Paluküla 100+ 24.05.2009

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas dr Holden » 24. 05. 2009. 19:53

Enne kui keegi ette jõuab, siis teen uue vana teema.

Vabandan kõikide H100 ja Rõuge Tuuri fännide ees, et lõpetasin täna oma sõidu peale 76km ehk siis 2 ringi läbimist. :oops:

Kusagil 50-ndal kilomeetril osutus nõrgimaks lüliks lenksu ja sadula vahelise tihendi alumine serv, ehk siis uued enne Järve kolmapäevakut soetatud karboonsaapad poosid oma jäiga konstrui tõttu jala nii kinni, et vahepeal pidin mõnes kohas valust karjuma. Veidi hiljem enam ei tundnud küll enam valu, aga ei tundnud ka vasakut labajalga. See omakorda viis järgmiste komplikatsioonideni jne jne jne.

Ühesõnaga ära kunagi mine peaaegu et uue (loe: pikalt läbiproovimata) varustusega EMS sarja sõidule! :idea:

Rada ise oli hea, oli kõike, mida vaja - muda, singleid, metsakaid, külakaid, kruusa!!! Eriliseks lemmikuks oli Keava mägede tünnisõidud, kontrahooga minnes oli ikka kaif neid läbida! (y)

Korraldajale jõudu edaspidiseks, mõned omapoolsed märkused sai edasi antud!

Kohtume juba Rõuge Tuuril! 8)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas Mati » 24. 05. 2009. 20:03

holden kirjutas:...Eriliseks lemmikuks oli Keava mägede tünnisõidud, kontrahooga minnes oli ikka kaif neid läbida! (y)
See oli lahe, kõigil kolmel ringil 8) Viraazid ja puha.

Üldiselt suhtusin sellesse sõitu enne natuke nii ja naa, kuna kruusa osakaal suht suur, aga ... tänu mõnnale tuulele polnud sellest kruusast suurt kasu. Mudafoobidele teadmiseks, et muda oli, aga see muutus iga ringiga kompaktsemaks.

Esimesel ringil sai tänu Porteri kolmikule sahver ilusti tühjaks sõidetud ja peas mõlkusid kahe ringi mõtted. 1. ringi lõpus sai vist piisavalt kosutust võetud (küsisin ka EPO't, aga see oli juba otsa saand), et edasine tundus juba täitsa tips-tops.

Ühesõnaga soovitan, hea rada.

Korraldajale - palun sõit laupäevale ja start varasemaks, nt kell 10.00.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas kalari » 24. 05. 2009. 20:54

Mati kirjutas:
Korraldajale - palun sõit laupäevale ja start varasemaks, nt kell 10.00.
See igivana teema: laupäev versus pühapäev! Kõik ei ole veel töötud ja tublimad pingutavad üle 12-tunniseid tööpäevi;) Jõudsin reedel kell 22.00 koju, olles olnud tööl 14 tundi. Laupäeval kell kümme Palukülas starti asumine oleks olnud selge enesetapp.
Samal teemal arutlesime sõbraga nädal varem, Rõuge elioni järgselt. Reedel otse töölt teise Eestimaa otsa kimades, saime hädapärast kusagilt teeäärest midagi hamba alla, hilisel õhtutunnil majutuspaika ja ega laupäeval stardijoonel seistes eriti kiita tunne polnud küll.
Kahtlemata pole homne tööviljakus just parimal tasemel aga kahe variandi vahel valides eelistan igal juhul pühapäevast võistluspäeva.
Läks veidi offtopicuks kätte!

Aga rada oli hea! Saaks veel kuidagi ringi pikemaks, siis ei peaks kolm korda sama kruusa "sööma"

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas Mati » 24. 05. 2009. 21:20

velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas Rivo » 24. 05. 2009. 22:09

kalari kirjutas:Aga rada oli hea! Saaks veel kuidagi ringi pikemaks, siis ei peaks kolm korda sama kruusa "sööma"
Kuuldavasti saabki järgmine aasta ringi pikemaks. Kruusateede üle ei kurdaks - neil oli sel korral kas küljekas, või vastutuul. Paluküla mäele olid nad (KoMo pere) konkreetselt uue sihi sisse raiunud :shock: Sai veel ühe põhksu ringi kohta sedasi juurde. Aga tore sõit. Tõesti selline, kus on kõiki elemente ja täiesti heas vahekorras.
Korraldajatele - rajatähistus ! Ei ole küll vinguja tüüp, aga jättis seekord nati soovida küll !
Ah jaa - keegi unustas/jättis vmt. tutika, kasrbi sisekummi. Ega sel mingit ulme väärtust pole, aga kontakteerudes 5800 6592 numbril saame ehk kuskiol võistlusel kokku ja tagasi anda.
Viimati muutis Rivo, 24. 05. 2009. 22:44, muudetud 1 kord.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas Mati » 24. 05. 2009. 22:14

