Sügiskross

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 17. 10. 2003. 21:10

Xavier kirjutas:Ütlen, et rada on väga raske ja 4,3km pikk. Sõitsin ise läbi ja on raskeidtõuse ja mõni tõus on libe ka...........ülejäänut näete ise!
Mmmm....väga raske, midagi minu kõrvadele :lol:
I was made for this... :wink:

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 18. 10. 2003. 20:59

Selleks aastaks siis võistlustega ühelpool (minu jaoks).

Sari oli SUPER, ilmad ilusad, rajad normaalsed.
Sellele aitas kaasa kindlasti tänavune värviküllane sügis, mida sai erinevatest eestimaa kohtadest vaadeldud.

Otepää rada..........ootasin keerulisemat rada, kuid selle asja lahendas "tõusuke" või õigemini tõusude jada mis minu algaja jalgade jaoks oli esimene sedasorti ja mida mina ja mõni kaasvõitleja veel võttis esimese väikese hammakaga.Ülejäänud rajaosa valmistasin ennast ette vaimselt uueks katsumuseks :wink: .
Sõidu täielikku nautimist segas kahjuks kõhukramp , mille ma teisel ringil sain ja mis ei lasknud hingata ning terve ringijagu kulgesin hingamist otsides.

Tõuse võttes mõtlesin Tahkole..........mis seal veel ees ootaks?
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

aux
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 13. 08. 2003. 19:59

kas otepää rada oli füüsiliselt raske?

Postitus Postitas aux » 18. 10. 2003. 21:40

tahaks kuulda kogenenumate sõitjate arvamust, kas otepää rada oli füüsiliselt raske? minu jaoks oli küll. tehniliselt ei valmistanud ükski tõus probleeme aga kuna nad olid järjest ja laskumistel ka puhata ei saanud siis oli esimese ringi lõpuks toss väljas. kosumiseks kulusid järgmised 2 ringi, viimasel oli siis jälle inimese tunne...

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 18. 10. 2003. 22:01

Minu jaoks ka siis selleks aastaks võistlustega ühelpool. Sai hooajale ilus punkt pandud. Ja nagu eile ütlesin, et kui raske rada tulemas, siis see just see mida ma vajan ja nii oligi. Arvan, et keegi ei saa öelda, et seal Apteekrimäel kerge oli ja kui oli, siis järelikult ei pingutanud piisavalt. Tõusudejada oli raske, aga kõigil oli raske, lõpus hakkas kergelt sadama ka ja see andis tibakene libeduse arvelt veel vürtsi juurde :D Viimasele ringile minnes oleksin sellises kohas matsu pannud, kus poleks osanud kartagi, õnneks sain tasakaalu tagasi ja kõik läks õnneks, nimelt see sild, suur ja lai kust kohe ringi algul üle sõitsime, oli nii libedaks muutunud ja ma hooga lendasin sinna peale ja siis ratas väänles küll ühtepidi küll teistpidi, aga no püsti jäin. A peale starti oli mul natuke ebaõnne, sest kui kruusalt ära keeras, siis keegi pani selle järsu nõksu peal jala maha ja siis olin tal nii sabas, et ei jäänud mulgi midagi üle ja siis pandi kahelt poolt nagu postist mööda ja vajusin päris lõppu, aga need kohad võtsin siis pärast poole tagasi :lol: Laskumised olid ka päris kaifid, nagu lennates üle juurikate :P
Sügiskross '04 olen kindlalt kohal, sest see on mtb sõit, mida nautida :wink:
Üks seik tuli veel meelde eliidi sõidust, kui Kert Väinsalu oli pikalt eest ära sõitnud ja siis viimase ringi alguses kuidagi tõmbas käiguvahetaja kodaratesse ja oligi nagu korras , ise oli ta nii närvis, et ratas lendas selle peale oma teed, mis on ka arusaadav, siis aga paari hetke pärast sai ta mingilt tüübilt, kes raja ääres vaatas ratta ja vaatas, et veel on lootust ja pani edasi. Sadul oli vähe kõrge, nii et kooris natuke ja lenks oli lai kui mõnel harley mehel, aga sõitis ja ka võitis :)

