kolmapäevakute 7. etapp (17.09)

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152

Vali südametunnistuse järgi: kas 7. kolmapäevak MTB etapp?

JAH
27
69%
EI (mnt)
12
31%
 
Hääli kokku: 39

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 17. 09. 2003. 19:39

Lauri T kirjutas: Minu Polar S710i sai distantsiks täpselt 9,5 km.
Stardis-finishis panin ilusti täpselt mõõtmisatribuutika käima-kinni. Tulemus: 9,5km

Special tänks 7. etapi maskotile Maanusele, kes ümberpööramise kohas kükitas ja silma peal hoidis, et keegi sohki ei teeks :)

Kui mr. ajavõtuteenusemees mulle tulemused saadab, panen need siia üles.
Suured tänud. Jään huviga tulemusi ootama.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 17. 09. 2003. 21:11

Kruvime priidikule pinget :D Olin viimane ehk üheksas. Spido näitas 9, 64 km. Keskmine kiirus 31,9. Aeg oli 17min 56 sek. Võitja (MNT rattaga ja Tarmo vist? ) aeg ajavõtja monitoril oli 14 min xx sek . Võitja keskmine kiirus ca 40 km/h 8) .
Ise rajaga ja endaga ülirahul. Autosid oli vähe, tee oli minu jaoks ülisile, tuul oli pool teed vastu - pool teed küljelt & tagant.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 17. 09. 2003. 21:48

ei saa kohe mitte tänase sõiduga rahul olla.enne seda oli juba 10 tunnine tööpäev ees (peale võistlust see veel jätkus) ja jalad ei olnud enam kõige värskemad.ex hooaja lõpp ole ka käes ja kerg pingelangus tekkinud. :oops: :roll: ja mis mulle yldse ei meeldinud oli see jubedas olukorras teekate-nagu kuumaastikul :evil: aga nooh kehva sõidu kohta leiavad kõik miskise vabanduse välja (mõni ka mitu :D ).eniveit-tänx korraldajatele.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 17. 09. 2003. 22:10

Tehke järgmine ka MNT etapp - kui ma siis parasjagu kättpidi arvutis ei pea olema ja tervis ning tehnika lubab, prooviks ennastki kohale vedada. Palju ei puudunud, et oleks täna juba tulnud, aga läks nagu alati :-(

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 18. 09. 2003. 07:38

Lauri T kirjutas:Minu Polar S710i sai distantsiks täpselt 9,5 km.

Special tänks 7. etapi maskotile Maanusele, kes ümberpööramise kohas kükitas ja silma peal hoidis, et keegi sohki ei teeks :)

.
mina sain 9.95 km vist aga kodus tuli meelde, et spidjokas ju maastikukummi järgi rihitud, nii et slikk, mis eile all oli valetas tugevalt.

Maanus oli jah pöörangul valves. Seljas oraanz teetöölise vest, mis autojuhid antud lõigul kohe maha rahustas :P . Good work ja loodan , et sa end ära ei külmetanud. Igatahes tagas ta selliselt nii ohutuse (autod aeglustasid ja pöördel kukkumise korral oleksid kohe abiks olnud) kui tagasipöörde õigsuse/aususe.
Viimati muutis Andrus K, 18. 09. 2003. 08:09, muudetud 1 kord.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 18. 09. 2003. 07:44

cowrider kirjutas:Tehke järgmine ka MNT etapp - kui ma siis parasjagu kättpidi arvutis ei pea olema ja tervis ning tehnika lubab, prooviks ennastki kohale vedada. Palju ei puudunud, et oleks täna juba tulnud, aga läks nagu alati :-(
vata ei tee.
Kus olid need 12 selli eile, kes mnt poolt hääle andsid :?:

MNT klanni esindas vaid maantehunt veloman32 ja linna/hübriidrataste kollektsionäär 8) ja süvspetsialist mart.

