EMV XCO Rakvere

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Mezz
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 13. 07. 2014. 15:01

EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas Mezz » 05. 06. 2015. 09:32

Tere

Nüüd on aeg küps avada teema XCO EMV kohta, kuna eile saabus positiivse otsusega luba keskkonnaametilt ning saame raja teha sellise, nagu soovisime. Kes eelmine aasta sõitis Rakvere GP-d või selle aasta algsues TRC Rakvere etappi, on juba natuke rada nuusutada saanud :) Muidugi pole rada päris selline nagu see oli kahel eelpool nimetatud võistlusel. Rada pole veel 100% valmis (mõned elemendid ja mõned väiksesed singlijupid tahavad veel tegemist) kuid suures plaanis on raja kulgemine paigas.

karlbrent
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 27. 06. 2012. 15:14

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas karlbrent » 22. 06. 2015. 20:56

miks võistluspäev lükati pühapäevale ja pandi kõik sõidud ühele päevale? Nüüd jääb Läti MV vahele sest on ühel päeval eesti omadega

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas gandalf » 22. 06. 2015. 21:12

karlbrent kirjutas:miks võistluspäev lükati pühapäevale ja pandi kõik sõidud ühele päevale? Nüüd jääb Läti MV vahele sest on ühel päeval eesti omadega
Läti MV me kahjuks arvestada ei saa, ikka kohalike oludega. Linnas on laupäeval paraku raske linnaliiklust mõjutavaid üritusi korraldada.

Vahur Leemets

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas Mati » 22. 06. 2015. 21:36

Soome XCO MV ka veel samal päeval ... joppenpuhh küll, mis nüüd saab.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas gandalf » 22. 06. 2015. 22:00

Mati kirjutas:Soome XCO MV ka veel samal päeval ... joppenpuhh küll, mis nüüd saab.
Karta on, et enamike riikide XCO MV on samal päeval :)

karlbrent
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 27. 06. 2012. 15:14

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas karlbrent » 02. 07. 2015. 16:52

mis ajal rada täielikult valmis saab ja tähistatud? :D

Mezz
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 13. 07. 2014. 15:01

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas Mezz » 07. 07. 2015. 07:47

Arvan, et rada saab täielikult valmis järgmise nädala keskpaigaks. 14. juulil toimub meil siin noorte raja variandil teisipäevak. Katsume millalgi värviga nooled maha markeerida, et oleks võimalik iseseisvalt ka rada sõita. Lindid ja nooled hakkavad vaikselt järgmine nädal rajale ilmuma, kuid lõplikult saab tähistatud päev enne võistlust.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas raamimurdja » 07. 07. 2015. 08:53

Kas mingi avatud raja sõit ka tulemas on? Nädal varem ehk näiteks 12. juuli?

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas gandalf » 07. 07. 2015. 10:16

raamimurdja kirjutas:Kas mingi avatud raja sõit ka tulemas on? Nädal varem ehk näiteks 12. juuli?
12. juuli on Rakke Rattamaraton

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas gandalf » 07. 07. 2015. 10:22

MTB XCO Eesti Meistrivõistluste rajakaardid

Põhiraja kaart
Noorte/vanemate seenioride raja kaart

muff
Rattur
Postitusi: 37
Liitunud: 06. 03. 2006. 10:26

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas muff » 07. 07. 2015. 12:59

Kui see kaart näppu võtta, siis kas leiab raja metsast ülesse? Või on see hetkel lootusetu üritus? :)

Mezz
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 13. 07. 2014. 15:01

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas Mezz » 07. 07. 2015. 13:57

Mingil määral on võimalik asju ülesse leida küll, kuid kuna see metsaalune on siin ikka parajalt ristuvaid ja lõikuvaid radu täis, siis tervet rada iseseisvalt ülesse ei leia.
Aga hea uudis on see, et täna õhtul läheb uue Rock Gardeni ehitus lahti 8) Rajakaardil on see punktis kuus nimega UNKNOWN :roll:

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas gandalf » 07. 07. 2015. 14:27

Kes tahab, saab raja noortevarianti ka võistlusolukorras proovida. Teisipäeval on Rakvere Rattapäevakute etapp mis on ühtlasi ka maakonna meistrivõistlusteks just sealsamas rajal, noorteringil. Start avatud 18:00-19:30. Info http://www.siplased.ee

Vahur

Mezz
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 13. 07. 2014. 15:01

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas Mezz » 14. 07. 2015. 20:52

Rakvere rada peaks olema nüüd niimoodi märgistatud, et iseseisvalt on võimalik sellega tutvuma tulla (4,5 km ring on noolte, rajalahknemistega ning osaliselt lindiga märgitud. 6 km ringil on osa lõike märgitud maha punaste maapinnale joonistatud nooltega) 8)

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas mikulaine » 15. 07. 2015. 06:32

See uus rock garden on kellegi maastikuarhitektuuri kursuse lõputöö? :D Nagu välismaal juba, väga äge.

