Trismile Pühajärve triatlon 2014

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas Salmiakki » 05. 08. 2014. 11:01

Aasta kõige vingem sportlik nädalavahetus jälle seljataga, tiimi arvestuses 100km ratast sõidetud ja tulemus aegade viletsaim (ca 3.23), mida küll ei oodanud vaatamata olematule treeningmahule - plaan oli ikka alla 3 tunni teha. Vaatamata nadile sportlikule tulemusele oli üritus tavapäraselt viimase peal - ilusad naised, kuum päike ja soe vesi, pidu ja pillerkaar - järgmine aasta kindlasti jälle.

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas metslane » 05. 08. 2014. 20:54

Otsid siit lohutust? :D

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas Salmiakki » 05. 08. 2014. 22:27

Nope, kindlasti päris mitmed ratturid siit foorumist osalesid ka sel spordipeol ning see üritus väärib kajastamist. Teist nii vinget 100km eraldistardi rada eestist ikka ei leia.

harryl
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 07. 08. 2013. 09:51

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas harryl » 06. 08. 2014. 09:23

Tegemist tõesti raske rajaga, eriti põhja poolt tulnutele, lisaks segas kaarte ka põrgukuumus. Osalesin teist korda ja trennide põhjal lootsin alla 4h teha aga kolmandal rattaringil sain reide valusa krambi ja viimane ring ning jooks said sellest mõjutatud. Oleks teisel ringil 1 Mg asemel 2 võtnud siis oleks ehk... Aga oleksid pole midagi väärt ja mis halvasti see uuesti. Kahtlemata tegemist väga mõnusa atmosfääriga üritusega ja Eesti suurima triatlonipeoga!

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas piffik » 06. 08. 2014. 10:08

Sai ka seal käidud. Kuumus rattasõidul nii väga ei häirinudki (vett läks küll kõvasti), aga jooksudistants võttis küll "kergelt" vanduma. Õnneks esimest korda osaledes rajaprofiili ei teadnud, muidu oleks moti väga maha võtnud. Hiljem protokollist vaadates üllatuslikult jooks isegi kõige tugevam ala.

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas Salmiakki » 06. 08. 2014. 10:25

Nii tugevat tuult pole 5 osaletud korra jooksul veel olnudki, see jahutas tegelikult päris kenasti rattarajal. Ca 30-kraadine kuumus on Pühajärvel hinna sees juba :D, hea oli rattasõitu lõpetada teades, et ise jooksma ei pea õnneks sellise ilmaga.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas kapuuts » 06. 08. 2014. 12:53

Sai ka esmakordselt osaletud ja võib igati rahule jääda. Korraldus oli tasemel, rada oli korraliku raskusega ja nii kaasaelavat rahvahulka pole ausalt veel kuskil mujal kohanud kui sel Otepää üritusel. Peale lõpetamist käis õnneks melu edasi ja koju jõudis seekord päris hilja. Uuel aastal kindlasti taas platsis

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas dr Holden » 06. 08. 2014. 19:10

Mina just eelmise aasta kehva kogemuse pärast sel aastal ei osalenud...

Ma muidugi ei tea, äkki nad on endale aasta ajaga veidi pädevamad rattakohtunikud otsinud, kes suudavad tuules sõitmise keeldu ka tegelikult kontrolli all hoida?!?

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas kapuuts » 06. 08. 2014. 20:30

Seda peab tõdema, et nägin mitut tüüpi (mitte eestlast), kes võtsid tuimalt teiste tuulde. Polnud ilus. Rahvast muidugi oli 30km-sel ringil pea 600, niiet 3x10 tsooni oli suht raske hoida aga sellegipoolest tuleb vähemalt püüda. Ei saanud öelda ka, et mingisugust kontrolli ei olnud. Jooksma jõudes nägin trahvi tahvlil ca 20 võistlejat, kes pidid trahvi aega kandma. Kas nad seda kõik ka tegid, ei tea. Sõber rääkis ka, et üks geelipakiga looduse reostaja oli kenasti "motohundile" vahele jäänud ja disklahvi kartes sõitis reostaja tagasi oma reostust koristama. Ikka kurat on neid geeli,pudeli loopijaid liiga palju võistlustel. Oleks minu teha, kõigile disklahv

