Tartu Rattamaraton 2016

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Eerik
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 05. 10. 2011. 11:13

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas Eerik » 19. 09. 2016. 12:26

Kokkuvõttes võib öelda vast, et taaskord fantastiline elamus. Mis sest, et juba 18. kilomeetril naela tagarehvi suutsin sõita ning teeniduspunkti jõudmise jms peale läks ca 40 minti kaduma. Seejärel sai üksi finiši poole sõidetud, nii et kõik selg ees vastu tulid.
Korraldus hea, ilm hea, sõitjad toredad.
Hõbemärk käes :)

Kasutaja avatar
JerryBlake
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 31. 01. 2012. 21:45

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas JerryBlake » 19. 09. 2016. 12:44

https://www.youtube.com/watch?v=0brU3pgSDww
700-1000 stardigrupp, 400+ finishigrupp

Kasutaja avatar
lexusl
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 27. 07. 2011. 22:23

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas lexusl » 19. 09. 2016. 12:56

Mina tänan Palu TP personali krampide leevendamiseks tehtud reiemassaaži, seljanka ja meeletu motivatsiooni süsti eest, ilma nendeta poleks ma lõpuni tulnud :)
Veelkord tänud!

Äärenurk
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 18. 01. 2011. 20:56

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas Äärenurk » 19. 09. 2016. 13:15

Mis sealt selgub? Maatulundusmaa?
veloson kirjutas:Kes materjalidega tutvus, nägi, et eelmüügi ja kohapealse hinna vahel on käärid. Aga keda materjalidega tutvumise järel jäid painama finantstehnilised küsimused (kas parkla rahuldab toimuvat üritust või vastupidi), soovitan hoopis vaadata, millistel katastriüksustel finišiparkla laiub.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas mart2 » 19. 09. 2016. 15:25

No nii ...
Tõmbasin nädal tagasi kummi-mandrossi käima ja juba ongi teine lehekülg (koos "mälestustega")! :D

Kuidas sõit oli? :roll:
Rada oli väga kiire ja sileda kummi teema - Burt oli ideaalne! Sellist pori või heinamaa kastet ei olnud, kus ratta ringi oleks saanud. Liivas korra tundusid paar vändatiiru veidi kergemad, kuid üldiselt bueno veeremine ja pidamine. Kaaluks ~90kg ja rõhud ees/ taga 1,9/2,1. Tegemist siis Liteskin mudeliga. Kaks korda pidin jala maha panema, seest kõndijatest ei mahtunud mööda.
Peale teeületust Meegastemäel pidin eessõitja järsu pidurduse tõttu tõmbama korraks paremale ja sellega kaldusin tagant tulijale ette. Õnneks midagi ei juhtunud. Vabandasin siis ja kui sõitja ei kuulnud, siis kordan veel, et - Vabandust! Olin Trismile särgis.

Pean kahjuks eelkõnelejatega ühinema, et sel aastal olid hüüded "Vasakult!", "Paremalt!" ja "Keskelt!" pigem erand kui reegel. Samas tekkis paaril korral tunne, et kellele ja milleks...
Üks näide - sain vanal rolleriraja tõusu lõpus ühelt ratturilt noomida. Nimelt Hüüdsin "Paremalt!" ja tegin vastava möödasõidu. Ees olnud rattur - loodan et loed seda - sõitis tee valgest piirjoonest ca pool meetrit vasakul ja tema ning kruusase teeserva vahel oli üle meetri asfalti! Tema vasakul küljel oli samas tempos kulgev sõber (?), kellega koos hoidsid kinni päris laia riba. Leian, et minu noomimise asemel oleks pidanud aeglasem rattur ise liikuma võimalikult tee servale, mitte pahandama, kui temast möödutakse ette teatamisega ja ohutult. Kurjustas, et paremalt ei tohi mööduda, ainult vasakult! Ei kujuta ette, kuidas ma oleks saanud selle tõusu lõpus, kus paljudel piimhape keeb, teha veel rahvamassis mingit 2-meetrist ümbersõitu... :roll:

Ja veel - selliseid tolmupilvi on harva kui sel korral. :lol:
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

northwave
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 15. 09. 2009. 21:55

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas northwave » 19. 09. 2016. 16:18

https://www.youtube.com/watch?v=m5idATC ... e=youtu.be

300-500 stardigrupp, lõppkoht 140+,
Start kuni 69km

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas rattahunt » 19. 09. 2016. 16:33

Söit tore, söidame grupipeas kahekesi körvuti, kui järsku keerab mulle otsejoones lenksu sisse (kaamera välja lülitatud) !!! Korralik öhulend ja rahvast kuhjub tagantpoolt külakuhja. Timm värk.
Viimane TP Hellenurme, grupi suurus 40 nägu (kohad 260-300), tuli valmistuda elu esimeseks tösiseks finisiks, olin selleks valmis.