Mezz
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 13. 07. 2014. 15:01

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas Mezz » 15. 07. 2015. 08:43

Eks me püüdsime teha midagi sellist, mida telekast näinud oleme :lol: Olin selle koha juba enne talve välja valinud, Margus "PÜHVEL" Sirvel oli saanud ilmutuse sellest, milline see võiks välja näha ning Madis Sildvee oli toeks rasketehnikaga :D

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas SL » 15. 07. 2015. 21:01

Käisime täna ja sõitsime eestikate rada. Tegin 4 ringi. Väga kihvt rada. On tunda, et on vaeva nähtud. Harjutada tasub, iga ringiga läks rada oluliselt kiiremaks ja lihtsamaks.

Piisavalt nikerdamist ning vaid puhta jõuga sellel rajal ei sõida. Nats on vaja keerata ja pöörata ka.

Tehnilised takistused rajal vajavad pisut rohkem tähelepanu, kuid on kõik ilma riskimata sõidetavad. Sellest uuest rock gardenist tuli sel ajal, kui me pilti tegime, alla üks kohalik härra. Ratas oli tal üheksakümnendate keskpaigast, jalas tossud, seljas seljakott ja nokats uljalt kuklas.

Nii, et rada on vinge, soovime jõudu Mehisele ja edu kõikidele startijatele!



Aga millest ma ei saa aru on see, et miks on Rõuge tuur samal ajal. Võimalik, et see teema on siit juba läbi käinud, aga ma pole näinud.

Nende ühele kuupäevadele panemisega keeratakse käru mitte EJL-ile, vaid konkreetselt ratturitele. Pealtvaatajate puudus on meil nagunii. Sahistavad need Eesti tipud siis seal metsas omaette. Pole pealtvaatajaid > pole meediat > pole sponsoreid > pole mitte midagi.

On paar fänni, kes on metsa lindid vedanud ja siis on veel paar fänni, kes sõidavad.

Minumeelest võiks samal ajal olla ükskõik milline massiüritus. Aga on just need a-kategooria üritused, mis mõlemad kannatavad rahva puuduse käes. Nüüd on siis need vähesed veel valikuid sunnitud tegema.

EJL ei kaota midagi. See on "jalaga p*****e" sõitjatele, ratturitele, meile endile. Väga halvasti on see asi.

taavisport
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 05. 05. 2006. 14:10

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas taavisport » 15. 07. 2015. 21:23

SL kirjutas:Käisime täna ja sõitsime eestikate rada. Tegin 4 ringi. Väga kihvt rada. On tunda, et on vaeva nähtud. Harjutada tasub, iga ringiga läks rada oluliselt kiiremaks ja lihtsamaks.

Piisavalt nikerdamist ning vaid puhta jõuga sellel rajal ei sõida. Nats on vaja keerata ja pöörata ka.

Tehnilised takistused rajal vajavad pisut rohkem tähelepanu, kuid on kõik ilma riskimata sõidetavad. Sellest uuest rock gardenist tuli sel ajal, kui me pilti tegime, alla üks kohalik härra. Ratas oli tal üheksakümnendate keskpaigast, jalas tossud, seljas seljakott ja nokats uljalt kuklas.

Nii, et rada on vinge, soovime jõudu Mehisele ja edu kõikidele startijatele!



Aga millest ma ei saa aru on see, et miks on Rõuge tuur samal ajal. Võimalik, et see teema on siit juba läbi käinud, aga ma pole näinud.

Nende ühele kuupäevadele panemisega keeratakse käru mitte EJL-ile, vaid konkreetselt ratturitele. Pealtvaatajate puudus on meil nagunii. Sahistavad need Eesti tipud siis seal metsas omaette. Pole pealtvaatajaid > pole meediat > pole sponsoreid > pole mitte midagi.

On paar fänni, kes on metsa lindid vedanud ja siis on veel paar fänni, kes sõidavad.

Minumeelest võiks samal ajal olla ükskõik milline massiüritus. Aga on just need a-kategooria üritused, mis mõlemad kannatavad rahva puuduse käes. Nüüd on siis need vähesed veel valikuid sunnitud tegema.

EJL ei kaota midagi. See on "jalaga p*****e" sõitjatele, ratturitele, meile endile. Väga halvasti on see asi.
+1
Võiks selliseid XCO sõite rohkem Eestis olla.

