Tartu Rattamaraton

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 21. 09. 2015. 17:47

*ma usun, et Tartu Rattamaratoni kohta vöib öelda MAAILMA SUURIM MTB rattamaraton ühisstardist
*sportfoto on minust pannud üles nt. 7 fotot, et kui 5000 osalejat, siis vöib arvata, missugune töö on neid pilte üles laadida ja juba täna, hea töö
*ma pakun, et see kiljatus kraavist ei saanud tulla naiste klassi vöitja poolt?
*rohelised kivid? nagu ei pannud tähelegi

Siin start

https://www.youtube.com/watch?v=17WLl1U89aI

Siin Palu TP, kohad 1-500

https://www.youtube.com/watch?v=OYEt_7P89h0

Siin finis alates kell 12.55 suvaliselt vöetud

https://www.youtube.com/watch?v=6DYhxdu73vI
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas JLansa » 21. 09. 2015. 18:16

TStyle kirjutas:
kaspar19 kirjutas:
madmax001 kirjutas:2014 kirjutatud targad read.

1. Tehnilistes kohtades ja kiiretel laskumistel hoia ohutuse mõttes pikivahet.
2. Süües-juues ära lase tempot alla, tee need toimingud samas tempos jätkates, või veendu, et Su seljatagune on tühi.
3. Harjuta liivas sõitmist, ebakindluse tõttu oli liivas mitmeid ikaldumisi ja kukkumisi.
4. Manöövreid tehes anna oma plaanist käega või muud moodi märku, et tagumistele ei tuleks Sinu manöövrid üllatusena.
5. Sama kehtib tagan tulijatele, anna oma möödumissoovist märku, ütle kummalt poolt tuled vms.
6. Hoia ühtlast sõidujoont, ära vingerda, ära karda auke või poriloike (sõida otse läbi!).
7. Ära mängi "tetrist". Seal kus rahvas toppab või on ikaldunud, või laskumistel, ära trügi vahele, kohta saab ohutumalt ka parandada.
8. Tee suu lahti ja räägi, kui näed viga laita.

9. Sülita/ rögasta nii, et teised sellega pihta ei saa. :evil:
10. Grupis käed lahti ei sõideta :!:
Kahjuks need kellele info nendest 10-st punktist vajalik oleks, siin foorumis tõenäoliselt ei käi. Korraldajad võiks panna need ümbrikusse stardimaterjalide juurde, muidu jääb omavahel targutamiseks :)
🇪🇪

budi
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 18. 06. 2015. 21:30

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas budi » 21. 09. 2015. 19:16

...9. Sülita/ rögasta nii, et teised sellega pihta ei saa. ...
Sellega seotult oli väike vahejuhtum: üritasin vasakul rajas, vasakule sülitada, kuid üks mees oli kraavi kaudu möödumas :-) õnneks aga märkasin teda vägagi viimasel hetkel ja tundus - laia naeratuse näol, et ka tema!
...et siis selline tore vahejuhtum

Kaido88
Rattur
Postitusi: 229
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Kaido88 » 21. 09. 2015. 19:49

Prommar kirjutas:
indr3k kirjutas:Selle kukkumise juures oli veel see oht, et kes tagant tuli täie vilega, siis nad esimese laksuga kukkumist ei märganud ning oli tükk tegemist, et keegi veel lisaks mitte vigaseks sõita. Kellegi ratas sai korralikud paugud.

Seega selle laskumisele tekitada alternatiiv on tõesti mõistlik ....

video ka: https://vimeo.com/139848620
Valgetes riietes isiku sisemonoloog: "See on minu hetk! Minu võimalus! Võita vähemalt kümme kohta! Raisk, miks keegi oma ratta tee peale on jätnud!? Ma pidin nüüd ju selle pärast natuke pidurdama!"

