Tartu Rattamaraton

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
Ratt
Rattur
Postitusi: 118
Liitunud: 21. 02. 2006. 09:40

Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Ratt » 19. 09. 2015. 08:49

Kas keegi teab, milline on raja seisukord Lõuna-Eestis? Kas saab täiesti kuiva ja kiire rajaga arvestada või on juba pehme ja märg nagu põhjapool Eestis?

Kasutaja avatar
Kummitus
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 05. 05. 2011. 13:48

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Kummitus » 19. 09. 2015. 09:17

Kuiv

Kasutaja avatar
Ratt
Rattur
Postitusi: 118
Liitunud: 21. 02. 2006. 09:40

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Ratt » 19. 09. 2015. 09:29

Nii ma arvasingi, et kuiv.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas veloson » 19. 09. 2015. 10:22

Avatud raja ajal olid metsaalused kiired, ainuke järsk tõus sõidetav, kruus kinnine ja isegi liivasektorid tahked. Nädala algus näitas mõõdukaid-kergeid sademeid, aga nädala lõpus on päike mättale siranud ja kuivatanud. Mitte miski peale konkurentsi puudumise (Hincapie Racing Team pole Andzs Flaksist seekord tartumaraton.ee stardinimekirja pannud) ei näi eelmisel aastal rahulikus tempos rajarekordiks püstitatud 35.89km/h purustamist. Eraldistardilenksu jms rattalt eemaldamine on juhendi järgi endiselt vaid soovitatav.

Huvitav, kas paari tosina motiveeritud elukutselise osalemisel tuleks 40km/h ära või jah?
Viimati muutis veloson, 19. 09. 2015. 10:46, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas veloson » 19. 09. 2015. 10:47

Kohalike maratonisarjade hooaja lõputulemuste põhjal oleks panustanud Rietumu Delfini Raplamaa KoMO esinumbrile, aga tema protokollist puudumise tõttu avaksin ennustusvõistluse hoopis nii: pakun Riigi Tugiteenuste Keskus võistlejate nr 38 ja 40 kaksikvõitu (esisaja stardigrupis on 24 läti nime) Captus Spordi nr 43 ees.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 19. 09. 2015. 20:11

veloson kirjutas:Kohalike maratonisarjade hooaja lõputulemuste põhjal oleks panustanud Rietumu Delfini Raplamaa KoMO esinumbrile, aga tema protokollist puudumise tõttu avaksin ennustusvõistluse hoopis nii: pakun Riigi Tugiteenuste Keskus võistlejate nr 38 ja 40 kaksikvõitu (esisaja stardigrupis on 24 läti nime) Captus Spordi nr 43 ees.
Mitte et see teema mind eriliselt kotiks, aga soovisin vaadata hr Veloson'i poolt viidatud favoriitide nimesid, kuid võta näpust - pool tundi surfamist uhkel KTM (Klubi Tartu Maraton) lehel, aga stardikaid netu! Või on nad seal, kus ma ei näe, kasutan sellest aastast nimelt lugemiseks prille.... :? :shock: :oops:

Tr11
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 01. 09. 2008. 18:55

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Tr11 » 19. 09. 2015. 20:24

dr Holden kirjutas:Mitte et see teema mind eriliselt kotiks, aga soovisin vaadata hr Veloson'i poolt viidatud favoriitide nimesid, kuid võta näpust - pool tundi surfamist uhkel KTM (Klubi Tartu Maraton) lehel, aga stardikaid netu! Või on nad seal, kus ma ei näe, kasutan sellest aastast nimelt lugemiseks prille.... :? :shock: :oops:
Stardikas on neil sama, mis ""Osalejate nimekiri". Esimeses tulbas on stardinumber.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 19. 09. 2015. 20:34

Tr11 kirjutas:
dr Holden kirjutas:Mitte et see teema mind eriliselt kotiks, aga soovisin vaadata hr Veloson'i poolt viidatud favoriitide nimesid, kuid võta näpust - pool tundi surfamist uhkel KTM (Klubi Tartu Maraton) lehel, aga stardikaid netu! Või on nad seal, kus ma ei näe, kasutan sellest aastast nimelt lugemiseks prille.... :? :shock: :oops:
Stardikas on neil sama, mis ""Osalejate nimekiri". Esimeses tulbas on stardinumber.
Mul lõi sel kohal hinnad ette ning ei osanudki vasakule uut menüüd otsima minna. Aga kas nö numbrilist protokolli polegi, on ainult tähestikuline?

Tr11
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 01. 09. 2008. 18:55

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Tr11 » 19. 09. 2015. 20:51

dr Holden kirjutas:
Tr11 kirjutas:
dr Holden kirjutas:Mitte et see teema mind eriliselt kotiks, aga soovisin vaadata hr Veloson'i poolt viidatud favoriitide nimesid, kuid võta näpust - pool tundi surfamist uhkel KTM (Klubi Tartu Maraton) lehel, aga stardikaid netu! Või on nad seal, kus ma ei näe, kasutan sellest aastast nimelt lugemiseks prille.... :? :shock: :oops:
Stardikas on neil sama, mis ""Osalejate nimekiri". Esimeses tulbas on stardinumber.
Mul lõi sel kohal hinnad ette ning ei osanudki vasakule uut menüüd otsima minna. Aga kas nö numbrilist protokolli polegi, on ainult tähestikuline?
Tulba pealkirja stardinr. järel on 2 helehalli, ülesse-alla noolt, seal klikkides saab reastada osalejad stradinr järgi, kas kasvavalt või kahanevalt. Ilmselt iga brauseriga ei pruugi toimida.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 19. 09. 2015. 21:00

