EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas dr Holden » 27. 04. 2009. 20:26

Täna sai siis pika talve tõttu esimest korda füüsiliselt selle aasta Rõuge Elioni rajale. Olen seal varem korduvalt küll unes, mõtetes ja kaardi peal näpuga jälgi vedades käinud, aga see pole see.

Ja ka täna oli veel vara - ca 4-5 km sõitsime ikka piki lund (see siis selline lumi, mille peal saaks vabalt suusatada), samas aga olid mõned kardetavalt pehmed lõigud korralikult tahenenud ning üldpilt on üsna hea.

Paar korda jäi küll masin lumme (pigem suurtesse jääpragudesse) kinni, aga kolm nädalat on veel aega.

Selle aasta raja eripäradeks on see, et rada on 5km pikem (ehk umbes-täpselt 60km kanti) ja raja esimene osa (ca 20km) on üsna lihtne (külavahe -ja metsateed), järgmine 22km aga tunduvalt raskem.

Raja osa 20-42km on tõeline Haanjamaa pärl - Püstümäe all põhjas saab 20km sõidetud, edasi läheb piki igivana Haanja maratoni ja H100 rada kuni Lukumäe eelse Haanja simmaniplatsini, sealt keerab Haanja-Kurgjärve suusaradadele (Sikamägi aka Kurgjärve Maasikas on täies hiilguses kah sees), Tsiamäel on üllatust oodata, Taevatrepi tõus oli täna kuiv mis kuiv (sõidetav) ja sealt edasi kuni lõpuni vanamoodi.

Tän sõitsime raja peaaegu et läbi küll ATV-ga, aga panin kella käe peal tiksuma, see näitas ilma lõpu Rõuge järvede tõusudeta circa 850 tõusumeetrit! Pole paha.....

Tähistus saab peale eeldatavalt 6-7 maiks, avatud rada sõidetakse pühapäeval, 10. mail, sest 9. mail toimub Haanjas Eesti pikamaaratsutamise MV (ehk hobuste Haanja100).

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Mati » 27. 04. 2009. 20:59

holden kirjutas:...avatud rada sõidetakse pühapäeval, 10. mail...
äää..., sa siis ei jookse vä?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas dr Holden » 28. 04. 2009. 07:16

Mati kirjutas:
holden kirjutas:...avatud rada sõidetakse pühapäeval, 10. mail...
äää..., sa siis ei jookse vä?
Kuidas saab sellest tsitaadist välja lugeda, et ma ise avatud rada sõidan? :?

Rajaleidjateks-matka(ptüi, maratoni)juhtideks on Rõuge Racing Teami noorkotkad!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Mati » 28. 04. 2009. 08:17

holden kirjutas:
Mati kirjutas:
holden kirjutas:...avatud rada sõidetakse pühapäeval, 10. mail...
äää..., sa siis ei jookse vä?
Kuidas saab sellest tsitaadist välja lugeda, et ma ise avatud rada sõidan? :? ...
Otseselt. Sa ju peakorraldaja ja alati hingega asja juures. Tegelt lootsin, et siin ikka väike kuupäeva eksitus ja saab äkki sealkandis olles ka rada proovida.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mar852
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 07. 2003. 10:13

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas mar852 » 30. 04. 2009. 09:05

Selle aasta raja eripäradeks on see, et rada on 5km pikem (ehk umbes-täpselt 60km kanti) ja raja esimene osa (ca 20km) on üsna lihtne (külavahe -ja metsateed), järgmine 22km aga tunduvalt raskem.

V.hea kui korralikult tõusumeetreid tuleb. (y)
Kas peale kruusal littimist esimestel kilomeetritel oled ikka taastumisekoha sisse jätnud?
Ma mõtlen seda kitsast metsalõiku ca 8-12 km kandis koos puuriitade ja purdega üle oja.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas dr Holden » 30. 04. 2009. 11:07

mar852 kirjutas:Kas peale kruusal littimist esimestel kilomeetritel oled ikka taastumisekoha sisse jätnud?
Ma mõtlen seda kitsast metsalõiku ca 8-12 km kandis koos puuriitade ja purdega üle oja.
Seda purret sel aastal ei ole, puuriitade vahelt läeb läbi küll, aga vastupidi - tõusuna - ja see ongi täpselt 20-s kilomeeter.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas dr Holden » 08. 05. 2009. 08:31

Avatud rada - pühapäeval (10.05) kell 12.00 Rõuges.
Ise kahjuks ei saa osaleda, olen sel ajal massimõrva tapaatalgutel Otepää ja Elva vahel! :|

Aga rajaleidjate-pioneeridena toimivad Rõuge mehed!

muff
Rattur
Postitusi: 37
Liitunud: 06. 03. 2006. 10:26

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas muff » 10. 05. 2009. 17:08

Sai täna rada läbi kärutatud.
Kuidagi kruusane mulje jäi :)
Kuhu kõik "maasikad" on pandud?
Hoitakse Tuuri ja H100 jaoks või?

