Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas mi.re » 17. 08. 2009. 23:21

Veits reklaami ka siia foorumisse. Haapsalu rattarallini jäänud veel vaid loetud päevad. Hetkeseisuga on koos meilile laekunud registreerimistega ca 85 osalejat ennast kirja pannud. Aga aega veel mõned päevad on - kõik joonele. Teeme ühe korraliku ja väärika suvelõpuürituse maanteel.


Kasutaja avatar
p666nn
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 16. 05. 2007. 07:40

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas p666nn » 23. 08. 2009. 18:42

Võistlus oli mõnus. Alguses pandi kohe sellised numbrid spidoka peale, et täitsa uskumatu. Raja esimese kolmandiku peal algas kiiruse näit 5-ga, teise kolmandiku peal algas 4-ga ja viimase kolmandiku peal 3-ga :)
Supp oli hea!

Küsimus: Kas keegi lätlaste-teemat oskab kommenteerida? Helikopterid, ülbitsemine rajal?

Robert
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 29. 10. 2005. 13:36

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas Robert » 23. 08. 2009. 19:04

Minule isiklikult ei istunud lätlaste vingerdamine grupis, muud nagu midagi.

Aga kas keegi oskab kommenteerida, mingit kakluse teemat, juhul kui seda üleüldse oli. Sest mina tean seda lugu ala naised saunas rääkisid :lol:

Kasutaja avatar
MartV
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 20. 03. 2008. 23:23

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas MartV » 23. 08. 2009. 19:23

p666nn kirjutas:
Küsimus: Kas keegi lätlaste-teemat oskab kommenteerida? Helikopterid, ülbitsemine rajal?

Mina nägin lätlasi tohutult grupis edasi-tagasi siiberdamas. Kimasid külgedelt ette ja natuke aega hiljem vajusid keset gruppi tagasi. Algul ma ei saanud nende tegevusest lihtsalt aru, siis küljetuule ajal kui Virtsu poole läksime, tulid nad juba neljakesti kõrvuti, käsi naabri seljal, tagurpidi vastu. Siis järeldasin, et küllap said nende klubikaaslased eest ära ja meie gruppi kui jäitajaid tuli takistada. Ma ei ole enne midagi sellist enne näinud, aga see oli mu ainus loogiline järeldus. Hiljem kuulsin, et lätlastega olla lisaks ütlemistele ka sõidu peal rüseluseks läinud.

Olin stardis seistes õnnelik kui teatati, et esimesed 3km minnakse auto järel rahulikult. Tunnen alati, et olen veel veidi külm kui stardist täie lennuga minema pannakse. See, mis tegelikult toimus oli nagu ikka kui mitte kiirem. Auto järel sõit oli ilmselt korraldatud turvalisust silmas pidades, et linnas olevatest saartest, liiklusmärkidest ja lõpuks ringteest turvaliselt mööda saada ning siis hakata võidu panema. Minu spido näitas esimesed 3km siiski pidevalt 50+km/h... Kas asi oli mingis möödarääkimises autojuhiga või ma ei tea, aga tegu oli veaga - ohutuse määra see autostart ei tõstnud.

Tänud korraldajale, jäin väga rahule! Hilisem ujula külastus oli võrratult hea, tundsin end pärast seda jälle funktsioneeriva inimesena.

Robert
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 29. 10. 2005. 13:36

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas Robert » 23. 08. 2009. 19:32

Ma ise mõtlesin ka linnavahel 50+km/h kiirusega sõites, et milline osa nüüd sellest stardist rahulik on. Aga ma ise arvan, et probleem seisnes selles, et seda tehnilise stardi võtet kasutatakse vähe, vähemalt nii palju kui mina kursis olen, ja inimestel on lihtsalt kogemustest puudus.

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas Oliver » 23. 08. 2009. 19:37

MartV kirjutas:Algul ma ei saanud nende tegevusest lihtsalt aru, siis küljetuule ajal kui Virtsu poole läksime, tulid nad juba neljakesti kõrvuti, käsi naabri seljal, tagurpidi vastu.
Kas nad üritasid sõiduteed kinni panna?

