmieras on muidu ka huvitav ringi jalutada. Bussisõidu hind jääb 10-15 eur-i kanti. Kui kellegil huvi on, siis jätke teade PM-i(see peaks olema vist minu siine postkast) voi nyr@hot.ee,
et kas üksi või mitu teid on.
Loe lisaks http://www.velo.lv
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas Aare » 02. 04. 2014. 22:16

rattahunt kirjutas:27apr. toimub Lätis hooaja avastart SEB MTB Maratons, Cesis-Valmiera 40-50km. Sõit ise tuleb arvatavasti suht igav - kiire sõit kruusateel, aga hooaja avaürituseks igati sobiv. Plaan on minna bussiga 20 kohta, rattad kärru taha. Välja sõidame Viljandist umbes kell 10.00, kohapeal start 13.30, tagasi Viljandis hiljemalt 20.00. Kaasa võib võtta ka mitte osalejaid, Cesises ja Valmieras on muidu ka huvitav ringi jalutada. Bussisõidu hind jääb 10-15 eur-i kanti. Kui kellegil huvi on, siis jätke teade PM-i(see peaks olema vist minu siine postkast) voi nyr@hot.ee,
et kas üksi või mitu teid on.
Loe lisaks http://www.velo.lv
Kuule "rattahunt" - sõida ükskord see maraton läbi ja siis räägime, kas oli igav kruusaralli!
Proovi esialgu Cesu linnatänavatel ellu jääda, peale seda läbi ühel korral jõgi ja võta mõned "igavad" tõusud enne taas linna jõudmist ning võimle paarkümmend kilomeetrit Gauja (Koiva) kallastel männijuurikastel radadel ja "kirsiks tordil" proovi Valmieras jõe äärest ülesse kiriku ette jõuda! Lisaks - 40-50 km Sa küll kuidagi moodi finisisse ei jõua.
Siis söö kohustuslik hapukapsas sardelliga ja tee väike Cesu alus või Piebalga ning tutvu vaatamisväärsustega!

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas baruto » 02. 04. 2014. 22:19

See on tõesti äärmiselt sümpaatne sõit ja minu jaoks justkui kevade esimese stardi sünonüümiks. Kahju et sel aastal osa ei saa võtta. Soovitan soojalt.
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas rattahunt » 04. 04. 2014. 13:26

Kui võitja aeg jääb alla 1h30, siis ma nimetaks seda ikkagi kiireks sõiduks. Cesu tänavatel olen sõitnud ja Lätis ka tänaval kukkunud, oskan äärekividest lugupidada. Lõputõus on Läti sõitude tunnusmärk. Lätis jätame sõidurõõmu ikka alles, püüame väärikalt Võnnust tagasi tulla.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas Aare » 04. 04. 2014. 19:26

rattahunt kirjutas:Kui võitja aeg jääb alla 1h30, siis ma nimetaks seda ikkagi kiireks sõiduks. Cesu tänavatel olen sõitnud ja Lätis ka tänaval kukkunud, oskan äärekividest lugupidada. Lõputõus on Läti sõitude tunnusmärk. Lätis jätame sõidurõõmu ikka alles, püüame väärikalt Võnnust tagasi tulla.
Võitja ajad Cesis-Valmiera Sport klassis (meie mõistes põhisõit):
2012 - 02:16
2013 - 02:33
Tautas klassi sõitudel (lühem rada, kus Lätis osaleb valdav enamus rahvast) on võitja ajad 1.30 kanti!
P.S. Võrumehed on neid Läti sõite juba kümmekond aastat sõitnud, kui vajad tõest infot, küsi julgelt!
Ära oma oletustega uutel võimalikel proovijatel isu ära võta :)

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas rattahunt » 05. 04. 2014. 14:36

to Aare
Meie stardiaeg 13.30 peaks endaeest rääkima.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas Aare » 06. 04. 2014. 18:58

rattahunt kirjutas:to Aare
Meie stardiaeg 13.30 peaks endaeest rääkima.
OK! Sinu võit! Siis pääsete ilma esimese paarikümne kilomeetrita, mis sisaldab eneses päris mitut pikka tõusu.
Varasematel aastatel startisid rattahundid ikka kell 12.00 :D

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas TairKibal » 07. 04. 2014. 06:35

rattahunt kirjutas:to Aare
Meie stardiaeg 13.30 peaks endaeest rääkima.
vaadake et siis hokikiivriga sõitjate käest kolakat ei saa :lol: :lol: :lol:
..............