Aga muidu oli tore nagu Rõugemaal ikka.

Kasutaja avatar
MiCC
Rattur
Postitusi: 174
Liitunud: 14. 04. 2006. 15:47

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas MiCC » 10. 05. 2009. 19:22

muff kirjutas:Sai täna rada läbi kärutatud.
Kuidagi kruusane mulje jäi :)
Kuhu kõik "maasikad" on pandud?
Hoitakse Tuuri ja H100 jaoks või?

Aga muidu oli tore nagu Rõugemaal ikka.
eks EEc lähebki (ongi juba) rohkem rahvaürituseks ära ja rajad tehakse niiöelda kõigile jõukohaseks; pole jah enam see Rõuge maraton ( või siis ammuse nimega Haanja maraton) mis mõned aastat tagasi. Aga jah kui midagi enamat tahta siis on kindlasti Tuur ja H100 parim variant :twisted: 8)

t0nu
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 05. 03. 2004. 14:02

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas t0nu » 10. 05. 2009. 22:09

MiCC kirjutas:eks EEc lähebki (ongi juba) rohkem rahvaürituseks ära ja rajad tehakse niiöelda ...
järsku keerasid raja sellel kohal, kus silt näitas "60 km" valesti ära?! Maasikad on otseses ja kaudses mõttes sees. Olles sealkandis igasugu treppe ja killereid mõlemat pidi imenud, on uus rajaosa igati värskendav. Seagripi ja kopsupõletiku tõttu sõitsime ka täna "eest keskmisega", kuid selgelt oli näha, et ka "esimesel kruusalõigul" on laupävase tempoga oodata mitut maksakat enne kui harimägi paneb täiega sinna kuhu ei tohiks...

Ma arvan, et selle aasta algus on suht petlik: kui varem lendasid pidevas tõusus lihtsalt pundi tagauksest välja, siis nüüd saab ennast korralikult küpsetada, selleks, et väikestel metsa/muda lõikudel lõpuni kasti panna. Kui midagi kergem on, siis Haanja nn raskemas osas, peale maaskmäe, midagi väga erilist mulle ei tundunud. Põhilaks on ikka tsiamäest edasi. Ja ärge unustage siis peale taevatreppi kohe eest suure peale panna, kui kruusle välja jõuate :wink:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Mati » 12. 05. 2009. 22:07

Lühike trass.

Pilt

Pikk trass.

Pilt

Põhisõidu trassi puhul pidavat olema põhjust rõõmustada EEC fännidel ning kurvastada EMS fännidel :( .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Aare
Rattur
Postitusi: 160
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Aare » 13. 05. 2009. 09:24

"Põhisõidu trassi puhul pidavat olema põhjust rõõmustada EEC fännidel ning kurvastada EMS fännidel".

Huvitav!
Kui EMS fänn sõidab Rõuge EEC põhirada, siis ta kurvastab, aga Rõuge Tuuril sama lõiku läbides kiidab rada taevani...?!
See, et nüüd esimesed 10 km veidi lihtsamad on ei tohiks küll tõelist fänni kurvastama panna!

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Rivo » 13. 05. 2009. 11:29

Mina ei kurvasta kohe üldse, vastupidi. Siiralt hea meel, et meie võistluste kalender on nii mitmekesine. Kurvastaks aga hoopis siis, kui kõik võistlused oleks raskusastmelt (tehnilisus) ja pikkuselt ühesugused. Ei oskaks kuidagi elevust tunda, kui kõik võistlused oleks nii al. 70km. tõsist maastikku lõpetamisajaga 4h ja enam. Väga meeldib praegune - kolmapäevakutel kuni 1h. tulistamist, EEC'del kuni 3h. ja ERMS alates 4h.
Aga eks ikka ole nii, et suurt kruiisi laeva saadab kajakate kisakoor.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Qnd
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 23. 09. 2005. 14:55

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Qnd » 13. 05. 2009. 22:06

Nii, sai siis kah kaemas käidud, oli päris tore. Natuke sai sobi ka tehtud, kuna terve raja läbimiseks aega nappis, siis Kurgjärvelt Rõuge poole veeretud, ning peatselt kruusalt vasakule Murdõmäe poole minema. Esimeste kilomeetrite lahtisel kruusal Augli kandis hakkab muidugi nalja saama.
Kellel peale esimest TP´d kõht tühjaks jääb või närvid nõrgavõitu, siis ca 18 kilomeetril peale metsa kus ka kena tõusuke on, seal on üks hallitriibuline kiisumiisu paremal tee ääres oma elutee lõpetanud. Pilk tühjavõitu, aga see-eest lai naeratus. Ja peale Rõugemaa meeste õlle ja pudru TP´d oli keegi kodanik natuke enne meie saabumist ühe põllule viiva tõusukese jalamil rattaga ühe tuhkru alla ajanud. Selle selli tõstin rajalt ära lepa alla. Seega, suht raske rada tundub olema, kui toss osadel päris välja läks. Loodetavasti laupäeval keegi suure hooga mõnda põtra rammima ei hakka :D