dr Holden kirjutas:Mul lõi sel kohal hinnad ette ning ei osanudki vasakule uut menüüd otsima minna. Aga kas nö numbrilist protokolli polegi, on ainult tähestikuline?
TR11 kirjutas:Tulba pealkirja stardinr. järel on 2 helehalli, ülesse-alla noolt, seal klikkides saab reastada osalejad stradinr järgi, kas kasvavalt või kahanevalt. Ilmselt iga brauseriga ei pruugi toimida.
Itimees on lahe säga, kõigile ta meeldib väga,
ja kui itimees teeb nalja.......

Vaesed minusugused dumbuserid, kes tänapäeva itimaailma võludes ei orienteeru! Hää, et on olemas asja taipavad kodanikud! :)

Aga kas need kodanikud, kes enne number kahte nimekirja ilmuvad, on kandidaadid number 1 kohale? Loositakse nende vahel number 1 välja? Sest seda pole ju välja antud..... Midagist jääb ikka segaseks! :wink:

kaspar19
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 07. 05. 2014. 15:46

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas kaspar19 » 19. 09. 2015. 21:19

Arvan, et need enne nr2 on ümber reganud ja ootavad veel enda numbri arvutamist.?

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 20. 09. 2015. 17:50

Siin ühel kiiremal laskumisel korralik kukkumine olnud, vahetult enne videos näha, kuidas kukkumine vöiks kergelt tulla, kui möni külje alla poeb. Näha ka Allan Orast, vist eestis ainulaadse rattaga?

https://www.youtube.com/watch?v=7s__PU-Nqfc
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Indreq » 20. 09. 2015. 18:48

Ootaks korraldajalt kommentaari et millist koolitust tehakse eelnevalt fotomootorrataste juhtidele. Ma ise napilt pääsesin ühest hunnikust mille korraldamises üks selline vist osales ja lisaks jäi üks silma suht hoolimatu sõidustiiliga ja ratturite peale ohtra signaalitamisega. Võiks aru saada et see üritus on jalgratturitele mitte mootorratturitele.

buff
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 20. 06. 2007. 21:30

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas buff » 20. 09. 2015. 19:08

(y)
Indreq kirjutas:Ootaks korraldajalt kommentaari et millist koolitust tehakse eelnevalt fotomootorrataste juhtidele. Ma ise napilt pääsesin ühest hunnikust mille korraldamises üks selline vist osales ja lisaks jäi üks silma suht hoolimatu sõidustiiliga ja ratturite peale ohtra signaalitamisega. Võiks aru saada et see üritus on jalgratturitele mitte mootorratturitele.

martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas martr » 20. 09. 2015. 21:04

Ma üldse ei tahaks viriseda, kuid sõidu ajal turgatas mitmel korral pähe küsimus, et kelle geniaalne mõte oli kivid roheliseks värvida?

kle
Rattur
Postitusi: 185
Liitunud: 29. 03. 2015. 19:45

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas kle » 20. 09. 2015. 21:25

martr kirjutas:Ma üldse ei tahaks viriseda, kuid sõidu ajal turgatas mitmel korral pähe küsimus, et kelle geniaalne mõte oli kivid roheliseks värvida?

Punast ehk polnud käepärast :D
Mõni ütleb: "Parem karta kui kahetseda. "
Mina ütlen: "Pigem riskida kui kahetseda, et jätsin võimaluse kasutamata."

Kasutaja avatar
Kert1800
Rattur
Postitusi: 204
Liitunud: 24. 10. 2010. 12:25

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Kert1800 » 20. 09. 2015. 21:28

Seeaasta oli sõit 25min pikem kui eelmine aasta, kuna ...
Nädal aega haigust - köha ja nohu andis tunda iga kui pisema künka peal, lisaks olin pool aastat rattaspordis tervise tõttu eemal.
Mõlemad käiguvahetid otsustasid töötada siis, kui soovisid, sammuti üks litter.

Aga sõit ise oli tore, raja pind oli hästi veerev ning tolmu oli ka palju vähem, kui eelmine aasta.
Eriti meeldis alates Palult kuni finishini olev rada, väga kiirete ning vahvate kurvidega metsateed
Raja esimeses pooles nägin ühte Cyclocross+29" hübriidiga ratturit, kes oli kukkumisest teise ratturiga väga verine, kiiret paranemist talle!