Selliste tüüpide pärast nagu SEE ongi kukkumised ja haigla matsud.
Päris jube oli vaadata neid maaslamajaid, 1 vist oli ka teadvuseta.
Räägiti, et enne finishit oli ka 1 tüüp teise meelega kraavi ära tõuganud, keegi nägi seda?

Massi üritus, hea rada, lihtsalt osad on jobud ning põhjustavad kukkumisi teisele külje alla pugedes või tagant otsa põrutades.
Startisin viimasest grupist (3000 ja edasi) ja lõpetasin 2000 lähedel. Möödumisi sai seega korralikult rahus teha.

Priit77
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 12. 07. 2011. 12:23

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Priit77 » 21. 09. 2015. 20:50

Kaido88 kirjutas:

Selliste tüüpide pärast nagu SEE ongi kukkumised ja haigla matsud.
Päris jube oli vaadata neid maaslamajaid, 1 vist oli ka teadvuseta.
Räägiti, et enne finishit oli ka 1 tüüp teise meelega kraavi ära tõuganud, keegi nägi seda?
Veidi ennem lõppu, peale seda liivast laskumist, oli üks kurv kus keegi hüüdis et "ära lükka rsk" ja siis kukkus mulle otsa, ise pääsesin maha hüppamisega. Kuna olin pool ratast ees, siis olukorda täpselt ei näinud, aga kuna kukkunu päris kurjalt lükkamise osas sajatas, ju siis ikka midagi sellist oli. Enda peamine mure oli sel hetkel krambid mis iga vale liigutuse peale ähvardasid. Aga üldiselt tore nagu ikka.

AH
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 21. 09. 2003. 12:24

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas AH » 22. 09. 2015. 02:49

aivarlipp kirjutas:Ma tulen siis välja kriitikaga.

Videost nähtav peagrupi kukkumine juhtus minu ees.
Juba laskumisele minnes oli märgata, et peagrupp on sel aastal suurim, kui kunagi varem, ning selle "pea" oli tihe. Lisaks kõigele sõitis grupi esimeses kolmandikus paremas teeservas mootorratas?!

Video näitab õnnetut tulemust, mida saab ära hoida.

TRM korraldajad võiks kaotada antud laskumise üldse ära või venitada ratturite rivi enne sinna jõudmist nii pikaks, et gruppe tekkida ei saaks.

Ise valisin vabal valikul kraavi, vältimaks igasugu võimalust asfaltil maanduda.
Kuid ühe neiu südantlõhestav, valust tingitud, karjumine jääb kauaks kõrvu :(


PS! Omaltpoolt tahan tänada aga Skype'i riietes ratturit kes mõnusas ühtlases tempos pikalt vedada viitsis.
Olin üks viimaseid kes sellest kukkumisest pääses kui selja taga kõva ragin lahti läks. Toimus see just kõige kiirema koha peal laskumise lõpus kui grupp millegi pärast järsul pidurdas (kuuldavasti olevat mootoratas grupi ees trikke teinud ja ette jäänud). 60km/h järsult pidurdades suures grupis on selline valus tulemus oodatav ning kardetavasti läks seal nii mõnigi rangluu. Sellise kiirusega laskumisel tuleks grupis igal juhul pikivahesid hoida (noo ei jää sellel laskumisel keegi maha) aga kahjuks on kõiksugu tegelasi kes leiavad, et iga vahe on võimalus mööda trügimiseks, ka ohtlikel laskumisel. Olen kõik 18 Tartu Rattamaratoni sõitnud ning selle poslovitsa laskumisega võiks igal juhul turvalisuse huvides midagi ettevõtta. Sellise kiiruse pealt on grupi kukkumiste tagajärjed tõsised. Ei usu, et oleks võimalik nii sõidu alguses gruppe veel piisavalt hajutada (see tähendaks tagapool tohutuid troppe ja järjekordasid), seega tuleks rada lihtsalt kuskilt kõrvalt ümber teha - kui õieti mäletan siis ka otepää rattamaraton on läinud lõpus (küll vastupidises suunas) selle sama laskumise poole pealt põllu peale?

