Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas Flash » 01. 03. 2015. 17:05

Täna avanes registreerimine Jõelähtme IX rattamaratonile. Sel aastal on hea uudis harjumaalastele (v.a. Tallinn), sest ürituse raames toimuvad Harjumaa mesitrivõsitlused ning Harjumaa SpordiLiit tasub harjukate osalustasu juhul kui registreerutakse eelregistreerimise käigus. Täpsem info ja juhendid Jõelähtme Singel kodulehel.

Singlitel näeme!
Viimati muutis Flash, 08. 05. 2015. 08:37, muudetud 1 kord.

kalari
Rattur
Postitusi: 750
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Jõelähtme IX rattamaraaton 13.juunil 2015

Postitus Postitas kalari » 04. 03. 2015. 23:33

Oot, mis? Harjumaa MV rattamaratonis on 10x rohkem maastikurattamaraton kui sama distsipliini Eesti MV? :D

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Re: Jõelähtme IX rattamaraaton 13.juunil 2015

Postitus Postitas Flash » 05. 03. 2015. 10:58

kalari kirjutas:Oot, mis? Harjumaa MV rattamaratonis on 10x rohkem maastikurattamaraton kui sama distsipliini Eesti MV? :D
No, mis teha. Nii kipub sel aastal olema. Egas singlikad oska teistmoodi radu teha. Seega Harjumaa meistriks saamine on parajalt raske.

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas Flash » 08. 05. 2015. 08:42

Selle aasta JRM-i rajakatsetus toimub 24.mail kell 10:00 algusega Jägala-Joa laagripaigast. Tempo rahulik. Aega võib arvestada ca 6 tundi.

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas Läänlane » 22. 05. 2015. 20:29

Kuna postitusest päris tükk aega möödas, siis küsin igaks juhuks üle kas pühapäevane sõit toimub?
Kas samast kohast kus eelmise aasta võistluse start oli?

AnneliA
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 02. 05. 2011. 16:14

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas AnneliA » 22. 05. 2015. 21:47

Kõik on plaanipärane.

Pühapäeval, 24.mail algusega 10.00 toimub JRM avatud rada.
Algus ja lõpp Jägala-Joa laagriplatsil Neeme teel (eelmise aasta stardi- ja finišiala).

60km-l on võimalus pudeleid täita, sinnani aitab oma söök-jook.

meikamait
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 08. 11. 2010. 10:25

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas meikamait » 29. 05. 2015. 09:00

FB-s liikumas selline hoiatus

"Jõelähtme endurorajal tõmbab keegi kõri kõrgusele peeni traate!! Kes seal sõitmas käivad olge ettevaatlikud ja hoiatage teisi!"

Nii ,et kes sinna kanti sõitma satub, hoidke silmad lahti !

madmax001
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 11. 07. 2011. 08:04

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas madmax001 » 29. 05. 2015. 10:39

Leidub ikka sõgedaid, nõmmel naelad juurikasse löödud, jõelähmel giljotiinid jne
meikamait kirjutas:FB-s liikumas selline hoiatus

"Jõelähtme endurorajal tõmbab keegi kõri kõrgusele peeni traate!! Kes seal sõitmas käivad olge ettevaatlikud ja hoiatage teisi!"

Nii ,et kes sinna kanti sõitma satub, hoidke silmad lahti !

arnea
Rattur
Postitusi: 1224
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas arnea » 29. 05. 2015. 11:33

Kas see on värske hoiatus? Ma kuulsin, et see tõmbaja olla kätte saadud? Aga võibolla oli siis valeinfo.

Edit: tegelt oli juttu kahest asjast. Mulle jäi meelde, et Männikul olla traate tõmmatud ja Jõelähtmel olla terasvaiasid raja sisse taotud.

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas Flash » 08. 06. 2015. 11:22

Kolmapäeval saab läbi Jõelähtme IX rattamaratoni eelregistreerimine. Ürituse raames selguvad selle aasta Harjumaa meistrid maastikurattasõidus. Harjumaa Spordiliidu soodustus osalustasu katmise osas lõppeb samuti kolmapäeval. lomulikult saab registreeruda ka kohapeal, kuid seda kõrgema tasu eest ja see kehtib kõigile. Seega pange nimi täna-homme kirja ning laupäeval on asjaajamine enne võistlust vähem.

