velo.clubbers.ee CUP Tartu

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
rootsikunn
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 27. 04. 2003. 11:49

Postitus Postitas rootsikunn » 27. 08. 2003. 19:56

nu nii nyyd siis esimene etapp seljataga. rada oli mõnus ja vihm oli veel mõnusam. pori oli päris palju jja seega oli asi vägagi tehniline. see trepiga tõus oli vinge. au ja kuulsus korraldajatele. :D

spl
Rattur
Postitusi: 598
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:24

Postitus Postitas spl » 27. 08. 2003. 20:05

ootan huviga tulemusi .käisin ise kah kohal aga kahjuks ainult autoga.kohapeal tekkis küll tunne et läheks kohe ratta järgi.kusjuures õrnema soo esindajaid oli suht suur protsent.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 27. 08. 2003. 22:25

Niisiis, üritus sai läbi viidud!!! :D

Hetkel on vannid/dushid võetud, pesu 3x üle pestud, pesumasinast kilo liiva läbi lastud ja seljakotist liiter vett välja kallatud :)

Tulemused alljärgnevad:

Pilt

meteo.physicu andmetel sain ma kogu selle cupi, sinnaminekute ja tulekute ajal kaela umbes sentimeetri jagu vett :)

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 27. 08. 2003. 22:37

Vaadates tulemusi hakkas kohe kripeldama, krt, miks mind seal ei olnud. Eks ikka sellepärast, et põdesin seda vihma. Loodan, et järgmine etapp toimub lähiajal ning siis vast saaks ka ise kaasa lüüa. Igaljuhul tänud esimestele aktivistidele, kes vihma trotsides asja ära tegid.
- Väntan visaduse levialas -

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3946
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 27. 08. 2003. 22:40

Need olid mu elu raskeimad 5 kilomeetrit :)).

Väga vahva üritus oli igatahes, suured tänud tulijatele ja sooja vanni kõigile.
Tunne ütleb, et midagi suuremat sai liikuma lükatud, hoolimata ilmataadi vihavaenust meie vastu. Ette teada oli et rada on pehme ja porine, aga et kogu aja sajab...
Antti põhjalikust juhendist polnud kahjuks palju kasu, "lombist paremalt" möödumine oleks tähendanud rajalt väljasõitu :).

Pori aga kuulub vaieldamatult maastikuratta võistluse juurde. Nutikamad said ennast kiiresti ja tõhusalt puhtaks, minnes kohe peale sõitu riietega ujuma ! ;O).

Enda sõit oli väga raske, keskmine kiirus kindlasti väiksem kui eilsel proovisõidul. Täpseid andmeid keskmise kohta endal pole, sest juba 300-ndal meetril ujus spidoka klaasi taga vesi nagu akvaariumis.

Sõitmist selline märg ilm tegelikult ei seganud, kyll aga üksikstardi puhul paratamatut ootamist. Vägagi oleks tahtnud mingit korraldajate telgi taolist asja nagu suurematel üritustel on. Ajavõtja oleks saanud kirjutada kuivale paberile... võistlejad minna kuiva dressiga sõitma ja pärast riideid vahetada... fotograaf näppe soojendada... ja objektiivi pühkida...


Nüüd tuleb kihku kähku mõelda valmis järgmine võistluse koht!

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 27. 08. 2003. 23:38

Rada oli üli lahe!! Oi seda muda ja pori...pritsis kõik kohad täis, silmad olid ka muda täis, niiet vahepeal sõitsin ainult ühe silmaga :wink: Muda oli mõnes kohas ikka pöiani välja, niiet pidurid pärast ragisesid (tglt pidureid eriti ei olnudki vaja) . Ainuke enda probleem oli kummidega, mis mudas parajalt sukkisid. Krossirajal sai enam-vähem kummiga hakkama (paar ohtlikku olukorda kurvides oli, kus esiratas tahtis oma teed minna), aga pargis pidin ikka ennast tagasi hoidma, kiirendada e isaanud, sest ratas käis koguaeg ringi, ja esimesel ringil õnnestus korra külg ka maha panna ja paar meetrit mööda maad (õnneks ainult muda ja muru) lohiseda. Teine ring võtsin pargis tagasihoidlikult ja proovisin kõik kurvid nii sirgeks teha, kui võimalik. Pärast vaatasin ühe kaassõitja (Jaani?) trajektoori seal pargis ja sis mõtlesin, et oleks võind ka sama moodi sõita ja siis oleks ehk püsti jäänud. Jooksukaid tegin ka 4 tükki kokku, kuigi oleks saanud ka 2-ga hakkama, aga ühest mäest sai minuarust kiiremini joostes üles, kui sõites. Vihm tegi minu kompuurtile (VDO C8) ka liiga ja kohe stardis kadus pilt eest, vahepeal hakkas kompu tööle ja näitas ulme numbreid (58 km/h jne) Ratas vedeleb pööningul ja homme saab korraliku pesu (täna jõudsin ainult riided puhtaks pesta) Tegelikult oleks ikka kõvasti rohkem rahvast tulnud, kui ilm oleks hea olnud, aga hea, et vähemalt asjad veerema sai lükatud..
Järgmist etappi peab mõtlema, kus korraldada, kõik pakuvad oma variandid välja ja sis hääletab äkki?