Ja üks negatiivne märkus ka : Harimäe laskumisel, kus kiirus oli ca 60km/h, ei ole mõistlik sõbrale otsa vaadata, ning juttu rääkida! :roll:

Petka
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 15. 12. 2009. 15:09

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Petka » 21. 09. 2015. 07:21

Kahjuks ei mäleta talunime, kes lahkesti aitasid purunenud kummi vahetamisel kuskil 40 km kandis.
Veelkord tänud Teile.
Palun võtke ühendust : info@pvtconsult.ee

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 21. 09. 2015. 07:42

rattahunt kirjutas:Siin ühel kiiremal laskumisel korralik kukkumine olnud, vahetult enne videos näha, kuidas kukkumine vöiks kergelt tulla, kui möni külje alla poeb. Näha ka Allan Orast, vist eestis ainulaadse rattaga?

https://www.youtube.com/watch?v=7s__PU-Nqfc
Käisin üle mõne aasta lühikest sõitmas. Oli üks kukkumine enne Hellenurme TP-d, kus sirge lõpus liivas kukutakse alati vist. Ei kuulnud selle paari tunni jooksul ühtegi kiirabisignaali. Täitsa ulme :)
Viimati muutis indrek56, 21. 09. 2015. 07:46, muudetud 1 kord.

powerman
Rattur
Postitusi: 169
Liitunud: 01. 07. 2010. 09:02

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas powerman » 21. 09. 2015. 07:45

6. kord sõita - olen igati rahul taas nii rajaga, kaaskannatajatega kui ka korraldusega aga ühte asja võiks rajalkulgejad küll vältida - metsavahel või kasvõi kruusal kahes rivis suurel kiirusel sõtkudes pole ikka mõtet enne lompe hakata poognaid tegema, et lombist mööda pääseda ja valget sokki puhtana hoida - Tartu RM-i rajal on lombid ikka olematud ja neist tuleb täie lauluga läbi lasta....

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 21. 09. 2015. 08:22

Astuveres TP-st lendasin veel röömsalt läbi ja siis käis haamer, elu teine ja ega üle ei läinudki. Vahepeal söitsin 5km täiesti üksi, siis sain ühte gruppi löppu suure surmaga pidama. Tundus, nagu vähemalt 100 inimest oleks mööda söitnud, aga löpptulemuseks - hea et niigi veel läks.

Siin natuke pikemalt söitu, neid köige raskemaid hetki siin ei ole.

https://www.youtube.com/watch?v=Bk8Ycq672zc
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
sergu
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 03. 07. 2004. 13:20

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas sergu » 21. 09. 2015. 08:23

Hea abiline, kes aitasid pika raja 11-12km vahel ketivõtmega. Ei kuulnud su numbrit hästi, kuid kõrva jäi number 1 ja 6 aga täpselt ei tea. Mul endal 899. Aitasid kenasti hädast välja ja sain sõidu lõpuni sõidetud. Suurima hea meelega tagastan väärt tööriista.
Kui keegi teab, kuidas abistajani jõuda, võib lahkelt sõnumit edastada.
Tuhat tänu sulle!
Enn
ennlamp@gmail.com

aivarlipp
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 22. 07. 2003. 14:03

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas aivarlipp » 21. 09. 2015. 09:15

Ma tulen siis välja kriitikaga.

Videost nähtav peagrupi kukkumine juhtus minu ees.
Juba laskumisele minnes oli märgata, et peagrupp on sel aastal suurim, kui kunagi varem, ning selle "pea" oli tihe. Lisaks kõigele sõitis grupi esimeses kolmandikus paremas teeservas mootorratas?!

Video näitab õnnetut tulemust, mida saab ära hoida.

TRM korraldajad võiks kaotada antud laskumise üldse ära või venitada ratturite rivi enne sinna jõudmist nii pikaks, et gruppe tekkida ei saaks.

Ise valisin vabal valikul kraavi, vältimaks igasugu võimalust asfaltil maanduda.
Kuid ühe neiu südantlõhestav, valust tingitud, karjumine jääb kauaks kõrvu :(


PS! Omaltpoolt tahan tänada aga Skype'i riietes ratturit kes mõnusas ühtlases tempos pikalt vedada viitsis.

Eerik
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 05. 10. 2011. 11:13

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Eerik » 21. 09. 2015. 09:31

Suure kuhjaga positiivseid emotsioone. Endal oli siis kolmas kord võimalus läbida 89km distantsi.
Rada oli kiire, ilm oli mõnus. Kukkumisi pealt ei näinud, kuid kukkumiste ohvreid ja tehniliste probleemide käes vaevlejaid oli teede ääred märgata küll.

Esimest korda oli võimalus sõita nii rada läbi, et ei tekkinud tõusude peal erilisi raskusi ning jõuvarusid õnnestus jaotada terve distantsi peale.
Kui roheliseks markeeritud kivide teema kõrvale jätta, siis minu poolt suured tänud korraldajatele suurepärase korralduse eest. :)

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Alvaro » 21. 09. 2015. 09:33

aivarlipp kirjutas:Ma tulen siis välja kriitikaga.

Videost nähtav peagrupi kukkumine juhtus minu ees.
Juba laskumisele minnes oli märgata, et peagrupp on sel aastal suurim, kui kunagi varem, ning selle "pea" oli tihe. Lisaks kõigele sõitis grupi esimeses kolmandikus paremas teeservas mootorratas?!

Video näitab õnnetut tulemust, mida saab ära hoida.

TRM korraldajad võiks kaotada antud laskumise üldse ära või venitada ratturite rivi enne sinna jõudmist nii pikaks, et gruppe tekkida ei saaks.

