Kalender 2019

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Fredi
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 17. 05. 2017. 08:15

Kalender 2019

Postitus Postitas Fredi » 17. 10. 2018. 13:38

Hetkel siis teadaolevalt 2019 tulemas järgmised üritused. Kui mõni on puudu, siis palun andke allpool teada.

26. jaan 19 46. Jalgratturite talikross I etapp/ Elva 2019/ Tartumaa lahtised MV talikrossis MAS
9. veebr 19 46. Jalgratturite talikross II etapp/ Elva 2019/ Tartumaa lahtised MV talikrossis MAS
14. apr 19 Team Rattapood cup I etapp MAS
20. apr 19 Team Rattapood cup II etapp MAS
21. apr 19 Husqvarna Eesti Olümpiakrossi karikasari I etapp/ Pirita XCO MAS
24. apr 19 Transtar Temposari I etapp MNT
27. apr 19 Sangaste Valgete Teede Rattaralli MNT
27. apr 19 III Otepää GP MNT
28. apr 19 Otepää Rattaralli ja lastesõidud MNT
28. apr 19 Team Rattapood cup III etapp MAS
1. mai 19 Team Rattapood cup IV etapp MAS
1. mai 19 Filter Temposari/ I etapp MNT
4. mai 19 Kuusalu Rattaralli/ Filter Maanteekarikasari MNT
5. mai 19 Eesti Meistrivõistlused kriteeriumis I etapp/ Tallinna Meistrivõistlused kriteeriumis MNT
5. mai 19 19. Mulgi rattamaraton/ BOSCH Eesti Maastikurattasari I etapp MAS
11. mai 19 Eesti Meistrivõistlused kriteeriumis II etapp/ Kalevi Meistrivõistlused kriteeriumis MNT
11. mai 19 5. Põleva Kivi Rattamaraton/ Hawaii Express Estonian Cup I etapp MAS
09-12.05.2019 Kiviõli MTB Fest 2019 MAS
12. mai 19 Husqvarna Eesti Olümpiakrossi karikasari II etapp, Põleva Kivi XCO MAS
12. mai 19 Jõgeva treeningrattaralli MNT
15. mai 19 Filter Temposari/ II etapp MNT
18. mai 19 21. Rõuge Rattamaraton/ BOSCH Eesti Maastikurattasari II etapp MAS
18. mai 19 Eesti Meistrivõistlused kriteeriumis III etapp/ 61. Elva Tänavasõit MNT
18. mai 19 Peetri IV Mängud BMX krossis BMX
18. mai 19 5. Valgehobusemäe Rattamaraton/ Hawaii Express Estonian Cup II etapp MAS
19. mai 19 Eesti Noorte Meistrivõistluste I etapp BMX krossis BMX
19. mai 19 Elva Rattapäev/ Filter Maanteekarikasari MNT
22. mai 19 Transtar Temposari II etapp MNT
24-26.05.2019 Tour of Estonia 2019 MNT
26. mai 19 38. Tartu Rattaralli MNT
29. mai 19 Filter Temposari/ III etapp MNT
1. juuni 19 EMV maastikumaratonis/ 5. Alutaguse Rattamaraton/ BOSCH Eesti Maastikurattasari III etapp MAS
2. juuni 19 Pärnu Rattapäev/ Filter Maanteekarikasari MNT
5. juuni 19 Transtar Temposari III etapp MNT
7. juuni 19 Husqvarna Eesti Olümpiakrossi karikasari III etapp, Narva XCO MAS
8. juuni 19 Tallinna 9. Rahvasõit, MTB päev / Hawaii Express Estonian Cup III etapp MAS
9. juuni 19 Fakto Auto Tallinna 9. Rahvasõit, MNT päev / Filter Maanteekarikasari IV etapp MNT
12. juuni 19 Filter Temposari/ IV etapp MNT
12-13.06.2019 Kalevi Noortetuur MNT
15. juuni 19 Eesti Noorte Meistrivõistluste II etapp BMX krossis BMX
15. juuni 19 13. Jõelähtme Rattamaraton/ BOSCH Eesti Maastikurattasari IV etapp MAS
16. juuni 19 Tartu Linna Meistrivõistlused BMX krossis BMX