Age ja Kirsa: Kuna pildid valmis saate?, oleks hea TLN-a rahvale ka näidata, ja ma tahaks paar pilti rate-sse ka üles lükata :)

Ja nüüd siis võitu tähistama!!! :twisted:
Edit: kirjavead
velo.clubbers.ee

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 28. 08. 2003. 00:19

Kuiva ilmaga võiks kasvõi samas kohas asja korraldada. Täna sõitnutel on kerge eelis, kuid põnev oleks siiski. Saaks ka ise selle huvitava raja ära proovida. Üldse tahaks see aasta maastikurattaga sõitmist proovida. Viimane kord oli vist peale Tartu Rattarallit 1 kord Vooremäel ning sellega on minu maastikusõidud sel aastal ka piirdunud.
- Väntan visaduse levialas -

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3946
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 28. 08. 2003. 18:04

Pildid:
http://rio.ee/~kirsa/vce1/

Ja pruun asi, millega ma koos olen - see ei ole lehmasitt! ;)

Kasutaja avatar
Daehlie
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 16. 08. 2003. 22:03

Postitus Postitas Daehlie » 28. 08. 2003. 18:28

Niinii noored :D loen siit, et ülivägatore üritus oli - ma ise oleks ka ennast 100% kohale vedanud, aga üks sünnipäev tuli vahele :wink: Järgmisel korral proovin kindlasti rattaga kohal olla.

Siin vist uuriti, et kus võiks järgmise sõidu teha? Tartu lähiümbruse radadega ma VEEL väga hästi kursis ei ole (küll ma varsti jõuan) aga ühe kohana pakuks ma välja Vapramäge, mis jääb Tartust ca 20km Elva poole. Seal on kõik mis vaja - piisavalt radu, suuri tõuse ja kiireid laskumisi, natuke juurikaid, ilus loodus jne. Kes soovib, võib peale sõitu jões ennast loputada :wink:
Mida siis arvate? Kui vaja võin paar pilti klõpsida, siis loob ehk parema ettekujutuse.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 28. 08. 2003. 19:07

Kirsa kirjutas:Pildid:
http://rio.ee/~kirsa/vce1/

Ja pruun asi, millega ma koos olen - see ei ole lehmasitt! ;)
igatahes - neilt piltidelt vaatab vastu True MTB Spirit
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Ray
Rattur
Postitusi: 302
Liitunud: 17. 04. 2003. 13:20

Postitus Postitas Ray » 28. 08. 2003. 19:24

Vapramägi oleks päris hea koht. Käin seal ise ka sageli sõitmas :D ning järgmine etapp võiks tõesti seal olla.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 28. 08. 2003. 19:41

Muidugi Vapramäe on ka hea koht, aga minuarust enne seda võiks Vooremäel väistluse teha. Minule oleks Vooremäe plussid, et suurem osa sõidavad ikka ju Vooremäel ja seal on rajad tuttavamad. Vapramäel olen elus ühe korra rattaga niisama mõtmas käinud, aga Vooremäe rajad on peaaegu pähe kulunud :)
velo.clubbers.ee

heix
Rattur
Postitusi: 95
Liitunud: 17. 06. 2003. 16:32

Postitus Postitas heix » 28. 08. 2003. 22:22

ma eelistax kah vooremäed :) ...nagu ikke rohkem kodurada vai nii....