Siin löpuheitlus

https://www.youtube.com/watch?v=uwRFQVgnj-E

PS.Kurb kuulda, et kellegil pandi ratas jälle pihta parklas, eelmine aasta ka ju ja Garmin finisis jne.. 10 eur-i parkla tasu siia ei puutu, aga ikkagi, Norras maaaailma suurimal MTB maratonil tasu alla 5 eur.

Siin veel liikumisi 150-300

https://www.youtube.com/watch?v=YeUKE0_DBN4
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

gliff
Rattur
Postitusi: 154
Liitunud: 13. 05. 2013. 16:50

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas gliff » 19. 09. 2016. 20:07

mart2 jutust võib järeldada, et on ikka parajaid debiilikuid rajal. No see pole ju kuskiltki otsast normaalne, kui võistlustel hakkab keegi selle pärast vinguma, kui temast paremalt möödutakse! MNT sõitudel peaks ennast siis lausa haigeks vihastama selline kodanik :)
Aga just sellise rahva pärast ise ei kipugi kumbagile Tartu rattasõidule enam, sest nad käituvad tänu oma mõttemaailmale väga ettearvamatult.
Samas kindlasti väga lahe üritus üldjoontes, sest sellise massiga õlg õla kõrval sõita annab ikka hea emotsiooni.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas dr Holden » 20. 09. 2016. 00:38

jaanusj kirjutas:Vaatasin eile kinos 19. korda filmi „Mehed ei nuta“. Kujutate ette, ikka meeldis! Kuigi jah, kunstiliste parameetrite järgi jääb see „Ristiisast“ kaugele maha. Aga ikkagi oma ja juba harjunud ka. Kõik naljad on peas, ühtegi ootamatust ei ole (samas algust, lõppu ja mõnda kohta filmi jooksul ootad ikka erilise värinaga), tead alati, mis järgmiseks stseeniks on, aga ikka meeldib. Saalis märkasin hulgaliselt tuttavaid, aga oli ka uusi nägusid. Huvitav, et see film isegi lätlastele nii meeldib! Minu lähedal istujad käitusid kõik väga kenasti ja viisakalt (isegi lätlased). Kohe filmi alguses, kui käis paremate kohtade valimine, üks kukkus tooli pealt maha, aga midagi hullu sellest ei juhtunud, sai kohe toolile tagasi. Saali kõrval viibijatele suured tänusõnad! Ergutasid , andsid kätte popcorni ja Coca Colat, teatasid palju on filmi lõpuni jäänud (nagu ma ise ei teaks, aga tänud ikka!) – see andis filmielamusele palju juurde. Olud saalis olid seekord väga head (kunagi sattusin sama filmi vaatama kinno, kus katus lasi läbi. Aga ikka vaatasin lõpuni!) ja aeg läks kuidagi eriliselt kiiresti. Tänusõnad ka kõigile filmi- ja kinomeestele (naistele)!
Oli ka neid, kes vaatasid filmi algusest lõpuni juba mitmendat korda ja ikka imestasid, et alati samad killud, ikka need samad teed, puud ja mäed ning sama meri ja ikka see sama vana sara. Ja lubasid, et rohkem enam ei vaata. Aga järgmisel korral on suurem osa neist ilmselt ikka kohal! Klassika!
Aga palju seda pop-corni pakendit ka maas oli, kas nagu koka-koola plaazas peale filmi või oli vähem kui tavaliselt?

buff
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 20. 06. 2007. 21:30

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas buff » 20. 09. 2016. 05:56

Nr. 701 lennutas pudeli elegantse kaarega metsa. Kui sai tähelepanu juhitud siis väga vastu ei hakanud aga tegu oli tehtud. Muidu oli päris puhas.

jaanusj
Rattur
Postitusi: 97
Liitunud: 27. 05. 2004. 14:12

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas jaanusj » 20. 09. 2016. 08:59

