MTB Port of Tallinn GP 2010

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas SL » 09. 02. 2010. 16:47

Esimene ametlik info:

Maailmameister Christoph Sauser tuleb Eestisse võistlema

Rahvusvaheline Jalgrattaliit (UCI) kinnitas ametlikult 2010. aasta võistluskalendris 3. juulil Tallinnas Nõmmel toimuva rahvusvahelise (XCO) maastikurattavõistluse MTB Port of Tallinn GP 2010. Kõrgetasemelisel võistlusel läheb stardinumbri 1 all rajale mitmekordne maailmameister ja maailmakarika võitja Christoph Sauser (33, Šveits).

MTB Port of Tallinn GP 2010 pilootprojekt oli 2009. aasta oktoobris toimunud Status Club: Audi Tallinn GP 2009, millest võttis osa kogu Eesti maastikuratta paremik (võitis Martin Loo, Sigvard Kuke ja Caspar Austa ees). Sel aastal liikus võistlus rattakalendris ettepoole ning toimub Pro Jalgratturite Klubi korraldusel 3. juulil Nõmmel UCI 2. kategooria võistlusena.

Võistluse ühe korraldaja Sulev Lipu sõnul on UCI reitinguvõistluse tähtsust Eesti rattaspordile raske ülehinnata. „Kodusel kõrgetasemelisel reitinguvõistlusel saavad meie ratturid koguda väärtuslikke reitingupunkte, mis on vajalikud Eesti ratturite pääsemiseks Olümpiamängudele ja tiitlivõistlustele. Koostöös Eesti- ja rahvusvahelise Jalgrattaliiduga on Pro Jalgratturite Klubil kindel eesmärk tõsta igal aastal võistluse kategooriat ning arendada MTB Tallinn GP baasil välja 2014. aastal maastikurattakrossi Euroopa Meistrivõistlused Tallinnas“.

Christoph Sauser olulisemad saavutused:
XCO (olümpiakross):
Maailmameister 2008
Olümpiapronks 2000
Maailmakarika võitja 2004, 2005
14 Maailmakarika etapivõitu
Maailmameistrivõistluste hõbemedal 2005, 2006, pronksmedal 2001
Maailmakarika teine koht 2002, 2003, 2008
6-kordne Šveitsi meister
U23 Euroopa meister 1998
U23 Euroopa hõbemedal 1998

Maraton:
Maailmameister 2007
Maailmameistrivõistluste hõbemedal 2008
Maailmameistrivõistluste pronks 2009
Euroopa meister 2007

Lisaks Christoph Sauserile on juulikuu esimesel nädalavahetusel Eestisse võistlema oodata mitmeid nimekaid sõitjaid teiste riikide rahvuskoondistest. Korraldajad pakuvad välisvõistlejate MTB Estonian Weekend nime all võimalust osaleda lisaks 3. juuli XCO võistlusele ja 4. juulil Jõgevamaal Elion Estonian Cup rattamaratonidesarja raames toimuva Kalevipoja Rattamaratonil. Korraldajate kinnitusel tuleb enamik nimekatest välisvõistlejatest koos eesti tippudega ka järgmisel päeval toimuva Kalevipoja Rattamaratonide starti. Sauser on oma osalemist Kalevipoja Rattamaratonil ka kinnitanud. Tema sõnul on kahepäevane võistlus viimaseks lihviks järgmisel nädalavahetusel Israelis toimuvateks Euroopa XCO meistrivõistlusteks ning seega on MTB Estonian Weekend mõlemad võistlused olulisel kohal Sauseri ajagraafikus.

Kogu info võistluse kohta (alates stardinimekirjadest kuni rajainfoni ja pärast võistlust ka tulemusteni) on saadaval Facebookis, kus on ka ülevaade eelmisel aastal Status Club: Audi Tallinn GP nime all toimunud võistlustest.

Kes soovib võistluse kohta saada operatiivselt pidevalt täienevat informatsiooni, on teretulnud liituma Tallinn GP fännilehega Facebookis (http://www.facebook.com/pages/Tallinn-E ... 933?ref=ts). Sama leht (Tallinn GP) jääb Nõmmel toimuva XCO-võistluse „koduleheks“ ka edaspidi.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4481
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas riho » 09. 02. 2010. 17:33

Igal juhul väga kõva teema. Müts maha Pro klubi ees

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas SL » 09. 02. 2010. 21:32

Avaks kohe ka mitteametliku osa - kel on soovi kaasa mõelda tehniliselt keerukate kohtade leidmisel, mida võiks sisse panna, siis kõik ideed on teretulnud. Saame koos teha sellise raja, milles härrased lääne-euroopast ei peaks pettuma.

tt23
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 23. 10. 2009. 10:02

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas tt23 » 09. 02. 2010. 23:08

Müts maha korraldajate ees !
Kõvad mehed, et sellise ürituse korraldate !
Jõudu teile !

