Tartu Rattaralli 2016

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
gert99
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 17. 09. 2012. 09:42

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas gert99 » 30. 05. 2016. 14:57

Ei saa ka mainimata jätta 2 kaasaelajate Punti. Esimene punt jäi sõitjatest vasakule ja olid maru ägedad. Tegid hirmsat lärmi ja meenutasid Tour De France. Igatahes motti andis täiega see melu seal tee ääres. Teine punt jäi paremale, mis koosnes ühest aerutajast, sõudjast ja ratturist kes tallas pedaale puki peal. Väga Lahe, et mõned viitsivad nats vaeva näha. (y)
Sellistele puntidele võiks eri auhinnad olla, et neid ikka järgnevatel aastatel veel rohkem oleks raja ääres.

Kasutaja avatar
JerryBlake
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 31. 01. 2012. 21:45

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas JerryBlake » 30. 05. 2016. 15:17

onra kirjutas:To: Maskiga rattur.
Sõitsid rahulikult ja siis tuldi sinu ette käega vehkima, kuidagi poolik tõde.
Minu ees ega taga selliseid ei sõitnud õnneks. Ehk siis pole minu video.

kle
Rattur
Postitusi: 185
Liitunud: 29. 03. 2015. 19:45

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas kle » 30. 05. 2016. 15:24

Kas kuskilt saab näha ka finiši ületusest pilte ja videosid? Kaameraid oli seal mitmeid. Üks isegi tõstuki otsas?
Mõni ütleb: "Parem karta kui kahetseda. "
Mina ütlen: "Pigem riskida kui kahetseda, et jätsin võimaluse kasutamata."

JAN007
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 27. 07. 2003. 20:24

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas JAN007 » 30. 05. 2016. 16:03

Mina sõitsin jälle oma üksildast sõitu gruppe vältides, seekord õnnestus rada läbida ilma meetritki kellegi tuules sõitmata kui alguse mass välja arvata. Mitte keegi ei sõitnud pikemat maad ka minu tuules erinevalt eelmisest aastast. Saadiku tiitel lubanuks küll startida kust grupist tahes aga läksin 1000-1500 kus ma ka tulemuste järgi oleks olnud. 22. kilomeetril lasin ühe järgijõudnud grupi endast mööda ohutusse kaugusse ja siis kilomeeter hiljem käis seal grupis pauk paremas ääres, üks tüdruk vist oli teepiirdesse lendamisest päris koledad haavad saanud, karjuti kiirabi helistamist jne.. Kilomeeter hiljem oli aga näha siis ilmselt siin juba varem mainitud suure kukkumise tagajärjed kus mõlema poole kraavid hädalisi ja rattaid täis, seal oli kiirabi juba kohal. Lõpusirgel oli ka veidi eespool 5 või 6 liikmelises pundis üks kukkuja.. Ülejäänud rada oli peale paari väga laheda pealtvaatajate pundi sündmustevaene. Otepää-Tartu lõigul oli vastutuul ka päris tugev mis minusugusele üksikulgejale eriti põntsu pani. TRR on tegelikult väga lahe üritus kui seda mõistusega võtta ja mõelda ka oma tegevuse tagajärgedele, hoida piisavat pikivahet jne.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas mart2 » 30. 05. 2016. 16:15

KaupoR kirjutas:
onra kirjutas:Sõitsid rahulikult ja siis tuldi sinu ette käega vehkima, kuidagi poolik tõde.
Olin vahetult olukorra lähistel ja mulle tundus, et "saadik" ei saanud õigel ajal karbist välja, et enne järsku parempööret possale end pressida.
Eelpool viidatud videos on näha ka see (0.27), kuidas ta surub endast vasakul olevat sõitjat, kuigi selleks otsest vajadust ei ole. :evil:
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Anthony
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 03. 03. 2015. 16:49

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas Anthony » 30. 05. 2016. 16:32

gert99 kirjutas:Ei saa ka mainimata jätta 2 kaasaelajate Punti. Esimene punt jäi sõitjatest vasakule ja olid maru ägedad. Tegid hirmsat lärmi ja meenutasid Tour De France. Igatahes motti andis täiega see melu seal tee ääres. Teine punt jäi paremale, mis koosnes ühest aerutajast, sõudjast ja ratturist kes tallas pedaale puki peal. Väga Lahe, et mõned viitsivad nats vaeva näha. (y)
Sellistele puntidele võiks eri auhinnad olla, et neid ikka järgnevatel aastatel veel rohkem oleks raja ääres.
Postitee alguses vasakule jäi punt kohalikke Karilatsi pasunatega. Väga vinge ettevõtmine. Kahjuks kogu trassil oli väga vähe rahvast tee ääres. Kui võrrelda eelmise aasta Jõgeva ringiga, siis seal kohtas rahvast ikka rohkem

jaanusj
Rattur
Postitusi: 97
Liitunud: 27. 05. 2004. 14:12

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas jaanusj » 30. 05. 2016. 19:14

gert99 kirjutas:Ei saa ka mainimata jätta 2 kaasaelajate Punti. Esimene punt jäi sõitjatest vasakule ja olid maru ägedad. Tegid hirmsat lärmi ja meenutasid Tour De France. Igatahes motti andis täiega see melu seal tee ääres. Teine punt jäi paremale, mis koosnes ühest aerutajast, sõudjast ja ratturist kes tallas pedaale puki peal. Väga Lahe, et mõned viitsivad nats vaeva näha. (y)
Sellistele puntidele võiks eri auhinnad olla, et neid ikka järgnevatel aastatel veel rohkem oleks raja ääres.
Tore, et meeldis ja kui veel pisut abi ka oli, siis läks vaev asja ette. Väike meenutus "parempoolsetest", kus oli vanade kolhoosiaegade mälestuseks ka koroonamängu sektsioon, aga ega väsinud rattur ei peagi kõike tähele panema. http://www.upload.ee/image/5845365/AS20 ... 8M__2_.JPG (Pildi autor: Ardo Säks).
Loodame, et järgmistel aastatel on selliseid ergutajaid rohkem ja sõitjatel veelgi mõnusam. Tourini on veel muidugi PIKK maa minna!
Saime positiivset tagasisidet ka raja ääres olles ning endal oli ka lõbus!
Kõigile raja läbinutele avaldame kiitust!

tarmott
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 08. 07. 2014. 23:34

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas tarmott » 30. 05. 2016. 20:30

kle kirjutas:Kas kuskilt saab näha ka finiši ületusest pilte ja videosid? Kaameraid oli seal mitmeid. Üks isegi tõstuki otsas?

Sain enne sõitu e-maili iRewind nimelistelt fimimeestelt

https://irewind.com/go/presale/channel/347

"Pärast üritust on kõikidel osalejatel võimalik näha oma personaalsest videost tasuta versiooni, mis filmitud 1 kaameraga.
Lisainfo tasuta versiooni kohta saadetakse osalejatele ürituse järgselt. "

Aga kuskohas neid näha saab ja millal...sellest pole sõnagi kahjuks...kodukalt ei leidnud kah miskit.

