ChampionChip ajavõtt

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
championchip
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 23. 11. 2004. 13:16

ChampionChip ajavõtt

Postitus Postitas championchip » 23. 11. 2004. 14:17

Arutelu teemal nn kiibiajavõtt on kajastunud veloclubbers foorumites siin ja seal. Kuna jutud teenuse kallidusest ja veel mõnest aspektist on lihtsalt eksitavad kommenteeriks ChampionChip ajavõtu teostajate poole pealt järgmist: jutud teenuse hinnast a'la maksab rohkem kui teie eelarve kokku on lühidalt öeldes jama - ilma, et keegi EEC korraldajatest oleks pöördunud hinnapakkumise saamiseks. Sai pakkumine järgmiseks hooajaks küll tehtud kuid seda peeti väga kulukaks osavõtjatele - 30 krooni kiibirendiks per osavõtja etapil.
ChampionChip ajavõtt välistab sellised probleemid nagu olgu teil number sopane või üldse puudu (nt kukkusid ja tuli ära), korraga lõpetamas 50-ne grupp, võimalik eristada netoajad (stardiliinist lõpetamiseni) ja brutoajad (paugust lõpetamiseni) ... Samuti saab tulemused sisuliselt koheselt välja panna, samuti diplomid trükkida, vanusegruppide arvestus, jne. Samuti võimalus väljatöötada toimiv süsteem stardigruppide moodustamiseks - see peab tulema korraldajate poolt, mis parameetrid aluseks. Probleeme võib esineda ka kiipide puhul aga enamasti on see tingitud probleemidest - kiip kinnitatud rattale valesti, kiip üldse puudu. Kui osavõtja kinnitab kiibi juhindudes kirjeldusest on probleemid välistatud.
Tartu Maratoni korralduskomitee on jäänud peatuma ratta- ja suusamaratonidel ChampionChip ajavõtule ja ilmselt mitte põhjuseta - väikseim risk ja parim tulemus.
Täiendavat infot saab http://www.stamina.ee - vt ChampionChip

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 23. 11. 2004. 17:07

:D :D :D huvitavaid radu pidi aetakse siis banaanivabariigis asju!

Kuid võibolla olen hoopis mina loll, kes teab. Järgmine kord, kui mul äris midagi ei lähe, klient (loll see klient, see ju päris selge!) tellimust ei taha teha, panen asja lehte. Et, näete kallis rahvas, mina olen ju nii hea aga ometi minult ei tellita. Miks siis? Aidake kallis rahvas? :D

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Postitus Postitas SK » 23. 11. 2004. 17:38

SL kirjutas::D :D :D huvitavaid radu pidi aetakse siis banaanivabariigis asju!

Kuid võibolla olen hoopis mina loll, kes teab. Järgmine kord, kui mul äris midagi ei lähe, klient (loll see klient, see ju päris selge!) tellimust ei taha teha, panen asja lehte. Et, näete kallis rahvas, mina olen ju nii hea aga ometi minult ei tellita. Miks siis? Aidake kallis rahvas? :D
Ei saa paanikast päris hästi aru :?:
Olen ise ükskord ka mudase numbri pärast end alles nädal pärast võistlust protokollist leidnud ja seetõttu pooldan kiibindust igal juhul. Mis see võistluste korraldajale maksab, pole aimugi, sest ise võistlusi ei korralda. Elion Cup võiks endale normaalset ajavõttu siiski lubada, sest regimise tasud on päris kirveks läinud ja eks iga välja makstav raha tahab ka vastust saada.

Suvel maratoni joostes muudeti ka nädal hiljem minuti võrra tulemusi, sest stopperimees oli mingi kala pannud ja alles peale osavõtjate proteste, et oma kella aeg oli midagi muud, juuriti viga välja :evil:

XTRace
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 22. 12. 2003. 22:01

Postitus Postitas XTRace » 23. 11. 2004. 17:45

tegelt ju asi lihtne: iga maratoni osalustasu tõuseb (selle kiibinduse tõttu) sellisel juhul 30.- krooni.
Mina seda nüüd küll nii oluliseks ei pea, et sellevõrra rohkem maksta. aga see vaid minu arvamus (kuid ma usun, et paljude teistegi arvamus) Lisaks tean siiski nii mõndagu juhtumit, kus kiibid on kaduma läind "vale kinnituse tõttu".