Kasutaja avatar
JerryBlake
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 31. 01. 2012. 21:45

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas JerryBlake » 22. 09. 2015. 06:13

https://www.youtube.com/watch?v=UA08TX1OqeQ
Üks meeldivalt sündmustevaene video. Ainsad poolmomendid olid kohe alguses ära, 04:25 kukkumine otse ees ja 13:15 sõbralik müks vastu lenksu ühelt Pro klubi aeronaudilt sellel asfaldi laskumisel.
Nii puhtaid riideid pole peale võistlust vist veel kunagi olnud. Lisaks veel ligi 30min. ajaparandus varasemaga, võib igati rahul olla.

martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas martr » 22. 09. 2015. 07:53

AH kirjutas:... aga kahjuks on kõiksugu tegelasi kes leiavad, et iga vahe on võimalus mööda trügimiseks, ka ohtlikel laskumisel. Olen kõik 18 Tartu Rattamaratoni sõitnud ning selle poslovitsa laskumisega võiks igal juhul turvalisuse huvides midagi ettevõtta.
Sõidu ajal tabasin ennast mõttelt, et pagan, siinne liiklus on hullem, kui Tallinnas tipptund 10 aastat tagasi, kus kõik pikivahed kinni topiti.
Mis puudutab seda asfaldilaskumist, siis ma kujutan ette, et korraldaja ragistab praegu enda juuksed halliks. 100% ohutut rada ei ole võimalik teha. Üleliigseid riske on alati võimalik minimeerida, kuid see tooks lõpuks kaasa olukorra, kus sõidetakse mööda lauskmaad. Ärge mõistke mind valesti, ma olen absoluutselt seda meelt, et rahvaspordiüritustel peab olema osalejate ohutus tagatud maksimaalselt, kuid riske täielikult elimineerida ei ole võimalik. Nii karm, kui see ka pole, jääb alati stardijoonele asudes õhku võimalus ärgata kiirabiautos kellegi teise sõiduveatõttu. Täpselt sama risk on õhus igal hommikul kodust tööle sõites.
JerryBlake kirjutas:Üks meeldivalt sündmustevaene video. Ainsad poolmomendid olid kohe alguses ära, 04:25 kukkumine otse ees ja 13:15 sõbralik müks vastu lenksu ühelt Pro klubi aeronaudilt sellel asfaldi laskumisel.
Nii puhtaid riideid pole peale võistlust vist veel kunagi olnud. Lisaks veel ligi 30min. ajaparandus varasemaga, võib igati rahul olla.
Mul täpselt sama teema. Ajaparandust küll kümmekond minutit vähem aga isiklikult ei meenu mitte ühtegi ärevat momenti. Kadunud Johannes Pirita nimetas seda vist kaitslikuks sõidustiiliks. Siin foorumit lugedes tundub, nagu oldaks lahingus käidud.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4474
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas riho » 22. 09. 2015. 08:30

AH kirjutas:Olin üks viimaseid kes sellest kukkumisest pääses kui selja taga kõva ragin lahti läks. Toimus see just kõige kiirema koha peal laskumise lõpus kui grupp millegi pärast järsul pidurdas (kuuldavasti olevat mootoratas grupi ees trikke teinud ja ette jäänud). 60km/h järsult pidurdades suures grupis on selline valus tulemus oodatav ..
Olin laskumisel selle grupi keskel. Mingit tavapärasest erinevat järsku pidurdamist ei täheldanud. Aga kui grupp laskub suurel kiirusel ja jõuab kergele tõusupõksule, siis esimeste hoog väheneb ja taga tuules sõitjad lendavad neile selga. Selle eripäraga tuleb arvestada ja hoog sujuvalt maha pidurdada. Kui sellist grupi liikumise dünaamikat ette ei näe on tulemuseks ehmatus, veidi äkilisem pidurdus mis eskaleerub mööda punti tahapoole kuni siin kirjeldatud kärsahaisu ja kukkumisteni.