Ise valisin vabal valikul kraavi, vältimaks igasugu võimalust asfaltil maanduda.
Kuid ühe neiu südantlõhestav, valust tingitud, karjumine jääb kauaks kõrvu :(


PS! Omaltpoolt tahan tänada aga Skype'i riietes ratturit kes mõnusas ühtlases tempos pikalt vedada viitsis.
Ei mäleta, et kunagi varem oleks ässad nii rahulikult algust võtnud. Tavaliselt tõmbab see lasketiiru järgne laskumine ja kruusatõus rivi piisavalt pikaks, et asfaldil enam esimestele järgi ei saa. See aasta läks teisiti. Pauk käis just siis, kui mass jõudis peagrupile saba peale ning keegi jättis selle pisiasja tähele panemata. Järsku oli õhus pidurite kärssa, siis juba blokeerunud rehvi driftimist asfaldil ning lõpetuseks need naisterahva karjatused.
Poleks olnud muud vaja teha, kui keha aero asendist üles tõsta, grupi temposse sulanduda ja kõik need õudsed hääled poleks meid eile öösel kunmmitanud.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas raamimurdja » 21. 09. 2015. 09:44

aivarlipp kirjutas:Ma tulen siis välja kriitikaga.

Videost nähtav peagrupi kukkumine juhtus minu ees.
Juba laskumisele minnes oli märgata, et peagrupp on sel aastal suurim, kui kunagi varem, ning selle "pea" oli tihe. Lisaks kõigele sõitis grupi esimeses kolmandikus paremas teeservas mootorratas?!

Video näitab õnnetut tulemust, mida saab ära hoida.

TRM korraldajad võiks kaotada antud laskumise üldse ära või venitada ratturite rivi enne sinna jõudmist nii pikaks, et gruppe tekkida ei saaks.

Ise valisin vabal valikul kraavi, vältimaks igasugu võimalust asfaltil maanduda.
Kuid ühe neiu südantlõhestav, valust tingitud, karjumine jääb kauaks kõrvu :(
Pakun, et tegemist oli naiste võitja kiljatustega, kui ta peale kraavi sõitmist kivide otsa külili suruti :(

indr3k
Rattur
Postitusi: 244
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas indr3k » 21. 09. 2015. 09:46

Selle kukkumise juures oli veel see oht, et kes tagant tuli täie vilega, siis nad esimese laksuga kukkumist ei märganud ning oli tükk tegemist, et keegi veel lisaks mitte vigaseks sõita. Kellegi ratas sai korralikud paugud.

Seega selle laskumisele tekitada alternatiiv on tõesti mõistlik ....

video ka: https://vimeo.com/139848620

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas baruto » 21. 09. 2015. 09:48

Selle laskumise algusse peaks mingid 2x2 meetrised plagud panema lahtiste luumurdude piltidega. Või midagi muud, mis adrenaliini grammikene lahjendaks.
Kui olukorrale lähenesin, siis eestpoolt juba karjuti. Enamus minu kõrval ja ees võtsid sujuvalt hoo maha ja kordasid hõiget, vilistatid röökisid, kõike värki.
Kui kohale jõudsin, siis oli üks ratas keset teed ja kraavist tuli välja lätlane, kelle kindel siht oli ilma igasuguse peatumiseta rattani jalutada, sain sealt vahelt õnneks läbi. Peale seda käis seljataga vana hea tuttav "khhhhhlokrrrrrrrrhhhhvoppphhhppp".
Vist ikkagi ei saanud ratast kätte.
Grupi liikumine muutus küll tublisti rahulikumaks ja kainemaks peale seda raksatust.
Mägedes matkajad teavad, et järsul alpiaasal alla liikudes on kõigil kohustus täiest kõrist karjuda, kui mõni kivi veerema läheb ja kõigil on kohustus seda allapoole edasi korrata.

No ei võida selle laskumisega keegi maratoni. No ei võida.
Nagu Lipp ütles, naisterahva karjatused kõrvus polnud meeldivad ja jäävad kauaks meelde.
Kahju.
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 787
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas LauriA » 21. 09. 2015. 10:00

baruto kirjutas: No ei võida selle laskumisega keegi maratoni. No ei võida.
Nagu Lipp ütles, naisterahva karjatused kõrvus polnud meeldivad ja jäävad kauaks meelde.
Kahju.
Miks TRM-l (ja teiste Otepää MTB sõitude) puhul ei kasutada ära ei Väike-Munamäge ega ka Kuutsemäge? Munamäe mäesuusanõlva tõus peaks rivi üsna pikaks venitama?
Kui Aegviidu rattasõitude raames suudetakse Pukimäele vist 3x tõusta-laskuda, siis Kuutsemäega peaks andma sama teha.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

tripp
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas tripp » 21. 09. 2015. 10:12

Mulje raja teisest poolest, sõitsin kohtadel 1500 - 1900:
Nii korrektset sõitu pole ma veel näinud. Mitte ühtegi ohtlikku manöövrit konkurentide poolt, mitte ühtegi ohtlikku momenti rajal, loodetavasti ei jäänud ma ka ise kellelegi rumalalt ette. S.t. väga puhas võistlus.
Usun, et kõva-kahvli meestele olid rohelised kivid abiks?

Ise sain 50. km kandis "haamri" ja arvan, et jäin söömisega hiljaks. Võtsin aja maha, kerisin tasapisi, sõin ühes TPs korralikult ja taastusin lõpuks ära, aga siis sai võistlus läbi.