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 23. 11. 2004. 20:30

elion cupil minu meelest pole ajavõtuga probleemi. kui vahel üks koht siia-sinna valesti läheb pole hullu, eestlased on kõvad kisajad ja usun et gandalfi tiim on protokollis üsna operatiivselt parandusi teinud.
hoopis teine teema on aga siinsed mnt võistlused, eelkõige EMK. kõik mäletavad kuidas selle sarja protokollid ilmusid x aeg peale võistlust ja seal oli ikka selliseid kalasid, et isegi vist protestida ei viitsitud. see asi peaks küll kiibinduse peale üle minema.
pole küll täpseid andmeid, kuid arvan, et osavõtutasu ei suurene mitte 30 eeku vaid ikka rohkem. kiibi rent on ainult üks osa kuludest. kogu teenus ise peaks kallim olema, sest süsteem peaks maksma rohkem kui tavaline elektrooniline ajavõtt :?:

ja tiba OT-d ühe eelmise kommentaari kohta: minu meelest ei ole Elion Cupi osavõtutasud kallid. sõidud on organiseeritud niivõrd hästi, et ei saa kuidagi nuriseda osavõtutasu suuruse pärast. kes nuriseb, minge sõitke mõnel välisvõistlusel ja vaadake mis te saate 30-60 eurose osavõtutasu eest :wink:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 23. 11. 2004. 21:07

MTB-s oleks kiibil mõte vast ainult mingite vaheaegade fikseerimiseks, mis iseenesest võib keskmisele harrastajale huvitavgi olla (palju kaotad või võidad sõidu ajal). Grupifinisheid mtb eriti ei esine. MNT-s olen Tarmoga nõus, nt grupifinishid keeravad korraldajatel ikka vahest maailma nii segi, et paar päeva toibuvad.

Kiibi maksumuse/kulu osas ei saa ma ühest asjast aru, kuidas saadakse jooksuvõistlustel kiipe probleemideta rakendatud. Osalustasud on seal a la 50-150 kr. Osalejaid on sama palju või vähemgi ja sponsoreid peaks olema samapalju ja sama kaalukad? Teadjad, tehke see mulle palun selgeks. Kas kulu on teema või on asi ikkagi milleski muus?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 23. 11. 2004. 21:15

tarmo kirjutas: ja tiba OT-d ühe eelmise kommentaari kohta: minu meelest ei ole Elion Cupi osavõtutasud kallid. sõidud on organiseeritud niivõrd hästi, et ei saa kuidagi nuriseda osavõtutasu suuruse pärast. kes nuriseb, minge sõitke mõnel välisvõistlusel ja vaadake mis te saate 30-60 eurose osavõtutasu eest :wink:
Kiipide vastu ei ole midagi, kui osavõtumaks meeletult kallimaks ei lähe. Minusugusel muidugi ei ole suurt vahet, kas see koht on nüüd 693 või 700. Pigem jälgin, et aeg oleks ... normide piires.

Kas endistes sotsialismimaades on siis osavõtt nii kallis (ja kehv pealekauba)? Tahkot on ju päris palju kiidetud-haibitud. Mingi "Dasis Leto 2000" kataloogist ( http://www.dasis.cz , sain ühest Praha kämpingust) tooks järgmised näited:

1. Stredohorim Rock Machine Marathon Usti nad Labemis
A distants - 95km, tõusude summa 2900m, B - 55 km (1800m)
Osavõtu maks 300 kohalikku krooni e. u. 160 EEK

2. Cannondale Rallye Sudety Teplice nad Metuji's
Distantsid 123 km (3000m) ja 32 km (600m)
Osavõtumaksud vastavalt 500 ja 250 Tshehhi krooni

3. Author Kral Sumavy, Klatovys
95km (2500m) ja 65km (1700m)
Osavõtumaks 500 tshehhi krooni.


On Eestist seal kandis võistlemas käidud? Tõusumeetritega sealsed korraldajad igatahes ei tundu koonerdavat - sealsed distantsid tunduvad ... nagu Haanja100 aga ilma sileda maata (kus puhata saaks) :wink: .

Tänapäevaseid andmeid kahjuks võtta ei ole.

Lauri, Tshehhimaa ja ... Tshehhi õlle :D paadunud fänn.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: ChampionChip ajavõtt

Postitus Postitas SL » 23. 11. 2004. 22:00

championchip kirjutas:- ilma, et keegi EEC korraldajatest oleks pöördunud hinnapakkumise saamiseks.
Kui minu eelmine sõnavõtt antud teemal oli pigem emotsionaalne, kui tõsine, siis ühe asja tahaksin ära klaarida - tsitaat ülal on sulaselge vale. EEC korraldajatel on ammu olemas pakkumine ja oleme seda teemat tõsiselt arutanud. EEC korraldajad pole mingid innovatsiooni-vastased. Kuid täna on otsus - jätkame Vahuri tiimiga, kuna oleme väga rahul! Täna võime öelda - teenus toimib probleemideta. Miks siis peaksime pikaajalist koostööpartnerit vahetama? Alles siis tuleb mitte-väheoluline hinna-argument.

PS. Championchipi meestel peab ikka häda käes olema, et kohe avalikult kurtma tulevad ... :?