19. juuni 19 Filter Temposari/ V etapp MNT
22. juuni 19 Haapsalu Rattaralli/ Filter Maanteekarikasari MNT
24. juuni 19 Järva 3. Rattamaraton MAS
27. juuni 19 EMV maantee eraldistart MNT
28. juuni 19 Tour de Rõuge MTB MAS
29. juuni 19 EMV maantee ühisstart MNT
30. juuni 19 EMV maantee ühisstardist MNT
6. juuli 19 Eesti Noorte Meistrivõistluste III etapp BMX krossis BMX
6. juuli 19 17. Raplamaa Rattamaraton/ Hawaii Express Estonian Cup IV etapp MAS
06-07.07.2019 Eesti Meistrivõistlused mitmepäevasõidus seenioritele MNT
7. juuli 19 EMV BMX BMX
7. juuli 19 Tartu Velo karikavõistlused BMX
09-11.07.2019 Urumarja 31. velotuur MNT
13. juuli 19 Pandivere Rattaralli/ Filter Maanteekarikasari MNT
13. juuli 19 Husqvarna Eesti Olümpiakrossi karikasari IV etapp/ Valgehobusemäe XCO MAS
14. juuli 19 17. Rakvere Rattamaraton/ BOSCH Eesti Maastikurattasari V etapp MAS
20-21.07.2019 EMV MTB XCO; DHI MAS
21. juuli 19 Lauri Ausi 16. mälestusvõistlus MNT
24. juuli 19 Filter Temposari/ VI etapp MNT
25. juuli 19 Kalevi Meistrivõistlused trekisõidus/ Eesti Trekisõidu sari II etapp TRK
27. juuli 19 19. Elva Rattamaraton/ Hawaii Express Estonian Cup V etapp MAS
28. juuli 19 19. Rakke Rattamaraton/ BOSCH Eesti Maastikurattasari VI etapp MAS
5. juuni 19 Transtar Temposari IV etapp MNT
3. aug 19 5. Kaika Rattamaraton 2019 MAS
10. aug 19 Eesti Noorte Meistrivõistluste IV etapp BMX krossis BMX
10. aug 19 16. Kullamaa-Palivere Rattamaraton/ Hawaii Express Estonian Cup VI etapp MAS
11. aug 19 Husqvarna Eesti Olümpiakrossi karikasari V etapp/ 4. Lähte XCO/ Tartu lahtised Meistrivõistlused XCO MAS
11. aug 19 Balti Karikavõistlused BMX krossis BMX
11. aug 19 Eesti Meistrivõistlused trekisõidus seenioritele/ Eesti Trekisõidu sari III etapp TRK
13-15.08.2019 TTP Tallinna Noortetuur MNT
18. aug 19 Suure Munamäe Rattaralli/ Filter Maanteekarikasari MNT
21. aug 19 Transtar Temposari V etapp MNT
24. aug 19 22. Tallinna Rattamaraton/ BOSCH Eesti Maastikurattasari VII etapp MAS
22-25.08.2019 Balti Keti Velotuur 2019 MNT
25. aug 19 Järva-Jaani 6. Rattaralli MNT
25. aug 19 Filter Temposari/ Finaal MNT
31. aug 19 Mulgi Rattaralli/ Filter Maanteekarikasari MNT
1. sept 19 Husqvarna Eesti Olümpiakrossi karikasari VI etapp/ Rakvere XCO/ Lääne-Virumaa lahtised Meistrivõistlused XCO MAS
7. sept 19 20. Jõulumäe Rattamaraton/ Hawaii Express Estonian Cup VII etapp MAS
7. sept 19 Tartu Terminali IV Ülenurme-Haaslava Rattaralli MNT
8. sept 19 Eesti Meistrivõistlused teatekrossis/ Jõulumäe teatekross MAS
14. sept 19 A. Nurme Mälestusvõistlus 54. Sindi kross MAS
15. sept 19 22. Tartu Rattamaraton MAS
21. sept 19 Haanja100 MTB MAS
28. sept 19 9. Karujärve Rattamaraton/ Hawaii Express Estonian Cup VIII etapp MAS
5. okt 19 51. Elva Sügiskross CC
6. okt 19 Tamme karjääri 3. Rattakross MAS
05-06.10.2019 Hiiumaa Rattanädalavahetus MAS
12. okt 19 EMV cyclo-cross CC
Viimati muutis Fredi, 05. 11. 2018. 11:55, kokku muudetud 12 korda .

