SEB MTB Maratons 2013

Läti külavõistlusest TDF-ni
Vasta
Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

SEB MTB Maratons 2013

Postitus Postitas rattahunt » 24. 09. 2013. 12:16

Plaan oli see aasta osa võtta vähemalt ühelt Läti sõidult ja viimasele võistlusele kohale ka jõudsin.
Stardiprotokollis 1700 sõitjat (meie 3 + veel üks eestlane), tuli suunduda rivi lõppu. Viimasena ei startinud-10 tk. oli veel peale mind. Distants "ainult" 44km, lootsin natuke niiskemaid olusi, et siis on võimalik kuhugi jõuda. Stardikoridor ise kitsas, stardipaugust üle stardijoone jõudmiseks võis kuluda pea 4min.. Algus kulges mööda linnatänavaid, üritasin massist läbi närida. Vaatan, kõnnitee täiesti vaba, võimalik tõusta hoobilt 50 kohta, üritasin lolliaruga üle äärekivi hüpata- ei läinud õnneks. Tagajärg- p... sinine ja esimest korda võistlustel jalas uued püksid sõelapõhjaks. Kinnitan, et krd. hästi jääb meelde, äärekividega tuleb olla ettevaatlik. P... käest palusin andeks ja tegin ettepaneku, jääme ikka sõpradeks.
Esimene tund aega oli täitsa ruumi sõita, vihma sadas, muidu täitsa OK. Teine tund kulges rada metsavahel "singeldades", venisime kiirusega umbes 7km/h, päris korralikud tõusud, rohkem sai ratast käekõrval lükata, kui sõita, mööduda lootusetu kellegist. Ja muda, seda oli küllaga ja ülearugi, sain oma niiskeid olusi... Tulemuseks, rohkem pikali kui püsti:))) Lõpuks kujunes täitsa huumorinurk, sõidupeale 3 korda pikali ja paar napikat veel, tehke järgi.
Distants 44km, vaatan, sõidetud 2h10min. ja linna pole näha!!! Jõuame lõpuks linna, järsku keegi hakkab kätega vehkima, selge, olen õigest teeotsast mööda sõitnud. Üks lätlane sõitis ees, mina läksin tema järgi, puhastasin-sättisin kaamerat, politsei rääkis pöördel seljaga meiepoole juttu omavahel ja nii otse panimegi.
Lõputõus on lätlastel alati vahva valitud, on palju ergutajaid ja tekib soe tunne. Tulemuseks koht 2xx, keskmine kiirus 19km/h...
Pole enne FF-ga nii libedates oludes sõitnud, rõhku oli ka liiast, aga kindlasti elu lõbusaim sõit.
Lühikokkuvõte sõidust, kõigi oma kukkumistega.
http://www.youtube.com/watch?v=4E6pNnVTIGI
Täispikk versioon
http://www.youtube.com/watch?v=NNIJ2NI_rg4

*16min.peale finiseerimist tuli mob.telefoni sõnum, mis lõpuaeg ja koht.
*lätlastel kõik sõidud algavad linnadest, pannakse sõiduks tänavad kinni ja igaüks pargib, kus saab, mingit probleeemi, aga meil oleks selline aplaava sellise asja peale
*linnas oli lumehunnik
*meie Samsungi korraldajad võiksid ka mõnest sõidust osa võtta, seal on üht-teist kõrva taha panna
*Lätis tuuakse sõit pealtvaatajatele lähedale, ergutajad annavad lisaenergiat- Lätis on rattavõistlus sündmus. Võrdluseks, vaadake kui palju oli Tartu Rattamaratonil finisis pealtvaatajaid.
*Eesti võistlustele väga mõnus vaheldus
*olen juba pea kuu aega olnud tõbine, aga Läti õlu tundub tõesti ravivõimetega olevat
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: SEB MTB Maratons 2013

Postitus Postitas Rivo » 24. 09. 2013. 12:38

rattahunt kirjutas:Plaan oli see aasta osa võtta vähemalt ühelt Läti sõidult ja viimasele võistlusele kohale ka jõudsin.
Stardiprotokollis 1700 sõitjat (meie 3 + veel üks eestlane)
Pikal distantsil oli läbi hooaja igal etapil alati üle 10 eestlase ! Vahel isegi 20 ehk :wink:

Tukums oligi kõige raskem (tänu mitmetele pikkadele tõusudele) etapp. Ekstra lisa andis vihm ja muutis ühe tõusu (suusamägi) jooksukaks - sedagi tänu savile, mis muutus väga libedaks tänu vihmale.
Aga Läti SEB sarjas jah nii, et nn. keskmise distantsi peal on tuhanded osalejad. Pikal mingi 200-300 ja lühiksel samuti sadadega.
Korraldusliku poole pealt on nii ja naa asju. Linnakeskustest startida ja lõpetada on loomulikult äge ! Parkimine on jällegi nii ja naa. Raja märgistus on kohti ikka paras mõistatus (ei mõtle siin ainult viimast etappi - seal oli juba enam-vähem)
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: SEB MTB Maratons 2013

Postitus Postitas rattahunt » 24. 09. 2013. 12:52

Pikal distantsil on jah palju eestlasi, sõidetakse üliedukalt, ainult see viimane etapp läks vist natuke nihu?
Võiksite rääkida oma sõitudest, siin Eestimaal ei vääri ju võidud isegi uudisenuppu, kuigi see aasta ühe korra oli.

Mis veel on eelmisest aastast ja nüüd seekord silma jäi, et lätlased +300 pole vist midagi kuulnud tuulest sõitmisest. Distantsi sõidetakse nagu eraldistarti, lähemale kui 2m ei üritata minnagi.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: SEB MTB Maratons 2013

Postitus Postitas Rivo » 24. 09. 2013. 13:00

rattahunt kirjutas:Pikal distantsil on jah palju eestlasi, sõidetakse üliedukalt, ainult see viimane etapp läks vist natuke nihu?
Võiksite rääkida oma sõitudest, siin Eestimaal ei vääri ju võidud isegi uudisenuppu, kuigi see aasta ühe korra oli.
Minu allkirja juurde tuleb ka ühe klubi nimi. Kliki sinna ja leiad veidi lugemist :wink:
Aga kui Sa nüüd loodad, et Eesti meedia hakkaks Läti võistlust kajastama...
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

tripp
Rattur
Postitusi: 521
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: SEB MTB Maratons 2013

Postitus Postitas tripp » 24. 09. 2013. 13:18

Rivo kirjutas:Aga kui Sa nüüd loodad, et Eesti meedia hakkaks Läti võistlust kajastama...
Noh - "üks Hispaania vutiklubi võitis teist" kohta kõlbab nupukese kirjutada küll, miks ei võiks naaberriigi spordist kirjutada?

Ah jah, üks on tugitoolisport, teises saab ise osaleda ja naha märjaks teha...

Aitäh ülevaate eest, rattahunt :)

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: SEB MTB Maratons 2013

Postitus Postitas raamimurdja » 25. 09. 2013. 08:14

Korraldusliku poole pealt on jah nii ja naa asju.

Parkimine: pargi kuhu ise koha leiad. Vat minule see ei istu ausaltöeldes aga saab üldjuhul hakkama. Eelistaks kurja näoga suunajat, vähemalt välismaises linnas, kus pole stardikohast ja linnakust aimugi. Aga jah Eestis hakkaks selle peale korraldaja sõimukirju saama :)

Tulemused sõnumina telefoni: laisale inimesele mugav lahendus, välismaalasele kindlasti ka odavaim lahendus.
SEC etappidel on võimalik koheselt peale joone ületamist vaadata nutitelefoniga lisaks enda tulemusele ka kõigi kaasvõitlejate tulemusi (eeldab arvuti või nutitelefoni ja andmeside olemasolu). Lätis on minu number kogu tiimi liikmete kontaktiks ja sõnumid tulevad mulle, kuid reeglina jääb üks-kaks tulemust saamata. Kui paljud tavasõitjatest sellest sõnumist ilma jäävad ei oska öelda.

Tihtipeale on start ja finiš umbes kilomeetrise vahega. Start mäe alt ning finiš mäe otsas. Meil saaks Viljandis selliselt teha, et finiš mäe otsa viia.