Kasutaja avatar
Daehlie
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 16. 08. 2003. 22:03

Postitus Postitas Daehlie » 28. 08. 2003. 23:35

Lauri kirjutas:Muidugi Vapramäe on ka hea koht, aga minuarust enne seda võiks Vooremäel väistluse teha ...Vooremäe rajad on peaaegu pähe kulunud :)
Njaa - vooremäe minule võõras koht a selle pärast ma kurtma ei hakka :wink: vahest ongi huvitavam kusagil tundmatumas kohas ka sõita. Kuigi, mis siin salata, kui ikka rajad peas, siis on asjal natuke teine mekk... :roll:

ints71
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 29. 07. 2003. 21:47

Postitus Postitas ints71 » 03. 09. 2003. 09:04

vooremäe on muidugi väga mõnus koht ,ega ma muidu poleks vaeva näinud ja puud ära saaginud.Nii et tehke ära poisid ,olen ise ka kindel tulija kui kuiv on ja sõber ka on tulija :D

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 05. 09. 2003. 17:22

Kolmapäev pole enam mägede taga! Kirsa ja Antti, kus järgmine võistlus toimub siis?
velo.clubbers.ee

heix
Rattur
Postitusi: 95
Liitunud: 17. 06. 2003. 16:32

Postitus Postitas heix » 05. 09. 2003. 20:40

njah...minu sõidud vist see aasta suht sõidetud...lihtsalt..ajaliselt ei jõua...käin selle asemel jooxmas...a kui te vooremäel teete võistluse sis olen igatahes kohal ja võin ka tulla appi rada märkima..

Kasutaja avatar
gigabit
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 26. 06. 2003. 01:18

Võimalik toimumiskoht

Postitus Postitas gigabit » 07. 09. 2003. 14:13

olen paar korda Emajõe äärsel Jänese matkarajal sõitnud... tõsi, seal on ka teisi matkajaid, kuid piisava varustusega saaks ju väikse võistluse ikka teha... (loe: paar-kolm rattakella kaasa ) :lol:

Raja profiil on üpris tasane, erilisi tõuse ja langusi pole, kuid matkarada on selline parajalt künklik ja mühklik.. Rada ise on 5 km pikk , väikese lisaringiga tuleks siis sõidu pikkuseks umbes 12 km.. vaata kaarti... koos võimaliku trajektooriga jänese matkarajast ...
tee on suht käänuline ja looklev... 1-2 jooksukat ( ratas selga) :wink:
jooksuka küngas on seal, kus kaardil koha nimi on: Vana sillakoht..
ja üks väiksem laskumine seal, kus Vorbuse-Tartu asfaldilt keerab trajektoor jõe poole .... teel on kolm kuni mitu silda :), paaris kohas saaks raja teha sildadest mööda.... et asja põnevamaks teha.... raja otstesse (raudtee silla juurde ja epa beachi poolsesse matkaraja algusesse) saaks vajadusel panna mingid kontroll sildid vms...
Stardi saab raja keskel teha, võib isegi ülesvoolu veel viia.. et saaks võimalikult palju sõitjaid rajale lasta...

huvilised tartlased võivad ju nipet-näpet rajal käia ja vaadata, kas sobib
kolmapäeva õhtul ei tohiks olla palju matkajaid ka vast...

Siuke väike idee sis..
..:: on the road again ::..

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 07. 09. 2003. 22:40

Lauri kirjutas:Kolmapäev pole enam mägede taga! Kirsa ja Antti, kus järgmine võistlus toimub siis?
Seekord lööks ka ise kaasa, sest paaril korral ka maastikul juba käidud ning nüüd leian käiguvahetuse heeblid juba ülesse :D
- Väntan visaduse levialas -

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 08. 09. 2003. 17:40

Krt, korraldajad ei räägi ka midagi :wink: :?: Ega siis ometi ära ei jää???

Lauri@segaduses.ee
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 08. 09. 2003. 19:27

Lauri kirjutas:Krt, korraldajad ei räägi ka midagi :wink: :?: Ega siis ometi ära ei jää???

Lauri@segaduses.ee
pead vist ise tegema raja :idea: :wink:

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3946
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 08. 09. 2003. 20:25

Rahu.
Toimub vist ikka :).

Lihtsalt nädalavahetusel kartulivõtmine ja tööajal viiruste tõrjumine - see on see itimehe elu ;).

Ühesõnaga hetkel on otsustamata veel, kas vooremägi või see jänese rada. Tahaks vooremäel, aga praegu läheb nii vara pimedaks, et ei tea kas jõuab. Plaan oli Voore etapp teha nädalavahetusel, siis hea terve päev ukerdada seal, aga nyyd tulevad need sügiskrossid ette.

