Beijing 2008 grupisõit ja eraldistart

Läti külavõistlusest TDF-ni
Vasta
Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Beijing 2008 grupisõit ja eraldistart

Postitus Postitas SK » 09. 08. 2008. 19:38

Ei saa kuidagi märkimata jätta, et olümpiamängude grupisõit oli üks emotsionaalsemaid lakse viimasel aastal telekast jälgitud rattavõistlustest. Hommikul varakult õigel ajal ärgates pidi kõigepealt küll Raul Musta kaotusekibedust sulgpallis jälgima, aga sellele järgnevad tunnid käis kõva andmine raskel rattatrassil. Kui eile stardinimekirja avasin, siis tundus, et tulemas on Pro Touri demonstratsioonesinemine, kus kõik, kes midagi üldse võitnud, peavad kohal olema - koosseis oli pehmelt öeldas muljetavaldav. Sõidu lõpplahendus oli ka paras draama, mida keegi ennustada poleks osanud, kui siis ainult seda, et itaallased ja hispaanlased on medalite jagamisel mängus, just neid nimesid oskasid esikolmikusse ilmselt pakkuda üksikud kogu rattamaailmas. Cancellara kummutas viimase paari kildiga taaskord kõik grupisõidu reeglid, kui tegi kõigepealt 3km paigalstardist ja siis sinna otsa veel talle omasel moel grupifinishi sadulas istudes :D

Eesti poistelt väga sisukas etteaste! Au ja kiitus, nendele kuttidele saame loodetavasti järgmise aasta TdF rubriigis kaasa elada.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas erikr » 09. 08. 2008. 20:05

Vaatasin ka hommikul lives ja oli, mida vaadata. Mulle meeldis, et Jass ja Tõnissaar olid stuudios kommenteerimas. Kui alguses andis tunda jutu konarlikkuse põhjusena ilmselt varajane kellaaeg, siis õige pea said mehed soojaks. Lahe oli kuulata Jassi juttu paljudest rajal olijatest, just sellest ProTouri kaadrist, sest enamusega on ta ju ise pikki aastaid koos kihutanud. Tunnise sõudmise puhul tehtud katkestuse ajal vaatasin Eurospordist, seal oli loomulikult ammutuntud kvaliteetne kaader mikrofonide taga kuid peale sõudmist eelistasin taas meie meeste juttu.

Cancellara lüke meenutas veidi Ateenas noore Mercxi poolt tehtud spurti/eraldistarti pronksile. Samas oli täna Cancellaral siiski vaja veel lõpus enne joont paarile mehele särk püksi pista. Schleck oli muidugi ülipettunud, et tagant 3 meest järgi tulid ja ta jäeti viiendaks. Lahe oli Jassi kommentaar Cancellara pungestuse kohta - mopeed.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas KristjanS » 09. 08. 2008. 20:51

mitte, et ma rattaspordist midagi jagaks aga minu silmis oli võidusõit suht emotsioonitu. Ainult lõpus viimased pool tundi olid vaatamist väärt. Suhteliselt tagasihoidlik esinemine suursoosikute poolt (eelkõige Bettini ja Valverde). Enamus sportlasi (Pro Touri sõitjad) jätsid asja siiski lõpu peale ja see võttis ka kohe sõidult jume. Itaalia koondis oleks võinud aktiivsemalt esineda. Mäletan väga hästi 2007 aasta grupisõidu MM sõitu, kus Paolo oli igas paugutamises platsis ja mitte ainult kaasamineja. Sellist sõitu oleks ka täna oodanud - rohkem aktsiooni. Kahju oli vaaadata Evansi suht nürit "äraminekut". Tea kas oli prantsuse tuur veel jalas või trass tema säärekujuga mittesobiv. Kas Schumacher andis enda ei-mitte-midagi-ütleval-hetkel katkestamisega märku, et peaeesmärk on TT? Elame näeme, mina hoian Cancale pöialt.
Väga arusaamatuks jääb meite meeste rahulolematus tänase sõidu üle... Poisikesed on esimest aastat suurte meestega baarileti ääres kaarte mängimas ja juba tahavad sekkuda kaartide segamisse. No kammoon, kasvatage enne habet, sõitke paar aastat võidu ja täiendage kogemustepagasit. Lõpetamine mõlema mehe poolt on juba niigi nende jaoks suur saavutus. Kui poisid nii varakult oma etteastetes pettuvad ja aina suuremaid koogitükke tahavad, siis kaua nad vastu ei pea... mingi hetk saab kaotuskibedus oma võidu ja poisid naasevad "normaalse" elu juurde. Rahu, iga asi omal ajal.