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Rivo » 14. 05. 2009. 08:42

Qnd kirjutas:Kellel peale esimest TP´d kõht tühjaks jääb või närvid nõrgavõitu, siis ca 18 kilomeetril peale metsa kus ka kena tõusuke on, seal on üks hallitriibuline kiisumiisu paremal tee ääres oma elutee lõpetanud...Ja peale Rõugemaa meeste õlle ja pudru TP´d oli keegi kodanik natuke enne meie saabumist ühe põllule viiva tõusukese jalamil rattaga ühe tuhkru alla ajanud.:D
Ikka valusa jalaga mehed seal Haanja kandis ! Tõusul aetakse rattaga tuhkruid taga. Kassid ja kruusatõusud - siin keriti veel jalga soojaks. Laskumised on ilmselt enam-vähem sirgjoonelised ja ääristatud langenud puudega :o
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

9snow
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 21. 05. 2007. 12:21

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas 9snow » 15. 05. 2009. 15:37

tere

küsiks, et kuidas hekel raja kuivusastmega on. Kas saan homme oma "VREDESTEIN TIGER CLAW 26x2.0" -dega hakkama või peab midagi mustrilisemat alla vahetama?

ettetänades Riho

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 793
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas vigurivänt » 15. 05. 2009. 19:21

9snow kirjutas:tere

küsiks, et kuidas hekel raja kuivusastmega on. Kas saan homme oma "VREDESTEIN TIGER CLAW 26x2.0" -dega hakkama või peab midagi mustrilisemat alla vahetama?

ettetänades Riho
Mullu sadas vihma ja võitja sõitis Furious Frediga, tee järeldus.
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas dr Holden » 15. 05. 2009. 21:20

9snow kirjutas:küsiks, et kuidas hekel raja kuivusastmega on?
Päev otsa on kuiva pidanud, taevaserv on hele, see tähendab et kuivab veel. Hakkama saab igasuguse kummiga v.a. slick.

Tunamullu sadas ka paar korda vihma, järeldusi on raske teha!

kalari
Rattur
Postitusi: 750
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas kalari » 16. 05. 2009. 19:36

Käidud-tehtud! Kassi nägin, tuhkrut ei näinud. Rajameister üllatas rajaga, arvatavasti (ratta)proletariaadi nõudmisel?
Eriline tänu mootorrattur hr.Kullile, kelle tuules kulgesid elu kiiremad kruusakilomeetrid.

Marcola
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 16. 04. 2009. 18:21

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Marcola » 16. 05. 2009. 20:36

Rada jah, üllatavalt lihtne. Kuulsin, et kiireks aeti see just selle pärast, et gruppe lõhkuda ja ilgemaid troppe vältida. Neid tõesti polnud. Tegelikult ootasin räigemat jalatappu kui Viljandis oli, aga ratas lausa lendas all. Mis siis, et mitte just väga kiiresti :roll:

Esimestesse kahjudesse see aasta võib siis kanda täis joogipudeli ja -hoidja, mis oma tööülesandeid täites pilbasteks lendas. Oma viga, kes käskis mul nädal tagasi õllepudelit sinna sisse proovida :?

Igatahes mõnus üritus jällegi. Aitäh korraldajatele!

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas indrek56 » 16. 05. 2009. 20:43

suutsin korraldada võistluse lõpukilomeetritel osadele tõelise diletantliku ehmatuse. olin mõnisada meetrit eemal kukkunud, sõrmed ja küünarnukk tilkus verd ja siis vedas kett end piiraja vahele kinni. et piirajat jõuga ära eemaldada, keerasin ratast teistpidi, jõudsin kuulda ohkrdit või midagi sellist. liiga hilja sain ise ka aru kui ohtliku liigutuse teinud, ehmatus paras endale ka. tuju polnud muidugi ollagi ja sellest liigutusest jäi eriti sitt tunne sisse. sorri mehed kellele külma tegin, asi lahenes ilma õnnetuseta ja loodetavasti tarkust siin mõlemile, eelkõige muidugi mulle endale. pekse julgesti, olen selle täiega ära teeninud.
ei saa isegi aru kuida tõsised rattasportlased selliseid minusguguseid amatööre rajal välja kannatavad.

