JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Flash » 10. 05. 2021. 07:59

No-nii! Jõelähtme XIV rattamaratoni regamine on avatud!

Info ja registreerimisvorm on leitav klubi kodulehelt www.singel.ee

Hetkel kehtivate piirangute valguses on osavõtjate arv piiratud 140-ga, kuid hajutatud stardi korral on võimalik, et saame veidi kohti juurde. Kuid seda infot jagame siis kui load olemas.
Noorte- ja matkasõidu ja lastesõitude toimumine on suure küsimärgi all ja sõltub otseselt, mis piirangud juunis kehtivad. Hetkel on prioriteediks maraton ja selle osalejad.

Loodame mõistvale suhtumisele.

Igal juhul näeme JRMi singlitel 12.juunil!
Viimati muutis Flash, 07. 06. 2021. 19:59, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas DeeJott » 10. 05. 2021. 08:43

Pärgel, maratoni regamistasu võttis küll korra hinge kinni.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas DeeJott » 22. 05. 2021. 15:57

Kirja ma igatahes sain.

2020 aasta teemast, kas kehtib ka see aasta? Endal kavas muidugi 90+ km sõita.
Flash kirjutas:
21. 10. 2019. 06:45
Eraldi poolikut ei tee. Lihtsalt ressurssi klubiliste ja vabatahlike näol selleks ei jätku. Kõik, kellele maraton tundub liiga pikana, saavad poolel maal sisuliselt boksi keerata ja poole maa tulemuse kirja saada. Maratoni statistikasse see lõpetamiskorrana kirja ei lähe. Nii lihtne see ongi. Järgmisel aastal on plaan teha idapoolne ring uute lõikudega (mõned külateed on tänu "tublile" mototegevusele edaspidi võistluste jms jaoks suletud) vastupidiselt traditsioonilisele ning alles 4 TP saab olema siis see tuntud ja omamoodi.

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas arnea » 30. 05. 2021. 11:24

Kas rada läheb tavapäraselt algul läänepoole ja siis tehakse idapoolne paun?

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Re: Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Flash » 31. 05. 2021. 07:17

arnea kirjutas:
30. 05. 2021. 11:24
Kas rada läheb tavapäraselt algul läänepoole ja siis tehakse idapoolne paun?
Rada läheb alguses läände ja siis on idapoolne, kuid see viimane on tavapärasele vastassuunas ehk Ruu - Haapse - Kalevi-Liiva. Poolel maal rada seekord laagripaika ei läbi.

Startimine tuleb sel aastal lainetega ehk 20 ratturit ühes laines ja intervall 1 minut. See tuleneb kehtivatest piirangutest.

Tuletan veel ka meelde, et eelregistreerimine lõppeb 7.juunil. Seejärel jääb vaid kohapeal registreerimine. Põhjus väga lihtne - nimelised numbrid ja koostööpartneril on tööde järjekord. Loodan mõistvale suhtumisele.

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Re: Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Flash » 03. 06. 2021. 15:05

Panen siia samuti info, mis meie ürituse FB lehel.

Nüüd on lood sellised, et hetkel on registreerunud ca pool eelnevalt kalkuleeritud miinimumist osalejate osas. Puudu on ca 50 tõsist maratonihunti. Kriisiolukorra tõttu on tänaseks selgeks saanud, et laste- ja noortesõite koos matkasõiduga menüüsse ei jää. Seega, kui oled registreerunud või mõtled seda teha, siis haara naabrimees/naine ka kampa ja kutsuge oma tutvusringkonnast veel tõsiseid singligurmaane. Teeme osalejate listi 100 osaleja pikkuseks ja korraldame ürituse ära. Muidu jääb õhku võimalus, et teeme ehk virtuka, ja sedagi märgistamata rajal... ilma TPdeta ja rajajulgestuseta.

Pingutame järgmise esmaspäevani, sheerime ja teeme lobitööd - saame konkurendid kokku, eks? Niikuinii on osalejaid vähem, seda paremaid kohti on võimalus saada Põhja-Eesti raskeimal üheringilisel rattamaratonil.
Sõbrad, jagage seda sõnumit palun. Meie Jõelähtme Singel nimelise seltskonna jaoks on ääretult tähtis, et pikalt planeeritud ja ettevalmistatud üritus toimuks.

Lisan, et rada on pea 100% valmis - jäänud veel üks tõsine niitmise päev ja üks Jägala-äärne purre vajab uueks tegemist. Alates pühapäevast hakkan rada märgistama. Kui eelsregistreerimise lõpuks osavõtjate arv jääb alla 100, siis üritust kahjuks ei toimu ja kõigile eelregistreerunutele tagastame tasu päev pärast eelregistreerimise lõppu.

