Tartu Rattaralli 2017

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
AhtiH
Rattur
Postitusi: 164
Liitunud: 02. 05. 2017. 19:34

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas AhtiH » 30. 05. 2017. 11:17

Ma ei mõista siiski miks on vaja ronida korraldatud üritusele kui sa selle eest ei maksa. Olenemata sellest kas sa tarbid pakutud jooki või mitte. Selle ürituse raames sõitmine on ju ka pakutud teenuse tarbimine kasvõi kaudselt. Mingi väike jupp kaasa liikuda (teistest eemal) on ju OK aga algusest lõpuni teiste keskel sõita on absurd. Korraldajale ja maksnud osalejatele ka näkku sülitamine.

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas Tonis_T » 30. 05. 2017. 11:39

AhtiH kirjutas:Ma ei mõista siiski miks on vaja ronida korraldatud üritusele kui sa selle eest ei maksa. Olenemata sellest kas sa tarbid pakutud jooki või mitte. Selle ürituse raames sõitmine on ju ka pakutud teenuse tarbimine kasvõi kaudselt. Mingi väike jupp kaasa liikuda (teistest eemal) on ju OK aga algusest lõpuni teiste keskel sõita on absurd. Korraldajale ja maksnud osalejatele ka näkku sülitamine.
Absoluutselt mitte. Tee ei ole võistluseks suletud tähendab automaatselt seda, et kõik võivad seda kasutada. Ei mingit näkku sülitamist. Kui mõnele see sedasi tundub, on see puhtalt nende enda probleem ja ei lähe mitte kellelegi korda ei sisulisel ega juriidilise tasandil. Päris tõsiselt kohe. Sellel teemal pole pointi edasi arutleda.
Selle teenuse osa kasutamine, mille eest on raha küsitud, see on küll vale.
Olen ise ka viimasel ajal seal partissani pannud. Pole kordagi pähe tulnud laua äärde minna ja sealt midagi võtta.
Fredi kirjutas:Minge sinna, kuhu päike ei paista oma pudelijuttudega. Pulleritsu arvamus, et Tartu Rattaralli on senisel kujul oma aja ära elanud, on igatahes täiesti õige. Kunagisest rahvamatka laadsest kogupereüritusest on saanud mingi idiiotne megavõistlus, kus inimesed, kes pole elu sees grupisõitu harjutanud, teevad jõu ja ilunumbreid, näitavad tipp-taset debiilsuses ja üritavad ennast ja teisi sodiks sõita. Ammu oleks aeg grand fondo formaati asi ümber teha.
TRR on kogu aeg hakklihamasin olnud. Nii kaua kui osalejaid jätkub, nii kaua ei ole üritus oma aega ära elanud. Lihtsalt vanemad osavõtjad ei taha enam tervisega riskida ja loobuvad selle tõttu võistlusest ning nooremad tulevad peale, sest panna on vaja.
Teretulemast siis sellesse punti, kes enam nahka turule viia ei taha.

Eerik
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 05. 10. 2011. 11:13

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas Eerik » 30. 05. 2017. 12:53

Austet härra Pulleritsi blogipostitus on ikka puhas huumor. Midagi tarka selle peale ei oskagi kohe kosta. Tegi oma margi korralikult täis.

Aga kui võrrelda kukkumiste arvu osalejate koguarvuga, siis vähemalt selle aastane TRR küll hakklihamasin polnud, pigem nagu iga teine rattaralli.

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas Tonis_T » 30. 05. 2017. 13:12

Hakklihamasin on suhteline mõiste. Kelle jaoks hakkalihamasin ja kelle jaoks riski väärt üritus.
See, et see aasta juhtumisi vähem kukuti kui muidu, ei mõjuta nende otsust, kelle jaoks risk seal viga saada on liiga suur (loe, peavad üritust hakklihamasinaks).