Tarmo'le: Miks sind viimastel etappidel näha pole olnud, täna nägin ka ainult Tiimot teie tiimist?
I was made for this... :wink:

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 20. 10. 2003. 07:54

tann kirjutas:
Tarmo'le: Miks sind viimastel etappidel näha pole olnud, täna nägin ka ainult Tiimot teie tiimist?
puudusin põhiliselt perekondlikel põhjustel, lapsed veel liiga väikesed, et neid üksi koju jätta. lõpuks aga lagunes ratas ka koost ja polnud enam motivatsiooni uusi juppe vastu talve külge kruvima hakata. laupäevase vce sprindi sõitsin ka ainult keskmise hammakaga ja kassett viskas tagant üle, väga nauditav just sõita polnud.
see eest seadsin eile oma talvebaigi lahinguvalmiduse kõrgemale astmele ja tegin eile saku rabas juba paar tundi juurikaproovi 8)

charlie
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 18. 05. 2003. 15:36

Postitus Postitas charlie » 20. 10. 2003. 09:09

kas teab keegi, kust saaks lugeda tulemusi pühapäevase teatesõidu kohta otepääl?

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 20. 10. 2003. 09:35

Külm tuul puhus üle metsalagendiku. Tumedas nahkjopes
mees surus käe aeglaselt põuetasku ja tõmbas sealt
välja tuhmilt helkiva püstoli. Hommikusest rõskusest
kohmetunud sõrmedega urgitses ta portfellist
padrunikasseti ja lükkas selle harjunud liigutusega
käepidemesse.



Siis vaatas ta karmi pilguga endast mõne
meetri kaugusel seistvat inimgruppi. Kostis kaitseriivi
metalne naksatus. Ärevil nägudega inimesed kangestusid
paigale. Keegi ei hinganud, pead laskusid rinnale.
Relvaga käsi tõusis aeglaselt. Mõni sulges erutusest
silmad.



Lajatas pauk.









..


Ratta sügiskross oli alanud.


P.S. Ärge laske ennast eksitada. Pole minu originaallooming.
Viimati muutis priidik, 20. 10. 2003. 11:28, muudetud 1 kord.

ain
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 04. 06. 2003. 19:55

Postitus Postitas ain » 20. 10. 2003. 10:45

priidik kirjutas:Külm tuul puhus üle metsalagendiku. ....
Ratta sügiskross oli alanud.
Kuule, sa omal ajal ülikoolis küll vales teaduskonnas õppinud, oleks pidanud ikka filoloogiasse astuma :D

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 20. 10. 2003. 22:23

:idea:
Viimati muutis priidik, 25. 07. 2004. 16:43, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 21. 10. 2003. 07:19

priidik kirjutas:
tann kirjutas:Minu jaoks ka siis selleks aastaks võistlustega ühelpool. Sai hooajale ilus punkt pandud.
Vaatasin Otepää tulemusi ja muigele ajas see et eliidis oli stardis 5 venda ja harrastajates üle 3x rohkem. Maanteel on tihti sama lugu :D Mõned võiks kaaluda ülekolimist s.h. viimase etapi võitja?

EJL lubas suurte nimedega tegijaid Otepääle aga ei näinud ühtegi,
Kas pühapäeval olid kõik need nimed siis kohal?

harrastajaid ju peakski rohkem olema kui eliiti :roll:

ja kui vaatad eliidi ja harrastajate aja-kiirusvõrdlust siis..........

ehhh.......peab vist parema ratta muretsema :lol:
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Nimed

Postitus Postitas Hanno » 21. 10. 2003. 07:46

EJL lubas... :lol: Kõik nimed olid kohal, aga Nightclubis :lol:

charlie
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 18. 05. 2003. 15:36

