Lahti rattamaraton

Läti külavõistlusest TDF-ni
Raulpoiss
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 07. 04. 2003. 14:21

Lahti rattamaraton

Postitus Postitas Raulpoiss » 03. 09. 2003. 10:14

http://www.cctailwind.fi/uutinen12.htm

praeguse seisuga olen 100% mineja.
kas siit ka keegi osaleb, seltsis nagu segasem (kasvõi laeval õlut juua :D )???
või on keegi varasematel aastatel käinud ja oskab anda kasulikke nõuandeid???
järgmisel võistlusel lasen looma lahti...

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 03. 09. 2003. 15:22

Oleme väikse kambaga käinud pea igal aastal alates 1999-st. - tasub ära. On korralikult raske rada ja nauditav loodus (mida Eestist ei leia). Ilusad tõusud ja mõnusad tehnilised laskumised. Loodan, et rada vaid muudetud pole, või kui on siis loodan, et mitte vähemalt kergemaks. Üks aasta oli väga kerge rada - õnneks eelmisel aastal oli jälle normaalne. Minu aeg oli nats üle 3 h, kuid vorm polnud hea väga (võrdluseks TECil siin ja sealpool 100 piiri tavaliselt). Seega ikka raskem sõit kui siinsed keskmised sõidud. Läheme kuni 10-se kambaga. Soovitan huvilistel osa võtta - low-budget võistlusreis, kuid elamus on garanteeritud.
By-the-way - sel aastal on organiseerijad vahetunud - seega korralduse kohta ei oska midagi arvata.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 03. 09. 2003. 16:06

Ehk siis vana hea Finlandia rattamaraton :lol: . Olen selle kohta kuulnud tuttavatelt nii üht kui teist. Põhiliselt on meelde jäänud raja raskus - parajalt turnimist ja laskumised kivised ja järsud. Samas olen ka ise seda sõitu mõelnud, aga nagu ikka pole kunagi jõudnud. Seega järgmine aasta peab siis võtma ette Tahko, Birkebaineri, Finlandia jne :D


Finlandia juurde tagasi tulles on huvitavad on järgmised juhendi punktid:

Kilpailualueella voi olla myös muita kuin Finlandia ?maastopyöräilyyn liittyviä ratamerkintöjä, joten osanottajien on oltava huolellinen, jotta jokainen ajaa oikeaa reittiä.

Ehk siis võistlusalal võib olla ka muid kui Finlandia võistluse rajatähistusi ja õige raja leidmine on võistleja enda asi.

Osalla reittiä on myös muita ulkoilijoita, jotka jokaisen osanottajan tulee huomioida ja antaa myös heille tilaa.

Ehk siis osal võistlusrajal võib olla ka niisama vabas õhus liikujaid, kellele peab ka ruumi andma - seega kui mammi teel, siis pane võssa :D

Radalla on tienylityksiä, joissa ei ole järjestäjien puolesta valvontaa tai liikenteenohjausta.

Ehk siis rajal on teeületamisi, kus korraldajad ei ole turvamas. Seega silmad kinni ja vungiga üle. Väike loteriielement kah juures :D
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 03. 09. 2003. 21:29

Matile:
kõik see on üks BS, kuna tegelikkuses neid olukordi pole. Põhjus - kui ikka tõesti mingi auto keset metsa ära eksib ja siis rattur ennast sinna otsa vigaseks sõidab, on korraldajaid raskem süüdistada (nad on teada andnud ohust).
Väga kift sõit, pole midagi öelda.
Kas ta nüüd low-budget on, khmmmmm. Siis võiks ikka sinna mõisasprindile minna pühapäeval, see on low-budget.

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Postitus Postitas Jack » 03. 09. 2003. 22:32

Lahti rattamaratoni (Finladiahiihto siis) eripäradeks on veel:

1. suhteliselt vähe osavõtjaid
2. vaid 2 stardikoridori (eliit ja ülejäänud)
3. kaunis raske rada (raskeim, mida sõitnud olen)
4. tagasihoidlik korraldus
5. eestlased on seal ilma teinud (näiteks 2002 aastal eestlaste kaksikvõit)

