Elion Estonian CUP 2009

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas seiko » 08. 01. 2009. 14:39

Tänasest alates ripub sportinfo.ee lehel EEC 2009 juhendi esialgne variant. Erinevaid muudatusi võrreledes mullusega on sinna tehtud juba mitu kuud. Paljude muudatuste algideed on tulnud siitsamast veloclubbersi foorumist.

Asjatundlikud kommentaarid ja ettepanekud on oodatud :wink:

Olulisemad uuendused ja reeglid Elion Estonian Cup maratonidesarjas 2009. aastal:
- võistkondlikusse üldarvestusse kuulub võistkonna kuus parimat tulemust seitsmelt etapilt;
- lühemal võistlusmaal Poolmaratonis toimub alates uuest hooajast punktiarvestus;
- Maratoni distantsil on kaks võistlusklassi naiste arvestuses N23 ja Naiste põhiklass;
- Poolmaratoni distantsil on lisaks senistele M14, M16 ja N14-16 võistlusklassidele lisanunud uuest hooajast M60 ja N35+ võistlusklass;
- eraldi toimub meeskondlik ja naiskondlik üldarvestus;
- naiskondlikku üldarvestusse lähevad ühe naiskonna punktid nii pikemalt võistlusmaalt - Maratonilt kui lühemalt Poolmaratoni distantsilt. See tähendab, et ühe naiskonna arvestuses saavad sõita erineva vanuse ja tasemega naisratturid;
- eelregistreerimisel kogu sarjaks on ühe etapi stardimaks Maratoni distantsile jätkuvalt 200 krooni ja Poolmaratonile 150 krooni. Kuni 18-aastastele noortele on Maratoni stardimaks 150 krooni ning võistlusklassidele M14, M16 ja N14-16 on Poolmaratoni stardimaks 100 krooni. 1944. a. Ja varem sündinutele on osalemine Elion Estonian Cup maratonidesarjas tasuta;
- sarjas on kokku (14) autasustavat vanuserühma ja –klassi, mille auhinnafond läbi hooaja moodustab kokku enam kui 460 000 krooni;
- sarja üldkokkuvõttes autasustatakse rahaliste ja/või esemeliste auhindadega kuut parimat meeskonda ja kuut parimat naiskonda;

raulk
Rattur
Postitusi: 1838
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas raulk » 08. 01. 2009. 16:48

Elva RM on Elioni juhendis 18.07 aga EJL kodulehel 25.07

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas marion » 08. 01. 2009. 19:26

niih, minu jaoks on siis elioni veel kuus aastat ja siis soovahetusoperatsioonile (n) või võib siiski naisena pikka edasi sõita? ei saanud juhendist aru?

esca
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 03. 04. 2006. 11:22

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas esca » 08. 01. 2009. 20:36

:!: Mina olen rahul :!:
Eriti meeldib see, et poolmaratonil on ka punktiarvestus. Väga positiivne uuendus.
Tore on ka see, et enamus võistlusi toimub laupäeviti :!:

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Maarek » 08. 01. 2009. 20:40

marion kirjutas:niih, minu jaoks on siis elioni veel kuus aastat ja siis soovahetusoperatsioonile (n) või võib siiski naisena pikka edasi sõita? ei saanud juhendist aru?
11.2. Maraton (naised): N23 (1987-1992), N-Põhiklass (1986 ja varem sündinud);


Mina siin küll piiri ei näe, et sa ei tohiks/võiks 6 aasta pärast naisena enam sõita?

kaisa
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 26. 08. 2008. 07:17

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas kaisa » 08. 01. 2009. 20:48

habbab jälle maskoti nutt ja hala peale. Issand jumal, sõida või suusata aga är VIRISE kogu aeg . ???? Kep(p)i (kõndi) oled proovinud?

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Olts » 08. 01. 2009. 22:31

kaisa kirjutas:habbab jälle maskoti nutt ja hala peale. Issand jumal, sõida või suusata aga är VIRISE kogu aeg . ???? Kep(p)i (kõndi) oled proovinud?
Üheksas postitus alles ja juba nii tõre.. :?

Kui H100-l ühel kaasvõistlejal kett kuhugile vahele kiskus ja see igasuguseid erinevad mees ja nais kehaosade nimesid hakkas karjuma, lausus Rivo kuldsed sõnad - "Mis sa siis nii kohe? Ütle parem oh lilleke, mis nüüd küll juhtus!" Ja uskuge või mitte, aga kõik me ümber muutuski premaks
Viimati muutis Olts, 09. 01. 2009. 00:07, kokku muudetud 2 korda .
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas dr Holden » 08. 01. 2009. 22:47

marion kirjutas:niih, minu jaoks on siis elioni veel kuus aastat ja siis soovahetusoperatsioonile (n) ...
Noh, kui sa just tahad! Mõni näed, ei suutnud mehena kitarritraate tõmmata, oli teisel selleks rindu ette vaja!

Asja iva on ikka selles, et paljud naised ei soovi või ei saa piisavalt trenni teha, et maratonil osaleda, aga kuidas sa läed elionilt koju ilma punktideta. Mees sõidab pikka ja toob punktid koju, naised lühikest ja tühja...