Eiffel
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 22. 08. 2004. 04:09

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Eiffel » 16. 05. 2009. 22:29

Minu sõit oli alla igasugust arvestust, selline imelik emotsioonitu ja pingutusvõimetu tunne oli.
Kuna suutsin ka üle pika aja täis pudeli ära kaotada, siis olin sunnitud TP-s jõujooki tarbima, krdi hea jook oli. Mõni teadjamees/naine võiks valgustada mis firma toodanguga tegu oli. Samuti sai maitstud viimase TP koduõlut (y)

Korraldus väga hea, rada ok ning õnneks oli ka kruusa, kus ma enam-vähem suutsin ka liikuda. Loodan, et viimase lausega väga suurt pamameele tormi ei tekita :D

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Raix » 17. 05. 2009. 08:36

Minu jaoks oli ka suht tüüpiline sõit selles mõttes, et enesetunne oli hea ja minekut NAGU oleks olnud, aga koht jälle selline tagasihoidlik :) Aga muidu singlid ja värgid olid küll üle prahi, õnnestus neid endal kuidagi märksa paremini sõita kui varem. Kahju vaid, et viimases toitlustuspunktis puder ja küüslauguleivad maitsmata jäid, kuuldavasti pidid need maru maitsvad olema. Aga sõidu pealt haaratud koduõlu (samuti (y) ) ja banaan (sellist asja pole varem näinudki vist, et TP-s kooritud baananitükk otse pihku pistetakse) ajasid ka oma asja ära. Igatahes väga õnnestunud üritus.

Kasutaja avatar
Priit
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 22. 04. 2003. 09:02

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Priit » 17. 05. 2009. 09:28

Mnja, nagu ma Ivar su käest finishis küsisin "Mida sa rajaga teinud oled?" Siis tõesti, minu arust olid sa lipu liiga alla lasknud ning nn kriitikale liiga palju vastu tulnud. Kui rõuge nn mägederajal sõidetakse kiiremini kui mulgis, siis on minu arust asi natuke mäda :) Tean, et kõigile meelejärgi olemine on raske, aga minu arust kaldusid sa liiga eelmise aasta kisajate poolele. Ise ma ei saanud kuidagi selle alguse kruusaralliga käima ennast, teine pool rada oli juba tunduvalt mõnusam.
kui huvi on, miks mitte
www.westlineteam.com

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas kristjan07 » 17. 05. 2009. 09:48

Rada oli mõnus, kuigi tundus et sellist kangutamist ja pingutamist jäi väheseks...rada oli küll pikem aga aeg tuli parem kui eelmine aasta...igaljuhul igati rahul...Rõuges alati hea korraldus :)

raulk
Rattur
Postitusi: 1837
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas raulk » 17. 05. 2009. 11:00

Vaadates võitja aega on Rõuge maraton viimased 3 aastat täpselt sama raskusega olnud

2009 - 02.04.42
2008 - 02.04.28
2007 - 02.04.40


Kasutaja avatar
biohazard
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 19. 04. 2009. 21:38

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas biohazard » 17. 05. 2009. 16:16

Oli hea sõita, temperatuur oli mõnus, ei olnud palav ega külm. Õlle ei jõudnud tarbida joogipunktis, sellest on kahju.
SCOTT SPARK RC

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Gunnar » 17. 05. 2009. 19:38

Kiluvõileivanäitsikud olit tublid. Suutsin tänu neile pilgu jälle rajale fokuseerida ning sain isegi õlletopsile pihta.Tegelt oli seal tagapool täitsa lahe, oli aega isegi ümbrust imetleda ja juttu ajada. Rada ise on kahjuks näotu, st pole miskit mis meenutaks, et see rada maarjamaa kõige mägisemas piirkonnas toimus.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Rivo » 17. 05. 2009. 19:48

Mul oli üks üsna omapärane juhus (esimest korda elus) Tulime parasjagu jooksikutena ühel kiiremal logistaval tiba allapoole loodis heinamaad pidi alla, ca. 30 ja nati peale oli sel hetkel läbitud km'e. Viskas eest keti maha. Noh, mis siis ikka, ennegi peale tagasi meelitanud. Seekord, aga ei tulnud mitte. Mõistust õnnekas jagus ja jõuga ei hakkanud pressima. Jäin seisma, oi kui kahju oli, sest vedaja oli tasemel. Rattalt maha ja mis ma näen. Ketil aas sees :shock: Ei suutnud ära imestada. Hakkasin siis vaikselt pusima ja välja tuli veel teinegi aas :o . Ajasin siis aasad lähestikku ja sain mõlemad korraga ka ilusti välja. Tiba aega võttis ja pidi jälle hakkama pit-stopist tingitud möödujaid püüdma. Suht kohe-varsti tuli klubikaaslane, kes minu jaoks ikka uskumatut kiirust arendas. Niutsusin ja hoidsin hammastega kinni. Tänud veelkord Oliverile ! Peale lõpetamist kuulsin, et oli Olivergi sarnase juhtumiga pidanud pit-stopi tegema.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas tarmo » 17. 05. 2009. 21:18

