EMV maanteesõidus

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
muri
Rattur
Postitusi: 86
Liitunud: 23. 03. 2005. 09:57

EMV maanteesõidus

Postitus Postitas muri » 28. 06. 2009. 16:42

Võtan tagasi kõik oma irisemised ja vinguvas toonis avaldused, et TRR ja Elionid on tohutult ohtlikud ja seal palju mõttetut siiberdamist. See mis toimus täna naiste grupisõidus oli :evil: :evil: hirmus. Kahe kukkumisega tõmmati pikali neljandik startinutest. Aga ohtlikke olukordi, kus trügiti, tõugati kruusale, niisama muudeti keset gruppi sõidujoont oli vist tuhandeid.
Loodan kogu südamest, et Tea "Topsik"-ul enam-vähem hing sees. Tänud talle reedese abi ja vee eest! Teistele tüdrukutele soovin ka kiiret paranemist, kellelgi põrutasin vist üle näppude. Silmasin kahjuks kiirabi laibahunniku poole kihutamas, mure puges kohe hinge.

bianchirider
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 28. 06. 2009. 22:09

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas bianchirider » 28. 06. 2009. 22:15

kas pilte oleks võimalik kuskilt näha? Klõpsiti küll iga nurga tagant!

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas Raix » 28. 06. 2009. 22:24

bianchirider kirjutas:kas pilte oleks võimalik kuskilt näha? Klõpsiti küll iga nurga tagant!
rattaprofid.com annab sellise lingi: http://picasaweb.google.com/rauno.laht

Topsik
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 18. 01. 2005. 15:27

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas Topsik » 29. 06. 2009. 09:24

muri kirjutas:Võtan tagasi kõik oma irisemised ja vinguvas toonis avaldused, et TRR ja Elionid on tohutult ohtlikud ja seal palju mõttetut siiberdamist. See mis toimus täna naiste grupisõidus oli :evil: :evil: hirmus. Kahe kukkumisega tõmmati pikali neljandik startinutest. Aga ohtlikke olukordi, kus trügiti, tõugati kruusale, niisama muudeti keset gruppi sõidujoont oli vist tuhandeid.
Loodan kogu südamest, et Tea "Topsik"-ul enam-vähem hing sees. Tänud talle reedese abi ja vee eest! Teistele tüdrukutele soovin ka kiiret paranemist, kellelgi põrutasin vist üle näppude. Silmasin kahjuks kiirabi laibahunniku poole kihutamas, mure puges kohe hinge.
Olen elus - kiiver päästis lolli pea. Kiiver pooleks, rehv pidurdamisega kuni õhukummini auklik-sile :D, riided ribadeks, paarist kohast nahk katki, aga muidu ei midagi hullu.
Selleks hetkeks oli grupis juba nii palju tõmmeldud, et osadel oli juba pilt peaaegu taskus. Kui enne tõusu kiirendati ja kõik teised järgi läksid, panid minu klubikaaslane ja Greeta külgipidi kokku. Järgmisel hetkel olid nad pikali teel ja mul polnud kuhugi minna. Viimane kiirus spidokal 45 km/h :D.
Sõitsin küll edasi, aga varsti läks kumm ja sain laibakaga koju.
Janelle ja Greeta said tõsisemalt viga - viidi kiirabiga ära. Head paranemist neile.
Viimati muutis Topsik, 29. 06. 2009. 10:31, muudetud 1 kord.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas wylde » 29. 06. 2009. 09:39

Seeniorite protokolle ei suvatseta ka üles panna EJL lehel - asjaarmastaja ei pea ju teadma igsuguseid tundmatuid portaale. Kõige suurema osavõtjaskonnaga seltskond ja kõige väiksem katkestajate % ( ehk siis hingega sõitjad mitte käega lööjad - väga madal tase proffide poolt, et niimoodi katkestatakse EMV-tel nagu see oleks mingi külaralli). Igatahes seeniorite jõuproovist vaataks ka pilte - pole me nii tähtsusetud midagi, hoolitseme ikkagi selle eest, et rattasport Eestimaal eksisteeriks ja massidesse jõuaks.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas Mati » 29. 06. 2009. 09:58