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas Mati » 06. 08. 2014. 20:38

dr Holden kirjutas:Mina just eelmise aasta kehva kogemuse pärast sel aastal ei osalenud...
Ma muidugi ei tea, äkki nad on endale aasta ajaga veidi pädevamad rattakohtunikud otsinud, kes suudavad tuules sõitmise keeldu ka tegelikult kontrolli all hoida?!?
Osalenud sõbra jutu järgi oli see aasta see teema inimlik, eriti esimesel ringil. Samas tekitas küsimusi eelmise aastaga võrreldes ujumises lainestardi puudumine, eriti arvestades kalipso keeldu.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas dr Holden » 06. 08. 2014. 20:47

kapuuts kirjutas:Rahvast muidugi oli 30km-sel ringil pea 600, niiet 3x10 tsooni oli suht raske hoida aga sellegipoolest tuleb vähemalt püüda.
Kui ikka kontrolli alla asja ei saada, tuleks tuulessõit lubada.....
Mati kirjutas:Osalenud sõbra jutu järgi oli see aasta see teema inimlik, eriti esimesel ringil. Samas tekitas küsimusi eelmise aastaga võrreldes ujumises lainestardi puudumine, eriti arvestades kalipso keeldu.
Mis mõttes inimlik, et kohtunikud ei klähvinudki tuulessõitjate peale vä?
Ujumise lainestart oli minu jaoks teine põhjus, miks ma sel aastal ei osalenud. Eelmisel korral tuli kaks korda eelmistest lainetest läbi ujuda ja see ei olnud ei mulle, ega üleujutavatele mõnus toiming...

TriStar/Smile on äge ja hästi korraldatud triatlon, aga minule see ei sobi - olen liiga hea ujuja ja liiga kehv rattur, jooksurajast rääkimata!

Kasutaja avatar
Rauakas
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 03. 10. 2012. 18:23

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas Rauakas » 06. 08. 2014. 20:53

kapuuts kirjutas:Seda peab tõdema, et nägin mitut tüüpi (mitte eestlast), kes võtsid tuimalt teiste tuulde. Polnud ilus. Rahvast muidugi oli 30km-sel ringil pea 600, niiet 3x10 tsooni oli suht raske hoida aga sellegipoolest tuleb vähemalt püüda. Ei saanud öelda ka, et mingisugust kontrolli ei olnud. Jooksma jõudes nägin trahvi tahvlil ca 20 võistlejat, kes pidid trahvi aega kandma. Kas nad seda kõik ka tegid, ei tea. Sõber rääkis ka, et üks geelipakiga looduse reostaja oli kenasti "motohundile" vahele jäänud ja disklahvi kartes sõitis reostaja tagasi oma reostust koristama. Ikka kurat on neid geeli,pudeli loopijaid liiga palju võistlustel. Oleks minu teha, kõigile disklahv
Prügi mahapanek on keelatud. Joogipudelite, energiabatoonide või –geelide ja muude pakendite loodusesse viskamine toob kaasa kohese diskvalifitseerimise.
Vaadates teelõiku Ristilt Sihvani, tuleks vähemalt pooled (kui mitte rohkem) diskvalifitseerida. Masendav vaatepilt.

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 680
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas dh » 06. 08. 2014. 20:56

Kahel eelneval aastal on vähemalt esimese ringi esimeses osas päris keeruline punkt-punktilt tuulessõitmise reeglist kinnipidada - päris palju rattureid korraga rajal. Tüüpilist maantee grupisõitu ma aga täheldanud, vaid lihtsalt seda 3x10m (või mis iganes see oli) kasti sai päris tihti tahes tahtmata rikutud.