Eiffel kirjutas: Kuna suutsin ka üle pika aja täis pudeli ära kaotada, siis olin sunnitud TP-s jõujooki tarbima, krdi hea jook oli. Mõni teadjamees/naine võiks valgustada mis firma toodanguga tegu oli.
TP-des pakuti Dexalit.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas dr Holden » 18. 05. 2009. 08:37

Gunnar kirjutas:Rada ise on kahjuks näotu, st pole miskit mis meenutaks, et see rada maarjamaa kõige mägisemas piirkonnas toimus.
Priit kirjutas:Mnja, nagu ma Ivar su käest finishis küsisin "Mida sa rajaga teinud oled?" Siis tõesti, minu arust olid sa lipu liiga alla lasknud ning nn kriitikale liiga palju vastu tulnud. Kui rõuge nn mägederajal sõidetakse kiiremini kui mulgis, siis on minu arust asi natuke mäda :) Tean, et kõigile meelejärgi olemine on raske, aga minu arust kaldusid sa liiga eelmise aasta kisajate poolele.
Lugupeetud vennad virisejad!! Miks ma ei näe Teie nimesid kuu aja pärast sõidetava Rõuge Tuuri registreerunute nimekirjas. Seal saate sellise näoga rada, et miski enam ei meenuta Teile isegi Teie oma nimesid!

Meie eesmärgiks ei ole olla kisajate-virisejatele meele järele, vaid vältida eelmisel aasta maratonil toimunut, kus inimesed minutite kaupa troppisid ja ei saanud normaalselt sõita.

Massiüritus on massiüritus, siin ei saagi nõuda, et kõik Haanja mäed ja singlid oleks kasutuses.

Ja varsti hakkame ka nendest viimastest headest kohtadest ilma jääma, sest eile rajal avanenud pilt oli ikkagi kole, sajad ja sajad pakendid loobitud suvalises kohas maha, metsa jne. Kohalikud elanikud, kes lubavad oma maa pealt maratoniraja üle viia, on tõsises hämmingus ratturite kultuurituse üle. :evil:

Kui võtad täis pakendi loodusessse kaasa, siis suudad ka tühja pakendi sealt ära viia. OK, kui geelipakk määrib, siis pane ta mõne suunamärgi või lindi juurde, ära viruta seda tagantkätt metsa.

Ivo on hetkel rajal ja täiega närvis!!! Masendav.....

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas rai66 » 18. 05. 2009. 09:04

holden kirjutas: Kui võtad täis pakendi loodusessse kaasa, siis suudad ka tühja pakendi sealt ära viia. OK, kui geelipakk määrib, siis pane ta mõne suunamärgi või lindi juurde, ära viruta seda tagantkätt metsa.
Mina soovitaksin väikseid nn. geelitopse. Paned 1-2 geeli sisse ja törts vett peale, parem juua ka.
Aga Sa Ivar korraldamise köögipoolega rohkem kursis. Äkki on mõte raja teise poole sisse teha mõnesaja meetrine koht, kuhu ametlikult praht visata? Kas siis enne ja peale viimast (viimaseid) joogipunkte.Niikuinii loobitakse seal joogitopse maha. Teha see ala pikem ja silt juurde.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas dr Holden » 18. 05. 2009. 09:12

Oleme ka selle peale mõelnud, aga egas siis kõigil korraga pilt tasku lähe. Väsinud rattur tahab geeli ja valab selle endale sisse, seal kus tal vaja on!

Aga proovime asja ära, teeme nö prügistamisala (paneme ikka prügikastid ka)!

Eile olid kõige hullemad kohad Kurgjärve 12% tõus ja inglitele järgnenud kiire külavahetee, ehk siis Taevatrepil tõmmati ennast kooma ja kruusal kukuti enesetäiendusega tegelema. Pmst võiks jah nö ametlikud prügialad ollagi kusagil singlitejärgselt.

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas PudruKuul » 18. 05. 2009. 09:47

Eelmine aasta olin ma nii kõvamees, et mõtlesin tulen tänavu Rõuge Tuurile end proovile panema. Rõuge rajal vaatasin tõele näkku, see aasta jääb ära. Eelmine aasta oli tõesti Rõuge teistmoodi, kui see aasta. Kuid vaatame tõele näkku Elionist on saanud massiüritus ja kui aus olla eelistaks EMS sarja kui mu treenitus kannataks seda. Tänan gruppi kellega lõpus sõitsime kuni 45 kilomeetrini kuni kett katkes. Suure tänud korraldajatele, väga hea oli.