Ratturid, kel on kirjas 5 või enam lõpetamist, saavad nimelised numbrid ning need, kel neli korda lõpetatud - kollased. Viiendat korda lõpetanuid ootab finišis traditsiooniline JRM-i saunamüts. Seda, kel on mütsi-võimalus, saab leida siit.

Rajast - 86 km pikkune rada on paigas, purded-sillad korrastatud. Ruu pannkoogid ootamas jne. Veel on jäänud mõned niitmist ootavad lõigud. Rajakaart ilmub lehele kolmapäeval. Seniks head registreerimist ja singlitel näeme!

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas Toonio » 10. 06. 2015. 23:36

Eelregamine saigi läbi. Rajakaart aga on järgmine: http://kaart.delfi.ee//?bookmark=5b5dfb ... 7bff50910d

arnea
Rattur
Postitusi: 1224
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas arnea » 12. 06. 2015. 08:25

Mis osad poolmaratonil välja jäetud on?

meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas meelisl » 12. 06. 2015. 09:35

arnea kirjutas:Mis osad poolmaratonil välja jäetud on?
Kogu läänepoolne osa - Ülgase, Kroodi, Lastekangru. Sees on Riiamäe, Kodasoo jm idapoolne osa.

sigus
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 14. 10. 2008. 19:39

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas sigus » 13. 06. 2015. 17:39

Nii, number 102, kui mälu ei peta või oli 108 või midagi sellist, see kes andis Kodasoo metsas ketiluku, siis võiksin selle vabalt tagasi anda.

S

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas Nominative » 13. 06. 2015. 18:03

Noh, kamraadid, Jõelähtme rattamaraton jah :) Ma ei saa aru, kus on need kõik maastikurattahuvilised, kes kõik muidu EC ja MTBest sarjades osalevad. Lihtsalt patt oleks vahele jätta sellised singlid, künkad, vaated, mets jne. Kas tõesti inimestele meeldib kuiv kruusaralli rohkem, kui see? Ulme, noh. Tänasel päeval ei olnud teisi MTB sõite ka, et see süüdi võiks olla. Tallinna külje all, ei pea kaugele sõitma ka. Samas mulle meeldib, et Jõelähtme rattamaraton on nagu selline "suur väike rattamaraton" Oma raja, raskusastme ja korralduse poolepealt on oma olemuselt suur rattamaraton. Aga kohapeal on selline mõnus soe kodune küla rattamaratoni tunne.

Igaljuhul, ülilahe. Ma sõitsin poolmaratoni. Ilmselt sellel teemal ei ole mõtet rääkida, et kui vorm oleks parem, et siis oleks kergem sõita. Ilmselt mitte. Pulss oleks samamoodi laes. Hehe. Alguses mõtlesin, et võtan rahulikult aga ikka läheb paugutamiseks ära. Ei ole midagi teha. On vaja eesolevad ratturid ikka kinni püüda. Kuna ma pole see aasta kolmapäevakutel harjutamas käinud, siis paar laskumist võtsid ikka kõhedaks küll. Kodasoo metsas Peterburi mnt ääres peale toitlustuspunkti liivalaskumisel lükkasin perse tooli taha, et kummuli ei käiks, perset tagasi tõmmates tõmbasin omal kaadervärgi täiega vastu tooli ära. Mõtlesin, et peaks minema metsas natuke püherdama valust. Aga ei saanud, eesolevad ratturid oli ju vaja ikkagi kinni püüda. Järgminekord krt teibin need rippkotid lõua alla kinni. Muide, kokakoola toitlustuspunktis oli väga viis. See on siuke booster, et ma tõmbasin kummivilinaga TP-st minema. Lõpupoole hakkasid jalad krampi kiskuma. Võinoh, tegelt oligi koguaeg kramp mõlemas jalas sees(reies, reie tagumises osas, säärtes :D), lihtsalt täielikult krampi minemist hoidis tagasi pidev väntamine. Finišis jõelähtme rattamaratoni kott koos spordijoogiga, aitäh! Mul tegelt oligi sellist kotti vaja :) Minujaoks on rattamaratoni lõpetav tippsündmus söömine, see melu ja laibastunud tunne. Sellepärast ma ka vingun, kui toit on kehv aga mitte Jõelähtme rattamaratonil. Hernesupp mõnus püreene ja tummine ning šokolaadileib, opa! No kae leiutist. Oma olemuselt ilgelt veider moodustis aga päris hea! :D Ja uskumatu, ühes TP-s olid küpsetatud õunapirukad. Kahju, et edasi pidi sõitma, ma oleks neid rohkem söönud ;)