See aasta (ega ka järgnevatel aastatel arvatavasti) aga ei osalenud kuna ei viitsi lihtsalt aega ja raha kulutada seal käimiseks, natuke liiga lärmakas ka see üritus minujaoks. Sai hoopis Keila triatloni poolpikk distants kalendrisse märgitud.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas kapuuts » 06. 08. 2014. 21:10

dh kirjutas: Sai hoopis Keila triatloni poolpikk distants kalendrisse märgitud.
+1
Kindlasti vähe rahulikum võistlus ...minule kui algajale

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas Mati » 06. 08. 2014. 21:19

dr Holden kirjutas:
Mati kirjutas:Osalenud sõbra jutu järgi oli see aasta see teema inimlik, eriti esimesel ringil.
Mis mõttes inimlik, et kohtunikud ei klähvinudki tuulessõitjate peale vä?
Suhtuti inimlikult, ei keeratud vinti üle - st reegli järgimist ei jälgitud piinliku täpsusega. Selle võistluse rattaetapp on massi arvestades lootusetu täieliku tuulessõidu reegli järgmiseks. Mingigi lahendus võiks olla terve trassi liiklusele sulgemine - saaks terve tee laiuses rahulikult uhada. Ujumise viitstardid hajutaks ka massi. Tuulessõidu lubamine muudaks selle ürituse mõttetuks.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas dr Holden » 06. 08. 2014. 22:05

Mati kirjutas:Ujumise viitstardid hajutaks ka massi. Tuulessõidu lubamine muudaks selle ürituse mõttetuks.
Ujumine tulekski hajutada, aga ujumiskiiruse, mitte sünniaasta järgi. Ja hajutada tuleks terve tunni peale, mitte 2x5 minutit...

Kasutaja avatar
hobbyists
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 26. 08. 2011. 12:38

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas hobbyists » 06. 08. 2014. 22:29

dr Holden kirjutas:
Mati kirjutas:Ujumise viitstardid hajutaks ka massi. Tuulessõidu lubamine muudaks selle ürituse mõttetuks.
Ujumine tulekski hajutada, aga ujumiskiiruse, mitte sünniaasta järgi. Ja hajutada eeldatava tuleks terve tunni peale, mitte 2x5 minutit...
Eeldatava ujumiskiiruse järgi oli tehtud 4-5 stardikoridori ala. Mulle tundus see variant täitsa töötavat. Ei olnud seekord ujumine kitsam kui kuskil 30 osalejaga stardis.
Ujumise raja võiks teha kolmnurkse või ristküliku kujulise ning jätta esimene pööre võimalikult kaugele siis hajuks ka rahvas paremini laiali.

usss
Rattur
Postitusi: 106
Liitunud: 06. 12. 2005. 12:27

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas usss » 06. 08. 2014. 23:28

Mulle just see aasta meeldis see ajaliste lainete puudumine. Iga mats ronis vastavalt ujumisvõimetele oma koridori ja see vähendas tunduvalt üle ujumise võimalust. Eks ujumisoskuste ülehindajaid oli ka seekord aga endal vähemasti läks kitsaks ainult poide juures (18min laines).
Rattadistantsil ei jäänud küll silma ühtegi sihilikku tuules istujat. Jah, päris määruste pärast kasti ei suudetud küll alati hoida aga sellistel juhtudel üritati vähemalt mitmes reas sõita, et päris üksteise taga purjetamist vältida. Motokohtunikud tiirutasid ikka väga tihedalt kogu trassi ulatuses ja vile (ning hiljem tahvlil ilutsevad trahviminutid) oli ka ikka väga kiire tulema. Enda eesmärk alla 2:50 sõita jäi napilt saavutamata aga eks palavus tegi oma töö.
Jooks nõrgima alana sai lihtsalt läbi tiksutud, et tulemus ikka kirja saada. Lõppaeg alla 4 tunni oli jälle lähedal aga jäi siiski ka seekord püüdmatuks.
Isiklikult jään küll seekord kohtunike ja korraldajate tegevusega rahule ning järgmine aasta jälle kindlalt stardis.
Triathlete - a person who doesn't understand that one sport is hard enough...

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas indrek56 » 07. 08. 2014. 06:44

dr Holden kirjutas:Kui ikka kontrolli alla asja ei saada, tuleks tuulessõit lubada.....
Ma küll kumbagi ala ei harrasta aga kõrvaltvaatajana tundub tuulesõidu keeld triatlonil samasugune mõttetus nagu suluseis jalkas... Aga eks need kes tegelevad ühe või teisega saavad asjast jälle teistmoodi aru.

UPDATE: siinseid muljeid lugedes ei ole ka midagi mis triatlonile ahvatleks :P
Viimati muutis indrek56, 08. 08. 2014. 13:41, muudetud 1 kord.