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas mart2 » 18. 10. 2018. 17:55

Kui juba Tartu Rattamaraton on sees, siis miks on puudu Rattaralli (20.05) ja Haanja100 (21.09)?
Mõlemi info vabalt olemas.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7928
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas KaupoR » 18. 10. 2018. 18:14

Kas kindel, et Haanja100 on tuleval aastal EJL kalendri võistlus? Rattaralli ilmselt peaks olema.
If everything's under control, you're going too slow!

rolfvector
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 28. 01. 2008. 12:03

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas rolfvector » 18. 10. 2018. 18:52

Vaadake ikka ejl.ee - st mitte siit. Seal veitsa ajakohasem info.
https://www.ejl.ee/event-directory/kalender/

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas dr Holden » 19. 10. 2018. 21:55

Haanja100 anno 2019 toimub vaatamata mõne trolli kalendrist ja ka EJl kalendrist puudumisele.

Teemagi ammu loodud ja elab oma elu...

mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas mi.re » 20. 10. 2018. 18:52

dr Holden kirjutas:Haanja100 anno 2019 toimub vaatamata mõne trolli kalendrist ja ka EJl kalendrist puudumisele.

Teemagi ammu loodud ja elab oma elu...
Lihtsalt huvi pärast küsikin korraldajana kollegi käest, et miks Sa Haanja 100 kalendrisse ei pane? Nii suur, tuntud ja lugupeetud võistlus võiks ju EJL kalendrisse ikkagi kuuluda. Jah, kalendriga kaasneb küll mõningane kulu, kuid usun, et 50€ kalendritasu + 0,2€ hiljem iga lõpetaja pealt pealt ei tohiks nüüd küll nii suurt võistlust pikali lüüa. Jah, iseasi kas see kalendrisse kuulumine midagi võistlusele annab. Ilmselt see toimivale ja populaarsele üritusele eriti midagi juurde ei anna, kuid see on minu arvates pigem austuse ja lugupidamise märk Eesti rattaspordi vastu, kui võistlused ikka ametlikku kalendrisse pannakse. Samuti võib seda pisikest kalendritasude kulu vaadata ka kui sümboolset panust Eesti rattaurite noortesporti ja koondise tegemisesse. Seetõttu küsikin, et kas tegu on mingi isikliku vimmaga või mis on põhjus, et nii suurt võistlus EJL kalendris pole?

PS! Mina pole ei EJL juhatuse liige ega töötaja. Seega pole mul mingeid omakasust tulenevaid põhjuseid EJL kalendri või üleüldse EJL eest kostmiseks. Pigem suisa vedasinmäletatavastu ise paar hooaega tagasi kalendritasude suuruse pärast rattaliiduga vägikaigast. Pigem on küsimust ajendatud uudishimust, et mis selle EJL kalendri vältimise põhjuseks on? Milliseid eeliseid peale kalendritasu säästmise (Haanja100 puhul saab kalendritasu suuruseks olla maksimaalselt 150€, kui osalejate piirarv on 500) see annab? Tõsi, EJL kalendri võistlustele määratakse ka EJL peakohtunik, kuid ühe EJL kohtuniku kasutamine ei ole samuti jalust rabav kulu kogu korralduskompotti arvestades. Pigem oleksin seda meelt, et mingi korraldaja väline pilt võib teinekord isegi asjale kasuks tulla. Seega ei suuda ma ise välja mõelda, et milliseid eeliseid sinna kalendrisse mitte kuulumine annab?

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas dr Holden » 20. 10. 2018. 19:21

Vaatkus tähtis küsimus, et lausa 2 korda tuleb postitada!

Mihkel, sa ei ole sõltumatu, vaatamata sellele, et sa ei ole EJL juhatuse liige või töötaja! Loodan, et saad ise aru!

Aga, saab ju alati vastu küsida, mis eeliseid sinna kalendrisse kuulumine annab? Selmet küsida, mis eeliseid sinna mittekuulumine annab?

Kui nüüd lugeda oskad, siis trollikalendri postitas siia selle foorumi troll Fredi ja EJL kalendri postitas siia foorumi kasutaja rolfvector, mina ei ole midagi millegagi kõrvutanud!!!

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas Flash » 20. 10. 2018. 19:27

Lisaks H100-le pole kalendris kolmapäevakuid, Tour de Rõuget ja veel palju teisi väikesema tähtsusega sõite. Ega peagi olema.

Ma küsin vastu, mida liit ja nn võistluste korraldamise kogu (mille liige eelnev küsija on) on selleks teinud, et oleks?