Päris nightride-i kah ei tahaks teha.

Mis rahvas arvab? Homme lõunaks otsustaks ära.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 08. 09. 2003. 21:23

Nädala vahetusel on halb teha, sest TRM ju ka siis. Vooremäe miinuseks on see, et asub kaugel ja nüüd õhtul kiirelt pimedaks :(. Jänese rada oleks ka võimalus, aga siis peab mõtlema, kuidas see ring seal teha, sest mööda maanteed (eriti tlna) isu sõita ei ole. Samas, kui Jänese rajal teha, siis saaks Dendropargist ka radu juurde võtta.

A kunagi olid ju Vorbusel ka rajad, paar aastat tagasi sai seal sügiseti trenni tehtud, kuid praeguseks vist on seal rajad lännu. Ma omme lähen ja vaatan, mis seal on, ja äkki isegi annaks peale väikest korrastamist seal sõidu teha...
velo.clubbers.ee

ints71
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 29. 07. 2003. 21:47

Postitus Postitas ints71 » 08. 09. 2003. 21:24

21 on viimane piir voorekal

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 08. 09. 2003. 22:36

Nädalavahetust nüüd küll ei sooviks, sest siis vaja ka muuga tegeleda, kui rattaspordiga. Killustab päeva nii ära, et ei jõua midagi hommikul ega õhtul teha. Jääks ikka argipäeva juurde.

Kui Voorekal teha, siis peaks rohkem suusaradadele rõhuma, sest singletrackidel läheb tunduvalt varem pilt uduseks (pimedaks).
- Väntan visaduse levialas -

Kasutaja avatar
gigabit
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 26. 06. 2003. 01:18

Postitus Postitas gigabit » 09. 09. 2003. 00:17

Lauri kirjutas:Nädala vahetusel on halb teha, sest TRM ju ka siis. Vooremäe miinuseks on see, et asub kaugel ja nüüd õhtul kiirelt pimedaks :(. Jänese rada oleks ka võimalus, aga siis peab mõtlema, kuidas see ring seal teha, sest mööda maanteed (eriti tlna) isu sõita ei ole. Samas, kui Jänese rajal teha, siis saaks Dendropargist ka radu juurde võtta.


nimetan siinkohal siis selle väikse asja et asfaldijupp suht väike.. ja tegu pole Tartu-Tallinn maanteega, vaid sellelt maanteelt Vorbuseni viiva teega..
Rongid ka ei tohiks segada ringi läbimist... trajektoor ei ületaks ju raudteed, vaid keerab enne ära...
..:: on the road again ::..

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 09. 09. 2003. 06:36

A nuh, minu pärast võib sis ka Jänese rajal teha, peaasi, et üldse ära ei jääks...
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 09. 09. 2003. 08:06

Lapsepõlves sai kokukaga (Aist) Ihastes ühe sõjaväe harjutusväljaku territooriumil sõitmas käidud. Sellised pisikesed künkakesed/kaevikud jms. Millagi 1990-datel tehti sinna vist mingi ratsaspordibaas, aga vist mitte kogu alale. Annelinnast 5-10 min. rattaga. Lähedal. Kaart:
album_page.php?pic_id=530

Umbes sellel alal, võibolla ka veidi allpool see asi oli
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 09. 09. 2003. 08:23

Arumaeisaa miks ei võiks jälle raadi krossikal teha. Asub linna sees ja teiseks toimub seal üks sügiskrossi etappidest - plaan osaleda ja vaja vähe harjutada. Krdi hea oleks kui saaks harjutada vahetus konkurentsis.

Ihaste pole paha aga künkakesed on seal ikka eriti tillukesed (lapsena võisid tunduda suuremad :lol: ) ja kui on võimalus valida midagi paremat siis ... noh vbla mõni veel hilisem etapp võiks jääda sinna.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

rada?

Postitus Postitas mart2 » 09. 09. 2003. 11:51

Kahjuks ise sõita ei saa, kuid pakun huvitava raja (minu arvates :oops: ).
Lennuvälja taga on vanas karjääris suhteliselt uus krossirada. On liiva, pori, kruusa ja tõuse. Kinnisel rajal hea ringe mõõta/lugeda ja rada enamuses pealtvaatajatele :shock: näha!