Nightsilm
Rattur
Postitusi: 72
Liitunud: 14. 05. 2015. 20:33

Re: Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Nightsilm » 04. 06. 2021. 10:48

Regatud. Püüdke ikka see (loodetavasti) viimane koroona aasta ka üle elada. Järgmine aasta on juba võimalik normaaloludes maratoni planeerida ning ehk siis ei satu kolme maratoni ühele nädalavahetusele.

JRM kui institutsioon peab kindlasti säilima!

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Re: Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Flash » 07. 06. 2021. 19:54

Head ratturid!

Kahjuks loodetud arvu rattureid Jõelähtme rattamaraton kokku ei saanud ja seetõttu tuleb üritus ära jätta. Finantsiliselt me ei vea kahjuks seda välja. Osalejatele, kes on oma registreerimistasu meile kandnud, tagastame selle homse päeva jooksul. Vabandame, kuid üle oma varju väike klubi hüpata ei suuda.

Kel on soov rada sõita, kirjutage - saadan vajalikud failid. Samuti saab 12.juunil kell 9 minna aeglasema singlikate pundiga ning kell 10 kiirema pundiga rada avastama. Starditakse nagu ikka - laagripaigalt.
Jõelähtme rattamaratonidega on sellega ka lõpp. Täname kõiki neid rattureid ja vabatahtlikke, kelleta seda üritust poleks kunagi saanud toimuma.

Samuti tänan Jõelähtme valda ürituse toimumise toetamise eest. Sellest on olnud suur abi. Aitäh ka kõigile klubilistele ja nende perede liikmetele.

Lisaks tänan kolme ettevõtjat, kes 2007 toimunud I rattamaratonile finantsiliselt õla alla panid - kahjuks juba lahkunud Vladimir Volohhonski, Viktor
Levada ja Vladimir Lozovski. Nende abita poleks seda üritust kunagi toimunud.

Jõelähtme Singel korraldab edasi nii kolmapäevakuid kui Ruu sõitu, kus selgi aastal selguvad Harjumaa parimad.

Singlitel näeme!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas dr Holden » 07. 06. 2021. 20:10

R.I.P. JRM

Olen ise olnud jõu ja nõuga abis alates esimesest, kui tõrjusin hullunud autoga kihutajaid Kalevi-Liival! Kedagi ei huvitanud miski lipuke, kuni panin selga juhuslikult autos olnud nö tööriided - Taani ohvitseri laigulise välivormi - sest peale saad kiirus ilusti 30 peale!

Mäletan veel, et esimesele maratonile oli säärane tung, et Flash tõmbas kõik oma rattamaratonidelt kogutud numbrid garaažiseina pealt maha ja leidsin autost oma ema poolt sinna unustatud herne kinnitamise traadi. Andsime välja suva numbreid ja selle kinnitamiseks herne traati...

Ilusas maailmas on nii, et suurema arvestavad väiksematega.....kes vbla on suurematele nö maa soolaks!

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas DeeJott » 07. 06. 2021. 20:51

Ei no aitäh teistele maratonikorraldajatele, et tapsite ära parima asja, mis Põhja-Eestil maastikuratturile pakkuda on.

Sorry, kui kellelegi liiga tegin, aga ma olen selle uudise tõttu emotsionaalselt üles köetud mees.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas dr Holden » 07. 06. 2021. 21:53

DeeJott kirjutas:
07. 06. 2021. 20:51
Ei no aitäh teistele maratonikorraldajatele, et tapsite ära parima asja, mis Põhja-Eestil maastikuratturile pakkuda on.

Sorry, kui kellelegi liiga tegin, aga ma olen selle uudise tõttu emotsionaalselt üles köetud mees.
Teed paljudele korraldajatele liiga, kellel oli Välguga alaline kokkulepe, et üksteisele pähe ei istu - kuupäevadega!

JannoR
Rattur
Postitusi: 176
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas JannoR » 08. 06. 2021. 09:16

Flash kirjutas:
07. 06. 2021. 19:54
Head ratturid!

Kahjuks loodetud arvu rattureid Jõelähtme rattamaraton kokku ei saanud ja seetõttu tuleb üritus ära jätta. Finantsiliselt me ei vea kahjuks seda välja.
Flash kirjutas:
07. 06. 2021. 19:54
Jõelähtme rattamaratonidega on sellega ka lõpp.
Minule, kes ma olen vaid korra sõitnud JRM poolikut (mis on iseenesest Eesti mõistes kõvasti üle keskmise maraton), on JRM sellegipoolest alati olnud etalon mille vastu teisi radasid võrrelda. Oleks tahtnud seal oluliselt rohkem osaleda, aga mis teha, JRM distantsid ja raskusaste suhteliselt hooaja alguses on alati olnud päris kõrge latt mida ületada. Pereinimesena on viimased 1,5 koroona-aastat minugi vormile jätnud väga tugeva jälje, aga just hiljuti algasid taas treeningud 2022 JRM pooliku jaoks (pikk distantsist isegi ei unista, see oleks liiga overkill).