Kasutaja avatar
MartV
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 20. 03. 2008. 23:23

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas MartV » 23. 08. 2009. 19:42

Oliver kirjutas:
MartV kirjutas:Algul ma ei saanud nende tegevusest lihtsalt aru, siis küljetuule ajal kui Virtsu poole läksime, tulid nad juba neljakesti kõrvuti, käsi naabri seljal, tagurpidi vastu.
Kas nad üritasid sõiduteed kinni panna?
Arvan küll - pidurdada/tükeldada gruppi. Grupp oli siis suhteliselt peenike, nendest mööda saamiseks pidi tuule kätte minema.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3621
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas Kuldar » 23. 08. 2009. 19:47

MartV kirjutas:
Oliver kirjutas:
MartV kirjutas:Algul ma ei saanud nende tegevusest lihtsalt aru, siis küljetuule ajal kui Virtsu poole läksime, tulid nad juba neljakesti kõrvuti, käsi naabri seljal, tagurpidi vastu.
Kas nad üritasid sõiduteed kinni panna?
Arvan küll - pidurdada/tükeldada gruppi. Grupp oli siis suhteliselt peenike, nendest mööda saamiseks pidi tuule kätte minema.
sa vist ei tabanud irooniat.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
MartV
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 20. 03. 2008. 23:23

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas MartV » 23. 08. 2009. 20:02

Kuldar kirjutas:sa vist ei tabanud irooniat.
Võimalik jah, kuid millest siis ikkagi selline lausa süstemaatiline siiberdamine? Mind huvitab lätlaste taktika :)

Kribu
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 29. 08. 2008. 17:45

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas Kribu » 23. 08. 2009. 20:10

Lätikad vedasid seda miljonärivenda, kes helikopteriga kohale tuli. Järelikult see vend vast nende rahastaja ole. Võrus oli sama moodi, veavad seda tüüpi, siis väsivad ära, langevad ning veavad jälle ette.

raigo13
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 10. 02. 2008. 11:52

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas raigo13 » 23. 08. 2009. 20:32

Kribu kirjutas:Lätikad vedasid seda miljonärivenda, kes helikopteriga kohale tuli. Järelikult see vend vast nende rahastaja ole. Võrus oli sama moodi, veavad seda tüüpi, siis väsivad ära, langevad ning veavad jälle ette.
Ei ütleks minagi 4 personaalsest vedajast + 2 pudelitevedajast ära... :P Mina mõtlesin et mul suht suured kulud rattaspordi peale... Tundub et mõnel helikopteri vennal aga nii kahe nulliga suurusjärgu võrra suuremad 8)
Ehk oli käsi seljapeal miljonäri edasilükkamiseks... :)
Viimati muutis raigo13, 23. 08. 2009. 20:35, muudetud 1 kord.

Robert
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 29. 10. 2005. 13:36

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas Robert » 23. 08. 2009. 20:35

Kas keegi muidu teab ka mitmendaks miljonär lätist jäi ka? http://www.aerobike.ee/index.php?option ... 80&lang=et tulemused

Kribu
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 29. 08. 2008. 17:45

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas Kribu » 23. 08. 2009. 20:47

raigo13 kirjutas:
Kribu kirjutas:Lätikad vedasid seda miljonärivenda, kes helikopteriga kohale tuli. Järelikult see vend vast nende rahastaja ole. Võrus oli sama moodi, veavad seda tüüpi, siis väsivad ära, langevad ning veavad jälle ette.
Ehk oli käsi seljapeal miljonäri edasilükkamiseks... :)
Seda ma üritasingi seletada :P

mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas mi.re » 23. 08. 2009. 21:06

Kurb jah, et seal asi rüselusega lõppes paari inimese jaoks. Selliseid asju peaks püüdma rattavõistlustel ikka vältida - jätavad sõidule halva maigu külge.

Paraku aga antud sündmuste kohta kohtunikele ametliku protesti keegi ei esitanud - seetõttu ei saa me ka protokolli ühtegi nooti lisada. tuleb vaid loota, et selliseid asju tulevikus ette ei tule.

