EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Kirsa
Rattur
Postitusi: 3943
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 29. 08. 2009. 17:53

Rada on teadupärast erinev eelmiste aastate Rakvere elioni rajast. See oli üks väga hea rada, aga mis seal ikka.

Kes on sealkandis varem sõitnud võiks pajatada, milline see uus 75km rada välja näeb ja kuidas sõita on?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 29. 08. 2009. 18:00

Sportinfos on seda rada põhjalikult lahatud.

Ühe kommija, kes nähtavasti raja läbinud komm on selline:
Ei oskagi seda rada millegagi võrrelda. Suuremaid tõuse on ainult Mõedaku suusaradadel alguses, keskel ja lõpus. Lõpus selle eest üks korralik jalutamise tõus. Tõusumeetreid näitas Polar kokku ainult 540. Meelde jäi veel esimesest poolest liinidealune üles-alla lõik ja mõnus Mustjärve singel. Teises pooles oli samuti mõni mõnus singel ja paar pehmemeat kohta, mis mudaga on raskesti läbitavad. Palju oli põllu- ja metsateid ning heinamaad, mis kohati raputas, aga kohati oli päris kiire tempoga sõidetav. Vana Rakvere rada oli kindlasti vaheldusrikkam ja nõudlikum (seda täna kahele ringile), samas on uus rada päris pikk ja väsitav.

Veel on seal läbi käinud, et rada on sarnane kunagise Viru Rattamaratoni rajaga ning raskuselt võib Paluküla põhisõiduga võrrelda.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 29. 08. 2009. 20:12

Tekkisid mõned vabad kohad homsele ekspressile Nõmme-Mõedaku-Tallinn.
Istekohti 7, rattakohti 3

tel 511 4179

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas PudruKuul » 29. 08. 2009. 21:12

Rajal ei ole palju tõusumeetreid, vaid rohkem tehniline. Kui kuivana hoiab siis ka üsna kiire, aga vihmaga läheb libedaks.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas gandalf » 30. 08. 2009. 17:55


Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Rivo » 30. 08. 2009. 18:45

Alates tänasest järgin Tammsoo soovitust ja teipida ketilukk nt. stemmi külge. Oli ikka suht ... raiskav 5min. 17sek. raja ääres konutada ja ketilukku kerjata.
Rada ise - meelde jäi järve äärne singel ja raja keskel olevad küngastikud (vist suht staadioni lähedal). Kõik ülejäänud nö. vuugitäide. Igaljuhul pooldaks seal mitmeringilist varianti kus need kaks oleks sees. Tänasele sõidule lisas muidugi omajagu raskust vesised olud. Oleks see rada olnud kuiv, oleks olnud ikka suht uhamine.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 30. 08. 2009. 19:12

Rivo kirjutas:Alates tänasest järgin Tammsoo soovitust ja teipida ketilukk nt. stemmi külge. Oli ikka suht ... raiskav 5min. 17sek. raja ääres konutada ja ketilukku kerjata.
Rada ise - meelde jäi järve äärne singel ja raja keskel olevad küngastikud (vist suht staadioni lähedal). Kõik ülejäänud nö. vuugitäide. Igaljuhul pooldaks seal mitmeringilist varianti kus need kaks oleks sees. Tänasele sõidule lisas muidugi omajagu raskust vesised olud. Oleks see rada olnud kuiv, oleks olnud ikka suht uhamine.
Esiteks: nägid parklas mul rinnas midagi rippumas?
Teiseks: vaidlen vastu - rada oli nii MTB kui olla sai - kõik oli olemas => järvesinglid, kuusesinglid, sillad, jooksukad, imevad heinamaad, taastavad kruusakad jne jne jne. Pärliks kroonil oli kahe puu vahelt läbi minek!

Riho ja Hillar!!! (y) (y) (y) (y) (y)

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Rivo » 30. 08. 2009. 19:50

holden kirjutas:
Rivo kirjutas:Alates tänasest järgin Tammsoo soovitust ja teipida ketilukk nt. stemmi külge. Oli ikka suht ... raiskav 5min. 17sek. raja ääres konutada ja ketilukku kerjata.
Rada ise - meelde jäi järve äärne singel ja raja keskel olevad küngastikud (vist suht staadioni lähedal). Kõik ülejäänud nö. vuugitäide. Igaljuhul pooldaks seal mitmeringilist varianti kus need kaks oleks sees. Tänasele sõidule lisas muidugi omajagu raskust vesised olud. Oleks see rada olnud kuiv, oleks olnud ikka suht uhamine.
Esiteks: nägid parklas mul rinnas midagi rippumas?
Teiseks: vaidlen vastu - rada oli nii MTB kui olla sai - kõik oli olemas => järvesinglid, kuusesinglid, sillad, jooksukad, imevad heinamaad, taastavad kruusakad jne jne jne. Pärliks kroonil oli kahe puu vahelt läbi minek!
Riho ja Hillar!!! (y) (y) (y) (y) (y)
Ses mõttes, ei vaidle vastu - oli MTB ja oli piisavalt raske. Pigem oli minu selline, torisev emotsioon seotud vana hea Rakvere EEC rajaga ja ootasin nüüdki midagi sarnast.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 30. 08. 2009. 20:31