Nüüd Flashi postitust lugedes olen aga hämmingus. Mul oleks kahju, aga ma saaksin aru ja aktsepteeriksin kui korraldaja ütleks, et ta enam ei jaksa, ei viitsi vms põhjusel edaspidi üritust korraldada. Mina loen sellest tekstist aga välja nagu seekordne osalejate arvu kokkusaamine oleks olnud mingi lakmuspaber, et kui ikka X number hardcore tallajaid kokku ei tule (hiline teatamine, osalejate piirang, pooliku puudumine, konkureerivad üritused jms sinna veel juurde), kui 'kõige pikemat, raskemat vms teha ei saa, siis nagu polegi asjal jumet. Maksimalism on vahel kole asi, aga minu jaoks on JRM puhul see 'kõige' peitunud alati hoopis maastikus, ning selle juures ei mängigi see pikkus nii palju rolli. Saan aru, et teatud kontingendile on auasi, et kui menüüs on pikk distants, siis lühemat ei passi võtta, aga tean ka paljusid tugevaid rattureid kes 90km lõpuni korisemise asemel on valinud just pooliku distantsi. Kui tõepoolest ongi nii, et JRM jätkamise põhjuseks on seekordne business case'i miinusesse jäämine, siis sorry, minu arust on siin tegemist õunte võrdlemisega apelsinidega ja iseendale jalga tulistamisega. Tehke nõksa lühem rada (endal ka vist veidi vähem tööd), samas osalejaid tuleks kindlasti rohkem ja 2022 oleks kõik back to normal.

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas piffik » 08. 06. 2021. 09:54

Kui juba meenutamiseks ja arutlemiseks läks, siis minule oli JRM päris esimene ametlik rattavõistlus (küllap lapsepõlves võis mingeid omavahelisi mõõduvõtmisi olla, aga ametlikku ajavõtuga võistlust ei meenu). Töökaaslane ütles, et selle "pooliku matkasõidu" teeb igaüks ära ning nii saigi end kirja pandud. Siiamaani mäletan, et enne võistlust olin trenni jõudnud teha 2x20km kergliiklusteel, kuna kevad oli hiline ja metsa all veel lumi. Võistluspäeva hommikul veel sadas kerget lund ja oli selline keskmine suusailm. Oli selgelt ootustest keerulisem rada ja kui finižis oleks Flashi asemel oodanud Anu Säärits mikrofoniga, siis oleks saanud küsida klassikalise küsimuse "kuhu kulusid need minutid ja tunnid?"
Aga nagu me teame, mis ei tapa, teeb tugevamaks ning JRM ei jäänud viimaseks rattavõistluseks. Tulid kolmapäevakud, Saku100, maratonide sarjad, Haanja 100 jne ja võistlemine kestab siiani.
Minu jaoks lõppes JRM ära siis, kui liigutati kuupäev aprilli lõpust juunisse. Juuni kuupäev mul perekondliku sündmusega hõivatud ning Põhja-Eestis võistlema ei jõua. Ehk juunis jääb ka edaspidi sõitmata, aga kui järgmine JRM oleks aprilli lõpp, võiks kohe nime kirja panna. Arusaadavalt aprillis korraldamisel on omad mured, aga selgelt konkurentsi on vähem, sisuliselt enne maid ju ühtki võistlust ei toimu, aga kõik on end pukkidel või lõuna laagrites tugevaks vändanud ja ootavad kannatamatult, et saaks puraka välja lasta.
Nii nagu suures rattamaailmas on kuulsad kevadklassikud ja suurtuurid, võiks ka Eestis olla vanaviisi kevadklassikud JRM ja Saku100, siis hakkavad sarjatuurid, hooaja lõpetavad TRM ja Haanja.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas KaupoR » 08. 06. 2021. 10:04

Eelmise postituse viimane lause vaatab kogu Eesti rattaspordikeskkonda harrastaja maastikurattamaratoonari vaatevinklist. Rattavõistluste universum on palju laiem.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Mati » 08. 06. 2021. 10:12

Üks mõttetera - seda üritust on korraldatud vabast ajast, ühe harrastajate klubi põhiselt. Sellise sündmuse korraldaja ei pea kunagi põhjendama, miks enam ei jaksa/viisti/taha. Inimestel on ka põhitöö ja entusiasmil omad piirid. Samuti, teatud asjad on loodud teatud kotseptuaalsest põhimõttest, st on üks variant vaid!
Proovige ise midagi korraldada kasvõi 10x jutti ja tajute suht varsti peaga vastu seina jooksmist. Elik kui on säravaid ideid, siis tuld, korraldage :!: :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Kaido88 » 08. 06. 2021. 10:32

DeeJott kirjutas:
07. 06. 2021. 20:51
Ei no aitäh teistele maratonikorraldajatele, et tapsite ära parima asja, mis Põhja-Eestil maastikuratturile pakkuda on.