Nüüd hundid söönd ja hambad terved! 8)

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas raamimurdja » 09. 01. 2009. 08:38

raulk kirjutas:Elva RM on Elioni juhendis 18.07 aga EJL kodulehel 25.07
Korrektne on seekord tõesti EJL'i kalender.
Elva Rattamaraton nihutati 25.07 peale.

seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas seiko » 09. 01. 2009. 09:55

Niipalju vahepealseks kommentaariks, et juhendis oli Elva kuupäev algusest peale õige, teistes tabelites oli veel parandamata jäänud :( Nüüdseks peaks see asi ka lahendatud olema.

Kirurgilise vahelesekkumise vältimiseks annan väikese selgituse naiste teemasse:
* Maratonil võivad sõita kõik naisterahvad, kes on sündinud 1992 või varem. Poolmaratonil on sünniaasta ülempiiriks 1998.
* Auhindu jagatakse Maratonil (varasem Põhisõit) kahes vanuseklassis: N23 (23-aastased ja nooremad) ning Naiste põhiklassis (vanemad kui 23 aastat).
* Niiöelda "naisveteranide" arvestuses jagatakse auhindu Poolmaratonil ning seal pääsevad poti kallale need daamid, kel aastaid 35 ja enam (klass N35+).

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas marion » 09. 01. 2009. 10:28

seiko kirjutas:Kirurgilise vahelesekkumise vältimiseks annan väikese selgituse naiste teemasse:
* Maratonil võivad sõita kõik naisterahvad, kes on sündinud 1992 või varem. Poolmaratonil on sünniaasta ülempiiriks 1998.
* Auhindu jagatakse Maratonil (varasem Põhisõit) kahes vanuseklassis: N23 (23-aastased ja nooremad) ning Naiste põhiklassis (vanemad kui 23 aastat).
* Niiöelda "naisveteranide" arvestuses jagatakse auhindu Poolmaratonil ning seal pääsevad poti kallale need daamid, kel aastaid 35 ja enam (klass N35+).
Mul tuli juba pelg peale, et sunniviisiliselt saadetakse lühemale distantsile ja finišis on ratastooliga medõde vastas, kes vererõhku mõõdab :lol:
Vanusepiiri muutmine 30-lt 35-le on hea ja see on kooskõlas ka litsentsi vanusegruppidega, aga minuarust oleks lambad paremini söönud ja hundid terved siis, kui n35 võiks ikka pikal maal võistelda ja lühikesel oleks tüdrukute vanuseklassid ja naiste põhiklass auhinnalised, siis oleks ka matkasõidu alla 35-stel naistel rohkem motti, muidu on need kohe lausa ilma igasuguse võimaluseta jäetud. Minu sokid sellepärast tõenäoliselt alla ei vaju ja kommi ära võtma ei tule, kuigi eelmise aasta "matkasõitjate" paremikku vaadates ei õnnestukski :wink: seal olid mõned väga kõvad tegijad, kes mulle sellel aastal pikal maal kohe kindlasti koti pähe tõmbavad
Ja seda, kui ma peale mõnda võistlust kiunun, et jälle taheti ära tappa, peaksid korraldajad võtma pigem komplimendina rajale - ennast tsiteerides "siia ma enam kunagi ei tule"
Ja kaisale - ma ei saa aru, kust sul pigistab, et sa sedasi inetult koguaeg põrkama pead? otsi mind teinekord peale mõnda võistlust üles ja teeme parem tutvust, äkki läheb su tigedus üle (ma olen must-roosade riietega ja punase või musta rattaga, piltide järgi tunned ka ehk ära) (y) elioni maskotinimetuse eest ma muidugi tänan ja seda võtan küll kui komplimenti

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas dr Holden » 09. 01. 2009. 10:36

marion kirjutas:
seiko kirjutas: * Maratonil võivad sõita kõik naisterahvad, kes on sündinud 1992 või varem.
....aga minuarust oleks lambad paremini söönud ja hundid terved siis, kui n35 võiks ikka pikal maal võistelda.....
Kulla Marion!
Võrdle neid kahte tsitaati ja leia üks erinevus! 8)

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas marion » 09. 01. 2009. 11:44

