Kus on Eesti kruusarallid?

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas KaupoR » 10. 06. 2022. 13:22

Ma tean, et pikka aega on sõna "kruusaralli" olnud kohutav sõimusõna aga uut normaalsust vaadates tundub, et see sõna võiks (ja peaks) Eestis uuesti au sisse tulema. Kahjuks on vana taak kruusal toimuvatel võistlustel ilmselt nii tugevalt kaelas, et peale Gravel Grinder Estonia ei ole mitte midagi toimumas.

Kus on Eesti kruusarallid?

CX ja gravelrataste müük on välisel hinnangul päris võimas, suur osa meie XC ratastest on väga sobivad kruusarallideks. Aga mida pole on võimalus end võistlusolukorras sellel varustusel välja elada. Mõned masohistid kasutavad CX/gravel ratast ka tavalistel maratonidel aga varem nimetatud kruusaralli sildi vältimise huvides on maratonid kolinud teedelt metsa ja hea on. On üks võistlus, mis nimetab ennast kruusavõistluseks (GGE), kuid see teistega võrreldes omapärane veel ka selles mõttes, et tegemist on kiiruskatsetega sõiduga. Ühtegi stardist finišini kruusarallit meile pole. Sisu poolest üks peaaegu on aga seda turundatakse jätkuvalt maastikurattamaratonina*: Tartu Rattamaraton. Kuulaks hea meelega Kelgu kommentaari, et kas on mõeldud ametlikult kruusaralliks muutmisest ja mis on seni takistanud? Oma mätta otsast vaadates võiks olemasoleva trassi suuresti sedasi jätta nagu ta on, distantsi veidi pikemaks tõmmata ja voilaa! Põhisõit võiks olla nt 100 miili või vähemalt 100 km. Ilmselt kaasnevad sellega meeletud kulud ja nõuded aga miks mitte püüda saada ka UCI Gravel Series sarja? Ma usun, et ürituse kvaliteedi osas ei tohiks olla mitte ühtegi takistust UCI märgiga sõiduks saada.

Kas olen nüüd asunud pühadust rüvetama kui mõtlen TRM-st kui kruusarallist? Või oleks Eestis ainest nii TKR-ks** kui ka mõneks kruusakaks veel, miks mitte isegi sarjana?

* 2021 võideti see võistlus maanteerattaga!
** Tartu KruusaRalli :)
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas siim_s » 10. 06. 2022. 14:30

Teise poole pealt on kõige lähedasem võistlus olnud Valgete Teede Rattaralli. Aga selleks, et seda päris kruusaralliks tituleerida, peaks kruusa osakaal kõvasti tõusma. Kelgul on variante, kummalt poolt läheneda :)

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1126
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas Prommar » 10. 06. 2022. 14:37

Valgeid teid jääb ka aina vähemaks. Sangaste ralli olulised lõigud Lüllemäest põhja ja ida poole läksid hiljuti mustkatte alla.

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas rainerhq » 10. 06. 2022. 15:00

Ärge Kelgule seda mõtet küll pähe pange, et Sangaste RR graveliks teha aga TRM võiks sinna poole liikuda küll.
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3028
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas tarmo » 10. 06. 2022. 17:38

Kaupo, aga pane väike tiim kokku ja korralda ise. Soomes on sari koos rootslaste ja norrakatega + palju üksikuid sõite. Leedus on palju üksikuid sõite, Läti kohta ei tea. Poolas vast et kõige rohkem meile lähimaades. Parem tee kohe pan-baltic. 2 sõitu igas riigis. Euroopas on palju kruusasõite, pikemaid, kus osalejaid ongi max 200. Rajad on enamuses märgistamata, sõidetakse gpx-i järgi. Kõige suurem mure korralduses on vist liiklusega seotud, sest kogu trass on tavaliselt ju avatud liiklusega teedel. Mul puudub sellise võistluse korraldamise kogemus, aga ma arvan, et kui sa omale palka ei plaani maksta osalustasudest, siis kõik on võimalik.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas dr Holden » 10. 06. 2022. 18:20

tarmo kirjutas:
10. 06. 2022. 17:38
Kaupo, aga pane väike tiim kokku ja korralda ise.
H100 vaimne isa Silver helistab mulle 3 korda aastas ja küsib, kuna ma gravel-tuuri teen....
Ka meil siin kagunurgas lähevad teed järjest musta katte alla ja valus kogemus amatööride 3-päevase maanteetuuri korraldamise osas rõhub ikka veel hinge...ehk siis kõhklen, kuigi võiks ju
Viimati muutis dr Holden, 10. 06. 2022. 18:25, kokku muudetud 2 korda .