wylde kirjutas:Seeniorite protokolle ei suvatseta ka üles panna EJL lehel - asjaarmastaja ei pea ju teadma igsuguseid tundmatuid portaale...
Kusjuures laupäeval oli see proto üleval EJL lehel. Ise veel uurisin ja puurisin. Nüüd on kadunud kuskile.
wylde kirjutas:...väga madal tase proffide poolt, et niimoodi katkestatakse EMV-tel nagu see oleks mingi külaralli...
Mõtle nüüd kainelt, mid aannab proffile EMV 15. koht! Proffide jaoks on oluline SÄRK ja poodiumi kohad. Kelle jaoks on UCI Europe Tour punktid olulised, siis need pingutavad punktid ära, mis tulevad kuni 8. kohani. Edasi ongi proffide jaoks külaralli ju tegelt. Seenioritele on juba finiseerimine auasi sellisel üritusel!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

muri
Rattur
Postitusi: 86
Liitunud: 23. 03. 2005. 09:57

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas muri » 29. 06. 2009. 10:00

pilte ja viiteid näeb ka Viljandi rattaklubi kodulehelt http://rattaklubi.ee/ Ise otsin kadunud asjade maale rännanud N18 eraldistardi tulemusi.
Seenioride protokolli vaadates (see mis rattaprofid.com lehel) selgub, et nendel nn. "harrastajatel" on mingi väga kummaline ajalimiit? Proffidel see 5% võitja ajast tähendabki ju praktiliselt seda, et esimestest maha jäädes on enam-vähem kindel, et niikuinii märgitakse lõpuks katkestajaks, kui just pea-jagu teistest üle pole ja võidugrupiga samas tempos eraldistarti teha ei jõua. Naiste sõidus üritasin küll, aga peale 25 km üksi kruiisimist jäin vist ikkagi paari sekundiga ajalimiidist välja. Aga omamoodi lahe kogemus- EMV grupisõidus linnaringil jagada üksi maad rulluisutajate ja vankriga jalutajatega :)

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas wylde » 29. 06. 2009. 10:27

Muidugi ei anna mitte punktiarvestusse minev koht essugi aga kui võistlust jälgisin, siis järjest pundid katkestasid, krt olge mehed ja sõitke lõpuni – koguge grupp kokku ja läks lahti, Tombak oleks võinud taha langeda ja seal mehi motiveerida, aga rassis üksi – tubli! Mõtle kui Sa lähed oma lemmik staari kontserdile ja siis bänd lihtsalt lavalt lahkub, sest esirea publik on jokkis ja lällab – idiootsus ju. Kui oled eliit siis sul on ka publiku ees kohustusi ja korrladajate ees, mis see Taaramäe koht siis väärt on kui meesteklassis 5 lõpetajat – haledam kui naiste sõit juba. Austa ka konkurenti ja sõida alati lõpuni kui vähegi suudad. Publik tahabki näha kui raske on kaotajatel mitte kui kerge on võitjal :)
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas arno110 » 29. 06. 2009. 11:13

wylde kirjutas:Muidugi ei anna mitte punktiarvestusse minev koht essugi aga kui võistlust jälgisin, siis järjest pundid katkestasid, krt olge mehed ja sõitke lõpuni – koguge grupp kokku ja läks lahti, Tombak oleks võinud taha langeda ja seal mehi motiveerida, aga rassis üksi – tubli! Mõtle kui Sa lähed oma lemmik staari kontserdile ja siis bänd lihtsalt lavalt lahkub, sest esirea publik on jokkis ja lällab – idiootsus ju. Kui oled eliit siis sul on ka publiku ees kohustusi ja korrladajate ees, mis see Taaramäe koht siis väärt on kui meesteklassis 5 lõpetajat – haledam kui naiste sõit juba. Austa ka konkurenti ja sõida alati lõpuni kui vähegi suudad. Publik tahabki näha kui raske on kaotajatel mitte kui kerge on võitjal :)
Võib-olla oleks paar lõpetajat rohkem olnud, aga need enamus, kes maha jäid oleksid nii või naa kohtunike poolt rajalt kõrvaldatud. Kui lõpuprotokolli vaadata, siis viimase lõpetaja kaotus oli juba nii suur, et temast tagapool oleksid juba inimesed ringi sisse saanud.

