SEB MTB maratons 5. etapp Cesis

Läti külavõistlusest TDF-ni
Vasta
Kasutaja avatar
Must1
Rattur
Postitusi: 119
Liitunud: 12. 09. 2004. 14:42

SEB MTB maratons 5. etapp Cesis

Postitus Postitas Must1 » 27. 07. 2008. 19:33

Juhtus siis selline mõttevälgatus, et otsustasime tiimiga (Türi Rattur) esmakordselt Elioni etappide kõrval, külastada meie lõunanabrte üsna sarnast mägiratta võistlussarja.
Laupäeval kell 14 pooled rattad ühte busse, ülejäänud teise ja Türilt Läti poole ajama. Poolel tel selgus, et üks meeskonnakaaslane maha jäänud, aga õnneks ta vist pidigi võistluspäeva hommikul järele tulema. Suure- Jaanis sai viimse poodlemise ära teha, ning kõvasti süüa/ juua Lätti kaasa osta. Veel poolteist tundi kruusa ja kehvasid Lätiteesid rügades, jõudsime Cesisesse. Väga ilus linn- mäe ostsas, ürgse jõe kallastel lasub vanalinna, purskkaevude ja ohtrate sammastega kaunistatud kesklinn. Satud linna äärede ootavad sind kruusateed ja üles kaevatud tänavd. Muuseas teedelappimine käib nagu Tallinnas. Lapp lapi kõrval ja nende vahel ka lapp.
Pärast tunnikest telkimisplatsi otsimist sattusime linnast 10km kaugusele lääne suunas, kus oli imeline järveke kõigi mugavustega kämpingutega. 5 latti nägu. Ainus imelik asi oli see, et mitte ühtegi tümakat ei lastud ühestki autost...Ainus lärm kostis Cesise külje alt, kus eesti ja läti advokaadid olid kokku saanud ning suure peo püsti pannud. Nende juures oli ka üks joogipunktidest.Õhtu sekeldused vahele jätta, äratas meid hommikul meie kadunud tiimikaaslane, kes juba stardinumbrit taga otsis edutult. Takituseks oli ka kindlasti keelebarjäär. Kibekähku asjad kokku ja stardi paika. Nüüd took välja mõned suuremad erinevused kohaliku ja läti sarja vahel:
1.WC järjekorrad- pole selliseid asju, kuigi leidus vaid ca 15 putkat
2.Supijärjekorrad- pole selliseid asju, sest toitlustus on väga kaootiline- kes leiab see saab :) Polnud ka suppi, oli mingine puder, pudel vett ja pirkukaid ning võta niipalju kui jaksad
3.Pesemisjärjekorrad- pole seliseid asju, läksid ja pesid lihsalt
4.Rattapesu järjekorrad- no ütleme max 15 inimest 15 min oodata
5.Rattakiibid- pole selliseid asju, kiip on sul teise numbri sees, mis asub seljal!
6.Diplomid- pole selliseid asju, otsi tulemust kus tahad
7.Põhisõit ja matkasõit- on olemas, aga kokku 3 starti: Sportklass ca 500 ratturit pikk distants 50km, Harrastajate klass ca 1000 ratturit 35km, Matkajate klass ca 500 ratturit 35km
8.Võitlusrada- mõtteline: pool distantsi linnasõitu ja kruusadeid suheliselt avatud liiklusega! 2 korda pidin sisekurvist tulevale autole sisse kütma (; Aga millised tõusuda ja laskumised- kilomeetreid pikad
9.Rajamärgistus- kohati super, samas niipalju uimased mendid ja suunajad, et minu tiimikaaslane suutis esimeselt ringilt finiši peale keelata ja disklafi saada. Ühes kohas oli rajamärgistuseks prügimägi, millest tuli läbi sõita.
10.Finiš- poolik kuidagi? Sõit lõppes ilusti kaare alt läbi tulles, aga peale seda ei olnud mitte midagi, isegi joogipudelit ei antud, ponud ka ilusaid neiusid sinult kiipe ära kakkumas, sest need ju seljas...
11.Kommentaator- on igipõline lätlane, kes heal juhul oskab vene keel. Mitte üht sõna ei lausutud mõnes võõrkeeles, samuti ei leidunud kuskil värvikirevaid lippe, mis eestis küllaltki tavaline.
Sõiduga jäin iseenesest rahule, kuid need nõmedad pehmed kruusated viskasid küll üle. Korra
sai ka liiva kukutud, kuid võrreldes nähtud asfaltikukkumistega oli see isegi naljakas. 15km enne lõppu otsustas esikäguvahetaja pool risti peale minna ning mitte enam vahetada, kuid veel enne lõppu hakkas jälle enam-vähem tööle. Meeletu kuumus ja tolm võtsid viimase ning jooki kulus meeletult. Kohaks pakun umbes 150 kanti. Sai lasta ka meditsiiniõdedel avanenud vana haava uuesti kinni siduda
ning kodu poole tulema. Mõned minutid üle 3h ja soe saun ootamas...Ei saa ka mainimata jätta, et tee Cesisest välja kulges üle ühe ja sellesama raudtee 7 korda ning iga jumala ülesõidu ees ootasime ühe punase rongi läbisõitu :D
Seiklus mis sugune...
Viimati muutis Must1, 27. 07. 2008. 20:14, muudetud 1 kord.

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Re: SEB MTB maratons 5. etapp Cesis

Postitus Postitas Aare » 27. 07. 2008. 19:49

Loen ja imestan?!
Ise korduvalt Lätis võistlemas käinuna oman küll teistsuguseid kogemusi.
SEB MTB Maratons sarja finishiväravast läbisõidu järgselt on mind küll alati tervitanud " latvijas mila meitenes" Montaviti pudelitega! :D Ei tea mis seal Cesus küll siis nüüd lahti oli?
Mis supist Sa räägid :shock:
Lätis ju alati finisis puder - sellest ka pika raja nimi "Herkules" (finishis Herkules firma puder).
P.S. Tõlge: "Läti ilusad tüdrukud"!

Kasutaja avatar
Lauri89j
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 29. 11. 2004. 17:44

Re: SEB MTB maratons 5. etapp Cesis

Postitus Postitas Lauri89j » 27. 07. 2008. 20:19

Mina olen see tegelane, kes siis numbrit väidetavalt keele probleemide pärast kätte ei saanud :D Tegelikult ma lihtsalt ei uskunud, et mu number on eliidi "kaustas" ja imestasin selle üle tund aega, kuni tulid vahvad sõbrad ja mu jahmunud lõuad kinni panid.

Mulle meeldis kõik: lahe rada, Läti ilusad tüdrukud (ma ei mõtle putru või sain Aare tõlkest valesti aru :wink: ), olematud järjekorrad, palju ruumi rajal, mis oli tingitud vähestest võistlejatest ja jõgi, mida ma enda mälu järgi teistest rohkem ületasin :roll:

Ja enda kaitseks: "inka" hinnati mul lõpueksamiga rahuldavaks ja paar punkti jäi isegi üle :roll: ja neiu suust, kes mulle selgeks proovis teha, kust ma numbri saan, kõlas see müstile keel väga kaunilt 8)

Lõpetuseks: there are Estonians! I'ts going to be big! Many people come!
...Suu kinni, süda jahtub ära!

Vasta

Mine “Võistlused mujal”