Põhiline häda ongi see, et seal on lihtne viga saada selliselt, et oma oskused ja ette mõtlemine sind ei päästa. Kui oled pundis, siis piisab kellegi teise veast ja oledki maoli.
Sedasi olen küll korduvalt sõitnud, et lasen stardikoridori tühjaks ja siis sõidan sõidu üksi läbi. Nii trenni mõttes. Siis on võimalik riske paremini hallata. Kas sellisel juhul on pointi numbrit peale panna, on iseküsimus.

AhtiH
Rattur
Postitusi: 164
Liitunud: 02. 05. 2017. 19:34

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas AhtiH » 30. 05. 2017. 13:19

Tonis_T kirjutas:
AhtiH kirjutas:Ma ei mõista siiski miks on vaja ronida korraldatud üritusele kui sa selle eest ei maksa. Olenemata sellest kas sa tarbid pakutud jooki või mitte. Selle ürituse raames sõitmine on ju ka pakutud teenuse tarbimine kasvõi kaudselt. Mingi väike jupp kaasa liikuda (teistest eemal) on ju OK aga algusest lõpuni teiste keskel sõita on absurd. Korraldajale ja maksnud osalejatele ka näkku sülitamine.
Absoluutselt mitte. Tee ei ole võistluseks suletud tähendab automaatselt seda, et kõik võivad seda kasutada. Ei mingit näkku sülitamist. Kui mõnele see sedasi tundub, on see puhtalt nende enda probleem ja ei lähe mitte kellelegi korda ei sisulisel ega juriidilise tasandil. Päris tõsiselt kohe. Sellel teemal pole pointi edasi arutleda.
Selle teenuse osa kasutamine, mille eest on raha küsitud, see on küll vale.
Olen ise ka viimasel ajal seal partissani pannud. Pole kordagi pähe tulnud laua äärde minna ja sealt midagi võtta.
Vabandan võhiklikkuse eest, tänan valgustamast ning loobun diskuteerimast. Edaspidi tasub hoida eemale laual pakutavast ja osalustasu maksmisest. Kui tara ees ei ole siis ju tohib. Nimi lõpuprotokollis niikuinii ei huvita ja ega korraldajal ju muid kulusid ja tegevusi peale ajavõtu ja joogilaua pole. Kõik võiks edaspidi nii käituda.

Palun saage sakrasmist aru.
Viimati muutis AhtiH, 05. 06. 2017. 05:57, kokku muudetud 2 korda .

clx
Rattur
Postitusi: 407
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas clx » 30. 05. 2017. 14:01

AhtiH kirjutas:Absoluutselt mitte. Tee ei ole võistluseks suletud tähendab automaatselt seda, et kõik võivad seda kasutada.
Sellise suhtumise kohta on ju meil ka käibefraas olemas - juriidiliselt on kõik korrektne e. JOKK. Korralik lastetuba on aga hoopis midagi muud.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7930
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas KaupoR » 30. 05. 2017. 14:23

Tehniliselt on AhtiH-l õigus. TRR juhendi punkt 10:
10. Võistluste trass on liikluseks avatud. Osavõtjad on kohustatud täitma liikluseeskirju, juhinduma liiklusmärkidest ja liikluskorraldajate märguannetest.

Seega kui sa järgid korraldajate ja kohtunike märguandeid (ka neid, mis teoreetiliselt võiksid sul ilma numbrita edasi sõitmast keelata!), siis on kõik korras.

Kusjuures punkt 19 juhendis isegi ei keela suva kodanikel teeninduspunktis tankida. Seal öeldakse vaid, et osalejatele on teenindus garanteeritud (seega teistele ei garanteerita aga ka nagu ei keelata).
If everything's under control, you're going too slow!

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas Tonis_T » 30. 05. 2017. 14:25

Olgu JOKK või kuidas iganes keegi seda nimetada tahab. Faktiline olukord on on täpselt selline ja kellegi meelest mõistlikud kirjutamata reeglid siin ei loe.
Avatud avalik tee= kõik võivad sõita kus iganes, millal iganes ja suvalise legaalse liiklusvahendiga liiklusseaduse raames. Kas see kellelegi meeldib või tema moraali või tunnete pihta käib ei ole oluline. Teha pole siin midagi ja ka vaielda mitte.