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas Mati » 10. 06. 2022. 18:20

Prommar kirjutas:
10. 06. 2022. 14:37
Valgeid teid jääb ka aina vähemaks. Sangaste ralli olulised lõigud Lüllemäest põhja ja ida poole läksid hiljuti mustkatte alla.
Üks suuremaid probleeme ongi ilmselt norm (pikkuse ja kvaliteediga) kruusakate leidmine. Päris palju on meil saanud tolmuvabaks aastatega. Mäletan oma esimesi 15-20 aasta taguseid MTB sõite Lõuna-Eestis - enamus nendest kruuskatest (mis toona olid norm) on nüüd musta kattega. Ja just seal kandis on IMHO parim gravel-maastik.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas kalari » 10. 06. 2022. 20:27

Kokkuvõtvalt - gravelbike (massiline) harrastamine Eestis on üks suur vastuvoolu ujumine. Jeah, on küll uus ja seksikas nagu fatbike 5-6 aastat tagasi...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas Mati » 10. 06. 2022. 21:58

kalari kirjutas:
10. 06. 2022. 20:27
Kokkuvõtvalt - gravelbike (massiline) harrastamine Eestis on üks suur vastuvoolu ujumine. Jeah, on küll uus ja seksikas nagu fatbike 5-6 aastat tagasi...
Ilmselt eksid. See, et võistluseks (mis on muuseas selle teema point :idea: ) ei saa ühte jutti üle 100km trassi kokku, ei tähenda, et muidu asjal jumet poleks. Trenni saab graveliga planeerimata, ad hoc põhimõttel teha, mis avardab selgelt "maanteka maalima".
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas kalari » 10. 06. 2022. 23:11

Kui lähtuda teemapüstitaja küsimusest, siis ikka ei eksi küll. Kruusavõistlusteks nauditavat tedevõrku jääb järjest vähemaks. Samuti ei saa olema kriitilist massi kruusasõpru, kelle baasilt jätkusuutlikult võistlusi korraldada.
P.S. Kasuks tuleb kogu rattavõistluste (ja laiemas plaanis kõikide massiürituste) korraldamisega kaasnevate moodsa aja iseärasuste hoomamine. "Ärimudelid", mis töötasid veel aastal 2012 tänasel päeval ei kipu toimima.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas KaupoR » 11. 06. 2022. 07:53

Kruusarattaga ei pea ju sõitma ainult hööveldatud kruusateel. Väga hästi sobivad ka põlluvaheteed (pinnasteed), metsateed, ka suusarajad/terviserajad (ma ei mõtle siin asfalteeritud kergliiklusteid). Ma kahtlen, et need kõik on Kesk- ja Lõuna-Eestis mustaks tehtud? Isegi Tallinna külje all saime eelmisel nädalavahetusel ca 110 km ringi kokku, millest pool ei olnud asfalt. Ja see oli koos kodust (Tallinnas) mineku ja tulekuga. Oleks veidi otsinud ja nuputanud, oleks ehk osakaalu veel saanud painutada mitteasfaldi kasuks. Loomulikult ei saa me Eestis kokku sellist trassi nagu on Unbound vms.
tarmo kirjutas:
10. 06. 2022. 17:38
Soomes on sari koos rootslaste ja norrakatega + palju üksikuid sõite.
Kui sa mõtled Gravel Nordic Series, siis see pole võistlus vaid ühissõit avatud liiklusega teedel :) Vähemalt oli selline "group ride" kui ma 2021 selle sarja kohta lähemalt uurisin.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3028
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas tarmo » 11. 06. 2022. 09:15