dr Holden kirjutas:
jaanusj kirjutas:Vaatasin eile kinos 19. korda filmi „Mehed ei nuta“. Kujutate ette, ikka meeldis! Kuigi jah, kunstiliste parameetrite järgi jääb see „Ristiisast“ kaugele maha. Aga ikkagi oma ja juba harjunud ka. Kõik naljad on peas, ühtegi ootamatust ei ole (samas algust, lõppu ja mõnda kohta filmi jooksul ootad ikka erilise värinaga), tead alati, mis järgmiseks stseeniks on, aga ikka meeldib. Saalis märkasin hulgaliselt tuttavaid, aga oli ka uusi nägusid. Huvitav, et see film isegi lätlastele nii meeldib! Minu lähedal istujad käitusid kõik väga kenasti ja viisakalt (isegi lätlased). Kohe filmi alguses, kui käis paremate kohtade valimine, üks kukkus tooli pealt maha, aga midagi hullu sellest ei juhtunud, sai kohe toolile tagasi. Saali kõrval viibijatele suured tänusõnad! Ergutasid , andsid kätte popcorni ja Coca Colat, teatasid palju on filmi lõpuni jäänud (nagu ma ise ei teaks, aga tänud ikka!) – see andis filmielamusele palju juurde. Olud saalis olid seekord väga head (kunagi sattusin sama filmi vaatama kinno, kus katus lasi läbi. Aga ikka vaatasin lõpuni!) ja aeg läks kuidagi eriliselt kiiresti. Tänusõnad ka kõigile filmi- ja kinomeestele (naistele)!
Oli ka neid, kes vaatasid filmi algusest lõpuni juba mitmendat korda ja ikka imestasid, et alati samad killud, ikka need samad teed, puud ja mäed ning sama meri ja ikka see sama vana sara. Ja lubasid, et rohkem enam ei vaata. Aga järgmisel korral on suurem osa neist ilmselt ikka kohal! Klassika!
Aga palju seda pop-corni pakendit ka maas oli, kas nagu koka-koola plaazas peale filmi või oli vähem kui tavaliselt?
Üksikuid patustamise märke oli, aga üldiselt toimetati korrektselt prügialas. Aga mulle tundub, et TP-s pakutud joogipudelid olid pisut väiksema läbimõõduga ja seetõttu oli neid Enervit-i pudeleid küll aega ajalt maas näha. Ka see, mille mina sain, kadus mingil hetkel pärast Palu punkti juurikatel ära.

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas Mpower » 20. 09. 2016. 11:15

Viimati muutis Mpower, 20. 09. 2016. 13:09, muudetud 1 kord.

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas TairKibal » 20. 09. 2016. 13:03

jaanusj kirjutas:
dr Holden kirjutas:
jaanusj kirjutas:Vaatasin eile kinos 19. korda filmi „Mehed ei nuta“. Kujutate ette, ikka meeldis! Kuigi jah, kunstiliste parameetrite järgi jääb see „Ristiisast“ kaugele maha. Aga ikkagi oma ja juba harjunud ka. Kõik naljad on peas, ühtegi ootamatust ei ole (samas algust, lõppu ja mõnda kohta filmi jooksul ootad ikka erilise värinaga), tead alati, mis järgmiseks stseeniks on, aga ikka meeldib. Saalis märkasin hulgaliselt tuttavaid, aga oli ka uusi nägusid. Huvitav, et see film isegi lätlastele nii meeldib! Minu lähedal istujad käitusid kõik väga kenasti ja viisakalt (isegi lätlased). Kohe filmi alguses, kui käis paremate kohtade valimine, üks kukkus tooli pealt maha, aga midagi hullu sellest ei juhtunud, sai kohe toolile tagasi. Saali kõrval viibijatele suured tänusõnad! Ergutasid , andsid kätte popcorni ja Coca Colat, teatasid palju on filmi lõpuni jäänud (nagu ma ise ei teaks, aga tänud ikka!) – see andis filmielamusele palju juurde. Olud saalis olid seekord väga head (kunagi sattusin sama filmi vaatama kinno, kus katus lasi läbi. Aga ikka vaatasin lõpuni!) ja aeg läks kuidagi eriliselt kiiresti. Tänusõnad ka kõigile filmi- ja kinomeestele (naistele)!
Oli ka neid, kes vaatasid filmi algusest lõpuni juba mitmendat korda ja ikka imestasid, et alati samad killud, ikka need samad teed, puud ja mäed ning sama meri ja ikka see sama vana sara. Ja lubasid, et rohkem enam ei vaata. Aga järgmisel korral on suurem osa neist ilmselt ikka kohal! Klassika!
Aga palju seda pop-corni pakendit ka maas oli, kas nagu koka-koola plaazas peale filmi või oli vähem kui tavaliselt?
Üksikuid patustamise märke oli, aga üldiselt toimetati korrektselt prügialas. Aga mulle tundub, et TP-s pakutud joogipudelid olid pisut väiksema läbimõõduga ja seetõttu oli neid Enervit-i pudeleid küll aega ajalt maas näha. Ka see, mille mina sain, kadus mingil hetkel pärast Palu punkti juurikatel ära.
Ka pudelikorve oleks mõistlik aegajalt vahetada.....
..............