TRR üldjuhendis on kirjas, et Võistluste trass on liikluseks avatud. Osavõtjad on kohustatud täitma liikluseeskirju, juhinduma liiklusmärkidest ja liikluskorraldajate märguannetest.

Juhendis on ka selgelt kirjas, mida osavõtutasu eest tagatakse. Nende teenuste kasutamine on küll suvalisel ratturil ebamoraalne ja taunitav


Kui rada terves ulatuses suletaks, oleks teine teema aga ma ei ole kindel, et osalejad oleksid valmis selle lõbu kinni maksma. Seniks tuleb rahulduda suletud stardi/finishi alaga ja sellega, et mujal võivad sõita kes iganes.

camouflage
Rattur
Postitusi: 143
Liitunud: 08. 04. 2016. 07:19

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas camouflage » 30. 05. 2017. 14:27

Pullerits on kogu aeg natuke imelik olnud, aga nüüd suutis ka tema üllatada ja korralikult lati alt läbi joosta. Enda võistlus sai kiirelt otsa, ees kukuti, jõudsin hoogu maha pidurdada, aga käisin ikkagi üle lenksu, parem käsi ja õlg verine, puus paistes, õnneks luumurdu ei tuvastatud. Ei ole mõtet asfaldile ronida, metsas on rahulikum, isegi kukkuda on kordades meeldivam.

martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas martr » 30. 05. 2017. 14:41

Ise kaa aru saate, kui naljakas seda teemat lugeda on??
Mingi mees sõitis geriljat ja võttis laua pealt pudeli. No ja siis? OK, ma saan aru, et Pulleritsu ja Maratoni korraldajatel on mingi kana kitkuda, aga so what? Nagu sellest ühest (või ükskõik kui mitmest pudelist/banaanist ja teab millest veel) kellegi maratonielamus kesisemaks ei jäänud.
Ja kui on asi põhimõttes, siis... madalad põhimõtted ma ütleks. :roll:

Ja Pulleritsu vastus blogis on muidugi klass omaette. :mrgreen:

Halloo!! Kosmos!

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas marguss7 » 30. 05. 2017. 14:57

Huvitav, et inimene kes on ajakirjanik ja vist ka on või on olnud ajakirjanduse õppejõud ei oska selliseid asju ette näha ega oska arvestada sotsiaalmeedia võimuga. Lisaks pisivargusele on tegemist ka äärmiselt rumala teoga et oma nimi paljude ratturite silmis korralikult täis teha... Ise ei pea võistluste ajal ilma "numbrita" sõitu õigeks hoolimata sellest kas tarbid midagi või ei, kasvõi sellepärast et see võib võistlejaid segada või siis kedagi näiteks konkurendile järgi aidata mis ei oleks aus konkurents. Millegipärast ka ei usu et keegi kogemata täpselt võistluste ajal ja võistlusrajale treenima satub ning muul ajal või kohas ei ole võimalik treenida.

taavi89
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 31. 03. 2010. 09:52

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas taavi89 » 30. 05. 2017. 15:24

Nõustun eeskõnelejaga. Nagu ennegi öeldud - see, et on JOKK ei tähenda, et on õige. Eriti hea näide on ausa konkurentsi mõjutamine.
marguss7 kirjutas:Huvitav, et inimene kes on ajakirjanik ja vist ka on või on olnud ajakirjanduse õppejõud ei oska selliseid asju ette näha ega oska arvestada sotsiaalmeedia võimuga. Lisaks pisivargusele on tegemist ka äärmiselt rumala teoga et oma nimi paljude ratturite silmis korralikult täis teha... Ise ei pea võistluste ajal ilma "numbrita" sõitu õigeks hoolimata sellest kas tarbid midagi või ei, kasvõi sellepärast et see võib võistlejaid segada või siis kedagi näiteks konkurendile järgi aidata mis ei oleks aus konkurents. Millegipärast ka ei usu et keegi kogemata täpselt võistluste ajal ja võistlusrajale treenima satub ning muul ajal või kohas ei ole võimalik treenida.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4470
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas riho » 30. 05. 2017. 15:54

