III Rakke Rattamaraton [TEC] 03.08.2003 [MTB]

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 05. 08. 2003. 20:59

veiko kirjutas:
Al kirjutas: ... see oli vaatetorni tõus.
Kas mõni jalga maha panemata sealt ülesse sõitis?
Üks sell küsis seal rajaääres olevatelt forograafidelt ja muult rahvalt sama küsimuse. Vastus oli, et sinnamaani (ca 400) olid kõik sealt üles jooksnud/kõndinud.
olin ka selle küsimise juures. juba mullu vaatasin, et kui keegi füüsikaseadusi ringi ei tee siis ei sõida sealt ka tuusad üles.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 05. 08. 2003. 21:06

erikr kirjutas:olin ka selle küsimise juures. juba mullu vaatasin, et kui keegi füüsikaseadusi ringi ei tee siis ei sõida sealt ka tuusad üles.
Üks asi on võistlusolukord, kus on eesmärk võimalikult kiirelt edasi liikuda. Kui sinna tõusule minna muul ajal, enne asi läbi jalutada, mõelda ja arvestada siis võib vabalt üles saada. Selleks ei pea tingimata kiire eliidi sõitja olema.

See jutt oli üldistav. Ise sel aastal Rakkes ei osalenud ja eelmisest aastast pole need tõusud enam meeles.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3946
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 05. 08. 2003. 21:09

Eliidi meestel olid üpris siledad kummid all, kiire edasiliikumise pärast.
Tõesti minna üksi ja rahulikult ning koos korraliku kummiga siis ehk.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 05. 08. 2003. 21:13

UrmasL kirjutas:
erikr kirjutas:olin ka selle küsimise juures. juba mullu vaatasin, et kui keegi füüsikaseadusi ringi ei tee siis ei sõida sealt ka tuusad üles.
Üks asi on võistlusolukord, kus on eesmärk võimalikult kiirelt edasi liikuda. Kui sinna tõusule minna muul ajal, enne asi läbi jalutada, mõelda ja arvestada siis võib vabalt üles saada. Selleks ei pea tingimata kiire eliidi sõitja olema.
.
raske uskuda.....kui tavaliselt liigun jooksukatest või õigemini üritan liikuda jooksuga üles siis seekord võttis sammu lõpus päris lühikeseks :wink:

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Postitus Postitas Oliver » 05. 08. 2003. 21:22

UrmasL kirjutas:Üks asi on võistlusolukord, kus on eesmärk võimalikult kiirelt edasi liikuda. Kui sinna tõusule minna muul ajal, enne asi läbi jalutada, mõelda ja arvestada siis võib vabalt üles saada. Selleks ei pea tingimata kiire eliidi sõitja olema.
Sellele tõusule mälu järgi hooga peale minna ei saa, tõusu lõpp on mõõdukalt pikka ja järsk. Ma olen näinud 15mm hõredate väga jäikade peenikeste nubludega kumme, võib-olla nendega saaks sealt üles (kui ratta raam ka ümber teha). Peaks auhinna välja panema, kes sealt üles sõidab.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3620
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 05. 08. 2003. 21:24

Lõbus lugemine selle Emumäe tõusu kohta. Võib-olla seal päris mõned meetrid enne tippu olin meestesummal liiga vasakul, kus lahtitallatud liiv juba kingas käis, aga seda meest tahaks küll näha, kes kogu mäe lõpuni sadulas võtab... Olgu kumm ja mees milline tahes, aga esiratast enam maas ei hoia.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 05. 08. 2003. 21:26

Oliver kirjutas: Ma olen näinud 15mm hõredate väga jäikade peenikeste nubludega kumme, võib-olla nendega saaks sealt üles (kui ratta raam ka ümber teha). Peaks auhinna välja panema, kes sealt üles sõidab.
ja selle sama raami ning kummidega ringi läbib :)

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Postitus Postitas Jack » 06. 08. 2003. 00:27

Emumägi on raske. Võib-olla isegi võimatu.
Aga kaui palju clubbersitest sõitis võistlustel üles esimesest tõusust?
Pilt

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 06. 08. 2003. 06:28

kui ma nüüd ei eksi,siis oli Raivo Maimre kes peaaegu üles sõitis..võibolla 3 m jäi puudu..

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 06. 08. 2003. 07:25

Jack kirjutas:Emumägi on raske. Võib-olla isegi võimatu.
Aga kaui palju clubbersitest sõitis võistlustel üles esimesest tõusust?
pigem püstitaks küsimuse, et paljudel oli võimalus üles sõita?
ma ootasin vähemalt 3 min oma järge, et mäe jalamilegi pääseda. sellises olukorras pole enam mõistlik endale või teistele midagi tõestama hakata. nõustun nendega, kes väidavad, et vaid emumägi oli jooksukat väärt.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 10. 08. 2003. 12:09

ii kirjutas:Kui sa tuled tagant poolt pead sa ise valvas olema (SILMAD LAHTI) ja ennetama selliseid situatsioone.
Kui sa jälgiks kogu aeg, mis taga toimub, mis saaks siis edaspidi sõidust?!

Lihased lähevad krampi paljudel, nii et ära sellepärast nuta
Puhkusel olles jäävad asjad unarusse :) . Nüüd tekkis jälle võimalus kompuutrit näppida.

Esmalt - kui vahe üks meeter, siis suurt reageerida ei jõua.
Teiseks - kui hoog maas, siis pane jalg maha ja jää raja kõrvale, sa olid/vajusid raudselt keset rada! Küsimus ei ole seljataguse jälgimises, vaid trajektoori säilitamises.
Kolmandaks - lihase krampi minek nii, et sa tunned seda juba pakitsemas pikemat aega on midagi muud kui see kui lihas läheb krampi äkki ja millisekundi jooksul, valu on mitmekordselt võimendatud.

Nii ütlemised öeldud ja viha pole olnudki. Nüüd lähen metsa tagasi. :lol:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 10. 08. 2003. 13:33

erikr kirjutas:
Jack kirjutas:Emumägi on raske. Võib-olla isegi võimatu.
Aga kaui palju clubbersitest sõitis võistlustel üles esimesest tõusust?
pigem püstitaks küsimuse, et paljudel oli võimalus üles sõita?
ma ootasin vähemalt 3 min oma järge, et mäe jalamilegi pääseda. sellises olukorras pole enam mõistlik endale või teistele midagi tõestama hakata. nõustun nendega, kes väidavad, et vaid emumägi oli jooksukat väärt.
esimene tõusuke ei olnd miskit hullu, kui oleks saanud vabalt peale minna ,aga tõusude alguses on ikka nii et hoog läheb maha ja tagant tulijad tahes tahtmata peavad rattalt maha ronima ,kui just ei taha tasakaalu harjutusi tegema hakata,
trekisõitjatel oleks seljuhul eelis :)

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 10. 08. 2003. 13:55

Kui nüüd õigesti mäletan siis alguses oli kaks varianti , et kas jalutad/jooksed rada pidi või siis paned kõrvalt s.t. põõsast, mida ka tehti.Ise pani ka põõsast nii kaua kuni keegi sealt eest maha tuli ja mul polnd midagi enam teha peale eest ära tulemise.Tea kui teha metsa selline serpetiinika moodi tõus sinna Emumäele?

Vasta

Mine “Eesti võistlused”