holden kirjutas:
marion kirjutas:
seiko kirjutas: * Maratonil võivad sõita kõik naisterahvad, kes on sündinud 1992 või varem.
....aga minuarust oleks lambad paremini söönud ja hundid terved siis, kui n35 võiks ikka pikal maal võistelda.....
Kulla Marion!
Võrdle neid kahte tsitaati ja leia üks erinevus! 8)
minuarust üle 35-aastased, kes n30+ klassis esiviisikus olid, on tükk maad kõvamad sõitjad, kui mina ja tundub kuidagi ülekohtuselt, et nad nüüd omas vanusegrupis (loe omavanuste hulgas) võistlemiseks lühikesele maale sunnitakse,
ise praegusel hetkel veel nii eelmise kui ka uue korra järgi N30/35 olles arvutasin/arvutaksin oma kohaks ikka pigem kohta kõigi naiste hulgas, sh U23 ja N30+ (et nagu peaks olema parimas sõiduvormis - kui nooremad ja vanemad minust kiiremini sõitsid, andis see neile pigem 2 plusspunkti), aga varsti oleksin jõudnud vana korra N30+ gruppi, kus ma "vanakesena" ei võrdleks ennast enam "noorte ja tervatega" ja saaksin ennast ainult omavanustega võrrelda ja seda omaenese jaoks, mitte vastavalt juhendis ettenähtud korrale
ma saaks veel aru, kui lühikesel oleks N60 vanusegrupp (kui ma ise peaks selles vanuses veel sõitma, siis pikale tõenäoliselt enam ei kipuks, aga 35-aastaselt loodetavasti veel nii kulunud ei ole, et omavanustega võisteldes lühikest maad eelistada)
tegelikult ei saa ma ka sellest aru, miks on rahvaspordiüritusel tarvis N23 vanusegruppi, mis minumeelest seostub pigem UCI võistlustega, aga see selleks, minusse see üldse ei puutu ja seda ma ei vaidlusta

tegelikult pikk jutt - sitt jutt, aga mul tekkis paar küsimust:
kellele jaoks n35+ võistlus lühikesele maale ümber tõsteti (ma ei pea siin ühtegi kindlat persooni silmas, pigem sihtgruppi)? järjest enam tundub, et see on tehtud pigem raha kokkuhoiuks.
ja miks lühikesel maal alla 35-aastastele naistele võitmise võimalust ei anta?
"15 sekundit" kuulsust kulub ju kõigele ära, paaril korral vähematel võistlustel poodiumil käinuna pean ütlema, et see on väga mõnus tunneja teeb tuju rõõmaks pikemaks ajaks. kindlasti ei ole see mul ainus eesmärk rattavõistlustel käimiseks (kindlasti üritab mõni tigedik sellest ka kinni võtta) ja hetkel tundub, et neilt üle 35-aastastelt, kes rattasõitu tõsiselt võtavad, on pool võimalust nüüd käest ära võetud ehk pandud alla kolmekümneviiestega jagama

Kasutaja avatar
Kada
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 29. 09. 2008. 09:53

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Kada » 09. 01. 2009. 11:46

"võistkondlikusse üldarvestusse kuulub võistkonna kuus parimat tulemust" st siis 7/6 läheb arvesse, 2008 oli vist 8/8 kui ma ei eksi? Väga mõistlik liigutus! Väikestes meeskondades (loe 4-liikmelised) tuleb ikka katkestamisi ja muid ettenägematuid asjaolusid ette. Samuti saab siis 2009 a. rohkem teistele maratonidele pühenduda ja vajadusel mõni Elioni etapp vahele jätta.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas dr Holden » 09. 01. 2009. 12:06

Marion, kogu sinu pika jutu kokkuvõtteks tuleta meelde, mitu korda võitis nö "M40 vanake" Massa eelmisel aastal üldarvestuses, sellest aastast ka Jass juba M40 jne. Egas vanus pole piiriks, erinevate naiste klasside ja distantside mitmekesistamise peamiseks mõtteks oli luua igaühele oma, ehk kes otsib, see leiab (oma distantsi ja moti seda sõita).

Mul näituseks pole iialgi võimalust rattasõidus ühelegi pjedestaalile tõusta, aga ikka näed sõidan...

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas marion » 09. 01. 2009. 12:23

holden kirjutas:Marion, kogu sinu pika jutu kokkuvõtteks tuleta meelde, mitu korda võitis nö "M40 vanake" Massa eelmisel aastal üldarvestuses, sellest aastast ka Jass juba M40 jne. Egas vanus pole piiriks, erinevate naiste klasside ja distantside mitmekesistamise peamiseks mõtteks oli luua igaühele oma, ehk kes otsib, see leiab (oma distantsi ja moti seda sõita).
Ma lihtsalt vaatasin eelmise aasta kokkuvõtet:
1. N30 - 1983
2. N30 - 1985
3. N30 - 1981
4. N30 - 1980
5. N30+ - 1967 (N35+)
6. N30 - 1980
7. N30+ - 1955 (N35+)
8. N30+ - 1971 (N35+)
9. N30+ - 1974 (N35+)
10.N30+ - 1976
Ja üle 35-stelt ongi võidurõõm ära võetud, ei usu mina, et nemad lühikesele maale kolivad, erinevatel etappidel oleks kindlasti ka mõned poodiumile saanud, nii pikka näidet ei viitsinu ette valmistada. Aga kuidas uus kord mitmekesistab vanuseklasside valikut? minumeelest laiendaks pigem see, et kui lühikesel maal oleks kõigil naistel võimalus ja pikal jätkuval võimalus ka N35+-il?
holden kirjutas:Mul näituseks pole iialgi võimalust rattasõidus ühelegi pjedestaalile tõusta, aga ikka näed sõidan...
marion kirjutas:kindlasti ei ole see mul ainus eesmärk rattavõistlustel käimiseks
ning elionil ei ole mul lootustki, järelikult pole seda teemat mõtet siin üles tõmmata

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas dr Holden » 09. 01. 2009. 16:45

Mulle kah meeldib statistika. Omal ajal isegi Uno Merestele hindele "hea" eksamit antud tipikoolis. (y)

Eelmisel hooajal registreeruti Elioni sarja sõitudele kokku 12995 korral. Mõni osaleja siis kaheksale etapile, mõni ühele, aga kokku kogunes siis selline arv nagu 5 võrra vähem kui 13K.

