Tahko MTB 120/60 2006

Läti külavõistlusest TDF-ni
Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Postitus Postitas vigurivänt » 03. 07. 2006. 22:25

Mul siis esimene alles seljataga,aga seeeest 120.Jõudsime neljapäeva õhtul kohale,seitse õlut rinnus,aga ikka läksin esimeste uljaspeadega 25 km rada nuusutama.Esimesed meetrid panid vähe kõhklema,kivised tõusud,kivised singlid,kivised laskumised :? Keegi on neid kive siia küll kamaluga visanud.Ja kui raja ääres oli veel kiri "Downhill",siis oli oodata midagi huvitavat.Sõitsin nii alla nagu oskasin,rinnus tagumas seitsmealekokijulgus 8) jõudes kruusale ei saanud naeratust näost :D Vaatasin järgi jõudnud Kepsale otsa,seal sama emotsioon.ElGrande oma pikkusega pani pingutama ja laskumisel sain ikka taas kinnitust tõsiasjale,et allalaskjat minust ei saa,Albert kärutas nagu rongiga mööda.
Aga õhtul igavene jama,kuna magama peab heitma?Kuna pimedaks läheb?Õnneks olid magamistoa aknad rohkem nagu pilud ja öövalgus ei häirinud.
Reedel sai Kinahmikesed ära proovitud,sai sõita küll,kuigi K II terav lõpp ei alistunud ikkagi.Paar päeva korralikult väsitatud,võis hakata põhisündmust ootama,no õluga sai ikka tagasi hoitud.
Võistluspäevahommikul aeti Haanja kirik kell 6.00 jalule.Virutasime kaerahelbepudru sisse ja valgusime vaikselt keskusesse.
Stardikoridoris käis jah selline vaikne sebimine,kellelgi polnud kiiret kuhugi,keegi ei trüginud.Kui lindid maast üles tõsteti arvasin,et toimub mingi väike intervall,või midagi sellist ja otsustasin veel paari eestlasega esimesse gruppi minna.Keegi tuli ja seletas meile midagi soome keeles,noogutasime viisakalt ja ära ta läks.
Peale starti toimus ikka mingi sebimine ja koha otsimine,muide selline undamine asfaldil,mis kummide alt kostus on kindlasti vaid Tahkole omane ja ca 4 km otsustasin veidi veel ettepoole trügida,et vältida mõtetuid jalgsimatku.Enne K I sain isegi 2 km tuules sõita.
Kui noka taevasse keerasin ja Kihnut vallutama kukkusin,hämmastas kuidas sommid teed andsid ja üks röökis terve tõusu ja peletas kõndijaid eest,et mees sõidab üles,tee puhtaks.Üleval,kui ta oma FS-ga järgi jõudis kiitis tükk aega visadust,tundsin et olen tal jalus ja lasin tema imestuseks ta mööda.Valesti ei teinud,vennike sõitis laskumisega paari minutilise :shock: vahe sisse :oops: Aga olin ikkagi enda üle uhke,sest sõitsin ühes tükis alla.
Rohkem ma Kihnudel ei sõitnud,enam polnud publikut ka :lol: Üleüldse nägin edaspidi võistlejaid vähe.ElGrandest alla kihutas paar selli mööda,aga need olid 60 mehed.
Siis aga kohtusin vist ühe õnnetuma mehega üldse tol päeval.Lõpetasime ringi koos,tema läks sööma laua juurde,minul ootas kotike kiriku juures.Kuni ma tankisin ja ketti õlitasin sai ta jälle mööda,kuid mõni kilt eemal parandas kummi.Sõitsin edasi ja K I all olime jälle koos.Lasin mööda ja üleval oli tal kumm jälle katki :shock: Kuna ise sõitsin tublessiga ja vaht koos muu jamaga oli kotis olemas,andsin oma varukummi ära.Sõitsin ise edasi,ise pidevalt nuputades mitmes olen.Ei osanud küsida kah :cry: Õnneks kohtasin kahte neidu ca 80 km ja sain teada,et olen 8.Aga sõit käis ikka iseendaga,sest kedagi ikka polnud näha,ainult krambid ümberringi.Nägin vaid 4 võistlejat,kes eeldatavasti ringiga sisse said.
ElGrande all hakkasin juba arvama,et äkki jäängi samale kohale,sama arvasin veel ka laskumise alguses,aga siis kihutas jälle mööda TEMA(see kummilõhkuja),hirmus nöök küll.Poolel mäel aga hakkas konkurendi hoog raugema ja mis ma näen,kumm jälle tühi :shock: :shock: :shock: No oli mul mingi kaitseingel kõrval,ainult aru ma ei taipa,miks ta need ülejäänud 7 mööda lasi :D Lõpuks ikka hirmus rahul mõlemad.Esiüheksas ikkagi 3 Tarmot 8) Kui talvel täituva lapsevankri kõrvalt ikka võimalusi jätkub,siis olen uuel aastal jälle rivis.Pabereid ei vaja,ikka 120
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 03. 07. 2006. 23:43

Kirsa kirjutas: kui ma Kuldari tema fs-ga mööda lasin, siis kadus silmist nagu noor jumal, kes on laetud parima bensiiniga. ;)
muideks,
mul on disla. Aga soojaks läheb maru kaua...
Konkurendist möödasõit peabki olema bravuurne ja tulevärgiga - mis siis, et pärast võtab omal nina rugisema. Põhiline on demoraliseeriv efekt.