Elvatom
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 09. 03. 2009. 15:06

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas Elvatom » 29. 06. 2009. 13:11

wylde kirjutas:Muidugi ei anna mitte punktiarvestusse minev koht essugi aga kui võistlust jälgisin, siis järjest pundid katkestasid, krt olge mehed ja sõitke lõpuni – koguge grupp kokku ja läks lahti, Tombak oleks võinud taha langeda ja seal mehi motiveerida, aga rassis üksi – tubli! Mõtle kui Sa lähed oma lemmik staari kontserdile ja siis bänd lihtsalt lavalt lahkub, sest esirea publik on jokkis ja lällab – idiootsus ju. Kui oled eliit siis sul on ka publiku ees kohustusi ja korrladajate ees, mis see Taaramäe koht siis väärt on kui meesteklassis 5 lõpetajat – haledam kui naiste sõit juba. Austa ka konkurenti ja sõida alati lõpuni kui vähegi suudad. Publik tahabki näha kui raske on kaotajatel mitte kui kerge on võitjal :)
Minu teda kehtis võistlustel 5% kaotuslimiit, kes rohkem kaotas võeti maha, või ei oleks tulemust kirja saanud. Laupäevase sõidu protokollis neid kirjas pole, kes rohkem kaotasid.
Ja mis jama selle Tombakuga oli?
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?v=for ... 54474#form

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas wylde » 29. 06. 2009. 13:44

Suurem osa rattureid tulid ikka isa maha ja suht distantsi keskpaigas juba, viitsimata üritadagi võidu sõita. VB vale ala valinud kui vastupidavust ei ole? Ja iga rattur teab, et võistluste käik võib igal kilomeetril veel 10 korda muutuda, seega alati lõpuni panna. Tombakul keerati sõidu ajal eksentrikku kinni vb seda peeti silmas järgivedamise all - rattur peab kinni hoidma autost, et selline tegevus võimalikult ohutu oleks, ta ei saa ju samal ajal vändada. Muud ma ei tea kommenteerida.
Kuna teema algataja tõi kukkumised päevakorda, siis seeniorite sõidus pandi ka külili – veel eriti ohtlikus kohas, laskumise peal olevas kurvis, mis oli vihmamärg – aga see iga ratturi enda probleem, et ohtu ei tunneta, kedagi pikali vist ei tõmmatud. Aga muidu grupisõit sujus kukkumisteta. Seenioride sõit oleks võinud pikem olla, nagu M-18 vanuseklassil aga see vaid minu kui ühe osaleja arvamus.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas Mati » 29. 06. 2009. 13:59

wylde, ma ei sa aru mida sa Sport klassis teed? Jutu järgi küll puhas Eliit.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas wylde » 29. 06. 2009. 14:22

Aitäh mati ( kust mu nimi ilmsiks tuli? :)
Keegi peab ju reaalse tööga ka raha teenima, et spordialaliidud saaks üldse sellistele eluvendadele võistlusi korraldada. Ma sõidan ise vaid puht visaduse ajel, treenimiseks suht vähe mahti, seega ajab närvi nõrganärvilisus profispordis.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas erikr » 29. 06. 2009. 14:31

wylde kirjutas:Aitäh mati ( kust mu nimi ilmsiks tuli? :)
Mati Rõuge tuuril küsis minult, ma siis talle ütlesin.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas arno110 » 29. 06. 2009. 14:35

Kui nüüd aus olla, siis kui peaks eliidis sõitma, kuskil indias, ei viitsiks ise ka neid viljandi mägesid kaheksa korda pressida, et protokolli mingi 55. koht saada. Ma arvan, et enamus foorumikasutajad jäävad minuga nõusse. Meil seal Sport ja Seenior klassides oli neid ainult kaks korda ja tõesti oleks häbiväärt olnud maha ronida ja öelda, et ei jõua viimasele ringile minna ja ühe korra veel oma taguotsa kõrgemäest üles venitada.

Ausalt öelda oli endal ka suht kriis, kui peale kõrgemäge Kirsipuu, Ree, Kruusemann jmt. Seenior-1 "autod" mööda vuhisesid, aga noh lootus sureb viimasena ja viljandi piiril tundus veel 45 seki päris mugav edumaa :D

Reijo
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 30. 09. 2008. 18:12

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas Reijo » 29. 06. 2009. 15:28

wylde kirjutas:Suurem osa rattureid tulid ikka isa maha ja suht distantsi keskpaigas juba, viitsimata üritadagi võidu sõita. VB vale ala valinud kui vastupidavust ei ole? Ja iga rattur teab, et võistluste käik võib igal kilomeetril veel 10 korda muutuda, seega alati lõpuni panna. Tombakul keerati sõidu ajal eksentrikku kinni vb seda peeti silmas järgivedamise all - rattur peab kinni hoidma autost, et selline tegevus võimalikult ohutu oleks, ta ei saa ju samal ajal vändada. Muud ma ei tea kommenteerida.
Kuna teema algataja tõi kukkumised päevakorda, siis seeniorite sõidus pandi ka külili – veel eriti ohtlikus kohas, laskumise peal olevas kurvis, mis oli vihmamärg – aga see iga ratturi enda probleem, et ohtu ei tunneta, kedagi pikali vist ei tõmmatud. Aga muidu grupisõit sujus kukkumisteta. Seenioride sõit oleks võinud pikem olla, nagu M-18 vanuseklassil aga see vaid minu kui ühe osaleja arvamus.