Mezz
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 13. 07. 2014. 15:01

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas Mezz » 15. 07. 2015. 22:07

Sellest uuest rock gardenist tuli sel ajal, kui me pilti tegime, alla üks kohalik härra. Ratas oli tal üheksakümnendate keskpaigast, jalas tossud, seljas seljakott ja nokats uljalt kuklas.
Ma tahaks kohhe sellest härrasmehest rohem rääkida :) Tegemist on kohaliku jalgpallitreeneriga, kes veel eelmine aasta sõitis seda rada mingi 15 aastat vana Peugeot rattaga millel olid siledad kummid ja v pidurid. Hetkel on tal TONN-i poolt kokku pandud korralik alu ratas ketaspidurite, klippide ja amordiga. Tossud olid tal täna spetsiaalselt selleks, et ta kartis et ei saa kukkudes jalga lahti (on alles suht õppimas klippidega sõitmist). Ta on alati igat võistlust vaatamas ning kohe uusi kohti proovimas, mida me ehitame. Sisuliselt on tegu hea näitega, kuidas muidu rattasporti võistlustasemel mitte harrastav inimene oma lõbuks proovib uusi ja huvitavaid väljakutseid ning ootab huviga, millal jälle midagi uut tehakse, et siis selle kallal pusida ja oma sõiduoskusied arendada :wink:

Teine tore asi, mida ma siin päevast päeva metsas tammudes olen märganud, et kohe kui metsa linte vedada ilmuvad kusagilt välja väga noored poisid ja tüdrukud kes suure õhinaga lähevad rada uudistama, iga kord samad näod :)

Ja eks see peamine raja ehitamise eesmärk on ikkagi egoistlik, endale paremate treeningtingimuste tekitamine :lol:

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas dr Holden » 15. 07. 2015. 22:18

SL kirjutas:Aga millest ma ei saa aru on see, et miks on Rõuge tuur samal ajal. Võimalik, et see teema on siit juba läbi käinud, aga ma pole näinud.

Nende ühele kuupäevadele panemisega keeratakse käru mitte EJL-ile, vaid konkreetselt ratturitele. Pealtvaatajate puudus on meil nagunii. Sahistavad need Eesti tipud siis seal metsas omaette. Pole pealtvaatajaid > pole meediat > pole sponsoreid > pole mitte midagi.

On paar fänni, kes on metsa lindid vedanud ja siis on veel paar fänni, kes sõidavad.

Minumeelest võiks samal ajal olla ükskõik milline massiüritus. Aga on just need a-kategooria üritused, mis mõlemad kannatavad rahva puuduse käes. Nüüd on siis need vähesed veel valikuid sunnitud tegema.

EJL ei kaota midagi. See on "jalaga p*****e" sõitjatele, ratturitele, meile endile. Väga halvasti on see asi.
Sulev, ma ka ei saa aru, miks on Eestimaa suvi nii lühike, et mahutada enda sisse kõik need sõidud, mida me tahame sõita! Ja no siis veel need kaks sarja kah, üks MTB ja teine EC, need ju laiutavad ning ajavad väiksemaid tegijaid üksteise kallale...

C'est la vie - ehk siis tuleb leppida asjadega nii nagu nad on! Ja muuseas, TdR pole massiüritus, iga Škoda kolmapäevak ja Marimetsa Kapp on kordi suuremaid kui see kauges kagunurgas toimuv kolmepäevane külarattaralli... :)

Mehisele edu sinna Rakverre eestikate korraldamisel! Vbla ma ka kunagi teen midagi, aga hetkel küll mingit soovi pole...
Viimati muutis dr Holden, 15. 07. 2015. 22:29, muudetud 1 kord.

H.D.D
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 16. 06. 2007. 16:14

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas H.D.D » 15. 07. 2015. 22:26

Väike filmike Lääne-viru MV :)

https://www.youtube.com/watch?v=2wMVRIMNF_Y

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas gandalf » 15. 07. 2015. 22:28

H.D.D kirjutas:Väike filmike Lääne-viru MV :)

https://www.youtube.com/watch?v=2wMVRIMNF_Y
Tee video avalikult kättesaadavaks kah :)

H.D.D
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 16. 06. 2007. 16:14

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas H.D.D » 15. 07. 2015. 22:34

Sorry :)
Nüüd peaks toimima...

:D

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas SL » 15. 07. 2015. 23:09

dr Holden kirjutas:Sulev, ma ka ei saa aru, miks on Eestimaa suvi nii lühike, et mahutada enda sisse kõik need sõidud, mida me tahame sõita
Ivar, minu hinnangul pole see vabandus.