Sellest suurest numbrist oli mehi 87,72% ja naisi 12,28%. Meestel oli eelmisel aastal põhi- ja matkasõidu peale kokku 8 vanuseklassi, naistel 4. Sel hooajal on lisandunud mõlemale soole üks vanuseklass - M ja N poolmaratonil. Ma olen kindel, et kui nais-ja meesosalejate suhtarv oleks circa pooleks (ihan noin fifty-sixty), siis oleks ka vanuseklasse võrdselt. Niikaua aga, kui naisi on kogu sarjas alla kaheksandiku kõikidest osalejatest, pole ka naiste vanuseklasside juurdekasvu tulemas.
Mulle isiklikult (ja see on minu isiklik arvamus) tundub, et Eesti võistlustel on üldse liiga palju neid vanuseklasse.
Palju Tahkos või Soome maratonisarjas vanuseklasse on?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Mati » 09. 01. 2009. 17:00

Aa ..., miks on EEC pärast üldse mõtet nii pikalt arutada?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas marion » 09. 01. 2009. 17:12

Mati kirjutas:Aa ..., miks on EEC pärast üldse mõtet nii pikalt arutada?
jõudsin ise samale järeldusele, 2007 ja 2008 sain mõlemal aastal "prii aluspesu", aga 2009 valin mõned sõidud, mis siiani meeldinud on.
ja see, et üle 35-aastased, kes omavanustega võistelda tahavad degradeeritakse lühikesele maale, ei puutu ju ka veel minusse
teema lõpp minu poolt
PS ei tulnud naistele ühtegi vanusegruppi juurde, kuna ka enne oli matkasõidus naiste põhiklass, keda ei autasustatud ja ei autasustata ka sellel aastal:
13. Autasustamine EEC sarja kokkuvõttes: Poolmaratonil: N14-16, M14, M16, N35+, M60
täitsa lõpp minu poolt

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas dr Holden » 09. 01. 2009. 17:45

Näedsa, saimegi asjadega ühele poole! Vaidluses selgub tõde! Mul pole ka rohkem midagi lisada!

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas marion » 09. 01. 2009. 20:06

holden kirjutas:Näedsa, saimegi asjadega ühele poole! Vaidluses selgub tõde! Mul pole ka rohkem midagi lisada!
ma mõistan küll, et kõigil on kõrini ja Matilt palun kah vabandust oma halva maitse pärast, aga ühe posti pean ikkagi veel tegema. Järgnev on minu isiklik arvamus ja ei peegelda mitte kuidagi üldsuse arvamust ja on tühine võrreldes maailmarevolutsiooniga.
Minu jaoks selgusid järgmised tõed:
1. võibolla tahtsite küll parimat, aga minuarust kukkus see vanuseklasside asi välja mitte nagu tavaliselt, vaid veel sitemini - järgmised punktid selgitavad asja lähemalt
2. naised peale 35. eluaastat peavad kui just mitte ära surema, siis igatahes noorte/algajate/matkasellide/seenioridesõidule ehk lühikesele distantsile üle kolima (küllap tõstetakse sinna järgmisel aastal ka M40 ja M50) siia pean ma veel ühe vahemärkuse tegema, et minupoolt väga suur respekt Marje Raudsepale, kes on minu emast aasta vanem, aga mulle võistlustel mingit sõnaõigust ei jäta ja teistele kangetele üle 35-aastastele naistele kah
3. stardimaksu tahetakse naistelt küll, aga auhindu anda ei taheta - viimasel paari aasta pikal distantsil said 3. esimest N30+ sõitjat auhinnad, nüüd siis ainult üks ja sedagi matkajale (minusse see auhindade asi küll ei puutu, aga tõena selgus ikkagi)
4. peale 7 aastat ja 46 etappi elioni võiks juba sarnasest massiürituse vaimustusest lahti saada, rattamaitsemeelt arendada ja nišiüritusi eelistada
5. ja kõige tähtsam - tegele oma asjadega (et keegi jälle saagi käima ei tõmbaks, siis see tõde käis minu kohta)

