Estonian Cup vs MTBest sari

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
parmaat
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 29. 08. 2009. 23:38

Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas parmaat » 01. 09. 2015. 21:42

Tere,

Sooviks arvamusi ja kommentaare neilt, kes mõlemat sõidavad ja oskavad võrrelda. Kas on mingi põhjus, miks peaks olema MTBest sarjas järgmine aasta rohkem sõitjaid? Kas sealsed rajad on huvitavamad, raskemad, tehnilisemad? Kas on märgistus parem või pigem halvem?
Algatuseks võin omalt poolt öelda, et EC poolmaratoni korraldus on rajamärgistuse koha pealt päris lünklik olnud. Radade ettesõitmine on kulgenud vaevaga, harva on õige rada läbi sõidetud. Kaarte ega mingeid Evente ei taheta teha, et oleks mingigi spikkergi ees. Mõned gpx kaardid olid, samas võiks mõne formaadi veel pakkuda, näiteks tavainimesele kasutusel olev Endomondo. Omalt poolt olen soovitanud lisada rajale ka mingeid publikule mõeldud lõbustusi, nagu hüpekad jne, midagi eriti kuulda ei võeta ja samamoodi fotograafid teevad ainult portreefotosid, mis minu meelest väga huvitavad vaadata pole. Valgehobusemäel oli näiteks fotograaf mäe otsas, kus kiirus pisike ja 200m edasi oli kena hüpekas, kus oleks olnud võimalus ka mõni huvitav pilt saada! Ja nii on see iga kord kusjuures!
Tundub, et uuendused on MTBestis paremini käiku läinud, nagu radade ringipööramine ja mõned trampliinid (piltide järgi otsustades). Sai sõidetud MTBest Rakke täismaraton. Super rada, nagu Rakkes ikka ja hea korraldus ning mis oluline, et oli korralik rajatutvustus kirjas. Siiani on olnud ainult mõnel EC rajal mingigi tutvustus, millest on ka kasu. Kas EC elab vana rasva peal ja põhimõtteliselt uuendusi ei taha käiku lasta? Kas sellega on sarjas osalejad ise kenasti rahul?
Ise sooviksin näha radade kohta ka videosid, mis oleks võimalik rajatutvustuse juurde panna. Ei olegi seal oluline, et endale 60 või 30 km pähe õppida, aga oluline on näha sõidu lõppu ja algust. See annaks kõigile võrdsed võimalused, sest kõigil pole võimalik käia üle Eesti radasid enne läbisõitmas. Korraldajad sõidavad radasid läbi kordi ja kordi erinevate masinatega, ei tohiks olla raske ekstreemkaamerat korra kaasa võtta!?

Endal uuel hooajal vaja teha valikud ja kindlasti plusside miinuste väljatoomine aitaks sellele kaasa. Tänud!

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas marguss7 » 01. 09. 2015. 23:13

Kellele ema, kellele tütar ehk maitse küsimus arvatavasti, oma silm (või jalg) on kuningas, sõida Jõulumäe täispikk ka laupäeval läbi, see kindlasti parem võrdlusmoment kui siin kommentaare lugeda ;) Ei ole poolmaratonidel kunagi osalenud, aga arvatavasti on poolmaratoni rajad oma omadustelt oluliselt kergemad kui maratonid. Peale seda oota ära kui järgmise aasta sõitude kohta infot hakatakse jagama ja siis otsusta, ega praegu veel kuskile kirja nagunii panna ei saa. Rajakaartidega on tihti see probleem, et paljud võistlused läbivad eramaid ja inimesed ei soovi tihtipeale igapäevaselt näha rattureid oma hoovist läbi kulgemas... See aasta olid vist mõlemal sarjal enamik radu kas oluliselt muudetud või üldse esimest korda kavas.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas Mati » 01. 09. 2015. 23:27

See hooaeg näitas siin foorumis, et teema on kuum ja kisub erapoolikuks. Seega on siit adekvaatset arvamust keeruline saada nii ühe kui teise kohta.

Soovitan lisaks sinu olemasolevale kogemusele lugeda toimunud võistluste kommentaare, neid sisulisi siis. Kui tahad saada aimu raja raskusastmest, siis midagi näitab ka keskmine kiirus, kuigi seda mõjutab teinekord ka nt ilm. Ära vaata niivõrd võitja aega, vaid keskmike või tagumise kvartiili keskmist.