Sellel aastal said jah eestlased seal mitu etapivõitu ja sarja üldvõidugi aga no keda see Eestis ikka huvitab.
(muideks lehes oli, et see Valencia uus liige kukkus trennis ja väänas pahkluu välja:)

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: SEB MTB Maratons 2013

Postitus Postitas andresle » 25. 09. 2013. 08:30

Et jahutada teie tundeid meedia huvi kohalt. Kunagi oli mul üks väga andekas trekisõitjast tüdruk-sportlane. Värsket infot iga tema uue Eesti rekordi kohta (tuli see siis Lätist või kuskilt mujalt) pidas tema noor treener oma saba kergitamiseks ETV-sse faksimiseks vajalikuks (et komad oleksid õiges kohas ja võistluste nimi korrektne). ETV tunnustuseks peab ütlema, et ükski ei jäänud maha lugemata. Lätis toimuva maratoni kohta peab saba kergitama ikka võitjaga seotud isik. Vaadakem peeglisse - MTB maratonis on Eesti maailmakaardil suur 0! MTB maraton on maailma spordialade kaardil suur 0! Me võime mida iganes järjekordi moodustada - meie kultuuriruumis esimene on jalgpall. Võib-olla teisena tuleb jalgratta maanteesõit (ja sedagi vaid superstaaride supervõistluste tasemel). Miks peaks keegigi meediast ise huvi tundma Uugametsa või Ligeznieksi karikavõistluste võitja üle, kus üks kohalik (loe: ükskõik milline baltlane) peksab teist kohalikku?

tripp
Rattur
Postitusi: 521
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: SEB MTB Maratons 2013

Postitus Postitas tripp » 25. 09. 2013. 10:21

andresle kirjutas:meie kultuuriruumis esimene on jalgpall.
Bullshit, mees.
Meie MEEDIA-ruumis on esimene jalgpall.
Aga kui ma loen kokku, mitu sõpra mul regulaarselt jalgpalli mängivad - NULL!
Mitu sõpra mul ratast sõidavad (olgu siis võisteldes või niisama) - mustmiljon!

Meedia on kaldus tippspordi poole, sest seal on raha ja glamuur. Aga spordialade harrastamise mõttes on esimene ikkagi jooks, siis ratas-rulluisk-suusk, ja alles siis tuleb kõik muu.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: SEB MTB Maratons 2013

Postitus Postitas KaupoR » 25. 09. 2013. 10:38

Ärme kaldu palun SEB MTB Maratoni teemast kõrvale. Tänan tähelepanu eest!
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: SEB MTB Maratons 2013

Postitus Postitas rattahunt » 25. 09. 2013. 12:55

Siit suurele ringile viktoriini küsimus, et kes eestlastest võitis SEB Maratons sarja kokkuvõttes (tugevamatest ei osalenud Pütsep)? ...õiget vastust ärge kõva häälega öelge
Selline küsimus veel, et miks lätlased peale "Zvedrise" siin Eestis nägu ei näita ja kas nad on õnnelikud ka eestlaste poolse konkurentsi üle nende koduhoovis?
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: SEB MTB Maratons 2013

Postitus Postitas Rivo » 25. 09. 2013. 13:45

....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Pirita
Rattur
Postitusi: 135
Liitunud: 18. 05. 2011. 14:20

Re: SEB MTB Maratons 2013

Postitus Postitas Pirita » 25. 09. 2013. 14:11

tripp kirjutas:
andresle kirjutas:meie kultuuriruumis esimene on jalgpall.
Bullshit, mees.
Meie MEEDIA-ruumis on esimene jalgpall.
Aga kui ma loen kokku, mitu sõpra mul regulaarselt jalgpalli mängivad - NULL!
Mitu sõpra mul ratast sõidavad (olgu siis võisteldes või niisama) - mustmiljon!

Meedia on kaldus tippspordi poole, sest seal on raha ja glamuur. Aga spordialade harrastamise mõttes on esimene ikkagi jooks, siis ratas-rulluisk-suusk, ja alles siis tuleb kõik muu.
See küll teemast mööda, aga mõned faktid Eesti jalgpalli kohta. Kõrgliigas 10 klubi , esiliigas 10 klubi, teises liigas 27 klubi , kolmandas liigas 48 klubi, neljandas liigas 38 klubi mis teeb kokku 133 Jalgpalliklubi. Igas jalgpalliklubis 25-30 jalgpallurit 25X133=3325 jalgpallurit , kes treenivad ja mängivad iganädalaselt. Lisaks rahvaliigad ja lasteklubid. Uskuge või mitte, aga igal nädalal mängib Eestis jalgpalli 10000+ inimest .........igal nädalal. Ma ei tahtnudki muud sellega öelda lihtsalt infoks. Ka mulle meeldib rattasõit rohkem kui jalgpall :D (y)

Vasta

Mine “Võistlused mujal”