Fredi kirjutas:
Mati kirjutas:Millal TRR viimati kogupere rahvamatk oli?
1989
Osalesin esimest korda 1983 TRR-l. Minu jaoks oli see oli võistlus. Kohal olid Eesti parimad. Vist ka Läti, NSVLiidu, Ametühingute või Dünamo koondisest mõned tegelased. + matkajad. Kellel huvi oli see võistles. Kellel ei olnud see matkas.

Ega vahepeal midagi muutunud ei ole. Kellel huvi see võistleb, kellel teised huvid see matkab.

Kas keegi on Sul keelanud pärast 1989 aastat TRR-l matkata? Kui ei, siis järgmisel aastal võid raja matkatempos läbida. Finiš on piisavalt pikalt avatud.

Fredi
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 17. 05. 2017. 08:15

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas Fredi » 30. 05. 2017. 16:16

riho kirjutas:
Fredi kirjutas:
Mati kirjutas:Millal TRR viimati kogupere rahvamatk oli?
1989
Osalesin esimest korda 1983 TRR-l. Minu jaoks oli see oli võistlus. Kohal olid Eesti parimad. ... Kellel huvi oli see võistles. Kellel ei olnud see matkas.

Kas keegi on Sul keelanud pärast 1989 aastat TRR-l matkata? Kui ei, siis järgmisel aastal võid raja matkatempos läbida. Finiš on piisavalt pikalt avatud.
Ja-jah, nüüd tuleb meelde küll, et 1983 a. rallill kihutasin sust mööda, nagu kakkivast kassist. Hiljem polegi enam võistelda viitsinud, sest oma sportlikud eesmärgid suutsin toona sellega täielikult saavutada. Mina olin ja jään seega parimaks!

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3621
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas Kuldar » 30. 05. 2017. 16:44

Fredi kirjutas: Mina olin ja jään seega parimaks!
Mõistlik.
Nii jääb!
Gravity is a Bitch

gliff
Rattur
Postitusi: 154
Liitunud: 13. 05. 2013. 16:50

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas gliff » 30. 05. 2017. 16:45

Absoluutselt õigus erikr-il. Ma olen elus ühe korra võtnud TP-st joogi ja ülejäänud korrad ALATI võtnud võimalikult vasakule, et mitte segada neid, kes tahavad juua ja samas ega ei taha ka kogematta käest kukkunud pudelist üle sõita.

Aga paarile kommentarile paneks küll (y) :D

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4470
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas riho » 30. 05. 2017. 17:15

Fredi kirjutas:
riho kirjutas:
Fredi kirjutas: 1989
Osalesin esimest korda 1983 TRR-l. Minu jaoks oli see oli võistlus. Kohal olid Eesti parimad. ... Kellel huvi oli see võistles. Kellel ei olnud see matkas.

Kas keegi on Sul keelanud pärast 1989 aastat TRR-l matkata? Kui ei, siis järgmisel aastal võid raja matkatempos läbida. Finiš on piisavalt pikalt avatud.
Ja-jah, nüüd tuleb meelde küll, et 1983 a. rallill kihutasin sust mööda, nagu kakkivast kassist. Hiljem polegi enam võistelda viitsinud, sest oma sportlikud eesmärgid suutsin toona sellega täielikult saavutada. Mina olin ja jään seega parimaks!
Tubli! Kui Sul on elus veel suuri eesmärke mille täitumisele saan kaasa aidata, siis anna teada:-).

raulk
Rattur
Postitusi: 1836
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas raulk » 30. 05. 2017. 19:47