NB! Kui mujal maailmas võib öelda, et pilve taga paistab päike, siis Olümpialinnas oleks sobilik väljend "Sudu taga paistab päike" :D !
Viimati muutis KristjanS, 09. 08. 2008. 21:10, muudetud 1 kord.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas KaupoR » 09. 08. 2008. 21:04

vähe sellest, et mopeed tegi lõpuspurti sadulas istudes, hoidis ta ka lenksust pealt kinni sel ajal kui kaks esimest alt hoides hambaid ragistasid. Seda ma küll tähele ei pannud, kuid kahtlustan, et Cancellara hingas läbi nina (st suu oli kinni).

Aga lõpuringi teine pool oli superäge!
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas erikr » 09. 08. 2008. 21:11

veloman32 kirjutas:mitte, et ma rattaspordist midagi jagaks aga minu silmis oli võidusõit suht emotsioonitu. Ainult lõpus viimased pool tundi olid vaatamist väärt.
jah, reaalset actionit nappis. kuid rada ja ilm panid asja seekord sedasi paika. olen ise sarnase ilmaga (ca 30+ ja mõttetult niiske) Hiinas olnud. liigsest pingutusest tasub neis oludes hoiduda :wink:
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas Rivo » 09. 08. 2008. 22:57

KaupoR kirjutas:Cancellara hingas läbi nina (st suu oli kinni).
Aga lõpuringi teine pool oli superäge!
Cancellara järgi tulek oli vähemalt minu arust kogu selle sõidu eredamaid momente. Kahju, et seda ükski kaameramees kinni ei püüdnud...aga eks see ole ju arusaadav, sest neile loeti ennem sõnad peale, mismoodi maantesõit "tegelikult käib". Cancellara oma "mopeediliku" pursatusega oli kõigile ootamatu nähtus...kahjuks (mõelduna telepildi ülekandele) Lõpetada grupisõidu finishilahing SADULAS ja III kohal :shock:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas tarmo » 10. 08. 2008. 14:04

veloman32 kirjutas: Väga arusaamatuks jääb meite meeste rahulolematus tänase sõidu üle... Poisikesed on esimest aastat suurte meestega baarileti ääres kaarte mängimas ja juba tahavad sekkuda kaartide segamisse. No kammoon, kasvatage enne habet, sõitke paar aastat võidu ja täiendage kogemustepagasit. Lõpetamine mõlema mehe poolt on juba niigi nende jaoks suur saavutus. Kui poisid nii varakult oma etteastetes pettuvad ja aina suuremaid koogitükke tahavad, siis kaua nad vastu ei pea... mingi hetk saab kaotuskibedus oma võidu ja poisid naasevad "normaalse" elu juurde. Rahu, iga asi omal ajal.
siin ma ei ole sinuga nõus veloman. kui ambitsioonikaid eesmärke ei sea ja "vanameeste" vahele ei trügi, siis võibki olla nii "rahu, iga asi omal ajal" jääb kestma kuni karjääri lõpuni. kui nad olid rahulolematud, ju nad siis teadsid, et oleks saanud ka v-bolla veel paremini. meil pole siin midagi kobiseda.
aga kui juba kommenteerimiseks läks, siis nimetan mõned momendid, mis mulle silma torkasid. Sastre / Contadori totaalne jõudemonstratsioon tõusul ja ohverdus tiimi heaks - teistel tiimidel pole hetkel millegagi vastata ja tundus, et isegi Valverde oma mehena langes selle ohvriks. Õnneks jäi neile Sanchez, keda rohkem tuntakse küll hea laskujana. Siiski ei olnud need kaks hispaanlast tõusul tugevaimad mehed rajal, nad tegid lihtsalt head tööd. Tugevaim mees tõusudel hetkel maailmas on vaieldamatult noor Andy Schleck. Kahju et ta medalita jäi, aga see oli ka selge, et finishis tal pole lootust. Andy oli see, kes hispaanlaste poolt lõhutud grupi täiesti ribadeks tõmbas.
Kahju oli veidi Rebellinist, kes oleks ikkagi võinud oma auhinnapagasisse ka OM kulla saada. Järgmine OM on tema jaoks juba lootusetult hilja. Aga võistluse parima emotsiooni pakkus vaieldamatult Cancellara. Täiesti hämmastav mida see mees suudab.