Ei taha hakata siin Epicuga ülbama, aga erinevalt möödunud aastast (n+10 auseisakut) tuli kiiretel tehnilistel laskumistel sommidele teed anda ainult ühel korral - tõtt õeldes see pardilaskmispükstega kloun oli kibe vend, ajasin silmad hästi punni ja püüdsin trajektoori matkides järgi tallata ... aga lootusetu värk, seljaaju ei anna "mine ja murra!" signaali lihtsalt edasi. Elus on muidki elamisväärt asju.

Kohalike sõnul oli esmaspäevast kolmapäevani päris kõvasti sadanud, sellest ka need ootamatud elluärganud allikad ja porimülkad. Selle kõigekoledama mudaliustiku lõpus tegin "elegantse" takapysty!-soorituse, aga nii õnnelikult et kablutasin üle rooli ja maandusin jalgadele.
Seega üks põhieesmärke - läbida ilma käbladeta, sai raja vältel sisuliselt täidetud. Tillukese mööndusega.

Järgmisel aastal 120.
Vaim on valmis, küll kere järgi tuleb.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 04. 07. 2006. 08:02

Mati kirjutas:
veiko kirjutas:... väga suured austusavaldused sellele tütarlapsele, kes 180 läbi sõitis.
See oli uskumatu neiu. Tänu temale sõitsin 2. ringi ElGrande arvatavasti poole kiiremini üles :) .
seda pilti vaadates ma täiesti mõistan sinu innukust ja jagan freudismi postulaate.
Loodame, et kohaliku mölamadise küsimusele "kas tuled kunagi veel?" vastatud "never-ever" oli pisut impulsiivne.

Ja see on kah päris hea pilt motivatsioonist.
Gravity is a Bitch

oru
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 27. 01. 2005. 22:46

Postitus Postitas oru » 04. 07. 2006. 09:29

Mati kirjutas:Peale sõitu: Battery energiajook, Xenofit taastusjook, õlu, õlu, õ...
hmmm

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 04. 07. 2006. 09:35

oru kirjutas:
Mati kirjutas:Peale sõitu: Battery energiajook, Xenofit taastusjook, õlu, õlu, õ...
hmmm
Vaata mehe joogikaarti - õlle pakkumiseks oli lihtsalt liiga varane aeg :D

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 04. 07. 2006. 11:22

holden kirjutas:
oru kirjutas:
Mati kirjutas:Peale sõitu: Battery energiajook, Xenofit taastusjook, õlu, õlu, õ...
hmmm
Vaata mehe joogikaarti - õlle pakkumiseks oli lihtsalt liiga varane aeg :D
Just, kronoloogiat tuleb jälgida.
Kuldar kirjutas:seda pilti vaadates ma täiesti mõistan sinu innukust ja jagan freudismi postulaate...
Jah, ei salga, et silmad ka nats puhkasid viimasel tõusul 8) .

PS! Muuseas see Sveitsi tsikk on vist mitmete paberitega, sest kui ma ei eksi (google siis süüdi), siis on ta ka TransAlpi läbinud. Lisaks igasugu muud üle 4h võistlused :)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 04. 07. 2006. 14:51

Mati kirjutas: PS! Muuseas see Sveitsi tsikk on vist mitmete paberitega, sest kui ma ei eksi (google siis süüdi), siis on ta ka TransAlpi läbinud. Lisaks igasugu muud üle 4h võistlused :)
üldse ei imesta sveitsi tibi üle. tema kodukandis on mäed enam-vähem 10x kõrgemad ja kodukandi mtb maratone läbivad võitjad umbes 4 tunniga. asi see 180 km tal neil küngastel kangutada. pingutama ju ei pidanud, sest võistlust ei olnud, aga sõidujärgselt nägi ta minu meelest värskem välja kui vastassoost sama distantsi läbinud habemikud. igal juhul tubli tüdruk. ootan huviga kas ka mõni maarjamaa siresäär näiteks 120 peale julgeb minna :?:
marion vist juba peaaegu oli minemas.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 16. 07. 2006. 18:39


Vasta

Mine “Võistlused mujal”