Rivo kirjutas:...Korraldajatele - rajatähistus ! Ei ole küll vinguja tüüp, aga jättis seekord nati soovida küll !
Njah, eriti viimasel ringil tabasin ennastki mõned korrad mõttelt, et kas olen ikka õigel teel, kuna linte polnud pikalt-pikalt. Eks see väsimusefaas ole see, mis paneb kahtlema ja ses osas on lindid abiks (nähtavus lindist lindini).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

raigo13
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 10. 02. 2008. 11:52

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas raigo13 » 25. 05. 2009. 07:59

Paar metsateede/radade hargnemist tekitasid minus ka kõhklusi, kummale poole pöörata (seda ka juba siis väsimusfaasis). Õnneks õnnestus neil 2-3 korral ikka õige suund valita... seetõttu väga ei kurdaks. Kui oleksin valesti pööranud, siis vist kiruks parasjagu...

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas N » 25. 05. 2009. 09:07

Korralik rada. Saab ka põhja Eestis igati vinks vonks sõite teha, kui tahtmist on. Mulle esmakülastus.
Ma ei tea kas sellest, et aastaid juba oleme mai lõpus haanja mägesid käind uurimas, kuid sõidu ajal tuli värske rohelise keskel kogu aeg selline tunne nagu müttaks kuskil haanja metsades. See on siis kompliment Paluküla kandile.
Eredamad mälestused - Keava mäed, neid oleks võind rohkemgi olla ja Paluküla mägi. Noh, eks see sopp jäi ka meelde, aga Eesti ongi ju rabade ja soode maa. Ikka parem otse läbi, kui kruusaga ringi. Minu poolest olekski kruusa osakaal ehk võinud olla isegi väiksem.

Aga mis kõige olulisem - külm õlu finishis.. :!: (y)
Porter Lifts Your Ranking

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas siim_s » 25. 05. 2009. 09:17

rada oli minu jaoks meeldivam kui eelmisel kahel aastal (varem pole osalenud)! Mulle meeldis eriti see, et ühestki lõigust ei jõudnud ära tüdineda, st oli vaheldusrikas rada. tähistus oleks võinud jah veidi parem olla, ise oleks jätnud kruusalt maha keeramata enne keava mägesid, peale seda kahes kohas veel sarnane asi eessõitjatel, aga õnneks teised märkasid märki ja kõik said ikka õigele rajale. muda oli täpselt parajalt.

koertel majas enne raudteed oli ka tihe tööpäev, pidid ikka kõvasti aias edasi-tagasi jooksma ja muudkui haukuma.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas marion » 25. 05. 2009. 10:17

mu ülejäänud sõit on üsna udune, aga mäletan päris selgesti, et elektrikarjuses natuke enne raudteed oli igatahes vool sees :mrgreen:

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas matukas » 25. 05. 2009. 10:58

Marion, see karjus lausa plõksis esimesel ringil, et: "Tulge, tulge. Kes tahab tutvust teha."
:D
Mina ei tahtnud. Aga sääsed olid küll parvena kallal, kui viimasel ringil joogipausi metsa vahel tegin. Ja suured nad olid ka. Või olin siis nii koomas, et kõik tundus minust suurem olevat :D

Ärge joogivee pärast nüüd muretsege, mis pakuti. Eestis on väga erineva maitsega vett. Linnainimesed on vbl harjunud liiga seda pudelivett tarbima ;) Kui janu, küll jood.
Keep momentum

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas tarmo » 25. 05. 2009. 11:05

marion kirjutas:mu ülejäänud sõit on üsna udune, aga mäletan päris selgesti, et elektrikarjuses natuke enne raudteed oli igatahes vool sees :mrgreen:
kui muidu sõideti seal elektrikarjusega ääristatud teel roobaste keskelt, siis kolmandaks ringiks oli sisse sõidetud rada otse karjuse äärde. pääsesin päris napilt särakata, kuigi ilmselt oleks see mulle ära kulunud, sest esimese ringi lõpust alates sõitsin korraliku haamriga taskus :evil:

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas marion » 25. 05. 2009. 11:15

tarmo kirjutas:
marion kirjutas:mu ülejäänud sõit on üsna udune, aga mäletan päris selgesti, et elektrikarjuses natuke enne raudteed oli igatahes vool sees :mrgreen:
kui muidu sõideti seal elektrikarjusega ääristatud teel roobaste keskelt, siis kolmandaks ringiks oli sisse sõidetud rada otse karjuse äärde. pääsesin päris napilt särakata, kuigi ilmselt oleks see mulle ära kulunud, sest esimese ringi lõpust alates sõitsin korraliku haamriga taskus :evil:
ausalt öeldes, tegi see surakas olemise teravamaks küll :D
esimesel kahel suutsin ka mööda hiilida, aga kolmandal enam ei õnnestunud

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas Kirsa » 25. 05. 2009. 11:38

Väga hea rada.

Kuigi päris pikk, eriti kui 3 ringi sõita. :)
Ma ausalt öelda ootasin isegi rohkem kruusa, see mudane metsalõik tekitas esimene ring kerget ahastust, aga kolmandaks ringiks oli asi juba päris tahe. Kuiva rajaga oleks see metsaalune osa täitsa funn kimamise koht olnud.
Keava mäed olid endiselt väga mõnusad. Paluküla mägi raske nagu pidi.

Kokkuvõttes 6 tundi toimekat päeva. :)

Kasutaja avatar
meelisxxx
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 12. 01. 2006. 19:14

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas meelisxxx » 25. 05. 2009. 11:58

Ise polnud enne Kesk-Eestis rattaga sõitmas käinud ja oli kerge eelarvamus, et tegemist on päris tasase maaga. Kui parklasse jõudsin, vaatas otse vastu Kuutsemäe moodi mägi :) Keava suusarajad olid väga mõnusad, iga ringiga sai aina hoogu juurde vändatud. Sinna tahaks kohe eraldi tagasi minna :) Teise ringi alguses oli selg nii kange, et oleks heameelega kuhugi heinamaale pikali visanud. Olin vist liiga raske koti selga võtnud, kuigi oleks võinud joogipudelid stardikoridori juurde jätta ja seal neid vahetada. Jälle kogemus juures. Kolmanda ringi alguses viskasin koti seljast ja oli kohe teine minek. Rada ja korraldusega väga rahul, sai igasugu pinnast proovida. Päris viimaseks ei jäänudki :)

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas Rivo » 25. 05. 2009. 12:16

marion kirjutas:mu ülejäänud sõit on üsna udune, aga mäletan päris selgesti, et elektrikarjuses natuke enne raudteed oli igatahes vool sees :mrgreen:
Vool oli sees jah :twisted: III ringile minnes oli tee keskel juba korralik auk ja hakati sealt karjuse poolt minema. Ahti võttis vist liiga paremale ja ... minule (olin kohe tema taga) tundus, et see karjus lõikas talle sisse, sest hääl mis tal kõrist lagedale tuli oli igaljuhul hirmu tekitav :o Vaatasin teda peale seda röögatust ikka tükk aega, et kust kohast nüüd punase joa välja viskab, aga ju need voldid ikka ära ehmatasid :twisted:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas wylde » 25. 05. 2009. 12:46

Mõtlesin, et lähen 78km peale kohta esi kolmikus noppima nagu mustikaid männimetsast, muretult ja valutult ( sportinfost laupäeva hommikust reganute rivi vaadates). Aga tohho tonti, mis seltskond ilma eelregamata stardis oli :) hea et ratas laupäeval mõista andis, et sõiduks valmis pole, muidu oleks kodus naise käest veel saanud oma 3 tundi takka, soovides, et elektritraat oleks seal rajal piinad lõpetanud. (y)
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas vigurivänt » 25. 05. 2009. 14:21