KaupoR kirjutas:
11. 06. 2022. 07:53
Kruusarattaga ei pea ju sõitma ainult hööveldatud kruusateel. Väga hästi sobivad ka põlluvaheteed (pinnasteed), metsateed, ka suusarajad/terviserajad (ma ei mõtle siin asfalteeritud kergliiklusteid).
Just, gravelrattale on avatud kogu teedevalik, mis pole asfalt. Väljand "gravelbike" on minu meelest eksitav, "allroad" oleks sobivam väljend. Vähemalt minu jaoks on gravelbike hetkel absoluutne lemmik ja eelmise aasta 7k läbisõidust umbes 3/4 tegin selle rattaga. Kõik senised pikemad mtb ringid mööda metsa- ja põlluteid on asendunud gravelbikega.
Ma Gravel Nordic Series juhendiga pole tutvunud. Jäi mulje, et on võistlus. Aga kui on lihtsalt ühissõit, siis olen ajavõtuta sõidu ja hea raja eest valmis kindlasti maksma ja pigem valin selle kui võistluse.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas Mati » 11. 06. 2022. 10:40

kalari kirjutas:
10. 06. 2022. 23:11
Kui lähtuda teemapüstitaja küsimusest, siis ikka ei eksi küll.
Pudru ja kapsad. Alguses räägid harrastajate kriitilisest massist ja siis võistlejate. Eks sul ole lihtsalt oma dogma ...

Kaupo ja Tarmo täiendustega 100% nõus! Potentsiaal on tegelikult laiem kui lihtsalt kruus.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas KaupoR » 11. 06. 2022. 10:56

Üks foto, mis tehtud sel nädalal Viljandimaal. On küll veel kruusa :)
Pilt
If everything's under control, you're going too slow!

tripp
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas tripp » 11. 06. 2022. 11:34

Aina rohkem kruusateid on aga erateed, kus rattaga sõita ei tohi.

Üleeile just põrkasin selle otsa. Sõitsin Tallinna lähedalt Kurna külast väiksemaid teid pidi linna suunas, kui ühel kruusateel on "eratee" ja "sisenemine keelatud" märk ees. Seaduse järgi oleks ma pidanud sealt tagasi pöörama. Rattaga matkamine muutub Eestis järjest keerulisemaks, keelde ja piiranguid on aina rohkem.

Eks saab maaomanikega kokkuleppele jne, aga võistluste korraldamine on ilmselt samuti aina keerukam.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas UrmasL » 11. 06. 2022. 11:39

Graveli/kruusa võistlusel, kui korraldataks, oesaleksin tõenäoliselt küll. Minu jaoks on gravel aga pigem lõbusõidu ja nautimise formaat. Eelmisel aastal ma sõitsin radadel, kuhu viimase 20 aasta jooksul polnud sattunud. Kruusaratas avardab tohutult võimalusi. Selline pilt nagu Kaupo siin postitas, selliseid vaateid oli mul eelmisel aastal sadade ja sadade kilomeetrite kaupa. Eestimaa on ikka ilus! Tallinna lähedal ja mujal eestis (tänud sõpradele Porter Racingust siinkohal.
Seega jah, graveli formaati ei ähvarda fatbike saatus :)

Ahjaa, sõitsin TRM eelmine aasta graveliga. Perfect!

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas UrmasL » 11. 06. 2022. 11:44

Sellega on nii ja naa. Eratee/eramaa ei täehnda, et seal liigelda ei tohi. Kui see tee ei lõppe kellegi taluõuel vaid läbib kellegi eravaldust, siis ei saa maaomanik seal liiklemist keelata ega sulgeda. Minu ringid on tavaliselt eelnevalt planeeritud ja ma tean kuhu välja viivad. Erateedelt/eramaadelt olen suht julgelt läbi sõitnud ja pole probleeme täheldanud.
tripp kirjutas:
11. 06. 2022. 11:34
Aina rohkem kruusateid on aga erateed, kus rattaga sõita ei tohi.

Üleeile just põrkasin selle otsa. Sõitsin Tallinna lähedalt Kurna külast väiksemaid teid pidi linna suunas, kui ühel kruusateel on "eratee" ja "sisenemine keelatud" märk ees. Seaduse järgi oleks ma pidanud sealt tagasi pöörama. Rattaga matkamine muutub Eestis järjest keerulisemaks, keelde ja piiranguid on aina rohkem.

Eks saab maaomanikega kokkuleppele jne, aga võistluste korraldamine on ilmselt samuti aina keerukam.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas Mati » 11. 06. 2022. 13:09

UrmasL kirjutas:
11. 06. 2022. 11:44
Sellega on nii ja naa. Eratee/eramaa ei täehnda, et seal liigelda ei tohi. Kui see tee ei lõppe kellegi taluõuel vaid läbib kellegi eravaldust, siis ei saa maaomanik seal liiklemist keelata ega sulgeda.
Täpselt nii! Kui tee läbib eramaad, siis see ei tähenda, et seal (läbi) ei või liigelda - eraomanikud kirpuvad privaatsustuhinas oma õigusi üledimensioneerima. Idee ei ole ju kellegi hoovi sõita, telkida, jne!