Ja kaisa eest teen ka postituse ära: kui see lollakas elionimaskott arvab nüüd, et sellepärast, et ta enam elionil kõiki etappe sõita ei taha, sari üldse ära jäetakse, on ta ikka jõledalt ennast täis
PS maskoti staatusest ütlen lahti, maskott peaks ikka ürituse patrioot olema ja siiani nagu olingi, aga nüüd on mul elionist miskipärast negatiivne emotsioon tekkinud, see aga ei takista mul mõnda valitud etappi sõitmast

ausõna nüüd on küll kõik :mrgreen: over and out

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Rivo » 09. 01. 2009. 23:44

EEC juhend on aasta aastalt läinud aina paremaks, tegelikult, motiveerivamaks võimalikele ja juba olemasolevatele osalejatele. Selge see, et ei saa korraldajadki teha juhendit, mis oleks kõigile nö. kirik keset küla - alati on keegi, kes leiab sealt mingi häiriva punkti !
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Mati » 10. 01. 2009. 00:29

marion kirjutas:...4. peale 7 aastat ja 46 etappi elioni võiks juba sarnasest massiürituse vaimustusest lahti saada, rattamaitsemeelt arendada ja nišiüritusi eelistada...
(y) spread the word my child, spread the word (God of Cycling) 8)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Kuldar » 10. 01. 2009. 10:52

Mati kirjutas:
marion kirjutas:...4. peale 7 aastat ja 46 etappi elioni võiks juba sarnasest massiürituse vaimustusest lahti saada, rattamaitsemeelt arendada ja nišiüritusi eelistada...
(y) spread the word my child, spread the word (God of Cycling) 8)
vot-vot,
põnevusega ootan kas ja kuidas 2009. realiseerub Maratonide sari mis maratoni nime ikka auga välja kannaksid – Saku100, Rõuge Tuur, Paluküla111, Rakvere3ringi, Haanja100. Mina lülitaksin sinna arvestusse ka Rakke/Pariis 12h, et osavõttu elavdada.
Elioni juhendis põhisõidu ümbernimetamine "maratoniks" paneb mind küll nõutult õlgu kehitama. Aga noh kui automüüjate kõnepruugis 4veoline universaal on (linna)maastur… ju seda on siis kellelgi vaja, ostjale või müüjale… khm.
Ometi ei sega see mind enamikku EEC etappidest läbi kühveldamast, sihuke tore sotsiaalse läbikäimise üritus ja hea lõigutrenn, supp, pildid ja väike okste laiutamine rattapesu järjekorras.
OT lõpp. Eks Ivar paotab saladuseloori kui asjal jumet looma hakkab.
Viimati muutis Kuldar, 10. 01. 2009. 19:26, muudetud 1 kord.
Gravity is a Bitch

leek
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 13. 04. 2008. 07:40

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas leek » 18. 01. 2009. 16:58

Poolmaratoni distantsil on lisaks senistele M14, M16 ja N14-16 võistlusklassidele lisanunud uuest hooajast M60 ja N35+ võistlusklass st ikkagi tuleb M40-l sõita vägisi pikka distantsi :?:

Rivo.S
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 04. 2004. 23:33

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Rivo.S » 18. 01. 2009. 17:44

Vägisi pole küll vaja midagi teha :-)
Kui soovid sõidad maratonidistantsi, kui eelistad lühemat maad, siis sõidad poolmaratoni. Sinu valik.

asthobas
Rattur
Postitusi: 911
Liitunud: 05. 09. 2003. 10:46

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas asthobas » 18. 01. 2009. 17:45

M40 ja M50 sõidavad ka pikadistantsi! :lol: :shock: (y) :wink:
Aleksander
Tel: 5043848

NannyOgg
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 03. 05. 2005. 18:59

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas NannyOgg » 18. 01. 2009. 18:37

Ühinen paljuski Marioni arvamusega. Olen nüüd uue arvestuse järgi N35+. Pjedestaalikohtadele Eloni arvestuses ei küüni, aga sõita meeldib ikkagi. Ja pikka distantsi. Tõenäoliselt juhendi muutus mind distantsi vahetama ei sunni, aga pisut pettunud olen küll. Nagu pensile saatmine või midagi sellist:) "Koht vanuseklassis" muutub ebaoluliseks.
Ausalt öelda ei usu ma, et nii kõvd naised nagu Jana Matvejeva või Marje Raudsepp uue juhendi pärast poolmaratoni sõitma hakkavad. Samas pole neil enam lootustki Maratoni sõites väärilist tunnustust saada.
Oleks huvitav teada, kuidas teised "noored pensionärid" muudatusse suhtuvad?

leek
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 13. 04. 2008. 07:40

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas leek » 18. 01. 2009. 20:04

asthobas kirjutas:M40 ja M50 sõidavad ka pikadistantsi! :lol: :shock: (y) :wink:
pidasin silmas,et ikka lühikest distantsi!

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas raamimurdja » 19. 01. 2009. 09:53

Kellel on kogunenud piisavalt vanust (sündinud enne 1992) võivad kõik osaleda ükskõik kummal distantsil!
Noorematele on nende endi tervist ja motivatsiooni silmas pidades kehtestatud mõningad piirangud.
Küll aga ei ole kõigile mõlemal distantsil ette nähtud autasustamist. Auhinnad mängitakse välja ühel konkreetsel distantsil ja kui tahetakse sellest osa saada, siis peab valima distantsi vastavalt sellele.
M40 ja M50 klassid saavad autasustatud siiski maratoni distantsil. (Ei tea kustkohast teistsugust infot küll omandatakse).
Kuid kõik nimetatud klassi kuuluvad inimesed võivad piirduda ka kõigest poolmaratoniga.

Kas oli piisavalt puust ja punasega.