PKT
Rattur
Postitusi: 149
Liitunud: 04. 11. 2015. 16:02

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas PKT » 30. 05. 2016. 20:34

Meiliga saadeti info, et iRewindi vahendusel valminud personaalsete videode kohta saadetakse Sulle eraldi kirjaga selle nädala jooksul.

Undu
Rattur
Postitusi: 75
Liitunud: 11. 07. 2009. 11:09

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas Undu » 30. 05. 2016. 21:34

viljar31 kirjutas:Osalesin ka pikamaa 23 km kukkumisel, üks tuli risti eest läbi ja nii ma siis esimesena üle nippli panin ning külakuhja alla jäin. Kui suurem kolin lõppes roomasin kuhjaalt välja, rabasin rattaid ka kaasa ja suundusin kraavi poole. Minu rattal lihtsalt rehv maas ja õhukumm puru, uus peale ja tuld.
Kas põhjustaja ka kuhjast osa sai ja ega ta juhuslikult a la sinise-valge ruudulises vormis olnud?
Enda sõit lõppes kahjuks seal samas kuhjas :(

Kasutaja avatar
Kummitus
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 05. 05. 2011. 13:48

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas Kummitus » 30. 05. 2016. 22:07

KaupoR kirjutas:
onra kirjutas:Sõitsid rahulikult ja siis tuldi sinu ette käega vehkima, kuidagi poolik tõde.
Olin vahetult olukorra lähistel ja mulle tundus, et "saadik" ei saanud õigel ajal karbist välja, et enne järsku parempööret possale end pressida.
Olin ise ka selles pundis ja sõimlemist oli sel momendil omajagu, käis jutt vingerdamisest ja kui inimene väitis, sõidab normaalselt siis kostus lause "Krdi Tšainik......." mille peale vastati, et ise oled tšainik ja järgnes käega vehkimine.

viljar31
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 17. 09. 2013. 20:48

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas viljar31 » 31. 05. 2016. 06:58

Undu kirjutas:
viljar31 kirjutas:Osalesin ka pikamaa 23 km kukkumisel, üks tuli risti eest läbi ja nii ma siis esimesena üle nippli panin ning külakuhja alla jäin. Kui suurem kolin lõppes roomasin kuhjaalt välja, rabasin rattaid ka kaasa ja suundusin kraavi poole. Minu rattal lihtsalt rehv maas ja õhukumm puru, uus peale ja tuld.
Kas põhjustaja ka kuhjast osa sai ja ega ta juhuslikult a la sinise-valge ruudulises vormis olnud?
Enda sõit lõppes kahjuks seal samas kuhjas :(
Tegelane kes minueest risti läbi pani oli musta-valge vormiga ja tegi temagi õhulennu kuid õnneks vist kraavisuunas. Sain tema tagarattale küljepealt pihta, seega vedas sest nii polnud ohtu kodaraid lõhkuda, aga vinge lend oli üle pea, kodus vaatasin et kiiver ka pooleks

MartinMK
Rattur
Postitusi: 52
Liitunud: 20. 10. 2011. 08:41

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas MartinMK » 31. 05. 2016. 08:05

onra kirjutas:To: Maskiga rattur.
Sõitsid rahulikult ja siis tuldi sinu ette käega vehkima, kuidagi poolik tõde.
Ei oma mingit tähtsust mis seal enne toimus, sõnelus, kes kelle meelest vingerdas, selline käitumine pole ühegi asjaga õigustatav.

MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas MarkoAa222 » 31. 05. 2016. 08:23


BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas BACARDI » 31. 05. 2016. 10:38

Kas keegi lühikese maa omadest nägi kukkumist kohe Nõo-sse saabumisel? Mis seal juhtus ja millest asi alguse sai? Ise olin mõned read tagapool aga sain napilt mööda. Jutt siis sellest grupist mis lõpetas ajaga 1:33

P.S. Ühtlasi kutsun korrale neid kes 50 m enne joont joovastusest käed taevasse tõstavad mõtlemata, et joonel on andurite jaoks kõrgendused ja kukkumine lihtne tulema. See kriitika ei käi ainult lühikese maa sõitjate pihta. Vaadates pika maa lõpetajaid siis oli ka seal palju neid kes lõpusirgel keset gruppi lenksust lahti lasid. Kõige masendavamad olid teise grupi keskel lõpetanud sõbrad kes hoidsid käest kinni kui samal ajal nende ümber ja taga käis korralik sprint. Minu hinnangul lõpetasid nad esisaja piirimail ja oleks lootnud, et nii esiotsas selliseid ei kohta.

Undu
Rattur
Postitusi: 75
Liitunud: 11. 07. 2009. 11:09

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas Undu » 31. 05. 2016. 14:05

MartinMK kirjutas:
onra kirjutas:To: Maskiga rattur.
Sõitsid rahulikult ja siis tuldi sinu ette käega vehkima, kuidagi poolik tõde.
Ei oma mingit tähtsust mis seal enne toimus, sõnelus, kes kelle meelest vingerdas, selline käitumine pole ühegi asjaga õigustatav.
Ehk eraldistardis või üksi matkates võid sa teel vänderdada, aga mitte grupis pidevalt ohtliku olukorda tekitades. Küll juhtumeid kui sellised vennad kiirelt kraavi poole saadetakse ja kuuldavasi saadeti ka sellel sõidul.
Ei õigusta kellegi teguviisi, aga samas tasuks vänderdaval kaameramehel tänulik olla, et tedagi kraavi poole ei saadetud.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas Indreq » 31. 05. 2016. 14:14

Undu kirjutas:
MartinMK kirjutas:
onra kirjutas:To: Maskiga rattur.
Sõitsid rahulikult ja siis tuldi sinu ette käega vehkima, kuidagi poolik tõde.
Ei oma mingit tähtsust mis seal enne toimus, sõnelus, kes kelle meelest vingerdas, selline käitumine pole ühegi asjaga õigustatav.
Ehk eraldistardis või üksi matkates võid sa teel vänderdada, aga mitte grupis pidevalt ohtliku olukorda tekitades. Küll juhtumeid kui sellised vennad kiirelt kraavi poole saadetakse ja kuuldavasi saadeti ka sellel sõidul.
Ei õigusta kellegi teguviisi, aga samas tasuks vänderdaval kaameramehel tänulik olla, et tedagi kraavi poole ei saadetud.
Pada ja katel teema. Vänderdamine on ohtlik. Samas me ei tea kas antud olukorras oli mingit erilist vänderdamist või mingi kodaniku ego lihtsalt ei seedinud karpi jäämist ära. Ja füüsiline karistamine on minu meelest lubatud ainult siis kui mees ikkagi on vähemalt ühe kuhja juba ära põhjustanud ja ikka aru ei saa et ta milleski süüdi on, enne seda ma ikka üritaks verbaalselt kasvatada, mitte kohe rusikatega vehkida või kraavi saata.