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 03. 09. 2003. 23:42

Mul õnnestus eelmine aasta esimesel ringil ~1,5 km lõigata. :oops: Eelmise aasta käijad ehk mäletavad kohta, juhtus veits enne golfikeskust. Jälgisin küll kogu aeg rajamärgistust, aga mingi 90° kurvi magasin maha ja panin otse. :shock: Imestus oli suur kui äkki mehed paremalt poolt metsast "peale lendasid". Paar tigedat sõna kuuldus... :x Noh, istusin siis rongile sappa ja nii ta edasi läks. Mul oli veel mingi sell taga tuules, see ütles, et oli kogu aeg mu tagaratast jälginud, mitte märgistust... :roll:
Tänavu taas sõitma!
Signature sucks! Pilt

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 04. 09. 2003. 07:52

ma soovitaks igal juhul minna finlandiat sõitma, kel võimalus on. ise olen sõitnud naabrite juures 3 maratoni - finlandia, tahko ja nuuksio ja kõik on omamoodi lahedad. tasub minna juba selle pärast , et väljas võisteldes väljud kohalikust tec rutiinist , näed hoopis teist seltskonda ja seda kuidas rajal käitutakse, teistmoodi korraldust ja sootuks huvitavamat 8) rajaprofiili ja raja raskusastet. välismaal võistlemine annab alati suure emotsionaalse laengu, mis on väga oluline ka sinu sportlasarengu seisukohalt. ega asjata ei öelda, et olgu sportlane nii hea kui ta tahab, ainult kodus võisteldes ta kaugele ei jõua :!:
low budget :?: vähemalt minu jaoks paar tonni pole low budget. :?: :roll:

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Postitus Postitas Jack » 04. 09. 2003. 08:22

tarmo kirjutas:, mis on väga oluline ka sinu sportlasarengu seisukohalt. :roll:
Tarmo, olen alati tahtnud küsida, mida Su avatar (eesmärk 2720/120) tähendab???

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 04. 09. 2003. 08:32

Jack kirjutas:
tarmo kirjutas:, mis on väga oluline ka sinu sportlasarengu seisukohalt. :roll:
Tarmo, olen alati tahtnud küsida, mida Su avatar (eesmärk 2720/120) tähendab???
120 - tahko 120 km
2720 - tõus 120 km jooksul.

ehk siis järgmise aasta eesmärk sellelt rajalt tulemus saada 8)

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 04. 09. 2003. 08:45

Budgetist - vaatasin eelmise aasta kulusid: laev 630, hotell 550, osalemistasu 375 kokku 1555 + söögid ja õlu laevas :) . Low-buget on siis võrreldes näiteks Birkebeineriga (pole veel eelarvet kokku löönudki, kuid alla 5000 vist ikka ei tule). Samas elamus on võrreldav.

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Postitus Postitas Jack » 17. 09. 2003. 09:12

Pilt

laupäeval siis minek!

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 17. 09. 2003. 09:33

sooviks siis juurikat kodarasse :D :!:

Kasutaja avatar
oddo
Rattur
Postitusi: 205
Liitunud: 31. 03. 2003. 19:22

Postitus Postitas oddo » 17. 09. 2003. 13:31

SL kirjutas:Budgetist - vaatasin eelmise aasta kulusid: laev 630, hotell 550, osalemistasu 375 kokku 1555 + söögid ja õlu laevas :) .
Kus sa seal ööbisid kui saladus pole? Võibolla talvel suusamaratonile minek, aga tundub et ilma ööbimiseta ei tule käik kõne alla.
Oddo

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 17. 09. 2003. 14:20

oddo kirjutas:
SL kirjutas:Budgetist - vaatasin eelmise aasta kulusid: laev 630, hotell 550, osalemistasu 375 kokku 1555 + söögid ja õlu laevas :) .
Kus sa seal ööbisid kui saladus pole? Võibolla talvel suusamaratonile minek, aga tundub et ilma ööbimiseta ei tule käik kõne alla.
Mitu aastat oleme ööbinud Lahti kesklinnas ühes suhteliselt kõledas hotellis (kahene tuba, mõlemad siis 550 kr öö). Soomlased armastavad aga laupäeva öösel ääretult palju lärmata ja oma ameerika autodega ringi-ratast sõita, seega otsustasime sel aastal mökki kasuks. Kuna kogemuse saame laupäeval, siis pärast olen targem. Igaljuhul peaks ta tulema ca 100 eeku per nägu odavam (samas pole hommikusööki ka sees). Ja peaks asuma looduses ja stardikohast mõnesaja m kaugusel.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 17. 09. 2003. 14:22

... ja unustasin info anda: http://www.messila.fi on selle mökkikoha aadress.