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas BACARDI » 21. 09. 2015. 10:37

Kuid ühe neiu südantlõhestav, valust tingitud, karjumine jääb kauaks kõrvu :(

Olin just sellest suurest grupist maha jäänud ja nähes mis ees toimus, siis omandas ütlus: "Iga halb asi (antud juhul grupist maha imemine) võib olla millekski hea" väga konkreetse tähenduse. Kuna kukkumine toimus täiesti siledal osal kus kiirus hakkas juba langema. Kiirabigi oli mõnisada meetrit tõusust üles poole arvates, et seal on ohtlikem koht. Jõudsin mõelda, et uhh õnneks läks ja midagi hullu ei juhtunud. Hetk hiljem oli rahvast kraavides rohkem kui teel. Seda läbilõikavat karjet jään ka mina mäletama. See meenutas parimatest õudusfilmidest kuuldut ja tundsin kuidas kattusin hetkega külma higiga. Loodan, et neiu väga viga siiski ei saanud. Kuna terve hooaja olen vaevelnud tõsises motikriisis ja see oli alles esimene võistlus sel aastal siis mõtlesin kogu ülejäänud raja, et kas on ikka mõtet ennast lõhkuda. Sinna minu sõit jäigi kuigi ise ei kukkunud aga vaimselt oli pärast raske pingutada.

Hiljem finišis kuulsin, et samal laskumisel oli hetk hiljem ka teine raske kukkumine toimunud.

karupoisu
Rattur
Postitusi: 116
Liitunud: 06. 11. 2003. 12:17

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas karupoisu » 21. 09. 2015. 10:46

Seekordne sõit oli väga mõnus kuna lõpuni oli jõudu. Peab tänama leedukaid kes hoidsid head tempot lõpuni. Sellel laskumisel pole häda midagi, kui ei oleks siiberdajaid, kuna seal ei võida suurt midagi. Suusatamises on seal hulga rohkem inimesi kraavis. Munaka tõus oleks mõnus aga väiksema massiga üritusel ja kuivaga, sest märjaga sealt laskudes oleks natuke liiast.
Kui üldse alguses midagi muuta, siis pöörata ennem seda afalti laskumist Kiigemäe lõkkeplatsile ja sealt vasakule läbi metsa mäest alla ja vasakule uuesti üles järsemale asfaldi tõusule. See võtaks natuke tempot maha ennem laskumist.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1129
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Prommar » 21. 09. 2015. 10:57

indr3k kirjutas:Selle kukkumise juures oli veel see oht, et kes tagant tuli täie vilega, siis nad esimese laksuga kukkumist ei märganud ning oli tükk tegemist, et keegi veel lisaks mitte vigaseks sõita. Kellegi ratas sai korralikud paugud.

Seega selle laskumisele tekitada alternatiiv on tõesti mõistlik ....

video ka: https://vimeo.com/139848620
Valgetes riietes isiku sisemonoloog: "See on minu hetk! Minu võimalus! Võita vähemalt kümme kohta! Raisk, miks keegi oma ratta tee peale on jätnud!? Ma pidin nüüd ju selle pärast natuke pidurdama!"

martaas
Rattur
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 08. 2010. 15:50

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas martaas » 21. 09. 2015. 11:25

Prommar kirjutas:
indr3k kirjutas:Selle kukkumise juures oli veel see oht, et kes tagant tuli täie vilega, siis nad esimese laksuga kukkumist ei märganud ning oli tükk tegemist, et keegi veel lisaks mitte vigaseks sõita. Kellegi ratas sai korralikud paugud.

Seega selle laskumisele tekitada alternatiiv on tõesti mõistlik ....

video ka: https://vimeo.com/139848620
Valgetes riietes isiku sisemonoloog: "See on minu hetk! Minu võimalus! Võita vähemalt kümme kohta! Raisk, miks keegi oma ratta tee peale on jätnud!? Ma pidin nüüd ju selle pärast natuke pidurdama!"

See esimene kukkumine sai alguse minu kõrval olevast ratturist, kes ehmatas korraks eesõitva ratturi tegevuse peale ning pani tagapiduri täiega plokki. Talle omakorda pani tagant tulev rattur tagarattase ja edasi kuulsin ainult hullu raginat. See tüüp sai noomida kaasvõistlejate käest aga ta ainult möhises ja sõitis edasi. St täiesti tühisest asjast selline pauk.

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas JLansa » 21. 09. 2015. 11:33

Teema: Tartu Rattamaraton
Prommar kirjutas:
indr3k kirjutas:Selle kukkumise juures oli veel see oht, et kes tagant tuli täie vilega, siis nad esimese laksuga kukkumist ei märganud ning oli tükk tegemist, et keegi veel lisaks mitte vigaseks sõita. Kellegi ratas sai korralikud paugud.

Seega selle laskumisele tekitada alternatiiv on tõesti mõistlik ....

video ka: https://vimeo.com/139848620
Valgetes riietes isiku sisemonoloog: "See on minu hetk! Minu võimalus! Võita vähemalt kümme kohta! Raisk, miks keegi oma ratta tee peale on jätnud!? Ma pidin nüüd ju selle pärast natuke pidurdama!"

1000 koha kandis oli seis selline laskumisel, et tee peale jooksid raja äärest mitu venda, karjusid, et kukkumine!, jääb arusaamatuks, miks rajale oli vaja tormata :shock: ja ohtu veelgi suurendada, päris kitsaks läks.