Rivo kirjutas:Ses mõttes, ei vaidle vastu - oli MTB ja oli piisavalt raske. Pigem oli minu selline, torisev emotsioon seotud vana hea Rakvere EEC rajaga ja ootasin nüüdki midagi sarnast.
No ära nüüd aja, sest mitmes kohas oli säärane dejavu, et olen taas kusagil hüppemäe taga või kõrval laskumas või tõusmas. Mitmes krdi kohas mõtlesin, et olen juba kunagi siin olnud. No olid kohe mõned kohad Rakvere vana raja sarnased. Aga noh, see mu dejavu. 8)

Aga muidu tundub, et kõik on koomas, kommenteerivad aind täna rajal trenni teind (avg HR 145) mees ja rajal 17 minutit puhanud vend! :D :D :D

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3943
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 30. 08. 2009. 21:56

Rivo kirjutas:Ses mõttes, ei vaidle vastu - oli MTB ja oli piisavalt raske. Pigem oli minu selline, torisev emotsioon seotud vana hea Rakvere EEC rajaga ja ootasin nüüdki midagi sarnast.
Mul sama emotsioon, alguses imes väga kõvasti, lõpu poole läks paremaks, aga ikkagi ma igatsen taga vana rakvere elioni, mis oli üks paremaid radu siinmail.
Kuivaga oleks see tõesti liiga uhamine olnud, aga minu maitse jaoks oli alguses natuke liiga vesine - esimese 6km-ga olid suud ja silmad porivett täis ja ketiõlist ei olnud jälgegi. Aga ilm paranes ja tuul kuivatas rada, isegi väike vihmasabin 20-ndal km-l ei teinud asja hullemaks.

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas matukas » 30. 08. 2009. 22:05

Ei olnud Sul ainukesena deja vu :)
Mina ise võtsin täie raha eest ja natukene lisagi. Jõudsin ära oodata rajasulgejagi :D
Viimased 10 km sai siis koos finisi poole tiksutud. Mulle oli see trenni eest, kuigi võiks öelda, et väga kõva trenni eest. Teisipäevaks tuleb juba taastunud olla, et kaardi ja kompassiga metsa minna :roll: Õnneks kodumets. Vihm tegi tõesti asjad minu jaoks keeruliseks. Palju ma ratast ei trenni (kui üldse, siis võistlustel). Tänasega koos on see aasta 648 km läbitud :shock: See on pea 2x rohkem eelmise aasta läbisõidust.
Keep momentum

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas PudruKuul » 30. 08. 2009. 22:34

Tervitused Kirsale!

Käisin lühikest sõitmas ja lõpp tuli suht kiiresti. Kaasa aitas vist see et kusagil ei olnud silte kui palju on lõpuni kilomeetreid. EEC Rakvere tagasipöördel (Siplase mäel) on osaliselt karjäär. Kuid kui hästi planeerida saab ka vana EEC Rakvere Siplase Kõrgemäe sisse võtta, kuna tänagi käisimi Vinni Pajusti külje all ja see on sealt kiviga visata. Kuid tundub, et Rakvere kandis hakkavad vesised, porised ja kohati mudased maratonid traditsiooniks saama (kolmas aasta järjest). Ütlemata hea rada ja väga meeldis. Pika distantsi viimasele 33 km asja ei olnud ja ka järve ei saanud aga 40 km osas oli distants üks ning eks neid juppe lähen ise avastama.

Raulpoiss
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 07. 04. 2003. 14:21

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Raulpoiss » 31. 08. 2009. 08:27

olen rivo ja kirsaga nõus, vana rada oli parem. ärge mind nüüd mutta tampige, see minu isiklik arvamus, aga eilne sõit oli ühelt karjamaalt teise kulgemine, ühendusteedeks kruusa- või metsateed. paar kilomeetrit singleid, keskosa ja lõputõusud ei teinud seda rada nüüd küll eriti huvitavaks. tänu sellele vihmale mis sadanud oli (tundub, et rakvere mehed on jumalaga pisut keerulistes suhetes, saadab vana neile viimastel aastatel vihma kaela :D ), oli see sõit vähe raskem kui keskmine. ma kujutan ette mis kihutamine siis veel oleks olenud kui seda sadu poleks olnud, pea lenksule ja läheb.... vaatasin huvi pärast rattamaratoni sarja teiste sõitude võitjate aegasid - jõelähtme 3.16, saku 4.50, rapla 4.44 - eile oli jassil 2.53, minumeelest oli kuskil kirjas, et rattamaratonide sarja kuuluvad sõidud kus võitja aeg on üle 3 tunni. kui eile oleks kuiv olnud, oleks esimesed arvatavasti veel 10-15 min näpistanud.....
järgmisel võistlusel lasen looma lahti...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 31. 08. 2009. 08:35

Raulpoiss kirjutas:olen rivo ja kirsaga nõus, vana rada oli parem...
Kuna jäi osalemata, siis ei saa kommenteerida selleaastast rada. Samas vana raja osas nostalgitsemine vast ei päästa, öelge kus ja mis saaks paremini teha? Ajaliselt saaks asja joonde pikkkuse lisamisegagi.