"Keskkonnaseadustiku üldosa seadus" ütleb:
§ 33. Võõral maatükil asuva tee ja raja kasutamine
(1) Avalikult kasutatavaid teid ja erateid võib kasutada igaüks seadustes sätestatud ulatuses. [RT I, 23.03.2015, 3 - jõust. 01.07.2015]
(2) Teid, mis ei ole rajatised, (edaspidi rada) võib kasutada jalgsi, jalgrattaga või muul sellesarnasel viisil liikumiseks, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.
(3) Omanik ei või keelata eratee ega raja kasutamist jalgsi, jalgrattaga ega muul sellesarnasel viisil liikumiseks, kui kasutus põhineb väljakujunenud taval ega ole talle koormav. Eratee või raja kasutamise liigset koormavust eeldatakse õuemaal asuva eratee või raja korral, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.
PS! Tasub vaadata ka teederegistri andmeid!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas soul » 11. 06. 2022. 20:10

Kas Kõlleste ja Elva Rattamaraton ei kvalifitseeru kruusarallideks?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas KaupoR » 11. 06. 2022. 21:03

Ma ei tea, pole neid ammu sõitnud, aga mõlemat müüakse ikkagi kui MTB maratoni.
If everything's under control, you're going too slow!

jaanush
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 27. 08. 2014. 12:38

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas jaanush » 11. 06. 2022. 21:27

Kaitseväe kespolügoon Aegviidu Lehtse Tapa Läsna vahel on kõik puha uued kruusateed. Nõuab küll arvestamist õppuste ajakavaga aga see on tehtav, graafik on avalik ja omaette sõitmiseks saab infot sulgemise kohta ka jooksvalt telefoni teel. Seal saab kiiresti sõita. Nt Aegviidust Viitnale või Võsule saab toreda marsruudi. Kena kant ka, ehkki polügoon on osalt päris jõhkralt metsast lagedaks tehtud. Vaatepilt seegi…

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1186
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas SK » 11. 06. 2022. 21:32

Gravel (kergematel ja sporlikumatel tüüpidel täidab sama rolli cyclokas) on kindlasti kõige universaalsem rattatüüp ja ega see ralli ei peaks ju 100% kruusatee olema - võib olla ka segu kruusast, metsateedest ja kõvakattest. Ongi huvitavam ja sõidutaktikal on ka mingi roll.

Sangaste on kruusalõikudega maanteesõit ja Grinder on kiiruskatsetega sõit, mis on hoopis teise taktikaga ja ilmselt on ka sõidu turvamine oluliselt lihtsam, kui täiega pannakse ainult 20% distantsist kuskil olematu liiklusega lõikudel. Irooniliselt on Grinder minu teada võidetud juba ka maanteerattaga, millele mahuvad cyckloka rehvid alla. Seega mingit kindlat kategooriat ei eristu ei sõiduvahendite ega rajakatte osas.

Gravelbike-cyclo tüüpi rattaid on Eestis kindlasti juba tuhandeid, seega sõiduvahendite taha miskit pidama ei jää. Iseasi, kas kõik, kes graveliga mõnuledes kilomeetreid neelavad, tingimata võistelda tahavad.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas KaupoR » 12. 06. 2022. 07:27

SK kirjutas:
11. 06. 2022. 21:32
Irooniliselt on Grinder minu teada võidetud juba ka maanteerattaga, millele mahuvad cyckloka rehvid alla.
Aastal, mil mina seda sõitsin, võideti Grinder hoopis MTB-ga. Otustav oli esimene kiiruskatse, mis on osalt pehmes liivas ja ületab ka mõned juurikad ning läbib mõned tehnilisemad kurvid. Ülejäänud kiiruskatsetel sõitis favoriitide grupp sisuliselt koos ja mingeid märkimisväärseid vahesid seal ei tekkinud.
If everything's under control, you're going too slow!

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas arnea » 12. 06. 2022. 10:11

Mati kirjutas:
11. 06. 2022. 13:09
PS! Tasub vaadata ka teederegistri andmeid!
Aitäh selle seaduseviite eest. Ma olen sõites mitu korda mõelnud, et peaks selle eratee asja selgeks tegema. See on hea teada, et jalgratas on jalakäijaga samas kategoorias. Aga neid seadusi on ju veel, mis seda võõral maal viibimist reguleerivad? Mingi igameheõigus? Ja kas ratas võib telliskivi alt sisse sõita? Võibolla oleks see üldse eraldi teemaks abiks tõsta?