Aga üldiselt - minu maanteeratas teenib mind ainult trennis, maanteevõistlustest hoian eemale nagu katkust, sh juba paar aastat ka TRRist. Siit foorumist "elamusi" lugedes ei kahetse üldse. Õhtul võtan baigi ja lähen metsa.

huntkriimsilm
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 17. 08. 2015. 07:54

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas huntkriimsilm » 31. 05. 2016. 15:10

Tere.
Tegemist minu ülesvõttega olukorrast. Täiendavalt saan lisada, et tegemist oli minu jaoks täielikult üllatava olukorraga, enne seda temaga mingeid kokkupuuteid ei olnud ja teda ei näinud ka? Ilmselt kas oli siis tagant meid kinni püüdnud, milles kahtlen. Või oli siis peagrupist maha jäänud ja nüüd oma frustratsiooni välja elanud. Enda arust vänderdamisega siin tegemist polnud, pigem tuli ta ise üsna jõuliselt külje pealt, kus meil küünarnukid omavahel ragistasid, tõmbasin paremale (video lõpus aegluubis näha), mille peale üritas ta veel lüüa aga tõelise baarikaklejana ei saanud pihta. Seejärel jätkas oma possa parandamist, trügides ka teisi kõrvale, ilmselt tahtis rollerirajal enne tagasipööret grupi ette saada. Mingit tšainiku juttu mul temaga polnud, ju siis oli kellegi teisega. Küsisin hiljem (videos pole näha), et kas oled loll et nõnda sõidu ajal lööma hakkad, mille peale ütles ainult et ära vänderda mul ees ja siis näitas midagi (vist keskmist sõrme, kindel pole)
Igatahes lauslollus. Muidu tahaks tänada gruppi kes lõpetas 3:18 ajaga. Üritati korralikult üksmeelselt tööd teha, kui oli näha peale Tatra orgu et suur punt tagant lähenemas. Kõige olulisem, et suuremaid kukkumisi ei olnud. 1 mees küll kukkus peale seda kui grupi eest paarkümmend meetrit eest paari teise mehega eest ära said, siis jala sirgeks lasid, tee vasakule serva tõmbasid ja tähelepanematusest või eesolija veast tagarattasse sõitis ning kukkus.Tundus, et rohkem kellegil jamasid polnud ja grupp jõudis tervelt finisisse.
Viimati muutis huntkriimsilm, 31. 05. 2016. 15:16, muudetud 1 kord.

H.S
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 30. 08. 2013. 14:45

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas H.S » 31. 05. 2016. 15:28

Undu kirjutas:
MartinMK kirjutas:
onra kirjutas:To: Maskiga rattur.
Sõitsid rahulikult ja siis tuldi sinu ette käega vehkima, kuidagi poolik tõde.
Ei oma mingit tähtsust mis seal enne toimus, sõnelus, kes kelle meelest vingerdas, selline käitumine pole ühegi asjaga õigustatav.
Ehk eraldistardis või üksi matkates võid sa teel vänderdada, aga mitte grupis pidevalt ohtliku olukorda tekitades. Küll juhtumeid kui sellised vennad kiirelt kraavi poole saadetakse ja kuuldavasi saadeti ka sellel sõidul.
Ei õigusta kellegi teguviisi, aga samas tasuks vänderdaval kaameramehel tänulik olla, et tedagi kraavi poole ei saadetud.
No see juba puhta metslase jutt. Kes oled sina et kedagi kraavi saata ?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas KaupoR » 31. 05. 2016. 15:32

huntkriimsilm kirjutas:1 mees küll kukkus peale seda kui grupi eest paarkümmend meetrit eest paari teise mehega eest ära said, siis jala sirgeks lasid, tee vasakule serva tõmbasid ja tähelepanematusest või eesolija veast tagarattasse sõitis ning kukkus.
KaupoR kirjutas:Ega käbi ei kuku kännust kaugele - nägin mina eile vaid 1 kukkumist ja kukkujaks oli Kaupo Koch. Stsenaarium ise klassikaline - vahtis üle õla, kaldus vasakule eessõitja tagajooksu, raskuskeset enam paika ei saanud, sest teise sõitja jooks oli ees ja mataki.
Eessõitja oli selles olukorras täiesti süütu, sest kukkuja oli see, kes vaatas üle vasaku õla tagasi ja kaldus siis ise samuti vasakule, eessõitja tagarattasse.
If everything's under control, you're going too slow!

MartinMK
Rattur
Postitusi: 52
Liitunud: 20. 10. 2011. 08:41

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas MartinMK » 31. 05. 2016. 15:44

Siit seda teemat lugedes, tekib järjest rohkem tunne, et grupis kõige ohtlikumad ongi just need "tegijad" kes teisi kraavi saadavad, lööma kipuvad ja oma "õigust" taga ajades trügivad ja siis veel olukorrad kus nad arvavad, et on kõvad ässad ja vahivad üleõla taha jne.

makaak2
Rattur
Postitusi: 183
Liitunud: 11. 01. 2006. 13:47

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas makaak2 » 31. 05. 2016. 18:38

Sai siis isegi see TRR esimest korda läbi sõtkutud. Oli mõnus andmine, tänud ja tervitused 3.50 grupile, sain selle grupi kätte koos peamiselt 2 kamraadiga (10** ja 16** numbrid vist) ca Palojärve kandis. Kukkumisi ei olnud, trügimist ei märganud, ohtlikest olukordadest teavitati kenasti. Paandunud mtb fännina ei julge lubada, et järgmin aasta rajal ei ole.
Eks neid "ässasi" jagub igale poole, ka tava liiklusesse ja kõnniteelegi, siis rääkimata TRR-ist. Ja kukkumisi ikka tuleb ette ka üksi sõites, miks sellest nii leili minna, iseasi kui keegi pahatahtlikult midagi korraldab.

M
libeda ketsiga ei saa sõita

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas rai66 » 31. 05. 2016. 19:40

makaak2 kirjutas: Eks neid "ässasi" jagub igale poole, ka tava liiklusesse ja kõnniteelegi, siis rääkimata TRR-ist. Ja kukkumisi ikka tuleb ette ka üksi sõites, miks sellest nii leili minna, iseasi kui keegi pahatahtlikult midagi korraldab.
Kukkumiste peamised põhjused on nahaalsus, eriti loll mõistus ja oskamatus grupis sõita. Minugipoolset võivad need kolm "tüüpi" kuskil platsi peal kasvõi ilma kiivrita peakat panna, aga tulla selliste oskuste ja tahtmistega koos teistega sõitma on kuritegu. Ja selliste debiilide pärast pole ma Tartu RR jõudnud ega jõuagi.
Viimati muutis rai66, 31. 05. 2016. 19:42, kokku muudetud 3 korda .