Üldiselt levib juhtunu kohta kaks versiooni. Üks väidab seda et alustajad olid eestlased, teine jälle seda, et esimese rusikaviibutuse tegid lätlased. Aga no nagu ikka - kummalt poolt küsida, sealt paistab õigus olevat.

Mis puudutab oma tiimi võistleja abistamist, siis võistlusreglement otseselt tiimisisest koostööd ei keela. Seega ei näe ma siin midagi keelatut. Kuigi jah, eks mõni võistleja saab selle tõttu parema koha kui muidu saaks, ent rattasport ju selline ongi. Aga no lõppkokkuvõttes ei ole tegemist ju ka poodiumikohti püüdvate võistlejatega.

Protokollid ja pildid kah nüüd üleval - www.aerobike.ee/karikasari

Tõsi, sarja koondprotokolliga läheb tsipa aega. Eesti maanteekarikasarja erinevatel etappidel võtavad aega erinevad ajavõtufirmad. Koondprotokolli saamiseks tuleb aga tulemused viia ühte andmebaasi, mis tähendab sisuliselt seda, et manuaalselt tuleb kõik nimed uuesti sisestada ning sealjuures kontrollida et keegi topelt poleks jne. Seetõttu läheb koondprotokolliga tsipa aega. Aga no hiljemalt homme saab see ülesse laetud

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas Mati » 23. 08. 2009. 22:01

Robert kirjutas:Kas keegi muidu teab ka mitmendaks miljonär lätist jäi ka? http://www.aerobike.ee/index.php?option ... 80&lang=et tulemused
Järeldan ja pakun, et 96. - Lauris Spillers (kirjutage onule :)). Vaatan, et üks täitsa tavaline eesti mees pistis särgi püksi finishis :) , see ajaski p... keema?
Kui vaadata teisi selle Alpha Baltic tiimi mehi, siis need ju noored kuked (m18) ja ime siis, et suled puhevile ei kisu. Loodetavasti arenevad.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas Cly/Suva » 23. 08. 2009. 22:57

MartV kirjutas:Algul ma ei saanud nende tegevusest lihtsalt aru, siis küljetuule ajal kui Virtsu poole läksime, tulid nad juba neljakesti kõrvuti, käsi naabri seljal, tagurpidi vastu.
Ma ei tunne küll väga hästi reglementi, ega pole antud seigaga kursis, aga kas vanasti polnud teiste võistlejate takistamine reeglitevastane? Või käibki baltimaades rattasõit ameerika jalgpalli reeglitega?
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas mi.re » 24. 08. 2009. 08:01

Cly/Suva kirjutas:
MartV kirjutas: Ma ei tunne küll väga hästi reglementi, ega pole antud seigaga kursis, aga kas vanasti polnud teiste võistlejate takistamine reeglitevastane? Või käibki baltimaades rattasõit ameerika jalgpalli reeglitega?
Kõik sõltub, mis vormis see takistamine toimub. Positsioonivõitlus lihtsalt trügimise näol on loomulik osa rattasõidust. Kui see läheb aga üle kätega tõuklemiseks, tirimiseks, teiste võistlejate löömiseks, ebatsensuurseks sõimamiseks jne, siis pole enam kindlasti tegemist määrustepärase tegevusega.

Ideaalis võiksid olla kohtunikud muidugi igal pool rajal. Paraku realsuses seab eealrve omad piirid ning tuleb loota natuke ka võistlejate mõistlikusele. Kui ei ole tegemist sündmustega päris esiotsas, siis ei pruugi kahjuks kohtunike silm igale poole ulatuda; eriti veel sellisel võistlusel, kus tekib palju pisemaid punte. Antud sündmused kulgesid eest poolt lugedes neljandas pundis. Seetõttu peame toetuma asja uurimisel suuresti asjaosaliste ja pealtnägijate seletustele, mis ei pruugi olla alati kõige objektiivsemad; eriti veel asjaosaliste seletused. Kuna aga keegi võistlejatest pärast kohtunikele antud sündmuste põhjal protesti ei esitanud, siis puudub meil suuresti alus kellegi diskvalifitseerimiseks või muul viisil korrale kutsumiseks.

