KoMo karikasari 2014

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

KoMo karikasari 2014

Postitus Postitas Lapeteus » 23. 04. 2014. 22:22

Kuupäevad paigas ja juhendid KoMo lehel üleval. klikka lingil!!! http://www.komo.ee/

Esimene etapp juba järgmisel nädalal, ehk siis 1. mail ja ühtlasi ka esimene MTB võistlus, mis Kaereperes kunagi korraldatud. Kui kõik see kokku panna siis tuleb 111 :twisted:
Kel esimesel Kolmapäevakul ja Pandivere rattamaratonil käimata jäi, siis just paras koht tulla testima mis purakas enne estoniancup-i jalas on. Seega tasub kohale tulla, sest nendel radadel pole varem võidu sõidetud ning esimesed võitjad raiutakse kindlasti ajalooürikutesse. Tõusumeetreid on rajal vähe, küll aga on hulga singleid ning juurikaid jagub ka :)
Ringi pikkus ca 8 km.
Registreerimine ja start Valtu Spordimaja ees http://www.valtuspordimaja.kehtna.ee/index.php?page=26 või https://www.facebook.com/ValtuSpordimaja Spordimaja juures on ka parkimine ning 1 EUR eest saab peale võistlust end seal ka pesta.

Eeldatavad distantsid on järgmised:
M10 ja N10 1x1,5 km
N 12, M 12 ja N14 1x6 km
M14, N16 ja NV-2 1x8 km
M16, N18, N, NV-1 ja MV-2 2x8 km
M18, M, MV-1 3x8km

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: KoMo karikasari 2014

Postitus Postitas Lapeteus » 25. 04. 2014. 20:57

Raja kaart http://connect.garmin.com/activity/486881649 <- lehe ülevalt servast saab miilide asemel ka kilomeetreid valida.

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: KoMo karikasari 2014

Postitus Postitas Lapeteus » 30. 04. 2014. 08:38

Juba homme saab ratta joonele ajada. Ilmataat üritust küll väga ei soosi, aga norra ilmatargad näitavad vähemalt just võistluse ajaks 3h ilma vihmata ilma. Vähene vihm mis hommikul tulla võib on isegi hea, sest lööb tolmu kinni ning astmaatikutel on kergem sõita :)

muff
Rattur
Postitusi: 37
Liitunud: 06. 03. 2006. 10:26

Re: KoMo karikasari 2014

Postitus Postitas muff » 30. 04. 2014. 16:22

Mitte ei suutnud üks-ühele välja lugeda, et kas esimese etapi puhul on tegemist ühisstartidega või läheb iga üks rajale siis kui soovib (Tallinna kolmapäevakute süsteem)?
Äkki keegi targem valgustab natukene seda stardisüsteemi :)

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: KoMo karikasari 2014

Postitus Postitas Lapeteus » 30. 04. 2014. 22:38

Tegu on ühisstartidega.
12:00 stardiva mudilased oma 1,5 km rajale
12:15 stardivad M12,N12 ja N14 4 km pikkusele rajale.
Hiljemalt 12:45-12:50 on põhidistantsi ühisstart, kus rajale lähevad siis ülejäänud vanuseklasside võistlejad koos.
M14, N16 ja NV-2 1x7,7 km
M16, N18, N, NV-1 ja MV-2 2x7,7 km
M18, M, MV-1 3x7,7km

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Re: KoMo karikasari 2014

Postitus Postitas margus v » 01. 05. 2014. 14:10


Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: KoMo karikasari 2014

Postitus Postitas Lapeteus » 01. 05. 2014. 22:17

Võistluse pildid ka ning suured tänud fotograafile :) https://www.dropbox.com/sh/myeay80v4l4638z/XJ9aFy3Efh

protokolli saab äkki homme õhtuks valmis.

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: KoMo karikasari 2014

Postitus Postitas Lapeteus » 05. 05. 2014. 21:26

Kaua tehtud kaunikene. http://komo.ee/ lehel ka lõpuks tulemused üleval. Tänud kõigile kannatlikuse eest :)

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: KoMo karikasari 2014

Postitus Postitas mikulaine » 09. 06. 2014. 17:05

Tahaksin tänada neid inimesi, kes mind eile rajalt kokku korjasid ja asju aitasid organiseerida! Suured suured tänud!

Aga mis juhtus siis,peale ühte minutit sõitu on üks kiirem lõik kus kiirus ca. 35kmh ja olen tihedalt ühe konkurendi tuules. Endal on pilk kergelt maas ja jälgin silmanurgast ees toimuvat. Ja siis ongi spot-on minu trajektoori peal üks elektri post, paremalt? vasakult mööda? ei kumbagi. Umbes 1-2 meetrit enne posti jõudsin mõelda, et nüüd ma saan väga haiget. Põmaki. Koheselt pistsin röökima, meeletu valu, maha lennates avastan, et parem käsi on väga ebaloomulikus asendis ja täiesti tundetu. Järgnevatele konkurentidele jõudsin veel öelda a'la rangluu/käsi läks. Edasi suikusin minutiks unedemaale. Tegin silmad uuesti, inimesed askeldasid ümberringi, ise köhisin verd ja kopsus oli meeletu ragin. Edasi oli ainult kiirabi ootamine ja kannatamine. Õlg jahtus järiest rohkem maha ja läks valusamaks. Silma nurgast nägin ka enda ratast, mis oli kordi paremas olukorras: parem pidurilink sodi ja lenks kõver ainult. Kiirabi jõudis suht kiiresti kohale, ekspress Tallinnasse vilkurite saatel. Hops kompuutrisse, purunenud abaluu, parem kops raputatud ning roietel nähti ka midagi.