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas SL » 08. 03. 2010. 18:07

Valminud on võistluse juhend.

Juhend ning kõik muu võistlusega seonduv:

http://www.facebook.com/note.php?create ... 3670936180

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas SL » 26. 05. 2010. 17:12


Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas SL » 02. 06. 2010. 23:24

RAHVUSVAHELINE JALGRATTAVÕISTLUS OTSIB VABATAHTLIKKE!

Ürituse nimi: Tallinna Sadama GP`2010

Ürituse sisu: Rahvusvaheline maastikurattavõistlus (XCO) Tallinnas, Nõmme Spordikeskuses ja selle ümbruses

Ürituse tase: Rahvusvahelise Jalgrattaliidu (UCI) 2. kategooria

Aeg: 03. juuli 2010

Osalevad: Eesi tipud + tipp sõitjad teistest riikidest. Teiste seas maailmameister ja maailmakarika võitja Christopher Sauser Šveitsist

Otsime: rajaturvajaid

Ülesandeks: tagada võistlejate julgeolek, selliselt, et pealtvaatajate liikumine võistlusraja ääres ei seaks ohtu võistlejaid

Tööriistadeks: turvavest, vile, lipp ja mobiiltelefon

Tööpäeva pikkus: saabumine võistluskeskusesse kell 9:00, rada suletakse kell 17:00

Turgutuseks: iga turvaja saab rajale kaasa toidupaki koos mittealkohoolse joogiga, päeva lõpus ootab linnakus supp. Soovi korral saab end hiljem turgutada spordikeskuse saunas ja basseinis.

Lisamotivatsioon: kingitus korraldajate poolt, võimalus anda oma panus rahvusvahelise suurürituse korraldamiseks

Täiendav infot ürituse kohta: http://www.facebook.com/pages/Tallinn-E ... 9774721933

Palume kõiki, kes on valmis ürituse õnnestumiseks andma omapoolse panuse, endast märku anda hiljemalt 7. juuniks!!!

Korraldajatepoolne kontaktisik: Kalle Ribelus, tel: 5162575 ; e-mail: kalle.ribelus@gmail.com
Võistluse korraldaja: MTÜ Pro Jalgratturite Klubi, www.proklubi.ee

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas SL » 08. 06. 2010. 21:46

Tundub hetkel nii, et huvi osalemise vastu on kesine. Ma loodan väga, et see nii ei jää. Aega veel on. Rada saab olema hea. Tõeline XC koos kõige selle juurde kuuluvaga.

Ma loodan isiklikult väga, et meie maal siiski jätkub osalejaid ehk on mõtet suuremate plaanidele mõelda ja ei tule loobuda edaspidistest plaanidest. Muidu kuuleb vaid üht kruusaralli juttu, millega keegi rahul pole. Nüüd on olemas võimalus. Kasutagem seda.

PS - litsents on UCI nõue - meie selle vastu ei saa. Hea uudis (võibolla kellelegi uudis) - litsentsi saamiseks piisab haigekassa kaardi olemasolust. Kinnitatud info EJL-is. Nii, et see pole takistus.

Ma loodan väga, et meie riik pole päris ära "maratonistunud" - olgu see siis nö tõeline (a'la Rõuge Tuur) või massidele pidevalt kompromissi raja keerukuse/labilaskvusega vaeva nägev Elion.

Julgelt peale!

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas LauriA » 09. 06. 2010. 20:58

Kas vähene eestlaste osavõtt sellest ei või olla, et juhul, kui osalevad kõik oodatud väliskülalised, siis juba pärast teist ringi on reaalne medalikoht võimalik ainult ühel-kahel meie omadest? Eelmine aasta oli IMHO esikolmik juba pärast teist-kolmandat ringi selge... kui palju neid rattureid ikka on, kellele Elionis 100 sisse sõita on imelihtne ning kes "naudivad" sellisel rajal sama lootusetut olukorda, kui mina Haanja100-l :)
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas kalari » 09. 06. 2010. 21:36

SL kirjutas: Ma loodan isiklikult väga, et meie maal siiski jätkub osalejaid ehk on mõtet suuremate plaanidele mõelda ja ei tule loobuda edaspidistest plaanidest.
Kui ma nüüd õigesti aru saan, mõtled sa edaspidiste plaanide all "euroopakate" korraldamist. Kuidas suudavad selle plaani teostamist nurjata velofoorumit lugevad hobiratturid oma vähese osavõtuhuvi ülesnäitamisega? Oluline on ju ikka see teine ehk päeva põhistart.
Isiklikult soovisin väga sellel suurepärasel sõidul osaleda aga Tahko debüüt satub samale päevale.