Sorry, kui kellelegi liiga tegin, aga ma olen selle uudise tõttu emotsionaalselt üles köetud mees.
Pistame pea liiva alla ja lepime, et EC sarja korraldajad lükkasid ühe etapi Jõelähtme maratoni kuupäevale ja hooaja viimase Haanja 100 kuupäevale.
Ratturitel on võim! Iga üks annab oma hääle osalemisega konkreetsel võistlusel.

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Re: Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Flash » 08. 06. 2021. 10:36

JannoR kirjutas:
08. 06. 2021. 09:16
Flash kirjutas:
07. 06. 2021. 19:54
Head ratturid!

Kahjuks loodetud arvu rattureid Jõelähtme rattamaraton kokku ei saanud ja seetõttu tuleb üritus ära jätta. Finantsiliselt me ei vea kahjuks seda välja.
Flash kirjutas:
07. 06. 2021. 19:54
Jõelähtme rattamaratonidega on sellega ka lõpp.
Nüüd Flashi postitust lugedes olen aga hämmingus. Mul oleks kahju, aga ma saaksin aru ja aktsepteeriksin kui korraldaja ütleks, et ta enam ei jaksa, ei viitsi vms põhjusel edaspidi üritust korraldada. Mina loen sellest tekstist aga välja nagu seekordne osalejate arvu kokkusaamine oleks olnud mingi lakmuspaber, et kui ikka X number hardcore tallajaid kokku ei tule (hiline teatamine, osalejate piirang, pooliku puudumine, konkureerivad üritused jms sinna veel juurde), kui 'kõige pikemat, raskemat vms teha ei saa, siis nagu polegi asjal jumet. Maksimalism on vahel kole asi, aga minu jaoks on JRM puhul see 'kõige' peitunud alati hoopis maastikus, ning selle juures ei mängigi see pikkus nii palju rolli. Saan aru, et teatud kontingendile on auasi, et kui menüüs on pikk distants, siis lühemat ei passi võtta, aga tean ka paljusid tugevaid rattureid kes 90km lõpuni korisemise asemel on valinud just pooliku distantsi. Kui tõepoolest ongi nii, et JRM jätkamise põhjuseks on seekordne business case'i miinusesse jäämine, siis sorry, minu arust on siin tegemist õunte võrdlemisega apelsinidega ja iseendale jalga tulistamisega. Tehke nõksa lühem rada (endal ka vist veidi vähem tööd), samas osalejaid tuleks kindlasti rohkem ja 2022 oleks kõik back to normal.
Vastan - küsimus ei ole viitsimises, sest se juhul oleks juba eelmisel nädalal olnud trimmer nurgas, Kotka mägede alune sild ikka lääpas ja nädalavahetusel alustatud märgistust poleks samuti toimunud. Mul on hetkelgi hoovis ATV koos käruga, millel üle saja noole Ruu metsa ja Haapse vahelisele rajale. Aga klubi finantsid on see, mille eest tuleb kah vastutada. Mul ei ole kahjuks kuldtuvi katusel vaid pigem varblane peos. Olen aastaid omavahenditest ürituste tegemist toetanud, nüüd kahjuks ei ole see mul võimalik. Saan toimetada vaid sellega, mis eelarvesse kokku tuleb seda läbi osalustasude. Kahjuks ei ole mul võimalust teha miinuseelarveid. Nii lihtne see ongi. Ja mis puudutab maksimalismi, siis ei ole erilist vahet, kas JRM on 75-85-või isegi 100 KM, Kulusid sellega kokku kahjuks ei hoia. JRM sai kunagi tehtud teistsugusena kui nn massitarbe rattasõidud (mis minu jaoks ei kannata maratoni nime kuidagi välja) ja see oligi ainus, miks seda tegema asusin.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas KaupoR » 08. 06. 2021. 10:42

Kaido88 kirjutas:
08. 06. 2021. 10:32
Ratturitel on võim! Iga üks annab oma hääle osalemisega konkreetsel võistlusel.
Kahjuks just seepärast JRM ära jääbki. Eile lõiuna paiku oli JRM-l kirjas 74 nime, Kõlleste sõidu GP distantsil on praegu kirjas 144 nime, maratonil 273 ja poolmaratonil 204.
If everything's under control, you're going too slow!

Martin K
Rattur
Postitusi: 137
Liitunud: 12. 05. 2009. 13:49

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Martin K » 08. 06. 2021. 11:02

meenub tsitaat Lemmy raamatust-- kuradi hea bänd oli, kahju et kunagi vaatama ei jõudnud..

Arvestades seda materjali siis varem või hiljem seal jälle maraton toimub!!

JannoR
Rattur
Postitusi: 176
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas JannoR » 08. 06. 2021. 14:21

Vabandan, aga ma finantsinimesena ei saa siiski päris hästi aru. Finantsidel on tulupool ja kulupool.