Veel eelmisel aastal sai Rõõmu teelt (tagant) sisse, nüüd võib-olla tuleks linna poolt pikki maandumisrada sõita lõpuni ja siis pöörata paremale. Ruleerimisrajalt jääb rada vasakut kätt.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 09. 09. 2003. 12:03

Ühesõnaga lugu on nüüd selline.

Rada hakkasime me Kirsaga mõtlema juba peale eelmise sõidu lõppu ja tookord jäid variandid samaks, mis seniseks on siin teemas üles kerkinud: voore ja jänese.

Kõik muud Lähted, Vapramäed jne. nad on küll toredad aga loodus nõuab oma ja keerab päikese vägisi madalamalt käima ja päeva lühemaks. Etapid peaksid kolmapäeviti toimuma, kuid aega jääb väga napiks. Arvestades, et tööpäevad kipuvad kell 5-6 lõppema ja kella 8ks on juba piisavalt hämar, siis on nagu sandisti veidi.

Praeguse etapiga on sedasi, et mina, kes ma olen laiselnud viimasel ajal ja kes ma üldse eriti mägedes turnimist sel aastal väga tõsiselt ei võtnud, tahaks eelseisva kruusaralli eel mingit siledamat maad veidi nühkida. Jänese profiili ma ei tea, võibolla ma niisama häman siin hetkel :)

Teine variant on, et ma voorel ei sõida - võtan ainult aega. Hääletust ma ei viitsi teha, erasõnumid on ka olemas või siis avaldage avalikku pahameelt siinsamas :)

Hetkel ma ütlen, et Jänese kasuks on linnalähedus (valge ajaga ei tule kitsas kätte), eelseisva TRMi iseloom ja minu puhul siis ka raja profiil :)

Avalikku pahameelt saab nüüd järgneva mõne tunni jooksul avaldada, sest õhtul on vaja rada maha märkida, kuna homme seda vaevalt aega teha on.

Edit:
P.S. Krossirada on küll hea ja tore aga 2x järjest oleks liig - sõltumata millisel krossirajal :)

P.P.S. Mõelgem rahvas lampide ehitamisele/ostmisele - sügisel tahaks mingi etapi teha nightridena. Iga mees oma lambiga metsas müttamas :D

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3946
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: rada?

Postitus Postitas Kirsa » 09. 09. 2003. 12:07

mart2 kirjutas:Kahjuks ise sõita ei saa, kuid pakun huvitava raja (minu arvates :oops: ).
Lennuvälja taga on vanas karjääris suhteliselt uus krossirada. On liiva, pori, kruusa ja tõuse. Kinnisel rajal hea ringe mõõta/lugeda ja rada enamuses pealtvaatajatele :shock: näha!

Veel eelmisel aastal sai Rõõmu teelt (tagant) sisse, nüüd võib-olla tuleks linna poolt pikki maandumisrada sõita lõpuni ja siis pöörata paremale. Ruleerimisrajalt jääb rada vasakut kätt.
Õigus jah.
2 nädalat tagasi ma sõitsin seda, mõeldes raadile alternatiivi, siis oli see värk seal liiga porine ja halb. Aga nüüd on ju üldiselt kuiva pidanud.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 09. 09. 2003. 19:39

Mitte, et info liikumiskiirusega hiilgaks aga hetkel on teatud põhjustel II etapi toimumine küsimärgi all. Hetkel täpsemalt ei räägi aga et see päris ehmatusena kellelegi ei tuleks.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3946
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 09. 09. 2003. 19:55

Mis seal ikka ehmatada.
Ühesõnaga mul "õnnestus" täna rattaga auto alla jääda.
Ratas kaheksas ja ise sant.
Rohkem ei jaksa hetkel seletada, eks terveks saan, siis kuulete.
Antti loodetavasti korraldab teile etapi ära.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 09. 09. 2003. 21:01

Kirsa kirjutas:Mis seal ikka ehmatada.
Ühesõnaga mul "õnnestus" täna rattaga auto alla jääda.
Ratas kaheksas ja ise sant.
Rohkem ei jaksa hetkel seletada, eks terveks saan, siis kuulete.
Antti loodetavasti korraldab teile etapi ära.
kehvad lood............head paranemist.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 09. 09. 2003. 21:07

Niisiis - hoolimata vanajumalast, kes püüdis oma sõrmega asju segada ja läkitas mingeid kummalisi valgeid parsasid meie pearajameistri teele - etapp toimub. Seekordseks abikohtunikuks on meil Lauri.