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas rattahunt » 28. 04. 2014. 21:51

Läti Hendrik toob uudiseid. Põhidistantsi meestest võitis Pruus ja naistest Steinburg.
Lühem sõit oli suht sündmustevaene, tuli vändata nagu vokki ja kuidagi massist läbi närida. Ainuke rõõm on, et siledal sõites Eestis suren grupi lõpus, siis Lätis saab hiilata nii, et keegi ei võta isegi tuulde, kuigi jah lõpust tulles.
Siin natuke meeleolusi, kus peaks olema mõni tuttav nägu.
https://www.youtube.com/watch?v=2jAgkRE6khs
Siin sõit täiespikkuses ilma erilise valuta, kuna 41km ei saa väga valus hakata. Ei olegi enne nii lühikest maad sõitnudki.
https://www.youtube.com/watch?v=CBFn6SrbBt8
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Vaido32
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 16. 08. 2012. 18:58

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas Vaido32 » 29. 04. 2014. 18:51

Osalesin nädalavahetusel sellel Cesis-Valmiera põhisõidul, 71km. Alles peale registreerimist nägin, et sellel pikal distantsil osaleb ~250 sõitjat, keegi veel hirmutas siin foorumis, et sellel pikal osalebki ainult "Eliit". Võin kinnitada, et polnud asi nii hull midagi, täitsa kannatas sõita. Põhiline rahvamass stardib Lätis nn. Rahva distantsil, mis oli seekord 41km ning kus stardi nimekirjas oli üle 1700 osaleja.

Üldiselt rada midagi meie Tartu Maratoni ja Elva vahepealset, palju kiireid kruusateid vaheldub kuppelmaastikuga.

Igal juhul soovitan vahelduseks Läti võistlusi proovida, hea vaheldus Eesti tuntud radadele.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas rattahunt » 16. 06. 2014. 14:57

Eile toimus Lätis järjekordne võistlus (Vietalva - Läti sügavuses), eestlastel oli natuke kehvem päev, kui tavaliselt.
Lühema distantsi rada oli väga OK, 46km peale tuli 60m vähem tõusumeetreid kui Rõuges (oli ikka päris korralike tõuse). Tuli suunduda jälle rivi lõppu, kuna üks etapp on mul vahele jäänud. See oli mul 6 sõit järjest tagant otsast ja tulemas on 7 ja 8 söit. Algul oli väga kitsas, kui 3km oli sõidetud, siis oli kaotus liidritele juba 6min.. Pärast oli täitsa ruumi sõita. Võin ennast nimetada päris eraldistardispetsiks. See on ikka lõppematu inimjoru, millest tuleb läbi närida. Jäin päevaga rahule.
Siin video elust-olust
https://www.youtube.com/watch?v=oadCeniX9-g
Siin video sõidust
https://www.youtube.com/watch?v=ft84RDwGvJ4
Mõned head tõusud 42.50, 50.45, 1.51.15
Lätlane üritas mind kandadelt raputada :))) 1.19.10
Siin kukub üks lihtsalt pikali 1.01.50
PS.Stardikoridor avatakse 40min. enne starti ja inimesed on kohe ka platsis...
Meid suunati parklasse, mis asus stardist 2km kaugel...
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas rattahunt » 18. 06. 2014. 19:57

Söidu promovideo, jöes kukkumised 2.30, huumor vaadata, aga päris ohtlik, eeldaks korralikku märgistust???
http://vimeo.com/98362186
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas rattahunt » 10. 07. 2014. 08:12

Lätis taas võistlus, Sigulda.
Eestlastel jälle kõige parem päev ei olnud.
Meil algas Lätti sõit sedasi, et sõber unustas sõidukingad maha. Püüdsime teda veenda, et plähvidega on palju parem sõita sellise sooja ilmaga, aga ta keeldus kategooriliselt. Õnneks juhtus see EW piires, tuli suunduda tagasi kodukülla-sai vähemalt mootorikolvidelt rooste lahti.
Stardigrupp oli juba nii hea kui 900-1100. Minu kõrval seisis daame, kelle üks asi meenutas leivaahju. Mõtlesin, et näe, selline ongi minu tase siis...Valmistusin mõttes taas eraldistardiks. Õnneks oli esimene tõus kohe 60 tõusumeetrit, seal sai kohe suuremast massist läbi närida. Ratas tööötas laitmatult pärast eelmise päeva õudust Rakkes. Jalg oli algul Rakkest natuke tuim, aga tasapisi tuli eluvaim sisse. Sõit kulges põhiliselt kruusateel, a la Elva. Õnneks leidus abimees(nr.617), kellega tegime koos tööd ja temast oli palju abi. Rada kulges põhiliselt kruusateedel, kokku 4 suurt tõusu, kohe algul, keskel ja siis lõpupirukas 68 tõusumeetrit ülesse linna. Tõusumeetreid tuli rohkem kui Rakkes.
Kui vaadata, et palju oli päev varem Rakkes finisis pealtvaatajaid ja võrrelda seda Läti viimase tõusuga, siis tasub juba lõputõusude pärast Lätti minna, need jäävad kauaks meelde.
Järgmiseks korraks lubati juba seisusekohast stardiguppi, siis läheb asi vist tõsisemaks juba.