Vana rada oli super, kuid kipun arvama, et EMS formaadi kontekstis ei ole puht majanduslikult võimalik panna sisuliselt päevaks ajaks osa Rakvere linna kinni :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 31. 08. 2009. 08:50

Raulpoiss kirjutas:vaatasin huvi pärast rattamaratoni sarja teiste sõitude võitjate aegasid - jõelähtme 3.16, saku 4.50, rapla 4.44 - eile oli jassil 2.53, minumeelest oli kuskil kirjas, et rattamaratonide sarja kuuluvad sõidud kus võitja aeg on üle 3 tunni. kui eile oleks kuiv olnud, oleks esimesed arvatavasti veel 10-15 min näpistanud.....
Vaatasin järgi, et juhendis on asi lahti kirjutatud tingimuslikult:
3. EMS etappide pikkused ja punktiarvestuse osalevad sõidud
3.1. EMS etapi sarja arvestuses osalemise eelduseks on maratoni pikkus vähemalt 70km või maratoni võitja aeg üle 3 tunni.

Et siis kui üks neist tingimustest täidetud, siis asi jonksus. No kui järgmine aasta rada veel ka Siplasemäele vedada, sii peaks nii saama, et mõlemad tingimused oleks täidetud! 8)

grishasport
Rattur
Postitusi: 399
Liitunud: 07. 11. 2003. 23:14

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas grishasport » 31. 08. 2009. 09:34

10-15 km viskasin ennast pikali ja läks kaduma hall FIIZIK sadulakott nänniga. Hea inimene, anna teada 50 92 259. Rada ok, pori väga ei meeldi aga läbitav. Eile õhtl olin täitsa katki aga tasapisi taastun.
Grisha

tp
Rattur
Postitusi: 607
Liitunud: 08. 06. 2004. 09:41

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas tp » 31. 08. 2009. 10:37

Tundub et olla eestis rajameister võrdub kohati peaaegu et enesetapuga..... :) .
Lisaks kõigele heidetakse ette veel seda et "vot kui oleks olnud kuiv rada..."aga ei olnud kuiv.
Tõesti ,vana rakvere rada oli atraktiivsem aga samas oli see eilne rada ka täitsa ok.
Selleks et paigal püsida tuleb joosta kõigest väest....Kui tahad jõuda edasi , pead jooksma vähemalt 2x kiiremini...

Kasutaja avatar
meelisxxx
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 12. 01. 2006. 19:14

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas meelisxxx » 31. 08. 2009. 11:22

Minule rada meeldis, eriti hästi jäid meelde märjad suusarja tõusud/laskumised, järve singel ja väiksed sillad. Muidu mulle kruusateed ei meeldi aga seekord kulusid taastumiseks väga ära. Suusarajal õnnestus liigse hoo tõttu kaks korda ühes ja samas kurvis põõsastes trajektoori pikendada :) Rada oli vaheldusrikas, sai kõike mida tahta oskasid. Minule meeldis!

OBK
Rattur
Postitusi: 88
Liitunud: 26. 10. 2004. 13:27

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas OBK » 31. 08. 2009. 12:45

grishasport kirjutas:10-15 km viskasin ennast pikali ja läks kaduma hall FIIZIK sadulakott nänniga. Hea inimene, anna teada 50 92 259. Rada ok, pori väga ei meeldi aga läbitav. Eile õhtl olin täitsa katki aga tasapisi taastun.
Ühte, leitud, Fiziiku sadulakotti pakuti finishis! Kui see on Sinu jagu, küllap on veel korraldajate käes.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: EMS 10. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 03. 09. 2009. 13:25

Rakvere Rattamaraton oli ühtlasi minu esimene rattavõistlus. Süütus läks. Õnneks valisin esialgu 40 km, 75 km peal oleks ära koolnud :D Kuigi algus oli minu jaoks üliraske ja hingamise korda saamine võttis omajagu aega, oli rada väga tore. Rada mind ei soosinud, sest 98 kg mudas pole ilmselt abiks. Ilmselt olid minu TRM silmas pidades valitud Tiger Clawd natsa väikse mustriga, kuid tasakaalu tunnetamist õnnestus harjutada see eest palju :)

Vasta

Mine “Eesti võistlused”