Teised, kes kohal olid, olid ikka mtb koolkonnast v.a. üks tüüp, kes juhustlikult (70 km trenni juba tehtud eile) kohale sattus ja küsis mis pull on ja rajale tuiskas. VCEE-d lubas ka tihedamini nüüd lugema hakata, et taas platsis olla :!: :idea:
Viimati muutis Andrus K, 18. 09. 2003. 08:10, muudetud 1 kord.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Lauri T
Rattur
Postitusi: 246
Liitunud: 16. 05. 2003. 15:49

Postitus Postitas Lauri T » 18. 09. 2003. 07:52

:arrow: Tulemused

Et priidik reha otsa ei astuks jälle :D : Selles tabelis olev keskmine kiirus on ajavõtja poolt arvutatud, võttes distantsi pikkuseks täpselt 10km. Kui võtta distantsi pikkuseks üheksa ja pool kilomeetrit, tuleb keskmine kohe paar km/h madalam...

Miks AndrusK katkestas :?: :? ..ära ütle, et sa maanteel ka amordi pilbasteks suutsid sõita.... :)

Kui järgmisteks kordadeks rada valime, tuleb jah väheke tähelepanelikumalt vaadata, kes sõna võtavad. Tundub, et mingi seltskond tahab lihtsalt foorumis tähtsat nägu teha.. nõuavad tuliselt mnt etappi ja siis ise sõitma ei tule.. :x ....aga ei muidu oli üritus lahe! :wink: usun, et vähemalt suurem enamus osavõtjatest jäid rahule :)
PiltLauri.Tibbo

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 18. 09. 2003. 07:59

Lauri T kirjutas: Miks AndrusK katkestas :?: :?
Kumm lõhkes 6,5 km peal. "Tehnikasport", nagu siinsed klassikud on öelnud.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

Postitus Postitas opa » 18. 09. 2003. 08:09

Noo, ärge nüüd kohe materdama kah hakake :? pole peale Tartu RM-i ratast alla saanud, mingi kahtlane kõhuhäda kallal. Võite ise arvata, kui huvitav tuju mul on. Hea meelega oleks oma oinasarvedega semu eile joonele toonud ja konkurentsi pakkunud :lol:

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 18. 09. 2003. 08:10

Muide väikest köha on küll tuvastatud juba varajastel hommikutundidel aga sellest ei midagi .See 70km kutt oli küll üllatus mulle nägin teist kolm korda(viimane kord juba numbriga) .

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 18. 09. 2003. 08:14

Lauri T kirjutas:Kui järgmisteks kordadeks rada valime, tuleb jah väheke tähelepanelikumalt vaadata, kes sõna võtavad. Tundub, et mingi seltskond tahab lihtsalt foorumis tähtsat nägu teha.. nõuavad tuliselt mnt etappi ja siis ise sõitma ei tule.. :x
Ei maksa üldistada. Kavalad sügisilmad on teovõimeliste ratturite ridasid tugevalt kahandanud. Endal on kurk punane ja nina tilgub. Pea paks otsas. Lisaks tavalisele külmetusele hiilib ka miskine viirus rinngi mis sisikonna keema ajab.....

Igartahes järgmine kord olen platsis (kui tervis lubab)

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 18. 09. 2003. 08:19

Lauri T kirjutas: Kui järgmisteks kordadeks rada valime, tuleb jah väheke tähelepanelikumalt vaadata, kes sõna võtavad. Tundub, et mingi seltskond tahab lihtsalt foorumis tähtsat nägu teha.. nõuavad tuliselt mnt etappi ja siis ise sõitma ei tule.. :x ....aga ei muidu oli üritus lahe! :wink: usun, et vähemalt suurem enamus osavõtjatest jäid rahule :)
Tõepoolest, ärme hakka siin niimoodi lahmima, ühe korra järgi ei saa absolutiseerida. Ma arvan,et minu olukorras, kus põlved teps mitte ordnungis pole, ei oleks isegi Sina sõitma läinud. Ja sõtima tahtsin ma väga tulla. Nii, et tee oma etteheites väiksed korrektuurid :!:

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 18. 09. 2003. 08:23

ok. ok. Arvan, et nii mina, kui Lauri T andsime siin hetkeks emotsioonidele rohelise tee. Lihtsalt tobe tunne oli eile tuulisel maantee (kui ise oleks parema meelega metsas ragistanud)passida ja juba kohalolevatele meestele lisaks 12 maanteefänni oodata. 19.15, kui ka "viisakuse veerantund" möödas oli, tulime pisut pettunutena ära.
Aga jääme sõpradeks :wink: ja kohtume juba järgmisel kolmapäevakul.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 18. 09. 2003. 08:38

Mõistan täielikult teie pettumust. Eks oli mul endalgi eile kehv tunne, et ei saanud tulla, kuigi eelnevalt olin siin lubanud. Aga tahaks ka järgmine aasta sõita... mu põlved on juba liiga palju räsida saanud :? , pean siin kaineid otsuseid tegema.