Segav motikas oli see mis esimesel tõusul grupi keskel sõitis. Ta liikus grupist aeglasemalt ja kuna tagaistuja filmis seal ja niheles veidi, siis juht pidi väikesel kiirusel tasakaalu korrigeerimiseks vahepeal väikeseid poognaid tegema. Ega see mõistlik otsus ei olnud sinna pundi keskele tsikliga tulla.

HHS2000
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 21. 09. 2011. 11:58

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas HHS2000 » 22. 09. 2015. 08:44

Kui uskuda ajavõttu, siis liikusin terve sõidu kohtade vahemikus 1637-1566. Ma pole küll viimased kaks aastat ühtegi maratoni sõitnud, aga ei mäleta ka eelnevast ajast nii rahulikku ja viisakat sõitu! Ühtegi kukkumist ei näinud (ainult kaks järelkaja jäid silma), ise vist ka ei tekitanud ning ka ohtlikke olukordi ei tulnud ka ette. Sooviksin aga vabandada nende ees keda võis häirida minu kõva hääl (KESKEL! x3) Astuvere kandi kahest järsemast nukist esimesel. Sain ise kohe aru et pingutasin häälega üle, aga kuna sõitsin tõusu lõpuni, siis ehk pikka viha ei pea!

Üldises plaanis jäin enda sõiduga enam-vähem rahule. Häirima jäi see, et ei raatsinud enne sõitu ketti ja kassetti ära vahetada, mis tingis kolm üleliigset peatust. Lisaks oli mul rehvides rõhku selgelt liiast, kohati tekkis selline põrkepalli tunne. Paraku ei tulnud ka sellele mõttele, et kui juba teeääres seisad ja kettiga majandad no lase siis rehvist õhku ka välja.... loll pea on ikka ihunuhtlus küll!!!

ivoSKP
Rattur
Postitusi: 130
Liitunud: 03. 08. 2012. 21:03

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas ivoSKP » 22. 09. 2015. 10:04

Juhin tähelepanu asjaolule, et korraldaja kogub hetkel ka tagasisde ankeete kus meil kõikidel on võimalik oma sõna sekka öelda, mina seda võimalust kasutasin, eeskätt selle alguskm sporditee-maantesõidulõigu kaotamiseks/asendamiseks.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 22. 09. 2015. 11:11

ivoSKP kirjutas:Juhin tähelepanu asjaolule, et korraldaja kogub hetkel ka tagasisde ankeete kus meil kõikidel on võimalik oma sõna sekka öelda, mina seda võimalust kasutasin, eeskätt selle alguskm sporditee-maantesõidulõigu kaotamiseks/asendamiseks.
Kus ja kuidas ankeetide kogumine toimub?
TRM kodukalt minutiga ei leidnud infot selle kohta.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas veloson » 22. 09. 2015. 11:34

tartumaraton [at] tartumaraton.ee saadab iga ürituse järel valitutele kirjatuvi

ivoSKP
Rattur
Postitusi: 130
Liitunud: 03. 08. 2012. 21:03

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas ivoSKP » 22. 09. 2015. 13:44

Sinu arvamus on meile tähtis - võida Rattamaratoni T-särk!
Korraldajana hindame Sinu muljeid möödunud üritusest kõrgelt, et edaspidi rattapidu osaleja jaoks veelgi meeldivamaks muuta.
Sestap palume Sul võtta 2-3 minutit aega, et täita 18. Tartu Rattamaratoni osalejaküsitlus. Kõigi vastanute vahel loosime välja laheda Tartu Rattamaratoni T-särgi!