Kihv
Rattur
Postitusi: 29
Liitunud: 20. 05. 2011. 10:14

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas Kihv » 07. 08. 2014. 08:08

Ise osalesin esimest korda ja korralduse poole pealt ühtegi halba sõna öelda ei saa, ent võibolla niiväga ei oskagi, kuna triatloni kogemusi lihtsalt liialt vähe - kuid kindlasti oli väga meeleolukas päev kogu perele ja just seetõttu olen suure tõenäosusega ka järgmine aasta stardis.

Mis puudutab tuulessõitu, siis paar korda ikka nägin kuidas motohunt korda majja lõi. Kuna ise olen ujumises väga nõrk, siis ratta etapil sai omajagu möödasõite tehtud ja ei saa küll öelda, et keegi väga sappa oleks haakinud. Kindlasti ei saa väita ka seda, et tuulessõidu keeld on triatlonis mõttetus.

Ujumisest nii palju, et lahendus kus osaleja saab valida eeldatava ujumiskiiruse järgi stardikoridori, on väga hea ja ka minule tundus, et see variant töötas täitsa hästi.

Kõige silmariivavam oli ehk see, et geelipakke vedeles rajal ikka liiga palju - kahju, et inimesed ei suuda neid tasku tagasi toppida.

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas Tonis_T » 07. 08. 2014. 08:51

Kasjuhendamine ja numbrite kätte andmine lõppeb ikka päev enne starti? Ehk siis "turisminduse arenduseks" sunnitakse osalejate ööbimine peale? Kui sellest lahti saaks, siis oleks jälle platsis. Juhend on aastast aastasse sama olnud, instrueerimine ka. See on juba pähe kulunud. Oluliselt mugavam/odavam oleks tulla võistluspäeval kohale.

Miku22
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 07. 2012. 09:49

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas Miku22 » 07. 08. 2014. 08:58

Võtsin osa teist aastat järjest ja oli hea võrreldes mullusega. Need on ka minu ainsad 2 triatloni seni.

1. Ujumine oli tõesti selliste stardigruppidega parem/ühtlasem kui eelmisel aastal. Loodan, et selle lahenduse juurde jäädakse.

2. Rattasõidul, mille rada on väga õnnestunud ja proovilepanev (eriti sellise tuulega), ei täheldanud ma kordagi konkreetset tuulessõitu (tagarattas istumist). See, et eksiti tuulesõidu kasti suhtes paari meetriga, ei andunud küll erilist eelist. Aga olin oma võimetega keskmike hulgas (3h kulus), võibolla eespool kus egod suuremad, sõiteti ka tagarattas. Motohundid olid üsna aktiivsed, ehkki mullu jäi kohtunikke isegi pisut enam silma.

3. Jooks on "maasikas" peale seda rasket rattasõitu ja ajab kergelt vanduma, aga nii kui üle lõpujoone oled saanud, tundub kohe isegi minusugusele mittejooksjale (1h kulus), et polnudki nii hull.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas tsainik » 07. 08. 2014. 13:26

Viis pluss üritus. Just perega koos käimiseks.
Ujumine kõik korraga- minule sobis. Peksa võib saada ka siis, kui kümme ujujat ainult stardis.
Kohtunike tööst. Kolmandal ringil läks laskumisel üks lõunanaaber must mööda ja hakkas sööma. Ma olin juba suht kutu ja ei viitsinud poogeldada "kastist" välja ja vajusin talle paari meetri peale. Kollane kaart ( 5 minutit boxi) klubikaaslasest kohtunikult ja ei aidanud miski selgitamine. Piisavalt range ju?
Pooled geelipakid, mis maas vedelesid olid täis. Ehk siis rattaraami küljest pudenenud.
Jooksus meeldis, et Poslavitsa tõusu joogikas oli toodud madalamale.
Ja sigavinge seltskond, nii rajal, kui raja kõrval.

Ivar tule ikka järgmine aasta peale- ära jonni, eksole :)

Prii
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 18. 05. 2011. 06:33

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas Prii » 07. 08. 2014. 14:19

Tonis_T kirjutas:Kasjuhendamine ja numbrite kätte andmine lõppeb ikka päev enne starti? Ehk siis "turisminduse arenduseks" sunnitakse osalejate ööbimine peale? Kui sellest lahti saaks, siis oleks jälle platsis. Juhend on aastast aastasse sama olnud, instrueerimine ka. See on juba pähe kulunud. Oluliselt mugavam/odavam oleks tulla võistluspäeval kohale.
See oli ka minu jaoks suht halb üllatus. Õnneks meeskonnakaaslane võttis numbrid varem ära. Muus osas sirge kiitus korraldajatele.