Geelipakend ei ole ainuke, mis kaasa veetakse. Võetakse ka kõike muud. Kuid ma ei saa aru, miks võiks seda kasutatud pakendit taas taskusse toppida, riided lähevad pärast pesumasinasse ja see kõik tuleb pesus maha. Aga nagu ameerika filmides müüakse popkorni kinos võiks enne starti müüa geelipudeleid ja anda sellega edasi infot, et pakendi maha viskamine ei ole õige.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas wylde » 18. 05. 2009. 09:52

Kohati võib ju lõriseda, et mõni rada on liiga siledaks läinud jne – aga ka need kruusa lõigud, mis Rõuges olid, siis no nii maalilised – karp vajus lahti. Tulin viimased 15km peamiselt üksi ja oli rohkem võimalusi kõike tähele panna – vunk oli põhjas muidugi. Aga miks Elion selliseks just jääma peab, on see sama lihtne seletus, et miks see sari nii populaarne on – Kirsipuu ja muud profid kohal ja TV ülekanded – tänu osalejate rohkusele. Igasugused ettevõttete ja hobi klubide nimedega profesionaalsed tiimi riided on valmistaud just selles sarjas osalemaks, paljusid ei näe ühelgi teisel võistlusel ja paljusid ei lubatagi üles astuda ( mnt teatud kategooria võistlused). Seega Elion Cup sarja nimel on vähemalt pooled osalejad meeskonna moodustanud ja harjutavad ka seetõttu regulaarsemalt – seetõttu on ka korraldajad saanud vastavad juhised etappide koostamisel. Ja vaadake enda tiimi sees ringi – kas tõesti on kõik ülejäänud liikmed ka tõsised maastikusõidu veteranid ja tulevad sinna ekstreemsusi otsima või tullakse ikka rohkem pundiga välja omavahel vb mõõtu võtma, konkurent tiimi üle trumpama ja lihtsalt peredega aega veetma? Kui sa vastasid esimese variandi poolt siis oled kas Rietumum pankast või Alexela pro tiimist – rohkem variante ma ei tea :) teisel juhul võta rahulikult..
Muidugi on Elion ka taseme näitaja, vb mitte kõige eredama MTB sõidu oskuse demonstratsioon aga kindlasti jalgrattasõidu üldfüüsilise taseme mõõdupuu – ja eks tõde teeb haiget, kuskil mujal peab ju viga olema :)
Elion tõi mind MTB sõidu juurde tagasi ja nüüd on ka isu kasvama hakanud ja selle isu rahuldamiseks on tõepoolest palju võimalusi juba ka Eestimaa peal tõelist krossi sõitmas käia.
NB! Loodust ma ei reosta ega ka oma seedimist mingite keelide ja mis iganes turbo boost rohtudega.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2471
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas AndreK » 18. 05. 2009. 09:54

Mina ei virise. Rada igati ok. Pean seekord tõdema, et ka mina vaskasin 5 km enne lõppu ühe plasttaara maha - lihtsalt järsku läks meil seal lõpus Rõuge kotkastega nii tihedaks andmiseks, et ei olnud kuidagi võimalik seda enam taskusse panna. Üldiselt kasutan geeli pudelit. Ja kui muudmoodi ei saa, viskan sodi maha TP-s.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Mati » 18. 05. 2009. 09:59

Radade kerguse/lihtsuse/näotuse jne üle "mõtisklejad" võiks mõelda ka sellele, mis on asja point. IMHO on Eestis kahte sorti spordiüritusi - kommertssport ja funsport (ei tule hetkel paremaid sõnu).

Kommertssport on ÄRIPROJEKT, mille puhul on eesmärgiks siiski kasumilikkus (peensustesse ei lasku). Selleks, et kasumlikult tegutseda peab pakutav toode või teenus olema kättesaadav ja sobiv võimalikult suurele massile. Samuti tuleb arvestada, et sellise kaliibriga ürituste puhul peabki asi motivatsiooni kontekstis kasumit teenima, kuna organisatoorselt on aja ja muu kapitali kulu sedavõrd suur :!: Headeks kommertsspordi näideteks on rattaspordi kontekstis EEC, Tartu Maratoni üritused jne. Kui ärimudel töötab sellisena, siis milleks muuta :!:
Sport massidesse on asja point :!:

Funsport on FANATISMI PROJEKT, mille puhul on esmane eesmärk pakkuda elamust :!: Siin ei ole oluline masside juhtimine, kuivõrd osalejate rahulolu asja olemuse kontekstis. Need on üritused, mis on legendid juba oma eluajal ning millest räägitakse ka aastaid hiljem detailide tasandil. Nende ürituste puhul võib minna ka ekstreemsustesse, kuna pole vaja muretseda 500./800./1000. kohal sõitva isiku arvamuste ja tunnete pärast. Ütleme nii, et tegu on teadliku ja vabatahliku eksperimendis osalemisega, kus süüdistada võib ainult iseennast :). Tänu jumalale on ka siin näiteid küllaga - EMS, kohalikud krossisarjad, 24h sõidud jne.
Tempel mällu on asja point :!:

Kokkuvõttes on piisavalt valikut igale maitsele. IMHO võiks olla kombeks, et iga kodanik, kes võtab julguse väidelda mõne ürituse lihtsuse kontekstis võiks samal ajal olla juba kirjas mõne karmima ürituse stardilistis :idea: Isiklikult olen antud temaatika sisemuses selgeks vaieldnud ning osalen üritustel teadlikult ja hilisema kahetsuseta või kiunuta.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Mati » 18. 05. 2009. 10:06

holden kirjutas:...Kui võtad täis pakendi loodusessse kaasa, siis suudad ka tühja pakendi sealt ära viia. OK, kui geelipakk määrib, siis pane ta mõne suunamärgi või lindi juurde, ära viruta seda tagantkätt metsa ... Masendav ...
On arusaadav, et ei taha kasutatud, kuid siiski immitsevat geelipakki taskusse tagasi toppida, kus veel viisakat kraami tarbimist ootamas. Kuid on veel üks variant, mida olen ise vahest kasutanud. Nimelt olen toppinud tühjad geelipakid või batooni ümbrised püksisäärte alla, seal ei sega need midagi, ega kedagi. Tühejndus siis kas TP-s või finishis.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas kristjan07 » 18. 05. 2009. 10:38

mis me siin ikka neid sarju võrdleme...me kõik teame mis on Elion ja mis on ERMS...räägime siin foorumis ikka parem iga etapi teemas selle võistluse plussidest ja miinustest, nii saab ka korraldaja oma etapi kohta kasulikku tagasisidet...keda see vaidlemine ikka aitab? Kalender on nii tihe et võistlusi jalaga segada, ise olen sel aastal kahjuks Team Rattapood Cup sarjast loobunud

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Gunnar » 18. 05. 2009. 10:56

holden kirjutas:
Gunnar kirjutas:Rada ise on kahjuks näotu, st pole miskit mis meenutaks, et see rada maarjamaa kõige mägisemas piirkonnas toimus.
Lugupeetud vennad virisejad!!

Massiüritus on massiüritus, siin ei saagi nõuda, et kõik Haanja mäed ja singlid oleks kasutuses.
Ma ei pidanud silmas seda, et rada vilets või sõidukõlbmatu oleks olnud aga kui varem rõhutati sellele, et Elioni üks plusse on tema eripalgelised rajad, kruusaralli Elva, kiire Viljandi, Otepää ja Tallinn, raske Rõuge/Haanja ja väga tehniline Rakverte, siis sellist eripalgelisust jääb iga aastaga kahjuks järjest vähemaks. Varsti ehk eristataksegi Elioni etappe ainult kohalesõitmise kauguse järgi.

Tegelt olen leidnud ka vasturohu. Tuleb vormi langetada, siis ei pea siledal nii kiiresti sõtma :)
Ratas on minu hobi, mitte elu

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas BACARDI » 18. 05. 2009. 11:05

Ise kahjuks Rõuges ei käinud :oops: kuna trenni pole üldse teinud ja peale jooksumaratoni sain ka veidi külma. Seepärast on minu jutt veidi OT aga äkki on kellegil sellest ikkagi kasu.
Nimelt eile õhtul käisin Tartu-Võru maanteel trennis ja avastasin Vissi-Kammeri teeristi bussipeatusest üksiku halli värvi rattakinga. Võõrast juustu märgates ma seda näppima ei läinud, aga eemalt vaadeldes tundus, et tegu on MTB kingaga. Minust jäi ta sinna maha kuna polnud seda ka kusagile taskusse võimalik toppida. Kui nüüd keegi on seal kandis peatuse teinud ja oma jalatsi kaotanud siis usun, et ta on veel truult seal ootamas. Kui aga oligi ettekavatsetud prügist vabanemine siis selleks oleks võinud ikka prügikasti kasutada.

Kasutaja avatar
Kada
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 29. 09. 2008. 09:53

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Kada » 18. 05. 2009. 11:33

EEC juhendi punkt 8 alla, et väljaspool prügiala pakendite mahaloopimine keelatud, vastasel korral disklaff ja asi klaar. Selle üle, kas ja kuidas kontrollida, pole esialgu vaja mõelda. Praegu on asi ametlikult reguleerimata ja käib igaühe südametunnistuse järgi- sellele pole ka vist mõtet rohkem loota. Ise suudan oma kaks enduro geelituubi alati seljale tagasi panna, pärast finishis hea korralikult tühjaks imeda, et kallis kraam raisku ei läheks. :P

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas indrek56 » 18. 05. 2009. 11:47

mõned kilomeetrid enne seda kui ma üle nipli käisin, lahkus raami küljest pudel koos korviga. ei hakanud kinni pidamagi, kuna poleks seda kuhugi pista olnud. Samas möönan, et mina olin selle teoga üks neist, kes kohalikele sel moel meelehärmi reostamisega tekitas.
kusjuures enne seda käis peast läbi mõte et rõuges on kõige vähem reostatud rada üldse nendest kus mina osalemas käinud.