Teiste eest aga ma ei taha ega julge kosta...

Mõtlemisainet siin MNT sõitjatele on...

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 18. 09. 2003. 08:57

Andrus K kirjutas:ok. ok. Arvan, et nii mina, kui Lauri T andsime siin hetkeks emotsioonidele rohelise tee. Lihtsalt tobe tunne oli eile tuulisel maantee (kui ise oleks parema meelega metsas ragistanud)passida ja juba kohalolevatele meestele lisaks 12 maanteefänni oodata. 19.15, kui ka "viisakuse veerantund" möödas oli, tulime pisut pettunutena ära.
Aga jääme sõpradeks :wink: ja kohtume juba järgmisel kolmapäevakul.
Kas Tlnas oli tuuline? Käisin Tartus eile maantekaga sõitmas ja just mõtlesin et ideaalne ilm temposõiduks - selge tuulevaikne ja hõreda õhuga ilm oli. Ainult et jah hämardudes läks kole külmaks.

Tarmo peaks järgmine aasta muretsema temposõidu lensku ja eestikatele tulema. M-30-s oleks sellise kiirusega juba praegu hõbemedal taskus (sellele lisaks väike mõmm). Kruvides kiiruse üle 42.5 km/h võib kandideerida kullale. Sel aastal sõitis võitja 42 kopikatega.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 18. 09. 2003. 09:06

priidik kirjutas:aasta muretsema temposõidu lensku ja eestikatele tulema. M-30-s oleks sellise kiirusega juba praegu hõbemedal taskus (sellele lisaks väike mõmm). Kruvides kiiruse üle 42.5 km/h võib kandideerida kullale. Sel aastal sõitis võitja 42 kopikatega.
Kui pikka distantsi sõidetakse temposõitudel tavaliselt?

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 18. 09. 2003. 09:09

UrmasL kirjutas:
priidik kirjutas:aasta muretsema temposõidu lensku ja eestikatele tulema. M-30-s oleks sellise kiirusega juba praegu hõbemedal taskus (sellele lisaks väike mõmm). Kruvides kiiruse üle 42.5 km/h võib kandideerida kullale. Sel aastal sõitis võitja 42 kopikatega.
Kui pikka distantsi sõidetakse temposõitudel tavaliselt?
Eestis ongi laias laastus 10-25 km, 15 ja 20 km on enamlevinud. Ainult M-E-l on eestikatel 30 või 40 km. M-30-s on eestikatel 20 km.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 18. 09. 2003. 10:37

priidik kirjutas:
Tarmo peaks järgmine aasta muretsema temposõidu lensku ja eestikatele tulema. M-30-s oleks sellise kiirusega juba praegu hõbemedal taskus (sellele lisaks väike mõmm). Kruvides kiiruse üle 42.5 km/h võib kandideerida kullale. Sel aastal sõitis võitja 42 kopikatega.
tahaks enda kaitseks paar sõna öelda :)
ilm oli parajalt tuuline, selline puhanguline. minnes puhus raudselt vastu , diagonaalis kuidagi. ja tagasi tulles puhus minu arust küljelt. igal juhul sügisene temposõit on omapärane - tuul, paksud riided ja mingi suvise vormi jäänused mille abil end edasi sunnid pedaalima :)
asfaldist ärme üldse räägi parem. baikidel oli eelis seekord
aga kokkuvõttes oli üritus lahe, isegi nats kahju et [/i] põhja eesti low-budget race series hakkab läbi saama. peale sõitu läks jutuajamine taas nii pikale et koju sain kottpimedas. ilma tuledeta. :twisted:
raja mõõtsin ka ära - täpselt 9,6 km. ja temposõidu lenksu ostan 100%, sest temposõit oli üks põhjusi miks üldse mntka soetasin.
tegelt huvitab mind üks asi veel - nimelt ku palju on asi ikkagi rattas kinni ehk kui palju mtb-ga samal distantsil kaotab :?:

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 18. 09. 2003. 11:00

tarmo kirjutas: tahaks enda kaitseks paar sõna öelda :)
ilm oli parajalt tuuline, selline puhanguline. minnes puhus raudselt vastu , diagonaalis kuidagi. ja tagasi tulles puhus minu arust küljelt. igal juhul sügisene temposõit on omapärane - tuul, paksud riided ja mingi suvise vormi jäänused mille abil end edasi sunnid pedaalima :)
asfaldist ärme üldse räägi parem. baikidel oli eelis seekord
aga kokkuvõttes oli üritus lahe, isegi nats kahju et [/i] põhja eesti low-budget race series hakkab läbi saama. peale sõitu läks jutuajamine taas nii pikale et koju sain kottpimedas. ilma tuledeta. :twisted:
raja mõõtsin ka ära - täpselt 9,6 km. ja temposõidu lenksu ostan 100%, sest temposõit oli üks põhjusi miks üldse mntka soetasin.
tegelt huvitab mind üks asi veel - nimelt ku palju on asi ikkagi rattas kinni ehk kui palju mtb-ga samal distantsil kaotab :?:
Puhanguline tuul on kõige hullem, eriti hull on selline keerutav tuul. Üldiselt tekib tunne et kogu aeg on tuul vastu või siis nagu sa ütled et tunne oli et on küljelt aga mitte loodetult tagant :lol: Tempo hakkab kõikuma ja see juba tähendab et hakkad ajas kaotama. Samas - tuul puhub kõigile ühte moodi. Tuulevaikse ilmaga sõidetakse kõige kiiremaid aegu ja mida tugevam on tuul seda aeglasemad on ajad - allatuult ei suuda vastutuult kaotatud aega tasa teha. Samas tuul on tugeva sõber ja nõrga vaenlane ehk tugeva tuulega joonistuvad taseme vahed reljeefsemalt välja.

Eestis on igal pool kehv asfalt. Sellega tuleb leppida ja harjuda. Aga mis sa arvad et sõidaks MTBga sama kiiresti või? Tean vaid seda et eraldistardi lenksuga võb saada keskmist kiirust juurde kuni isegi 2 km/h. Vot nii suur on vahe.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 18. 09. 2003. 11:06

tarmo kirjutas: tegelt huvitab mind üks asi veel - nimelt ku palju on asi ikkagi rattas kinni ehk kui palju mtb-ga samal distantsil kaotab :?:
tegin pealiskaudse arvutuse:
sama energiahulgaga - 100W
MTB, slick narrow - kiirus 20,5km/h
Triatloni ratas - 24,6km/h
Tulemus ca 20% parem
konkreetseid tulemusi oma andmetega arvuta:
Speed&Power Calculator

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 18. 09. 2003. 11:12

priidik kirjutas:. Aga mis sa arvad et sõidaks MTBga sama kiiresti või? Tean vaid seda et eraldistardi lenksuga võb saada keskmist kiirust juurde kuni isegi 2 km/h. Vot nii suur on vahe.
ei, ei. mtb-ga kindlasti nii kiiresti ei sõidaks. mind huvitab kui palju ta mntkast aeglasem on kui sõitja ja tingimused on samad. aga selleks peab loomakatseid tegema.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 18. 09. 2003. 11:28

tarmo kirjutas:
priidik kirjutas:. Aga mis sa arvad et sõidaks MTBga sama kiiresti või? Tean vaid seda et eraldistardi lenksuga võb saada keskmist kiirust juurde kuni isegi 2 km/h. Vot nii suur on vahe.
ei, ei. mtb-ga kindlasti nii kiiresti ei sõidaks. mind huvitab kui palju ta mntkast aeglasem on kui sõitja ja tingimused on samad. aga selleks peab loomakatseid tegema.
Loomkatsed on juba tehtud. Kui jälgida eelmist mnt etappi Ülemiste järve taga, siis mtb-ga oleks ma tõenäoliselt eelviimane-viimane olnud, aga mnt-ga asi nii hull ei olnud.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 18. 09. 2003. 11:50