Tulupool tuleb kokku näiteks sellest:
Flash kirjutas:
21. 10. 2019. 06:45
13.juunil toimub klassikaline JRM. Lisaks sellele 20 km noorte- ja matkasõtit ning erinevad lastesõidud. Eraldi poolikut ei tee. Lihtsalt ressurssi klubiliste ja vabatahlike näol selleks ei jätku. Kõik, kellele maraton tundub liiga pikana, saavad poolel maal sisuliselt boksi keerata ja poole maa tulemuse kirja saada. Maratoni statistikasse see lõpetamiskorrana kirja ei lähe. Nii lihtne see ongi.
Ehk siis refereerituna- kui tahad maratonimaitse suhu saada, siis maksa täissumma, aga kui sõidad ka 30, 50 või 70km, saad ikkagi kirja vaid 20km lastesõidu tulemuse? Teades ette, et täispikka ma sõita ei jaksa, milleks siis üldse maksta? Oleksin nõus toetama JRM jätkumist kasvõi annetusena, aga nimi lasteprotokollis või katkestajate nimekirjas pigem tõrjub eemale.

Kulupoolt on kirjeldatud siin:
Flash kirjutas:
08. 06. 2021. 10:36
Saan toimetada vaid sellega, mis eelarvesse kokku tuleb seda läbi osalustasude. Kahjuks ei ole mul võimalust teha miinuseelarveid. Nii lihtne see ongi. Ja mis puudutab maksimalismi, siis ei ole erilist vahet, kas JRM on 75-85-või isegi 100 KM, Kulusid sellega kokku kahjuks ei hoia. JRM sai kunagi tehtud teistsugusena kui nn massitarbe rattasõidud (mis minu jaoks ei kannata maratoni nime kuidagi välja) ja see oligi ainus, miks seda tegema asusin.
Kui praegune reganute arv midagi näitab, siis seda, et äkki tõesti sellisel kujul hardcore nishivõistluse jaoks võib huvilisi vähe olla, ning vähe osalejaid tähendab väiksemat eelarvet millega majandada. Samas arvestades JRM radade profiili, siis seda hirmu küll ei saa olla, et sellest kujuneks tavaline mainstream massimaraton. Mina usun ikkagi seda, et see praegune eelarveauk on puhtalt distantsides kinni- Jõelähtme rajad on priimad, aga kui jalga natukenegi on, siis pigem viiakse oma osalustasu sinna kus aja ja osaluse ka kirja saab. Miks ei võiks JRM'il rakendada a'la midagi sellist, et kõik sõidavad täisringil, stardipauk on koos, aga rajal on paar ametlikku boksi ärakeeramise kohta, kust saab siiski osaluse ja aja kirja (loomulikult eelnevalt oled selle eest ka maksnud)?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Mati » 08. 06. 2021. 16:03

JannoR kirjutas:
08. 06. 2021. 14:21
Vabandan, aga ma finantsinimesena ei saa siiski päris hästi aru. Finantsidel on tulupool ja kulupool.
Mati kirjutas:
08. 06. 2021. 10:12
...Elik kui on säravaid ideid, siis tuld, korraldage :!: :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Jats36
Rattur
Postitusi: 425
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Jats36 » 08. 06. 2021. 19:10

Kaido88 kirjutas:
08. 06. 2021. 10:32


Pistame pea liiva alla ja lepime, et EC sarja korraldajad lükkasid ühe etapi Jõelähtme maratoni kuupäevale ja hooaja viimase Haanja 100 kuupäevale.
Ratturitel on võim! Iga üks annab oma hääle osalemisega konkreetsel võistlusel.
Et mis? Vaevalt siin keegi kellelegi kaikaid kodarasse loobib või plaanib konkurente välja suretada. Võistluskalender on igal aastal nädalavahetustel täis ja ruumi vähe...igaüks püüab eelkõige oma üritusetega pinnal püsida.
On suured ja on väikesed...paraku väikestel tulebki rohkem vaeva näha, leidlikumad ja paindikumad olla (vajadusel ka kibedus alla neelates võistluse päeva muutes)...

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Kaido88 » 08. 06. 2021. 19:21

Jats36 kirjutas:
08. 06. 2021. 19:10
Kaido88 kirjutas:
08. 06. 2021. 10:32


Pistame pea liiva alla ja lepime, et EC sarja korraldajad lükkasid ühe etapi Jõelähtme maratoni kuupäevale ja hooaja viimase Haanja 100 kuupäevale.
Ratturitel on võim! Iga üks annab oma hääle osalemisega konkreetsel võistlusel.
Et mis? Vaevalt siin keegi kellelegi kaikaid kodarasse loobib või plaanib konkurente välja suretada. Võistluskalender on igal aastal nädalavahetustel täis ja ruumi vähe...igaüks püüab eelkõige oma üritusetega pinnal püsida.
On suured ja on väikesed...paraku väikestel tulebki rohkem vaeva näha, leidlikumad ja paindikumad olla (vajadusel ka kibedus alla neelates võistluse päeva muutes)...
Nii võtame EJL MTB kalendri lahti
7. August
20. August
22. August
29. August
Kõik on täitsa vabad. Seda siis EJL MTB kalendri järgi.