See jauramine TRRi ja kukkumiste üle on arusaamatu. Olen sõitnud seda vast 20x, alati võistelnud, vahel ka kukkunud, kukkunud 100 m finišist, aga ausalt kui sellest teha matkasõit siis ei rohkem osaleks. Just selline formaat, ühisstart koos proffidega, ajavõtt ja võistlus parema koha nimel teeb sellest nauditava ürituse. Kui keegi ei taha võistelda võib rahulikult 30 km/h seda rada läbida ja hoida eemale kõigist gruppidest.

soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas soul » 30. 05. 2017. 21:39

Sõitsin täna lühikest trassi ja peab ütlema, et vaatamata juba pikale heinale oli kohati geeli pakendeid masendavalt palju näha.

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas Olts » 30. 05. 2017. 21:57

Ega ma Pulleritsust aru ei saa. Selleks, et verepulm tekitada piisab ka üksi "alkopealinnas". sõitmisest.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

gliff
Rattur
Postitusi: 154
Liitunud: 13. 05. 2013. 16:50

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas gliff » 30. 05. 2017. 21:58

Grupisõidus ikka juhtub ja sinna ei saa midagi parata. Kui võtta arvesse osalejate arvu, siis kukkumiste protsent sõitjate kohta polegi teab mis suur, aga asja muudab minu arust masendavaks see, et just hooletusest tekib neid palju. Sõidu käigus tekib rutiin, tähelepanu hajub, vaadatakse ringi, nagu matkal ja vajutakse täiesti sirgel teel kellegile peale või sõidetakse kellegile tagant sisse.
Kui vaadata seda, mitu võistlejat on tavaliselt MNT sõitudel joonel ja palju TRR-il, siis on ka ilmselge, et suur enamus ei sõida just tihti pundis võistlusolukorras ja eks neil võibolla natuke teine arusaam ka erinevatest olukordadest.
Aga muidugi - juhtub kõigil, nii tippudel, kui ka rahulikult veerejatel ja alati polegi keegi selles süüdi vaid lihtsalt sitt juhus on määraja...

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas Mpower » 31. 05. 2017. 06:09


JAN007
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 27. 07. 2003. 20:24

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas JAN007 » 02. 06. 2017. 00:13

Tundus, et siia teemat ei tekigi, kuid kui tekkis siis läks ka Pulleritsust umbe :-) Rattarallil ilma numbrita tegelased mind ei seganud kuid näiteks Tartu maratonil küll ja eriti sel aastal kus võistlus väiksel ringil oli. TRR pilte vaadates oli näha ka, et osad olid rajale läinud eraldistardi varustusega, kuidas nad üldse stardikoridori lasti? Niipalju ebameeldivast, kõik ülejäänu oli meeldiv. Plaan oli oma 21. rattaralli alustada stardikoridori lõpust, lootsin seal näha pullivendasid ja vene vokkidega üksiküritajaid kuid pidin pettuma, minu 7a vana Schwinn maanteeratas mis tollal Hawaiis 5200EEK maksis oli vist viimase stardikoridori kõige odavam ratas. Samuti lubasid numbrid pea kõigil seal olnutel startida hoopis eestpoolt. Ei mingit trügimist enne starti, kõigil oli aega küll. 1,5min peale stardipauku saime liikuma ja veel 1,5min pärast ka ületasime stardijoone. Ei mingeid esimest korda starti lastud spordikooli nagasid kelle ainus eesmärk on üle laipade Riia mäel juba liidriks tõusta. Kuni Armeenia grillini oli näha mõningaid järelnähte lahingutest aga edasi puhas rahu ja nauding. Kes siin ütles, et TRR pole peresõit? Peale Otepää teistkorda läbimist "rikkus" üks 29" MTB mees minu naudingu umbes viieks kilomeetriks ja olin sunnitud tema seljataga puhkama, õnneks Palupera tõusuks ta väsis ja sain jälle oma sõitu sõita. Lõpetasin paarkümmend minutit alla 5h ja seljataha jäi ca 150 inimest. No ei ole ühtegi halba sõna selleaastase TRR kohta öelda.