Muidu rada oli väga huvitav ja kuiva ilmaga annaks mõnusalt seal paugutada.

makaak2
Rattur
Postitusi: 183
Liitunud: 11. 01. 2006. 13:47

Re: KoMo karikasari 2014

Postitus Postitas makaak2 » 09. 06. 2014. 17:10

mikulaine kirjutas:Tahaksin tänada neid inimesi, kes mind eile rajalt kokku korjasid ja asju aitasid organiseerida! Suured suured tänud!

Aga mis juhtus siis,peale ühte minutit sõitu on üks kiirem lõik kus kiirus ca. 35kmh ja olen tihedalt ühe konkurendi tuules. Endal on pilk kergelt maas ja jälgin silmanurgast ees toimuvat. Ja siis ongi spot-on minu trajektoori peal üks elektri post, paremalt? vasakult mööda? ei kumbagi. Umbes 1-2 meetrit enne posti jõudsin mõelda, et nüüd ma saan väga haiget. Põmaki. Koheselt pistsin röökima, meeletu valu, maha lennates avastan, et parem käsi on väga ebaloomulikus asendis ja täiesti tundetu. Järgnevatele konkurentidele jõudsin veel öelda a'la rangluu/käsi läks. Edasi suikusin minutiks unedemaale. Tegin silmad uuesti, inimesed askeldasid ümberringi, ise köhisin verd ja kopsus oli meeletu ragin. Edasi oli ainult kiirabi ootamine ja kannatamine. Õlg jahtus järiest rohkem maha ja läks valusamaks. Silma nurgast nägin ka enda ratast, mis oli kordi paremas olukorras: parem pidurilink sodi ja lenks kõver ainult. Kiirabi jõudis suht kiiresti kohale, ekspress Tallinnasse vilkurite saatel. Hops kompuutrisse, purunenud abaluu, parem kops raputatud ning roietel nähti ka midagi.

Muidu rada oli väga huvitav ja kuiva ilmaga annaks mõnusalt seal paugutada.

Head paranemist ja jaksu!

mikk
libeda ketsiga ei saa sõita

Kasutaja avatar
metsaveere
Rattur
Postitusi: 192
Liitunud: 08. 10. 2013. 17:28

Re: KoMo karikasari 2014

Postitus Postitas metsaveere » 09. 06. 2014. 21:42

mikulaine kirjutas: Hops kompuutrisse, purunenud abaluu, parem kops raputatud ning roietel nähti ka midagi.
Nõnda koju tagasi jõudnud brigaad pärast rääkis jah. Mis peamine, nende väitel pea ja kael korras. See kõige tähtsam.
Must huumor, aga väga hea koha "oskasid valida". Oleks seal taga singli peal, oleks olnud kiiret nuputamist, kuidas sind sealt valutult, tasakaalustatult ja samas kähku tee äärde oleks saanud. A küll me midagi oleks leiutanud.
Võib-olla vabandused on kohased, et sind rääkimisega ärritasime, aga üldiselt olen aru saanud meedikutelt, et kogu hingest tuleb vältida nn. sleep-mode langemist. Siis on korraga juba väga-väga kiire....
Kui mäletad, siis põgusalt sai räägitud külalisvõistlejaile nn. ohutusjuhendi koostamisest - pane oma riided pakki kokku etc.
Oled nüüd selle teema ekspert - kas näeksid sellist vajadust, et seltskonda harida? Äkki ma mõtlen üle?

Aga kiiret paranemist ja loodetavasti leiad peatselt ikkagi tagasitee Raplamaa võistlustele :wink:

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: KoMo karikasari 2014

Postitus Postitas mikulaine » 10. 06. 2014. 08:19

metsaveere kirjutas:
mikulaine kirjutas: Hops kompuutrisse, purunenud abaluu, parem kops raputatud ning roietel nähti ka midagi.
Nõnda koju tagasi jõudnud brigaad pärast rääkis jah. Mis peamine, nende väitel pea ja kael korras. See kõige tähtsam.
Must huumor, aga väga hea koha "oskasid valida". Oleks seal taga singli peal, oleks olnud kiiret nuputamist, kuidas sind sealt valutult, tasakaalustatult ja samas kähku tee äärde oleks saanud. A küll me midagi oleks leiutanud.
Võib-olla vabandused on kohased, et sind rääkimisega ärritasime, aga üldiselt olen aru saanud meedikutelt, et kogu hingest tuleb vältida nn. sleep-mode langemist. Siis on korraga juba väga-väga kiire....
Kui mäletad, siis põgusalt sai räägitud külalisvõistlejaile nn. ohutusjuhendi koostamisest - pane oma riided pakki kokku etc.
Oled nüüd selle teema ekspert - kas näeksid sellist vajadust, et seltskonda harida? Äkki ma mõtlen üle?

