Küsimus võistluste kohta

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Küsimus võistluste kohta

Postitus Postitas René » 14. 01. 2004. 14:26

Kas teadjamad/kogenumad saavad infi selle kohta anda, millised tänavustest võistlustest on sellised, kus erilist maastikul rassimist ei toimu, vaid sõit on rohkem tasase maastiku peal või maanteel - mõtlen MTB võistlusi ja neid MNT võistlusi kus MTBga lubatakse kaasa lüüa (nt Tallinna Rattaralli).

Minu põlvede olukord ei luba metsas "laamendada" :? , aga maanteel ja tasasemal maastikul annab sõita...

Tänud!!!!!!
P.s. Ilmselt saate aru, et tegu on isikuga, kel esimesed võistlused tulekul... :oops:

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 14. 01. 2004. 14:31

Esiteks ma pakun, et ei ole väga suurt vahet kas on mäed või mitte. Tuleb lihtsalt sobilik ülekanne valida. Hullem asi on raputamisega. Teinekord mõjub maantee põlvedele veel hullemin kui vahelduv maastik. Maanteel istud kogu aeg ühes asendis ja reeglina on ka tuul tugevam ning puhub ühest suunast. Aga millised MTB sõidud oleks vähema raputamisega....hmmm...ei oskagi pakkuda. Igal sõidul on mättaid ja juurikaid sees.

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 14. 01. 2004. 14:46

Asi ei ole mitte raputamises, vaid maastikusõidule omases "ebaühtlasemas" sõidutehnikas - kiirendamine, pidurdamine, kiirendamine, pidurdamine. Sõit on palju jõulisem.
Justnimelt see on see, miks ma oma valikuid pean tegema.... nii arsti korraldusel kui ka iseenda kogemusel - peale maastikul sõitu on põlved oluliselt kehvemad. Aga tahaks ka ätina tegus olla 8)

Küsimus ongi seega ühtlasemas koormuses...

Või mis mul saaks selle vastu olla, kui ma eksin :) Aga ma kardan, et mul on õigus... :cry:

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 14. 01. 2004. 14:51

Hmmmm...... üldiselt on 2004 trend MTB rohkem tehnilisemaks ja rohkem ikka maastiku sing track radade poole, kuna turg nõuab seda. Mina ise soovitan võta osa jalgratta teisipäevakutest ja miks mitte MTBO ehk jalgratta orienteerumis võistlustest osa võtta, kus ise saad valida tempo ja siledama trassi punktide vahel.
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 14. 01. 2004. 14:58

ega jah:

tartu RR
tallinna RR
kuusalu RR http://www.cfc.ee/Yritused.htm

valikut suurt pole.
Teisipäevakute etapid on nii lühikesed, et kui sa ei tulista (põlvedele valu ei anna), siis ei saa nahka ka märjaks.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 14. 01. 2004. 15:13

No siis veel kindlasti TRM - sisuliselt üks tempo suht siledal maastikul.

Ja Elva oli vähemalt vanasti ka enamuses üks siledal kimamine (2003 ei käinud).

Ja kui Kõrve sõiduga midagi ette ei võeta siis julgeks seda kah soovitada.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 14. 01. 2004. 15:44

Authori etapid on suht lihtsad ja ühtlased.
Karksi maratonis suur osa kruusal, mullu oli
Rapla maraton vist ka selline kruusasõit.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 14. 01. 2004. 15:51

Ereliukas kirjutas:Authori etapid on suht lihtsad ja ühtlased.
Karksi maratonis suur osa kruusal, mullu oli
Rapla maraton vist ka selline kruusasõit.
lisaks veel kohila cup, kus on sile rada ilma ühegi tõusu ja languseta. aga see eest on kiirused suured :wink:
neid võsitlusi leiab veel - kõrve rattasõit, cfc keila maraton, consport cupi osad etapid.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 14. 01. 2004. 16:01

rallik kirjutas:Asi ei ole mitte raputamises, vaid maastikusõidule omases "ebaühtlasemas" sõidutehnikas - kiirendamine, pidurdamine, kiirendamine, pidurdamine. Sõit on palju jõulisem.
Justnimelt see on see, miks ma oma valikuid pean tegema.... nii arsti korraldusel kui ka iseenda kogemusel - peale maastikul sõitu on põlved oluliselt kehvemad. Aga tahaks ka ätina tegus olla 8)

Küsimus ongi seega ühtlasemas koormuses...