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 657
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas j6ukur » 02. 06. 2017. 08:21

Kes telgitagustest teab, millal korraldajad TRR kleepsu trükivea avastasid?

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas mart2 » 02. 06. 2017. 08:34

JAN007 kirjutas:... TRR pilte vaadates oli näha ka, et osad olid rajale läinud eraldistardi varustusega, kuidas nad üldse stardikoridori lasti? Niipalju ebameeldivast, kõik ülejäänu oli meeldiv. ... Samuti lubasid numbrid pea kõigil seal olnutel startida hoopis eestpoolt. Ei mingit trügimist enne starti, kõigil oli aega küll. ... No ei ole ühtegi halba sõna selleaastase TRR kohta öelda.
Ei tea kohe mida kosta või häbeneda ...
a) Olin üks nendest, kelle stardinumber oli väiksem ja jäin taha. Soovisingi rahulikult oma tempot sõita. Nagu sa isegi ?
b) Mul olid ka temposõidu rauad peal ja sadula all lisaks pudelikorvid. Eesmärk oli teha turvatud teel oma triatloni pikk tempotrenn. Kellegi tuulde ei istunud ja kedagi oma seljatagant ära ei ajanud. Kui kogu raja kohta mõni üksik möödus, siis lasin ise turvalise tri-s nõutud 12-15m vahe sisse.
c) Juhendis ei ole temporattad ja lisad keelatud - nende kasutamine ei ole soovitatav turvalisuse huvides. Kui stardin tagareast ja gruppi ei roni, kuidas saan teisi ohustada? Kui see sind rajal ei seganud, miks seda siis ebameeldivuseks nimetad? Palju rohkem on probleeme baikide laiade lenksudega grupi keskel.

Vaatasin ka ise pilte ja millegi pärast ei näe eriti temporattaid grupis sees, tavaliselt ikka on üks ees ja grupp istub mugavalt hoopis tema tuules. 8)

PS. Kui leiad, et keegi konkreetne inimene (kas või minu isik) takistas või ohustas sinu sõitu, siis anna julgelt teada number, et inimene oskaks ennast järgmine kord parandada.

Peace!
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas UrmasL » 02. 06. 2017. 09:39

3:29 lõpetanud gruppi (450-550) vedas päris pikalt üks temporatas. Mingil hetkel sõitisid isegi eest ära aga Nõo kandis saadi jälle kätte. Tartusse jõudes hoidis end ilusti grupi sabas.

Muidu oli sõit selles grupis vägagi viisakas. Tempo korralik. Sõidu esimeses pooles oli grupp veelgi suurem. Teist korda Otepääle jõudes läks pooleks. Olin vist viimane kes esimese poole sabale sai. Tänud suuremat kasvu "Estonia" pükstes ratturile kes vahe kinni tõmbas. Ise poleks jõudnud. Enda jaoks kadus lootus 500 siise jõuda 7km enne lõppu, kui Tartu -Valga maanteele keerates sattusin väliskurvis valele poole piirdeaeda. Tagasi saamiseks pidin hoo maha pidurdama ja lindi alt läbi pugema. Suure punnimisega sain 3km enne lõppu uuesti pundi sabale (tänud eraldistardimehele, kes viimase vahe aitas kinni tõmmata). Siiski jäi kohta 500 hulgas lahutama alla 10 sekundi....