Lõputõus
https://www.youtube.com/watch?v=c3MgMxv9XVs

Video sõidust
https://www.youtube.com/watch?v=zTZ_VNPV3S4
Esimene tõus algab 4.00
Teine tõus 29.30
Kolmas tõus 13% 52.10
Lõputõus (68m) 1.51.40
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas rattahunt » 31. 07. 2014. 19:04

Viies osavöistlus Lätis.
*lubati paremat stardigruppi, aga unistuseks see jäigi, aga nii eest pole Lätis startinud, stardigrupp 700-900...(silma hakkasid ketsidega söitjad)
*söit lühike 37 km, tuli algul riskida, et kuhugi jöuda
*vötsin riski, aga risk ei öigustanud, 3minutiga oli söit söidetud(vt.videot)
*kus häda köige suurem, seal isiklik mehaanik köige lähim
*edasi liikusime treeningreziimil
*rada elu igavaim, sellise massi jaoks oli see kitsejälg liig
*järgmine kord taas grupp 700-900, Cesis, aga seal on vöimalik könniteelt kulgedes ettepoole töusta...

Eestlastel pikal distantsil oli enam-vähem päev, vt. videost
https://www.youtube.com/watch?v=2xyD8PBZD8E

Siin minu päevatöö
https://www.youtube.com/watch?v=O_e0TYqibSo
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas rattahunt » 19. 08. 2014. 11:17

Kuues osavöistlus Lätis - Cesis.
*võistlus toimus päev pärast Otepää rattamaratoni, pühapäev, nagu sõidust ja tulemustest näha oli, olid kõik eestlased eelmisest päevast "surnud"
*stardigrupp 6 peaks olema 500-700
*start asus finisist vähemalt 1km kaugusel, all linna ääres, sinna sõites üritasin esikäikarit natuke ideaalsemaks timmida ja timmisin nii heaks, et 12min. enne starti üldse ei töötanud (esikäikar on mul vägagi kapriisne)
*otsisin oma söber-mehaaniku stardikoridorist üles ja enne lintide vahelttömbamist oli asi taas korras
*rada oli sellise massi jaoks väga hea, ruumi sõita oli, aga üks väike aga oli see päev, et sõitjat polnud näha, jalgade ülemine osa oli väsind-kutu
*üritasin kuidagi raskustega tuules püsida kellegil, olukorra tegi lihtsamaks tuttav rada, et jõudu paremini jagada
*ikka loodad, et kohe läheb paremaks, teine tund oli juba etem, aga ei midagi head
*silma hakkas pakiraamiga sõitja (minu tase siis)
*lõputõusu pärast tasub juba Cesisesse sõita
*kripeldama jääb, et heal päeval oleks võinud siin sõita väga hea koha, ka puhtalt "eraldistardina"
*järgmine-viimane etapp juba sept. lõpus 28.09

Siin viimane tõus linna, eestlastel kõige teravam minek pole
https://www.youtube.com/watch?v=VbYMB149HOA

Siin sõit läbi minu pardakaamera
https://www.youtube.com/watch?v=Qh11Cfgb6Ok
2.10 pakiraamiga sõitja
18.15 kõva pauk, pikali teel maas
1.12.00 kukkumine
1.22.10 kukkumine
1.26.50 päris keeruline laskuda, kui kedagi ees ei söida
1.45.15 viimane tõus

*kruusateel pandi selline pauk, et üks mees maas ei liigutanud ka (18.15). 2aastat tagasi oli samas kohas ka kõva kukkumine.
*üks lätlane teavitas mind läbi youtube, et Lätis ei tohi kõnniteedel sõita, et selle eest saab DQ, et seda öeldakse enne starti läbi mõgafoni, aga ainult läti keeles
*lätlastele plaksutatakse kõvasti, siis kui saadakse aru, et eestlane tuleb, siis aplaus vaibub (vt.Maasimetsa tulemist)
*kui keegi plaanib kunagi Lätis mõne sõidu teha, siis soovitaks alustuseks Cesist
*joogipunktides antakse 0,5 veepudel, millest on hea juua ja jagub ka pähe kallamiseks ja lätlased panevad pool pudelit veel taha taskusse
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas rattahunt » 03. 10. 2014. 10:49