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 680
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas dh » 07. 08. 2014. 14:24

Eelmine ja üle-eelmine aasta sai ka võistluspäeva hommikul materjale väljavõtta, kuigi juhendis seda võimalust ei reklaamitud.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas Henno » 07. 08. 2014. 14:35

kuidas selle tuulessõitmise reegliga nüüd oli? ma see ei aasta ei osalenud, aga eelmine aasta briifingul seletati, kui ma nüüd õigesti mäletan ... reegli järgimine on tagumise sõitja mure, kohe kui keegi minust möödub võib ta mulle ette rivistuda ja mina pean 10 meetrise vahe sisse laskma vajadusel kasvõi hoogu alla lastes?
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas Mati » 07. 08. 2014. 14:46

Henno kirjutas:kuidas selle tuulessõitmise reegliga nüüd oli? ma see ei aasta ei osalenud, aga eelmine aasta briifingul seletati, kui ma nüüd õigesti mäletan ... reegli järgimine on tagumise sõitja mure, kohe kui keegi minust möödub võib ta mulle ette rivistuda ja mina pean 10 meetrise vahe sisse laskma vajadusel kasvõi hoogu alla lastes?
Just nii ongi rahvusvaheliste reeglite alusel.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7930
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas KaupoR » 07. 08. 2014. 15:01

Siit lugedes jääb mulje, et ka murdosa sekundiks ei või tuulessõidu alasse sattuda, samas ma mäletasin ühe meie esitriatleedi sõnu, et on mingid sekundid aega sealt alast väljuda. Vaatasin selle peale ITU reegleid:

Kood: Vali kõik

Bicycle draft zone: the bicycle draft zone will be a rectangle 3 meters wide and 12 meters long. The center of the leading 3 meters edge will me measured from the leading edge of the front wheel. An athlete may enter the draft zone of another athlete, but must be seen to be progressing through that zone. A maximum of 20 seconds will be allowed to pass through the zone of another athlete.
Ehk siis päris blokki pole ikka vaja pidurdada kui mööda sõitnud rattur sulle kohe ette keerab - 20 sekundiga peaks suutma end kuhugi tahapoole / kõrvale ära paigutada küll.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas dr Holden » 07. 08. 2014. 15:11

tsainik kirjutas:Ivar tule ikka järgmine aasta peale- ära jonni, eksole :)
Näedsa, eelmise aasta ujumise kammaijaa oli sel aastal paremini lahendatud ja kui siin väidetakse, et tuulessõitu enam nii jõhkralt ei harrastatud ning lausa süütuid ei karistatud, siis mine sa tea, äkki teengi 2015 kammpäki... :)

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas Salmiakki » 08. 08. 2014. 09:24

Tonis_T kirjutas:Kasjuhendamine ja numbrite kätte andmine lõppeb ikka päev enne starti? Ehk siis "turisminduse arenduseks" sunnitakse osalejate ööbimine peale? Kui sellest lahti saaks, siis oleks jälle platsis. Juhend on aastast aastasse sama olnud, instrueerimine ka. See on juba pähe kulunud. Oluliselt mugavam/odavam oleks tulla võistluspäeval kohale.
Tänapäeval on selline tore vidin olemas nagu telefon, võta julgelt kätte ja helista korraldajatele ning nagu võluväel on võimalik oma kraam ka võistluspäeva hommikul kätte saada. Reaalne elu ei käi 100% juhendi järgi siiski.
dr Holden kirjutas:
tsainik kirjutas:Ivar tule ikka järgmine aasta peale- ära jonni, eksole :)
Näedsa, eelmise aasta ujumise kammaijaa oli sel aastal paremini lahendatud ja kui siin väidetakse, et tuulessõitu enam nii jõhkralt ei harrastatud ning lausa süütuid ei karistatud, siis mine sa tea, äkki teengi 2015 kammpäki... :)
Räägi korraldajatega, võib-olla toovad sulle kohvi ja koogi hommikul voodisse, siis äkki ikka tuled starti?