Kasutaja avatar
Kada
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 29. 09. 2008. 09:53

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Kada » 18. 05. 2009. 11:55

OK, sihukesi asju ikka juhtub- raputavate laskumiste all ootavad tihti peale hunnikutes pudelid, pidurdada oleks seal kohe kindlasti ohtlik, mis läinud see läinud. Kõigil võib näppude vahelt maha kukkuda või selja pealt välja lennata, sinna pole midagi parata. Ise nägin Rõuges vaid korra tahtlikku pakendi mahaloopimist.

Kasutaja avatar
Qnd
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 23. 09. 2005. 14:55

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Qnd » 18. 05. 2009. 12:07

Käidud, tehtud. Rada oli tore, kuigi jah, rämpsu jagus küllalt. Ise rikkusin oma sõidu ära sellega, et panin 50 m. enne viimast TP´d laskumisel peale platsi väiksel hüppekal korraliku nipli. Tagajärjeks nahast puhas vasak puus, paigast ära õlg ja kange kael. Ratas jäi ilma sadulast ja ka esikäikar tuleb uus vaadata. Eile avastasin veel ka selle, et kiiver oli pmst pooleks. Katkisest kiivrist kasu niipalju, et võtsin selle siis näppu, kutsusin naabripoiskesed, kes rulluiskude ja ratastega tänaval ringi kimasid (ilma kiivriteta öffkoors), kokku ja pidasin väikse mäejutluse, teemaks kiivri vajalikkus nende peadele, koos näitega elust enesest. Kõik punusid robinal igaüks oma koju, 10 minutit hiljem olid kutid tänaval tagasi, kiivrid peas :D Näis, kaua neil see lugu muidugi meeles püsib.
Tänud siis Rõguge pudru- ja õlleTP kaadrile, kes mind turgutas, kuuri alt uhke sadula laenuks otsis ja mind lõpuni sõitma ärgitas kui suurem ööbikulaul kõrvades ära lõppes. Aega kaotasin kahjuks palju ja tulemus jäi ikka väga kesiseks.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas UrmasL » 18. 05. 2009. 12:26

Qnd kirjutas: Ise rikkusin oma sõidu ära sellega, et panin 50 m. enne viimast TP´d laskumisel peale platsi väiksel hüppekal korraliku nipli.

Minu ees panid ka kaks uljaspead seal üle nipli. Ise tüürisin napilt väliskurvist mööda. Ei ole mõtet ratast hüppesse tõmmata kui rada ei tunne ja ohuolukorras meisterlikkusest puudu jääb :)

Kasutaja avatar
Qnd
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 23. 09. 2005. 14:55

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas Qnd » 18. 05. 2009. 12:33

UrmasL kirjutas:
Qnd kirjutas: Ise rikkusin oma sõidu ära sellega, et panin 50 m. enne viimast TP´d laskumisel peale platsi väiksel hüppekal korraliku nipli.

Minu ees panid ka kaks uljaspead seal üle nipli. Ise tüürisin napilt väliskurvist mööda. Ei ole mõtet ratast hüppesse tõmmata kui rada ei tunne ja ohuolukorras meisterlikkusest puudu jääb :)
Sellest kohast on alla sõidetud enam kui küll ja teadsin hästi, et see hüpekas seal ootab. Senini ei ole ka kunagi mingit probleemi olnud. Aga ju siis pidi seekord nii minema :P

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: EEC 2. etapp Rõuge (vahet pole mitmes) Rattamaraton 16.mai

Postitus Postitas SL » 18. 05. 2009. 14:35

Mati kirjutas:IMHO on Eestis kahte sorti spordiüritusi - kommertssport ja funsport (ei tule hetkel paremaid sõnu). Kommertssport on ÄRIPROJEKT...
Minu klassifitseerimine on teine. Mina EEC-d kindlasti ei nimeta kasumlikkusele orienteeritud äriprojektiks. On kümneid kordi lihtsamaid võimalusi raha teenimiseks ja äri tegemiseks. Kommertsüritusteks mina nimetaksin hoopis teistlaadi võistlusi. Ehk kõige parem näide on Erki Noole cupid ja kergejõustiku õhtused gaalad etc. Mõned kuulsuste osalemisel peetud tennisevõistlused, kindlasti poksimatsid jne.

EEC missioon pole äri ega tsirkus (kommertstsirkus). EEC missiooniks on hoopis teised väärtused. Väärtused, mis lähtuvad rahva tervisespordist, perega ajaveetmisest kuni Eesti loodusega tutvumiseni välja. Olla mitte kahjumis, kuid mitte pole võimalik sellega rikkaks saada.

Funspordi väljendiga olen täiesti nõus ning isegi olen Rõuge tuuril taas rajal, et Haanjakandi mägesid tunda nii nagu... kuidas see Holden ütles,... et omaenda nimi ka ei tule enam meelde... :)


Vasta

Mine “Eesti võistlused”