Kui rääkida valikutest suures pildis, siis mulle tundub, et toimunud lüke on mõjunud positiivselt kogu võistlusmaastikule. Inimesed on avastanud enda jaoks alternatiivid :!: Kui muidu oli xEC kese, siis nüüdseks on tähelepanu hajunud - vaadake kasvõi Marimetsa Kapi plahvatuslikku kasvu!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas mikulaine » 02. 09. 2015. 06:36

Ühesõnaga teema algatajale ei meeldi EC seetõttu, et fotograaf tegi pilte vales kohas... Ka mulle meeldib peale võistlust häid pilte endast näha, aga sellepärast kogu sarjale mingi märk peale panna...võimas. Mõnel võistlusel ei tehta üldse pilte, kas need on päris läbikukkunud sõidud?

Teemasse ka, tundub, et MTBest sõidud on hästi natukene tehnilisemad, aga üldiselt on mõlemas sarjas rajad ikka samad. Estonian Cupil on rahvast rohkem siiani, see tõmbab sponsorite, meedia ja minu huvi sinnapoole. Seltsis segasem.

Raputav GoPro videopilt tervest pikast rajast? Ei aitäh, mul ei ole nii palju vaba aega, et neid vaadata ning ma imestan, kes neid pikki sõiduvideoid üldse vaatavad. Minu arvates need mainstream maratoni rajad ei ole nii keerulised, et nendega tutvuma peaks ja rajamärgistus on siiani loetav olnud kui kaks silma peas ja aju töötab.

Mihkel

reimakas
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 19. 04. 2009. 21:11

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas reimakas » 02. 09. 2015. 07:27

Sellel hooajal läbinud 2 etappi MTBest-is (Mulgi ja Rakvere) ja siiani 4 etappi EC-is (Kuusalu, Kalevipoeg, Rapla, Valgehobusemäe), läbi sõitnud Põleva kivi. Kõik pikad distantsid. Kokkuvõtteks võiks öelda, et Rakvere tehniline, edasi Põleva kivi, Rapla/Kalevipoeg/Mulgi ja Valgehobusemäe ja Kuusalu kihutamised. Viimased kindalsti paljudele meeldisid, sai panna. Korralduses meeldis, et MTBest tõi stardid ja finisid vähemalt Viljandis ja Rakveres linna. Oli korralik melu, mida ei saa öelda Rapla, Valgehobusemäe ja Põleva kivi kohta. Kokkuvõttes minule meeldib siiani EC rohkem just osalejate rohkuse poolest, kui rajad saaks natuke tehnilisemkas kas või valikud, et kas sõidad otse või nikerdad. Samas sai külastatud kevadel Lätis Cesis-Valmiera etappi kus rada oli sõnaotseses mõttes rahva jaoks ja osavõtjaid stradis 2000+. Kui rõhuda inimeste sportimisele, siis kindlasti on Lätist õppida. Tulevik võib kujuneda selliseks, kus maastiku gurmaanid nikerdavad MTBestis ja massid kihutavad EC-is. Kaks sarja ja rohked maakonna/regiooni võistlused rikastavad võimalusi ja meelitavad inimesi rattasporti nautima mis on minuarust kõige olulisem.

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas Miki-Hiir » 02. 09. 2015. 07:36

MTBestil ei tehta üldse pilte.
Samas pole rajad mitte ainult tehnilisemad vaid minu jaoks ikka oluliselt rohkem MTB rajad kui Marimetsa või EC. Asfalt ja kruus on võimalusel välja roogitud ja singleid on rohkem, selline paras nikerdamine. Kui eelmisel aastal sõitsin EC hübriidiga ja peale Jõulumäe olid kõik teised etapid fun, siis MTBestil oleks hübriidiga ikka üsna ebameeldiv.
Ehk kui tahta MTB-d, siis MTBest on rohkem sedamoodi.

budi
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 18. 06. 2015. 21:30

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas budi » 02. 09. 2015. 07:41

Ma siis natuke algaja (ja tagant) poolt vaadates:
MTB Est Rakvere (maratoni debüüt) - kurja, kui raske; palju kõndimist - kas see hoiab mind järgmine aasta tagasi? Vaevalt
EC Valgehobuse - tehniliselt kergem kui Rakvere. Üldiselt kindlasti mitte kerge
Marimetsa erinevad etapid - maastik vähe siledam, kuid muud vigurid (liiva- ja poriväljad, heinamaad jms) ei tee samuti asja kergeks.

Eelistus on viimane, kuna see pole veel nii kommerts ja on ehk grammi võrra lihtsam, kuid kui jalga jätkub, siis kindlasti ka teised.
...kui aga miski liiga lihtne tundub, võib ju alati kiirust tõsta!

Polnud just kõige informatiivsemad ütlemised :-) , kuid kui ise järgi ei proovi ega siis teada ei saa. Alati ei pea ju tervet sarja tegema võib ka paremaid palu noppida!