Päris otsekoheselt väljendades - pannes Eesti meistrivõistlustega samale päevale mingi teise rattavõistluse ei austata EMV korradajaid ega sõitjaid.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas dr Holden » 15. 07. 2015. 23:19

SL kirjutas:
dr Holden kirjutas:Sulev, ma ka ei saa aru, miks on Eestimaa suvi nii lühike, et mahutada enda sisse kõik need sõidud, mida me tahame sõita
Ivar, minu hinnangul pole see vabandus.

Päris otsekoheselt väljendades - pannes Eesti meistrivõistlustega samale päevale mingi teise rattavõistluse ei austata EMV korradajaid ega sõitjaid.
Ma olen seda vist kusagil kirjutanud, aga minu mälu järgi oli eelmisel aastal 4 osalejat, kes sõitsid nii tuuri kui ka EMV-d. Need võistlused olid mullu siis eri nädalavahetustel! Samas võin eksida, ei suuda hetkel annaalides tuhnida! Vabandan ette, kui eksin!

Probleem oleks ilmselt siis, kui pandaks samale ajale mingi sama formaadi (XCO) võistlus! Rõuge Tuur ei kuulu ühtegi formaati ja toimub ta tavaliselt siis, kui on sobiv aeg - nii korraldajale kui ka osalejale. Ilmselt viimast korda.....kahjuks.....

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas kalari » 15. 07. 2015. 23:26

Tekkis kaks mõtet seoses SL väljaütlemisega:
Kuhu Ivar oleks pidanud oma ürituse tõstma? Kalender on maratone täis. Valdav osa TdR osalejatest on EC ja MTBest sarja sõitjad ju...
Austust EMV vastu saaks ikka esmajoones "alt poolt" tuleva initsiatiivi näol üles näidata... ;)


Aga laiemas plaanis olen SL-iga sama meelt. EMV XCO tuleb ühiste pingutustega au sisse tõsta. Oma roll on tublidel rajameistritel, osavõtjatel, pealtvaatajatel-rattafännidel, EJL vist ka mingit "lille liigutab" ?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas erikr » 16. 07. 2015. 00:01

Asja juba sügisel arutati.
viewtopic.php?f=11&t=52517
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas SL » 16. 07. 2015. 06:50

dr Holden kirjutas:Probleem oleks ilmselt siis, kui pandaks samale ajale mingi sama formaadi (XCO) võistlus! Rõuge Tuur ei kuulu ühtegi formaati ja toimub ta tavaliselt siis, kui on sobiv aeg - nii korraldajale kui ka osalejale. Ilmselt viimast korda.....kahjuks.....
Näed ise - kahju on mõlemapoolne.

Ma loodan, et siiski mitte viimast korda. Ja ma ei ütle, et EMV-st erinev kuupäev TdR päästaks, kuid midagi ta päästaks kindlasti. Mõlema võistluse jaoks.

Jah, TdR pole XCO, kuid kui jagada Eesti võistlused suures plaanis kategooriatesse, siis nad mõlemad on nö a-kategooria võistlused. Koos Jõelähtme, H100-ga ja siis veel mõnega.

Asi pole selles, et ma ise tahaks sõita neid nii hullusti, et vingun siin - asi on pigem selles, et me hoiaks au sees seda ainsamat ja ühte Eesti Vabariigi meistrisärki. Noored sõidavad kõik seda, Martin Loo tuleb Eestisse seda sõitma jne. Tahame ju kõik, et sellel alal oleks ka tippe. Au sees olevad eestikad aitaksid sellele tohutult kaasa. Pealtvaatajad, meedia - sellest juba rääkisin.

Lihtsalt kahju on, mis muud. Tulen ise Tdr sõitma, kuid oleksin tahtnud olla pealtvaataja aasta Eesti olulisimal MTB võistlusel.

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas baruto » 16. 07. 2015. 08:58

Tunnen Teid holden ja sl ja hääd sõbrad olete mõlemad. Tunnistagem, sl-i teemapüstitus on asjakohane. Holden, sa oled vaieldamatult üheks suurimaks pioneeriks Eestis oma rattaürituste korraldamisega. Au ja kiitus käivad tihti Su ürituste korraldamistega kaasas. Aga praeguseks ollakse jõudnud maastikurattaeluga Eestis punkti, kus on vaja teha järgmine samm edasi, eesmärgiga näha 10 aasta jooksul MK etappidel eestlast stabiilselt 10 seas.
Selleks ei piisa TdR ega H100, ammugi mitte TRM-st ega "elionidest". Mäletame ju aega, kui vähesed sõitsid rattaga alla massimõrvarist, nüüd on see enamusele lihtne(ma tean on siledamaks ja laiemaks sõidetud). Aga vaadakem tõele näkku, inimesed on tunduvalt osavamad ja rattad on paremad ning maastikurattarahvas karjub uute väljakutsete järele. Alguse selleks tegi mu meelest sl ja co eelmise aasta eestikatega, mis andis süsti selle aasta tegijatele. Tahetakse olla eelmise aasta korraldajatest paremad ja tundub, et see on ka saavutatud. Tehnilisemad rajad on see mis loob platvormi, et Maarjamaalt kasvaksid uued tegijad.
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas Mati » 16. 07. 2015. 09:15