Alati oled teretulnud jagama oma mõtteid korraldajatega ka e-posti vahendusel, saates need aadressile tartumaraton@tartumaraton.ee.
---
Selline link avas küsimustiku;

https://8j1bleod.smai.ly/redirect/gkDRI ... MwRTmK10Dw,/

EDIT: ei ava, see on ühekordselt toimiv, seega mail jääb

Ahti999
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 14. 05. 2014. 22:32

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Ahti999 » 22. 09. 2015. 14:43

ivoSKP kirjutas: Selline link avas küsimustiku;

https://8j1bleod.smai.ly/redirect/gkDRI ... MwRTmK10Dw,/

EDIT: ei ava, see on ühekordselt toimiv, seega mail jääb

Töötab küll :wink: Korra saad täita ainult per. IP

tim
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 17. 06. 2011. 20:14

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas tim » 23. 09. 2015. 08:55

Vaatasin kella pealt järgi, et max kiirus 67,2km/h ning ilmselt see just samas kohas, kus kukkumine toimus. Esimesse vaheajapunkti jõutsin 600+ kohal ning selles pundis, kus mina sõitsin olid küll kõik väga korralikud ja rahulikud. Kukkumiskohast läbi sõites oli tunne nagu oleks õudusfilmis... mõlemal pool kraavis ratturid, osad lamasid liikumatult osad olid juba püsti ning ainsaks heliks kummide sahin.
Korraldus, nagu alati, überhea, kaasvõitlejad viisakad ja teises pooles pudeliga joogipunktid samuti superluks. Ühes joogipunktis, kus veel topsist juua pakuti, minu kõrval rattur üritas noorte tüdrukute käest topsi haarata umbes 30km/h kiiruse juures ning seda vähemalt neli korda. Ka seda joogihaaramist sõidu ajal peaks ilmselt rohkem harjutama või aeglasemalt sõitma, sest sellisel rabamisel lendas kogu vesi või spordijook suure kaarega laiali ning enamus maabus kõrvalseisvate joogipakkujate peale.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Indreq » 23. 09. 2015. 11:52

tim kirjutas:Vaatasin kella pealt järgi, et max kiirus 67,2km/h ning ilmselt see just samas kohas, kus kukkumine toimus. Esimesse vaheajapunkti jõutsin 600+ kohal ning selles pundis, kus mina sõitsin olid küll kõik väga korralikud ja rahulikud.
Sõitsin kah 600+ koha peal ja mulje oli täpselt vastupidine - kõige närvilisem TRM seni (kokku neljast minul). Sain napilt mööda sellest hunnikust mis tekkis algusepoole ühel kruusalõigul fotomotika taha, korra sõideti mulle külje pealt sisse, napilt sain mööda ka mitmest luhapidurdamisest ja muidu vänderdamisest, ühe korra läks omal tagaots rööpas drifitima - sorry kui kedagi ehmatasin sellega jne jne jne. Tippkiirust näitas kompu 70,4 kmh, kusjuures ma ei ajanud eraldi kiirusrekordit taga vaid lihtsalt liikusin koos grupiga - selline kiirus ilmselgelt on sihukese massiürituse kohta liiga palju.

Velomies
Rattur
Postitusi: 90
Liitunud: 02. 05. 2008. 10:49

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Velomies » 23. 09. 2015. 21:00

https://www.youtube.com/watch?v=vhBxeAZwFH4
Stardist kuni ~ 70'nda kilomeetrini, kuniks mälukaarti maht täitus.

Kasutaja avatar
dirigent
Rattur
Postitusi: 229
Liitunud: 22. 10. 2009. 13:40

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas dirigent » 23. 09. 2015. 21:41

Usun,et paljudele sõitjatele tulid naised autoga vastu. Ja eks nende üllatusek oli parkimis tasu kümmekulli. See on ikka julm!