Postitus Postitas charlie » 21. 10. 2003. 08:48

priidik kirjutas: Vaatasin Otepää tulemusi ja muigele ajas see et eliidis oli stardis 5 venda ja harrastajates üle 3x rohkem. Maanteel on tihti sama lugu :D Mõned võiks kaaluda ülekolimist s.h. viimase etapi võitja?
mõne aasta tagant mäletan, et EJL reeglite järgi oli kord, et hooaja kokkuvõttes 3 paremat viiakse üle kõrgemasse võistlusklassi. harrastajad -> sport ja sport -> eliit. vot pole kindel, kas enam selline reegel kehtib. normaalne oleks, sest praegu sõidavad harrastajaid ka mõne aasta eest veel eliidis sõitnud mehed....ja ainult võidavad.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 21. 10. 2003. 09:59

:idea:
Viimati muutis priidik, 25. 07. 2004. 16:38, muudetud 1 kord.

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 21. 10. 2003. 15:05

priidik kirjutas: Mõned võiks kaaluda ülekolimist s.h. viimase etapi võitja?
Kuna see nagu mulle oli suunatud, siis... Oleks, et ma oleks teistest peajagu üle olnud, aga polnud ju nii, vaid 40 sekundit ja kui vaadata esimesi sügiskrosse, siis ma ei mahtunud peaaegu protokolligi, nii et mul küll vist kuskile kolida pole põhjust :? Aga õige oleks küll kui mingid reeglid oleks, et iga tüüp kes tahab ei saaks harrastajatega sõita, sest nii tuleb mõni litsentsiga vend harrastajatega sõitma, sest tahab võita, aga mille/kelle jaoks siis harrastajate klass on, kas selleks, et eliidi tagumised mehed saaks ka võitu nautida, vist ikka mitte, nii et tore oleks kui igaüks sõidaks seal kuhu kuulub. Maximusel eelmine aasta kehtestati selline reegel ntx, et kui olid tartu rattamaratonil esi sajas, siis harrastajatega sõita ei tohi, küll hoopis eri võistlused, aga nii räägiti...
a kui veel kolimisest rääkida, siis võiks olla pigem midagi sellist, et mees, kes sarja kokkuvõttes võidab kolib järgmisse klassi, sest ühe etapi võit ju ei saa nii palju lugeda, kuna paljudele lihtsalt raske rada ei sobi, mõnele ei sobi jälle kergem :wink:
I was made for this... :wink:

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 21. 10. 2003. 15:26

Harrastajate stardiks jõudis Apteekrimäele ka esport.ee fotograaf Sigrid, loodetavasti paneb varsti pildid ka üles 8)
I was made for this... :wink:

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 21. 10. 2003. 15:37

:idea:
Viimati muutis priidik, 25. 07. 2004. 16:38, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 21. 10. 2003. 15:51

No kas näiteks selle aasta Tahko 60km-s oleks Kirsipuu vabalt esikümnesse tulnud? TECi etappidel (mis on ju suht lihtsad eliidi jaoks) tal küll probleeme ei tundunud olevat.

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 21. 10. 2003. 15:58

LauriA kirjutas:No kas näiteks selle aasta Tahko 60km-s oleks Kirsipuu vabalt esikümnesse tulnud? TECi etappidel (mis on ju suht lihtsad eliidi jaoks) tal küll probleeme ei tundunud olevat.
Tec'il on nii palju kruusateid, mis on võrreldavad maanteega
I was made for this... :wink:

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 21. 10. 2003. 16:02

priidik kirjutas:Iga eliit ei võida MTBs harrastajaid, nt. kui ta on pure roadie ja iga MTB eliit pruugi võita harrastajaid maanteel (eriti temposõidus kus on jalga vaja :lol:). Ei taha nimesid nimetada aga näiteid on küllalt. Aga selliseid ühe ala tüüpe on vähe ja vist ei ole vajadust anda eraldi litsentse MTB ja MNT jaoks 8)
Nägin sellist näidet ehaveres, kui Toomas Kirsipuu tuli ja siis mingi vanem tüüp kommenteeris, et esikoht jääb nüüd harrastajate klassis Kirsipuu ja Kalev Visti vaheliseks asjaks, aga polnudki nii, lõpuks purunes küll Toomasel kett, aga enne seda ta ka just võidugraafikus ei liikunud isegi pjedestaali omas mitte, aga ei oska ju öelda, äkki hoidis jalga :P
I was made for this... :wink:

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 21. 10. 2003. 16:37

tann kirjutas: Nägin sellist näidet ehaveres, kui Toomas Kirsipuu tuli ja siis mingi vanem tüüp kommenteeris, et esikoht jääb nüüd harrastajate klassis Kirsipuu ja Kalev Visti vaheliseks asjaks, aga polnudki nii, lõpuks purunes küll Toomasel kett, aga enne seda ta ka just võidugraafikus ei liikunud isegi pjedestaali omas mitte, aga ei oska ju öelda, äkki hoidis jalga :P
see et toomas kirsipuu ehaveres harrastajate starti tuli oli sel hetkel küll üllatus. mul oleks tema asemel piinlik olnud. mees kes vahetult enne TRM-i võttis omale eliidilitsentsi, seisis rahumeeli meiesugustega samal joonel.
aga õnneks sai ka vanajumal asjast aru, et midagi on viltu ja nii see kett tal pooleks läks :wink:

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 21. 10. 2003. 17:20

Njah, ma ka olen poolt, et kuidagi peaks seda klasside vahesi jäigemaks tegema, kasvõi samamoodi, et kui TRM-il 100 hulgas, siis eliidis vms.

A muidu vaatasin ükspäev Tartu Postimehest sügiskrossi tulemusi (vist olid Elva etapi omad) ja siis enda suureks üllatuseks avastasin, et ma olen sõitnud SK Velo eest! :wink: Kahtlane, a äkki asi selles, et registeerimis lehele kirjutasin ma klubiks velo.clubbers.ee ja siis vaadati, et velo ja velo, et ehk siis SK Velo. Nujah, peaks minema ja märatsema.. sponsoritele sellised naljad ei meeldi.... :P
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 21. 10. 2003. 17:33

:idea:
Viimati muutis priidik, 25. 07. 2004. 16:39, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 21. 10. 2003. 19:12

tann kirjutas:Harrastajate stardiks jõudis Apteekrimäele ka esport.ee fotograaf Sigrid, loodetavasti paneb varsti pildid ka üles 8)
kolmandal ringil küsisin ühe tüdruku käest, kes tõusu lõpus viltuseid nägusi pildistas, et kus neid pilte ka näha saab siis ta ütles et espor.ee.

Aga tann....... millisel lõigul sa extreemi vendadest üle olid ? kas tõusul?
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 21. 10. 2003. 20:32

Rom kirjutas:millisel lõigul sa extreemi vendadest üle olid ? kas tõusul?
Ma ei tea kas üle olin, aga tõusud said määravaks küll, võibolla kannatasin lihtsalt rohkem. :P
Story:Stardist sain enam-vähem minema, aga peale kruusalõiku sellel nõksul olin sunnitud jala maha panema ja jäin taha(kuskil 10-15 kohale) Esimese ringi poole peal kaotasin esimestele juba 34 sekundit(tean seda, kuna raja äärest tehti pilti ja pärast oli hea ajavahesid näha). Kui tuli laiem koht, siis möödusin, kuni tõusudejadal hakkas paistma kolm extreme venda, kes ees siis olid, siis olin mingi 20 seki veel maas. Teise ringi alguse poole jõudsin teisele ja kolmandale järgi, aga esimene oli eest ära saanud, siis varsti Margus Karro otsustas vajutada ja panin siis ka järgi, selle ringi tõusudel jäi Kaido Kampus. Ringi lõpuks olime Urmo Fuchs'i kätte saanud, kes meile kruusal kohe aupaklikult/kavalalt teed pakkus. Ise jättes nagu väikese vahe sisse. Siis libisesime vaikselt Karroga koos eest ära, kui kuskil kolmanda ringi teisel kilomeetril ta mulle teed andis, ühel laiemal lõigul....võtsin seda kui kohustust, et nüüd tuleb tööd teha, et teised järgi ei saaks, et passida ei saa ja paari tõusu pärast märkasin, et vahe on Karroga umbes kümme sekundit, see lihtsalt läks nii, sest nii plaanis polnud, et nüüd sõidan minema, sest kerge pold isegi ta sabas sõita ja mõtlesin, et järgmise ringi alguses vahetan uuesti, aga tuli üksi sõita. Lihtsalt kuna ma siledat sõita ei jaksa, kuna jalga pole, siis tõmban ennast tõusudel rohkem rihmaks, et see kaotus tasa teha. Ja siis vaikselt edu kasvas ja nii siis viimased poolteist ringi.
I was made for this... :wink:

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 21. 10. 2003. 21:04

mnjaa..........vaata et sa siis jalga ei kasvata, muidu ei saa sind siledal maal kah enam kätte :D

ise pean selle tõusuvõtmise tõsiselt kätte võtma sest väga tühi tunne oli juba poole mäepeal.
ja esiratas ,sindrinahk, tantsis ühest teeservast teise,mis tegi sõidujoone kah pikemaks
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 21. 10. 2003. 21:26

tann kirjutas:paari tõusu pärast märkasin, et vahe on Karroga umbes kümme sekundit, see lihtsalt läks nii, sest nii plaanis polnud........... Ja siis vaikselt edu kasvas ja nii siis viimased poolteist ringi.
Kõlab imelihtsalt. Tundub, et võitmine on kerge nagu 123.... :shock:

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 21. 10. 2003. 21:45

UrmasL kirjutas: Tundub, et võitmine on kerge nagu 123.... :shock:
Oleks see vaid nii kerge, kui lõpetasin, siis oli korraks isegi paha olla, sest ma ei mõelnud ju et poolteist ringi panen viimase piiri peal, arvasin, et kui koos lähme, siis ikka kergemaid hetki ka, aga kui vahe oli tekkinud, siis ei saanud ju lihtsalt ootama jääda. Kui teisel ringil Karro sabas sõitsin tõusudel, siis vaatasin, et tapab mu ära, aga kui ise ees olin pingutasin sama kõvasti kui siis kui ta taga olin, lihtsalt tema ei teadnud ju et ma peaaegu kõik sinna tõusule jätsin endast, mõtles vb et poolteist ringi vaja sõita ja ei tahtnud täiesti tühjaks tõmmata ja sõitis oma sõitu edasi :?
I was made for this... :wink:

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 22. 10. 2003. 08:11

tann kirjutas:
Rom kirjutas:millisel lõigul sa extreemi vendadest üle olid ? kas tõusul?
Ma ei tea kas üle olin, aga tõusud said määravaks küll, võibolla kannatasin lihtsalt rohkem. :P
Ja siis vaikselt edu kasvas ja nii siis viimased poolteist ringi.
väga tubli sõit, tann. õnnitlen.
häid xc mehi on hädasti juurde vaja, et alal hinge sees hoida.

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 22. 10. 2003. 19:48

tarmo kirjutas:väga tubli sõit...
Aitäh :D

Btw, kõik kes te käisite Otepääl, siis uurisin, et millal esport'i pildid tulevad ja Sigrid Sulg , kes meist siis ülesvõtteid tegi vastas nii:
Pildid lähevad üles niipea kui mahti saan neid töödelda. Kindlat päeva ei oska lubada. Loodan esmaspäevaks üles saada
Nii et lootust veel on :wink:
I was made for this... :wink:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 27. 10. 2003. 13:07

tann kirjutas: Btw, kõik kes te käisite Otepääl, siis uurisin, et millal esport'i pildid tulevad ja Sigrid Sulg , kes meist siis ülesvõtteid tegi vastas nii:
Pildid lähevad üles niipea kui mahti saan neid töödelda. Kindlat päeva ei oska lubada. Loodan esmaspäevaks üles saada
Nii et lootust veel on :wink:
pildid vaatamiseks üleval :!:
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 27. 10. 2003. 13:21

erikr kirjutas: pildid vaatamiseks üleval :!:
clubbersi esindajad aktsioonis. Muut suurt actioni seal ju ei toimunudki!

http://www.esport.ee/index_comp.php?por ... on=&nav_s=

Vasta

Mine “Eesti võistlused”