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas kaarelk » 09. 06. 2010. 22:51

kalari kirjutas:
SL kirjutas: Ma loodan isiklikult väga, et meie maal siiski jätkub osalejaid ehk on mõtet suuremate plaanidele mõelda ja ei tule loobuda edaspidistest plaanidest.
Kui ma nüüd õigesti aru saan, mõtled sa edaspidiste plaanide all "euroopakate" korraldamist. Kuidas suudavad selle plaani teostamist nurjata velofoorumit lugevad hobiratturid oma vähese osavõtuhuvi ülesnäitamisega? Oluline on ju ikka see teine ehk päeva põhistart.
ehk teeb korraldajatele muret see, et N-eliit/hobiratturid start võib toimuda vaid Maaris Meieri osavõtul. ehhki väljakuulutatud piirarv on 100 ? heitsin pilgu korra eelmise aasta protokolli ja litsentsinimekirjaga võrdlemata tekkis mulje , et tema oleks seal ainuke kes 2 starti kvalifitseeruks (aga viga võib olla ka minu teadmatuses).

iseenda kui harrastuskarvajala osalemisest: paraku ei julgenud ma eelmisel aastal ühestki kategooriaga laskumisest kõvakahvliga alla sõita (99% juhtudest poleks ilmselt amordiga ka julgenud :P ) ja ehhki eelmise aasta täitmata elioninormatiiv on selleks korraks pea käes , siis ilmselt ei julge sel aastal ka :?
aga igaljuhul edu korraldajatele ja julgetele osalejatele, võimalusel tulen kindlasti vaatama.

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Veiko V » 10. 06. 2010. 08:12

Eile sai SL`ga korduvalt rada läbitud ja rada on hea ja mõnus, nagu üks XC rada olema peaks. 8)
Tiguliikur :)

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas AndreK » 10. 06. 2010. 08:21

Veiko V kirjutas:Eile sai SL`ga korduvalt rada läbitud ja rada on hea ja mõnus, nagu üks XC rada olema peaks. 8)
Kas me näeme sind ka stardinimekirjas?

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Veiko V » 10. 06. 2010. 09:12

AndreK kirjutas:
Veiko V kirjutas:Eile sai SL`ga korduvalt rada läbitud ja rada on hea ja mõnus, nagu üks XC rada olema peaks. 8)
Kas me näeme sind ka stardinimekirjas?
Nop, ma olen rajameistrite meeskonnas ja tahaks hoolitseda selle eest, et kõik oleks märgistatud ja stardiks valmis.

Abilisi oleks vaja, kes aitaks raja märgistuse ülesse panekuga 1-2-3 Juuli :D
Tiguliikur :)

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas SL » 10. 06. 2010. 14:13

kalari kirjutas:Kui ma nüüd õigesti aru saan, mõtled sa edaspidiste plaanide all "euroopakate" korraldamist. Kuidas suudavad selle plaani teostamist nurjata velofoorumit lugevad hobiratturid oma vähese osavõtuhuvi ülesnäitamisega? Oluline on ju ikka see teine ehk päeva põhistart.
Isiklikult soovisin väga sellel suurepärasel sõidul osaleda aga Tahko debüüt satub samale päevale.
Kogu üritus on tervik ning tähtis kogu riigi rattaelus toimuv tervikuna. See mõjutab oluliselt valikut, kuhu rahvusvaheliste alaliitude poolt antakse teha olulised tiitlivõistlused. On riike, kus on XC stardis 250 inimest ning vaatamas tuhandeid ning on selge, et siis on huvi nii ametnikel kui ka sponsoritel. 15 inimest stardis + mõnisada pealtvaatajat ei ole lubav pakett ei euroopa alaliidule, ei kohalikule Pandile või Karule või kellele iganes.