Korraldajad võiks sellise lõigu MTB sõidust välja jätta, milleks seda vaja on?

Peab ütlema, et vastupidavusspordialade tase on kõrge, käib kõva andmine seal tuhande koha kandis. Kui oleks tehnilisemaid lõike sees, siis tuleks välja ka kes muu ala pealt või MNT pealt tulnud. :wink:
🇪🇪

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas birgo99 » 21. 09. 2015. 11:34

martaas kirjutas:
Prommar kirjutas:
indr3k kirjutas:Selle kukkumise juures oli veel see oht, et kes tagant tuli täie vilega, siis nad esimese laksuga kukkumist ei märganud ning oli tükk tegemist, et keegi veel lisaks mitte vigaseks sõita. Kellegi ratas sai korralikud paugud.

Seega selle laskumisele tekitada alternatiiv on tõesti mõistlik ....

video ka: https://vimeo.com/139848620
Valgetes riietes isiku sisemonoloog: "See on minu hetk! Minu võimalus! Võita vähemalt kümme kohta! Raisk, miks keegi oma ratta tee peale on jätnud!? Ma pidin nüüd ju selle pärast natuke pidurdama!"

See esimene kukkumine sai alguse minu kõrval olevast ratturist, kes ehmatas korraks eesõitva ratturi tegevuse peale ning pani tagapiduri täiega plokki. Talle omakorda pani tagant tulev rattur tagarattase ja edasi kuulsin ainult hullu raginat. See tüüp sai noomida kaasvõistlejate käest aga ta ainult möhises ja sõitis edasi. St täiesti tühisest asjast selline pauk.
Hiljem kohtadel 900 oli samuti mingi vend, oranzika kotstüümiga, kes korduvalt tuules sõites pani taga piduriga loha. Ise sõitsin tema järgi ja no mitu korda ehmatas ära, et kas nüüd läheb kukkumiseks.

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas kuga » 21. 09. 2015. 12:11

Pääsesin kahest risupanemisest ülinapilt, kuid selleks tuli ka trikke teha, ning ühel korral proovida kraavi põhjasid :D Päästeingel oli seekord minu poolel, :D kaotasin küll kuni 3min. kuid egas siin kohapeale ka sõitmist ole.
Arvasin enne starti, et hea on kuidagi 1000 sisse mahtuda oleks igati ok tulemus, arvestades selle aasta kasvanud sportlast hulka :D
Härra Kuzmin on ikka eriline.... vana küll aga peas pole suurt midagi, kui teised kruusakal maha niita, ning kogu aeg tõmmelda ja vinguda...
Tema oli ka esimese risupanemise võtmeisikuks, kui oma laialiulatuva oinasarvega teisele mehele lenksu sõitis, ning selle maha niitis kiirusel 50+... :(
Teist aastat satun temaga kokku, kuid arunatukest mehel ikka kupli all ei ole ja silmad on ruutu tõmmanud!!! :D
Rauno

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 21. 09. 2015. 12:24

kuga kirjutas: Härra Kuzmin on ikka eriline.... vana küll aga peas pole suurt midagi, kui teised kruusakal maha niita, ning kogu aeg tõmmelda ja vinguda...
Tema oli ka esimese risupanemise võtmeisikuks, kui oma laialiulatuva oinasarvega teisele mehele lenksu sõitis, ning selle maha niitis kiirusel 50+... :(
Teist aastat satun temaga kokku, kuid arunatukest mehel ikka kupli all ei ole ja silmad on ruutu tõmmanud!!! :D
https://imgs.sportfoto.ee/p/s2/se/2088/ ... 7A6024.jpg
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Lapeteus » 21. 09. 2015. 12:26

Sõitsin sellel rolleriraja laskumisel kuskil 600 juures. Laskumisel hoidsin tee serva ja olin 10 m eessõitvast pundist tagapool. Seda just ohutuse pärast. Järgi tulev punt oli ehk 20 m maas. Täpselt ei näinud, kas eesolevas pundis keegi jõi laskumisel, aga nägin joogipudeli kukkumist ja seda et esimene rattur sai sellest üle aga järgmisel lõi see lenksu käest ja tüüp lendas hoobilt asfaltile, teine rattur pani ilma pidurdamata ta lohisevale kehale otsa ning lendas kaarega teeserva murule. Alates pudeli kukkumise hetkest vähendasin juba vaikselt hoogu ja kui esimene tüüp asfaltit puudutas, siis karjusin ka kohe, et kukkumine.
Teeserva maandunud tüübist sain mööda, aga taganttulijad panid vist veel omavahel kokku, sest karjumist ja kolinat oli omajagu.

Kogu see jama juhtus aga tõenäoliselt sellepärast, et mingil jobul hakkas laskumisel kurk kuivama.

aegluup
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 21. 09. 2015. 12:09

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas aegluup » 21. 09. 2015. 12:39

Minu esimene 1. TRM.
Alustasin lõpust ja kogu sõidu liiklesin teise ja kolmanda tuhande vahel.
Rolleriraja draamast oli minu sinna jõudes näha vaid katkiste põlvedega tegelast kiirabiautos jalgu kõlgutamas.