Võistlus toimub Jänese matkarajal, stardiga laululava taguse emajõe ranna võrkpalliplatside juurest ja pöördepunktiga raja lõpus, ümber mingi majakese (häman ka natuke, kuna Kirsa matsu pärast ma rajale ise ei jõudnud). Seega edasi-tagasi sõit, kokku umbes 12km. Raja märkimisega ilmselt vaeva ei pea nägema, kuna eksimisvõimalusi ei pidavat olema.

Gigabiti pakutud trajektoor oleks küll tore, kuid noh ... mitte et ma ütleks et kõik on kaabakad ja diskorid jne. ja kõik lõikavad aga kui pauk käib ja kell jookseb siis tehakse kõiksuguseid kummalisi asju.

Kahte ringi ka ei tee, muidu oleks juba asi poolmaratoni mõõtu ja (nagu naised saunas rääkisid) rajal on kaks jooksukat ka sees.

Kuidas me lahendame muude liiklejate probleemi, selle mõtleme jooksvalt välja, kuid palun arvestada ikkagi sellega, et rada on muudele matkajatele ja muidu liiklejate avatud. Kiiver kindlasti pähe!!

Stardiajaga on selline lugu, et start on avatud 18:00-19:00, kuid kommentaariks ütlen, et ilmselt nagunii vajub kogu punt korraga kohale ja start saab jooksvalt lahendatud, et kuni viimane mees veel rajal pole on start lahti ja koos temaga läheb start ka kinni (viimane olen ilmselt mina :)).

Veel midagi kellelegi meenub, või kui keegi tõesti ei saa varem tulla, siis selliste asjaolude puhuks palun kasutada erasõnumeid.

Aitäh tähelepanu eest :)

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 10. 09. 2003. 19:12

Värsked uudised rajalt räägivad, et etapp on läbi ja võitjaks osutus ülinapi eduga (1 sek) Lehor Priidiku ees. Täpsemalt õhtul kui kontorist koju jõuan :)

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 11. 09. 2003. 11:06

Tegelt oli ikka päris huvitav rada. Peaaegu sile (üks tõus oli ja see ka kohe jooksukas st. ma küll pidin jooksma) aga nikerdamist ja võimlemist oli omajagu. Ühe otsa peale maeiteakuipalju väikseid sillakesi milledest mõned asusid kohe pärast kurvi ja väike adrenaliin ka et kas sillalt alla ei kuku. Ühes kohas oli võimalik muuseas jõkke kukkuda kuna rada oli vahetult jõe kaldal kaldega jõe poole... Täislaksuga sõitmist pärssis alguses see et rajal oli veel jalutajaid, jooksjaid ja muidu rattureid, aga hiljem kui juba anaeroobne olin siis oli savi.

Osavõtt oli nats nigelavõitu aga asi seegi. Kõik suured asjad on alguse saanud pisematest.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 11. 09. 2003. 12:16

Lubasin täpsemalt kirjutada kui koju jõuan kontorist aga kahjuks juhtus see alles kell 3 öösel ja oma kaustiku unustasin ma ka maha :)

Tagasi kontoris kriban ka paar sõna ja panen ajad siia esialgu siis tekstina.

Nagu Priidik eespool mainis, oli osavõtt natuke nigel - 25 minutit peale väljakuulutatud stardiaega oli veel võimalik, et asi lükkub edasi, kuna kohal oli ainult kaks ratturit! Siis tilkusid kõik vaikselt kohale ja etapp sai ikkagi teoks.

Ilm paistis olema natuke heitlik ja kaugemalt tulijad rääkisid midagi paduvihmast, kuid kohapeal tuli ainult natuke seenevihma. Kes teab, ehk tuli selline "pahur" ilm isegi kasuks, peletades mõned inimesed rajal jalutamise asemel koju.

Kõige põnevam hetk oligi siis, kui Priidik juba finishis oli ja Lehor eemalt paistma hakkas. Lehor'i kohale jõudes ütles kell oma ja võitja oligi selgunud. Mõlemad tegid kellasepatööd - Priidik sõitis aja 1 sekund alla 25 minuti, Lehor 1 sekundi alla Priidiku aja :D

Ajad siis sellised:

Lehor 24:58
Priidik 24:59
Lauri 26:12
Andrus 28:21
Tõnu 30:09
Sten 31:46

Raja üldpikkust ma ei mäleta hetkel, kohapeal oli sellest küll juttu ja VIST näitas Priidiku spidokas 10,4 ja Lauri oma 10,6 aga parandage mind kui eksin.