P.S. Naine, kes kuulub 35+ vanuseklassi võib saada auhinnatud ka Maratoni distantsil, kui ta lõpetab kolme esimese naise hulgas. Täpselt sama moodi on ka meeste puhul.

leek
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 13. 04. 2008. 07:40

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas leek » 19. 01. 2009. 13:59

raamimurdja kirjutas:Kellel on kogunenud piisavalt vanust (sündinud enne 1992) võivad kõik osaleda ükskõik kummal distantsil!
Noorematele on nende endi tervist ja motivatsiooni silmas pidades kehtestatud mõningad piirangud.
Küll aga ei ole kõigile mõlemal distantsil ette nähtud autasustamist. Auhinnad mängitakse välja ühel konkreetsel distantsil ja kui tahetakse sellest osa saada, siis peab valima distantsi vastavalt sellele.
M40 ja M50 klassid saavad autasustatud siiski maratoni distantsil. (Ei tea kustkohast teistsugust infot küll omandatakse).
Kuid kõik nimetatud klassi kuuluvad inimesed võivad piirduda ka kõigest poolmaratoniga.

Kas oli piisavalt puust ja punasega.

P.S. Naine, kes kuulub 35+ vanuseklassi võib saada auhinnatud ka Maratoni distantsil, kui ta lõpetab kolme esimese naise hulgas. Täpselt sama moodi on ka meeste puhul.
räägime erinevatest asjadest aga ok!
viewtopic.php?f=11&t=22428
pidasin silmas rohkem seda teemat!

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas raamimurdja » 19. 01. 2009. 14:13

Punktiarvestuski toimub mõlemal distantsil hoolimata vanusest.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Mati » 19. 01. 2009. 14:43

Mati kirjutas:Aa ..., miks on EEC pärast üldse mõtet nii pikalt arutada?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Rain
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Rain » 19. 01. 2009. 15:18

Olen end vahest leidnud mõttelt, et kes loeb neid pikki ja igavaid juhendeid, mis erinevate jooksu-, suusa- ja rattaürituste tarbeks luuakse. Seda foorumit lugedes tuleb välja, et on üsna palju inimesi, kes juhendi väga tähelepanelikult läbi loevad ja tõenäoliselt ka olulised kohad alla joonivad. Enam ei imesta, kui välja ka prinditakse ja kausta köidetakse:)

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Maarek » 19. 01. 2009. 16:15

Rain kirjutas:Olen end vahest leidnud mõttelt, et kes loeb neid pikki ja igavaid juhendeid, mis erinevate jooksu-, suusa- ja rattaürituste tarbeks luuakse. Seda foorumit lugedes tuleb välja, et on üsna palju inimesi, kes juhendi väga tähelepanelikult läbi loevad ja tõenäoliselt ka olulised kohad alla joonivad. Enam ei imesta, kui välja ka prinditakse ja kausta köidetakse:)
Selleks, et juhendist häirivaid momente leida, ei pea seda läbi lugema, veel hullem välja printima ja kausta köitma. Oled vist millegist valesti aru saanud :lol:

Snowhite
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 19. 04. 2007. 09:19

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Snowhite » 17. 03. 2009. 19:33

organisaatoritele ja nendele, kes on mitte proffidena võistlustel käinud.

eelmise aasta kohta sõbralt kuulsin, et elva rada oli räme raske suure kuumaga sõita.
kui ma nädalas siin tallinna ümbruse laugetel trenni teen mingi 200 km umbes sis sellise vormiga paari kuu pärast sinna vist ei julge küll minna ju täit sõitu sõitma. Palju seal võistlustel tavaliselt selliseid nö algajaid üldse on?
ja kui tehniliseks on viitsitud neid radu teha? kas seal on mingeid stiilis üle trampliinide sõite ka või lihtsalt ühtlane nühkimine?
tahaks see aasta veits rohkem ennast liigutada suure karjaga koos aga vales kohas vahutavasse vette ei tahaks nagu väga ronida :roll:

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas LauriA » 17. 03. 2009. 20:05

Snowhite kirjutas:organisaatoritele ja nendele, kes on mitte proffidena võistlustel käinud.

eelmise aasta kohta sõbralt kuulsin, et elva rada oli räme raske suure kuumaga sõita.
kui ma nädalas siin tallinna ümbruse laugetel trenni teen mingi 200 km umbes sis sellise vormiga paari kuu pärast sinna vist ei julge küll minna ju täit sõitu sõitma. Palju seal võistlustel tavaliselt selliseid nö algajaid üldse on?
ja kui tehniliseks on viitsitud neid radu teha? kas seal on mingeid stiilis üle trampliinide sõite ka või lihtsalt ühtlane nühkimine?
tahaks see aasta veits rohkem ennast liigutada suure karjaga koos aga vales kohas vahutavasse vette ei tahaks nagu väga ronida :roll:
Suure kuumaga on igal pool raske; ka lihtsalt kõndimine on kurnav :)
Kui alates aprillist teed 200 km nädalas, siis ei tohiks Elva sõit küll konti murda (ei füüsiliselt ega vaimselt). Trampliine ei ole, salakavalaid rööpaid, kus üle katuse lennata - neid ikka leidub.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Raix » 17. 03. 2009. 22:00

Elva on just üks kergemaid (kui mitte kõige kergem) radu. OK, ta on küll teistest pikem, aga mälu järgi on seal paar üksikut tõusu moodi asja. Nt Aegviidus oli palavaga palju rämedam, kuna liiv tolmas suht jubedalt. Kui Sa nädalas 200 versta maha nühid, siis Sul küll probleeme ei teki.