SL kirjutas:
dr Holden kirjutas:Probleem oleks ilmselt siis, kui pandaks samale ajale mingi sama formaadi (XCO) võistlus! Rõuge Tuur ei kuulu ühtegi formaati ja toimub ta tavaliselt siis, kui on sobiv aeg - nii korraldajale kui ka osalejale. Ilmselt viimast korda.....kahjuks.....
Näed ise - kahju on mõlemapoolne.
Ma loodan, et siiski mitte viimast korda. Ja ma ei ütle, et EMV-st erinev kuupäev TdR päästaks, kuid midagi ta päästaks kindlasti. Mõlema võistluse jaoks.

Jah, TdR pole XCO, kuid kui jagada Eesti võistlused suures plaanis kategooriatesse, siis nad mõlemad on nö a-kategooria võistlused. Koos Jõelähtme, H100-ga ja siis veel mõnega.

Asi pole selles, et ma ise tahaks sõita neid nii hullusti, et vingun siin - asi on pigem selles, et me hoiaks au sees seda ainsamat ja ühte Eesti Vabariigi meistrisärki. Noored sõidavad kõik seda, Martin Loo tuleb Eestisse seda sõitma jne. Tahame ju kõik, et sellel alal oleks ka tippe. Au sees olevad eestikad aitaksid sellele tohutult kaasa. Pealtvaatajad, meedia - sellest juba rääkisin.

Lihtsalt kahju on, mis muud. Tulen ise Tdr sõitma, kuid oleksin tahtnud olla pealtvaataja aasta Eesti olulisimal MTB võistlusel.
Olles elu jooksul seda kõike proovinud ... jään karvajalgseks harrastajaks (nagu enamus), kes teeb ja valib selle mis meeldib - hard fact of life. Kontekstis võttes ei olnud isegi mõttekohta.

Miks ma peaks minema EMV vaatama? Meil on üks (ÜKS) suure algustähega maastikurattur. Sry, aga Eestis on rattaspordi EMV pigem formaalsus kui sündmus. Vaatame kasvõi selle aasta maantee eraldistarti. Kui pole piisavat eliidi kandepinda, siis ongi loogiliselt asi formaalsus (mnt grupp on teatav erand).
Lisaks, meistrisärgi austusest rääkides ei leia ma EJL lehel üles antud nimede seast meie XCO NE esinumbrit?! Hakkaks sealt pihta ja ma loodan, et see inf on vale või mina pime.

Tahan siinkohal kokkuvõtteks öelda tänu neile hulludele, kes viimase 10 aasta jooksul on XCO ja päris XCM taas laiemalt kaardile toonud - elik Kolmapäevakud, HRK krossisari, Rakvere sari, KOMO sari, H100, TdR, JRM, S100 jne. Sh ka EMV rajad viinud XCO tasemele (XCM nutab ...). Ja ma loodan ja julgustan neid inimesi tegema ka edaspidi oma asja ja seda neile sobival ajal ning nii, et see neile meeldiks ja nad tahaks seda teha edasi. Ainult selle läbi saame me massides juurutada seda tahet, oskust ja arusaama ala tegelikust võlust ja võib-olla on meil juba 5 aasta pärast põhjust EMV'le minna vaatama sündmust.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas siim_s » 16. 07. 2015. 09:35

Mati kirjutas: Miks ma peaks minema EMV vaatama? Meil on üks (ÜKS) suure algustähega maastikurattur. Sry, aga Eestis on rattaspordi EMV pigem formaalsus kui sündmus. Vaatame kasvõi selle aasta maantee eraldistarti. Kui pole piisavat eliidi kandepinda, siis ongi loogiliselt asi formaalsus (mnt grupp on teatav erand).
Paljugi sõltub ootustest. Kui sa tahad näha maailmatasemel kiireid ja tehnilisi sõitjaid, siis ilmselt pettud. Kui tahad näha inimesi tegemas midagi, mis nii neile kui sulle meeldib ja tegemas seda Eesti mõistes pigem harvaesineval rajal, siis saad vaatemängu "täie raha eest". Ise käisin eelmisel aastal Jõulumäel EMV vaatamas ja sain igati positiivse emotsiooni. Ka noorte, naiste ja seeniorite sõidud pakkusid põnevust ja vaatemängulisust. Kui kõik mõtlevad sarnaselt sinuga, et "miks ma peaks minema EMV vaatama," siis jääbki areng toimumata kuna sõitjad mõtlevad "miks ma peaks seda sõitma minema,", toetajad mõtlevad, "miks me peaks EMV toetama" ja korraldajad mõtlevad "miks me peaks korralikku rada tegema."