Aitäh ja tulen kindlasti ka järgmisel aastal.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas Rivo » 13. 06. 2015. 18:58

Jah, nõus. Ei saa mina samuti aru, kus need kõik uhamise kirujad on?
Enda sõidust...sai paar korda kasseti vahelt oksi ära võetud, viimases TP's 0,4atm. asemel uuesti 2,0 sisse ja edasi. Raske oli esimesed 10km. ja viimased 2km. Muidu väga mõnus sedasi vahelduvate tunnetega...kord jalg kange, kord jälle väga kerge.
Märgistust pidi nati hoolikamalt jälgima, aga no ma olen võisteldes muidugi paras flegma kah :)
Singlikatele viis pihku, parim maratoni rada, mida Eestis sõitnud olen!
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

kalari
Rattur
Postitusi: 750
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas kalari » 13. 06. 2015. 19:33

Singlikad oma tuntud headuses! Ok, rajatähistus tekitas kohati küsimusi.

Aga Eesti rattaelu juhtivatele kodanikele lasti korralik ninanips. Loodetavasti hakkavad ametnikuhärrad ennast liigutama... Nimelt minule teadaolevalt jagati esmakordselt Eestis välja maastikuratta maratoni meistrivõistluste medalid välja täisväärtuslikul maastikurajal. Seda küll kõigest "mingi mõttetu" Harjumaa MV raames aga see selleks. :)

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 680
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas dh » 13. 06. 2015. 19:54

Rivo kirjutas:Jah, nõus. Ei saa mina samuti aru, kus need kõik uhamise kirujad on?
Vähemalt üks kiruja sõitis äärmiselt sitta ilma trotsides JRM pikka distantsi :)

Jõelähtme rajad on vinged ikka. Enne starti sai lubatud et sõidan mõistlikus tempos et ka sõidu lõpus saaks mõnusa enesetundega singleid nautida. Aga kus sa sellelga, Kroodi enduro radadel ei saa ju muudmoodi kui kihutades.

Aga kahjuks kuumenes minu põhjamaine mootor üle, natuke enne kolmandat TP-d. Ükskõik mitu kannu külma vett pähe ja selga valades ei aidanud olukorda normaliseerida seetõttu oli ülejäänud sõit kahjuks häda ja viletsus ning ei mingit naudingut :(

Järgmine aasta aga jälle, ükskõik mis ilmaga!

aif
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 02. 04. 2004. 12:43

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas aif » 13. 06. 2015. 20:01

Nähtud ja tehtud.
Vabandused rongile kelle ma Kroodi esimesel tagasipööramisel enduro-rajale tarisin, sest vasakule näitav viit silma ei jäänud. Saime paar sarnast ehmatust enne ka aga varem olime õnneks rajale jäänud. Flashi vihje karmile asfalditõusule oli päris õiges kohas, peale söömist oli Riiamäe ja õed puhas lust sõita. Ülgasel ja Kroodil hakkas palju rehvirõemu nautijaid silma, tubeless on tülikas vahetada ja peab sama setiga sõitma? Eraldi palun singlikatel ennast kiidetuna tunda ümber-prügila uue laskumise eest (nüüd saab lapsega sõitmas käia ilma et mina pean tema ratast seinast üles vedama) ja K-750 muda + uus ülessõit + alternatiivne lõpp või algus, lähevad kindlasti kasutamisele. Kodasoo/Ruu peal mulle varem sõitmata kuusemetsa singel sobis sinna väga hästi. Õnnestus Ruu singlile ka osa tagarehvio rõhku kuhugi jätta ja veenduda et balloon on tühi, tänud kaasvõistlejale kes pumba laenas ja võimaldas rattal lõpuni jõuda.

aif

PS. ketiluku saanud spessu sõital on mõistlik see lukk minigripikotti panna ja haaknõelaga ümber pidurivooliku või käikarikõri. Nagu näha siis mõnikord on vaja.
eat more, fat needed for workout

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas erikr » 13. 06. 2015. 21:16

Äge!
Sättisin end taha ritta ja läksin matkama, nädal tagasi Pikas Jalas tehtud rumalused olid piisavalt akuutses seisus. Kummilõhkumised algasid esimesel kilomeetril ja jätkusid kuni jätkus kive. Endal olid ka paberist Thunder Burtid, aga alt nad mind ei vedanud. Aga noh, mul oli aega vaadata ja sättida, kust sõidan. Rõhuga ka väga ei koonerda, pumba manomeeter näitas 1,6, Tammsoo pöial 2 baari.