Nii loll ei saa lihtsalt olla, aitäh.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas mart » 29. 06. 2009. 16:22

wylde kirjutas:1. Suurem osa rattureid tulid ikka isa maha ja suht distantsi keskpaigas juba, viitsimata üritadagi võidu sõita. VB vale ala valinud kui vastupidavust ei ole? Ja iga rattur teab, et võistluste käik võib igal kilomeetril veel 10 korda muutuda, seega alati lõpuni panna.
2. Kuna teema algataja tõi kukkumised päevakorda, siis seeniorite sõidus pandi ka külili – veel eriti ohtlikus kohas, laskumise peal olevas kurvis, mis oli vihmamärg – aga see iga ratturi enda probleem, et ohtu ei tunneta, kedagi pikali vist ei tõmmatud. Aga muidu grupisõit sujus kukkumisteta.
3. Seenioride sõit oleks võinud pikem olla, nagu M-18 vanuseklassil aga see vaid minu kui ühe osaleja arvamus.
Reijo kirjutas:Nii loll ei saa lihtsalt olla, aitäh.
Reijo, võta end kokku ja toksi mõni lause taustaseletust. Hetkel ei saa muhvigi aru, millisest seigast räägid ja keda tänad.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas SK » 29. 06. 2009. 17:48

wylde kirjutas:Suurem osa rattureid tulid ikka isa maha ja suht distantsi keskpaigas juba, viitsimata üritadagi võidu sõita. VB vale ala valinud kui vastupidavust ei ole? Ja iga rattur teab, et võistluste käik võib igal kilomeetril veel 10 korda muutuda, seega alati lõpuni panna.
..........
Seenioride sõit oleks võinud pikem olla, nagu M-18 vanuseklassil aga see vaid minu kui ühe osaleja arvamus.
Ma olen Sinuga nõus, Wylde, et iseloomu kasvatamiseks ei tohi lihtsalt alla anda, eriti professionaalid, aga minu teada oli seal peamine põhjustaja katkestajate jadale hr. Vader, kes vedas lauged ülesmäge otsad 45-47km/h nii et enamik noorproffe ja poolproffe inisesid tuules ja peagrupil oli jooksikute püüdminegi mitte kättevõtmise asi, vaid iga karuselli liige pani eraldistardiga võrreldavaid pingutusi mängu, mis küpsetas paljud tegelased juba Viljandisse tagasi jõudmise ajaks.

Aga motivatsiooni puudumise korral soovitan Sul endale eliidi litsents võtta - saad pikema sõidu ja tugevamad konkurendid ühe jutiga! Parim amatöör(ehk inimene, kes teenib elatist oma põhitööga, mis ei ole rattasõit ja isiklikud sponsorid puuduvad va. mõned klubisponsorid, kes aitavad sõiduriideid kinni maksta) oli eliidi arvestuses Indrek Rannama 10. kohaga, seega on Sul ruumi edasi astumiseks küll, kui elu alamõõduline tundub, mis Sa ikka teistele moraali loed... :wink:

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas SL » 29. 06. 2009. 21:05

SK kirjutas:
wylde kirjutas:Suurem osa rattureid tulid ikka isa maha ja suht distantsi keskpaigas juba, viitsimata üritadagi võidu sõita. VB vale ala valinud kui vastupidavust ei ole? Ja iga rattur teab, et võistluste käik võib igal kilomeetril veel 10 korda muutuda, seega alati lõpuni panna.
..........
Seenioride sõit oleks võinud pikem olla, nagu M-18 vanuseklassil aga see vaid minu kui ühe osaleja arvamus.
Ma olen Sinuga nõus, Wylde, et iseloomu kasvatamiseks ei tohi lihtsalt alla anda, eriti professionaalid, aga minu teada oli seal peamine põhjustaja katkestajate jadale hr. Vader, kes vedas lauged ülesmäge otsad 45-47km/h nii et enamik noorproffe ja poolproffe inisesid tuules ja peagrupil oli jooksikute püüdminegi mitte kättevõtmise asi, vaid iga karuselli liige pani eraldistardiga võrreldavaid pingutusi mängu, mis küpsetas paljud tegelased juba Viljandisse tagasi jõudmise ajaks.