Kindlasti aga jälgib kohtunikusilm Haapsalus probleeme tekitanud külalisvõistlejaid edasipidistel üritustel erilise tähelepanuga.

IndrekS
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 09. 04. 2007. 15:59

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas IndrekS » 24. 08. 2009. 08:27

Kaklust ei näinud, kuid sain lätikeelse sõimu ja rusikahoobi osaliseks.
Minu pilgu läbi oli vahejuhtum järgmine. "Hästi motiveeritud" miljonäri tiimikaaslane lükkas minu ees parasjagu oma hoolealust.
Paraku venis vahe eessõitjatega 3m pikkuseks. Et vältida grupist mahajäämis, pidasin õigemaks lätlastest mööduda. Selline manööver, aga ei meeldinud lillas vormis lükkajale.
Õnneks õnnestus minul saada kolmandasse gruppi, lätlased jäid neljandasse.

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas Cly/Suva » 24. 08. 2009. 09:07

Ei tahtnud korraldusele etteheiteid teha, polnud isegi ise kohal ja kõik mis senini kuulnud olen on positiivne olnud.

Mind lihtsalt siiralt huvitas kas selline tee peale neljamehelise barrikaadi tekitamine on seaduslik manööver. Tundub huvitav strateegia lasta meeskonna kiiremad vennad ees ära kütta ja teised panna ülejäänud rahvast igat moodi pidurdama. Veel põnevam strateegia oleks hankida "kamikazed" kes koos suurema kambaga järsku hunnikusse sõidavad, et teisi üldse katkestama sundida. Sellel vennal kes kopteriga tuleb suhteliselt väiksemastaapsele üritusele peaks raha olema paari "enesetapuratturi" jaoks küll. :)
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

betoonking
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 07. 06. 2004. 19:59

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas betoonking » 24. 08. 2009. 09:08

IndrekS kirjutas:Kaklust ei näinud, kuid sain lätikeelse sõimu ja rusikahoobi osaliseks.
Minu pilgu läbi oli vahejuhtum järgmine. "Hästi motiveeritud" miljonäri tiimikaaslane lükkas minu ees parasjagu oma hoolealust.
Paraku venis vahe eessõitjatega 3m pikkuseks. Et vältida grupist mahajäämis, pidasin õigemaks lätlastest mööduda. Selline manööver, aga ei meeldinud lillas vormis lükkajale.
Õnneks õnnestus minul saada kolmandasse gruppi, lätlased jäid neljandasse.
Siis oligi nii, et sulle lätlaste poolt tehtud ülekohut nägi Ribelus Dünamo satsist (jutt oli, et keegi lätlastest oli eesti kutile rusikaga selga löönud) ja läks seda asja veidi nendega selgitama. Jäin ise kisma taha kinni ja rong oligi läinud. Sama seltskonna kaasaaitamisel jäin maha ka VÕRR-i peagrupist - sealt oleks ilmselt varem või hiljem maha jäänud:) aga siiski. Mehed ehitasid kitsale maanteele korraliku seina.
elu veereb nagu ratas

clx
Rattur
Postitusi: 407
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas clx » 24. 08. 2009. 09:34

Võiks äkki pundiga rahad kokku panna ja lätlasele Eesti sõprade poolt mopeedi kinkida - oleks tal ja teistel edaspidi veidi lihtsam.

punamytsike
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 14. 04. 2005. 12:57

Re: Haapsalu Rattaralli 23.08.2009

Postitus Postitas punamytsike » 24. 08. 2009. 11:34

Lätlastele peab keegi sõnad peale lugema! Sellist omaloomingut võistluste ajal peab taunima.
Enamus momente on välja toodud, lisan omaltpoolt, et kui finishi eelsest viaduktist olime üles saanud siis allmäge lõigul, herr spillersile mitte ainult ei tehtud koridori, vaid lükati tagant ka hoogu juurde... aru ma ei saa mis mõte sellisel rattaSPORDIL üldse võib olla? Armastan ja austan väga meie vennasrahvaid aga eile oli "Lätaka loogika" ikka väga veider

Vasta

Mine “Eesti võistlused”