Punkte hetkel ei jaga, kuna tahaks võimaluse anda ka Kirsale ja endale. Samuti ka seni ainsale Tartu etapil osalenud õrnema soo esindajale - Agele. Päris lõpmatult selleks aega ei anna, tahaks kiirelt joone alla saada. Või arvate, et ei peaks nii tegema ja antud tulemused tuleks lõplikeks lugeda? Arvamused teretulnud.

Järgmiste etappide osas kordan üle varem öeldut - nädala sees jäävad päevad juba väga lühikeseks, seega linnast kaugele ei saa minna. Nädalavahetustega on septembris jälle sellised lood, et kellel on sügiskross, kes nopib tuhvleid, kes teeb mida. Kahenädalast tsüklit järgides peaks järgmine etapp olema 24. september ja ilmselt jääb see ka selle aasta viimaseks, kuna hooaeg kipub läbi saama ja ma ei tea, kuivõrd selline kerge pingutus kellegi järgmise hooaja ettevalmistusse sobib.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 11. 09. 2003. 12:38

Antti kirjutas: Kõige põnevam hetk oligi siis, kui Priidik juba finishis oli ja Lehor eemalt paistma hakkas. Lehor'i kohale jõudes ütles kell oma ja võitja oligi selgunud.

Raja üldpikkust ma ei mäleta hetkel, kohapeal oli sellest küll juttu ja VIST näitas Priidiku spidokas 10,4 ja Lauri oma 10,6 aga parandage mind kui eksin.

Punkte hetkel ei jaga, kuna tahaks võimaluse anda ka Kirsale ja endale. Samuti ka seni ainsale Tartu etapil osalenud õrnema soo esindajale - Agele. Päris lõpmatult selleks aega ei anna, tahaks kiirelt joone alla saada. Või arvate, et ei peaks nii tegema ja antud tulemused tuleks lõplikeks lugeda? Arvamused teretulnud.
Ooo-jah, see oli tõsiselt põnev. Antti näitas mulle ühte eemalasetsevat võsanukki ja ütles ma olin stardist kuskil 1 minutiga seal ja wtf 1 minut enne minu aja kukkumist oligi Lehor selle nuki juures. Ei noh, närv oli jummala püsti. Distantsi pikkus on sul õigesti meeles.

Kindlasti laseks ka teistel sõita. See oleks veel põnevam ju - teiste ajad juba ees.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 11. 09. 2003. 20:27

Njah, seekord olid siis juba kõvemad tegijad ka kohal. Alguses tundus jah, et saame juba ilma sõitmata punktid ära jaotada (siis, kui me 3 kesi olime) A siis tulid Priidik ja Lehor ja panid asja paika. Rada ise oli normilt pikk ja pani jõudude vahekorra enam-vähem paika. Rada oli väga raputav (ilma amordita paras piin mulle). Juba siis, kui Priidik vastu mulle rajal tuli, hakkasin võrdlema, aega (kui kiiresti jõuab Lehor minuni ja kuna jõuan mina samasse kohta, kus teised on) Ja poole maa pealt oli mul juba selge kaotus. Jooksukaid tuli mul ainult üks, see siis sealt tõusust tagasitulles. Ratas oli ka natukene halvas konditsioonis, mingid suvalised nässid kummid olid all (mõlemad oma kilo vähemalt :roll: ) ja lisaks olid need veel väga täis. Rada põrutas ja päris palju, ja seega ei õnnestunud mul üldse hoogu üles saada. A nuh, esikoha pärast ei oleks ma vist ikka võitlema jõudnud, a kaotus oleks vähemalt väiksem olnud. Järgmine kord olen targem ja valmistan end paremini ette.
velo.clubbers.ee

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3946
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 12. 09. 2003. 18:27

Vahva kuulda, et võistlus toimus.
Endaga läks jah natuke nihusti.

60km tunnikiirusega laupkokkupõrge transit bussiga.
"Õnneks" oli rattaks vana Author, mitte scott. Tõin teist just hooldusest, olles ise tavariietes.
Luud kondid on terved, aga põrutada sain kõvasti. 2 päeva peale õnnetust ei suutnud kõndidagi. Rattal on kõver raam ning esijooks. Ülejäänud jupid on okei ja müün endiselt. Autol on sees kapott, stange ja esituli.
Niiet mats oli kõva.