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas indrek56 » 20. 09. 2016. 14:26

jaanusj kirjutas:Üksikuid patustamise märke oli, aga üldiselt toimetati korrektselt prügialas. Aga mulle tundub, et TP-s pakutud joogipudelid olid pisut väiksema läbimõõduga ja seetõttu oli neid Enervit-i pudeleid küll aega ajalt maas näha. Ka see, mille mina sain, kadus mingil hetkel pärast Palu punkti juurikatel ära.
Minumeelest ei klappinud ka pikkus, pudelihoidja lukustav serv ei jäänud randi sisse. Ilmselt on nendele pudelitele oma spets hoidjad või pole need hoidjatesse üldse mõeldudki vaid niisama rüüpamiseks :)

urrauh
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 01. 05. 2014. 21:44

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas urrauh » 20. 09. 2016. 14:34

indrek56 kirjutas:
jaanusj kirjutas:Üksikuid patustamise märke oli, aga üldiselt toimetati korrektselt prügialas. Aga mulle tundub, et TP-s pakutud joogipudelid olid pisut väiksema läbimõõduga ja seetõttu oli neid Enervit-i pudeleid küll aega ajalt maas näha. Ka see, mille mina sain, kadus mingil hetkel pärast Palu punkti juurikatel ära.
Minumeelest ei klappinud ka pikkus, pudelihoidja lukustav serv ei jäänud randi sisse. Ilmselt on nendele pudelitele oma spets hoidjad või pole need hoidjatesse üldse mõeldudki vaid niisama rüüpamiseks :)
minu pudelikorvidesse sobivad küll enerviti pudelid hästi ja ka TRM-il ühtegi välja ei hüpanud.

MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 174
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas MarkoAa222 » 20. 09. 2016. 14:38

Väike kokkuvõte sõidust, kui startida kõige lõpust :)
https://www.youtube.com/watch?v=aTYSPvcjil4

Velomies
Rattur
Postitusi: 90
Liitunud: 02. 05. 2008. 10:49

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas Velomies » 20. 09. 2016. 19:59


vend vänt
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 23. 09. 2012. 19:18

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas vend vänt » 20. 09. 2016. 21:01

Ega keegi ei tea kas kusagil ei ole finishi videot kus näeks enda lõpetamist. Mõnel võistlusel neid ju tehakse.

Marks999
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 03. 07. 2009. 20:07

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas Marks999 » 20. 09. 2016. 21:10

vend vänt kirjutas:Ega keegi ei tea kas kusagil ei ole finishi videot kus näeks enda lõpetamist. Mõnel võistlusel neid ju tehakse.
Videot saad vaadata: http://sport.postimees.ee/3837915/vaata ... tamaratoni

Kasutaja avatar
lexusl
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 27. 07. 2011. 22:23

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas lexusl » 21. 09. 2016. 13:32

Mpower kirjutas:1. osa

https://youtu.be/UR_gU8ckJc4
Kas tõesti esimese saja meeste hulgas ka selliseid kes sellest "kiviaiast" 52:15 üle ei suuda sõita???

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas Mpower » 21. 09. 2016. 13:39

Kas tõesti esimese saja meeste hulgas ka selliseid kes sellest "kiviaiast" 52:15 üle ei suuda sõita???[/quote]

See oli endalegi suureks üllatuseks aga ilmselt sattus liiga palju mehi korraga sinna kivide otsa ja sellest väike ummik.

janisvimba
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 23. 09. 2016. 21:25

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas janisvimba » 24. 09. 2016. 09:43

Hello, after the Tartu Rattamaraton race I lost my Garmin fenix 2 gps watch, i think somewhere in eating zone or car parking...
I contacted the organizers and they don't have it.

Maybe someone has found it? Any info will be helpful...

Thanks for good race, see you all next year,
Janis.

[Google translate to Estonian]
Tere, pärast Tartu Rattamaratoni rassi kaotasin Garmin Fenix 2 gps vaadata, ma arvan, et kuskil süüa tsooni või auto parkimine ...
Võtsin korraldajad ja neil ei ole seda.

Äkki keegi on leidnud? Igasugune info on abiks ...

Täname hea võistluse, teid kõiki näha järgmisel aastal,
Janis.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: Tartu Rattamaraton 2016

Postitus Postitas rattahunt » 24. 09. 2016. 19:46

Lihtsalt väike kokkuvöte

https://www.youtube.com/watch?v=HcB2Xpx96Js

Söit pikemalt, videol kehv kvaliteet

https://www.youtube.com/watch?v=vds74U_H_58

Mulle ei meeldinud, et Harimäe laskumisel nii lähedalt mööda söideti.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”