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Nongrata » 23. 09. 2015. 22:04

dirigent kirjutas:Usun,et paljudele sõitjatele tulid naised autoga vastu. Ja eks nende üllatusek oli parkimis tasu kümmekulli. See on ikka julm!
Eelmüügist on vido.
https://tartumaraton.ee/et/yritused/rat ... parkimine/

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Alvaro » 24. 09. 2015. 06:52

Vahelduseks kukkumistele, kärsahaisule ja halale parkimise üle, natuke ka positiivsemaid noote Tartu Rattamaratonist.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas TairKibal » 24. 09. 2015. 07:02

dirigent kirjutas:Usun,et paljudele sõitjatele tulid naised autoga vastu. Ja eks nende üllatusek oli parkimis tasu kümmekulli. See on ikka julm!
Selle peale öeldakse, et: Read the fu**** manual! :D https://www.tartumaraton.ee/et/yritused ... parkimine/
..............

budi
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 18. 06. 2015. 21:30

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas budi » 24. 09. 2015. 07:34

TairKibal kirjutas:
dirigent kirjutas:Usun,et paljudele sõitjatele tulid naised autoga vastu. Ja eks nende üllatusek oli parkimis tasu kümmekulli. See on ikka julm!
Selle peale öeldakse, et: Read the fu**** manual! :D https://www.tartumaraton.ee/et/yritused ... parkimine/

Point on ju selles, et isegi Tallinnas on odavam parkimine :-) - isegi 5.- on minu arust seal põllul natuke palju!

Teisalt aga ei pea ju seda parklat kasutama - kalmistu ümbrusesse saab samuti auto jätta!

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 657
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas j6ukur » 24. 09. 2015. 08:28

Autoga käimine on lisamugavus - korraldajate poolt oli tagatud ka hästi toimiv bussitransport. Kõrgem hind tagab parema planeerimise, kus ehk vahelduseks ka naabrimees autosse mahutatakse.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas rai66 » 24. 09. 2015. 09:00

budi kirjutas: Point on ju selles, et isegi Tallinnas on odavam parkimine :-) - isegi 5.- on minu arust seal põllul natuke palju!

Teisalt aga ei pea ju seda parklat kasutama - kalmistu ümbrusesse saab samuti auto jätta!
Ära hakka kurja välja kutsuma, nii maksadki uuest aastast Tallinnas korraks peatumise eest 20 Euri.

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas birgo99 » 24. 09. 2015. 09:20

Alvaro kirjutas:Vahelduseks kukkumistele, kärsahaisule ja halale parkimise üle, natuke ka positiivsemaid noote Tartu Rattamaratonist.
Kas need "india" ja "bangladesh" on teil mingi klubisisene nali?

clx
Rattur
Postitusi: 408
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas clx » 24. 09. 2015. 09:32

birgo99 kirjutas:Kas need "india" ja "bangladesh" on teil mingi klubisisene nali?
India ja bangladeshi pundid on spetsiifiline erialane žargoon, mida peaks iga rattur teadma unepealt! Vt näiteks: http://sport.delfi.ee/news/jalgrattaspo ... d=64677450

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Lapeteus » 24. 09. 2015. 09:58

Pulleritsul on rattasõnastik koostamisel. Seal juba enamus rattažargoonist kirjas. Samuti saab sinna komentaaridesse täiendusi panna.

http://suusk.blogspot.com.ee/2013/08/pu ... arima.html

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 24. 09. 2015. 10:00

Ma utleks selle India pundi kohta nii palju, et kui sa viimased 5km mitte poolt jalatait Indiameeste jaoks tood ei tee ja lopusirgel koigele koha katte naitad...mnjah.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 24. 09. 2015. 10:05