Hetkel mina ei näe küll ühtegi head põhjust neil üritustel seal olla. Äkki väike mõttekoht ja küsimus mis (ja miks) on pildil valesti?!

mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas mi.re » 20. 10. 2018. 22:26

dr Holden kirjutas:Vaatkus tähtis küsimus, et lausa 2 korda tuleb postitada!

Mihkel, sa ei ole sõltumatu, vaatamata sellele, et sa ei ole EJL juhatuse liige või töötaja! Loodan, et saad ise aru!

Aga, saab ju alati vastu küsida, mis eeliseid sinna kalendrisse kuulumine annab? Selmet küsida, mis eeliseid sinna mittekuulumine annab?

Kui nüüd lugeda oskad, siis trollikalendri postitas siia selle foorumi troll Fredi ja EJL kalendri postitas siia foorumi kasutaja rolfvector, mina ei ole midagi millegagi kõrvutanud!!!
Kusjuures päris siiralt ei saa aru, et miks mina selles küsimuses ei ole sõltumatu? Päris ausalt kohe - on palju küsimusi, milles ma ei ole sõltumatu, kuid EJL kalenri eest kostmiseks mul küll ühtki põhjust ei ole. Seega tahaksin kohe täitsa teada, et mis moodi ma selles küsimuses siis sõltumatu ei ole?

Aga Ivar, Sa jutisid osava demagoogiaga tegelikult teema kõrvale. Mis siis ikkagi on need argumendid, miks sa ei pane Haanja 100 EJL kalendrisse? Kas saan sinu tagasi põrgatatud küsimusest aru, et põhjus peitub selles, et see kalender ei anna Sulle midagi juurde?

Vastates nüüd aga minule põrgatatud küsimusele, siis kõik minu poolt korraldatavad võistlused on registreeritud EJL kalendrisse, ent otsest kasu ma sellest ei saagi. Mina olen seda vaadanud pigem kui imago küsimust, et minu võistlused kuuluvad rahvusliku alaliidu kalendrisse. Samuti ei näe ma probleemiks läbi mõistliku suurusega kalendritasu maksmise alaliidu tegemisi toetada, mis sellest, et otsest kasu see mulle ei too. Samas noortesporti on ju ka vaja arendada ja tippsportlaseid kasvatada ning sellega alaliit ju siiski tegeleb. Koondise üleval pidamine on minu meelest igati tänuväärne tegevus, mis aitab tippude karjäärile kaasa. Ja tippude olemasolu jällegi levitab rattapidikut ja toob ka rahvaspordi võistlustele rahvast juurde. Kuivõrd ise käime oma võistlustele pidevalt sponsorvahendeid ühiskonnast küsimas, siis miks me ei võiks näpu otsaga ka ise läbi oma ürituste ühiskonnale vastu anda ja seda kalendritasu alaliidule maksta. Seega veel korra - vahetut kasu EJL kalendrisse kuulumine minu üritustele ei too, kuid ma ei pea ka paljuks alaliidu tegemisi, koondist ja noortesporti läbi pisikeste kalendrimaksude toetada.

Nüüd aga ikkagi, miks Sina ikkagi Haanja 100 kalendrist eemal hoiad? Mis on need põhjused?

mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas mi.re » 20. 10. 2018. 22:36

Flash kirjutas:Lisaks H100-le pole kalendris kolmapäevakuid, Tour de Rõuget ja veel palju teisi väikesema tähtsusega sõite. Ega peagi olema.

Ma küsin vastu, mida liit ja nn võistluste korraldamise kogu (mille liige eelnev küsija on) on selleks teinud, et oleks?

Hetkel mina ei näe küll ühtegi head põhjust neil üritustel seal olla. Äkki väike mõttekoht ja küsimus mis (ja miks) on pildil valesti?!
Nonii, jõudsimegi sinna, et mis mina olen selleks teinud, et üritustel pole põhjust kalendris olla. Kordan veel korra üle, mina pole EJL töötaja, juhatuse liige ega rohkemal määral EJL funktsionär kui kes iganes muu EJL liikmesklubi juhataja. Võistluste korraldamise kogu kui selline on muide instants, mis eksisteerib ainult paberil. Praktikas pole see mitte kunagi koos käinud, vähemasti mina ei tea, et oleks koos käinud. (Kusjuures tegelikult arvan, et ei teeks halba, kui see kokku tuleks). Formaalselt on muide korralduskogu liikmed kõik võistluskorraldajad, kes korraldavad vähemalt ühe rattavõistluse hooajas. Seega ka Ivar on tegelikult võistluskorraldajate kogu liige. Aga veel korra - praktikas sellist instantsi minule teada olevalt ei eksisteeri.