Tartu RM-le loodab muuseas tulla, mitte küll enam võidusõitma, vaid järgmiseks aastaks paremast stardikohta ette sõitma.

Kasutaja avatar
OHT
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 31. 03. 2003. 18:46

Postitus Postitas OHT » 13. 09. 2003. 13:13

Kirsa kirjutas:Niiet mats oli kõva.
Tartu RM-le loodab muuseas tulla, mitte küll enam võidusõitma, vaid järgmiseks aastaks paremast stardikohta ette sõitma.
Kurb kuulda. Ja kuna siia foorumisse just tihti ei satu, pidin seda uudist hoopis täna telefonitsi kuulma...
Aga kiiret paranemist ja ära homme TRM-il liiga tee.

spl
Rattur
Postitusi: 598
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:24

Postitus Postitas spl » 13. 09. 2003. 19:49

kes jäi süüdi?

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 22. 09. 2003. 14:34

Kas ka sellel kolmapäeval (24.09.03) miskit sõit plaanis on? Eelmisel korral jäi võistluskoha otsustamine nii viimasele hetkele, et ise ei saanudki teada ning nõnda jäigi üritusele tulemata. Ehk annab keegi mingit infot?
- Väntan visaduse levialas -

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 22. 09. 2003. 15:17

võiks ikka teha. Antti ja Kirsa võiks otsustada, kas teha. Võiks nagu selle aasta viimase kolmapäevaku teha. Kohta ei teagi pakkuda. Muidu käisin eile Ihaste metsas (kasvuhoonete ja uus-ihaste vahel) ja seal on ka sellised sõidetavad rajad. Sile seal on, aga mõni koht on ikka juurikane ka. Niiet kui paremat kohta ei leia, siis võib seal teha. Ainuke miinus on seal see, et rada ikka annab maha märkida, sest seal on vääga palju igasuguseid erinevaid radu.
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 22. 09. 2003. 15:26

Lauri kirjutas:võiks ikka teha. Antti ja Kirsa võiks otsustada, kas teha. Võiks nagu selle aasta viimase kolmapäevaku teha. Kohta ei teagi pakkuda. Muidu käisin eile Ihaste metsas (kasvuhoonete ja uus-ihaste vahel) ja seal on ka sellised sõidetavad rajad. Sile seal on, aga mõni koht on ikka juurikane ka. Niiet kui paremat kohta ei leia, siis võib seal teha. Ainuke miinus on seal see, et rada ikka annab maha märkida, sest seal on vääga palju igasuguseid erinevaid radu.
Teise miinusena tooks välja et rada on suures osas puude vahel ja õhtul on vast liiga pime juba seal. Teine variant Ihastes on juba varem välja pakutud ratsabaasi juures olev küngastik. Künkad on pisikesed aga sellele vaatamata olen seal lõhkunud ainukese keti oma senise "karjääri" jooksul. Sinna saaks maha märkida küllaltki nikerdamisrohke raja kui mu mälu ei peta.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 22. 09. 2003. 15:33

priidik kirjutas:Teise miinusena tooks välja et rada on suures osas puude vahel ja õhtul on vast liiga pime juba seal. Teine variant Ihastes on juba varem välja pakutud ratsabaasi juures olev küngastik. Künkad on pisikesed aga sellele vaatamata olen seal lõhkunud ainukese keti oma senise "karjääri" jooksul. Sinna saaks maha märkida küllaltki nikerdamisrohke raja kui mu mälu ei peta.
Jah, sinna saaks ka normi raja valmis meisterdada. Ei pea ju ainult seal küngaste vahel sõitma. Sealt ümbruskonnast saaks veel rada juurde panna..
velo.clubbers.ee

charlie
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 18. 05. 2003. 15:36

Postitus Postitas charlie » 22. 09. 2003. 15:46

Priidiku poolt välja pakutud rada on mulle tuttav ja seal isegi rattasõidu võistlust kunagi korraldanud, tõsi veidi teise eesmärgiga kui praegune. kahjuks pole seal eriti tõuse aga kui mitu ringi sõita hakkab ka liivastel küngastel sõit jalale.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3946
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 22. 09. 2003. 16:52

Keegi võiks seda rada mulle näidata. Ma kujutan ette küll, kuskandis, aga täpselt ei tea.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”