Samas ei saa ka toetajat leida enne, kui midagi toimub - st. enne peame end xc riigina (korraldajana, sõitjatena) tõestama, küll siis tuleb kõik muu. Teeme seda just hetkel. Aga samal hetkel mulle tundub, et meil seda xc turgu just liigapalju pole. Reaalne pilt on vist selline. Ma loodan, et ma eksin ning näeme sada harrastajat stardis laupäeval ning 5000 inimest pealtvaatajatena rajal.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Rivo » 10. 06. 2010. 14:41

Kogu SEE nimekiri starti ja asi mott :D
Puududa võib ainult mõjuval põhjuselt 8)
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Veiko V » 10. 06. 2010. 15:19

Rivo kirjutas:Kogu SEE nimekiri starti ja asi mott :D
Puududa võib ainult mõjuval põhjuselt 8)
See tähendab, et Her Pajur on stardis jah? Sinule ei kehti ükski vabandus kusjuures :lol:
Tiguliikur :)

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Gunnar » 10. 06. 2010. 15:22

Kuhu sa selle 100 rahvast mahutad rajal?
Eks probleem ongi paljusi selles, et prognoositav sõitjate arv on suht väike, ja kui nüüd oled Eesti arvestuses harju keskmine, st sinust on mitusada kiiremat sõitjat, kellel sa ka nende halval päeval tuules ei jõua püsida, siis satud rajal kokku rahvaga, kes sust kaks ratast kiiremad ja mis mõnu see üksi pusimine seal rajal on, pole pinget ega midagi ja 40 minutiga tehakse veel ringiga pähe kah ja ongi võistlus läbi. Sellised vannabeed pole ka pealtvaatajatele huvitav vaadata.
Sesmõttes oleks kutsetega parem nii võistlejatele kui vaatajatele, aga nagu mõistan, ei võta tugevad vedu.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas SL » 10. 06. 2010. 15:45

Gunnar kirjutas:Kuhu sa selle 100 rahvast mahutad rajal?
Eks probleem ongi paljusi selles, et prognoositav sõitjate arv on suht väike, ja kui nüüd oled Eesti arvestuses harju keskmine, st sinust on mitusada kiiremat sõitjat, kellel sa ka nende halval päeval tuules ei jõua püsida, siis satud rajal kokku rahvaga, kes sust kaks ratast kiiremad ja mis mõnu see üksi pusimine seal rajal on, pole pinget ega midagi ja 40 minutiga tehakse veel ringiga pähe kah ja ongi võistlus läbi. Sellised vannabeed pole ka pealtvaatajatele huvitav vaadata.
Sesmõttes oleks kutsetega parem nii võistlejatele kui vaatajatele, aga nagu mõistan, ei võta tugevad vedu.
Tippudes pole probleem, rohkem on teema hetkel seenioride sõidus. Kuhu ma mahutan? Eks ikka rajale, mis muud. Minumeelest oleks lahe pingutada stardis, mis teatavasti päris xc-s on ikka ülitähtis komponent kogu sõidust (nagu ka motokrossis näituseks). Mis mõnu see üksi pusimine rajal pakub? No ma ei tea... mulle on üsna nauditavad nii Rõuge Tuur, kui H100, kui paljud teised sõidud, kus tuleb pikalt ainult ise-endaga võidu sõita. Pakub ikka, ma pakun.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Gunnar » 10. 06. 2010. 18:04

Kahju, et seda ka see aasta vaatama ei saa tulla, võib-olla muidu suudaks enda mõningast umbusku vähendada. Rada olen sõitnud ja ületamatut seal midagi pole.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Mr.Burns
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 09. 06. 2009. 15:38

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Mr.Burns » 10. 06. 2010. 20:00

Kas rada ise on sama, mis eelmine aasta?

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Rivo » 10. 06. 2010. 20:19

Mr.Burns kirjutas:Kas rada ise on sama, mis eelmine aasta?
Päris sama ei ole - üht-teist ikka muudetud.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas raamimurdja » 11. 06. 2010. 08:05

Gunnar kirjutas:.....
Sesmõttes oleks kutsetega parem nii võistlejatele kui vaatajatele, aga nagu mõistan, ei võta tugevad vedu.
Esitame siinkohal kutse Gunnarile :) Oled oodatud starti.