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas dr Holden » 08. 08. 2014. 10:16

Salmiakki kirjutas:Tänapäeval on selline tore vidin olemas nagu telefon, võta julgelt kätte ja helista korraldajatele ning nagu võluväel on võimalik oma kraam ka võistluspäeva hommikul kätte saada. Reaalne elu ei käi 100% juhendi järgi siiski.
Kui säärane võimalus on reaalselt olemas, siis võiks see ka juhendis olla, a la "erandolukorras on võimalik stardimaterjalid välja võtta ka võistluspäeval, sellest eelnevalt korraldajat telefoni teel teavitades"!
Milleks muidu üldse juhendit teha...
Salmiakki kirjutas:Räägi korraldajatega, võib-olla toovad sulle kohvi ja koogi hommikul voodisse, siis äkki ikka tuled starti?
Ei maksa kohe utreerima hakata, kui sul on soovi ja tahtmist teada, mis mind eelmisel aastal TriSmile111 juures häiris, loe seda siit!
Kuna eelmisel aastal jäi hapu maitse suhu, siis saatsin sel aastal korraldajatele tagasisidet sel moel, et ei osalenud. Nüüd siin võistlusjärgseid kommentaare lugedes tundub. et nad on asja nagu paremaks tehtud ning ma võiks veel korra proovida...

PS! Korraldaja ülesanne ongi osaleja starti saada, tehku ta siis seda kohvi-ja-koogiga või hoopis parema korraldusega! :?:

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas BACARDI » 08. 08. 2014. 11:39

Olin ise 3. korda Trismile-il aga kahjuks sain esimest korda kollast tunda. Seega minu vaatevinklist on asi just kehvemaks läinud. Situatsioon oli selline, et 2. ringil enne Sihvat, kus on pikalt imevad ja vaevumärgatavad tõusud, sõitis minust mööda võistkonna mees, kes küpses oma vähese õhutusega tilga kiivris. Tüüp oli korralikult punases ja sellist tatti lõuaotsas nägi aastaid tagasi suusatajatel rippumas. Sõitis mööda küll aga jäi veidi ees uimerdama ja mina sõitsin temast omakorda mööda. Niimoodi kemplesime seal vast paar korda kuni mees tegi sellise manöövri, et sõitis minust mööda ja keeras järsult minu ette. Sekund hiljem oli minu kõrval tsikkel kus tagaistuv tütarlaps näitas mulle kollast. Küsisin veel, et kas see on mulle ja mille eest aga mootori mürast ma selget vastust ei kuulnudki. Tuleb tunnistada, et eelmise õhtu briifil ma ei käinud ja seetõttu jäin lootma, et kollane on hoiatus ja sõitsin edasi. Kusjuures võitsin mitme minutiga mulle kaardi kätte mänginud võistkonna meest.
Vahetusalasse jõudes otsisin penalty boxi tahvlit aga seda ei leidnud. Jooksu lõpu eel nägin seda aga oma numbrit seal ei silmanud. Esialgsetes tulemustes need vist ka veel ei kajastu. Igal juhul s..a maitse on veidi suus.
Kuna ujuda ma ei oska siis rattarajal pidin mööduma ca 300 võistlejast ja pidevalt mõtlesin mis moodi ma peaksin seda määruste piires tegema kui ees on näiteks 5 minust tunduvalt aeglasemat ratturit kes üritavad igaüks ennast oma 3x12 kasti ära mahutada.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7930
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas KaupoR » 08. 08. 2014. 12:14

Pole ise osalenud ega briifingul käinud aga siit lugedes jääb tunne, et kohtunikud teavad väga hästi vaid poolt draftimise keelu reeglist. 20 sekundi piirist poleks nagu kuulnud?