marion kirjutas:
tarmo kirjutas:
marion kirjutas:mu ülejäänud sõit on üsna udune, aga mäletan päris selgesti, et elektrikarjuses natuke enne raudteed oli igatahes vool sees :mrgreen:
kui muidu sõideti seal elektrikarjusega ääristatud teel roobaste keskelt, siis kolmandaks ringiks oli sisse sõidetud rada otse karjuse äärde. pääsesin päris napilt särakata, kuigi ilmselt oleks see mulle ära kulunud, sest esimese ringi lõpust alates sõitsin korraliku haamriga taskus :evil:
ausalt öeldes, tegi see surakas olemise teravamaks küll :D
esimesel kahel suutsin ka mööda hiilida, aga kolmandal enam ei õnnestunud
Ma sattusin ka kolmandal ringil traatidesse, aga surakat ei saanud või olid jalad juba piisavalt tuimad, et tunda :)
Muidu rada meeldis. Märgistus tahtis jälgimist, aga enamus ajast ju kihutad pea maas. Võib-olla kui lindid madalamale paigutada, siis oleks parem jälgida.
Ise oma sõiduga rahule ei jää, aga see oli kindlasti hetke maksimum. Kripeldama jäi esimesel ringil pundist maha jäämine ja seetõttu tuli tuulega võidelda, Tarmo oli kõvasti abiks. Mülkad olid minu kirstunaelaks, seal kadus kiirus täiesti. Viimasel ringil ka oskasin ühes mülkas üle lenksu käia ja arutasin pikalt ketti pedaali küljest lahti. Muide see muda ei tahtnud kuidagi kingatalla küljest lahti lasta :? Tuli tükk aega harjaga kraapida, lõpuks võtsin noa appi.
Õlu lõpus oli ka tase, päästis mind tagasi koju sõitmisest 8)
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas Rivo » 25. 05. 2009. 15:55

vigurivänt kirjutas:Muide see muda ei tahtnud kuidagi kingatalla küljest lahti lasta :? Tuli tükk aega harjaga kraapida, lõpuks võtsin noa appi.
No on sul ikka arsenal rajal kaasas - harjad, noad...Ma parem ei fantaseeri, mis sa sealt taskust siis välja võtad, kui peaks juhtuma, et sõidad ratta kahe puu vahele kinni 8)
vigurivänt kirjutas:Õlu lõpus oli ka tase, päästis mind tagasi koju sõitmisest 8)
Oi see topsitäis läks nagu muti aukku. Vaieldamatult üks kiiremaid 0,5l õlle sisse kulistamine oli :mrgreen:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Estapi
Rattur
Postitusi: 379
Liitunud: 07. 04. 2008. 16:59

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas Estapi » 25. 05. 2009. 16:53

Väiksed eelarvamused raja suhtes olid, kuid peale esimest ringi oli selge, et rada on vägagi hea. Eriti meeldis suusarajad ja läbi raba nikerdamine, muidugi ka raja lõpuosa. Kindel plaan oli iga kui viimane kilomeeter läbida, kuid kahjuks teise ringi lõpus, kuskil 2km enne vahefinishit sain oma elu esimese keti katki astutud. Senini tundus mulle selline asi kuidagi mõistuse vastane, kuid tegelikult läheb viimane katki ikka väga kergesti. Egas midagi jooskuga vahefinishi poole, saaks vähemalt 2 ringi kirja :)
Peale keti purunemist oli ka tagakäikar kummaliselt ära väändunud ning sinna mu sõit jäigi. Kokkuvõtvalt mulle Paluküla rada meeldis. Eriti tore üllatus oli hommikul stardipaika jõudmine, taamal paistis korralik mägi. Hiljem selgus, et seda mäge tuli rada läbides mitmest küljest võtta...
Tänud korraldajatele!

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas vigurivänt » 25. 05. 2009. 20:45

Rivo kirjutas:
vigurivänt kirjutas:Muide see muda ei tahtnud kuidagi kingatalla küljest lahti lasta :? Tuli tükk aega harjaga kraapida, lõpuks võtsin noa appi.
No on sul ikka arsenal rajal kaasas - harjad, noad...Ma parem ei fantaseeri, mis sa sealt taskust siis välja võtad, kui peaks juhtuma, et sõidad ratta kahe puu vahele kinni 8)
Seda muda kratsisin ikka kodus juba :)
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas Andrus K » 25. 05. 2009. 21:31

OT: Tegu siiski Kesk-Eestiga. Rannikuni vähemalt 50km ... Eesti mõistes pikk maa ...
Või on kõik, mis Viljandist ja Tartust ülevalpool, Põhja-Eesti?
N kirjutas:Saab ka põhja Eestis igati vinks vonks sõite teha ...
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Paluküla 100+ 24.05.2009

Postitus Postitas Maarek » 26. 05. 2009. 09:23

N kirjutas:Saab ka põhja Eestis igati vinks vonks sõite teha ...
Andrus K kirjutas:OT: Tegu siiski Kesk-Eestiga. Rannikuni vähemalt 50km ... Eesti mõistes pikk maa ...
Või on kõik, mis Viljandist ja Tartust ülevalpool, Põhja-Eesti?
Kusjuures N postituses oli algselt Kesk-Eesti, aga paistab, et see on parandatud :lol:

Rapla maakonda siiski peetakse üldjuhul ikkagi Põhja-Eestiks ja nad on isegi SA Põhja Eesti turism liikmed.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”