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas erikr » 31. 05. 2016. 19:41

Enamus korraldatakse paraku jah puht inimlikust lollusest, mõtlematusest ja hoolimatusest. Eriti ohtlik on nende kolme kokteil.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

ivoSKP
Rattur
Postitusi: 130
Liitunud: 03. 08. 2012. 21:03

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas ivoSKP » 31. 05. 2016. 20:08

Olen nüüd paar päeva settida lasnud, et vaadata mis emotsioon peale jääb. Üle hulga aja võidukaga grupisõit baigimehele. Osaliselt oli ju vahva: super ilm, kehaline aktiivsus jne ja kuna sai nii 400 kohta ettepoole sõidetud alguse 10-15 km-ga. Seda fanni jätkus, kuni paarisajapealisse jõudsin, edasi väga minna ei olnud kuhugi ja edasi oli juba lihtsalt kere, kael, pidurinäpud kangena pundis navigeerimine, mis olgem ausad on ikka võrdlemisi nüri tegevus? Ehk siis tagasivaatavalt vahva oli algus, kuni ei olnud grupisõitu...
Närvilist vaibi oli piisavalt, pidureid tuli blokki lükata vähemalt 4-5 korral kuni siis saatuse sõrm langes minu peale seal 3.36 grupis Selveri juures, õnneks sain hoo üsna maha pidurdada enne kui asfaldipinnalt proove võtma asusin, hullemast pääsesin. Tagant tuldi ka otsa, ühesõnaga ei olnud OK.
Minu verdikt: mnt rattaralli man on vaieldamatult üsna tugev jackass-moment (kui paned end vabatahtlikult väga haavatavasse või lolli olukorda veidral kombel sellest naudingut saades) ning edaspidi ilmselt eelistan oma kukkumistega jätkata pehmemal pinnasel ja omaenda vigade tõttu.
Või siis alternatiivnselt läheneda ja otsida mingi tõsiseltvõetav punt umbes nagu siin viidatud: http://blogger-holden.blogspot.com.ee

northwave
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 15. 09. 2009. 21:55

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas northwave » 31. 05. 2016. 20:47

BACARDI kirjutas:Kas keegi lühikese maa omadest nägi kukkumist kohe Nõo-sse saabumisel? Mis seal juhtus ja millest asi alguse sai? Ise olin mõned read tagapool aga sain napilt mööda. Jutt siis sellest grupist mis lõpetas ajaga 1:33

P.S. Ühtlasi kutsun korrale neid kes 50 m enne joont joovastusest käed taevasse tõstavad mõtlemata, et joonel on andurite jaoks kõrgendused ja kukkumine lihtne tulema. See kriitika ei käi ainult lühikese maa sõitjate pihta. Vaadates pika maa lõpetajaid siis oli ka seal palju neid kes lõpusirgel keset gruppi lenksust lahti lasid. Kõige masendavamad olid teise grupi keskel lõpetanud sõbrad kes hoidsid käest kinni kui samal ajal nende ümber ja taga käis korralik sprint. Minu hinnangul lõpetasid nad esisaja piirimail ja oleks lootnud, et nii esiotsas selliseid ei kohta.


https://www.youtube.com/watch?v=mkCJ12vxqQM
Alates 24:00

Undu
Rattur
Postitusi: 75
Liitunud: 11. 07. 2009. 11:09

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas Undu » 31. 05. 2016. 21:08

H.S kirjutas: No see juba puhta metslase jutt. Kes oled sina et kedagi kraavi saata ?
Mina pole kedagi kraavi lükanud kuid aastaid tagasi oli tahtmine üks sinna saata küll. Ja just see on metslane kes grupis tõmbleb kord paremale kord vasakule ja seejuures kõrvale vaatamata. Pidin õige mitmeid kordi tookord äkkpidurdusi tegema. Õnneks olin siis mtb-ga ja lõpuks pidin lihtsalt kiirelt juurde suruma, et ta maha jääks.
Kuuldavasti ühel laskumisel olla ka keegi tasakaalu kaotanud ja vänderdades kõrvalsõitja suunas kaldunud. Kindlasti kõik ootaks kohe rõõmsasti kuhja teket? Kõrvalsõitja riskis ja "aitas" vänderdaja kraavi toibuma. Kadu oli vaid üks ja seegi ehk sõitis hiljem edasi. 23 km kuhjas oli ca 10 katkestajat ja lühikese vigastatutest ei tahaks mõeldagi. Aga jällegi keegi vänderdas ja kümned kannatasid. Ei sõideta 10-20 km/h, grupis enamasti kiirused 40-50 km/h ja eksimusi ei andestata.
Kui paljud siinsetest kasutajatest on 30 km/h ja suuremal kiirusel maanteed "katsunud"? On õnnelike kukkumisi kus ehk tõused ja sõidad edasi või teed kiire rehvi või esijooksu vahetuse. Aga on ka võimalus, et ärkad kunagi haiglas ja hea kui käiagi saad.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas erikr » 31. 05. 2016. 21:48

Emotsioonidest tiine :-) taustsüsteemi taustal...
Enda sõidust pole midagi erilist rääkida.
Ilutulestikud olid igal pool ära lastud ja suitski suvetuules hajunud, vaid vigastatud võitlejad ja purunenud tehnika mööda teeääri laiali.
Enda diisel jukerdas täiega ja kusagil Ihamaru ja Tilleoru vahel alles haakis mööduva pundiga. Sealt edasi olin mõõduka panusega tööloom. Mäest alla eest ära, et järgneval tõusul mitte maha jääda. Õnnestus.

Päeva kõrghetk oli enne Erastveret (tiba enne Kanepi risti), kus seisis ja elas kaasa üks pere, asfaldiäärele kõige ligemal umbes kuuene ja kaheksane põnn, silmad säramas ja käed pikalt ees patsu ootamas. Olin tee keskel pundi ees, kiirendasin turvaliselt tee serva ja lasin põnnidele patsu. Need inimesed, need lapsed on seda väärt. Et keegi võtab vastu nende pakutu, nende käe. Ja annab. Selle lihtsa patsu. Loomulikult turvaliselt. See on nende kodukoht ja TRR või võrreldav sündmus ei toimu nende jaoks just igal aastal. Viimati läks rada sealtkaudu 2013. Mäletan, sain ca 15 min parema aja. Sentimentaalne nüanss - jah, võimalus kellelegi (eriti lapsele) rõõmu teha - kasuta ära.

Millalgi enne parempööret Postiteelt Kanepi poole saatis üks Äksi Motelli vormis poiss (1xxx), (sikutas koos 6xx klubikaaslasega üht sinises baigivenda) geelipaki kaarega vasakule raiesmikule, lasin tagant ligi ja palusin rohkem sitta mitte metsa visata. Lühikokkuvõte diskussioonist - millistel kilomeetritel siis tohib visata, ahah,ei tohigi või, tee peale visates on ju ohtlik... Andsin teada, mis võimalused on, mõni km hiljem näitasin ka ette. Tagasi Tartus leidsin enda püksiääre vahelt 5 tühja geelipakki. Safe & easy.