Muide ka mina olen aastate jooksul korraldanud üritusi, mis ei ole kuulnud EJL kalendrisse. Näiteks Stockmanni kriteerium omal ajal või EventRent Elamussõitude sari esimesel hooajal. Sõltumata sellest olen aga pigem arvamusel, et vähemasti suuremad võistlused võiksid ennast EJL kalenrisse registreerida. Mis sellest, et nad selle eest midagi ei saa. Alati ei peagi omakasu mängus olema. Rattaspordi fännide ja funkstinäridena võiksime ju natukenegi rattaliidu elu ka ise edendada, kasvõi läbi väikeste kalendritasude, mis sellest, et me selle eest isiklikku kapsaaeda midagi vastu ei saa.
Viimati muutis mi.re, 20. 10. 2018. 22:38, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas dr Holden » 20. 10. 2018. 22:37

mi.re kirjutas:
dr Holden kirjutas:Vaatkus tähtis küsimus, et lausa 2 korda tuleb postitada!

Mihkel, sa ei ole sõltumatu, vaatamata sellele, et sa ei ole EJL juhatuse liige või töötaja! Loodan, et saad ise aru!

Aga, saab ju alati vastu küsida, mis eeliseid sinna kalendrisse kuulumine annab? Selmet küsida, mis eeliseid sinna mittekuulumine annab?

Kui nüüd lugeda oskad, siis trollikalendri postitas siia selle foorumi troll Fredi ja EJL kalendri postitas siia foorumi kasutaja rolfvector, mina ei ole midagi millegagi kõrvutanud!!!
Kusjuures päris siiralt ei saa aru, et miks mina selles küsimuses ei ole sõltumatu? Päris ausalt kohe - on palju küsimusi, milles ma ei ole sõltumatu, kuid EJL kalenri eest kostmiseks mul küll ühtki põhjust ei ole. Seega tahaksin kohe täitsa teada, et mis moodi ma selles küsimuses siis sõltumatu ei ole?
EJL võistluste korraldajate kogu juhatus!

No further questions!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas dr Holden » 20. 10. 2018. 22:44

mi.re kirjutas:Võistluste korraldamise kogu kui selline on muide instants, mis eksisteerib ainult paberil. Praktikas pole see mitte kunagi koos käinud, vähemasti mina ei tea, et oleks koos käinud.
Veel üks põhjus mõelda ja vaagida, miks maksta tasu organisatsioonile, kes paneb kokku kogusid, mis eksisteerivad vaid paberil....

mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas mi.re » 20. 10. 2018. 22:49

dr Holden kirjutas:
mi.re kirjutas:Võistluste korraldamise kogu kui selline on muide instants, mis eksisteerib ainult paberil. Praktikas pole see mitte kunagi koos käinud, vähemasti mina ei tea, et oleks koos käinud.
Veel üks põhjus mõelda ja vaagida, miks maksta tasu organisatsioonile, kes paneb kokku kogusid, mis eksisteerivad vaid paberil....
Ehk siis saan aru, et põhjuseks on mingi seletamatu vimm EJL vastu?

Muide, sa ise oled EJL liige. Sul on võimalik seal asju muuta. Nagu J. F. Kennedy kuulus tsitaat ütled: "Don't ask what your country can do for you, as what you can do for your counrty." Veidi analoogset patriotismi võiks suurematel korraldajatel siiski ka EJL-i vastu ju olla.

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas Flash » 20. 10. 2018. 23:02

mi.re kirjutas:Võistluste korraldamise kogu kui selline on muide instants, mis eksisteerib ainult paberil. Praktikas pole see mitte kunagi koos käinud, vähemasti mina ei tea, et oleks koos käinud. (Kusjuures tegelikult arvan, et ei teeks halba, kui see kokku tuleks).

Ju siis mulle see ainult näis, et sel kevadel kirjutasid selle kogu liikmed pika kirja, kuidas XCO etapi kuupäeva muutmine sisse sadanud moto enduro MK-st tulenevalt, ei ole mõeldav, ja kuidas ma va rumal, ei osanud ettenägematut enne näha. Äkki aitab jama ajamisest, et kõik korraldajad on kogu liikmed. Kirjas on, et neid on kolm. Ja ka sel eelpool mainitud korral olid otsustajad 3 liiget, kellest üks oli erapooletu. Kas tuleb tuttav ette?