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 23. 11. 2004. 22:25

mind huvitab maratonidel rohkem see keda ma võidan, mitte see mis mu täpne aeg ja koht on. samuti see palju umbes esimestele meestele kaotan. piisab kui tean seda minutilise täpsusega.

kui EEC osavõtutasule palju otsa väänatakse käin vaid paaril etapil.

maakas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 11. 04. 2003. 21:11

Re: ChampionChip ajavõtt

Postitus Postitas maakas » 24. 11. 2004. 08:55

SL kirjutas:
championchip kirjutas:- ilma, et keegi EEC korraldajatest oleks pöördunud hinnapakkumise saamiseks.
Kui minu eelmine sõnavõtt antud teemal oli pigem emotsionaalne, kui tõsine, siis ühe asja tahaksin ära klaarida - tsitaat ülal on sulaselge vale. EEC korraldajatel on ammu olemas pakkumine ja oleme seda teemat tõsiselt arutanud. EEC korraldajad pole mingid innovatsiooni-vastased. Kuid täna on otsus - jätkame Vahuri tiimiga, kuna oleme väga rahul! Täna võime öelda - teenus toimib probleemideta. Miks siis peaksime pikaajalist koostööpartnerit vahetama? Alles siis tuleb mitte-väheoluline hinna-argument.

PS. Championchipi meestel peab ikka häda käes olema, et kohe avalikult kurtma tulevad ... :?

Tehnilisel innovatsioonil on mõtet vaid siis, kui sellest mingit kasu tõuseb. Metsajooksikute elektrooniline ajavõtusüsteem (SI) andis tulemuste oluliselt kiirema kontrollimise (kontrollpunktide läbimine), ebaausate võistlejate tulemuse tühistamise ja võimaluse kohe peale lõpetamist kaasvõitlejatega oma etapiaegu võrrelda (need trükitakse automaatselt tsekiprinteriga tulemuste kontrolli ajal), ning sekretariaadi arvu vähenemise. Hetkel on orienteerumise IT (ise tegija) - Tarmo Klaar - ehitamas reaalajas toimuvat tulemuste Internetti "riputamist". Võistluse korraldja vaates nõuab see vähem abitööjõudu (finshikohtunikud, protokollide koostajad).

Minu meelest on CC rakendamise kriitiliseks tegijaks just see kas ratturid elektroonilisest ajavõtust ka mingit kasu tunnetavad (siis saaks lisaväärtust raha eest müüa) või kas korraldajad näevad enda tööd kergemana (kuna osalejale lisaväärtust ei teki, siis tekitab raha juurdeküsimine vastuseisu).

Orienteerujatel on praegu kaks võimalust - kas osta SI-pulk endale (maksab sõltuvalt versioonist kas umbes 350 krooni või 800 krooni) või rentida see 20-25 kroonse tasu eest korraldajalt. Korraldajapoolseid vahendeid on Eestis juba õige mitmeid komplekte, sest korraldajad on näinud selle kasutamises ka enda elu lihtsustumist). Väiksemad korraldajad laenavad komplekte eritasu eest omanikelt. Osad korraldajad (näiteks Tallinna neljapäevakud) on jätnud võimaluse ka ilma SI-pulgata osaleda - nii saab igaüks ise valida talle rohkem sobivama teenuse taseme vahel.


Muideks -miks ei võiks TRR ja TRMil CC lahendusega hakata arvestama puhast aega ?
There are seldom technological solutions to behavioral problems.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 24. 11. 2004. 12:09

Ruve kirjutas:kui EEC osavõtutasule palju otsa väänatakse käin vaid paaril etapil.
Just nimelt seepärast on ka järgmisel aastal EEC osalustasu sama mis möödunud hooajal. TRM 300-kroonise osavõtutasude summaga saaks vist kogu CC süsteemi endale osta koos hädaldava kohaliku esindajaga takkapihta. TRM-i ja EEC-i vahe ongi massides, ehk siis masside eraldamises. EEC-il on korraldaja ülesandeks massid hajutada nii rajal tunglemise kui ka grupifini?ite vältimiseks, TRM-il on see kõik kama, kuna rada (pro: maantee) on lai ning andku aga minna.

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: ChampionChip ajavõtt

Postitus Postitas Oliver » 24. 11. 2004. 20:52

maakas kirjutas:Tehnilisel innovatsioonil on mõtet vaid siis, kui sellest mingit kasu tõuseb. ... Hetkel on orienteerumise IT (ise tegija) - Tarmo Klaar - ehitamas reaalajas toimuvat tulemuste Internetti "riputamist".
Head mõtted. Kui sama rattaspordis realiseerida (eeldusel, et vaheajapunkte on ikka mitu) ja lisada ka paar webiteenust, siis saaks erinevatele elektroonikaseadmetele (mida mõni meist ka lenksul kasutab) tellida just endale vajaliku informatsiooni. Ise võisteldes oleks huvitav vaadata kohta ja kaotust põhikonkurentidele. Pealtvaatajana oleks hea anda tuttavatele sama infi. Lihtsalt mõte. 8)

Orienteerujad ongi vist üsna innovaatiline seltskond, varases nooruses aitasin OK Ilvesel võistlusi korraldada ja sealsed lahendused oli ka päris huvitavad.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”