Aga Gretest on veidi kahju, et tal sõit nii lõppes. Ta oleks olnud kindlasti paremat kohta väärt, aga jalgrattasport on juba selline. Loodan küll väga, et ta tippspordiga lõppu ei tee nagu ta peale sõitu arvas.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas KristjanS » 10. 08. 2008. 14:41

tarmo kirjutas:siin ma ei ole sinuga nõus veloman. kui ambitsioonikaid eesmärke ei sea ja "vanameeste" vahele ei trügi, siis võibki olla nii "rahu, iga asi omal ajal" jääb kestma kuni karjääri lõpuni. kui nad olid rahulolematud, ju nad siis teadsid, et oleks saanud ka v-bolla veel paremini. meil pole siin midagi kobiseda.
ja vaidlen kohe sõbralikult vastu. Minu jutu point oli selline, et kui juba esimest olümpiastarti nimetatakse läbikukkumiseks siis on paraku ambitsioonid liiga üle pea. Loomulikult peab eesmärke püstitama ja nende poole ka püüdlema, aga oleks ju totter tahta kohe kõige-kõigemat. Tehku endale kõigepealt rattamaailmas kindel koht ja nimi mida võib vaikselt kartma hakata ja siis alles hakkame kirkaimate medalite poole püüdlema. Üleöö ei saa aga keegi rikkaks (kui sa just lotoga ei võida), tugevaks saamisest rääkimata! Eilsel sõidul oli ju näha, et pildis olid esimese klassi tähed ja juba kogenud sõitjad mida paraku meie mehed veel pole.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas Alvaro » 10. 08. 2008. 18:02

SK kirjutas: Hommikul varakult õigel ajal ärgates pidi kõigepealt küll Raul Musta kaotusekibedust sulgpallis jälgima......
Mitte et mul midagi asjalikku lisada oleks, aga Raul Musta matshi tegi täna kümnekordselt tagasi Novosjolovi poiss. Sellist rõmedat ebaõiglust otse lives vaadata - tuli tahtmine kohe rajale tormata ja kohtunikule näidata, kuidas luukas õlut teeb (oli vist sarnane ütelus). Palju õnne fair game!

Ratast vaatasin ka enamuse sõidu ja parim elamus oli eesti kommentaatorid - Eurospordi katkematu mula on uutest faktidest ja telgitagustest suht tühi võrreldes Jassi pagasiga.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas dr Holden » 11. 08. 2008. 19:24

Alvaro kirjutas:Ratast vaatasin ka enamuse sõidu ja parim elamus oli eesti kommentaatorid - Eurospordi katkematu mula on uutest faktidest ja telgitagustest suht tühi võrreldes Jassi pagasiga.
Jah, ainsa hiinlase kohta rajal (kes algul kõigile lehvitas ja peale 90km läbimist midagi raja ääres käikudega jebis) ütles Jass minu mälu järgi nii - "Keha poolest peaks see mees hästi mägesid võtma, aga TEMA PEDALLAAZH POLE ERITI AKADEEMILINE!"
:D :D :D (y)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas erikr » 11. 08. 2008. 19:52

seda ütles Tõnissaar.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas dr Holden » 11. 08. 2008. 19:54

erikr kirjutas:seda ütles Tõnissaar.
Vbla tegi ta seda Jassi häälega..... 8)

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas veiko » 12. 08. 2008. 08:57


Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas marion » 12. 08. 2008. 09:25

veiko kirjutas:Saame veel pöialt hoida.
http://www.ejl.ee/index.php?page=4&id=2911
kas tal on ka ratas ja varustus kõik kaasas? või peab kusagilt ülihelikiirusel sebima?

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas veiko » 12. 08. 2008. 09:41

marion kirjutas:kas tal on ka ratas ja varustus kõik kaasas? või peab kusagilt ülihelikiirusel sebima?
Enne sinna sõitu ta ütles, et võtab vajaliku varustuse kaasa, kui saab peale, sõidab.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas marion » 12. 08. 2008. 09:44

veiko kirjutas:
marion kirjutas:kas tal on ka ratas ja varustus kõik kaasas? või peab kusagilt ülihelikiirusel sebima?
Enne sinna sõitu ta ütles, et võtab vajaliku varustuse kaasa, kui saab peale, sõidab.
suurepärane (y)

raulk
Rattur
Postitusi: 1840
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas raulk » 12. 08. 2008. 09:55

Aga kust saab raja kaardi ja profiili ?

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas KristjanS » 12. 08. 2008. 17:00

"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas SK » 12. 08. 2008. 19:56

holden kirjutas:Jah, ainsa hiinlase kohta rajal (kes algul kõigile lehvitas ja peale 90km läbimist midagi raja ääres käikudega jebis) ütles Jass minu mälu järgi nii - "Keha poolest peaks see mees hästi mägesid võtma, aga TEMA PEDALLAAZH POLE ERITI AKADEEMILINE!"
:D :D :D (y)
No on nüüd tore üksiku hiinlase kallal hambaid teritada? :D Pealegi nokitses hiina-poiss eelnevalt pikalt oma tagakäikari kallal, võibolla tal ainult väike hammakas oligi veel sinna tööle jäänud ja kadents seetõttu mitte-akadeemiline? Ja loodame, et põhjus polnud kohalik Shimano plagiaat originaali asemel :twisted:
Arvestades aga Hiinas uute spordialade tõusu kiirust, võib seesama sell Londonis juba medalit nõuelda.