Kotka mägedes ei hakanud oma risupanemise potensiaali realiseerima, memmekas nagu ma olen - jalutasin enamuses läbi. Esimest korda prügila tee piirde äärde jõudes lasin süütus kohas ühe kukerpalli kah ära.

K 750 peal läksin hulluks kätte, seda singlit lihtsalt ei ole võimalik säästurežiimil sõita - panin täiega, niipalju kui mu logisevast masinavärgist tuli. Tagasiteel Jägala poole jõudis kohale, et olin jälle võtnud kõrge intressiga kiirlaenu. Tagasimaksed toimusid TP2-st TP3-ni.

TP3-s panin spordijooki, colat ja 0,33 Sassi, istusin aiatoolis ja kuulasin Tammsoo pajatusi. Temal nimelt oli läinud samuti kui Hispaanias risu pannud Airbus A400-l. Keegi oli ka temal mootori pöördeid kontrollivad failid ära kustutanud.

Teel Riiamäe singlitele suutsin mingil hetkel peale Ubari downkilli mingil nõudlikumal elemendil koperdada ja olin taas oma vasaku jalaga sealsamas, kus nädal tagasi Pikas Jalas. !"#¤%&!!! Jaa-jaa oleks kindlasti targem olnud kodus molutada, aga ma paraku ei sündinud mitte selleks siia ilma. Riiamägi ja enamus edaspidisest tehnilisemast kraamist läks päris valusalt.

Aga ära ma need 6-7 kolmapäevakut ühtejutti tegin.

Singlikatele suur tänu esmaklassiliselt veedetud laupäeva eest. :!: (y)
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas dr Holden » 13. 06. 2015. 21:18

Lugedes Eriku juttu on ikka eriliselt-eriliselt kahju!!! Seevastu kodusõja puhkemise oht sai likvideeritud...

ÜlrK
Rattur
Postitusi: 186
Liitunud: 26. 12. 2009. 10:36

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas ÜlrK » 13. 06. 2015. 21:36

Hea kaassõitja, kes sa mõned km peale Haapse toidupunkti mustikates vähkrevale ratturile oma magneesiumi andsid, võta ühendust! Teeksin sulle mõned õlled, ning annaks ühtlasi uue magneesiumampulli vastu (y)

craft
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 26. 02. 2008. 22:31

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas craft » 13. 06. 2015. 22:13

KJK rattur, kes sa poolmaratonil pärast rehvi purunemist mulle oma Movistari joogipudeli andsid, võta ühendust 5526040.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas Indreq » 14. 06. 2015. 00:11

Ühinen kiitjate kooriga - minu maitse järgi rada. Ütleks isegi et minu Lemmik rada. Ei ole liiga juurikane ega liiga mägine ega liiga liivane ega liiga mudane - samas on kõike just parasjagu nii et hetkekski ei hakka igav. Üldiselt ma teedel rallitamist eriti ei hinda aga seekord oli eriline maasikas kilomeetri jagu normaalset teed enne TP3 punkti - rajameister oleks nagu teadnud et mul jook otsas ja vaja kiirelt kaevule saada. Teenindus oli igal sammul esmaklassiline ja kirsiks tordil muidugi pannkoogid peale finishit :)

Estonian Cup ja MTBEst sarjad jäävad minust ka lähitulevikus puutumata, nu ei taha seda saadud emotsiooni lörtsima minna. Aga juba kuu aja pärast on TdR ja eks näeb millega Dr. Holden sel aastal maastikugurmaane hellitab. :)

ivoSKP
Rattur
Postitusi: 130
Liitunud: 03. 08. 2012. 21:03

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas ivoSKP » 14. 06. 2015. 01:23

Kui midagi on hästi tuleb kiita igaljuhul. Mina olen nüüdsest igatahes kade harjukate peale. Mis see singlite kilometraaž võis pikal tulla - pakun 70 km+?. Et kuna ma paadunud maastikul/looduses treenija olen siis antud rajamaterjal annab ka tartukatele pikalt silmad ette.
Meeldis, et lisaks looduse poolt antule oli näha et päris palju oli vaeva nähtud igasugu kraaviületuse sillakeste ehitusega, mõnes kohas isegi üle liiva. Super flow, lihtsalt super. Kõik muu ka.
Rumal mina et varem seda sõitu üles ei leidnud. Uus lemmik maratonide kullafondi. Tõsi ta on, et seda sõitu täiega ja lõpuni nautida peaks päris korralikult treeninud olema.
Meenub ka omalaadne vahejuhtum metsatulekahju ala läbides, kamandati ratta seljast maha seal.
Neid 3 noolega elemente ma esmasel läbimisel ei hakanud riskima laskuda, kas kohalikud võtavad neid söögi alla/peale?