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 681
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas dh » 02. 09. 2015. 08:04

Ei ole ühtegi MTBEst etappi sõitnud, küll aga terve hooaja kõik EC etappide pikad distantsid läbi sõitnud. Korralduse poolepealt midagi väga ette ei ole heita, küll aga olen järjekordselt pettunud maratoniradade osas kuna olen üks nendest tüütutest kruusavihkajatest. Järgmine aasta ei tee ühtegi sarja täies ulatuses kaasa, nopin välja huvitavamad ja raskemad sõidud välja eri sarjades (Põlev kivi, Rõuge, Rakvere ja mõned veel) ning sõidan neid.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas MarttiM » 02. 09. 2015. 08:35

Mõistlik tundub olevat erinevatest sarjadest meelepärased ja sobivad maratonid välja sõeluda, olgus siis rajavaliku kriteeriumiks raja kiirus, tehnilisus, uudsus või kaugus elukohast. Monogaamsus sarja osas on naatuke arusaamatu. Lisaks tundub, et mõne isiku puhul esineb isegi sellist sarjatruudust, mida ilmselt ka nende naised ei tunne:). Kui teha valikuid nt sõitude lõikes tuleb võrrandisse muutujaid juurde (nt MK). Mul õnnestus osaleda Rakveres, Paliveres (MK) ja Rakkes, mis olid väga lahedad. Kandsid välja ka MTbesti korraldajate poolt lubatud paradigma muutuse: rohkem MTB-d:) Plaanisin osaleda ka Raplas, kuid palav ilm ja mõned foorumis avaldatud rajakirjeldused panid loobuma. Viimased olid vististi eksitavad. Samuti plaanisin osaleda ka Kuusalus, kuid seal jäi osalemata üllatavalt igava raja (minu jaoks) tõttu.

Kõrvaltvaatajana jäi silma, et sarjaülene turundus ja muu säärane on EC paremini korraldatud.

Järgmine aasta sõidan Rakvere RM ja Rakke RM ning EC omast Raplat ning loodetavasti tuleb mõni roteeruv etapp ka Tallinna lähedusse. Minu valikutes omab suurt rolli ka võistluste asukoha lähedus elupaigale. Seetõttu ei ole kaalumisel Rõuge, Haanja ja muud selle kandi maratonid.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas rattahunt » 11. 09. 2015. 05:23

Ise osalesin mölemas 3söitu, siis Viljandi-Röuge-Rakvere ja Lähte-Valgehobu-Jöulumäe. Selle aasta vötmesöna on minu jaoks söiduoskus, mida oleks sellest aastast vaja. Rakvere pani selle tösiselt proovile. Ja oli siin näha hüppeid. Üldiselt tervitatav, aga masse see juurde ei too. Rakvere 12 punkti, siis klassika Röuge ja Jöulumäe paneks ka juba klassikaks. Ja Viljandi löputöus. Pölevakivi kuuldukse huvitav, peaks proovima.
Vöitja aeg vöiks olla üle 2 tunni.
Eesti maastik on juba selline, et köigile ei jagu head profiili.

Läti kohta nii palju, et seal on melu ja emotsioone rohkem, siin video
https://www.youtube.com/watch?v=E5vZD3bC7n0

Rakvere kokkuvöte
https://www.youtube.com/watch?v=OAPGijgNVHA
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kaido88
Rattur
Postitusi: 229
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas Kaido88 » 21. 10. 2015. 11:46

2016 aasta esialgne kalender on supper, saab mõlemad sarjad täis mahus sõita.Eri NV kõik sõidud. Ainus kannataja hetkel Saku 100 võistlus.

suzi
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 13. 10. 2010. 20:38

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas suzi » 21. 10. 2015. 16:05

Kaido88 kirjutas:2016 aasta esialgne kalender on supper, saab mõlemad sarjad täis mahus sõita.Eri NV kõik sõidud. Ainus kannataja hetkel Saku 100 võistlus.
Mõni link 2016 kalendrile? Hetkel leitav mtbest, Saku 100, Jõelähtme ja Haanja 100 info.

EDIT: Leidsin EC kuupäevad.
http://estoniancup.ee/juhend/uldjuhend/
Viimati muutis suzi, 21. 10. 2015. 17:00, muudetud 1 kord.