See on ka põhjus, miks ma isiklikult ei näe mingit põhjust panna üritusi EJL-i kalendrisse.
Viimati muutis Flash, 20. 10. 2018. 23:25, kokku muudetud 2 korda .

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas dr Holden » 20. 10. 2018. 23:03

mi.re kirjutas:
dr Holden kirjutas:
mi.re kirjutas:Võistluste korraldamise kogu kui selline on muide instants, mis eksisteerib ainult paberil. Praktikas pole see mitte kunagi koos käinud, vähemasti mina ei tea, et oleks koos käinud.
Veel üks põhjus mõelda ja vaagida, miks maksta tasu organisatsioonile, kes paneb kokku kogusid, mis eksisteerivad vaid paberil....
Ehk siis saan aru, et põhjuseks on mingi seletamatu vimm EJL vastu?

Muide, sa ise oled EJL liige. Sul on võimalik seal asju muuta. Nagu J. F. Kennedy kuulus tsitaat ütled: "Don't ask what your country can do for you, as what you can do for your counrty." Veidi analoogset patriotismi võiks suurematel korraldajatel siiski ka EJL-i vastu ju olla.
Jah, olen lausa kahe organisatsiooniga, kuhu ma juhatuse liikmena kuulun, EJL liige! Ja maksan iga-aastast liikmemaksu ja ka kalendritasu! Milles küsimus?

Aga kahtlaselt korduv stsenaarium on ca 49 kuu taguse ajaga, kui üks teine tegelane hakkas teatud põhjustel mulle(meile) EJL-i teemat nina alla hõõruma...see käekiri kõlab nii tuttavalt...

mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas mi.re » 20. 10. 2018. 23:34

Flash kirjutas:
mi.re kirjutas:Võistluste korraldamise kogu kui selline on muide instants, mis eksisteerib ainult paberil. Praktikas pole see mitte kunagi koos käinud, vähemasti mina ei tea, et oleks koos käinud. (Kusjuures tegelikult arvan, et ei teeks halba, kui see kokku tuleks).

Ju siis mulle see ainult näis, et sel kevadel kirjutasid selle kogu liikmed pika kirja, kuidas XCO etapi kuupäeva muutmine sisse sadanud moto enduro MK-st tulenevalt ei ole mõeldav ja kuidas ma va rumal ei osanud ettenägematut enne näha. Äkki aitab jama ajamisest, et kõik korraldajad on kogu liikmed. Kirjas on, et neid on kolm. Ja ka sel eelpool mainitud korral olid otsustajad 3 liiget, kellest üks oli erapooletu. Kas tuleb tuttav ette?

See on ka põhjus, miks ma isiklikult ei näe mingit põhjust panna üritusi EJL-i kalendrisse.
Teema tuleb tõesti tuttav ette, kuid mis on siin pistmist korraldajate koguga? Tookord soovisid sa muuta juba juba kinnitatud kalendris kuupäevasid. EJL küsis selle peale minu ja teiste korraldajate arvamust. Loomulikult niiöelda pihta saava võistluse korraldajana ei olnud ma selle poolt, et minu poolt korraldatava võistlusega samale ajale liigutatakse vahetult enne hooaja algust veel teinegi võistlus lisaks. Teised korraldajad, kes võtsid vaevaks vastata, olid samuti seda meelt, et kinnitatud kalendris saab kuupäevade muutmise aluseks olla vaid kokkulepe korraldajate vahel. Õigeaegselt kalendrisse registreeunud võistluse korraldajat ei ole õige panna fakti ette, et nüüd liigub teine võistlus samale ajale ja punkt. Muide, selle liigutamise tulihingeline eestseisja oli tookord EJL juhatuse liige, kes reastas mind vastuseisu eest nii et vähe pole. Seega oleks justkui hoopis minul põhjust EJL vastu vimma pidada. Veelgi enam, vaid paar aastat tagasi olin mina see, kes koos Tõnnisaarega pidas suurt "sõda" EJL kalendri tasude tõusu vastu ning demonstratiivselt jätis Filtri sõidud kalendrisse regamata. Tõsi, hiljem kui vaidlused said vaieldus, siiski regasin.