Aga motivatsiooni puudumise korral soovitan Sul endale eliidi litsents võtta - saad pikema sõidu ja tugevamad konkurendid ühe jutiga! Parim amatöör(ehk inimene, kes teenib elatist oma põhitööga, mis ei ole rattasõit ja isiklikud sponsorid puuduvad va. mõned klubisponsorid, kes aitavad sõiduriideid kinni maksta) oli eliidi arvestuses Indrek Rannama 10. kohaga, seega on Sul ruumi edasi astumiseks küll, kui elu alamõõduline tundub, mis Sa ikka teistele moraali loed... :wink:
SK-ga nõus. Mõni mees võiks natuke vähem õhku täis olla. Võimalusi enda näitamiseks on ja "elionil 50 sees" ei anna õigust seletada, kas keegi on vale ala valinud.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas dr Holden » 29. 06. 2009. 21:39

NB! OT
wylde kirjutas:Aitäh mati ( kust mu nimi ilmsiks tuli? :)
Õnneks saime jah teada, kes selle "kirjaniku" nime all seni üsna anonüümselt siin foorumis paugutas, õpetades alguses MTB võistluste korraldajaid ning nüüd neid mehi tänamatult tänitab, kelle eeskuju on seni ilmselt paljusid ratta juurde toonud.

NB! End of OT

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas AndreK » 29. 06. 2009. 21:56

SL kirjutas: "elionil 50 sees" ei anna õigust seletada, kas keegi on vale ala valinud.
ElioniViiskümend on Püha Graal. Ise plaanin ka see aasta 50 sisse ära laksata - seejärel võtan ise siin foorumis jutujärje üles.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas Andrus K » 30. 06. 2009. 08:04

.
Viimati muutis Andrus K, 10. 09. 2009. 13:07, muudetud 1 kord.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas wylde » 30. 06. 2009. 08:09

Noh kui mu nime teate, siis võite ka võistluspaigas tulla varba peale astuma kui verbaalset kriitikat ei talu ja mõni tahab kukke siin foorumis edasi anonüümselt laksata siis palun!
Minu jutu point on selles, et need gigandid kes käivad lihtrahvast piitsutamas Elionil oma meeletu kilometraasi baasilt võiks natuke oma klassis ka vastu pidada – kui meie Eliit ei oleks boksi keeramise eestvedaja, siis võib-olla oleks ka M-18 vanuseklass püüdlikum ehk siis meie tulevik, aga seal oli täpselt sama lugu, et nii kui maha jäädi, tuldi maha ( mitte kõik muidugi). Eeskuju on nakkav.
Ja kui ma “õhku täis” olen, siis puhtalt üldsuse huvides – rääkige oma pereliikmetega ja küsige mida arvavad nemad Eesti rahvuskoondises sõitjatest kes Eesti meistrivõistlustel katkestavad? Ma arvan, et Eesti võiks kõik jalgpallimatsid juba ette ära annuleerida järgnevaks aastakümneks enivei sealt midagi ei tule – aga näed, Eesti rahavas on tulnud areenile kaasa elama! Sponsor ei ole logo su särgil vaid sponsor on see sama Malle ja Kalle raja ääraes… krt saage aru, et staatuses sportlane esindab SPORTI!
Et teid veel rohkem vihasemaks ajada, siis õpin Tartu ülikoolis spordijuhtimist ja mõlten, et ehk teen lõputöö sportlase eetikast ja toon negatiivsed näited katkestavatest sportlastest?
Ja foorumis ei ole ma anonüümselt ülbitsenud, võtan ilmselt osa teemadel, mis enamikele hapniku kinni võtab, sest oma koopamehe aateid ei suudeta ületada. Kui panete tähele, siis mu konto on loodud foorumi sünni ajal ja kõik foorumi kommenteerijatest “alustalad” on ammu nägupidi tuttavad, seega nad teavad, et ei mölise tagaselga – ei ole ka kusagil varjanud oma nime ( ost müügi arhiivist saate ka telefoni nr kui duell huvitab). Ja 17 aastat olen ise rattaspordiga tegelenud - kui huvi pakub, et miks mingi nolk möliseb ;) ma oleks treeneri käest sõna otseses mõttes molli saanud omal ajal kui oleksin EMV katkestanud ( treener T.Tamme) ja asja eest.
Seniks kõike head!
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas SL » 30. 06. 2009. 08:36