Parandan ise ennast. Lugesin ITU reegleid veel ja nüüd leidsin sellise klausli:

Kood: Vali kõik

Once overtaken, an athlete must move out of the draft zone of the leading athlete within 5 seconds.
20 sekundi reegel kehtib tagant läheneva ja mööda sõitva võistleja kohta:

Kood: Vali kõik

Entry into the bicycle drafting zone: An athlete may enter a bike draft zone in the following circumstances:
* If the athlete enters the draft zone, and progresses through it within 20 seconds in the overtaking manoeuvre;
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas Salmiakki » 08. 08. 2014. 12:54

Sekundid reeglites on toredad asjad, aga rattarajal piisab kaine mõistuse kasutamisest, samuti ei jõua ükski kohtunik reaalselt sekundeid lugeda, situatsioon muutub rajal selleks liiga kiiresti. Kui vaja kellestki mööduda, siis tõmbad varakult vasakule poole (vajadusel kasvõi vastassuunavööndisse, nii sai isegi paar korda tehtud, kui põhirada hõivatud oli ehk 2-3 ratturit kõrvuti sõitsid) ning ei reastu kohe teise ette, vaid jätad ruumi teisele.
Kui tõesti möödujatest keegi kohe ette juhtub reastuma ja järgmisel sekundil selle eest kollase saad, siis ebaõnn, mis muud. Ongi motti järgmiseks korraks kõvemini treenida, et möödujaid vähem oleks.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas kapuuts » 08. 08. 2014. 15:44

Kõigepealt võiks Eesti Triatloni Liit võistlejatele ITU reeglid emakeelde ära tõlkida. Või on inglise keel järsku teiseks emakeeleks saanud? Mina isiklikult pole inglise keelt koolis õppinud, suhtlen vabalt aga tehnilisema sõnavaraga jään hätta.

ToomasL
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 29. 05. 2006. 18:45

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas ToomasL » 08. 08. 2014. 21:12

Loobusin minagi kunagi Trismilest sellepärast, et vihale ajas kui paarikümnene punt koos rajakohtunikuga minust karusselli tehes mööda kihutas ja sellele midagi ei järgnenud.
Värsked kogemused Saksamaalt. Seal oldi karmid tuulessõiduga. 180km rajal, mis koosnes kahest 90km ringist, oli kaks trahviala. Minust möödus paar rongi ning järgmises trahvialas olid nad ilusasti koos ja nautisid päikesepaistet. Järgmisel ringil kordus sama.
Samas ei hakanud kohtunikud kedagi maha võtma tõusudel või siis kui kiirem seltskond jõudis teisel ringil järgi aeglasematele. Siis toimis terve mõistus. Samas trass oli suuremas ulatuses tavaliiklusele kinni ning alati oli ka ruumi ära minna tuulessõidu tsoonist. Ühel tõusul, mis oli mitu km pikk ei hakanud ka keegi kaartidega vehkima, kui ratturid seal tahtmatult mingi pundi moodustasid ja ähkides 15km/h väntasid. Aga eks neil ole ka 30-aastane kogemus seljataga ning teadmine, et selle raja rasketel tõusudel grupisõidul eelist ei ole võimalik saada.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas Mati » 08. 08. 2014. 22:04

ToomasL jutu näited on just need millest ka siin võiks ideid võtta. Eriti kui teed liiklusele avatud, ehk tegelikult ruumi vaid pool teest. Muuseas, vastassuunas sõidu eest võib ka nuuti saada, ilmselt pole ka vahet kaua sa seal viibid...
Aga noh, rahvast on, notsut tuleb... milleks pingutada.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas kapuuts » 09. 08. 2014. 07:01

Väike lõik Karmen Reinpõllu lehelt, millega peaks pilt algajale selgemaks saama

Tuulessõidu keeluga võistluste reeglid rattasõidus:

(Draft-Illegal Races)