Kusagil umbes Nõuni kandis (+/- 15 km ) oli pisike intsident. Suur suure baigiga kutt ei saanud eessõitja tagajooksus sõitmisega hästi hakkama ja oli püsiv ohuallikas. Kamandasin suuremat pikivahet hoidma - grupi turvalisus oli juba minu 100 km hapnikuvõla tingimustes diplomaatiast olulisem. Seega sai jutt tiba järsk. Veidi hiljem tegi poiss hea pika vedamisotsa, tänasin.

Päris lõpus õnnestus veel vanainimesel end lolliks teha, aga tänan Head Inimest, kes mulle veidi uut hoogu andis. (y)

Ahjaaa, tänan ka neid, kes mulle nimeliselt raja ääres kaasa elasid ja keda ma ära ei tundnud. Ja kaassõitjaid, kes mind nimepidi nimetasid või tervitasid, ja kelles ka osasid ma ära ei tundnud. Ja Teetu Otepää TP-s.

Igati toimekad 4h37m päevitamist, näostki näha :-)
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

ssm
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 31. 05. 2016. 20:59

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas ssm » 01. 06. 2016. 10:03

JAN007 kirjutas:Mina sõitsin jälle oma üksildast sõitu gruppe vältides, seekord õnnestus rada läbida ilma meetritki kellegi tuules sõitmata kui alguse mass välja arvata. Mitte keegi ei sõitnud pikemat maad ka minu tuules erinevalt eelmisest aastast. Saadiku tiitel lubanuks küll startida kust grupist tahes aga läksin 1000-1500 kus ma ka tulemuste järgi oleks olnud. 22. kilomeetril lasin ühe järgijõudnud grupi endast mööda ohutusse kaugusse ja siis kilomeeter hiljem käis seal grupis pauk paremas ääres, üks tüdruk vist oli teepiirdesse lendamisest päris koledad haavad saanud, karjuti kiirabi helistamist jne.. Kilomeeter hiljem oli aga näha siis ilmselt siin juba varem mainitud suure kukkumise tagajärjed kus mõlema poole kraavid hädalisi ja rattaid täis, seal oli kiirabi juba kohal. Lõpusirgel oli ka veidi eespool 5 või 6 liikmelises pundis üks kukkuja.. Ülejäänud rada oli peale paari väga laheda pealtvaatajate pundi sündmustevaene. Otepää-Tartu lõigul oli vastutuul ka päris tugev mis minusugusele üksikulgejale eriti põntsu pani. TRR on tegelikult väga lahe üritus kui seda mõistusega võtta ja mõelda ka oma tegevuse tagajärgedele, hoida piisavat pikivahet jne.
Mina olin see "tüdruk", kes teepiirdesse lendas, hunnik õmblusi ja ehk mõne aja pärast saab ka sadulasse...
Juhtus see trügimise tulemusena - laia lenksuga tahtis mööda minna, müksas mind ja polnudki mujale minna kui teepiirdesse.
Olen tänulik meesterahvale, kes jäi minuga kiirabi tulekuni, ei jõudnud kahjuks numbrit vaadata :)
Esialgu mõtlesin, et enam ei osale, aga mine tea, õnnetusi ikka juhtub :)

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas rai66 » 01. 06. 2016. 11:00

ssm kirjutas:Mina olin see "tüdruk", Juhtus see trügimise tulemusena - laia lenksuga tahtis mööda minna, müksas mind ja polnudki mujale minna kui teepiirdesse.
Siin olid kõik kolm koos: nahaalsus, loll mõistus ja oskamatus. Ja kui keegi pärast seda selle idioodi rajalt välja lükkaks, siis mis ta valesti teeks. Oleks seda varem tehtud, oleks süütu tüdruk terveks jäänud. Ja süütu selles mõttes, no ma ei tea ka, aga ma mõtlesin et mitte süüdi. :lol:

kulgur
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 01. 09. 2010. 20:55

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas kulgur » 01. 06. 2016. 12:07

rai66 kirjutas:
ssm kirjutas:Mina olin see "tüdruk", Juhtus see trügimise tulemusena - laia lenksuga tahtis mööda minna, müksas mind ja polnudki mujale minna kui teepiirdesse.
Siin olid kõik kolm koos: nahaalsus, loll mõistus ja oskamatus. Ja kui keegi pärast seda selle idioodi rajalt välja lükkaks, siis mis ta valesti teeks. Oleks seda varem tehtud, oleks süütu tüdruk terveks jäänud. Ja süütu selles mõttes, no ma ei tea ka, aga ma mõtlesin et mitte süüdi. :lol:
No jääme ikka kaineks. Täna lükkan kaasratturi võssa, homme annan liikluses kurikaga rullnokale üle küüru.....
Kuhu me nii jõuame?
Raev tekitab raevu, nii see kahjuks on.
H.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas veloson » 01. 06. 2016. 12:09

rai66 ja Undu, kas teil on järgmiseks äkki ka pakkuda mingi alla kümne lihtsa tee-äratee loendiga juhend, et millal täpselt, kuhu ja mida ütlemata inimesi ratta seljast omakohtu korras lükata? Et kas teravate servadega teepiirded on halvemad kui lauge laskumine, kraav pehmem, aga vähemõpetlikum kui kruusane kurv, parem rangluu kui kolm kaelalüli jne?

Kui on, soovitan mõnekuust ravikuuri kettagolfi radadel.
Viimati muutis veloson, 01. 06. 2016. 12:14, muudetud 1 kord.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas rai66 » 01. 06. 2016. 12:13

Ärge nüüd kõike sõna-sõnalt ka võtke. Näiteks minust viisakamat sõitjat on raske leida. Tehke minu tegude järgi. :D
Ja millegipärast nahaalidele ei soovitata elementaarseid käitumisreegleid. Las aga keeravad ette ja kukutavad teisi. Öelda ei tohi midagi. Kohe on diskrimineerimine. Ma pole omakohut propageerinud , lihtsalt küsisin. Aga tundub, et osa siinsetest tundis ennast puudutatuna. Ja see, et tüdruk lükati kraavi on normaalne nähe. Nagu ütles üks Eesti olümpiavõitja: sportlaste jaoks on normaalne, kui keegi neid oma tarkusega aitab, aga poliitikud kohe solvuvad. Mis sellest, et nad on enamuses lollid, aga see-eest nahaalsed.
Viimati muutis rai66, 01. 06. 2016. 12:37, kokku muudetud 2 korda .

ssm
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 31. 05. 2016. 20:59

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas ssm » 01. 06. 2016. 12:26

Egas ma viha ei pea, lihtsalt peaks olema ettevaatlikum sellistel üritustel :)
Eriti, kui sõit ei ole 1. koha peale :D
Kõigil on ju eesmärk rada läbida ja terveks jääda
Eks järgmine kevad vaatame, kas olen uuesti stardis :)