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Postitus Postitas Jack » 21. 09. 2003. 22:26

Lahtist tagasi.

Väike võrdlus:
Finlandia Maraton: pikkus 66 km, minu aeg 3.26
Tartu maraton: pikkus 64 km, minu aeg 2.01

So, figure it out for Yourself

Ehk, raske maraton oli - jaseda hea ilma puhul. Vihmaga oleks me sinna surnud. Juurikad ja kivid oli üldine nimetaja. Puhkamiseks vähe tasasemat saepuru-suusarada ;) Ronimist silma järgi ca 1300-1500, eks hiljem saab täpsema numbri.

Mikko Vastaranta võitis, Kodar #2 ja Allan Aulik #5. Lühikokkuvõte ja täpsemad tulemused teiste tegijate kohta: http://www.cctailwind.fi/uutinen12.htm

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 22. 09. 2003. 09:46

Oli raske sõit. Pole tegelikult nii rasket sõitu sel hooajal olnudki. Birkebeinerist oli palju raskem. Küsisin Auliku käest, kes ka kõik Mynthonid ja muud läbi sõidab - nii pikka sõitu (tema aeg 2h49min) pole ka temal olnud). Lahe oli see, et stardist 300 meetrit ja ratturid olid kõik hanereas mäkke minemas. Soomlased on stardi suhtes eriti tagasihoidlikud - kui tahad võid startida esireast, keegi ei ütle midagi - aga keegi sinna ka ei trügi. Rada ise oli 80-90% single-track - kui mingid pruunide geelitatud jalgadega sommid minust esimese ringi keskel möödusid, proovisin neil juurikate ja kividevahel järgi hoida - no ei suuda - lihtsalt niivõrd hästi tehniliselt nikerdavad läbi, et lausa lust vaadata. Laskumised - lahtine kruus ja ca 50 km/h - ikka sõidavad osad mööda - jällegi uskumatu, kui kiiresti on võimalik laskumisi võtta, kui oskad (tõusudel sain nad jällegi kätte :) ). Tõusud - pikad, kivised ja järsud, sellised pööretega, et mõtled: nüüd on läbi - nurgataga jätkub aga samamoodi edasi. Paljudel tuli krampidega võidelda. Oli ka jooksukaid - järsud kui ka tehnilised, et isegi eliidi-vennad pidid jooksma. Kokkuvõttes oli mega sõit.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 22. 09. 2003. 10:01

SL kirjutas:Oli raske sõit. Pole tegelikult nii rasket sõitu sel hooajal olnudki. Birkebeinerist oli palju raskem. Küsisin Auliku käest, kes ka kõik Mynthonid ja muud läbi sõidab - nii pikka sõitu (tema aeg 2h49min) pole ka temal olnud). Lahe oli see, et stardist 300 meetrit ja ratturid olid kõik hanereas mäkke minemas. Soomlased on stardi suhtes eriti tagasihoidlikud - kui tahad võid startida esireast, keegi ei ütle midagi - aga keegi sinna ka ei trügi. Rada ise oli 80-90% single-track - kui mingid pruunide geelitatud jalgadega sommid minust esimese ringi keskel möödusid, proovisin neil juurikate ja kividevahel järgi hoida - no ei suuda - lihtsalt niivõrd hästi tehniliselt nikerdavad läbi, et lausa lust vaadata. Laskumised - lahtine kruus ja ca 50 km/h - ikka sõidavad osad mööda - jällegi uskumatu, kui kiiresti on võimalik laskumisi võtta, kui oskad (tõusudel sain nad jällegi kätte :) ). Tõusud - pikad, kivised ja järsud, sellised pööretega, et mõtled: nüüd on läbi - nurgataga jätkub aga samamoodi edasi. Paljudel tuli krampidega võidelda. Oli ka jooksukaid - järsud kui ka tehnilised, et isegi eliidi-vennad pidid jooksma. Kokkuvõttes oli mega sõit.
kõik see kõlab nii hästi et peab ka ennast järgmisel aastal taas kohale vedama.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 22. 09. 2003. 11:23

Soovitan jah soojalt. Tõmbasime peale sõitu mõnusalt mökkis sauna ja õlut võttes paraleele Tahkoga - usun, et enam-vähem on sõidud võrreldavad, võimalik, et Tahko on raskem (pole kahjuks käinud veel) - et kui tahta sõita sama rada 120 km e 2 ringi veel? - ... no ei mingi hinna eest. Enne pidasime ka vaikselt plaani, et võibolla 2004 teha Tahkos 120, kuid nüüd on kindel - 60 km-t sellist rada on viimane piir.

Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 893
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

Postitus Postitas Ermo » 22. 09. 2003. 12:03

,
Viimati muutis Ermo, 08. 03. 2011. 18:54, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

Raulpoiss
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 07. 04. 2003. 14:21

Postitus Postitas Raulpoiss » 22. 09. 2003. 12:56

SL kirjutas:Soovitan jah soojalt. Tõmbasime peale sõitu mõnusalt mökkis sauna ja õlut võttes paraleele Tahkoga - usun, et enam-vähem on sõidud võrreldavad, võimalik, et Tahko on raskem (pole kahjuks käinud veel) - et kui tahta sõita sama rada 120 km e 2 ringi veel? - ... no ei mingi hinna eest. Enne pidasime ka vaikselt plaani, et võibolla 2004 teha Tahkos 120, kuid nüüd on kindel - 60 km-t sellist rada on viimane piir.
ega omalt poolt midagi lisada polegi, oli raske, aga samas ka fun.
kuna üks lahtis osalenu oli ka suvel tahko läbinud, siis tema kommentaar oli, et lahti rada on ca 25% kergem....
järgmisel võistlusel lasen looma lahti...

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 22. 09. 2003. 13:15

Usun-usun. Olen Tahko pilte vaadanud ja ei kahtle. Kui mu mälu ei peta, siis mõnede ikka päris tugevate Porterlaste ajad 60-km-l oli mingi 3h20min, seega on raskem küll. Kuid eks 2004 kogen siis omal nahal.

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Postitus Postitas Jack » 22. 09. 2003. 17:25

Ausalt öeldes lubasin Lahtis viimastel tõusude, et ma Tahkosse kohe kindlasti ei jähe. Praegu veidi hakkan juba uskuma et võib-olla siiski????

Aga see 66 kilti oli maksimum. Ma ei jõudnud rohkem. Niisugust tunnet pole enne olnud.

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 23. 09. 2003. 01:39

Tahko/Lahti võrdlusesse sekkudes sellised numbrid: tänavu Tahko 60 4:18 ja Finlandia 3:36. Mõningad tõusud muidugi olid koledad ja üles sõita kõigist ei viitsinud. :lol: Klubikaaslase Polar näitas kogutõusuks 1305 m. Aga tehnilist nikerdamist oli väga vähe, mõnes kohas oli vähe juurikaid. Pahimad olid need allamäge kruusateed mis olid treppi pidurdatud ja suuri kive oli tee peal. Ja saepurusuusarajal sõitmine on nüridaim koht ratta jaoks. :roll: Väntad täiega, aga edasi nagu ei liiguks... :shock:
Tahkot suva vend sõitma ei lähe, aga Finlandia on hea võimalus MTB-ga tutvust teha. Sellest hoolimata, et mäkke pead ratast lükkama - tõusud kuuluvad selle ala juurde. Telekast muu maailma xc-võistlusi vaadates tundub ikka päris karme tõuse leiduvat.

Ja kui üle 60 km sõita ei jaksa, tuleb rohkem trenni teha! :wink: Pikki-pikki otsasid pedaalida. Ja kuskilt mäed kah leida... :P
Tahkol on muidugi kerge 120 km sõit pooleli jätta, osa rahvast ju lõpetab 60 km peal. Kui oleks üks 120 km ots, oleks raskem pooleli jätta.
Signature sucks! Pilt

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 23. 09. 2003. 08:21

huko kirjutas:Tahkot suva vend sõitma ei lähe,
thanks, dude :!: :D üldiselt on nii, et mida raskem sõit seda rohkem sõltub kõrvade vahel olevast organist.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 14. 07. 2004. 10:36

Aeg siis peaaegu aastavanune teema jällegi üles kaevata. Sellest on kujunenud meie klubi "ametlik hooaja lõpusõit". Sel aastal siis 26.09. Nädal pärast Tartu Maratoni. Korraldajad tahtsid teha nädal varem ehk Tartuga samal ajal, kuid õnnestus neid ümber veenda, et sel juhul unustage kõik eesti sõitjad ära. Sest tavaliselt on Tartu olnud nädal eespool, kuid sel aastal siis teisiti. No pole midagi - mida septembri lõpu poole, seda nauditavamaks Soome loodus muutub.