EC ei ole juba mitu hooaega Eesti suurim Maratonide sari. Kaotab iga hooajaga järjest osalejate arvus ja noorem kasuvend Boschi sari, kes alustas paari saja osalejaga on kasvanud ratturite seas populaarsemaiks.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1186
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas SK » 08. 06. 2021. 19:46

JannoR kirjutas:
08. 06. 2021. 14:21
Vabandan, aga ma finantsinimesena ei saa siiski päris hästi aru. Finantsidel on tulupool ja kulupool.
Finantsidega saab osta korraldust ja siis on seda finantsi ikka väga palju vaja. Kui ise korraldad, siis katavad finantsid ainult peamise kuluosa, oma töö ja paljud pisiasjad jäävad nagunii enda kanda. Olen selle tsükli ise ka läbi teinud ja ka (vahepeal) ära väsinud. Hea korraldus põhitöö kõrvalt on paras ponnistus ja isegi positiivse emotsiooniga väsitab ära. Samas ei saa maha vaikida ka negatiivseid emotsioone, mis on seotud napakate maaomanikega, rajamärgistuse kadumisega, virisevate osalejatega jne ning see väsitab enim.

Eestis on parima sissetulekuga sõidud lihtsamakoelised kruusarallid eesotsas TMiga. Jõelähtme on pigem tehniline sõit ja sellest ei saa kunagi "rahamasinat", kuhu kogu pere hübriideidega peale läheb ja selle eest ka pappi köhib.

Nightsilm
Rattur
Postitusi: 72
Liitunud: 14. 05. 2015. 20:33

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Nightsilm » 08. 06. 2021. 19:48

Te lähete juba teemast päris kaugele välja. Ilmselt on osalejate vähesuse taga nii samal päeval toimuv EC kui ka järgmisel päeval toimuv Bosch. Minu tagasihoidliku hinnangu järgi on peasüüdlaseks aga hoopis covid, mis ei ole sel aastal mitte kellelgi lasknud oma võistluseid normaalselt planeerida.

Mul endal õnnestus osaleda kahel (pool) maratonil ning ühel korral sai ajapuuduse tõttu (poolik) rada läbitud päev enne võistlust. Kõigilt kordadelt super elamused, ei oleks ise neid radu kunagi avastanud. Aitäh selle eest. Need mälestused jäävad.

Muide, kui järgmisel kevadel singlirahva hing ikkagi kripeldama hakkab, siis ärge häbenege täna välja kuulutatud otsust ümber mõelda. Ma tuleksin starti ja paljud teised ka.

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas kalari » 08. 06. 2021. 19:53

Kurb aga arusaadav oli Flashi otsus. Asja hea pool on see, et näe, nipsti ilmusid siinsamas välja uued, uue generatsiooni korraldaja-onud. Tõesti, nagu Mati ütles - tuld! ;-)

Jats36
Rattur
Postitusi: 425
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Jats36 » 08. 06. 2021. 22:54

Kaido88 kirjutas:
08. 06. 2021. 19:21
Jats36 kirjutas:
08. 06. 2021. 19:10
Kaido88 kirjutas:
08. 06. 2021. 10:32


Pistame pea liiva alla ja lepime, et EC sarja korraldajad lükkasid ühe etapi Jõelähtme maratoni kuupäevale ja hooaja viimase Haanja 100 kuupäevale.
Ratturitel on võim! Iga üks annab oma hääle osalemisega konkreetsel võistlusel.
Et mis? Vaevalt siin keegi kellelegi kaikaid kodarasse loobib või plaanib konkurente välja suretada. Võistluskalender on igal aastal nädalavahetustel täis ja ruumi vähe...igaüks püüab eelkõige oma üritusetega pinnal püsida.
On suured ja on väikesed...paraku väikestel tulebki rohkem vaeva näha, leidlikumad ja paindikumad olla (vajadusel ka kibedus alla neelates võistluse päeva muutes)...
Nii võtame EJL MTB kalendri lahti
7. August
20. August
22. August
29. August
Kõik on täitsa vabad. Seda siis EJL MTB kalendri järgi.