Jaagu
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 22. 07. 2012. 01:08

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas Jaagu » 01. 06. 2016. 12:30

erikr kirjutas: Päeva kõrghetk oli enne Erastveret (tiba enne Kanepi risti), kus seisis ja elas kaasa üks pere, asfaldiäärele kõige ligemal umbes kuuene ja kaheksane põnn, silmad säramas ja käed pikalt ees patsu ootamas. Olin tee keskel pundi ees, kiirendasin turvaliselt tee serva ja lasin põnnidele patsu. Need inimesed, need lapsed on seda väärt. Et keegi võtab vastu nende pakutu, nende käe. Ja annab. Selle lihtsa patsu. Loomulikult turvaliselt. See on nende kodukoht ja TRR või võrreldav sündmus ei toimu nende jaoks just igal aastal. Viimati läks rada sealtkaudu 2013. Mäletan, sain ca 15 min parema aja. Sentimentaalne nüanss - jah, võimalus kellelegi (eriti lapsele) rõõmu teha - kasuta ära.
See oli tõesti üks tore hetk ka minul. Ja üleüldse oli hea sõit nagu alati, mis siin viriseda. Ühest hoovist sõitis kaubik koos haagisega ette (ta nägi küll, et tulen, aga ikka sõitis. Ja andis mõista, et mingid ratturid siin ei sõida sellel ajal kui kohalikud ässad tahavad koduõuest välja keerata), aga ikka juhtub. Inimesi igasuguseid, see maailma huvitavaks teebki.

Undu
Rattur
Postitusi: 75
Liitunud: 11. 07. 2009. 11:09

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas Undu » 01. 06. 2016. 12:32

ssm kirjutas: Mina olin see "tüdruk", kes teepiirdesse lendas, hunnik õmblusi ja ehk mõne aja pärast saab ka sadulasse...
Juhtus see trügimise tulemusena - laia lenksuga tahtis mööda minna, müksas mind ja polnudki mujale minna kui teepiirdesse.
Olen tänulik meesterahvale, kes jäi minuga kiirabi tulekuni, ei jõudnud kahjuks numbrit vaadata :)
Esialgu mõtlesin, et enam ei osale, aga mine tea, õnnetusi ikka juhtub :)
Need nö piludest läbitrügijad ajavad alati hirmu peale ja tavaliselt eemaldun neis kaugemale. Peab ikka tahtmist olema teiste vahelt läbi pressida nii, et lenksud napilt napilt mööda mahuvad. Kunagi sügissõidul tekkis juba tunne, et mõni poeks kas või läbi eessõitja tagumiku ette pääsemise nimel.
Aastaid tagasi TRR-il mtb-ga sain samuti kõrvalsõitja lenksu tunda. Tema läks pudelit võtma ja samal hetkel keeras oma lenksu minu lenksu taha ja hetk hiljem rabas enda oma sirgeks ja mina põrutasin õnneks grupi servalt teisele poole tee serva. Läks kõigil õnneks.
Head paranemist ssm!
veloson kirjutas: Kui on, soovitan mõnekuust ravikuuri kettagolfi radadel.
Eks igaüks õigustab oma tegemisi või mitte tegemisi, on selleks siis jalakäia, rattur või autojuht. Ega loll ei ole see kes parklas üle mitme invakoha parkis vaid see kes need invakohad vale koha peale märkis.
Aga tänud soovituse eest, kuna sellel aastal väga ratta peale enam ei tüki vist saama, siis tuleb millegi muuga tegeleda.

ssm
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 31. 05. 2016. 20:59

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas ssm » 01. 06. 2016. 12:36

Head paranemist ssm!


Tänan Undu, küll ma paranen, varsti nagunii sadulas :)

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas rai66 » 01. 06. 2016. 12:39

veloson kirjutas:rai66 ja Undu, kas teil on järgmiseks äkki ka pakkuda mingi alla kümne lihtsa tee-äratee loendiga juhend
On küll.
See artikkel võiks lausa kohustuslik olla ja enne võistlustele ei saa, kui eksam tehtud:

http://www.hobisport.ee/index.php/varia ... putu-oudus

janar68
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 22. 04. 2014. 13:48

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas janar68 » 01. 06. 2016. 12:50

Kogu üritus oli super. Kukkumist nägin korra, kui seal Otepää taga oli järsk parem kurv mäest alla, allpool kohe vasak. Keegi hõikas veel et allpool on kohe vasak, kuid eespool oli keegi ilmselt suure hooga mäest alla pannud ja 2-3 ratturit endaga kaasa haaranud?! Täpselt ei näinud mis juhtus, ei oska kommenteerida...
Häiris see, et korraldaja oli 500-700 stardigrupi ära kaotanud. ja siis mingi ülbe kohtuniku nolk ei tahtnud meid järgmisse gruppi lasta. See selleks.
Kokkuvõttes jäin väga rahule :)

Kasutaja avatar
JerryBlake
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 31. 01. 2012. 21:45

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas JerryBlake » 01. 06. 2016. 14:04

Siin on küll popp kiruda aga mina ei suuda meenutada ühtegi momenti kus midagi oleks võinud juhtuda. Väga viisakas seltskond algusest lõpuni. Teinekordki.

Video sõidust, kuniks akut jätkus: https://www.youtube.com/watch?v=8WyOk5IuDuY
500-700 stardigrupp, aeg 3h49+min.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas erikr » 01. 06. 2016. 15:03

Ahjaa, tagasi tulles oli selles lauge kurviga kergel tõusul peale lennuvälja maandumisraja otsa üks tume auto linnast väljuval suunal korralikult teepiiret emmanud ja sellele siis teine tagant sisse pannud. Mõlemad päris tublisti katki. Vähemalt selline pilt avanes 4:37 grupile. Minnes neid seal polnud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
kaaler
Rattur
Postitusi: 215
Liitunud: 24. 08. 2010. 22:56

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas kaaler » 01. 06. 2016. 17:04

Need kaks autot panid matsu 3:33 grupi ees sõitnud tsiklipolitseiniku märguande peale, ma arvan. Sest tsiklijuht sõitis 500m grupist ees ja andis kõigile vastutulevatele autodele korralduse teeserva seisma jääda (nagu ta eelnevad 3 tundi seda koguaeg teinud oli). Ilmselt esimene pidurdas liiga järsult ja teine ei pidurdanud üldse... Ainus mida ma kauguses nägin, oli äkitselt kerkinud meeletu tolmupilv. Kui grupiga autodeni jõudsime, siis kukalt kratsivad juhid väljusid masinatest parasjagu. Politseinikust tsiklijuht lasi grupil minna ning läks juhtidega asja klaarima. Tagumine auto tundus päris sodi... Õnneks klaasikillud ja risu ratturiteni ei ulatunud, loodame et autodes jäid ka kõik elu ja tervise juurde.