wylde kirjutas:Noh kui mu nime teate, siis võite ka võistluspaigas tulla varba peale astuma kui verbaalset kriitikat ei talu ja mõni tahab kukke siin foorumis edasi anonüümselt laksata siis palun!
Minu jutu point on selles, et need gigandid kes käivad lihtrahvast piitsutamas Elionil oma meeletu kilometraasi baasilt võiks natuke oma klassis ka vastu pidada – kui meie Eliit ei oleks boksi keeramise eestvedaja, siis võib-olla oleks ka M-18 vanuseklass püüdlikum ehk siis meie tulevik, aga seal oli täpselt sama lugu, et nii kui maha jäädi, tuldi maha ( mitte kõik muidugi). Eeskuju on nakkav.
Ja kui ma “õhku täis” olen, siis puhtalt üldsuse huvides – rääkige oma pereliikmetega ja küsige mida arvavad nemad Eesti rahvuskoondises sõitjatest kes Eesti meistrivõistlustel katkestavad? Ma arvan, et Eesti võiks kõik jalgpallimatsid juba ette ära annuleerida järgnevaks aastakümneks enivei sealt midagi ei tule – aga näed, Eesti rahavas on tulnud areenile kaasa elama! Sponsor ei ole logo su särgil vaid sponsor on see sama Malle ja Kalle raja ääraes… krt saage aru, et staatuses sportlane esindab SPORTI!
Et teid veel rohkem vihasemaks ajada, siis õpin Tartu ülikoolis spordijuhtimist ja mõlten, et ehk teen lõputöö sportlase eetikast ja toon negatiivsed näited katkestavatest sportlastest?
Ja foorumis ei ole ma anonüümselt ülbitsenud, võtan ilmselt osa teemadel, mis enamikele hapniku kinni võtab, sest oma koopamehe aateid ei suudeta ületada. Kui panete tähele, siis mu konto on loodud foorumi sünni ajal ja kõik foorumi kommenteerijatest “alustalad” on ammu nägupidi tuttavad, seega nad teavad, et ei mölise tagaselga – ei ole ka kusagil varjanud oma nime ( ost müügi arhiivist saate ka telefoni nr kui duell huvitab). Ja 17 aastat olen ise rattaspordiga tegelenud - kui huvi pakub, et miks mingi nolk möliseb ;) ma oleks treeneri käest sõna otseses mõttes molli saanud omal ajal kui oleksin EMV katkestanud ( treener T.Tamme) ja asja eest.
Seniks kõike head!
Eks ta nii kipub olema jah, et lõputöökirjutamise aegu tundub, et kõik maailma tõed on selgeks saanud ja neid on vaja loomulikult ka kõva häälega kuulutada. Tavaliselt on see aeg esimesel / teisel kursusel, kuid eks see ole individuaalne, mõnel jõuab see ajajärk natuke hiljem pärale. Nii, et ära arvagi, et keegi proovib sind sinu veendumustes ümber veenda. Juba sellepärast, et vajadus selle järele puudub.

Minu tagasihoidliku arvamuse kohapealt on aga äärmiselt ASJATUNDMATU ning ka EBAVIISAKAS niimoodi kõva häälega pasundada, katkestajajaid sõimata, soovitada teist ala etc. Mulle näitab see, et asjaga kursis olemisest oled sa lihtsalt liiga kaugel, et üldse vaidlemagi hakata. Edu sulle õpingutes. Samas ma loodan, et jalgrattasporti hakkavad juhtima sellel ajal, kui sa ükskord nii vanaks saad ikka kompetentsed inimesed (ei välista, et sa ise ükskord võidusõidust aru hakkad saama ning ka viisakust elu juurde õpetab - sel juhul on kõik korras).

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas wylde » 30. 06. 2009. 09:28

To SL
Kõigepealt ära lisa alusetuid emotsioone – alagatad järgmises lugejas vihapursed – ma ei ole kedagi sõimanud! Kuid soovitaks veel vähemalt U-23-s sõitval noorukil teha sisekõne ja langetada otsus, kas 8 korda tõusu võtta raskel ringil on tema elu eesmärk või ehk leiab lihtsama elukutse kui seda teha ei taheta – ise olen oma elus vastavad valikud teinud ja ei soovi kõrgemataselist sporti teha aga see ei tähenda, et olen leppivam mugavate otsuste suhtes kui teatud inimesed on vastava elukutse valinud.
Viimati muutis wylde, 12. 07. 2009. 20:07, muudetud 1 kord.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas Ereliukas » 30. 06. 2009. 09:42