Patarei
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 29. 04. 2009. 11:41

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas Patarei » 14. 06. 2015. 17:26

Kuigi ma sõitsin olematu hübriid rattaga ja kui oleks olnud võimalus keskel katkestada, siis oleks seda teinud. Aga kõigest hoolimata ma lõpetasin. Ja mis põhiline, olen äärmiselt üllatunud, et 15 EUR-i eest keegi viitsib ja tahab ja oskab korraldada sellise võistluse. Rada oli minu arvates väga hästi ettevalmistatud, TP-d õigetses kohtades ja toiduvalik väga hea.
Täna siin neid ridu kribades, vääääga mõnus sõit, rada, ilm jne jne.
Suured tänud korraldajatele.
Kui järgmine aasta saaksin natuke ka eelnevalt trenni teha, siis järgmine aasta rajal näeme !

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas Rivo » 14. 06. 2015. 18:38

Ports PILTE
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas siim_s » 14. 06. 2015. 22:07

Kestvad ovatsioonid! Mis mulle eriti meeldib, on nende radade flow - ei ole sellist asja, et tuled kuskilt alla ja siis 90 kraadi pööre vaid mõnusalt sujuvalt saad sõita, aga samas on ikkagi parajalt tehniline.

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas mikulaine » 15. 06. 2015. 13:00

CC Rota Mobilise sõitjate muljed võib leida sealt: http://www.ccrotamobilis.ee/joelahtme-r ... aton-2015/

Lisaks veel video Facebookis https://www.facebook.com/CCRotaMobilis/ ... 037576896/

Tänud Jõelähtme Singlile meeldiva laupäeva eest!

Mihkel

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: Jõelähtme IX rattamaraton 13.juunil 2015

Postitus Postitas TONN » 18. 06. 2015. 20:30

Vai kurja, nagu igal aastal, oleksin jälle unustanud oma lemmiksõitu kiita. Samas olen järjepidevalt vähegi MTBvälimusega vastutulijatele selgitanud, et selleks, et osaleda maailma parimal eesti pikamaamaratonil, pole vaja lõunasse sõita - see on siinsamas, Jõelähtmel (ülemise Eesti vaatenurgast).
Mõned muidugi väidavad nagu singlitest saaks mingi aeg villand. Ma ei usu neid. Mul näiteks saab mingi hetk kõrini imavatest heinamaadest ja lõpututest tõusudest, aga las see olla - ühele ema, teisele tütar.

Sel korral tundus kõik ideaalne. Valitses mu lemmikilm. Ilmselt olen eelmises elus vegeteerinud kusagil ekvaatori kandis, sest keha jaoks norm väline töötemperatuur algab +25-st. Rõuge kogemusele toetudes, tassisin kaasa lohvi, mõned suruõhuballoonid ja paar ketilukku. Jõin palju (vett). Peale esimest tundi tundus, et võiks sõitma hakata. Hakkasingi. Tean hästi toda lugu, et kes liiga kiirelt alustab, see Kodasoo metsa ei näe. Mul savi - olen seal paar korda, kännul istudes, elu mõtte üle mediteerinud. Lemmiksinglitel tuleb valu anda ja pärast näeb, mis saab. Nägingi. Nimelt mingil hetkel tagakiige molekulide külgetõmbejõud nõrgenes ja lõpuks lakkas. Maakeeles tähendab see raami pooldumist. Ja kuna, nagu vihmaussil, mõlemad pooled kokkuleppele ei saanud, jäi sõit 30-ndal kiltsal katki.

Vaatamata sellele, et seitsmendat korda ei saanud kirja, on JRM ikkagi maailma parim eesti maraton.
Rääkimata hernesupist ja Singli tüdrukutest.
Aitäh

P.S. Pole halba ilma heata. Nimelt, koju jõudes, ehitasin valmis 26" FS-i (purunenu oli 29-ne) ja sõites sellega Rakvere maratoni rajal, oli tunne, nagu oleks pärast paariaastast homoerootilist rännakut, tagasi endale loomulikku keskkonda jõudnud.(Vabandan siinkohal teisitimõtlejate ees)
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”