Aga see selleks - härrad, kõik me seisame mingitel hetkedel oma huvide eest, kuid kokkuvõttes ajame siiski ühte ja sama ratta asja. Sõjale järgneb rahuaeg ja rahuajale paraku hiljem või varem sõda. Aga konstantne sõda mitte ei arenda rattasporti vaid suretab seda. Meenutate siin möödunud kevade asju ja isegi 49 kuu taguseid asju (kuigi ma ei tea, millest käib selle 49 kuu puhul jutt). Kuhu me nii jõuame? Kas poleks aeg sõjakirved ükskord maha matta ja keskenduda rattaspordi arendamisele? Hetkel ei saisa ma oma postitustes isiklike huvide eest, vaid EJL kalendri eest. Ja seda ilma, et keegi minult seda palunud oleks.

Ei ole mina EJL-s enamasti kaugeltki mitte oma tahtmist saanud, ei ole ka teie. Kuid vihata või vimma pidada selle pärast - kas ka see on nüüd mõistlik? Elu võiks ikkagi edasi minna. Kui väidate, et tänane EJL ei toimi, on laisk ja lohakas, siis kes on need, kes peaskid selle toimima panema? Kui me ise ei tee, ainult kritiseerime ja läbi oma tegevuse EJL arengut pärsime, siis kuidas need asjad paranema peaksid?

Härrad, palun rohkem solidaarsust ja vähem vimma.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas Mati » 20. 10. 2018. 23:37

Küsime siis nii - kellele on see kalender suunatud?

Sealt edasi saab mõelda mis on selle sisu ja mõte sihtgrupi jaoks ja laiemalt selle kalendri taga oleva organisatsiooni sisu ja mõte selle sama sihtgrupi jaoks.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas mart2 » 21. 10. 2018. 08:48

Vabandan, et tõstsin selle suurt poleemikat tekitanud küsimuse. :oops:
(aga tänu tekkinud arutelule olen palju targem ja näen, et ainult ametliku kalendri järgi oma tegevust/plaane sättida ei maksa)
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7928
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas KaupoR » 25. 10. 2018. 12:11

EJL-i kalender on peamiselt suunatud noorteklassidele, sest seal käib tuline heitlus reitingupunktidele (ja rahale). Muu on juba selline peenhäälestus.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas DeeJott » 30. 10. 2018. 12:20

Marimetsa Kapp sarjale võib head aega öelda? Eelmine aasta samal ajal oli kalender juba avalikustatud, samuti ei näe rattasarja rattalaadal osalejate hulgas.

Tr11
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 01. 09. 2008. 18:55

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas Tr11 » 03. 11. 2018. 12:01

Rattalaadal Marimetsa Kappi ei märganud. Kui sarja enam ei toimu, siis võiks viisakuse pärastki sellest teada anda.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas dr Holden » 03. 11. 2018. 19:37

Tr11 kirjutas:Rattalaadal Marimetsa Kappi ei märganud. Kui sarja enam ei toimu, siis võiks viisakuse pärastki sellest teada anda.
Rääkisin paar päeva tagasi kunagise Marimetsa ühe korraldajaga ning point oli, et sari sai otsa, ühiste koostööpunktide puudumise tõttu! Teavitamise kohta ei oska öelda, kuna tegelikult jooksis seltskond nö laiali ning ilmselt ei määratud teavitajat ehk likvideerijat!
Tegelikult Marimetsa jätkab, aga kolme etapiga Haapsalu ümbruses!
Aga kõik eelnev on puhtalt minu mälestus ühest telefonikõnest ning ei pretendeeri absoluutsele tõele!!! :idea: Palun võtta seda kõlakana! :D

Tegelikult on kahju...

lainel
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 05. 03. 2006. 13:08

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas lainel » 03. 11. 2018. 20:48

2019. aasta Marimetsa Kapp toimub vähendatud mahus.
- Plaanis on kolm rattavõistlust uutel või unustatud maastikuradadel: Paralepas, Paliveres ning Paldiskis.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas DeeJott » 03. 11. 2018. 20:51

lainel kirjutas:2019. aasta Marimetsa Kapp toimub vähendatud mahus.
- Plaanis on kolm rattavõistlust uutel või unustatud maastikuradadel: Paralepas
Vohhh (y) (y) (y) Seal tegin ma 2009 aastal maastikurattavõistluse debüüdi :D

Fredi
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 17. 05. 2017. 08:15

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas Fredi » 03. 11. 2018. 21:07