Eelmise aasta mälestusi meenutades üks parimaid hooaja võistlusi. Mitte ainult võistlus, vaid seltskond+mökki+õlu+saun+megahea, parajalt pikk rada+normaalne tulemus+võrratu sügisene soome loodus etc. Ühesõnaga julgen soovitada.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 14. 07. 2004. 11:09

SL kirjutas:Aeg siis peaaegu aastavanune teema jällegi üles kaevata. Sellest on kujunenud meie klubi "ametlik hooaja lõpusõit". Sel aastal siis 26.09. Nädal pärast Tartu Maratoni. Korraldajad tahtsid teha nädal varem ehk Tartuga samal ajal, kuid õnnestus neid ümber veenda, et sel juhul unustage kõik eesti sõitjad ära. Sest tavaliselt on Tartu olnud nädal eespool, kuid sel aastal siis teisiti. No pole midagi - mida septembri lõpu poole, seda nauditavamaks Soome loodus muutub.
tuleks ikka eesti patrioot olla ja see nädalavahetus haanja100-t sõita.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 14. 07. 2004. 11:24

Mis on iseenesest väga kahju, et see Haanja 100-ga kokku langeb. Teine võimalus oleks olnud Tartuga kokkulangemine, mis ka hea variant poleks olnud. Soome maastik ja traditsiooniline osavõtt siiski kaalub üles ja paraku peame Haanjast loobuma.

PS - lisaks on 100km liigpikk sõit (minujaoks hooaja lõpus 5h sõitu on nats palju).

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 14. 07. 2004. 11:33

Ereliukas kirjutas: Korraldajad tahtsid teha nädal varem ehk Tartuga samal ajal, kuid õnnestus neid ümber veenda, et sel juhul unustage kõik eesti sõitjad ära.
siin näide, et ei saa ikka KÕIKIDE eesti sõitjate eest sõna võtta, tean oma lähemast tutvuskonnast vähemalt 10 eesti sõitjat, kes tartut ei sõida ja oleksid esialgsel kuupäeval olnud lahtis, aga nüüd siis eelistame haanjat.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 14. 07. 2004. 12:07

Ereliukas kirjutas:siin näide, et ei saa ikka KÕIKIDE eesti sõitjate eest sõna võtta
Ega keegi pole esindanudki Eesti jalgrattureid, ikka enda eest rääkinud.

PS - Kui mina korraldaksin Lahtit, siis eeldaksin, et tõenäosus, et Eestist tuleb rohkem rattureid on suurem siis, kui vältida Tartu Maratoniga sama nädalavahetust. Usun, et samast loogikast lähtusid ka soomlased, kes on kursis Tartu suurusjärguga. Ja otsuse kuupäevade osas tegid ikka nemad, mitte meie.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 14. 07. 2004. 12:38

SL kirjutas:PS - Kui mina korraldaksin Lahtit, siis eeldaksin, et tõenäosus, et Eestist tuleb rohkem rattureid on suurem siis, kui vältida Tartu Maratoniga sama nädalavahetust. Usun, et samast loogikast lähtusid ka soomlased, kes on kursis Tartu suurusjärguga. Ja otsuse kuupäevade osas tegid ikka nemad, mitte meie.
esimeses postituses väitsid, et teatasid sommidele, et unustage KÕIK eestlased ära, mina omalt poolt väitsin, et KÕIKI ei saa esindada, kui pole KÕIKidega kokku lepitud. (ejl võib ainukesena vist esindada kõiki eesti litsentsiga rattureid)
- a loomulikult, otsus on nende, keegi sind ei süüdistagi.