Või mis mul saaks selle vastu olla, kui ma eksin :) Aga ma kardan, et mul on õigus... :cry:
no kui ätt sa siis praegult oled? ma ei usu, et nende põlvedaga midagi sellist on mida õige treeninguga parandada ei saa. endalgi ühte põlve opereeritud ja hüppeliigestega probleeme olnud, aga õige treeninga rattal saab kindlasti asja parandada. rohkem kui mistahes elektriravi vms-ga.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 14. 01. 2004. 16:11

Ruve kirjutas:...ma ei usu, et nende põlvedaga midagi sellist on mida õige treeninguga parandada ei saa. ... rohkem kui mistahes elektriravi vms-ga.
Olen osaliselt Ruve'ga nõus. Omal old jooksu osas põlvedega tõsised hädad ja kõige muu hulgas soovitati paar aastat tagasi ravina ka rattasõitu (põlve olulise koormuseta dünaamiline liikumine) ja nüüdseks ütlen, et kogu värk on olulisi tulemusi andnud. Samas tuleb anda aru, et valud ja muu jama võib olla väga personaalne ja mõnel just seotud rattasõiduga (jookseb muidu nagu noor kits :) ).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 14. 01. 2004. 17:00

Offtopic:

No mul ntx põlvedega hullud probleemid läbi terve 2003 hooaja ja olen jooksnud mööda arste ja söönud sisse, määrinud peale igast imeasju, aga miski ei tee mind terveks, et saaks treenida tunde, mitte aga põlvede olukorra järgi :( Aga mina ei tea miks see nii on, aga mulle just teeb suuremat valu maanteel ja siledal osal sõitmine, et selline vahelduv asendi muutus nagu istub just paremini. Aga nüüd üleeile käisin viimati arsti juures ja siis tehti selgeks, et puhkusel pole mõtet, et kui vähegi saab siis treenida, sest mõjub nagu asjale vaata et paremini :? Ja seal targemaks ühesõnaga ikka ei saanud, ütles et söö kaks aastat ühtesid tablette siis vaatame :(
I was made for this... :wink:

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 14. 01. 2004. 18:08

tann kirjutas:Offtopic:
Aga nüüd üleeile käisin viimati arsti juures ja siis tehti selgeks, et puhkusel pole mõtet...................... ütles et söö kaks aastat ühtesid tablette siis vaatame :(
Meenub pere"arsti" vastus pärast seda kui lapsel oli mitu päeva järjest kõrge palavik olnud ja vaatama kutsusin......"mis ma tast ikka vaatan" :? :roll:


endal tekivad probleemid (põlved vahest valutavad ja keha üldse kange)
kah treeningust vabal perioodil.
Enne rattasõidu alustamist oli mul põlvedega kogu aeg häda(ei kannatanud järsku väänamist) kuid nüüd saan mängida jalgpalli ja muretsemist on hulga vähem.
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 14. 01. 2004. 18:45

tann kirjutas:Offtopic:

No mul ntx põlvedega hullud probleemid läbi terve 2003 hooaja ja olen jooksnud mööda arste ja söönud sisse, määrinud peale igast imeasju, aga miski ei tee mind terveks, et saaks treenida tunde, mitte aga põlvede olukorra järgi :( Aga mina ei tea miks see nii on, aga mulle just teeb suuremat valu maanteel ja siledal osal sõitmine, et selline vahelduv asendi muutus nagu istub just paremini. Aga nüüd üleeile käisin viimati arsti juures ja siis tehti selgeks, et puhkusel pole mõtet, et kui vähegi saab siis treenida, sest mõjub nagu asjale vaata et paremini :? Ja seal targemaks ühesõnaga ikka ei saanud, ütles et söö kaks aastat ühtesid tablette siis vaatame :(
tablettide asemel võiksid sülti süüa, või veel parem osta üks seakoot, keeda ära ja saad palju materjali liigeste-kõõluste tugevdamiseks 8) kui põlved ühes asendis sõites valutama hakkavad, siis ära treeni mõnda aega selles asendis. tee vahepeal üks kuu jõutrenni ja ainult soojenduseks ratast. jõusaalis käi läbi kõik jalgade treenimise trenazöörid, et lihaseid võimalikult erinevate nurkade alt treenida. kasuta minimaalseid raskusi ja aeglaseid liigutusi! kangiga kükke tehes ära sinna kettaid üldse pane....... võin sulle 99 % kindlalt väita, et valu hakkab järgi andma.

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 15. 01. 2004. 09:33

Tänud, et mind aitasite infoga!!

Mis põlvedesse puutub siis minul on ühte põlve kolm korda lõigatud ja teist üks kord (nüüd vist läheb kelkimiseks, et kellel rohkem :lol: ), aga see selleks - rattaga sõitmine on asja kardinaalselt parandanud. Ja nii kui pikem paus jääb sõitmisesse, hakkavad põlved tunda andma. Treenima peab muidugi peaga.... Ja laiskus venitamises maksab end samuti valusalt kätte....

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 15. 01. 2004. 12:08

tarmo kirjutas:neid võsitlusi leiab veel - consport cupi osad etapid.
Kalendris säärase austusväärse nimega võistlusi polnud... ehk saad selgitada lähemalt, mis ja kus? Või on mõni sari ümber nimetatud?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 15. 01. 2004. 12:10

René kirjutas: Kalendris säärase austusväärse nimega võistlusi polnud... ehk saad selgitada lähemalt, mis ja kus? Või on mõni sari ümber nimetatud?
rapla maakonna sari.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Eesti võistlused”