EC ei ole juba mitu hooaega Eesti suurim Maratonide sari. Kaotab iga hooajaga järjest osalejate arvus ja noorem kasuvend Boschi sari, kes alustas paari saja osalejaga on kasvanud ratturite seas populaarsemaiks.
Ka siin foorumis on EC-ga seotud inimesi...ootame...kuulame ära?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Mati » 08. 06. 2021. 23:15

Jats36 kirjutas:
08. 06. 2021. 22:54
Ka siin foorumis on EC-ga seotud inimesi...ootame...kuulame ära?
Vale teema, ei risusta :idea: :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Flash » 09. 06. 2021. 09:12

Kui võistluse päeva muutmine on nii lihtne, siis loomulikult. Ega ju maaomanikel ei ole teisi plaane. Arvatavasti võib ka rahvusvahelistele golfaritele öelda, et ah mis võistlus see teie oma on, me sõidame lihtsalt golfiväljakutelt läbi siis kui meie võistlusel see õige aeg on. Vabatahtlikud tulevad samuti igal hetkel vile peale kohale. Tasub veidi mõelda, et miks peaks see nn väiksem olema alandlikum ja kõike muuta kui nn suur teeb mida tahab. Soovitan lugeda ka üht EJL reglementi võistluste korraldamise kohta, mis paari suure eestvedamisel vastu võeti. Äkki siis on ka väikese vaatenurk mõistetavam.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas KaupoR » 09. 06. 2021. 09:40

Jats36 kirjutas:
08. 06. 2021. 22:54
Ka siin foorumis on EC-ga seotud inimesi...ootame...kuulame ära?
Neid võib siin ju olla aga see üks otsustaja siin vaevalt käib.
If everything's under control, you're going too slow!

tim
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 17. 06. 2011. 20:14

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas tim » 09. 06. 2021. 10:59

Lihtsalt infoks, et mina panin ennast millalgi kirja nii Bosch kui EC sarjale, aga kuna olen Põhja-Eesti patrioot (loe, ei viitsi kaugele sõita), siis regasin ennast ka Jõelähtmele ja oleksin sellel osalenud. Ilmselt lähen nädalavahetusel hoopis Saku100 sõitma:)

Fredi
Rattur
Postitusi: 68
Liitunud: 17. 05. 2017. 08:15

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Fredi » 09. 06. 2021. 12:41

Kaido88 kirjutas:
08. 06. 2021. 10:32
DeeJott kirjutas:
07. 06. 2021. 20:51
Ei no aitäh teistele maratonikorraldajatele, et tapsite ära parima asja, mis Põhja-Eestil maastikuratturile pakkuda on.

Sorry, kui kellelegi liiga tegin, aga ma olen selle uudise tõttu emotsionaalselt üles köetud mees.
Pistame pea liiva alla ja lepime, et EC sarja korraldajad lükkasid ühe etapi Jõelähtme maratoni kuupäevale ja hooaja viimase Haanja 100 kuupäevale.
Ratturitel on võim! Iga üks annab oma hääle osalemisega konkreetsel võistlusel.
EC oli ka Marimetsa sarja pekkikeeramise taga. Alguses tegid ennast nn sõprussarjaks, siis aga väänati täiega ära. Marimetsa oli ju parimatel aegadel juba suurem, kui EC - järelikult tuli midagi ette võtta. Ja võetigi.

Fan
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 23. 07. 2013. 15:48

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Fan » 09. 06. 2021. 19:12

Kui mingil võistlusel ei tule mingisugust võistlejate määra täis ja hakata siin süüdistama selles teisi korraldajaid tundub väga lühinägelik.
Pigem tuleks ise peeglisse vaadata, pean silmas näiteks sõidu formaate, pigem tuleb osalejate vähesus sellest. Minu teada paljud ei reganud Jõelähtme maratoniks, kuna hoiavad ennast Alutaguse maratoniks, need jalad mis sõidaksid laupäeval Jõelähtme pika maratoni, Alutagusel vaevalt enam ringi käiks. Ja ma ei süüdista Alutaguse maratoni :) võistluspäevi on vähe, see oli neil ainuke valik kuhu võistlus panna. Ise osalen Alutagusel.

princeAndrew
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 24. 02. 2008. 12:12

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas princeAndrew » 09. 06. 2021. 19:38

EC oli ka Marimetsa sarja pekkikeeramise taga. Alguses tegid ennast nn sõprussarjaks, siis aga väänati täiega ära. Marimetsa oli ju parimatel aegadel juba suurem, kui EC - järelikult tuli midagi ette võtta. Ja võetigi.
[/quote]

Teed ECle liiga,seal ei olnud nii.

parmaat
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 29. 08. 2009. 23:38

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas parmaat » 11. 06. 2021. 18:07

Eks kurb ja jama ongi, et paljud jalad valivad Jõelähtme Maastikusõidu(suure tähega) asemel 5 korda kaugemal asuva võistluse, kuigi selles sarjas neid veel. Et pigem sõidetakse autodega meeletud sajad maha, aga tõelist mtb sõitu pealinna lähedal ei valita?! Vot see jääb mõistmatuks. Ühtlasi maastikuratturi seisukohast ja teisalt lihtsalt ka kogu maapalli vaates - miks peab autodega tekitama palju saasta, kui saaks teha seda sama ja Palju rohkemgi kodu lähedal? Selliselt maailma ei päästa! Ja puudu jäi ainult 20+ sõitjat, seega mark on maha pandud, et ägedaid ja raskemaid radu pole enam nagu vajagi. 25 osalejast ei oleks Alutagusel puudust tuntud, aga JRM...... puhka rahus!