Teeregistri osas - kas soovitasid seda vaadata teekatete teadasaamiseks või on seal erateede kohta mingit infot?

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas arnea » 12. 06. 2022. 17:18

Järgmisel laupäeval-pühapäeval saaks pikalt kruusal kihutada kui tahaks: https://www.panepanepane.ee/p%C3%B6%C3%B6rirando

Formaat on ebatraditsiooniline, aga kruusaratas on seal kindlasti parim valik. Boonuseks võimalus ratta seljas päikesetõusu nautida.

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas Kaido88 » 18. 06. 2022. 19:11

Kas mitte gravelid ei hakka asendama maanteerattaid? Saab sõita ka kruusal kui ka asfaldil, et inimesed lihtsalt laiendavad oma teede valikut.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas KaupoR » 18. 06. 2022. 19:33

Isiklikult minul asendas see maastikuratast.
If everything's under control, you're going too slow!

Kodar1
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 17. 06. 2021. 10:48

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas Kodar1 » 21. 06. 2022. 18:40

Põhja-Saaremaal saaks teha korraliku kruusasõidu - Kihelkonna ümbrus, Tagamõisa poolsaar, Karujärve metsad ja Ninase poolsaar on selleks loodud. See kant on väga ilus, aga korraldamisel on takistavaks faktoriks mitmed looduskaitsealad, mis piirkonda katavad.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1126
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas Prommar » 21. 06. 2022. 20:31

Miks peaks looduskaitseala takistama kruusateedel sõitmist?

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas arnea » 21. 06. 2022. 21:01

Randoo oli lahe. Lõuna-Eestis on lahedat kruusa lademes. Laupäeva õhtul null liiklust. Esimest korda tekkis mõte, et maastikuratta kõrvale võiks veel ühe ratta soetada.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1186
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas SK » 22. 06. 2022. 09:42

Kodar1 kirjutas:
21. 06. 2022. 18:40
Põhja-Saaremaal saaks teha korraliku kruusasõidu - Kihelkonna ümbrus, Tagamõisa poolsaar, Karujärve metsad ja Ninase poolsaar on selleks loodud. See kant on väga ilus, aga korraldamisel on takistavaks faktoriks mitmed looduskaitsealad, mis piirkonda katavad.
Seal kandis toimatanuna võin öelda, et looduskaitsealad kindlasti takistuseks pole. Ainsad takistused on korraldamiseks kohalik (liiga) väike sport-ratturite kogukond ja osalejatele aega- ning raha nõudev kauge kant(ainuüksi praamipiletid auto+4 inimest 80 eurikut edasi-tagasi +küte). Ehk siis ka suure vabatahtliku töö osakaaluga on see miinusega projekt. Teedevõrk graveliga sõitmiseks on seal vägagi piisav, teen igal aastal Ninase-Tagamõisa-Karujärve ühe 100km päevase tiiru ujumis- ja supipeatustega.

LOOK
Rattur
Postitusi: 501
Liitunud: 22. 07. 2003. 07:59

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas LOOK » 22. 06. 2022. 11:35

Soovitan kuulata viimast Jalgrattapalaviku podcasti Mihkel Reilega. Mihkel tegi väga hea ülevaate võistluste korraldamise hetkeseisust ja lähitulevikust. https://podcast.ee/show/jalgrattapalavik/

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas dr Holden » 24. 07. 2022. 21:24

Aga tekkis üks mõte!

Prooviks teha 21.augustil Võrumaal Gravel Maratonide nö avasõidu! Ehk siis tuleviku teema!
Distants 120km - kruus, külavahetee, metsatee, no miski 6km tuleb seda vaese mehe asfalti ka!
Kuna igasugune arvamus puudub, palju võiks huvilisi olla, teeks esimese katse nö vabasõiduna:
- rada on märgistamata, läbimise jaoks on vaja osaleja enda GPS seadet, mis loeks korraldaja poolt saadetud gpx-faili
- kuna sõit toimub ilma poodideta trassil, siis rajal 1 teeninduspunkt, saadaval vett, spordijooki ja ka erinevat toitu
- igale osalejale läheb külge träkker, kontrollimaks trassi läbimist
- võitjale karikas
Egas rohkem polegi, osavõtumaks miinimum, et katta träkkerite ja muu kulu, ehk siis ca 20€!