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas gandalf » 16. 07. 2015. 12:43

Suvi on sündmusi täis ja kahjuks on nii, et palju on kas korraga või siis väga lähestikku. Pariisi 24h korraldades oli alati üks reaalselt kaalumisel olev kuupäev XCO EMV kuupäev, sest see on korraldajale ja ka enamusele osalejatele tegelikult kõige valutum valik. Kurb see ehk on, aga Rattamaratonide sarjaga või TRR samale nädalavahetusele ei kannata neid nishiüritusi ammugi panna - sellised natuke hapud valikud on. Traditsiooniga nishivõistlused surevad pigem välja seepärast, et korraldaja ei saa neist enam seda emotsiooni mis varem. Rahaliselt on nad oma töötunde sisse lugedes nagunii ikalduslikud. Mingi aeg teed entusiastlikult, paar aastat inertsist järgi ja mingi hetk tuleb otsus - enam ei jõua, ei ole motvatsiooni.

Rattaliidule ei ürita vist keegi "ära teha" Rattaliit ajab oma asja ja kuigi ma isiklikult ei saa aru neist 3. kategooria (harrastajatele suunatud) võistluste kallist kalendrimaksust, kohtunikenõuetest ja korraldava klubi liikmeks oleku nõuetest, siis ei torma ma ka kindlati revolutsiooni nõudma - kui EJL liikmed on läbi üldkoosoleku ja valitud juhatuse nii otsustanud, siis olgu ta nii.

XCO MV sündmuseks saamisele saab kaasa aidata just sellega, et korraldada võistlused tasemel, teha tasemel rajad. Sellele on Sulev ise tugevasti kaasa aidanud ja see aasta Siplaste team jätkab alustatut. Nii ehk on varsti tulemas aeg, kus mitmel pool on XCO vääriline treeningrada ja XCO Eestikaid korraldatakse kohtades kus hea tulemuse võidab see, kelle jaoks ei ole Eestist välja võistlema minekul shokiks see, et teised 120x tehniliste oskuste poolest üle on...

XCO MV rade tase on hetkel tõesti entusiastide õlul, aga nii saab ka parima tulemi. Jõulumäel tehti meeletu töö, Rakvere töötunde ei suuda keegi kokku lugeda, Narvakatel on kõva rada olemas, Tuhamäe võistlus oli "päris" rajal. Asi liigib ja areneb. Potentsiga kohti on palju, Mägisematest tulevad kohe meelde Rõuge, Haanja, Vooremäe, Holstre-Polli. Samas ise need tehnilised rajad sinna ei teki. Alati on kergema vastupanu tee võimalus - veame lindid-nooled metsa ja teeme asja kuidagi ära. Tehnilisema raja tegemine tahab tõelist pühendunud fänlust.

Meediahuvi tekib siis, kui meil on mõni selline mees, kes võikski regulaarselt MK etapil pildis olla. Loo on hetkel ainuke selline. Teisalt oleme saanud ka XCM maratonid ETV kajastusse, seda mõlemal suuremal sarjal. Asi seegi, kõik alad sellega hakkama ei ole saanud.
Viimati muutis gandalf, 16. 07. 2015. 13:30, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas Mati » 16. 07. 2015. 13:25

gandalf kirjutas:... Meediahuvi tekib siis, kui meil on mõni selline mees, kes võikski regulaarselt MK etapil pildis olla. Loo on hetkel ainuke selline. Teisalt oleme saanud ka XCM maratonid ETV kajastusse, seda mõlemal suuremal sarjal. Asi seegi, kõik alad sellega hakkama ei ole saanud.
(y) Või naine või mõlemad :). Suures pildis just nii ja sellega koos ka üldine avalik huvi, sh massid raja ääres. Kannatust on selleks vaja ja pühendumust, kümmekond aastat on pusitud, natuke veel. Vale puu all haukumisega läheb lihtsalt tülli, nii eestlaslikult.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Mezz
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 13. 07. 2014. 15:01

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas Mezz » 16. 07. 2015. 22:45

Tere

Tahaks panna rajaga tutvujatele südamele, et vaadake esmakordsel ringi läbimisel ette ja tutvuge laskumiste ja elementidega enne kui neist alla ja üle sõidate. Hoiatusnooled seal rajal pole niisama, neil on põhjus.