Tuulessõit teise sportlase või mootorsõiduki taga on keelatud. (Hõlmab ka külje peal sõitmist, mis eriti küljetuule puhul on puhas tuulessõit.)
Sportlane, kes alustab möödasõitu, peab ise vastutama selle eest, et ta ei saaks kasu tuulessõidu tsooni läbimise eest.
Tuulessõit tähendab sisenemist tuulessõidu keelutsooni:
Jalgrataste puhul on see ristkülik, mille laius on 3m ja pikkus 12m. Laiuseks loetakse 1.5m ühele ja teisele poole esimest ratturit ning 12m taha alustades möödutava esijooksust (rattur jääb visuaalselt keelutsooni sisse)
Mootorsõidukitel on keelutsoon 5m lai ja 35m pikk
Sportlane võib siseneda keelutsooni ainult järgnevatel tingimustel:
Kui on selgelt näha, et ta sooritab möödasõitu, milleks tal on aega maksimaalselt 20 sekundit
Ohutuse tagamiseks
100m enne ja pärast toitlustuspunkti ja vahetusala
Järsus pöördes
Kui tehniline delegaat on teatud osa rajast eraldanud ohutuseks, teetööd vms. ja pole võimalik keelutsooni mõõtmeid rakendada
Möödasõit
Sportlane on möödasõidu sooritanud, kui tema esijooks on möödasõidetava esijooksust eespool
Peale möödasõitu peab tagumine sportlane 5 sekundi jooksul ennast keelutsoonist eemaldama (näiteks aeglustama, et vahe sisse tekiks)
Sportlane peab liikuma teepervel, kui ta ei soorita möödasõitu

Karistused tuulessõidu eest:

Tehniline ametnik (kohtunik) teavitab tuulessõitjat tema eksimusest (näiteks kollase kaardiga).
Karistuse saanud sportlane peab peatuma järgmises karistusalas (penalty box), kus ta kannab ajalist karistust, mille pikkuse määrab triatlonivõistluse distants. Sprindidistantsil 1 minut, standard (olümpia) distantsil 2 minutit ja pikal distantsil (poolpikk ja täispikk triatlon) 5 minutit.
Sportlase enda vastutus on minna karistusalasse ja määratud trahviaeg ära kanda. Selle eiramisel sportlane diskvalifitseeritakse. (Eestis on tavaliselt jooksudistantsi sees karistusala, kus kõrval on stend võistleja numbriga ja karistuse ajalise pikkusega).
Teine tuulessõidu keelu rikkumine viib diskvalifitseerimiseni sprindi- ja standard-distantsil.
Kolmandale rikkumisele järgneb diskvalifitseerimine pikal distantsil.

Nagu ikka - sõitma peab oma südametunnistuse järgi (reeglite mitte-tundmine pole vabandus), aga kohtuniku otsus on (sel momendil) lõplik. Võimalus on peale lõpetamist sisse anda protsest.

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas Salmiakki » 26. 08. 2014. 08:44


Amatöör01
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 04. 07. 2013. 18:06

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas Amatöör01 » 04. 03. 2015. 17:31

Plaanime käesoleval aastal samuti meeskondlikust võistlusest osa võtta ja kuna minu kanda peaks jätta rattasõidu osa, siis tunnen huvi, kas kellelgi on olemas rattaraja profiili, mida saaks jagada?

Tean, et tõusumeetreid seal ca 1100 aga huvitav oleks siiski täpsemalt raja profiili näha.

Kui keegi saab abiks olla, siis andke palun teada.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas mart2 » 06. 03. 2015. 20:24

Ega täpset rajaprofiili mul pole.
Mitu aastat tagasi oli liin foorumis vist üleval aga võib-olla eksin.

Lihtsalt võta eelmise aasta TRR rajaskeem ja suurenda. Otepää vahefiniši ja teise mäefiniši vahet tuleb teha kolm korda. Poslavitsa tõus (70km) on küll kaardil 3 korda (tegelikult ükskord), aga selle kompenseerib Otepääl Mäe tänava tõus.
Nii et ligikaudne profiil on siis sellelt pildilt.
https://tartumaraton.ee/et/yritused/rat ... 4_rada.pdf
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

xtjan
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 12. 12. 2006. 21:17

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas xtjan » 07. 03. 2015. 19:58

Mul 2011. aastast profiil siin olemas: https://www.strava.com/activities/121165432. GPS näitas siis alla 800 tõsusmeetri. Kuna viimastel aastatel osa pole võtnud, siis ei julge pead anda, et rada 100% sama on.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Trismile Pühajärve triatlon 2014

Postitus Postitas mart2 » 08. 03. 2015. 10:29

xtjan kirjutas:Mul 2011. aastast profiil siin olemas: https://www.strava.com/activities/121165432. GPS näitas siis alla 800 tõsusmeetri. Kuna viimastel aastatel osa pole võtnud, siis ei julge pead anda, et rada 100% sama on.
Rada on sama kogu aeg.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Vasta

Mine “Eesti võistlused”