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas metslane » 18. 03. 2009. 07:56

maantee ratturile on jah elva kerge. :) ma ükskord sõitsin. :D ja kõik sõitsid mööda ise veel irvitasid ja mõtlesid et ma jälle lollitan ja meelega sõidan aeglaselt :(
aegviidu seeluures on selline kiire pauk et ei saa arugi kui jälle finisis oled.ja kerge ka.seal võiks kaks ringi teha :)

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Ereliukas » 18. 03. 2009. 11:40

see kergus on väga suhteline mõiste ja kõik kinni kiiruses. Elva ja aegviidu on kerged, kui sul on superhea kiiruslik vastupidavus või sõidad aeglaselt. Aegviidus pead lisaks olema ka kerge kehakaaluga, et liivastes lõikudes hakkama saada. Minu jaoks on sellised kiired sõidud, kus tuleb pideval hoida üle 40 peal, vägagi rasked:D

Snowhite
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 19. 04. 2007. 09:19

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Snowhite » 18. 03. 2009. 17:52

mulle ei meeldiks lihtsalt minna kuhugi võistlusele katkestama.
samas poleks nagu eesmärki 500 matsi hulgast esikümnes ka olla.
mõttetult pooleks ei viitsi nagu lükata ennast ja ratas on pigem aeglaseks ja tehniliseks rajaks kohandatud. eriti kiire küll pole nagu. :D kui siis ainult rämedast kallakust alla vb.
trenni vahe on ju kah, kui ma käin koguaeg tegemas sellist aeglasemat ja ukerdavamat sõitu sis väga pika ja kiirelt lükkamise võistlust võib ikke väga ebameeldiv olla sõita.
ahh nuhh vtb, mõtlesingi, et see kevad peaks hakkama mõnede kogenumatega koos sõitmas käima ja sis vaatama, kuidas asi areneb.

Kasutaja avatar
meelisxxx
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 12. 01. 2006. 19:14

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas meelisxxx » 18. 03. 2009. 18:19

Snowhite kirjutas:mulle ei meeldiks lihtsalt minna kuhugi võistlusele katkestama.
samas poleks nagu eesmärki 500 matsi hulgast esikümnes ka olla.
mõttetult pooleks ei viitsi nagu lükata ennast ja ratas on pigem aeglaseks ja tehniliseks rajaks kohandatud. eriti kiire küll pole nagu. :D kui siis ainult rämedast kallakust alla vb.
trenni vahe on ju kah, kui ma käin koguaeg tegemas sellist aeglasemat ja ukerdavamat sõitu sis väga pika ja kiirelt lükkamise võistlust võib ikke väga ebameeldiv olla sõita.
ahh nuhh vtb, mõtlesingi, et see kevad peaks hakkama mõnede kogenumatega koos sõitmas käima ja sis vaatama, kuidas asi areneb.
Ise käisin eelmine aasta esimest korda igasugu kodumaisetel rattaüritustel. Julgen sulle lubada, et üks kergemaid (igavamaid) oli Elva Elion. Kui tehnika alt ei vea, siis lõpetad selle kindlasti ära. Ma enda keskmist nädala läbisõitu sinu oma kõrvale ei julge pannagi :D Kui sa tulemuse peale (esikümnesse) ei sõida, siis ei pea ju kergel rajal ka kihutama, võid niisama ka rattasõitu nautida. Kevadel soovitaks alustada Jõelähtme maratoniga, see on kindlasti hea elamus ja algus hooajale (y) Julge peale hakkamine on pool võitu, või kuidas see oligi

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Maarek » 18. 03. 2009. 21:40

Snowhite kirjutas:.
eelmise aasta kohta sõbralt kuulsin, et elva rada oli räme raske suure kuumaga sõita.
See lihtne Elva rada oleks kordades raskem olnud, kui üritusel sarnaselt paar päeva varasemaga hull äike oleks olnud. :lol: Kuuma ilmaga on tähtsaim piisavalt jooki kaasas vedada või siis vajadusel TP'des mõnuga joogipoolist limpsida, et vältida olukorda, kus pilt tasku poole libisema hakkab.
Snowhite kirjutas: kui ma nädalas siin tallinna ümbruse laugetel trenni teen mingi 200 km umbes sis sellise vormiga paari kuu pärast sinna vist ei julge küll minna ju täit sõitu sõitma. Palju seal võistlustel tavaliselt selliseid nö algajaid üldse on?
Keegi ei keela sul kasvõi Kõrvemaale end organiseerida või kui autovarianti pole, siis Rongiga Aegviitu ja seal saad Pukimäge ennast korduvalt nautida. Tallinna maratonil oleks seda sunnitud niikuinii 2 korda tegema ;). Turnimist saad mingil määral ka Nõmme liivastel tõusudel harrastada.
Algajaid ja niisama ajaviiteks raja läbisõitjaid on omajagu ja kui natukenegi trenni tehtud, siis muret viimasena rajalt tulla küll pole.
Snowhite kirjutas: ja kui tehniliseks on viitsitud neid radu teha? kas seal on mingeid stiilis üle trampliinide sõite ka või lihtsalt ühtlane nühkimine?
tahaks see aasta veits rohkem ennast liigutada suure karjaga koos aga vales kohas vahutavasse vette ei tahaks nagu väga ronida :roll:
Ülamainitud Elva neist minu hinnagul kergeim. Ka Tallinna maraton valdavalt kütmine, kuigi seal vaja Pukimägi 2 korda võtta, paar küngast veel ning kohati liivastel teedel parim rada leida.