marion kirjutas:
tarmo kirjutas:
priidik kirjutas:. Aga mis sa arvad et sõidaks MTBga sama kiiresti või? Tean vaid seda et eraldistardi lenksuga võb saada keskmist kiirust juurde kuni isegi 2 km/h. Vot nii suur on vahe.
ei, ei. mtb-ga kindlasti nii kiiresti ei sõidaks. mind huvitab kui palju ta mntkast aeglasem on kui sõitja ja tingimused on samad. aga selleks peab loomakatseid tegema.
Loomkatsed on juba tehtud. Kui jälgida eelmist mnt etappi Ülemiste järve taga, siis mtb-ga oleks ma tõenäoliselt eelviimane-viimane olnud, aga mnt-ga asi nii hull ei olnud.
Loomkatsed jah on juba tehtud. Mart on linkinud suurepärasele kalkulaatorile mille kallal ma nats pusisin. Võtsin Tarmo pikkuseks 185 cm ja kaaluks 80 kg. Kui distanst oli 9.6 km saame Tarmo keskmiseks kiiruseks 38.83 km/h. Pannes selle MNT ratta andmetega koos kalkulaatorisse saame et Tarmo püsiv power output oli 300W, eeldusel et ta hoidis oinasarvedest ja eraldistardi lenksu ei kasutanud. Nüüd kui kalkulaatoris jätta ratturi andmed samaks ja vahetada ära ratas saame 300W juures keskmiseks kiiruseks MTB rattaga 34.8 km/h. Vastus: kaotus oleks olnud 4 km/h keskmist kiirust.

Jäin ainult mõtisklema et inimene suudab püsivalt hoida 80% max power output'st. Kui 80% on 300 siis max on 375W. Millegipärast arvan et Tarmo'l peaks see number olema suurem - peale vaadates pakuks 425W vähemalt :wink: Eks siin kalkulaatoris on raske arvutada seda et pool teed on vastu ja teine pool allatuult, et tee oli väga konarlik ja riideid oli palju seljas jne. Või ei andnud ta endast veel kõike :lol:

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 18. 09. 2003. 12:06

priidik kirjutas:
Loomkatsed jah on juba tehtud. Mart on linkinud suurepärasele kalkulaatorile mille kallal ma nats pusisin. Võtsin Tarmo pikkuseks 185 cm ja kaaluks 80 kg. Kui distanst oli 9.6 km saame Tarmo keskmiseks kiiruseks 38.83 km/h. Pannes selle MNT ratta andmetega koos kalkulaatorisse saame et Tarmo püsiv power output oli 300W, eeldusel et ta hoidis oinasarvedest ja eraldistardi lenksu ei kasutanud. Nüüd kui kalkulaatoris jätta ratturi andmed samaks ja vahetada ära ratas saame 300W juures keskmiseks kiiruseks MTB rattaga 34.8 km/h. Vastus: kaotus oleks olnud 4 km/h keskmist kiirust.

Jäin ainult mõtisklema et inimene suudab püsivalt hoida 80% max power output'st. Kui 80% on 300 siis max on 375W. Millegipärast arvan et Tarmo'l peaks see number olema suurem - peale vaadates pakuks 425W vähemalt :wink: Eks siin kalkulaatoris on raske arvutada seda et pool teed on vastu ja teine pool allatuult, et tee oli väga konarlik ja riideid oli palju seljas jne. Või ei andnud ta endast veel kõike :lol:
kõvad arvutajad olete 8)
annan siis veel infot:
eraldistardilenksu polnud, hoidsin sarvedest. kaal 81kg, pikkus 189. pulsoka lükkasin sisse kui olin sõitnud 3 km, seega viimase 7 km max pulss oli 180 (muza juures vändatud max on 190, ise olen saanud 191). max powerit ei mäleta, sest viimase testi kus olin hea tervise juures tegin 2 ,5 a tagasi. sellest ajast on ühtteist muutunud.
kindlasti ei andnud eile endast kõike, põhjus jääb teile koduseks ülesandeks :wink:

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 18. 09. 2003. 12:16

tarmo kirjutas: kõvad arvutajad olete 8)
annan siis veel infot:
eraldistardilenksu polnud, hoidsin sarvedest. kaal 81kg, pikkus 189. pulsoka lükkasin sisse kui olin sõitnud 3 km, seega viimase 7 km max pulss oli 180 (muza juures vändatud max on 190, ise olen saanud 191). max powerit ei mäleta, sest viimase testi kus olin hea tervise juures tegin 2 ,5 a tagasi. sellest ajast on ühtteist muutunud.
kindlasti ei andnud eile endast kõike, põhjus jääb teile koduseks ülesandeks :wink:
Täiendatud andmetega on nii et power output tuleb nüüd 315W ja teoreetiline max 393W (juba realistlikum). Aga MTBga kaotad veel kiiruses: kokku 5 km/h keskmises kiiruses. MNT on sulle kasulikum :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ilmselt seotud sellega et oled veelgi pikem ja MTBl asend püsisem - tuuletakistus suurem.