j6ukur kirjutas:Autoga käimine on lisamugavus - korraldajate poolt oli tagatud ka hästi toimiv bussitransport. Kõrgem hind tagab parema planeerimise, kus ehk vahelduseks ka naabrimees autosse mahutatakse.
Pruukisin sel aastal esimest korda korraldaja transat Tartu>Otepää ja Elva>Tartu. Senised aastad kõik sõiduatoga majandanud ja oli kerge eelarvamus. Seekord aga siis kogemus: Kokku 4€ eelmüügist piletid. kell 10:30 tartust start lühikese maa sõidule (veidi vara jõudis kohale). Ratas viidi veokaga, pakiti hoolikalt. Kätte sai kohe bussi kõrvalt ja kiiresti. Tagasi tulles täitus buss ja veok kiiresti, väga ootama ei pidanud. ehk oli lihtsalt õnne. KUID! tagasitee veokasse pakiti rattad lainepappide vahele ja kinnitati ka veel koormarihmaga. Starditi kohe bussi täitumisel. Üldiselt väga vinksvonks. Tagantjärele mõeldes peab olema edaspidiseks ikka hea põhjus, miks oma autoga tartust minnes ajukberniidiga tegelema peaks.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Alvaro » 24. 09. 2015. 10:37

birgo99 kirjutas:Kas need "india" ja "bangladesh" on teil mingi klubisisene nali?
Mine võta kinni, miks just India, aga see on jah tuntuim släng, mida mina kuulnud olen. Bangladeshi genereerisime jooksvalt sinna juurde. Krematooriumi peale ei oleks küll tulnud :-)
Igal ühel on oma India punt - esimeste meeste jaoks on juba 50. koha peale vajumine TRM-il India pundis sõitmine, nii et seda ei tasu liiga tõsiselt võtta enda tulemuse kõrvutamisel! Kerge huumoriga ikka!
Rattahunt kirjutas:Ma utleks selle India pundi kohta nii palju, et kui sa viimased 5km mitte poolt jalatait Indiameeste jaoks tood ei tee ja lopusirgel koigele koha katte naitad...mnjah.
Viimasel viiel kilomeetril oli grupettost üsna vähe järel. Nelja-viiesed pundikesed ja iga tõus lammutas ja re-grupeeris neid. Ei näinud ühtegi sõitjat ees, kes oleks abivajavalt selja taha vaadanud ja kohta pakkunud. Kõik panid, nagu torust tuli. Viimase 500 peal juhtus lihtsalt niipalju, et meie neljane grupp jõudis peale mitmekilomeetrilist punnitamist eelmistele järgi ja siis oligi juba lõpusirge. Arvatavasti seda ei pannud eespool tähelegi, et vahepeal rahvas tagant ära kukkunud oli ja alles päris lõpu eel järgi jõudis.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 24. 09. 2015. 11:21

To Alvaro Sa raagid 10sek. nihkega, et pole paris see.Lopetame loo.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 24. 09. 2015. 11:27

Draama 300+ koha peal finishi tegemisest ... :roll:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Mpower » 24. 09. 2015. 14:13

budi kirjutas:
TairKibal kirjutas:
dirigent kirjutas:Usun,et paljudele sõitjatele tulid naised autoga vastu. Ja eks nende üllatusek oli parkimis tasu kümmekulli. See on ikka julm!
Selle peale öeldakse, et: Read the fu**** manual! :D https://www.tartumaraton.ee/et/yritused ... parkimine/

Point on ju selles, et isegi Tallinnas on odavam parkimine :-) - isegi 5.- on minu arust seal põllul natuke palju!

Teisalt aga ei pea ju seda parklat kasutama - kalmistu ümbrusesse saab samuti auto jätta!
Arvan, et kalmist ümrusesse poleks ilus massiliselt parkida. Kuhu need oma autod panevad, kes kalmistule lähevad? Ostke ikka pilet eelmüügist või kasutage korraldaja poolt pakutavat transporti.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas veloson » 24. 09. 2015. 16:59