Olen kuulnud jutte, et rada on liiga raske ja et osad meie noored ei tule sellepärast starti. Samas on rajal mitmele ohtlikule kohale tehtud alternatiivrada ning kes kardab, saab sealt minna. Olen nõus, et rada on üle keskmise raske, kuid kui kiikame eestist väljaspoole, siis pole see mitte midagi 8) Oleme siin oma seltskonnaga kulutanud roppu moodi aega ja ressursse, et pakkuda sõitjatele natukenegi midagi sellist, mis on õigele XCO sõidule kohane. Ja kuidas muidu saavad meie noored harjutada võsitluspulsi ja väsimusega tehniliste kohtade läbimist erguatvate pealtvaatajate silmeall? Et eestist väljasool edukalt XCO-d sõita, võiks selle kogemuse eelnevalt eestist kätte saada. Loodan et äkki mõni leiab selle läbi endas suurema huvi maastikuratta ja XCO vastu kuid kindlasti on ka neid, kes peavad endale tunnistama, et XCO pole ikkagi nende jaoks.

Eelnevalt oli siin juttu, et EMV üritused on lahjad ja need pole publikule suuremad asjad sündmused. Loodame, et suudame siin natukenegi seda arvamust tõsta. Kui on hea rada ja võistlejad, kes on oma vormi ajastanud selleks, et saada kätte särgid ja medalid, siis ei saa see asi siin nii jama ikka ka olla :wink:

Loodan teid näha rajal ja raja ääres.

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas TairKibal » 17. 07. 2015. 06:17

mis seal salata, potentsiaalset publikut röövib ka Rally Estonia.....
..............

muff
Rattur
Postitusi: 37
Liitunud: 06. 03. 2006. 10:26

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas muff » 17. 07. 2015. 06:58

Eile oli suure rockgardeni juures oleva chickenline'i keskele tekkinud mingi palk, mida seal teisipäeval veel ei olnud.
26sel rattal käis suur hammakas järjepidevalt vastu seda palki üle minnes.
See peabki nii olema või on keegi omaalgatuslikult rada "täiendanud"?

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas mikulaine » 17. 07. 2015. 07:46

muff kirjutas:...
26sel rattal käis suur hammakas järjepidevalt vastu seda palki üle minnes...
Proovi nii sõita, et hammakas ei läheks vastu palki.

Mezz
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 13. 07. 2014. 15:01

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas Mezz » 17. 07. 2015. 07:53

muff kirjutas:Eile oli suure rockgardeni juures oleva chickenline'i keskele tekkinud mingi palk, mida seal teisipäeval veel ei olnud.
26sel rattal käis suur hammakas järjepidevalt vastu seda palki üle minnes.
See peabki nii olema või on keegi omaalgatuslikult rada "täiendanud"?
See peabki nii olema. Seal saab harjutada elementaarset oskust maastikurattal - tagaratta tõstmist üle takistuse.

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas birgo99 » 17. 07. 2015. 08:38

Mezz kirjutas:Tere

Tahaks panna rajaga tutvujatele südamele, et vaadake esmakordsel ringi läbimisel ette ja tutvuge laskumiste ja elementidega enne kui neist alla ja üle sõidate. Hoiatusnooled seal rajal pole niisama, neil on põhjus.

Olen kuulnud jutte, et rada on liiga raske ja et osad meie noored ei tule sellepärast starti. Samas on rajal mitmele ohtlikule kohale tehtud alternatiivrada ning kes kardab, saab sealt minna. Olen nõus, et rada on üle keskmise raske, kuid kui kiikame eestist väljaspoole, siis pole see mitte midagi 8) Oleme siin oma seltskonnaga kulutanud roppu moodi aega ja ressursse, et pakkuda sõitjatele natukenegi midagi sellist, mis on õigele XCO sõidule kohane. Ja kuidas muidu saavad meie noored harjutada võsitluspulsi ja väsimusega tehniliste kohtade läbimist erguatvate pealtvaatajate silmeall? Et eestist väljasool edukalt XCO-d sõita, võiks selle kogemuse eelnevalt eestist kätte saada. Loodan et äkki mõni leiab selle läbi endas suurema huvi maastikuratta ja XCO vastu kuid kindlasti on ka neid, kes peavad endale tunnistama, et XCO pole ikkagi nende jaoks.