SRy, et nüüd läheb OT-ks.
Hmm....arvasin, et enamik siinseid on toleratsed inimesed ja arvamuste pluralism igati teretulnud, kuid tundub, et on olemas nn "mainstream jalgratturi" arvamus ja vale arvamus.
Minu arvates on Wylde arvamus ja kriitika paljuski õigustatud: mis alal veel lõpetaks EMV ca 20% startijatest?
Kuna olen ka treener, saan aru, et tark on võistlust, kus rong läinud mitte lõpetada, ennast mitte kurnata, lüüa käega ja
keskenduda järgmistele sõitudele, kuid samas tõesti pealtvaatajate ja ka sponsorite jaoks on sel natukle petmise maik juures. Kogu oma rattaspordi armastuse juures ei saa ma pidada õigeks ka UCI reegleid, kus ntx MTBO EMV-l võetakse ringiga saaja kohe maha, ok, kui stardis 100+ meest, nagu suurtel võistlustel, on see õigustatud, kuid EMV-l, kus stardis ehk 30!!! meest, on see lihtsalt naljakas, kui jääb sõitma 6 km ringil 15 meest, pealtvaatajal pole seal midagi teha.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas SK » 30. 06. 2009. 10:01

Profisportlane on nii või teisiti vaba kaup vabal turul ja loob endale eelkõige ise väärtust. Kui on lontu ja võistlusi lõpuni ei sõida, siis saab temast harrastaja. Ja seda enam toimib see mehhanism majanduskriisi korral, kui profiks jäävad vaid tugevaimad. Kui keegi tahab nõrku omadest vahenditest profina mööda maailma sõidutada, siis on see kellegi eralõbu, mis üldjuhul kaua ei kesta.

Eks ta vähe kentsakas ole, et nii vähe lõpetajaid EMV-l alles jäi, aga seda suurem austus neile, kes seda suutsid. Eestis pole ka palju alasid, kus rongi veab maailma reitingu 39. number

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas wylde » 30. 06. 2009. 10:40

Paljude kommentaatorite tekstid on – “Sa ei tea midagi”, “mees mis sa mölised”, “oma arust mingi äss, et Elionil 50 koha peal sõita?” – mehed kus teie vastuste point on?! Olen igale nõmedale küsimusele katsunud vastata üsna viisakalt. Olge palun nii head ja seletagae seljuhul omapoolselt vaatenurka ( nagu mõni tubli on teinud!)
Viimati muutis wylde, 12. 07. 2009. 20:08, muudetud 1 kord.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas AndreK » 30. 06. 2009. 11:01

Herr wylde... whats cracking?
Sa rapsid hirmsat moodi, et tõestada, et oled edukas, tubli jne. Lõputöö Tartus, elioniviiskümend, treener, endine lootustandev noor, tegeled pojaga , teed nädalas 12 h trenni jne. Tore, tubli! Ära rapsi, see hakkab koomiliseks muutuma. Võtad mingi teema üles, tõmbad ennast korralikult podisema, siis hakkad kogu maailmale või endale tõestama, et oled eesti mõistes tegija. Küll õpetad inimesi võistlusi korraldama, küll tõmbad kiunu üles, et mehed ei viitsi lõpuni sõita. Olen kohati sinuga täiesti nõus, aga selline kõvahäälegainternetismõtlemine paneb käe kapis oleva Kännukuke järgi käima.
Cheers!

kerdni
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 14. 11. 2004. 11:26

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas kerdni » 30. 06. 2009. 12:12

AndreK kirjutas:Herr wylde... whats cracking?
Sa rapsid hirmsat moodi, et tõestada, et oled edukas, tubli jne. Lõputöö Tartus, elioniviiskümend, treener, endine lootustandev noor, tegeled pojaga , teed nädalas 12 h trenni jne. Tore, tubli! Ära rapsi, see hakkab koomiliseks muutuma. Võtad mingi teema üles, tõmbad ennast korralikult podisema, siis hakkad kogu maailmale või endale tõestama, et oled eesti mõistes tegija. Küll õpetad inimesi võistlusi korraldama, küll tõmbad kiunu üles, et mehed ei viitsi lõpuni sõita. Olen kohati sinuga täiesti nõus, aga selline kõvahäälegainternetismõtlemine paneb käe kapis oleva Kännukuke järgi käima.
Cheers!
Kes igane ta ka ei ole ja kas ta kirjutab siin enda lõputööd või mis iganes ta siin teeb, siis erinevalt Sinust räägib ta asjast mitte ei propageeri siin alkoholismi. See vist oleks päris kurb, kui Sa enda Elioni eesmärgid täidad ja jutujärje siin ülevõtad.

seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas seiko » 30. 06. 2009. 12:16

2 aastat tagasi oli EMV samuti Viljandis. Siis oli U23/Meliit sõidu lõpetajaid, kes ajalimiiti mahtusid, sama palju. Ainult selle vahega, et U23 oli 6 ja mehi 10 (tänavu vastavalt 5 ja 11). Kui aga arvestada, et Vader veel vanuse järgi U23 alla kuulub, siis võiks öelda, et üldises plaanis on asi muutusteta.