tim kirjutas:minu kõrval rattur üritas noorte tüdrukute käest topsi haarata umbes 30km/h kiiruse juures ning seda vähemalt neli korda. Ka seda joogihaaramist sõidu ajal peaks ilmselt rohkem harjutama või aeglasemalt sõitma, sest sellisel rabamisel lendas kogu vesi või spordijook suure kaarega laiali ning enamus maabus kõrvalseisvate joogipakkujate peale.
Väikese topsi tegemiseks tuleb ikka aega võtta! Jäi silma pilt sarnasest kiiruga laristamisest:
Pilt
Allikas: http://www.ivokraus.ee/18-tartu-rattama ... group]/46/
JLansa kirjutas:1000 koha kandis oli seis selline laskumisel, et tee peale jooksid raja äärest mitu venda, karjusid, et kukkumine!, jääb arusaamatuks, miks rajale oli vaja tormata :shock: ja ohtu veelgi suurendada, päris kitsaks läks.
Ainult minu isiklik arvamus ilma kirjeldatud rajale jooksmist nägemata, aga kusagil tuhat kodanikku võidu peale sõitjatest taga pool võiks sellise hüüatamise peale olla valmisolek hoo korraks maha võtmiseks ja kontrollimiseks, kas äkki on midagi tõsist juhtunud. Kui kõik kitsalt kokku võtavad ja sama hooga jätkavad olukorras, kus inimesed ongi tee peal pikali, siis... (n) Umbes tuhat ratturit hiljem jäädi nähtavasti juba ilma kitsikust tundmata seisma:
http://hakkanmaratonijooksma.blogspot.com.ee/2015/09/tartu-rattamaraton-89-km-2015.html kirjutas:No ja siis see kuulus asfaldilaskumine, kus saab kiiruse heasti üles. Minu jaoks lõppes see hoo nulli pidurdamisega ja rattalt maha tulemisega, sest parajasti transporditi kraavist kukkujaid üle tee kiirabiautosse.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4474
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas riho » 25. 09. 2015. 00:44

Alvaro kirjutas:
birgo99 kirjutas:Kas need "india" ja "bangladesh" on teil mingi klubisisene nali?
Mine võta kinni, miks just India, aga see on jah tuntuim släng, mida mina kuulnud olen.
Vene ajal kutsuti üleliidulistele võistlustele sots- ja sõbralike riikide koondiseid, sh India omi, Edasi mõelge ise:-)

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas JLansa » 25. 09. 2015. 13:54

JLansa kirjutas:1000 koha kandis oli seis selline laskumisel, et tee peale jooksid raja äärest mitu venda, karjusid, et kukkumine!, jääb arusaamatuks, miks rajale oli vaja tormata :shock: ja ohtu veelgi suurendada, päris kitsaks läks.
Ainult minu isiklik arvamus ilma kirjeldatud rajale jooksmist nägemata, aga kusagil tuhat kodanikku võidu peale sõitjatest taga pool võiks sellise hüüatamise peale olla valmisolek hoo korraks maha võtmiseks ja kontrollimiseks, kas äkki on midagi tõsist juhtunud. Kui kõik kitsalt kokku võtavad ja sama hooga jätkavad olukorras, kus inimesed ongi tee peal pikali, siis... (n) Umbes tuhat ratturit hiljem jäädi nähtavasti juba ilma kitsikust tundmata seisma:
http://hakkanmaratonijooksma.blogspot.com.ee/2015/09/tartu-rattamaraton-89-km-2015.html kirjutas:No ja siis see kuulus asfaldilaskumine, kus saab kiiruse heasti üles. Minu jaoks lõppes see hoo nulli pidurdamisega ja rattalt maha tulemisega, sest parajasti transporditi kraavist kukkujaid üle tee kiirabiautosse.
[/quote]

super idee, et kõik peale 1000 kohta seisma jääks ja kontrollima hakkaks kas midagi on juhtunud, :P
kõik kes viga olid saanud olid selleks ajaks kraavis, rattad olid tee pealt koristatud ja vigastatutega juba tegeleti
🇪🇪

MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 172
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas MarkoAa222 » 01. 10. 2015. 12:13


Vasta

Mine “Eesti võistlused”