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 14. 07. 2004. 12:51

hmm :roll: , igaljuhul olen ise ka tänaseks kahevahel kas minna Lahtit proovima või Haanjat, kuigi endalegi tundub see 100km päris karm olevat hooaja lõpus, Lahtist olen jälle kuulnud väga palju positiivseid elamusi ja paljud on soovitanud sealt osavõtta. Kuigi jah eelarve pärast tunneks küll muret natuke :roll:
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 14. 07. 2004. 13:08

Ereliukas kirjutas:esimeses postituses väitsid, et teatasid sommidele, et unustage KÕIK eestlased ära, mina omalt poolt väitsin, et KÕIKI ei saa esindada, kui pole KÕIKidega kokku lepitud. (ejl võib ainukesena vist esindada kõiki eesti litsentsiga rattureid)
- a loomulikult, otsus on nende, keegi sind ei süüdistagi.
Kui täpselt meenutada siis oli asi nii (jutuajamine eelmisel sügisel) - sommid pöördusid meie poole, et kuda nii, et Tartu on 2004 a-l "nende nädalavahetusel". Lubasin asja uurida. Rääkisin Kelguga ja tema sõnul on traditsiooniliselt Tartu sõit olnud septembri 3-s nädalavahetus, mitte teine, nagu mingite asjaolude tõttu viimati. Uurisin ka seda, et kui paigas on Tartul omad asjad - vastus - kuna UCI kalendris juba, siis pole midagi teha. Teatasin sommidele, et jah paraku Tartu on omadega 100% paigas ja soovitasin igaks juhuks mitte samal nädalavahetusel teha (esindamata midagi muud peale iseenda arvamuse). Meie seltskond oleks ka 90% Tartu asemel Lahtisse läinud, kuid meie ja sinu seltskond kokku siiski on väiksem kui Tartu pärast tulemata jääv potentsiaal. Nüüd on XC rahval jällegi valik - kas Haanja või Lahti. Mõlemal omad plussid.

Rivo.S
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 04. 2004. 23:33

Postitus Postitas Rivo.S » 14. 07. 2004. 13:32

Soovitan kõigil, kel võimalik, Lahti maraton ära proovida. Teistmoodi maastik ja teistsugune kogemus. Ma ei kahtle, et Haanja 100 on samuti väga väärt üritus ning kestvust silmas pidades tõsisem väljakutse kui Lahti, kuid valikute tegemises ongi ju võlu. Head otsustamist!

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 14. 07. 2004. 14:51

eks siis pärast saab protokolle uurida ja vaadata, kes kus sõitis :)

arbs
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 18. 01. 2004. 17:06

Postitus Postitas arbs » 18. 07. 2004. 07:15

Rivo.S kirjutas:Soovitan kõigil, kel võimalik, Lahti maraton ära proovida. Teistmoodi maastik ja teistsugune kogemus. Ma ei kahtle, et Haanja 100 on samuti väga väärt üritus ning kestvust silmas pidades tõsisem väljakutse kui Lahti, kuid valikute tegemises ongi ju võlu. Head otsustamist!
kas oleks ka siis mõtet lahtisse minna kui tase on TRM 300 juures, ei tea soome taset

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 18. 07. 2004. 13:52

arbs kirjutas: kas oleks ka siis mõtet lahtisse minna kui tase on TRM 300 juures, ei tea soome taset
Kui võitma tahad minna, siis unusta minek ära! :lol: Aga kui tahad nautida teistsugust maastikku ja saada uusi kogemusi, siis marss Lahtisse! :wink:
Tänavu seal taas rajauuendused tulekul... :roll:
Signature sucks! Pilt

sulev
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 23. 09. 2003. 13:53

Lahti 2005

Postitus Postitas sulev » 03. 09. 2004. 18:29

Kas Lahtisse minejaid on?
Ma olen veidi kahevahel, sest ei viitsi nagu üksi minna.

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Postitus Postitas Jack » 03. 09. 2004. 20:47

Nendele, kes pole soomes sõitnud, soovitan Lahtit. Teistsugune loodus, maastik ja fiiling. Tõeliselt sümboolne punkt hooaja lõppu. Vaatamata sellele, et olen Lahtit 3 korda sõitnud, lähen ikka sinna tagasi.

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Helmet Tamkõrv -- Finlandia võitja!!!