JAN007
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 27. 07. 2003. 20:24

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas JAN007 » 02. 06. 2017. 09:54

Mulle oli nagu meelde jäänud, et see eraldistardi atribuutika oli keelatud aga kui nüüd juhendisse süvenesin, siis tõesti ainult mittesoovitav. Võibolla varem oli teisiti või siis tõesti on mul olnud valearusaam. Ma ei pea kellegi peale viha kes neid kasutas, lihtsalt oma valearusaamast see kommentaar tuli. Olen tegelikult ka ise korra mägirattaga eraldistardi lenksuga TRR läbinud (see oli ehk 20a tagasi kui osalejaid alla 200 ning distants 176km) ja pärast kuulsin, et poleks tohtinud, siiani oli piinlik kuigi gruppides ma tollal veel ja nüüd enam ei sõitnud. Paneb lausa mõtlema, et kui niikuinii omaette sõidan ja keelatud tõesti pole, siis ka selline lenks hankida järgmiseks korraks, puhkevõimalus mida see pakub on märkimisväärne. Pean edaspidi juhendite osas tähelepanelikum olema..

Fredi
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 17. 05. 2017. 08:15

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas Fredi » 02. 06. 2017. 10:52

JAN007 kirjutas:Mulle oli nagu meelde jäänud, et see eraldistardi atribuutika oli keelatud aga kui nüüd juhendisse süvenesin, siis tõesti ainult mittesoovitav. Võibolla varem oli teisiti või siis tõesti on mul olnud valearusaam. Ma ei pea kellegi peale viha kes neid kasutas, lihtsalt oma valearusaamast see kommentaar tuli. Olen tegelikult ka ise korra mägirattaga eraldistardi lenksuga TRR läbinud (see oli ehk 20a tagasi kui osalejaid alla 200 ning distants 176km) ja pärast kuulsin, et poleks tohtinud, siiani oli piinlik kuigi gruppides ma tollal veel ja nüüd enam ei sõitnud. ... Pean edaspidi juhendite osas tähelepanelikum olema..
Aiaiai, pead tõesti tähelepanelikum olema! Aga ma kardan, et antud juhul ainult enesekriitika vormis veidsa tuha päheraputamisest oma foorumirenomee puhastamiseks enam ei piisa, eriti arvestades seda mägirattaga rattarallil osalemise keissi.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas veloson » 02. 06. 2017. 12:03

Fredi kirjutas:Võib-olla saaksid sa võimaluse uueks alguseks, kui väljendaksid oma kahetsust tehtu üle ...
Hea Fredi ja täpsustamata administraator, kas saaksite isiklikku laadi vestlust Privaatsõnumite allrakenduse kaudu jätkata, aitäh.

NB! tsitaati ilma käesoleva vastuse kirjutaja osaluseta muudetud
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Kasutaja avatar
rattur92
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 29. 12. 2014. 15:07

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas rattur92 » 03. 06. 2017. 16:17

Kui rääkida rattarallist, siis minu arust on ebaviisakas karjuda ning sõimata teiste peale ja isegi siis, kui rattur teeb vea. Mine ja räägi rahulikult! Inimesed ostavad pileti ning tulevad Tartusse nautima ning kui mingi tõll grupis ainult karjub, siis ta viib kogu grupi meeleolu alla ning stressis sõites juhtub õnnetusi kordades rohkem. Karjumise ja ropendamisega rikutakse enda ja võistluse maine ära. Ma olen ka mitu korda näinud, et keegi rattur teeb vea, siis ma rahulikult ütlen talle. Päikest! :)

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Tartu Rattaralli 2017

Postitus Postitas mart2 » 05. 06. 2017. 09:04

UrmasL kirjutas:3:29 lõpetanud gruppi (450-550) vedas päris pikalt üks temporatas. Mingil hetkel sõitisid isegi eest ära aga Nõo kandis saadi jälle kätte. Tartusse jõudes hoidis end ilusti grupi sabas...
... Suure punnimisega sain 3km enne lõppu uuesti pundi sabale (tänud eraldistardimehele, kes viimase vahe aitas kinni tõmmata). Siiski jäi kohta 500 hulgas lahutama alla 10 sekundi....
Tundub kirjelduse järgi 404 - piltidel ilusti karavan tal sabas! :D
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Vasta

Mine “Eesti võistlused”