Tõstke käed või saatke e-mail info ätt haanjamatkad.ee, kes tahab osaleda!

Kasutaja avatar
silver
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 13. 04. 2003. 16:55

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas silver » 24. 07. 2022. 21:56

Jah, palun pane mind kirja.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas dr Holden » 24. 07. 2022. 22:03

silver kirjutas:
24. 07. 2022. 21:56
Jah, palun pane mind kirja.
Loodan, et sa pole ainus!

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas Omiar » 25. 07. 2022. 10:22

Minu jaoks kattub see samal päeval Tallinnas toimuva MNT võistlusega.

tripp
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas tripp » 08. 08. 2022. 19:52

arnea kirjutas:
12. 06. 2022. 10:11
Ja kas ratas võib telliskivi alt sisse sõita?
Ei või.
Sest märk 331 «Sissesõidu keeld» keelab kõigi sõidukite edasisõidu.
Jalgratas on sõiduk.

Tõsi, "telliskivide" paigutajad ise ei tea seda. Nii et neid telliseid on kõikjal, ka seal, kus ilmselgelt rattaga sõita tohib. Rattateedel näiteks.

Tartu maantee ja Juhtme ristmik, kus koos on jalgrattatee märk (asfaldil, valgega) ja telliskivi.
https://www.google.com/maps/@59.4052335 ... 312!8i6656

Harku metsa sissesõit Harku alevi / Metsa tee poolt.
https://www.google.com/maps/@59.385574, ... 312!8i6656

Ja nii edasi.

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas arnea » 09. 08. 2022. 01:00

Nojah. Kui ma ratta käekõrval telliskivi märgi alt jalakäijana läbi lükkan, kas peale seda võin sadulasse tagasi hüpata?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas KaupoR » 09. 08. 2022. 07:18

kuulge, püüame teemasse jääda. Liiklusseaduse nüanssideks on omad kohad
If everything's under control, you're going too slow!

Kalev87
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 26. 07. 2020. 22:24

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas Kalev87 » 09. 02. 2023. 13:06

Sellel aastal Gravel Grinder 3x. Narva, Tõrva ja Pärnu

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas DeeJott » 09. 02. 2023. 13:38

Estonian Cupi raames ka kruusa EMV.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas KaupoR » 09. 02. 2023. 15:41

Estonian Cup on kukesamm sinna poole. Nime järgi on nagu mõned etapid aga need on 70 km (GP, kusjuures Valga etapp / EMV distants pole teada). Kruusasõidu miinimum võiks olla ikka 100 km.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 355
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas erko » 09. 02. 2023. 21:22

EJL 2023 aasta kalendris on Gravel Grinder nime all juba kaks üritust. Kas astutakse ka graveli-sarja suunas, teab keegi lähemalt?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas KaupoR » 10. 02. 2023. 08:07

Vt 3 postitust ülespoole - seal Kalev viitab lausa 3 etapile.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 355
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas erko » 10. 02. 2023. 08:26

Tänud viitamast, ise ei märganudki. Leidsin EJL kalendrist ka kolmanda, Narva, etapi. See on juba 14. mail aga ürituse kodulehel on vaikus. Kas formaat jääb samaks, üks pikk ring kiiruskatsete ja ülesõitudega?

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Kus on Eesti kruusarallid?

Postitus Postitas Genry » 10. 02. 2023. 10:16

Suisa 7 Gravel sõitu on EJL kalendris, väidetavalt on neis kõigis gravel distsipliin sees.
Aga jah, eks kõiki huvitab, et mida see sisult tähendab. Kas sama nagu varem olnud Fatbike klassid või on reaalselt eraldi rada gravel ratastele loodud ja asjal suurem point kui rattaklassi eriauhind?

Eestis populaarsust koguv GRAVEL on sellel hooajal EJL kalendris tugevalt esindatud⤵️
13.05 Hawaii Express Estonian Cup, Kõlleste Rattamaraton, Põlva
14.05 Gravel Grinder Estonia, Narva
02.07 Gravel Grinder Estonia, Tõrva
29.07 Hawaii Express Estonian Cup, Rand & Tuulberg Elva Rattamaraton
06.08 Gravel Grinder Estonia, Jõulumäe
12.08 Solar Wheel EMV Gravelis, Valga
09.09 Red Bull Tour of Vikings, Saaremaa
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”