Üksi punnitamise kohta niipalju, et mida rohkem on rajal sõitjaid seda vähem on üksi punnitamist.
Ja kui rajale peaks saama ideaalis 100 "karvajalga" ega siis väga üksi punnitamist polegi. Koguaeg pead kellegil eest ära sõitma ja kedagi taga ajama. Mis iseenesest muudab päris tuntavalt sõitu nii pealtvaataja, kui ka sõitja jaoks.
Kahju, et selliseid sõite enam eriti Eestis ei toimu. Nimelt tõstavad sellised sõidud oluliselt sportlikku taset ja sportlaste taset.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Ereliukas » 11. 06. 2010. 09:38

SL kirjutas: enne peame end xc riigina (korraldajana, sõitjatena) tõestama, küll siis tuleb kõik muu. Teeme seda just hetkel. Aga samal hetkel mulle tundub, et meil seda xc turgu just liigapalju pole. Reaalne pilt on vist selline. Ma loodan, et ma eksin ning näeme sada harrastajat stardis laupäeval ning 5000 inimest pealtvaatajatena rajal.
XC kandepinna potensiaali näitab ära kolmapäevakutest osavõtt. Kuigi nendel radadel pole niipalju teravaid tõuse, nagu trummis, on siiski rajad kohati tehniliselt nõudlikud ning inimestel meeldib end proovile panna:)
Samas ei saa jätta sõbralikult aasimata - Pro klubi poolt alustatud maratonisari aitas ikka tublisti kaasa eesti rahvasportlaste maratoniseerumisele:) Ennevanasti, kui polnud toimivat maratonisarja, nii 10 a tagasi oli jumala tavaline, et XC, st Maximus Cupi stardis oli 100 harrastajat:) Pärast maratoni sarja tekkimist see arv vähenes pidevalt. Muidugi oli oma osa ka selles, et Maximuse, edaspidi Mynthoni jne sari tervikuna tegi organisatoorses osas kõva tagasimineku, ning taandus sisuliselt külavõistluseks.
Samas muidugi ala üldisele kandepinna arengule on "rahvamaratoniseerimine" kindlasti väga kasuks tulnud, sealt on tekkinud palju uusi sõitjaid, kelle tase lubaks ka XC-d sõita :roll:
Võtan veel kokku julguse arvustada UCI-reegleid ja ringiga pähe saaja rajalt maha võtmist. Kui see on nõue, siis eliidis ok, mis sellest, et kui rajal ntx 30-40 sõitjat, siis üksteise takistamine ringiga mõõdudes, st see, mille pärast see reegel minu arvates tehtud, suht olematu, siis harrastajate motivatsiooni osalemiseks viib see nulli küll, pole ju mõtet ntx Tartus Tallinna vurada ja sõita 25 min.
Kui ratastel kiibid, peaks ju olema välistatud, et tulemuste arvutamine ja ringide lugemine sassi läheb.
Hea näide ses osas on motokross: 80-ndatel oli sageli stardis 6-70 sõitjat, raja pikkus ca 3 km ja ringi läbimise aeg ca 3-4 min. Ringilugejate meeskond sai tulemustega suurepäraselt hakkama, elektroonikast polnud haisugi, ja kõik võeti rajalt maha pärast liidri lõpetamist. Praegu on küll motokrossi startijate arv piiratud, abis elektroonika, kuid ka rajad poole lühemad.

Mr.Burns
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 09. 06. 2009. 15:38

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Mr.Burns » 11. 06. 2010. 11:20

Millal rajakaart või vähemalt uute lõikude kirjeldus tuleb? Minusugusel oleks vaja varakult harjutama hakata.

Kas Glehni lossi juures olev järsak, kus mullu rohkelt esmaklassilisi nipleid pandi on sees?

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Gunnar » 11. 06. 2010. 11:37

raamimurdja kirjutas:
Gunnar kirjutas:.....
Sesmõttes oleks kutsetega parem nii võistlejatele kui vaatajatele, aga nagu mõistan, ei võta tugevad vedu.
Esitame siinkohal kutse Gunnarile :) Oled oodatud starti.
Aitäh, aga kõvad mehed on sel päeval natuke mujal :P
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Rivo » 18. 06. 2010. 13:44

SL kirjutas:PS - litsents on UCI nõue - meie selle vastu ei saa. Hea uudis (võibolla kellelegi uudis) - litsentsi saamiseks piisab haigekassa kaardi olemasolust. Kinnitatud info EJL-is. Nii, et see pole takistus.
Litsentsi saamiseks on vaja ka klubilist kuuluvust. Juhul, kui Sul seda pole ja võistlemine jääks ainult selle takistuse taha, siis tuleb korraldaja klubi Sulle vastu ja võtab selleks võistluseks oma hõlma alla 8)
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas SL » 21. 06. 2010. 22:30


arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas arnea » 21. 06. 2010. 23:16

Kas seda facebooki nii ei annaks sättida, et sisselogimata ka info nähtav oleks? Kolmapäevakutel näiteks on see õnnestunud.