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas Flash » 11. 06. 2021. 18:43

Homme siis stardivad kaks gruppi JRM-i rada läbima. Kell 9 läheb aeglasem punt, keda algselt juhendan ise ja kell 10 kiirem klubiliste Aksi ja Priidu eestvedamisel. 72.km -l on avatud ka tavapärane TP - sool-leib-vorst-juust-banaan-ja joogipoolised on ootamas.

ivoSKP
Rattur
Postitusi: 130
Liitunud: 03. 08. 2012. 21:03

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas ivoSKP » 13. 06. 2021. 12:27

Hei kogukonnale ja paar tekkinud muljet-mõtet. Harva kui viitsin siia kirjutada aga seekord peab :)
- Tartumaa revisjon-esindus läbis laupäeval toimuma pidanud JRM raja;
- ütlemata hea rada, puhas kullafond ja ehkki mõned vanad lõigud olid asendunud uute (mõistagi imevamatega) siis üldmulje pärast vaheaastat oli ülimalt värskendav;
- mitmed lõigud ja elemendid said nüüd esmakordselt tehtud, kuna kedagi ees ei tokerdanudki :) ;
- kusjuures isegi legendaarne Ubaru TP oma parima teenindusega toimis, matkajatele jagati õlut ja buffe (!)
- ilm oleks sel päeval soosinud 100ga, alles trassi lõpetamisel õhtul hakkas sadama;
- Kivi singel tagurpidi, allamäge tundus lihtsam + meil tekkis vaimustav idee et miks mitte seal ei võiks keerutada korraliku serpentiini kokku, et seda kivikülvi maksimaalselt edaspidi ära kasutada, kui muidugi kokkulepped maaomanikuga võimaldavad;
- seejuures oli tehtud korraldajate poolt ilmselgelt mahukas eeltöö, hinnanguliselt oma 10 täiesti uut silda, niitmistöid, rajatähistust jne jne;
- mõistame täielikult korraldajat kes antud situatsioonis korraldusele pidurit tõmbas ja ka seda, et teatud gurmaaniliste ürituste puhul ongi visiooni looja ja disainer see kes hindab endale teadaolevate mõõdupuudega kas teha või mitte ametlikku üritust;
(ka meie oleme teatava kõrvalekaldega ürituse korra teinud ja seda üritust ei oleks toimunud kui me pidanuks lähtuma nö massimaitsest)
- meile kui taoliste radade ja sõitmisviiside nautlejatele ei oleks otseselt suurt vahet, kas see sõit toimuks traditsioonilise võistlusena, virtuaalse läbimisena või hoopiski matkavormis (mis võib vabalt olla tasuline), peaasi kui midagi ikka toimuks;
- seejuures adume, et valdav maastikuratta kontingent siiski vajab võistlust kuna rajal enda tõestamise osa on veel poolikuks jäänud misiganes põhjustel;
- ehk siis kauge külalise vaatevinklist on mõeldamatu, et neil radadel mingis vormis seda legendaarset üritust enam ei toimugi;
(eriti kui kohalik maaomanik (riik) seal veel kaikaid kodaratesse ei loobi nii nagu Tartumaal see toimus)
- on kolm kindlat suveüritust EV-s millest ka muul ajal võistlemise isu kaotanud maastikusõiduratast omavad vanatoid tahavad siiski osa võtta: Saku, Jõelähtme, Haanja
- TÄNUD JA INDU SOOVIDES!

AhtiH
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 02. 05. 2017. 19:34

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas AhtiH » 14. 06. 2021. 19:56

Oli väga mõnus laupäev. Väga hea ilm, rada, sõidukaaslased, TP, emotsioon jne.
Jõevesi oli meeldivalt soe, vihmavalang asjakohane, märg kraavipõhi peale Kalevi-Liivat mõnusalt jahutav.

Üksjagu on vaeva nähtud sildade ja uute rajalõikudega, tähistamise ja niitmisega.
Tänud ja kohtumiseni Ruu sõidul ja Kolmapäevakutel.

Surnud ellu teadupärast ei ärka aga ehk sünnivad uuesti. Loodame, et teisi gurmeesõite sama saatus ei oota.

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: JÄÄB ÄRA!!! Jõelähtme XIV rattamaraton 12.juunil 2021

Postitus Postitas arnea » 14. 06. 2021. 23:46

Tänud ka minu poolt. Võtsin seekord poolmaratoni ette - tegin ainult idapoolse pauna, kuhu tavaliselt jõuan, siis kui neid ägedaid singleid enam nautida ei jõua. Ruu metsas sain väikese sahmaka vihma, mis temperatuuri korraks normaalseks langetas ja jõudu juurde andis.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”