Üldiselt on Elioni Cup tase ikka rahvamaraton. Vaid Rõuge etapp selline, kus üsna korralikult turnimist, mis algajale vähe trotsi võib tekitada :roll:

railaa
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 11. 11. 2008. 12:55

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas railaa » 19. 03. 2009. 17:08

See hinnangu andmine mingile etapile on üpris suhteline.
Oma kogemust vahendades pean mainima seda, et kuigi Elioni sõitudel püsin saja piiril, siis neljast-viiest Elva etapist, mis sõidetud, olen pidanud vähemalt kahel vastu võtma sellise haamri, mis püsib järgmise Elva stardini meeles!

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Kirsa » 18. 08. 2009. 18:10

seiko kirjutas: - Maratoni distantsil on kaks võistlusklassi naiste arvestuses N23 ja Naiste põhiklass;
Vabandage uimast inimest, aga ma alles nüüd sattusin selle teema osta. Samuti lugesin alles nüüd elioni juhendit. (enne elvat ei olnud põhjust...)

Lihtsalt see on küll väga huvitav uus kord, et naine kes tuleb Naiste põhiklassis 3-le kohale (või teisele või esimesele, kui ta ei ole üldarvestuses 3-e parema sees) enam auhinda ei saa.

Aga noh mis seal ikka, aasta hakkab juba lõppema - teemale reageerima ei pea - ma lihtsalt märkisin väga veidra asjaolu juhendist. Äkki järgmine aasta tuleb parem.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas Mati » 18. 08. 2009. 18:13

Kirsa kirjutas:
seiko kirjutas:- Maratoni distantsil on kaks võistlusklassi naiste arvestuses N23 ja Naiste põhiklass;
Vabandage uimast inimest, aga ma alles nüüd sattusin selle teema osta. Samuti lugesin alles nüüd elioni juhendit....Aga noh mis seal ikka, aasta hakkab juba lõppema - teemale reageerima ei pea - ma lihtsalt märkisin väga veidra asjaolu juhendist.
Vot nii juhtub kui rehvimajanduse peale kogu vaba aja kulutad :wink: .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas raamimurdja » 19. 08. 2009. 07:45

Kirsa kirjutas:
seiko kirjutas: - Maratoni distantsil on kaks võistlusklassi naiste arvestuses N23 ja Naiste põhiklass;
Vabandage uimast inimest, aga ma alles nüüd sattusin selle teema osta. Samuti lugesin alles nüüd elioni juhendit. (enne elvat ei olnud põhjust...)

Lihtsalt see on küll väga huvitav uus kord, et naine kes tuleb Naiste põhiklassis 3-le kohale (või teisele või esimesele, kui ta ei ole üldarvestuses 3-e parema sees) enam auhinda ei saa.

Aga noh mis seal ikka, aasta hakkab juba lõppema - teemale reageerima ei pea - ma lihtsalt märkisin väga veidra asjaolu juhendist. Äkki järgmine aasta tuleb parem.
Samamoodi nagu meestel on koguaeg olnud.
Ühtpidi tundub imelik, teistpidi just loogiline. Võta sa nüüd kinni kuidas õigem ja parem oleks.

Kasutaja avatar
MaT
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 25. 01. 2005. 13:46

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas MaT » 05. 10. 2009. 10:42

.
Viimati muutis MaT, 29. 12. 2012. 16:42, muudetud 1 kord.

raulk
Rattur
Postitusi: 1838
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas raulk » 05. 10. 2009. 16:11

Ega nüüd päris aru ei saanud kuidas see GT anti. Sest eespool oli ju veel litsentsita vendi.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Elion Estonian CUP 2009

Postitus Postitas siim_s » 05. 10. 2009. 16:21

uitmõte: ehk võeti aluseks lihtsalt kõikide etappide punktid, mitte elioni tavaline koondarvestus, kus kaks kehvemat sõitu arvesse ei lähe? ja kui ütled, et "eespool oli ju veel litsentsita vendi", siis oleks kena ka oma sõnade kinnituseks paari venna nimed välja tuua, et asi konkreetsem ja selgem oleks. muidu on jutt umbes nagu et naised saunas rääkisid.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”