Eelnevalt oli siin juttu, et EMV üritused on lahjad ja need pole publikule suuremad asjad sündmused. Loodame, et suudame siin natukenegi seda arvamust tõsta. Kui on hea rada ja võistlejad, kes on oma vormi ajastanud selleks, et saada kätte särgid ja medalid, siis ei saa see asi siin nii jama ikka ka olla :wink:

Loodan teid näha rajal ja raja ääres.
Räägin ka oma kogemusest. Pole mina enne XCO laadsel rajal sõitnud. Teisipäevaku raames käisin proovimas. Jah tõesti, kui pole enne sõitnud tuleks võtta aega ja esimene ring rahulikult läbi proovida. Ise päris mitmes kohas alguses lõin kõhklema ja vajas mitut katset, et raskemad kohad läbi sõita. Enamasti on asi kinni peas, et kas ikka julgen. Kui juba korra sai kõik astangud ja rockgardenid läbi sõita, siis polnudki enam nii hull. Muidugi väikest kooliraha peab ka vahel maksma :) Minuarust uus rockgarden on lihtsam, kui vana :D Vanas tahab esiratas rohkem takerduda ja tänu sellele panin seal ka korraliku käbla maha(muidugi asi võib olla minu kogenematuses). Tulemuseks võike raami parandus Tartus Vahuri juures :D Aga pole hullu, harjutamine teeb vast meistriks.
Samuti tundus mulle, et astangud ja palgid on ehitatud 29-se ratta järgi. Tundus, et 26-sega läheks mitmes kohas hammakas vastu pinnast, palki jne. Muidu rada äge ja sõidetav, lihtsalt kui koguaeg maratone sõita, siis pulss ja pingutus on väga erinevad ja keha tahab XCO rajal rohkem harjumist.

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas TONN » 17. 07. 2015. 13:19

birgo99 kirjutas: Samuti tundus mulle, et astangud ja palgid on ehitatud 29-se ratta järgi. Tundus, et 26-sega läheks mitmes kohas hammakas vastu pinnast, palki jne.
Sõitsin teisipäevaku 26" FS-iga, midagi ei käinud kuhugi vastu. Peale rehvide muidugi :D .
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas birgo99 » 17. 07. 2015. 13:21

TONN kirjutas:
birgo99 kirjutas: Samuti tundus mulle, et astangud ja palgid on ehitatud 29-se ratta järgi. Tundus, et 26-sega läheks mitmes kohas hammakas vastu pinnast, palki jne.
Sõitsin teisipäevaku 26" FS-iga, midagi ei käinud kuhugi vastu. Peale rehvide muidugi :D .
Täitsa võimalik, nagu ütlesin, siis see ainult "tundus" 8)

rapsakas
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 27. 11. 2014. 23:01

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas rapsakas » 17. 07. 2015. 14:30

Kas keegi otse ka võistlust üle kannab :?:

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas TONN » 17. 07. 2015. 15:15

birgo99 kirjutas:
TONN kirjutas:
birgo99 kirjutas: Samuti tundus mulle, et astangud ja palgid on ehitatud 29-se ratta järgi. Tundus, et 26-sega läheks mitmes kohas hammakas vastu pinnast, palki jne.
Sõitsin teisipäevaku 26" FS-iga, midagi ei käinud kuhugi vastu. Peale rehvide muidugi :D .
Täitsa võimalik, nagu ütlesin, siis see ainult "tundus" 8)
Pealegi on mõlemitel variantidel keskjooks sama kõrgel, kui just pole tegu tagaamordiga rattaga.
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Mezz
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 13. 07. 2014. 15:01

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas Mezz » 17. 07. 2015. 18:26

rapsakas kirjutas:Kas keegi otse ka võistlust üle kannab :?:
Otseülekannet tehakse, homme hommikuks on arvatavasti link siin üleval 8)

Mezz
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 13. 07. 2014. 15:01

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas Mezz » 18. 07. 2015. 13:08


Kert_K
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 15. 07. 2012. 22:24

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas Kert_K » 18. 07. 2015. 13:19

Mati: MM ejl.ee lehel küll puudub, kuid rajaäärsel stendil oli täitsa kirjas ja kui Maarise blogi jälgida siis ka seal on tulevaste võistluste kavas EMV XCO olemas

Mezz
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 13. 07. 2014. 15:01

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas Mezz » 18. 07. 2015. 13:36

Maaris Meier on satrdis :wink:

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas raamimurdja » 18. 07. 2015. 21:23

EJL-i lehel on kirjas vaid need osalejad, kellel on Eesti litsents, Maarisel Eesti litsents puudub ning sõidab Portugali litsentsiga.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas gandalf » 18. 07. 2015. 22:25


meikamait
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 08. 11. 2010. 10:25

Re: EMV XCO Rakvere

Postitus Postitas meikamait » 19. 07. 2015. 15:53

Mis amordiga Austa täna sõitis ?
Viimati muutis meikamait, 19. 07. 2015. 17:32, muudetud 1 kord.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”