Arne

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas SL » 22. 06. 2010. 21:26

arnea kirjutas:Kas seda facebooki nii ei annaks sättida, et sisselogimata ka info nähtav oleks? Kolmapäevakutel näiteks on see õnnestunud.

Arne
Ausalt öeldes ei tea, kuidas see käib. Kui keegi teab, andke teada, teeks "avalikumaks" hea meelega.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas erikr » 22. 06. 2010. 21:58

Ma oma inseneri arunatukesega... ja mitte paha pärast...
Iga võistlus peab end millegiga müüma osalejate kohalemeelitamiseks.
Mõjukas müügi- ja infokanal on ürituse koduleht.
Kogu respekti juures nii korraldajate isikute kui ka ettevõtmise vastu - facebook on ikka viimane koht sellise respektaabli, kusagile ja millekski pürgiva võistluse kodukaks.
Oleks tulnud domeen osta ja kasvõi viiekas elementaarse veebilehe disaini alla panna. Või siis kasvõi Proklubi lehele.
Kui ka mujalt oleks keeldutud, siis underground kolmapäevakute veebitrustist oleks konsultatsiooni ikka saanud.
Praegu on nii, et teatud kategooria huviline ei pruugi saada infot lihtsalt kätte.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas SL » 22. 06. 2010. 22:49

Erik, täitsa võimalik, et Sul on õigus selles osas. Peab mõtlema. Vaatame, kuhu asi areneb. Vastuargumendid oma lehele on see, et tundmatule kodulehele promo teha on ka raske. Lisaks igapäevased updeitid - ka tõsifännid ei viitsi iga nädal vaadata- meelest läheb ära. Samas need, kes FB-s on, jõlguvad seal ikka aeg-ajalt. Ning lisaks "võrkturunduse" efekt.

Praegu võtsime eeskuju sellest: http://www.facebook.com/pages/UCI-Mount ... 8589268936 siis veel sellest: http://www.facebook.com/pages/UCI-Mount ... 8485597291 ja veel sellest: http://www.facebook.com/pages/Mountain- ... 6437760603

Neid jälgida ajas oli mulle kui fännile huvitav ning FB pakub pea kõiki meediumite võimalusi nii, et kokkuvõttes .... mine võta kinni. Kedagi FB-sse "suruda" muidugi küll ei soovi. Seepärast oleks see "avalik" FB ehk isegi parim variant.

Rain
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Rain » 22. 06. 2010. 22:52

Leidsin stardiprotokollist Emmy Thelbergi nime, kes esindab Härnösand CK nimelist klubi. Asja teeb minu jaoks huvitavaks see, et kunagi 10 aastat tagasi sattusin Härnösandi õppima. Ola Thelberg, klubi eestvedaja nägi mind treenimas ja kutsus klubisse. Sain mõnda aega nendega koos harjutada ja ka paaril kohaliku tähtsusega võistlusel Härnösand CK eest võistelda. Vahva oli!

Klubi on väike, aga kasvatanud üsna palju talente. Klubi suurim staar on Emma Johansson, kes tõi Pekingi OM-lt Rootsile esimese medali naiste rattaspordis.

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas kalari » 23. 06. 2010. 00:26

erikr kirjutas:Ma oma inseneri arunatukesega... ja mitte paha pärast...
Praegu on nii, et teatud kategooria huviline ei pruugi saada infot lihtsalt kätte.
Nõus erikr arvamusavaldusega. Igasugu twitterid, facebookid jne on rohkem sellised "kõik räägivad ja keegi ei kuula" stiilis üritused. Näiteks mis väärtusliku infot võistluse kohta kannab endas hüüe: "Gonna be fierce!"?

Algatuseks võinuks olla ikka vanamoodne veebileht ja alles peale seda muud "kellad-viled".

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Toonio » 23. 06. 2010. 00:42

kalari kirjutas:
erikr kirjutas:Ma oma inseneri arunatukesega... ja mitte paha pärast...
Praegu on nii, et teatud kategooria huviline ei pruugi saada infot lihtsalt kätte.
Nõus erikr arvamusavaldusega. Igasugu twitterid, facebookid jne on rohkem sellised "kõik räägivad ja keegi ei kuula" stiilis üritused. Näiteks mis väärtusliku infot võistluse kohta kannab endas hüüe: "Gonna be fierce!"?