brg
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 15. 04. 2005. 13:14

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas brg » 02. 06. 2016. 11:27

Kokkuvõte 3h56+ lõpetanud grupist:
https://www.youtube.com/watch?v=Ka4o3jCMLyI
Ilm ja rada olid ideaalsed, ärevaid momente sõidus ei esinenud.
Kõik läks korda ja kindlasti tasus üle 5a taas seda sõitu külastada.

huntkriimsilm
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 17. 08. 2015. 07:54

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas huntkriimsilm » 02. 06. 2016. 13:43

KaupoR kirjutas:
huntkriimsilm kirjutas:1 mees küll kukkus peale seda kui grupi eest paarkümmend meetrit eest paari teise mehega eest ära said, siis jala sirgeks lasid, tee vasakule serva tõmbasid ja tähelepanematusest või eesolija veast tagarattasse sõitis ning kukkus.
KaupoR kirjutas:Ega käbi ei kuku kännust kaugele - nägin mina eile vaid 1 kukkumist ja kukkujaks oli Kaupo Koch. Stsenaarium ise klassikaline - vahtis üle õla, kaldus vasakule eessõitja tagajooksu, raskuskeset enam paika ei saanud, sest teise sõitja jooks oli ees ja mataki.
Eessõitja oli selles olukorras täiesti süütu, sest kukkuja oli see, kes vaatas üle vasaku õla tagasi ja kaldus siis ise samuti vasakule, eessõitja tagarattasse.
Endalegi üllatuseks leidsin video sellest kukkumisest, arvasin et kaamera oli väljalülitatud see aeg.
https://youtu.be/VyT7_F1pjds

hsb
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 02. 04. 2010. 12:26

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas hsb » 02. 06. 2016. 15:20

Mulle "meeldisid" eriti need mitmegallonilised punased enerviti pudelid. Viisaka veeküsimise peale ulatati kilose vahukustuti mõõtu punane sile kärakas, olin ülimalt tänulik ja õnnelik. Tänu jätkus tervelt paarikümneks järgnevaks sekundiks, kuni peale kohest joomist üritasin seda balooni pudelikorvi suruda. Tagumise korviga see väga ei õnnestunud, olin segaduses ja pisut imestunud. Kuna olin pundi lõppu end sättinud Pangodi toidupunktist vee võtmiseks siis tekkis pundiga kohe ka suurem vahe sisse, kuni mässasin selle käraka korvi installeerimisega. Mõistsin et nii ei lähe mitte, üritasin esimese korvi pudeli tagumisse panna ja uue suure punase iluduse esikorvi suruda. Paistab ta ju ees ka märksa parem välja, must karbon korv hoidmas ferraaripunast. kuna aga mõlemad karbon korvid sama mõõtu siis oli see aktsioon samuti läbikukkumisele määratud.
Vahepeal hakkas juba kahju Otepääl saadud väiksemast enerviti limaga pudelist, mille olin poolikult just ennem prügialas ära poetanud - oleks võinud ikka seda imala maitsega spordijooki rohkem sisse suruda, iiveldusega võidelda ja vahest ka pisut öökida aga mitte üritada harjumuspärase puhta veega jahmerdada.
Õnnestus see pudeli esikorvi paigaldus kusagil kolmandiku ulastuses, edasi kartsin, et lõhun oma korvi lihtsalt ära. Pealegi jäi pudel suht nigelasse asendisse ja irvitas pisut viltuselt välja. Pidin hetkeks pudeli installatsiooniteema pooleli jätma, et eest libisenud pundile uuesti järgi jõuda. õnneks sain kohe Pangodi mäe tõusul järgi ja liikusin pundi peas edasi. Kuna si..sti korvis istuv pudel ei andnud üldse rahu siis pidin veel tõusul visuaalselt kontrollima et ega ta välja ei kavatse hüpata. Oleksin sellel alla vaatamise ajal peaaegu eessõitjale tagarattasse pannud ja tegin järsema pidurduse, vabandasin tagasõitja ees selle jama pärast mis korraldasin. Fu..ing pudel.
Edasi sõites hakkas peas vaikselt kerima juba kõikvõimalikud stsenaariumid, kuidas midagi suurt ja punast rõõmsalt korvist välja hüppab peale mõnda tee ebatasasusest põhjustatud põntsu, kaunilt keereldes ja pritsmete pilve õhku lennutades teele prantsatab ja tagapool pundis oma tavapärast kuid tõhusat niitmistööd teeb. Otsustasin et nii seda jätta ei saa ja per..e see "prügimahaviskamisekeeld". Rebisin sujuva liigutusega pooleldi ripneva vastse kauniduse korvist, kallasin selle sisu nii palju kui mõistlikuks pidasin kõrist alla ja sujuva liigutusega viskasin selle ennem Kiisa mäe laskumist tee äärde kruusa peale. Võimalik et mu uus ent samas varalahkunud purpurvärvi kaaslane veeres teetamist alla ürgse looduse rüppe, ei jäänud passima. Peale sellist "sodimahaviskamise" aktsiooni, enesetunne koheselt paranes, sest tundsin et olin loonud endale ja tagapool sõitvatele kaasvõistlejatele turvalisma keskkonna:)
Hiljem tegi kogu see situatsioon kuidagi väga vihaseks, kui sulle serveeritakse jooki mahutis, mis on mõeldud ilusate tädide spordikavade juures treeningsaali põrandal lebama või musklipumpajate raskest metallist pinkide vahel sooritust parandavaid keemikute imesaavutusi sees hoides tolknema.
Korra välgatas peas mõte, et mis siis veel saab, kui salvestile sponsori müts kõvemini pähe õmmeldakse ja sealt tulevikus kolmeliitriste purkidega toidupunktis vett, kurgisoolvett või spordilima serveerima hakatakse? Muidu on aga vist enervit ju tubli?
Viimati muutis hsb, 02. 06. 2016. 19:58, muudetud 1 kord.

reimakas
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 19. 04. 2009. 21:11

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas reimakas » 02. 06. 2016. 15:35