Viimane osavöistlus Tukums (Jurmalast allapoole 45km).
*enne starti loomulikult väiksed tehnilised probleemid, tuli teha korralik lahtisöit mäkke läti mehhaanikute manu
*stardikoridor 4 juba suht korralik , see peaks olema 200-300
*stardikoridoris olime köik 4 eestlast löpuks ühte gruppi kokku saanud
*üle stardijoone jöudmiseks kulus 15sek., eelmine aasta 4min...
*esimesed 40min.kulges mööda kruusateid ja päris köva tuul
*siis suundus rada metsa ja siis löpuks läks päris kitserajaks ära
*iseenesest metsas profiil korralik ja päris tehniline, aga praktiliselt selles järjekorras nagu metsa läksime, sealt ka välja tulime-mööduda vägagi keeruline
*päris äkilisi töusunurke sai söidetud, ise ka imestasin, et üles vingerdasin, rada muidugi kuiv
*ja juba märkan, et löpu km-id käsil, söidetud 1h27!
*eelmine aasta oli distants 44km ja söidetud 2h ja linna polnud näha(vihm ja muda)
*seekord oli rada tublisti lühendatud (37km)
*grupp oli tihke, tuli tempo peale panna
*löpuaeg 1h35, just hakkas huvitavaks minema
*plaan oli söita esisaja hulka, vähemalt 99 koht, aga plaan jäi täitmata, köigest koht 100
*löpetajaid lühemal esmakordselt alla 1000-e, 964, esimene etapp 1666.

Siin video löputöusust (ka algustöus), eestlaste tegemistest, ega köige parem päev olnud.
Kokkuvöttes naiste üldvöit Greetele.
https://www.youtube.com/watch?v=DzX4v5xwA-c
Miks ei vöiks selline algus-löpp olla Viljandis ja rahvas loomulikult?

Siin söit läbi minu ratta pilgu
https://www.youtube.com/watch?v=_h0JA2gUtgk
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas rattahunt » 01. 11. 2014. 22:27

Läti kokkuvöte.
6 etappi ja autoga 2900km.
Juhend väga nutikalt tehtud, et stardikoha määrab hooaja üldseis. Seega pruugib üks etapp vahele jätta vöi katkestada ja oledki rivi löpus hooaja löpuni. Mul nii läkski, et teine etapp jäi vahele ja tehtud oligi. Ma ootasin hirmuga meie EC ja MTBEST juhendit, et seda punkti jumala eest sees ei oleks. Tegeld on see geniaalne lahendus - sa lihtsalt ei saa ühtegi etappi vahele jätta.
Meelde jäi Kuldiga, et üks ots autoga 400km, rattaga 3min. söitu ja kumm tühi.
Huvitavaim söit oli Vietalva (parim video). Üldiselt on Lätis ikka algul 30min.kruusateed, et mass lahustuks ja siis metsavahele, aga meie nikerdamisega ikka vörrelda ei saa. Üldiselt meie maratoni ja poolmaratoni vahepealne ja minu aeg üle 2tunni ei läinud.
Üldseisu punkte arvestatakse kaotus vöitjale ajaliselt protsentides, et minu halvim tulemus ja parim tulemus sai sisuliselt ühe palju punkte, et mida lühem maa, seda vähem vöitjale ju kaotad.
Viimane söna jäi ütlemata, tuleb järgmine aasta vähemalt 2 esimest etappi kaasa teha, aga terve hooaeg vist ei viitsi enam.
Läti on vahva, oma löputöusudega ja üldse.
Söidukäigus öppisin söna BALDES (tänan-aitäh peaks olema).

Siin kokkuvöttev video kogu hooajast eestis 7 söitu ja lätis 6.
https://www.youtube.com/watch?v=srEdZt8SRBk

Siin sama asi muusikaga
https://www.facebook.com/video.php?v=71 ... =2&theater
Viimati muutis rattahunt, 06. 11. 2014. 18:27, muudetud 1 kord.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas Mati » 01. 11. 2014. 22:30

rattahunt kirjutas:... Söidukäigus öppisin söna BALDES (tänan-aitäh peaks olema)....
PALDIES! :wink:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: SEB MTB Maratons 2014

Postitus Postitas rattahunt » 01. 11. 2014. 22:34

PALDIES!
Kirjutasin nagu arvasin kuulvat.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Vasta

Mine “Võistlused mujal”