Taaramäe nimetas nädala jagu enne EMV-d ühes intervjuus Viljandi tõususid "põksudeks" ja võrreldes äsja lõppenud Šveitsi velotuuriga oli see hinnang tema seisukohast igati objektiivne. Õhtustes AK spordiuudistes arvas ta aga, et Püta jaoks oli tegemist "seinaga". ("... seda 18-prossast seina ei ole võimalik krampidega minu taga ära minna, kui ma täiega panen...") :)

Korraldajate poolt tänusõnad kõigile osalejatele-abilistele-kaasaelajatele, et kolmepäevane üritus ilma suuremate ektsessideta ning mõnusas meleolus möödus!

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas wylde » 30. 06. 2009. 12:48

Nõus AndreK – loe mu esimest postitust
Viimati muutis wylde, 12. 07. 2009. 20:10, muudetud 1 kord.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas AndreK » 30. 06. 2009. 13:35

kerdni kirjutas:Kerinevalt Sinust räägib ta asjast mitte ei propageeri siin alkoholismi.
Austa klassikuid vana! Mees, kerge õlu vähendaks oluliselt su mootoripöördeid:
Pilt
kerdni kirjutas:See vist oleks päris kurb, kui Sa enda Elioni eesmärgid täidad ja jutujärje siin ülevõtad.
Jah, see oleks tõesti halb. See mis siis foorumis toimuma hakkab, oleks valus vaadata. ErikR-i "Delete" nupp vajaks jahutust!
wylde kirjutas:siis minu isikliku elu üle võime filosofeerida privas, säästame teisi!
M.O.T.T

Aga aitab OTst.
Side lõpp.
Over.

Rain
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas Rain » 30. 06. 2009. 13:51

wylde kirjutas:Seeniorite protokolle ei suvatseta ka üles panna EJL lehel - asjaarmastaja ei pea ju teadma igsuguseid tundmatuid portaale. Kõige suurema osavõtjaskonnaga seltskond ja kõige väiksem katkestajate % ( ehk siis hingega sõitjad mitte käega lööjad - väga madal tase proffide poolt, et niimoodi katkestatakse EMV-tel nagu see oleks mingi külaralli). Igatahes seeniorite jõuproovist vaataks ka pilte - pole me nii tähtsusetud midagi, hoolitseme ikkagi selle eest, et rattasport Eestimaal eksisteeriks ja massidesse jõuaks.
Millistest proffidest sa räägid, kes katkestasid? Ma olen küll rattaspordis üsna võhik, aga mõnda nime ikka tean. Mitu nendest 39st katkestajast on tegelikult profid ja mitu neist on lihtsalt harrastajad, kes tahtsid end raskel rajal proovile panna?

Profiks saame ikka nimetada seda kes elatub vaid spordist. Kõik ülejäänud on erineva tasemega harrastussportlased. Ma pisut kahtlen et nende 39 hulgas oli oluliselt üle 10 elukutselise ratturi, kes saavad hetkel rattaga sõitmise eest palka ja elatuvad sellest. See, et amatöörid nagu näiteks Kirsipuu rattalt maha astusid kuna ei talunud Taaramäe tempot on täiesti normaalne:)

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas SL » 01. 07. 2009. 01:53

Natuke teist teemat seoses EMV-ga maanteesõidus.

(võibolla kõik pole juhtunud veel seda uudist nägema, seepärast toon selle ära)

Näide sellest, kui kõva on MTB tipp. Võita Prantsusmaa TT särk - see on oi-kui-kõva. See, et MTB mees võidab TT on minumeelest märk millestki suuremast.

http://www.cyclingnews.com/news/mountai ... -tt-champs

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas erikr » 01. 07. 2009. 08:29

mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

n01!f3r
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 20. 10. 2005. 21:14

Re: EMV maanteesõidus

Postitus Postitas n01!f3r » 05. 07. 2009. 20:03

ega keegi juhuslikult EMV 2009 kokkuvõtet ei salvestanud ?

Vasta

Mine “Eesti võistlused”