Lugesin neid kommentaare ja eriti tegi valvsaks see kraavi lennutamise teema. Tulevikus ei julge enam maanteele võistlema tulla,sest kui muidu lahti ei saa,siis kraavi ja konkurent koheselt vähem,sest foorumis ju öeldi, et nii tehakse.Kes see hiljem ikka kindlaks teeb,vändredas või ei.Kõik on ju tõlgendamises kinni. Vot see in juba rattakultuur Eesti moodi.
Miks ei tehta ettepanekuid organiserida kas või klubi Tartumaraton eestvedamisel grupisõidu õppepäevi. Miks keegi selle ürituse valguses ei kutsu inimesi sõitma ja õppima? Kui Filter karikasari teeb teerajajana kolme eraldi võistlusklassi, siis see võiks ka tulevikus Tartu rattarallil olla, et võistlejad,harratastajad ja nautijad. Saad valida endale teise stardiaja ja minek.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas Mati » 02. 06. 2016. 16:27

reimakas kirjutas:Lugesin neid kommentaare ja eriti tegi valvsaks see kraavi lennutamise teema. Tulevikus ei julge enam maanteele võistlema tulla,sest kui muidu lahti ei saa,siis kraavi ja konkurent koheselt vähem,sest foorumis ju öeldi, et nii tehakse.Kes see hiljem ikka kindlaks teeb,vändredas või ei.Kõik on ju tõlgendamises kinni. Vot see in juba rattakultuur Eesti moodi.
TRR'il alati kohal teatud "isa(se)d", kes kunagi võib-olla käsid trennis, kuuluvad kuskile "klikki" ja seega arvavad, et neil on teatud eriõigused arvata ja teha. Igal aastal käib keegi teemast läbi. Selle paratamatusega peab ilmselt leppima ja lasta neil olla, kodus on võib-olla teises rollis ...
reimakas kirjutas:Miks ei tehta ettepanekuid organiserida kas või klubi Tartumaraton eestvedamisel grupisõidu õppepäevi. Miks keegi selle ürituse valguses ei kutsu inimesi sõitma ja õppima? Kui Filter karikasari teeb teerajajana kolme eraldi võistlusklassi, siis see võiks ka tulevikus Tartu rattarallil olla, et võistlejad,harratastajad ja nautijad. Saad valida endale teise stardiaja ja minek.
Võimalused on olemas - erinevates Eesti otsades orgunnitakse ühissõite :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

PKT
Rattur
Postitusi: 149
Liitunud: 04. 11. 2015. 16:02

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas PKT » 02. 06. 2016. 16:55

Ütleks ka oma sõna sekka, kuigi eespool palju tõde juba olemas. See veel puudus, et rahvarallid päris sõjaks kätte ära lähevad ja kõik hakkavad üksteisi kraavi saatma. Tavaliselt piisab kui inimesele märkus tehakse, kuid probleem on siiski kinni igas sõitjas endas. Liigitada saaks ju sõitjaid tervise-, harrastus- ja profisportlasteks. Reeglina ajavad esimesed ja viimased omi asju rajal ja ei puutu probleemi. Sekeldusi tekib aga just selle keskmise grupiga, sest sinna kuulub eriti kirju seltskond. On endisi (võistlus)jalgrattureid, kellest osade võimed kõrgemate kohtade eest võidelda enam ei luba, kuid siiski tahavad "lammastele" kohta kätte näidata, kes on majas peremees, on ka alles alustajaid, kes lähevad üldise sahinaga kaasa ja kogematusest põhjustavad õnnetusi, ning on ka neid kes on lihtsalt omast arust "härjad" ja ainult mingi ebaõnne tõttu pole Sky meeskonda arvatud. Kui nüüd rajal need kolm seltskonda kokku satuvad, siis on kukkumine kiire tulema. Õnneks on rajal ka sõitjaid kes hoolivad endast ja teistest ning on selge, et täis-riski peal sõitmine ei vääri küünlaid. Just niisuguste liiklejate pärast on ära hoitud palju kukkumisi. Kohati meenutab see 300+ kohtade eest sõitmine Tallinna liiklust: hoiad natuke turvalisemat vahet rasketes olukordades kui süstitakse sinna vahele. No kuhu sul minna on, said 575lt-574ndaks ja tiksud edasi. Kui oled mees, spurdi väljaspoolt pundi ette ja hakka vedama. Eriti ohtlikud on niisugused olukorrad laskumistel, kus osa põmmpäid arvavad, et see on nende ainus võimalus ja kohe kohe on võit taskus. Slaalomit lastes on ju päris lõbus kulgeda, kuid selleks on valitud vale koht ja aeg. Võib olla ka vale spordiala. Loomulikult pole inimesi, kes ei eksi, kõik eksivad vahest, kuid halb on see kui üldse ei mõelda teiste peale ja unustatakse ära reaalsus. Erinevad grupid on hea mõte, kuid Filtri protokolli lugedes eriti palju sõitjaid just ennast nende hulka ei loe ja kõik tahavad võidu sõita. Filtri sarjas on kohati probleemiks see kui turvaauto järel startides üritavad "härjad" enne tehnilist starti võtta mis võtta annab ja iga hinnaga jõuda ettepoole. See, et see võib põhjustada kukkumisi ja õnnetusi, ei huvita kedagi. Nende ees on kõik vänderdajad ja tühikargajad ning ainult mingi ebaõnne läbi on neile sattunud jälle tagumine stardigrupp. Eks erinevaid olukordi ja tegelasi on veelgi aga ehk peamised sai ära nimetatud. Eelkõige tagab turvalisuse ja edukuse see, mis on kahe kõrva vahel ja kui me kõik seda oskuslikult kasutame, muutuvad sõidud palju turvalisemaks ja nii mõnelgi, kes juba käega löönud, tuleb mõte rajale tagasi tulla ja sellisel juhul kaotajaid ei olegi. Oleme ju kõik selle poolt, et sõitjate kandepind laieneks ja tekiks uusi huvitavaid sõidukohti ning võistlusi. Mida rohkem meid on, seda suuremad on selleks võimalused. Nii et iga jalgrattur sinu kõrval on austamist väärt ja igasugune põõsa jutt tuleks ära unustada.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas rai66 » 02. 06. 2016. 20:12

No mis kuradi teema Teil selle kraavi lükkamisega on. Kedagi pole lükatud ega kavatseta lükata. Lihtsalt mainiti, et palju turvalisem OLEKS, kui keegi LÜKKAKS. Oleks ja lükkaks on eesti keeles tingiv kõneviis. Eesti keele tunni ajal olid osad Teist trennis vist?
Teen siis puust ja punaseks:
Tingiv kõneviis e konditsionaal märgib sündmuste mittereaalsust vaatlushetkel, kõneleja peab tegevust EBAREAALSEKS.

Suunake oma jõud rattakultuuri parandamisse ja eestlased võiks eesti keelt rohkem osata.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1129
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Tartu Rattaralli 2016

Postitus Postitas Prommar » 02. 06. 2016. 20:28

rai66 kirjutas:No mis kuradi teema Teil selle kraavi lükkamisega on. Kedagi pole lükatud ega kavatseta lükata. Lihtsalt mainiti, et palju turvalisem OLEKS, kui keegi LÜKKAKS.
Undu kirjutas:Küll juhtumeid kui sellised vennad kiirelt kraavi poole saadetakse ja kuuldavasi saadeti ka sellel sõidul.
Ei õigusta kellegi teguviisi, aga samas tasuks vänderdaval kaameramehel tänulik olla, et tedagi kraavi poole ei saadetud.
:roll:

P.S. - Pole vaja nii emotsionaalseks minna, viisakas vaidlus edendab rattakultuuri paremini.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”