Super Gregario

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Super Gregario

Postitus Postitas KaupoR » 07. 05. 2020. 08:59

Võistlus toimub küll üle maailma aga on loodud peamiselt Eesti taustajõudude poolt, seega siia teemasse vast sobilik.

Eesti ja Läti jalgrattatreenerid tulid välja virtuaalse võistlussarjaga. Virtuaalselt võistlemiseks ei pea enam omama nutikat pukki, küll peab omama võimsusandurit. Põnev nimevalik (kes ei tea: gregario on itaalia keeles sama, mis domestique prantsuse keeles).

KODULEHT. Osalustasu 8€ per etapp või 128€ kogu sari (78 sõitu!!!).

Üks väga häiriva soundtrackiga :) klipp ka: https://www.youtube.com/watch?v=BLmCt6VG2Kw. Pisut kummastav on näha valitsevat Eesti meistrit mingis tilu-lilu särgis.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Super Gregario

Postitus Postitas tarmo » 07. 05. 2020. 09:52

Mul on selline tunne, et õues sõidetav virtuaalformaat on tulnud selleks, et jääda ja see saab tulevikus olema osa treeningutest või niisama enese võimetegag tutvumiseks üsna populaarne. Mis on väga lahe minu meelest, sest klassikalise võistlusformaadi kõrvale pole ju 100 aastat midagi tekkinud.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Super Gregario

Postitus Postitas Mati » 07. 05. 2020. 10:53

tarmo kirjutas:
07. 05. 2020. 09:52
Mis on väga lahe minu meelest, sest klassikalise võistlusformaadi kõrvale pole ju 100 aastat midagi tekkinud.
Noh, Strava tegi selle pmst ära juba jupp aega tagasi ... pigem siis teema edasiarendus.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Super Gregario

Postitus Postitas KaupoR » 07. 05. 2020. 10:57

Strava segment on lihtsalt mingi jupp, mida täiega panna. Siinne formaat on esmamulje järgi midagi muud - ette antakse ajalise kestvusega lõigud ja mingid koormused (videost oli näha ka lenksule kleebitava roadmap). Erinevus Stravaga on veel ka kehakaalu arvestamine, mis tegelikult on veidi kummaline, kuna lamedal maal ei oma see kuigi suurt vahet (90kg mees suudab 75kg-sega sama tempot vabalt hoida) aga kui nüüd lamedal maal panna W/kg alusel mingit pingerida, siis raskemad sõitjad saavad karistada. Super Gregario esialgsest tutvustusest ei olnud küll välja loetav, et kõik võistlejad peavad läbima sarnase rajaprofiiliga rada.

Aga ma ei löö seda formaati kindlasti enne toimumist mättasse, ootan huviga ja hoian pöialt, et asi läheks käima! Isikud projekti taga pole mingid suvad ketsid või lödipüksid.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4464
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Super Gregario

Postitus Postitas riho » 07. 05. 2020. 12:47

Grupisõitu see ei asenda, aga raskel ajal on ka kärbes liha:-).

Mina arvan, et äge asi mida proovida. Veidi vaheldust halli argitrenni.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Super Gregario

Postitus Postitas Mati » 07. 05. 2020. 12:50

Aja- või distantsipõhine, suurt vahet pole. Üks virtuaal kõik. Kaasaeg lihtsalt laiendab ja süvendab alternatiivse "pingutamise" võimalusi.
PS! Strava annab sulle ka võimaluse võrrelda oma kaalukategooria tulemusi.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Super Gregario

Postitus Postitas tarmo » 07. 05. 2020. 13:40

Ma Strava segmentidega seda üldse ei võrdleks, täiesti erineva kontseptsiooniga asjad. Ja grupisõitu ta muidugi ei asenda, kuid on väga suur seltskond, kellele maanteerattaga sõita ja pingutada meeldib, aga grupisõidust ei taha midagi kuulda. Siin saab omaette nohisedes teistele ära - väga eestlaslik ju. Isegi soomlaslik, ma ütleks. :) Ainuke asi, mis võib osalejate arvule saatuslikuks saada on võimsusanduri omamine.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Super Gregario

Postitus Postitas KaupoR » 07. 09. 2020. 16:01

Tundub, et see sari lõpetati poole pealt ära. Aktiivselt käima läinud päris võistlushooaeg ilmselt tõmbas huvilised siit ära, viimastes protokollides figureerivad vaid Tartu2024 mõned kutid.
If everything's under control, you're going too slow!

Vasta

Mine “Eesti võistlused”