Algatuseks võinuks olla ikka vanamoodne veebileht ja alles peale seda muud "kellad-viled".
Oled sa nii kindel nendes asjades? Keegi ei kuule ega näe... Võtame "Tahan Rimisse Eesti liha tagasi" kampaania - võttis Rimi põlvili tegelt. Kindlasti on midagi veel - sa ei saa öelda, et twiidin ja keegi ei kuule ei näe. FB ja TW on täna täitsa arvestatavad kanalid, vt kavõi OKIA lehte. Tüübid kuulutavad isegi oma puhkuseaegu FB kaudu välja... Hinga korra sisse ja liigu striimiga kaasa, usu, moodne aeg nõuab moodsaid kanaleid :P
Mis ülesannet täidab ürituse koduleht? Ikka seda, et kõik räägiksid asjast ja sihtrühmal tekiks huvi. FB ja TW on oma olemuselt suht kiirelt levivad kanalid samas, kui kindel koduleht võib levida ja samas ka mitte... tulemus on näha mingi analüüsiva skripti kaudu (no mis see guugli analytics ka muud on, v mõni muu sarnanae asi). Seega moodsa sotsiaalmeedia kaudu saad toetuda "kuulujuttudele", samas kui moodsa kodulehe omanikuna pead maksma lisaraha lehe tegijale v mõnele muule röövlile ka promo eest... thinkabouthat.... lehemeistrid...

No ja kui on ka mingi teine arvamus, siis tee leht ja näita, kuidas asi tegelikult käib. Näita, et FB on jama...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas erikr » 23. 06. 2010. 06:26

vaatasin Sulevi viidatud lingid üle. Neil võistlustel on olemas klassikaline www.mingivõistlus.com (.de) koduleht. Ja ka facebooki leht. Ei hakanud seda uuringut tegema, et kas enne oli muna või kana ja kumb neist on kumb. Oletusi ei hakka kirja panema.
Eks ma 20 aastat tagasi aktiivse netikasutusega alustanuna ilmutan ka juba tõsiseid lupjumise märke ja ei suuda uue meedia vormidega nii kiiresti kohaneda ja nende maailmarevolutsioonilist tähtsust mõista.
Samas teevad väga palju finantseerimiste ja toetustega seotud otsuseid minu põlvkonna inimesed. Ja neil võib tekkida sama küsimus mis minul - kuidas saab selline võistlus olla tõsiseltvõetav, kui neil pole isegi oma kodulehte? Ja kuna 30 sekundi pärast peab ta juba järgmise otsuse tegema, otsustab ta selle võistlusega seotult "ei" kasuks.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas kalari » 23. 06. 2010. 09:38

Aga muidugi mõista me selle pisikese-pisikese kritiseerimise käigus ei unusta SL-i tunnustamast selle eest, et ta teeb tänuväärset misjonäritööd ja püüab elioniseerunud rattarahvast XCO usku pöörata. Edu ja ilusat Jaani!

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Toonio » 23. 06. 2010. 09:53

kalari kirjutas:Aga muidugi mõista me selle pisikese-pisikese kritiseerimise käigus ei unusta SL-i tunnustamast selle eest, et ta teeb tänuväärset misjonäritööd ja püüab elioniseerunud rattarahvast XCO usku pöörata. Edu ja ilusat Jaani!
Just! samad sõnad :)

tann.
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 13. 09. 2009. 17:20

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas tann. » 29. 06. 2010. 19:20

Kas kusagilt oleks võimalik leida ka rajakirjeldust, peale Facebook´i? Imelik, et kusakilt mujalt seda väga ei leia..........
If everything's under control, you're going too slow!

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas raamimurdja » 29. 06. 2010. 20:54

http://www.sportinfo.ee/sportevent/task/detail/id/836/

seda võiks ka ametlikuks koduleheks pidada?

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas SL » 30. 06. 2010. 18:48

Infoks: Kooskõlastatult Tallinn Sadam GP kohtunike koguga pikendasime Sen 0-3 registreerimist kuni laupäeval kella 10:00-ni. Eliit saab registreerida kuni reedel kella 16:00-ni (mandaadi lõpuni).

