Jõhvi Rattaralli

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Jõhvi Rattaralli

Postitus Postitas Märt » 07. 06. 2004. 09:15

Sai käidud siis pühapäeval Jõhvi Rattarallil. Ei olnud küll sellist plaani sinna minna, aga nii kukkus välja :? Lubati 42 km rada. Ei ole ju just eriti pikk :?: Aga ma ei kujuta ette, kuidas suutsid selle raja läbi sõita pühapäevasõitjad. Kuulsin hiljem kommentaare, et oli olnud kõvasti raskem, kui Otepää-Elva (ehk siis Tartu Rattamaraton).

Paar sõna siis rajast (nii palju kui meelde jäi). Algus, nagu tavaliselt, paar kilti asfalti, siis metsatee ning põllutee mis lõpuks hääbus singliks. Kõik nagu tavalise stsenaariumi järgi.

Esimene suurem emotsioon oli sügava (õnneks kuiva) kraavi ületamine, ratas õlal. Peale mida algas lõputu piin... algas tavalise killustikuteega, mis oli üsna sõidetav, kilomeetri-paari pärast jõuti killustiku- (aheraine-) väljale, kus kuni rusikasuurused kivid. Algas pea kilomeetripikkune (tunde järgi, võis olla ka 500-700m) tõus aheraine mäe jalamit pidi (õnneks mitte tippu). tõusu nurk polnud kuigi suur, kuid üsna ränk oli mööda killustikku sõita (raja põhi oli küll kallurite poolt kõvaks sõidetud, kuid oli ka lahtist killustikku peal). Peale tõusu keerati silmusekujuliselt tagasi ning sõideti tõusu kõrvalt alla.

Alles selle laskumise peal said aru, et tegemist oli üsna pika tõusu ja päris korraliku kõrguste vahega. Kiirus kasvas üsna suureks ja pidi olema ettevaatlik, et mitte sõita üle väljaulatuvate suuremate kivide. Kumme olevat seal purunenud mitmeid. Sellise killustiku peal sõites oli pidevalt tunne, et kumm on tühi ja arvasin, et olen minagi kummipurunemise ohver, aga see tunne oli õnneks petlik.

Sellega killustikukogemus aga ei lõppenud (tegelikult jagus killustikku erinevates versioonides peaaegu lõpuni), peale raudtee ületamist järgnes varsti paari km pikkune (raud-?)teetamm, kus taas lahtine killustik, seal aga polnud tee põhja eriti kinni sõidetud. Kiirus sellisel (tõusuta-laskumiseta-tuuleta) lõigul oli vaid 19-22 km/h.

Varsti peale seda jõudsime kaevanduse territooriumilt ära ja keerati külateedele - taas killustik :x teedele oli värkelt peale veetud korralik kiht keskmist ca 1-2 cm killustikku ja seda äärest ääreni, juhitavus oli nagu liivas :x Õnneks oli sellel teel ka lühikesi lõike, kuhu killustikku veel ei olnud veetud. Seda oli mitu km.

Lõpuks sai see läbi ja üle põllu lõigates jõuti Kurtna järvede äärde. Sealt alates on mul kõik segi nagu pudru ja kapsad. Liivased männimetsateed, mis kohati pehmed ja järsud (paar kolm jooksukat), lahtise killustiku-liivaga kaetud/hööveldatud metsateed ja oran?ides vestides ajateenijad (tänud neile raja näitamise eest). Õnneks 5-6 km enne lõppu muutus rada heaks - metsatee, mis ei olnud ei liivane ega killustikune:)

Lõppes see kõik 3 km-se asfaldi lõiguga korralikus vastutuules :oops:

Aeg - 1:42

Keskmine kiirus - 24,7

Kommentaar rajale - karm!

Kohalike rahvasportlaste tase - kõrge:D

Osavõtjaid oli ca 80 või pisut alla selle.
Viimati muutis Märt, 07. 06. 2004. 14:32, muudetud 1 kord.

sparxxx
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 06. 05. 2004. 17:57

Postitus Postitas sparxxx » 07. 06. 2004. 14:15

osavõtjaid oli pikal distantsil 88
aga ei tea kas tulemused ka kuhugi üles riputatakse?

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 07. 06. 2004. 14:26

sparxxx kirjutas:osavõtjaid oli pikal distantsil 88
aga ei tea kas tulemused ka kuhugi üles riputatakse?
tegin omad pakkumise osavõtjate arvu suhtes sellest lähtuvalt, et suurimad numbrid, mida silmasin, olid 7 algavad.

tulemusi tahaks näha küll. vahed tundusid lõpus olema päris pikad. viimasel asfaldilõigul ei olnud suurt kedagi näha ei ees ega taga. ega sõidu ajalgi eriti gruppe olnud (max 3-4 inimest koos). suht kiirelt lagunes punt laiali tänu maastiku eriärasusele (metsarada, kraav, killustik).

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Postitus Postitas kristjan07 » 12. 06. 2004. 17:33

njah ma tahtsin ka ise sellest sõidust osavõtta, aga jäi kahjuks eksami tuleku tõttu ära :( aga olen kohalik ja tean kõiki neid asju ja jah see killustik ja aheraine on meie piirkonna (just kaevanduste ligi) võlu, kuigi tõesti kõige hullem on värskelt veetud peenkillustik, siis on jah nagu liivas sõitmine...ja seal kurtna järvede ääres pidite te ka pannjärve suusaradu läbima :!: see siis oli ilmselt siis see osa: Liivased männimetsateed, mis kohati pehmed ja järsud (paar kolm jooksukat), lahtise killustiku-liivaga kaetud/hööveldatud metsateed ja oran?ides vestides ajateenijad (tänud neile raja näitamise eest).

njah ja kuna ma kohalik siis teile ka minult tulemused:

Täpsem info on seal artiklis kus te(kes osavõtsid) sõitsite:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=6550
Ja kui kedagi veel huvitab siis ka lõpuprotokoll:
http://www.hot.ee/kristjan07/johvi/johvi_rattaralli.jpg

Aga mind huvitab, kas keegi ka järgmine aasta sinna uuesti tuleb??

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 13. 06. 2004. 15:25

Mina olen küll tulemas, kui aeg ja muud asjad klapivad:) Toimumiskoht ja rada klapivad küll hästi 8)

Vasta

Mine “Eesti võistlused”