Kaido88
Rattur
Postitusi: 229
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas Kaido88 » 21. 10. 2015. 16:46

Kuupäev, Nädalapäev, Maraton, Sari
24.04 P Elva Mtb
30.04 L Kuusalu EC
07.05 L Mulgi Mtb
07.05 Saku 100
14.05 L Vooremäe EC
21.05 L Alutaguse Mtb
29.05 Tartu Rattaralli (maantee)
04.06 L Lähte EC
11.06 L Rõuge mtb
19.06 P Rakvere mtb
02.07 L Rapla Ec
10.07 P Rakke mtb
23.07 L Põleva kivi EC
13.08 L Valgehobusemäe EC
20.08 L Otepää mtb
27.08 L Jõulumäe EC
04.09 P Tallinna (Kõrvemaa) mtb
10.09 L Kalevipoja EC => 11.09 Seb Tallinna Sügisjooks
18.09 Tartu Rattamaraton
24.09 Haanja 100 Dr.Holdeni ravikuur
24.09 RMK Kõrvemaa Rattamaraton

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas raikzz » 21. 10. 2015. 18:15

Nähti vist ära,et samal nv-l pole majanduslikult kasulik võistlusi teha, nüüd siis iga nv mingi võistlus 2016.aastal :D
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Margo25
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 08. 09. 2008. 13:56

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas Margo25 » 21. 10. 2015. 20:12

Mulle meeldib (y) (y) (y)

Marek000
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 10. 12. 2012. 21:42

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas Marek000 » 21. 10. 2015. 20:16

Kurjam, EC kõik etapid laupäeval! :evil:
Mina kui proletariaadi esindaja tahaks ka ikka 1 päev enne maraton puhata, et jaksaks ikka maratonil pingutada. Muidu lähed töönädalast väsinuna võistlema ja loomulikult hüppad oma lati alt läbi. :(
Lätlased on asjast õigesti aru saanud-kõik Vivuse maratonid pühapäeval, va Eestis peetav etapp - ju nad teadsid eestlaste eripära ja ei tahtnud riskida.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 586
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas miilits » 21. 10. 2015. 20:50

Eks nüüd tuleb ära oodata marimetsa uus hooaeg ja siis saab hakata mõtlema, mida teha
"It never gets any easier, you just go faster"

kaspar19
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 07. 05. 2014. 15:46

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas kaspar19 » 21. 10. 2015. 21:34

Marek000 kirjutas:Kurjam, EC kõik etapid laupäeval! :evil:

Kui pühapäeval oleks ja rajal endast maksimumi annad, siis on esmaspäevaks raske välja puhata. See minu arvamus ja kogemus. Mulle igatahes meeldib laupäevane varjant. (y) :wink:

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 586
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas miilits » 21. 10. 2015. 22:33

miilits kirjutas:Eks nüüd tuleb ära oodata marimetsa uus hooaeg ja siis saab hakata mõtlema, mida teha
pm koik korras, otsest kadu pole peale jõuluka ja haanja100 tegevust saab kannatada kaks marit :)
"It never gets any easier, you just go faster"

Margo25
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 08. 09. 2008. 13:56

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas Margo25 » 22. 10. 2015. 07:35

Mulle on samuti alati oluliselt rohkem meeldinud võistelda laupäeval ja puhata pühapäeval! (y)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas erikr » 22. 10. 2015. 08:05

Ma olen harjunud võistlema siis kui on võistlus ja puhkama siis kui selleks on võimalus.
Minul etteheiteid nädalapäevade valikule ei ole.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

varjant
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 04. 09. 2014. 15:52

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas varjant » 22. 10. 2015. 08:20

kaspar19 kirjutas:varjant
Tere!

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas MarttiM » 22. 10. 2015. 14:40

Kaido88 kirjutas:Kuupäev, Nädalapäev, Maraton, Sari
27.08 L Jõulumäe EC
No ma nii lootsin, et Jõulumäe EC toimub Lottemaa lahtioleku ajal :cry:

M.V.
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 19. 08. 2013. 17:48

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas M.V. » 22. 10. 2015. 16:25

Ise pean laupäevastest võistlustest väga lugu, siis saab pärast pidu panna.

devilc
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 08. 2012. 16:03

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas devilc » 23. 10. 2015. 10:26

M.V. kirjutas:Ise pean laupäevastest võistlustest väga lugu, siis saab pärast pidu panna.
(y)

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas tarmo » 23. 10. 2015. 11:42

M.V. kirjutas:Ise pean laupäevastest võistlustest väga lugu, siis saab pärast pidu panna.
Mulle ka laupäevane formaat sobib. Siis saab reedeõhtuse pohmaka laupäeval rajale jätta ja pärast sõitu tuleb veel väike lisa-peaparandus. Pühapäevaks on enam-vähem kaine jume näos. :!:

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Estonian Cup vs MTBest sari

Postitus Postitas Villem T » 23. 10. 2015. 17:06

Ma olen selgelt erapoolik, aga kõige paremad pildid tulevad üldiselt kolmapäevakutelt ja me proovime sama joont hoida. Mitte küll igal etapil, aga proovime.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”