Seevastu metsavahel / karjamaadel toimus palagan. Olin lähedalt tunnistajaks kolmele kukkumisele, millest suutsin mööda manööverdada vaid tänu sellele, et need toimusid väiksel kiirusel ja tasasel maal. Lihtsalt niiskel murul tõmmeldakse radade vahel, kiirendatakse ja siis pidurdatakse esiratas alt ära. Ebavajalik energia raiskamine... kui jõudu on siis mine raja kõrvalt.

Teine probleem on tõusunukkidega. Neid on TRM rajal vast 5-6 tk ja neist kahel kukkus mulle otsa inimene, kes ei suutnud käiku enne tõusu ära valida, siis jäi käikari raginal teatraalselt seisma ning vajus kummuli, juhtumisi siis sinnapoole, kus mina sattusin olema.

Kolmas probleem on küngaste võtmisega üldisemalt. Küngas ei lõppe mitte mäeharjal, vaid siis kui on tehtud veel 10 pedaalivajutust, et laskumise hooga saaks ka järgmise künka otsa. Eile puhiti mäeharjale ära ja lasti jalad sirgu... veereti alla ning hakati minut hiljem nullist uuesti ronima. Jälle asjatu energia raiskamine.

Aga muidu lahe üritus, loodetavasti järgmisel aasatl uuesti.

Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas kypse » 21. 09. 2015. 12:52

Isiklikust huvist lähtuv küsimus, et kas Martti Välgu peakaameraga filmitud sõit ka laiamatele massidele vaatamiseks üles laetakse?

madmax001
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 11. 07. 2011. 08:04

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas madmax001 » 21. 09. 2015. 13:00

Üks jobu sõimab teist jobuks, teisele ei meeldi rohelised kivid, kolmandale tõusud jne. Kui ei meeldi ära sõida.
Ainus mis häirib on otse baarist tulnud tegelased, kes peldikusse minekul suudavad rattaga külili kukkuda.
Krt kui valisid sõidujoone siis püsi sellel, ära tõmble diagonaalis vasakult paremale, kui lendas kett või mõni muu ikaldus, siis tõsta käpp ja püsi liinil jne.

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas andre170 » 21. 09. 2015. 13:07

Kümnes TRM seljataga ja elus-terve. See oligi peamine eesmärk - lõpetada ja tervelt. Õnn oli minu poolel, kui eessõitja tagaratta alt lendu tõusnud roigas tabas küljepealt esirehvi, mitte kodaraid.

Trügimist oli sel aastal eriti palju. Hüüe "kukkumine" vist ei aita enam, kuna iga kolmas-neljas rattur enne mind oli protokolli järgi välismaalane.

Rollerirada proovisin laupäeval ja tuuleolud (vastutuul) ennustas, et võistlusel sõidetakse esimestele tagant hooga peale. Seega hoidsin pikivahet 10 m ja kui mu ees kukutigi, siis sain hoo ilma paanikata maha. Kärsahais oli muidugi vänge, nagu oleks rattureid elusalt põletatud.

Toetan mõtet keerata rollerirajalt enne asfaltitõusu paremale Pühajärve äärde ja teha sealt Poslovitsa tõus. Pärast seda on pool laskumist ära lõigatud ja ülejäänud pole enam nii ohtlik. TRM saab ka üle 8 aasta paar kilomeetrit pikkust juurde. Osalejate arvu tõttu teda palju tehnilisemaks teha ei tahagi, aga distantsi võiks olla soliidne 100 küll. :)

Rohelised kivikesed meeldisid - sain esimest korda FSiga rajal olles neile mõnuga eemalt pihta sihtida :)

madmax001
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 11. 07. 2011. 08:04

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas madmax001 » 21. 09. 2015. 13:10

Keera raja algus mis tahes suunas, kukkumised on ja jäävad olenevalt raja lõigust.
andre170 kirjutas:Kümnes TRM seljataga ja elus-terve. See oligi peamine eesmärk - lõpetada ja tervelt. Õnn oli minu poolel, kui eessõitja tagaratta alt lendu tõusnud roigas tabas küljepealt esirehvi, mitte kodaraid.

Trügimist oli sel aastal eriti palju. Hüüe "kukkumine" vist ei aita enam, kuna iga kolmas-neljas rattur enne mind oli protokolli järgi välismaalane.

Rollerirada proovisin laupäeval ja tuuleolud (vastutuul) ennustas, et võistlusel sõidetakse esimestele tagant hooga peale. Seega hoidsin pikivahet 10 m ja kui mu ees kukutigi, siis sain hoo ilma paanikata maha. Kärsahais oli muidugi vänge, nagu oleks rattureid elusalt põletatud.

Toetan mõtet keerata rollerirajalt enne asfaltitõusu paremale Pühajärve äärde ja teha sealt Poslovitsa tõus. Pärast seda on pool laskumist ära lõigatud ja ülejäänud pole enam nii ohtlik. TRM saab ka üle 8 aasta paar kilomeetrit pikkust juurde. Osalejate arvu tõttu teda palju tehnilisemaks teha ei tahagi, aga distantsi võiks olla soliidne 100 küll. :)

Rohelised kivikesed meeldisid - sain esimest korda FSiga rajal olles neile mõnuga eemalt pihta sihtida :)

madmax001
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 11. 07. 2011. 08:04

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas madmax001 » 21. 09. 2015. 13:21

2014 kirjutatud targad read.