Endal nii et võtsin aluseks EMV sõidu ja selle tulemuse järgi kulutasin 355W püsivalt ja teoreetiline max tuleb 444W. Ise olen koormustestil välja pigistanud 425W. Võta nüüd siis kinni. Eestikatel oli muidugi ideaalilähedane vorm ja ka ideaalsed tingimused.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 18. 09. 2003. 12:53

priidik kirjutas:Aga MTBga kaotad veel kiiruses: kokku 5 km/h keskmises kiiruses. MNT on sulle kasulikum :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ilmselt seotud sellega et oled veelgi pikem ja MTBl asend püsisem - tuuletakistus suurem.
seda, et ma oma kehaehitusega MTB-s kaugele ei jõua, on mulle autoriteetsete isikute poolt ammu selgeks tehtud ja see on ka loogiline. sinu arvamus ainult kinnitab seda. ja lisaks on mulle antud mõista, et tasuks temposõitu proovida... 8) ja isegi trekki senior klassis. vic teab kust see jutt tuleb, küllap sinagi
:wink:

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3946
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 18. 09. 2003. 13:05

tarmo kirjutas: seda, et ma oma kehaehitusega MTB-s kaugele ei jõua, on mulle autoriteetsete isikute poolt ammu selgeks tehtud ja see on ka loogiline.
Palun lahtiseletust. Oled liiga suur ja raske? Milline see ideaalne MTB mees võiks siis olla?

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 18. 09. 2003. 13:07

tarmo kirjutas: seda, et ma oma kehaehitusega MTB-s kaugele ei jõua, on mulle autoriteetsete isikute poolt ammu selgeks tehtud ja see on ka loogiline. sinu arvamus ainult kinnitab seda. ja lisaks on mulle antud mõista, et tasuks temposõitu proovida... 8) ja isegi trekki senior klassis. vic teab kust see jutt tuleb, küllap sinagi
:wink:
See kõik võib nii olla aga eelnev arvutus seda ei kinnita. Nimelt näitas see seda et MTB rattaga oled oluliselt aeglasem eraldistardist sõidus võrreldes MNT rattaga (see on muidugi lahe avastus küll :oops: :D). XC-s kus tuul peale ei käi on tuuletakistus väheoluline ja mängu tulevad tõusud ja sellest tulenevalt muutub olulisemaks motivatsioon, lihastüüp, sõidutehnika või muu tundmatu faktor. See pöörab kõik eelneva pea peale. Ma ei kaalu väga palju ja power output pole ka kehva - aga XCs pean tihti leppima olukorraga et 10 kg raskemad vennad minust tõusudel mööda vuhisevad.

Kirsale: vaata Massat, Orast ja nt. Austat. Ja lähedalt, mitte kaugelt või pildi pealt. Siis saad küsimusele vastuse.
Viimati muutis priidik, 18. 09. 2003. 13:09, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 18. 09. 2003. 13:08

Kirsa kirjutas:
Palun lahtiseletust. Oled liiga suur ja raske? Milline see ideaalne MTB mees võiks siis olla?
just. suur ja raske. lisaks väheosav nagu enamus harrastajaid.
ideaalne? no vaata massat näiteks :wink:

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3946
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 18. 09. 2003. 13:34

Selge selge. St ma arvasin juba ise samamoodi.
Ma olen 174cm ja 69kg. Loodan saada 65kg peale ning koos sellega mtb taseme tõusu.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 18. 09. 2003. 13:41

Kirsa kirjutas:Selge selge. St ma arvasin juba ise samamoodi.
Ma olen 174cm ja 69kg. Loodan saada 65kg peale ning koos sellega mtb taseme tõusu.
kaalu mahavõtmisega saavutad muideks päris palju, põhineb isiklikel kogemustel. ise olen hetkel võrreldes eelmise hooajaga -6 kg ja tunne on hoopis teine. nii rajal kui mujal :wink:

Vasta

Mine “Eesti võistlused”