Taaramäe saab aga täisprogrammi...väga õige ätituud, vanast peast on hilja kogemusi omandada (y)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Beijing 2008 grupisõit

Postitus Postitas erikr » 12. 08. 2008. 20:12

SK kirjutas: Taaramäe saab aga täisprogrammi...väga õige ätituud, vanast peast on hilja kogemusi omandada (y)
ehk näitab jälle, kuidas läbi nina hingates täiega mäkke minnakse.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Beijing 2008 grupisõit ja eraldistart

Postitus Postitas Mati » 12. 08. 2008. 20:18

Igatahes saab homse Aerobike etapi jaoks adrenaliini kenasti üles :) .

STARDILIST
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Re: Beijing 2008 grupisõit ja eraldistart

Postitus Postitas erkki » 13. 08. 2008. 08:53

Taaramäe juba sõidab!

Kes tahab live videot näha, siis http://www.eurovisionsports.tv/olympics ... 9682&rf=bm (sealt channel 1)
live tulemused http://www.nbcolympics.com/cycling/resu ... index.html

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Beijing 2008 grupisõit ja eraldistart

Postitus Postitas Mati » 13. 08. 2008. 10:58

Sveitsis on ikka head mopeedid :). Võimas, õige mees võitis. Cancellara kadents ja kurvide võtmine oli ikka arusaamatu.

Ja Taaramäe 17. koht on minu arvates ka vinge. Vaadake, kes seljataha jäid.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Beijing 2008 grupisõit ja eraldistart

Postitus Postitas SK » 13. 08. 2008. 11:06

Ei saa Shveitsi terminaatori vastu ikka veel keegi...viimase allamäge osaga 40 sekundit Larssonile sisse teha, näitab, et see vana on igas elemendis hetkel nr. 1. Taaramäelt ilus esitus, mitmed ässad said karistatud.

OT: Mul tõusis ikka vihast piss pähe, kui olin spetsiaalselt koju tööd tegema jäänud, lootuses, et ühes neljast olümpiat näitavast kanalist mõni ikka eraldistarti näitab ja jäigi Taaramäe livena nägemata. Etv võiks ka oma ujumise olümpiat natukene piirata :evil: :evil: :evil:

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Beijing 2008 grupisõit ja eraldistart

Postitus Postitas kristjan07 » 15. 08. 2008. 21:21

SK kirjutas: OT: Mul tõusis ikka vihast piss pähe, kui olin spetsiaalselt koju tööd tegema jäänud, lootuses, et ühes neljast olümpiat näitavast kanalist mõni ikka eraldistarti näitab ja jäigi Taaramäe livena nägemata.
oleks aidanud sind selline leht http://www.eurovisionsports.tv/olympics/
saab siis 22 ja 23 sealt jälgida ka bike sõite+trekki

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Beijing 2008 grupisõit ja eraldistart

Postitus Postitas SK » 16. 08. 2008. 09:57

kristjan07 kirjutas:
SK kirjutas: OT: Mul tõusis ikka vihast piss pähe, kui olin spetsiaalselt koju tööd tegema jäänud, lootuses, et ühes neljast olümpiat näitavast kanalist mõni ikka eraldistarti näitab ja jäigi Taaramäe livena nägemata.
oleks aidanud sind selline leht http://www.eurovisionsports.tv/olympics/
saab siis 22 ja 23 sealt jälgida ka bike sõite+trekki
Proovisin, aga tegu tundub olevat ühe järjekordse Mozilla-vaenuliku lahendusega, ei hakka ühe olümpia pärast jälle Exploreri-kummaradajaks, arvutis niigi sodi palju. Pigem olin nördinud etv peale, kes oleks võinud ühest kanalist ikka eestlase sõitu otse näidata, samal ajal ei toimunud teistel aladel mitte midagi märkimisväärset.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Beijing 2008 grupisõit ja eraldistart

Postitus Postitas kristjan07 » 17. 08. 2008. 19:52

jah unustasin mainida et asi töötab ainult IE-ga...kahjuks ei ole IE pooldaja...aga häda korral tuleb kasutada

Vasta

Mine “Võistlused mujal”