1. Tehnilistes kohtades ja kiiretel laskumistel hoia ohutuse mõttes pikivahet.
2. Süües-juues ära lase tempot alla, tee need toimingud samas tempos jätkates, või veendu, et Su seljatagune on tühi.
3. Harjuta liivas sõitmist, ebakindluse tõttu oli liivas mitmeid ikaldumisi ja kukkumisi.
4. Manöövreid tehes anna oma plaanist käega või muud moodi märku, et tagumistele ei tuleks Sinu manöövrid üllatusena.
5. Sama kehtib tagan tulijatele, anna oma möödumissoovist märku, ütle kummalt poolt tuled vms.
6. Hoia ühtlast sõidujoont, ära vingerda, ära karda auke või poriloike (sõida otse läbi!).
7. Ära mängi "tetrist". Seal kus rahvas toppab või on ikaldunud, või laskumistel, ära trügi vahele, kohta saab ohutumalt ka parandada.
8. Tee suu lahti ja räägi, kui näed viga laita.

guidomukk
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 19. 04. 2014. 14:24

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas guidomukk » 21. 09. 2015. 14:04

Nagu tavaliselt kukkumisi nägin, mölakaid nägin kes arvasid et laskumised on parim koht söömiseks või siis positsiooni parandamiseks 50km/h kruusal. Pikkadel kruusalõikudel on meil ikka roppu moodi jalga vajutada. Hoidsin targu kõikidel laskumistel inimestest eemale.
Korraldus endiselt hea, enamus kaaskulgejad arusaajad ja postitiivsed.

Velomies
Rattur
Postitusi: 90
Liitunud: 02. 05. 2008. 10:49

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas Velomies » 21. 09. 2015. 14:12

kypse kirjutas:Isiklikust huvist lähtuv küsimus, et kas Martti Välgu peakaameraga filmitud sõit ka laiamatele massidele vaatamiseks üles laetakse?
~ 2.15h materjali, 32gb.. jõuab küll youtube, aga võtab omajagu aega :D hetkel laeb...

Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas kypse » 21. 09. 2015. 14:17

Velomies kirjutas:
kypse kirjutas:Isiklikust huvist lähtuv küsimus, et kas Martti Välgu peakaameraga filmitud sõit ka laiamatele massidele vaatamiseks üles laetakse?
~ 2.15h materjali, 32gb.. jõuab küll youtube, aga võtab omajagu aega :D hetkel laeb...
(y)

kaspar19
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 07. 05. 2014. 15:46

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas kaspar19 » 21. 09. 2015. 14:24

madmax001 kirjutas:2014 kirjutatud targad read.

1. Tehnilistes kohtades ja kiiretel laskumistel hoia ohutuse mõttes pikivahet.
2. Süües-juues ära lase tempot alla, tee need toimingud samas tempos jätkates, või veendu, et Su seljatagune on tühi.
3. Harjuta liivas sõitmist, ebakindluse tõttu oli liivas mitmeid ikaldumisi ja kukkumisi.
4. Manöövreid tehes anna oma plaanist käega või muud moodi märku, et tagumistele ei tuleks Sinu manöövrid üllatusena.
5. Sama kehtib tagan tulijatele, anna oma möödumissoovist märku, ütle kummalt poolt tuled vms.
6. Hoia ühtlast sõidujoont, ära vingerda, ära karda auke või poriloike (sõida otse läbi!).
7. Ära mängi "tetrist". Seal kus rahvas toppab või on ikaldunud, või laskumistel, ära trügi vahele, kohta saab ohutumalt ka parandada.
8. Tee suu lahti ja räägi, kui näed viga laita.

9. Sülita/ rögasta nii, et teised sellega pihta ei saa. :evil:

Kasutaja avatar
TStyle
Rattur
Postitusi: 48
Liitunud: 25. 05. 2013. 08:37

Re: Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas TStyle » 21. 09. 2015. 15:12

kaspar19 kirjutas:
madmax001 kirjutas:2014 kirjutatud targad read.

1. Tehnilistes kohtades ja kiiretel laskumistel hoia ohutuse mõttes pikivahet.
2. Süües-juues ära lase tempot alla, tee need toimingud samas tempos jätkates, või veendu, et Su seljatagune on tühi.
3. Harjuta liivas sõitmist, ebakindluse tõttu oli liivas mitmeid ikaldumisi ja kukkumisi.
4. Manöövreid tehes anna oma plaanist käega või muud moodi märku, et tagumistele ei tuleks Sinu manöövrid üllatusena.
5. Sama kehtib tagan tulijatele, anna oma möödumissoovist märku, ütle kummalt poolt tuled vms.
6. Hoia ühtlast sõidujoont, ära vingerda, ära karda auke või poriloike (sõida otse läbi!).
7. Ära mängi "tetrist". Seal kus rahvas toppab või on ikaldunud, või laskumistel, ära trügi vahele, kohta saab ohutumalt ka parandada.
8. Tee suu lahti ja räägi, kui näed viga laita.

9. Sülita/ rögasta nii, et teised sellega pihta ei saa. :evil:
10. Grupis käed lahti ei sõideta :!:
Tervitustega
Tanel

Vasta

Mine “Eesti võistlused”