Rivo.S
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 04. 2004. 23:33

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Rivo.S » 01. 07. 2010. 15:04

Värske info:
Tallinna Sadam GP kaks starti liideti üheks sõiduks

Rahvusvaheline maastikurattavõistluse MTB Port of Tallinn GP 2010 korraldajad ja võistluse kohtunikekogu otsustasid algselt planeeritud kahe võistlussõidu asemel lähetada võistlejad rajale ühes stardis. Sellega seoses stardivad võistlusklassid Naised Eliit ja Sen 0-3 koos Eliit-klassi ning U23 võistlejatega laupäeval 3. juulil kell 14:00. Selleks, et erinevate võistlusklasside sõitjad teineteist ei segaks, lähetab peakohtunik võistlusklassid rajale üheminutilise intervalliga:
- 14:00 Mehed Eliit, U23
- 14:01 Naised Eliit
- 14:02 Seeniorid 0-3

Võistluste peakorraldaja Allar Tõnissaare kommentaar:
"Raske ja tehniline rada, samuti asjaolu, et võistlusel osalemiseks vajavad Senior-klassi ratturid EJL litsentsi, lisaks toimub järgmisel päeval järjekordne Elion Estonian Cup maratonidesarja etapp on eeldatavasti need põhjused, miks starti tuleb oodatust vähem harrastusrattureid. Küll aga avaneb kõigil võistlejatel nüüd võimalus sõita samal rajal koos maailma- ja Euroopa meistriga. Vaatajate jaoks muutus võistlus kahe stardi liitmisel ainult atraktiivsemaks. Usume, et Senior 0-3 klassi sõitjad ei hakka eliitratturite heitlust kõrgeimate kohtade eest segama ning kokkuleppel võistluste komissari, kohtunikekogu ja eliitklassi tippratturitega, saamegi nüüd lähetada kõik sõitjad rajale ühes stardis, väikeste vahedega."

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Gunnar » 01. 07. 2010. 18:58

Aga kuidas nüüd selle uudiste valguses ringiga pähesaanutesse suhtutakse, mugandatakse UCI reegleid nagu eelminegi aasta või mitte? Natuke hale, kui Sauser juba kolmandal ringil rada tühjendama hakkab.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Rivo.S
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 04. 2004. 23:33

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Rivo.S » 01. 07. 2010. 19:34

Peakohtunik otsustab, lähtuvalt võistlusolukorrast.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas SL » 01. 07. 2010. 22:04

Nii. Kes tahab koos ilmameistriga koos paar vändatäit teha, siis selleks on võimalus homme, st. reedel 02.07. Start orienteeruvalt kl 11.00 Rocca Al Mare hotelli eest rajale + rajal paar ringi. Kõik huvilised on welcome.

Rivo.S
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 04. 2004. 23:33

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Rivo.S » 02. 07. 2010. 11:47

Pildid avatud teeningust koos Sauseriga on Facebookis - Tallinn GP.

Sauseri kommentaar pärast tänast treeningut rajal: "Raske rada, võrreldav MK-etappidega. Erinevuseks on pikkade 0,5-1 km tõusude puudumine, kuid siinsed lühikesed ja teravad tõusud, mida on rajal piisavalt palju, koos liivase pinnasega, teevad võistlusraja pigem raskemaks."

pezz
Rattur
Postitusi: 504
Liitunud: 24. 04. 2005. 21:33

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas pezz » 02. 07. 2010. 23:07

Rada on allapoole vertikaalis eriti lahe,tõused alt tuhast pühid tolmu ja vere ning lähed uuele üritusele veel ja veel kuni puhtalt alla saab(hobi nõuab ohveid).Olen siin paari päevaga raja endale selgeks teinud ja peaaegu sina peale saanud .3-5 adrenaliini kohta on sellel ringil kindlalt.Tean pärast õnnestunud testikatseid vähemalt kus lahe plaksutada. Krt.raske oli paari ilusa päeva jooksul siitrajalt üldse minema saada ,hakkas nii meeldima.Praktiliselt kodus ju rsk.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas Kuldar » 03. 07. 2010. 07:54

pezz kirjutas:.Olen siin paari päevaga raja endale selgeks teinud ja peaaegu sina peale saanud .
ära hoia ennast tagasi, pane nimi kirja!
Olen raja ääres 3-liitrise purgi briljantrohelisega.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas KaupoR » 03. 07. 2010. 08:16

Kuldar kirjutas:Olen raja ääres 3-liitrise purgi briljantrohelisega.
Ja mina kaameraga ...
If everything's under control, you're going too slow!

jorgenr
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 07. 09. 2005. 14:07

Re: MTB Port of Tallinn GP 2010

Postitus Postitas jorgenr » 03. 07. 2010. 09:34

Ja mina lihtsalt olen Teiejaoks olemas :wink:

Vasta

Mine “Eesti võistlused”