Marimetsa Kappi hääbumisel mängis kõlakate alusel ilmselt peamist rolli eeskätt EC korraldajate destruktiivne tegevus - MK korraldajate ülemeelitamine ilusate mammonalubadustega. Paraku rattaspordile mõjub see väga halvasti :(

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas Mati » 03. 11. 2018. 23:19

lainel kirjutas:2019. aasta Marimetsa Kapp toimub vähendatud mahus.
- Plaanis on kolm rattavõistlust uutel või unustatud maastikuradadel: Paralepas, Paliveres ning Paldiskis.
(y) Jääge juurte juurde!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Jats36
Rattur
Postitusi: 426
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas Jats36 » 04. 11. 2018. 12:03

Sisuliselt oktoobri alguses saab meil võistlushooaeg läbi, kuigi viimaste aastate näidetel lumi tuleb maha ja päris külmaks läheb alles detsembrist, kui sedagi. Kas ei oleks võistluste korraldajatel mõttekas hooaega veidi pikendada, eriti mtb sõitude kohapealt, et suveperioodi võistluste tihedust mõnevõrra alla viia?

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas raamimurdja » 04. 11. 2018. 18:49

Vanasõna ütleb: "Kuidas külvad nõnda lõikad!"
Tänapäeval aga mõni külvab ja lõikab, teine jätab külvamise teiste teha ja käib võõral põllul lõikmas.

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas Läänlane » 04. 11. 2018. 22:45

DeeJott kirjutas:
lainel kirjutas:2019. aasta Marimetsa Kapp toimub vähendatud mahus.
- Plaanis on kolm rattavõistlust uutel või unustatud maastikuradadel: Paralepas
Vohhh (y) (y) (y) Seal tegin ma 2009 aastal maastikurattavõistluse debüüdi :D
Ka minu jaoks on Paralepa MK esimene võistlus aga 05.08.2012 oli see päev :D

indivvid
Rattur
Postitusi: 133
Liitunud: 08. 05. 2013. 10:36

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas indivvid » 06. 11. 2018. 00:42

Jats36 kirjutas:Sisuliselt oktoobri alguses saab meil võistlushooaeg läbi, kuigi viimaste aastate näidetel lumi tuleb maha ja päris külmaks läheb alles detsembrist, kui sedagi. Kas ei oleks võistluste korraldajatel mõttekas hooaega veidi pikendada, eriti mtb sõitude kohapealt, et suveperioodi võistluste tihedust mõnevõrra alla viia?
hooaja pikendamiseks on CX, jagub ka detsembrisse (ja ilmub varsti ka kalendrisse)
56 viis kuus kuus 427

Maario
Rattur
Postitusi: 191
Liitunud: 11. 05. 2007. 21:48

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas Maario » 27. 11. 2018. 12:36

Rattabaasi Rattakross 2019
25. mai 2019.
Neeruti, Lääne-Virumaa

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 679
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas dh » 27. 11. 2018. 22:52

Millal päriskalender, ehk siis Pro Klubi kalender, välja tuleb?

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas Rivo » 28. 11. 2018. 11:57

dh kirjutas:Millal päriskalender, ehk siis Pro Klubi kalender, välja tuleb?
Ma tänan komplimendi eest :wink:
Aga, plaan on kalender teha vähe kaasaegsemaks ja hetkel ei julge välja lubada, millal sellega ühele poole saame.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Jaaguar
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 02. 05. 2006. 13:19

Re: Kalender 2019

Postitus Postitas Jaaguar » 06. 02. 2019. 14:15

Omamoodi uskumatu, et osad kalendrid raha küsivad. Tasu võib küsida lisateenuste eest: suurem pilt ja esilehel rohkem nähtav jne... Teisalt võiks see väike panus olla ka riigipoolne, et kõik riigis toimuvad võistlused saaks kenasti põhiolemusena tasuta kajastatud. Hetkel käib mingi osa ikka läbi tutvuste ja keegiteabkedagi. Mõne kilo eest aastas oleks kindlasti keegi nõus selle enda peale võtma ja alaliitudega suhtlema.
Kõige positiivsem näide on k226.com, kes juba enne, kui jõuan reageerida, on ise minu kodukalt uued lingid üles pannud.
Stardis on alati tunne, et täna teen kõigile pähe, aga läheb nagu tavaliselt

Vasta

Mine “Eesti võistlused”