Aga kiiret paranemist ja loodetavasti leiad peatselt ikkagi tagasitee Raplamaa võistlustele :wink:
Õnneks pea ja kael täiesti korras, tundub läks postist mööda järelikult. Õnneks juhtus jah hea koht olema, autoteele ligidal. Samas tagapool oli rada aeglasem ka, aga valusalt kukkuda on igatpidi võimalik.

Mis edaspidi paremaks teha, et taolised õnnetused sujuvalt "lahendada"? Ma arvan, et piisaks mõne lähedase telefoninumbri andmisest. Minu mäletamist mööda Prükkel Cupil on see asi sees. Võibolla registreerides ka isikukoodi küsida, kui mingid andmekaitse seadused seda lubavad üldse. Haiglapaki ettevalmistamine iga kord oleks ehk liiga kaugele minek juba. Lisaks on võimalik ka lähimale kiirabile teada anda, et võistlus toimub ja täpsed koordinaadid ja võibolla ka rajakaart edastada. Õnnetuse korral piisab vaid öelda, et sel võistlusel toimus õnnetus ning telefoniteel kohale juhatamine jääb olemata. Brigaadi pidev kohaolek on liigne luksus nagu ma olen aru saanud.

Muidugi raskem juhus on see, et kui oled mees metsast ja sul ühtegi tuttavat samas võistlemas ei ole.

Kui konkreetselt sellest postist rääkida, siis ma enda tagasihoidlikusest ütleks, et see on võistleja enda asi mitte otsa sõita sellistele asjadele. Minu puhul oleks see post võinud olla ka neoon-punane, varem ma poleks seda ikka näinud. Mõnel teisel spordialal mässitakse sellised asjad ehitusvilla või teki sisse, sel juhul oleks pehmem kõmakas käinud. Eks kõige lihtsam on selliseid hargnemisi vältida radade puhul, eriti kiiretas kohtades ning üks pool lindiga kinni panna.

Mihkel

Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: KoMo karikasari 2014

Postitus Postitas kypse » 10. 06. 2014. 10:04

Tänu Rauli vägedejuhatamisele kulges minu silmis abistamine nagu õpiku järgi, kui välja jätta üks napikas, kus üks kiirabitöötaja oleks võinud rattaavariisse sattuda. Sain ka ise targemaks, kuidas sellistes olukordades talitada.

Kasutaja avatar
metsaveere
Rattur
Postitusi: 192
Liitunud: 08. 10. 2013. 17:28

Re: KoMo karikasari 2014

Postitus Postitas metsaveere » 10. 06. 2014. 11:36

See oli muuseas see hetk, mil sain põmaki aru, milleks klubisse kuulumine ja klubi võistlusvorm hea on :D
Teed kohe kindlaks, kust pärit, hakkad kohe vaatama, kas võib olla rajal kedagi veel kannatanu tuttavaid etc.
Või viimase versiooniga teed kiirelt paar kõnet, kes teab kedagi, kes teaks kedagi, kes teab selle konkreetse klubi seltsimehi.
Krt, hakka või grillvorstiga seminari plaanima - ABC klubi eestvedajatele, kiirabi poolne vaade sündmuskohale jõudmiseks ja kohapeal toimetamiseks, võimalikud ettevalmistused enne brigaadi.
Tea kas oleks jumet asjal?

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: KoMo karikasari 2014

Postitus Postitas Lapeteus » 21. 08. 2014. 10:59

täna raplamaakonna meistrivõistluste MTB paaristeade. http://www.komo.ee/rapla-mk-mv-mtb-paar ... aereperes/
Võistlusrada Valtu spordimaja taga. [urlhttp://www.valtuspordimaja.kehtna.ee/][/url]

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: KoMo karikasari 2014

Postitus Postitas Lapeteus » 24. 09. 2014. 15:45

Komo FB lehel on karikasarja koondkokkuvõte ka üleval. Õhtuks saab selle äkki klubi kodulehele komo.ee ka ülesse.
Vaadake siis oma seisud üle, sest 27.dal Keava sügiskrosil on võimalik veel lahtisi otsi likvideerida.

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: KoMo karikasari 2014

Postitus Postitas Lapeteus » 12. 11. 2014. 17:27

Selle aasta karikasarja koondkokkuvõtet näeb siit. http://www.komo.ee/failid/2014_KoMo_Rat ... B5plik.pdf

Iga vanuseklassi kolm parimat, kes osalesid vähemalt kolmel karikasarja etapil, on väga oodatud Rattamaa Rattaklubi hooaja pidulikule lõpetamisele. Nimelt toimub seal tublimate premeerimine. Kõik teised võivad ka muidugi tulla :) Täpsemalt hooaja lõpetamise kohta saab lugeda siit ---> http://www.komo.ee/komo-2014-hooaja-lopetamine/

Vasta

Mine “Eesti võistlused”