Postitus Postitas Jack » 26. 09. 2004. 15:05

Eesti jalgratturid sai Soome prestiizikaimal maastikurataste võistlusel I ja III koha

Täna, 26 sept toimus Soomes, Lahtis Finlandia Maastikurattamaraton. See on Soome prestiizikam rattamaraton.
Distants 70 km, võitja aeg 3.23. Rada oli raske ja tehniline. Eriti raskeks tegi asjaolu, et eelnevalt oli palju oli sadanud. Rada kulges palju mööda juurikaid ning kive, mis olid mudased ja libedad.

Esikolmik:

Helmet Tamkõrv, ProTeam Alexela
Erik Kaarlamppi, Kouvola
Allan Aulik, ProTeam Alexela

Helmet Tamkõrv oli Tartu Maratonil teine, nädal aega tagasi.

Jaak Ennuste, ProTeam Alexela

Melka
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 26. 09. 2004. 00:21

Postitus Postitas Melka » 26. 09. 2004. 19:18

Eestlased s6itsid ikka väga tublisti!! Palju 6nne neile!

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 26. 09. 2004. 19:35

Signature sucks! Pilt

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 26. 09. 2004. 19:56

huko kirjutas:Tulemused
Pikal ikka üllatavalt vähe osalejaid. Isegi Tahkol mitu korda rohkem.

PS! Palju Finlandia rajal kogutõusu tuleb :?:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 26. 09. 2004. 20:09

Rajakaart ja -profiil
Äkki õnnestub arvutada... :roll:
Signature sucks! Pilt

XTRace
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 22. 12. 2003. 22:01

Postitus Postitas XTRace » 26. 09. 2004. 21:45

Seoses raja raskusega oli ka palju katkestajaid.
Võitja aeg pea kolm ja pool tundi ütleb nii mõndagi.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 27. 09. 2004. 08:14

Mati kirjutas:
huko kirjutas:Tulemused
Pikal ikka üllatavalt vähe osalejaid. Isegi Tahkol mitu korda rohkem.

PS! Palju Finlandia rajal kogutõusu tuleb :?:
Kogutõusu kahe ringi (70 km) peale 1540 m.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 27. 09. 2004. 09:04

SL kirjutas:
Mati kirjutas:Pikal ikka üllatavalt vähe osalejaid. Isegi Tahkol mitu korda rohkem.
PS! Palju Finlandia rajal kogutõusu tuleb :?:
Kogutõusu kahe ringi (70 km) peale 1540 m.
No siis annab ju sisuliselt Tahko 60km sõidu mõõdu välja, kuigi tõuse on vist Finlandial arvuliselt rohkem. Tahkos kogunevad tõusumeetrid kolme tõsisema tõusu pealt sisuliselt (Tahkos oli minu pulsoka andmetel 7 üle 50 m kõrgusevahega tõusu). Karm rada sellegi poolest, ilmastikutingimused veel suppi segamas.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 27. 09. 2004. 09:43

Meie ühel kambajõmmil oli lõpuaeg 4 min pikem kui Tahko 60 km aeg. Annab mõõdu välja, kuid siiski rada kergem (sest 10 km pikem kui Tahko).

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 27. 09. 2004. 09:51

SL kirjutas:Meie ühel kambajõmmil oli lõpuaeg 4 min pikem kui Tahko 60 km aeg. Annab mõõdu välja, kuid siiski rada kergem (sest 10 km pikem kui Tahko).
minu meelest pole suurt vajadust tingimata tahkot ja finlandiat võrrelda. rasked ja huvitavad võistlused mõlemad. üks neist sõitudest võiks olla "kohustuslik" ka siinsetele maastikuratturitele. :idea:

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 27. 09. 2004. 09:59

tarmo kirjutas:
SL kirjutas:Meie ühel kambajõmmil oli lõpuaeg 4 min pikem kui Tahko 60 km aeg. Annab mõõdu välja, kuid siiski rada kergem (sest 10 km pikem kui Tahko).
minu meelest pole suurt vajadust tingimata tahkot ja finlandiat võrrelda. rasked ja huvitavad võistlused mõlemad. üks neist sõitudest võiks olla "kohustuslik" ka siinsetele maastikuratturitele. :idea:
Mati lihtsalt ütles, et annab sisuliselt mõõdu välja.

Ei noh, minuarust ka pole mõtet võrrelda. Kuradi rasked sõidud ütleks isegi. Kas mitte isegi liiga rasked?

Vasta

Mine “Võistlused mujal”